MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Česko - 1. května 2021   23:07

Rusko
Rusko
01:23' Mičkov (Čibrikov, Novikov) • 13:10' Poltapov  • 17:40' Mirošničenko (Jurov) • 30:54' Koromyslov (Jurov, Čibrikov) • 33:44' Katělevskij (Lazutin, Grudinin) • 38:44' Poltapov (Ivancov, Mičkov) • 45:50' Mičkov (Poltapov, Ivancov) • 47:01' Svečkov (Jurov) • 51:46' Svečkov (Čibrikov, Mirošničenko) • 57:19' Jurov  • 58:49' Mičkov (Kvočko, Ivancov)
11:1
(3:0, 3:1, 5:0)
Česko
Česko
32:28' Kos  (D. Moravec, Brabenec)
Rusko
S. Ivanov (Brinkman) – Grudinin, Makarov, Novikov, Koromyslov, Sapunov, Figurin (A), Duda – Mirošničenko, Svečkov, Jurov – Čibrikov (C), Kvočko, Mičkov – Petrov, Ivancov (A), Poltapov – Mechovov, Bučelnikov, Lazutin – Katělevskij.
Kohlmüller, MacFarlane – Hancock, Richardson
1989 diváků
Česko
Šatný (21. Suchánek) – D. Moravec, Jiříček, Pinkas, Svozil (A), Šedivý (C), Ticháček, Špaček – Marcel, G. Szturc, Chmelař – Ryšavý (A), Brabenec, Kos – Kulich, Altrichter, P. Moravec – Skuhrovec, Slavíček, Šapovaliv – Pajer.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Ještě doplním, že duel sledovalo 1989 diváků.
Naopak Rusko ještě může pomýšlet na triumf v základní skupině. K tomu ale potřebuje pomoc USA v zápase proti Finsku.
Střely na branku: 40 – 22
Po závěrečném vystoupení českého týmu v základní skupině je jasné, že Češi obsadí čtvrté místo.
Je konec! Svěřenci Jakuba Petra v posledním vystoupení v základní skupině naprosto propadli a od Ruska schytali debakl 11:1! Do třetí třetiny vstupovalo Rusko s náskokem pěti branek a stejný počet gólu ještě dokázalo nastřílet. Hrdinou Ruska se dnes stal Mičkov, který zaznamenal hattrick a po skupinové fázi má na kontě už devět bodů! Dvě branky si pak připsal Svečkov.
58:49'
Rusko právě vstřelilo branku!
Kanonáda stále nekončí! Prochor Poltapov uspěl na vhazování v útočném pásmu. Volný kotouč si našel MATVEJ MIČKOV a bez přípravy napálil puk do sítě! Asistence: Ilja Kvočko, Ilja Ivancov.
58:19'
Suchánek se přesunul k pravé tyči své branky a nepustil kotouč za svá záda. Odražený kotouč v rohu ledové plochy následně získali Češi.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:19'
Nepopulární desítka je na světě! V útočném pásmu si prostor udělal DANILA JUROV, který střelou zápěstím z prostoru mezi kruhy rozvlnil síť! Bez asistence.
57:00'
Matěj Pinkas se tři minuty před koncem dnešního souboje opřel do puku od modré čáry, jenže jeho pokus byl hodně nepřesný. Ivanov mohl zůstat klidný.
56:05'
Daniil Lazutin střílel od modré čáry, ale jeden z českých obránců jeho pokus přizvedl do ochranné sítě. Vhazuje se po levici českého brankáře.
55:35'
Svozil projel na útočnou modrou čáru, odkud chtěl puk nahodit do útočného pásma, ale na jeho pobídku si dala obrana Ruska dobrý pozor.
54:26'
Ivanov vyjel ze své branky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Na jeho nahození na levou stranu nikdo v červeném dresu nedosáhl.
54:06'
Svečkov si prodloužil pobyt na ledě a rozjel další útok Ruska. Hokejisté v červených dresech se ženou za vstřelením desáté branky v utkání.
53:10'
Svečkov dostal nabito mezi kruhy, odkud pohotově zakončil příklepem, ale jeho dělovka jen zaduněla o zadní mantinel. Češi puk následně vyhodili.
