Máme za sebou celkem hektické utkání, na jehož konci se z hubeného a vydřeného vítězství nakonec radují Švédové. Na zisku tří bodů se nejvíce podílel Oscar Möller, jenž byl u všech gólů Švédska. Dva sám dal a na další dva přihrál. Němci však zaslouží za svůj výkon pochvalu, vůbec nepřipomínali tým, který dostal tvrdý a neúprosný direkt od Kanady. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Nejlepším hráčem utkání z týmu Německa je Tobias Rieder, stejné ocenění dostává ze strany Švédska Oscar Möller, autor dvou gólů a stejného počtu asistencí. Nyní si poslechneme švédskou hymnu.
60:00
59:44
Němci znovu vyhráli vhazování, Hagerovu ránu od modré se snažil tečovat Wolf, ale kotouč skončil mimo švédskou branku.
59:14
Pietta sice vyhrál vhazování, ale Reimerova střela k Enrothovi nakonec ani nedoputovala. Švédové vzápětí vyhazují na zakázané uvolnění.
58:58
Tým Německa si vyžádal oddechový čas.
58:58
Pielmeier opustil své pracoviště a Němci tak hrají v šesti!
58:01
Velkou šanci zpečetit švédské vítězství měl Ericsson, ale sám před Pielmeierem zamířil vedle!
57:42
Švédové se budou co nejvíce snažit zdržovat čas, a tak jen vyhazují puk do středního pásma.
57:19
Klefbom svým dlouhým pasem oslovil Möllera, jenž ale z levého křídla hattrick nezkompletoval.
57:06
Švédové teď nezvládli přechod přes modrou čáru, po odpískaném ofsajdu se bude vhazovat ve střední třetině.
56:38
Forsberg se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale nepřesnou přihrávkou celou situaci pokazil.
55:58
Naši západní sousedé jsou při chuti, další střelu vyslal ze své hokejky Rieder, jenž rozezvučel jen brankovou konstrukci.
54:38
Německo právě vstřelilo branku!
Němci přeci jen snižují. MATTHIAS PLACHTA dostal od Hospelta přihrávku na modrou čáru, kde se zbavil bránícího Forsberga a přesnou střelou pověsil kotouč do horní poloviny branky. Asistence: Kai Hospelt, Yannic Seidenberg.
54:10
Další velkou příležitost měl Krupp, jenž ale v rozhodující chvíli nedokázal zvednout puk dostatečně vysoko. Enroth tak znovu nechal vyniknout svůj beton.
53:21
Ve velké šanci se ocitl Kink, jenž byl chvíli nikým nekrytý před Enrothem, ale švédský brankář včas zasáhl betonem. Mezitím se vyloučený Ekholm vrátil do hry.
52:41
Švédové se po delší době osvobozují a mohou vystřídat.
51:54
Reimer nebezpečně operoval před Enrothem a ten měl plné betony práce, aby šanci německého forvarda zneškodnil.
51:22
Němci si chvíli zahrají přesilovku pět na tři, za porušení všech hokejových regulí odešel na trestnou lavici Ekholm.
50:24
Hager zavezl hrací předmět do útočné třetiny, načež pálil Rieder, ale Enroth zasahovat nemusel.
49:55
Němci ale dostanou šanci na snížení, Sjögren sekl Müllera a sudí Sidorenko poslal švédského útočníka na lavici hanby.
48:40
Švédsko právě vstřelilo branku!
Výběr Tre Kronor utíká do dvoubrankového vedení. OSCAR MÖLLER se u mantinelu zbavil dotírajícího Kinka a následnou přesnou střelou zaknihoval svůj druhý gól v tomto utkání. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Joakim Lindström.
48:20
Do zakončení se dostal Lindström, Pielmeier se však překvapit nenechal a střelu vyrazil.
47:50
Švédové pokazili rozehrávku, ale zakázané uvolnění se nepískalo, protože své motory nastartoval Lindholm, jenž vyhozený puk dojel.
46:55
Přes modrou čáru se prohnal Hjalmarsson, ovšem jeden z německých obránců mu záhy vystavil stopku tvrdým bodyčekem u mantinelu.
45:54
Švédové kombinovali v útočné třetině, ale celou akci zakončil po sérii přihrávek až Danielsson, avšak Pielmeier zashovat nemusel.
45:18
Kvality Pielmeiera prověřil Klingberg, autor zatím rozdílové branky si ale na Pielmeiera tentokrát nepřišel.
44:38
Od modré čáry nahazoval puk Ekman-Larsson a jeho zajímavý pokus zastavila až tyč německé brány!
44:11
Seveřané si navíc zahrají přesilovku, za podražení odešel na lavici hanby Krupp.
43:55
Hráči Tre Kronor se po vstřeleném gólu usadili v útočném pásmu, ale Klefbom tentokrát neuspěl.
42:55
Teď už ale Pielmeier kapituloval. Möller posunul kotouč na modrou čáru Kronwallovi, jehož nahození tečoval před Pielmeierem JOHN KLINGBERG a německý gólman nestihl na změnu směru puku zareagovat. Asistence: Staffan Kronwall, Oscar Möller.
