MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Německo - 28. dubna 2022   18:30

Švédsko
Švédsko
02:23' M. Hävelid (Lekkerimäki) • 07:29' Born (Odelius) • 19:33' Almgren (Öhgren, Lekkerimäki) • 33:59' Öhgren (Lekkerimäki, Östlund) • 55:11' H. Hävelid (Lekkerimäki, Östlund) • 55:55' Stenberg (Good Bogg, M. Hävelid) • 57:29' Lekkerimäki (Östlund, M. Hävelid)
7:1
(3:0, 1:1, 3:0)
Německo
Německo
35:57' Hauf  (Krening)
Švédsko
Palkovi (HUN), Šindel (CZE) – Klouček (CZE), Rozitis (LAT)
Erdgas Schwaben Arena, Kaufbeuren
Německo

Z tohoto utkání je to vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase někdy u dalších přenosů.
Švédové nakonec díky třem trefám v poslední třetině stvrdili roli favoritů a postupují do semifinále. Hlavní zbraní mladých Švédů byly přesilovky, ve kterých skórovali hned pětkrát. Pět bodů za jeden gól a čtyři přihrávky si připsal Lekkerimäki. Německu nepomohla ani dlouhá pětiminutová přesilovka, kterou hrálo na začátku třetiny a ani následná dvouminutová dvojnásobná přesilovka. Švédové tak v semifinále doplní Finy a Čechy, kteří již postoupili. Češi se utkají s USA a na Švédy čeká severské derby s Finskem.
Je tu poslední minuta utkání.
58:22'
Další zákrok pro Wolfa.
57:29'
Švédsko právě vstřelilo branku! Švédové jsou dnes v přesilovkách nekompromisní. Prosazuje se JONATHAN LEKKERIMÄKI, který se trefil pod břevno ranou z pravého kruhu. Asistence: Noah Östlund a Mattias Hävelid.
56:16'
Vyloučení v týmu Německo:
Julian Lutz – 2 min., nedovolené bránění.
55:55'
Švédsko právě vstřelilo branku! Další branka! Good Bogg našel přesně hůl OTTA STENBERGA a ten prostřelil z prostrou před bránou brankáře Wolfa. Asistence: Dennis Good Bogg a Mattias Hävelid.
55:11'
Švédsko právě vstřelilo branku! Další využitá přesilovka Švédů! Po kombinaci v útočném pásmu se mezi kruhy dostal kotouč k MATTIASI HÄVELIDOVI, který se trefil přesně za Wolfova záda. Asistence: Jonathan Lekkerimäki a Noah Östlund.
53:35'
Ralf Rollinger – 2 min., krosček.
53:16'
Němci jeli v přečíslení 2 na 2 a poté pálil Hauf. Jeho střelu si ale našel Hävelid a má puk mezi betony.
51:33'
Zakázané uvolnění vrací hru zpět před Wolfa.
Je tu další komerční přestávka.
51:10'
A další zásah Wolfa.
50:35'
Ránu jednoho z hráčů Švédska od modré likviduje Wolf.
50:04'
Puk mimo hrací plochu a hra je přerušena.
Následuje komerční přestávka.
49:56'
S pukem nyní hrají více Švédové, kteří hlídají své vedení.
Švédové přežili dlouhé oslabení a jsou opět v pěti.
46:07'
45:08'
Odelius na ledě, Švédové ve čtyřech.
44:49'
Haufova střela končí zásahem Hävelida.
44:02'
Znovu zásah brankáře Hävelida, který je teď pod palbou.
41:07'
Salomonsson dostává trest na pět minut plus do konce utkání za naražení zezadu.
41:07'
Na ledě zůstává ležet jeden z Němců.
40:01'
Oba týmy se vrací na led.
Druhá třetina přinesla dva góly, oba týmy se trefily jednou a Švédové stále vedou o tři branky. Hráči ze severu Evropy jsou i nadále střelecky aktivnější a zatím mají k postupu do semifinále blíž. Švédové svůj čtvrtý gól dali v přesilovce, které jim dnes fungují. Třetí třetina začne zhruba ve 20:28.
40:00'
37:56'
Icing vrací hru před bránu Německa.
37:45'
Hävelid vyráží nahození od modré čáry do rohu.
35:57'
Německo právě vstřelilo branku! Domácí výběr poprvé skóruje! Bettahar se protáhl až před brankáře Hävelida a vystřelil. Brankář Švédů puk vyrazil jen k LUCU HAUFOVI, který dokázal puk dostat do sítě. Asistence: Philipp Krening..
33:59'