52:30'
Rusko pokračuje v aktivitě a už se znovu nastěhovalo do útočného pásma. Stanislav Svozil hecuje své spoluhráče, aby ještě bojovali.
51:46'
Rusko přidává devátou branku a přibližuje se k nepopulární desítce! Po parádním přečíslení si na přihrávku před prázdnou branku sjel FJODOR SVEČKOV, který měl snadnou práci! Asistence: Nikita Čibrikov, Ivan Mirošničenko.
51:16'
Dmitrij Katělevskij se dostal do útočného pásma, jenže jeho pokus zápěstím skončil vedle levé tyčky české branky.
50:29'
Matvej Mičkov si vzal volný puk v obranném pásmu a projel s ním do pásma útočného. Stanislav Svozil uplatnil svůj důraz a puk vyhodil do bezpečí.
50:08'
David Moravec táhl akci českého týmu po levé straně, ale na modré čáře proti němu vystoupil obránce, který puk získal pro českou reprezentaci.
49:12'
Vyloučení v týmu Česko (Marcel Marcel – 5 min., vražení na hrazení).
49:05'
Šimon Slavíček spěchal za nahozením do rohu útočného pásma, jenže si neporadil s Lazutinem, který puk následně vyvezl do bezpečí.
47:26'
Rusko navíc nepolevuje ani po vstřelení osmé branky. Hokejisté v červeném se usadili v útočném pásmu, jenže nikdo si tentokrát netroufl na zakončení.
47:01'
Rusko přidává i osmou branku! Po rychlé akci se před branku českého týmu natlačil rozjetý FJODOR SVEČKOV a střelou mezi betony překonal bezmocného Suchánka! Asistence: Danila Jurov.
46:31'
Po dalším souboji na modré čáře se kotouč odrazil na střídačku Ruska. Rozhodčí nařídili vhazování ve středním pásmu.
46:10'
Češi jsou další brankou Ruska pořádně zaskočení a nyní se prakticky nedostávají do útoku. Kombinace hráčů v bílém provázejí nepřesnosti.
45:50'
Rusko pokračuje v exhibičním tempu i ve třetí třetině! MATVEJ MIČKOV se v útočném pásmu bleskovou otočkou zbavil obránce a zápěstím vymetl horní roh branky. Mičkov tak na turnaji vsítil svou osmou branku! Asistence: Prochor Poltapov, Ilja Ivancov.
45:38'
Česko hraje v plném počtu.
45:03'
Prochor Poltapov se nechal vyhnat ven z útočného pásma a musel se vracet pro kotouč až do pásma obranného. Češi zatím stačili vystřídat.
44:35'
Nikita Čibrikov si sjel na přihrávku mezi kruhy, ale netroufl si na zakončení. Rusko po další kombinaci o kotouč přišlo a Češi se osvobodili.
44:00'
Češi se hned v úvodu oslabení dostali k volnému kotouči a bez problémů jej vyhodili přes celé kluziště. Rusko musí rozjet novou akci od své klece.
43:38'
Rusko si zahraje další přesilovku. Petr Moravec dostává dvě minuty za porušení postupu vhazování.
43:35'
Martin Ryšavý bojoval o kotouč na levé straně útočného pásma, jenže Ivancov si dal do souboje tělo a nepustil českého hráče do zakončení.
42:28'
Po dalším souboji ve středním pásmu se kotouč odrazil na ruskou střídačku. Vhazovat se bude před modrou čárou českého mužstva.
42:01'
Rusko se chtělo vydat do útoku po dlouhé přihrávce, jenže kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Vhazování se vrátí zpět před Ivanova.
41:35'
Jiří Kulich bojoval o kotouč v rohu útočného pásma, jenže Arťom Duda byl v souboji tělo na tělo mnohem důraznější a vypíchl českému hráči puk.
41:10'
Petr Moravec se dobře vrátil do obranného pásma, kde se otočil s volným pukem a rozehrál na levou stranu. I jeho pobídka byla moc prudká.