42:38
Ani Ekman-Larsson na Pielmeiera nevyzrál, strážce německé svatyně si připsal další úspěšný zákrok.
42:22
Člen třetí švédské formace Lindholm zkusil střelu zpoza obránce, ale Pielmeier na puk dobře viděl. Vhazovat se bude po pravici německého brankáře.
41:30
Švédové se chtěli usadit před Pielmeierem, ale kvůli nepřesným přihrávkám se o útočné pásmo sami připravili.
40:41
O první střelu ve třetí třetině se postaral Forsberg, ale jeho golfový úder skončil na zadním mantinelu.
40:01
Současně se sirénou se v rohu kluziště strhla menší strkanice, kterou ale rozhodčí rozehnali. Je za námi čtyřicet minut, po kterých svítí na ukazateli skóre stav 2:2. Jedinou branku v prostřední části obstaral Nicolas Krämmer, jenž využil zaváhání ve švédské obraně. Třetí třetina začne ve 22:15.
40:00
39:43
Práci měl na druhé straně i Pielmeier, nahození Ekholma tečoval před německým brankářem Krämmer, ale Pielmeier si poradil.
39:03
Teď zazlobila dvojice Krämmer a Rädeke. Posledně jmenovaný celou akci zakončil, ale už byl moc blízko Enrothovi, a tak nestihl přesněji zamířit.
38:13
Ekholm málem udělal chybu, protože rozehrával pod tlakem a Švédové vzápětí o puk přišli. Němci dobře napadají a ztěžují svým soupeřům život.
37:30
Němci ujeli do přečíslení tři na dva, které zakončil Reimer, jemuž stačilo zvednout puk o pár čísel výš, ale Enroth nastavil puku lapačku a tuhle velkou šanci lapil!
36:43
Staffan Kronwall si udělal útočný výlet až za branku Pielmeiera, odkud poslal kotouč před branku, ale Lundqvist nedokázal černou pryž dotlačit za čáru.
35:51
Němci přečkali oslabení bez gólové újmy, vyloučený Oppenheimer je zpět na ledě.
35:28
Forsberg chtěl vzít zodpovědnost na sebe, ale jeho pokus se do vymezeného prostoru mezi třemi tyčemi nevešel. Vzápětí pálil i Ekholm, ale Pielmeier třetí gól zatím nepustil.
34:31
Seidenberg vyvezl hrací předmět až do obranné třetiny Švédů a našetřil tak drahocenné vteřiny.
34:20
Pielmeier si připsal další úspěšný zákrok, tentokrát jej prověřil od modré čáry Klingberg.
33:54
Lindström nahodil touš od modré čáry, Pielmeier ale na puk dobře viděl a schoval jej do lapačky.
33:45
Bude se vylučovat, Švédové si zahrají přesilovku. Všechny hokejové regule porušil Oppenheimer, který za sekání poslušně odkráčel na trestnou lavici.
33:08
Do útočné třetiny se vydal Oppenheimer, jehož slabé nahození zneškodnil Enroth betonem.
32:20
Na druhé straně kluziště se do zakončení dostal Wolf, Enroth ale mohl zůstat relativně v klidu.
31:46
Švédové se pokusili o založení útočné akce, jenže Němci zahustili střední pásmo a nepustili Švédy přes modrou čáru.
30:42
Pielmeier se sám dostal do nesnází, když chtěl zpracovat kotouč pro své spoluhráče, ale celou situaci nakonec ustál.
29:29
Klingberg udělal na útočné modré čáře chybu, když poslal kotouč jen do NICOLASE KRÄMMERA, jenž ujel do samostatného úniku, který zakončil pěknou bekhendovou kličkou. Bez asistence.
29:01
Němci pokračují ve své aktivitě, Rieder předložil zpoza branky kotouč Wolfovi, ale Enroth si ale prostor u bližší tyče pohlídal.
28:18
Němci mají velký tlak! Mezi kruhy si najel Reimer, jehož pokus Enroth vyrazil. Švédové se nemohou dostat ze sevření.
27:44
K zajímavé střele se dostal Plachta a Enroth měl co dělat, aby uchránil svou svatyni od gólové pohromy.
27:28
Němci si nerozuměli při rozehráce a po zakázaném uvolnění se hra přestěhuje před Pielmeiera.
26:25
Hjalmarsson nahodil kotouč na Pielmeiera, který však držel stav nejvyšší bdělosti a puk ukryl do své výstroje.
20:55
Omlouváme se za technické problémy, které způsobily zdržení začátku druhé třetiny našeho online přenosu.
20:01
Máme za sebou poněkud delší první třetinu, která byla předčasně ukončena kvůli rozbitému plexisklu, jež nevydrželo náraz Hospelta a Granberga. Po příchodu z kabin vstřelili Švédové dva slepené góly, ale Marcus Kink v přesilovce snížil. Druhé dějství začne asi ve 21:26.
20:00
19:55
Pětiminutový trest odpyká Ehliz.
19:55
Daschner přehnal svůj atak na Ekholma, jehož tvrdě poslal k zemi a rozhodčí německému obránci udělili trest na pět minut a do konce utkání.
19:28