Švédsko právě vstřelilo branku! Další využitá přesilovka Švédů! Po závaru před bránou Německa se k odraženému puku dostal kapitán LIAM ÖHGREN, který ho doklepl do odkryté brány. Asistence: Jonathan Lekkerimäki a Noah Östlund.
32:58'
Phillip Krening – 2 min., hákování.
32:36'
A znovu brankář Hävelid.
32:30'
Další zákrok má na kontě brankář Tre Kronor.
31:55'
Rána Odeliuse končí nad brankou.
30:50'
Po delší době si také zákrok připisuje Hävelid.
30:33'
29:53'
Němci vyhazují za bránu Švédů.
29:22'
Velkou skrumáž před svou bránou nakonec vyřešil Wolf, který přikryl puk pod lapačku.
28:33'
Phillip Sinn – 2 min., podrážení.
28:06'
Útočník Hävelid z mezikruží mířil jen nad bránu.
28:02'
26:53'
Öhgren obdržel úplně sám přihrávku před bránu. Švédský kapitán ale odkrytou část brány trestuhodně přestřelil!
26:29'
Švédové začínají akci zpoza vlastní brány.
26:02'
Ralf Rollinger – 2 min., hákování.
25:43'
Hauf ujíždělsám na Hävelida, ale ten jeho kličku do bekhendu vyrazil.
23:32'
Na ledě zůstává ležet Gaidel, který schytal ránu kotoučem při bránění v oslabení. Gaidel nakonec za pomoci lékaře odchází do kabiny.
22:54'
22:41'
Po střele Östlunda zasahuje Wolf.
22:21'
Julian Lutz – 2 min., sekání.
22:09'
Bettaharův pokus přikryl Hävelid pod lapačku.
21:33'
Švédové vyhazují puk až na zakázané uvolnění.
20:54'
Dennis Good Bogg – 2 min., nedovolené bránění.
20:32'
Zakázané uvolnění vrací hru před německou bránu.
20:01'
Oba týmy se vrací na ledovou plochu, druhá třetina za pár okamžiků začne.
Po první třetině vedou Švédové nad domácím výběrem už o tři góly. Němci se zatím na nic většího nezmohli a brankář Hävelid zatím moc práce nemá. Uvidíme, jaká bude druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba v 19:31.
20:00'
19:47'
19:33'
Švédsko právě vstřelilo branku! Švédové znovu využívají přesilovku. Po kombinaci v útočném pásmu se puk dostal k TIMU ALMGRENOVI, který z pozice před brankou prostřelil Wolfa ranou k tyči. Asistence: Liam Öhgren a Jonathan Lekkerimäki.
18:20'
Rayan Bettahar – 2 min., krosček.
17:43'
Salonsson znovu vypálil na brankáře Wolfa. Ten má puk mezi betony a zasahuje.
16:38'
Další zakázané uvolnění znovu vrací před Wolfovu bránu.
15:30'
Wolf srazil puk lapačkou do rohu.
14:33'
Hra je nyní za švédskou brankou.
14:09'
13:05'
Hävelid má na kontě další zákrok a vhazuje se před jeho bránou.
12:09'
Dennis Good Bogg – 2 min., krosček.
Oddechový čas pro tým Švédsko.
11:52'
Salomonssonovu ránu ze strany kryje Wolf do lapačky.
11:34'
Odpískáno zakázané uvolnění. Vhazování před bránou Wolfa.
08:23'
Němci rozjíždějí akci zpoza vlastní brány.
07:29'
Švédsko právě vstřelilo branku! ISAC BORN dostal pěknou nahrávku do jízdy od Odeliuse a svůj únik zakončil střelou mezi betony. Asistence: Calle Odelius.
06:15'
Odpískáno zakázané uvolnění vrací hru před německou bránu.
04:25'
Salomonsson prověřil Wolfovu pozornost. Ten ale zasahuje.
02:53'
02:23'
Švédsko právě vstřelilo branku! Švédové využívají dvojnásobnou přesilovku! MATTIAS HÄVELID dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy a tvrdou střelou prostřelil Wolfa. Asistence: Jonathan Lekkerimäki.
01:13'
Po střele Petterssona zasahuje poprvé brankář Wolf.
00:53'
Jakob Weber – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
00:50'
Rayan Bettahar – 2 min., napadení.
00:47'
Jeden ze Švédů byl zastaven u mantinelu a skončil na ledové ploše.
00:01'
Oba týmy příjíždějí na ledovou plochu.
Utkání začne jako obvykle s menším zpožděním.