40:36'
Arsenij Koromyslov poslal přihrávku na levou stranu, jenže tam neměl nikoho ze svých spoluhráčů. Češi získali odražený puk, ale ani hráči v bílém se daleko nedostali.
40:10'
Češi uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny dnešního souboje. Svěřenci Jakuba Petra se v závěrečné části budou snažit dotáhnout velký náskok Ruska.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 00:53.
Střely na branku: 28 – 15
Druhá třetina končí! Po čtyřiceti minutách hry je o vítězi dnešního souboje prakticky rozhodnuto! Rusko totiž v polovině utkání přidalo čtvrtou branku, když se trefil Arsenij Koromyslov. Na jeho zásah sice odpověděl Jakub Kos, ale o minutu později se prosadil Dmitrij Katělevskij. Minutu před přestávkou se pak po krásném průniku trefil Prochor Poltapov.
40:00'
39:20'
Matvej Petrov se uvolnil na levé straně a zakončil zápěstím. Český brankář Suchánek jeho pokus bez problémů schoval do lapačky.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:44'
Ruská kanonáda pokračuje! Po krásné akci se v útočném pásmu uvolnil PROCHOR POLTAPOV, který obešel hned tři české hráče a střelou zápěstím rozvlnil síť! Asistence: Ilja Ivancov, Matvej Mičkov.
38:05'
Češi skvěle napadali ruskou rozehrávku ve středním pásmu a nasbírali další cenné sekundy k dobru. Sborná už se během této přesilovky nikam nežene.
37:15'
Ivan Mirošničenko se z levého kruhu opřel do odraženého kotouče, ale Suchánek se parádně přemístil a udržel kotouč mezi tělem a pravou rukou!
37:00'
Rusko bude hrát další přesilovku. Svozil dostává dvě minuty za vysokou hůl.
36:35'
Martin Ryšavý se tlačil do brankoviště, ale obránce Vladimir Grudinin využil své tělesné dispozice a dokázal českého hokejistu odstavit mimo nebezpečný prostor.
36:10'
Jiří Ticháček poslal přihrávku na levou stranu, po které se do útočného pásma dostal Pinkas, ale ani jeho pokus ruského brankáře neohrozil.
35:26'
Lukáš Pajer byl na konci rychlého přechodu českého týmu do útočného pásma. Jeho pokus z pravé strany si Ivanov bez problémů pohlídal.
35:02'
Vladimir Grudinin dojel volný kotouč v rohu útočného pásma, odkud jej okamžitě přihrál před branku, ale Suchánek opět dokázal zasáhnout.
34:29'
Jiří Kulich v rohu útočného pásma bojoval o volný kotouč, ale zadáci Ruska mu nedali moc prostoru k tomu, aby dokázal najít spoluhráče.
34:03'
Svozil dostal nabito na modrou čáru a bez váhání zakončil příklepem. Ivanov jeho dělovku s přehledem schoval do lapačky. Vhzuje se po jeho levici.
33:44'
Rusko reaguje na branku českého týmu nejlepším možným způsobem! Vladimir Grudinin střílel z prostoru mezi kruhy. Suchánek jeho pokus vyrazil jen před sebe a DMITRIJ KATĚLEVSKIJ jej dorazil do branky! Asistence: Daniil Lazutin, Vladimi Grudinin.
33:22'
Další obrovská šance českého týmu! Do zakončení se na levém kruhu probil David Moravec, ale ruský brankář jeho přízemní pokus vykopl betonem.
33:06'
Ilja Kvočko projel po pravém křídle do útočného pásma, jenže jeho pokus bekhendem si český brankář Suchánek s přehledem pohlídal.
32:28'
Vše bylo regulérní a Česko skutečně snižuje na 1:4!
32:28'
Tak pozor! Rozhodčí ještě zkoumají, zda nedošlo k teči vysokou holí!
32:28'
Česko právě vstřelilo branku!
Také Češi se dočkali vytoužené branky! Jakub Brabenec získal puk na pravé straně útočného pásma, přihrál na modrou čáru, odkud střílel David Moravec a JAKUB KOS puk tečoval do sítě! Asistence: David Moravec, Jakub Brabenec.