Seveřané jsou v těchto pasážích hry zbrklí, díky čemuž se do zakončení dostal Hospelt. Jeho navštívenku však Enroth bez problému odrazil.
18:36
Hokejisté Německa si dobře pohlídali svou obrannou modrou čáru a Pietta dokonce vyrazil dopředu. Puk se mu ale v rozhodující chvíli zamotal mezi bruslemi.
17:26
Švédové si při přechodu přes modrou čáru hezky vyměnili touš, ale střelu Klingberga Pielmeier zneškodnil.
16:36
Výběr Tre Kronor znovu zaváhal v obraně, ale Oppenheimer tuhle menší chybu potrestat nedokázal.
16:15
Svěřenci kouče Cortiny jsou při chuti, jenže teď jim hlavní rozhodčí odpískal postavení útočného hráče v brankovišti.
15:47
Teď už to Němcům vyšlo. V přečíslení dva na jednoho volil Rieder střelu, kterou sice Enroth vyrazil, ale kotouč se dostal k volnému MARCUSI KINKOVI, jenž zakončil do poloodkryté branky. Asistence: Tobias Rieder a Stephan Daschner.
15:30
Rieder sice zavezl kotouč do útočné třetiny, ovšem svůj výpad ani nezakončil a Švédové záhy vyhodili.
15:00
Němci však budou mít šanci na snížení, za krosček odchází na trestnou lavici Mattias Ekholm.
14:39
Na modré čáře napřáhl Krüger, puk nakonec k Enrothovi ani nedoputoval, protože jej před ním srazili pozorně bránící švédští obránci.
13:55
Švédové po nucené přestávce vlétli do hry jako severský uragán a dvěma slepenými zásahy Němce zaskočili.
12:43
Protagonisté předchozí gólové akce si role tentokrát vyměnili. Möller adresoval bekhendem přihrávku na JOAKIMA LINDSTRÖMA, jenž střelou z kruhu podruhé překonal Pielmeiera, který se pod maskou trochu začervenal. Asistence: Oscar Möller.
11:19
Návrat na led zvládli lépe Švédové. Lindströmu střelu ještě Pielmeier vyrazil, ale na dorážku OSCARA MÖLLERA už nestihl zareagovat. Asistence: Joakim Lindström, Mattias Sjögren.
10:30
Je to tady! Sudí se rozhodli první třetinu předčasně ukončit, úvodní část tak bude dohrána po patnáctiminutové přestávce před začátkem druhého dějství.
10:30
Rozhodčí se mezi sebou radí, jak s touto situací naložit. Ve hře je i možnost, že se první třetina ukončí a bude dohrána po klasické patnáctiminutové pauze.
10:30
Na ledě to nyní vypadá jako na večerním veřejném bruslení, protože hráči hromadně vyrazili na led, aby jim na střídačce neztuhly nohy.
10:30
Vypadá to, že se teď chvíli hrát nebude, protože v místě, odkud vyjíždí rolba, se rozbilo plexisklo, které nevydrželo souboj mezi Hospeltem a Granbergem.
10:25
V zajímavé střelecké pozici se ocitl Kink, jehož střelu vyrazil Enroth do rohu.
09:16
O založení útočné invaze se pokusil Forsberg, který však ve středním pásmu narazil na dobře bránícího Müllera, jenž švédskému forvardovi vystavil stopku.
08:42
Seveřané si teď nerozuměli v rozehrávce, ale zakázané uvolnění se pískat nebude, protože kotouč mířil přímo na Pielmeiera.
07:58
Němci zatím hrají sympatický hokej a snaží se napadat Švédy v jejich obranném pásmu. Rozhodně se nedá říct, že by hráli nějakého "zanďoura".
06:19
Švédové přišli ve středním pásmu o puk a hned z toho byla velká šance pro Němce. Z kruhu pálil Daschner a po jeho ráně zazvonila za Enrothem tyč.
05:40
Ke střele se nyní dostal Lundqvist, ale jeho pokus zblokoval útočník Hager. Pielmeier tak tentokrát zůstal bez práce.
04:50
První formace Švédů se usadila před Pielmeierem, který musel být ve střehu proti zajímavému nahození Ekmana-Larssona.
04:04
Přes modrou čáru se vydal Plachta, ale jeden ze švédských beků mu hned vzal vítr z plachet a o puk jej čistým způsobem obral.
03:12
Obránce Kronwall zkusil své štěstí z poměrně velkého úhlu, ale Pielmeier si prostor u bližší tyče pohlídal a nedovolil Švédovi skórovat.
02:22
Na zteč švédské svatyně se vydal Rädeke, ale třináctý německý útočník pro tento zápas ani nezakončil.
01:40
Němci vysunuli forčeking, ale po jejich zakončení mohl zůstat Enroth relativně v klidu.
00:50
Směr švédská branka vyrazil Rieder, jenže nezvládl bruslařský manévr a nedobrovolně se zblízka seznámil s ledovou plochou.
00:16
První útočnou akci založil Forsberg, ale nejlepší střelec Švédska tentokrát Pielmeierovu branku minul.
00:01
V tomto utkání bude mít své zastoupení i český hokej, jedním z hlavních rozhodčích bude Pavel Hodek.