Švédsko: H. Hävelid (Swedin) – M. Hävelid (A), Norén, Good Bogg, Salomonsson, E. Pettersson, Odelius, Lindstein – Öhgren (C), Östlund (A), Lekkerimäki – Hemström, Bystedt, O. Pettersson – Stenberg, Wagner, Almgren – Suzdalev, Born, Tell – Rudslätt.
Trenér: Magnus Havelid

Německo: Wolf (Dietl) – Bettahar, Hübner (A), Kauhanen, Tropmann, Braun, Sinn, J. Weber – Lutz, Kechter (C), Oswald (A) – Krening, Hauf, Elias – Rollinger, Assavolyuk, Gaidel – Saffran, Michel, Hördler – Konze.
Trenér: Alexander Duck

Rozhodčí: Palkovi (HUN), Šindel (CZE) – Klouček (CZE), Rozitis (LAT).
Vzájemná utkání

Naposledy se oba týmy spolu utkaly loni v létě v rámci Hlinka Gretzky Cupu, kde byli Švédové úspěšní a vyhráli nad Německem 5:3.
Německo

Němci ve skupině A skončili na posledním čtvrtém místě, když ani jednou nevyhráli. Vzhledem k tomu, že ze šampionátu byli vyloučeni Bělorusové a Rusové, postupují do play-off všechny týmy bez ohledu na to, kolikáté skončily. Němci nejprve padli 2:4 s českým týmem, poté následovala prohra 3:8 s Kanadou a naposledy se pak střetli i se Spojenými státy americkými. A Američané si v tomto duelu s chutí zastříleli, neboť Němce porazili vysoko 10:2. Proti Švédům tak budou Němci považování spíše za outsidera a uvidíme, jak se s touto rolí poperou a zda se jim povede svého těžkého soupeře aspoň potrápit.
Švédsko

Švédové zakončili skupinu A na prvním místě tabulky se ziskem šesti bodů. Úvod šampionátu jim ale nevyšel, protože překvapivě padli 2:3 s Lotyšskem a zbytečně tedy ztratili tři body. V následujícím duelu už byli úspěšní, když 6:2 porazili Švýcary. Poslední zápas ve skupině odehrála švédská osmnáctka proti té finské a v rámci severského derby tak byli úspěšnější hokejisté švédského národního týmu, když vyhráli těsně 4:3 a přímý souboj o prvenství ve skupině B tak vyhráli. Nyní se už soustředí na vyřazovací boje a rádi by propluli mezi elitní čtyřku. Proti Němcům budou jistě favoritem, ale Němci se pokusí svého soka pořádně potrápit.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do osmnácti let a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Švédska a Německa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.