32:10'
Češi se dostali do útočného pásma, jenže nikdo v bílém tentokrát nestačil zakončit. Důrazní obránci Ruska jsou u odražených puků o krok dříve.
31:41'
Marcel Marcel číhal na přihrávku na levou stranu, jenže na červené čáře se nedokázal otočit kolem svého strážce. Rusové mají duel pod kontrolou.
31:10'
Česko se okamžitě vydalo do útoku se snahou o rychlou odpověď. Akce vedená po pravém křídle však skončila jen přihrávkou na obránce Ruska.
30:54'
Rusko přidává čtvrtou branku! Hokejisté v červeném zůstali po skončení přesilové hry nastěhovaní v útočném pásmu. Od modré čáry zkusil štěstí ARSENIJ KOROMYSLOV a jeho nahození se zastavilo až v brance! Asistence: Danila Jurov, Nikita Čibrikov.
30:40'
30:03'
Znovu se českým hokejistům podařilo vyhodit puk přes celé kluziště a unavené kvarteto v bílém stačilo vystřídat. Také Rusko pouští na led druhou přesilovkovou formaci.
29:28'
Matvej Petrov střílel příklepem z levé strany útočného pásma, nicméně jeho dělovka skončila na chráničích jednoho z českých zadáků.
29:00'
Jiříček vybojoval puk v rohu obranného pásma a po mantinelu jej vyhodil přes celé kluziště. Rusko musí rozjet novou přesilovkovou akci od své klece.
28:40'
Rusko bude hrát přesilovku. Jiří Ticháček dostává dvě minuty za podrážení.
28:21'
Daniil Lazutin z pravého křídla nahodil puk bekhendem do útočného pásma. Na jeho pobídku si počkal Svozil, který uklidnil českou rozehrávku.
27:56'
Rusko hraje v plném počtu.
27:34'
Rusko mohlo udeřit při vlastním oslabení! Danila Jurov se dostal do úniku, ale Suchánek se nenechal rozhýbat naznačením kličky a připsal si dobrý zákrok!
27:10'
Stanislav Svozil obdržel přihrávu na modrou čáru, skvěle si puk připravil pro zakončení, ale jeho pokus zastavil padající obránce Ruska.
26:38'
Jakub Brabenec projel do útočného pásma, kde se chytře otočil kolem Novikova, jenže jeho nahození bylo sraženo kousek nad břevno ruské klece.
26:10'
Ivanov si musel dát pozor na střelu Šimona Slavíčka z prostoru mezi kruhy. Ruský brankář se ale přemístil velmi rychle a puk vykopl betonem.
25:56'
První přesilovku si zahraje také Česko. Dvě minuty za podrážení dostává Nikita Čibrikov.
25:35'
Ivan Mirošničenko neustál souboj v rohu útočného pásma, ale přihrávkou v pádu ještě poslal kotouč na Ivancova, který kotouč nahodil mimo tři tyče.
25:10'
Vladislav Sapunov vybojoval puk v rohu útočného pásma, ale přihrávkou mezi kruhy trefil jen hokejku dobře postaveného Svozila, který kotouč odehrál do bezpečí.
24:34'
Rusko se usadilo v útočném pásmu a pořádně sevřelo českou pětici. Ilja Kvočko bekhendem nahodil puk do rohu, ale tam neměl spoluhráče.
24:10'
Prochor Poltapov se na levé straně zbavil obránce, projel na levý kruh a poslal prudkou přihrávku před branku. NIkdo v červeném na pobídku nedosáhl.
23:42'
Vladislav Sapunov získal puk na modré čáře a pohotově jej poslal před klec českého mužstva. Suchánek si dal dobrý pozor a puk vykopl betonem.
23:18'
Češi jsou v posledních minutách o něco aktivnější. Další nahození do útočného pásma se od hole jednoho z ruských hráčů odrazilo mimo led.
22:31'
Suchánek musel řešit první vážnější situaci. Z pravé strany proti němu postupoval Fjodor Svečkov, ale český brankář jeho pokus vyškrábl ramenem.