Švédsko: Enroth (Nilsson) – Ekman-Larsson, Klefbom, Klingberg, Kronwall, Granberg, Ekholm, Rahimi – Forsberg, Eriksson, Lander – Lindström, Sjögren, Möller – Ericsson, Lindholm, Rask – Hjalmarsson, Josefson, Lundqvist – Danielsson.

Německo: Pielmeier (Endras) – Krüger, Müller, Kohl, Goc, Daschner, Köppchen, Krupp – Reimer, Ehliz, Hager – Rieder, Wolf, Pietta – Kink, Hospelt, Plachta – Oppenheimer, Krämmer, Seidenberg – Rädeke.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Sidorenko (BLR) – McIntyre (USA), Šefčík (SVK).

ŠVÉDSKO

Švédové vstoupili do mistrovství světa dobře, v prvním klání zdolali českou reprezentaci po nájezdech a následně rozcupovali Rakousko (6:1) a Lotyšsko (8:1). V dosud posledním střetnutí poměřili síly s Kanadou, nad kterou vedli už 3:0 a 4:3, ale přesto Kanaďané duel otočili a vyhráli 6:4. V tabulce skupiny A má výběr Tre Kronor osm bodů a momentálně se nachází na druhé pozici.

Do letošního světového šampionátu zasáhli oba švédští gólmani. Jhonas Enroth a Anders Nilsson mají podobné statistiky, oba pustili v průměru tři góly na zápas a úspěšnost zákroků mají pod 90 procenty.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Loui Eriksson, jenž zaknihoval sedm bodů za tři branky a čtyři asistence. Nejlepším střelcem je s pěti góly Filip Forsberg.

NĚMECKO

Němci na letošním mistrovství světa odehráli tři zápasy. V prvním dokázali porazit Francii 2:1, ale v následujícím utkání schytali debakl od Kanady 0:10. V dosud posledním střetnutí nestačili na Švýcarsko, jemuž podlehli těsně 0:1. Německu tak se ziskem tří bodů patří páté místo ve skupině A.

V německém brankovišti se vystřídali už všichni tři brankáři, jmenovitě Danny Aus den Birken, Dennis Endras a Timo Pielmeier. Nejlepší statistiky má posledně jmenovaný, jenž pustil za svá záda v průměru gól na zápas a úspěšnost zákroků činí 94,44 %.

Němci na tomto turnaji vstřelili zatím jen dva góly, o které se v duelu s Francií postarali Michael Wolf a Patrick Reimer.

Příjemný čtvrteční večer při sledování textového online přenosu z utkání základní skupiny A MS mezi Švédskem a Německem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.