22:10'
Jakub Šedivý se hnal s pukem vpřed po pravém křídle, jenže na modré čáře nechal kotouč za sebou a dojíždějící Lazutin uklidnil ruskou hru.
21:39'
Jiří Ticháček udržel puk v útočném pásmu, ale prudkým nahozením jej odevzdal jen obráncům Ruska. Češi chtějí hrát ve druhé části ofenzivněji.
21:04'
21:00'
Suchánek si připsal první zákrok proti dělovce od modré čáry. Odražený kotouč poté získal jeden z českých obránců, který jej vyhodil do bezpečí.
20:29'
Rusko v úvodu druhé třetiny ještě dohrává přesilovku ze závěru úvodní periody. Do branky českého týmu navíc nastoupil Tomáš Suchánek. Jakub Petr chce dát týmu impuls.
20:01'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Oliver Šatný, přichází Tomáš Suchánek.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 23:57.
Střely na branku: 11 – 7
První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být mnohem spokojenější favorizovaní Rusové. Sborná vlétla do zápasu jako velká voda a už po dvou minutách otevřel skóre Matvej Mičkov. Na jeho zásah odpověděl ve 14. minutě Prochor Poltapov. Češi nabídli soupeři také přesilovku, kterou proměnil Ivan Mirošničenko. Do kabin se proto odchází za stavu 3:0.
20:00'
19:35'
Rusko se v přesilovce sice usadilo v útočném pásmu, ale nahozený kotouč sebrali jen zadáci v bílém a pozorný Svozil jej vyhodil za ruskou klec.
19:04'
Další přesilovka pro Rusko. Šimon Slavíček dostává dvě minuty za podrážení v útočném pásmu.
18:35'
Ivan Mirošničenko se tentokrát stáhl také vypomoci ruské defenzivě. Autor třetí branky se postavil do cesty dělovce od modré čářy a puk srazil do bezpečí.
18:05'
Jakub Brabenec sice napadal ruskou rozehrávku, ale nikdo v bílém dresu mu nepřijel pomoci. Zadáci Ruska tak měli dostatek času a poradili si s rozehrávkou.
17:40'
Rusko využívá přesilovou hru a odskakuje na rozdíl tří branek! Danila Jurov poslal přihrávku na levou stranu, kde si puk na kruh připravil IVAN MIROŠNIČENKO, který příklepem překonal českého brankáře! Asistence: Danila Jurov.
17:26'
Šimon Slavíček vybojoval puk v obranném pásmu a bez váhání jej po mantinelu vyhodil až za ruskou branku. Češi mohou pošetřit síly.
17:02'
Rusko se usadilo v útočném pásmu. Po rychlé kombinaci střílel z dobré pozice Petrov, ale Šatný našel puk v lapačce. Vhazuje se po jeho levé ruce.
16:15'
Rusko si zahraje další přesilovku. Svozil vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
16:10'
Martin Ryšavý svedl souboj s Mirošničenkem u mantinelu. Ruský hokejista byl v souboji o něco důraznější a favorit dnešního souboje může vymýšlet další útok.
15:35'
Arsenij Koromyslov uklidnil rozehrávku Ruska v obranném pásmu. Na jeho následnou pobídku si brousil zuby Mirošničenko, jenže si nepotykal se zpracováním.
15:03'
Jaroslav Chmelař se z levé strany prokličkoval před ruskou branku a snažil se zakončit na přední tyč! Ivanov vytáhl důležitý zákrok betonem.
14:19'
Rusko se z tlaku českého týmu vymanilo jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Ivanovem.
14:10'
Jiří Ticháček měl moře prostoru a času na modré čáře. Český obránce také vyzkoušel své střelecké štěstí, ale ruská defenziva puk srazila k mantinelu.
13:45'
Daniil Lazutin se po pravé straně protlačil do útočného pásma a snažil se přihrát bekhendem mezi kruhy. Skvělou práci odvedl v obraně Jiříček.
13:10'
Rusko přestálo silnou pasáž českého výběru a přidává druhou branku! Do úniku se po chybě českého týmu na modré čáře dostal PROCHOR POLTAPOV, který si pohrál se Šatným a pohodlně přidal druhou ruskou branku!
12:36'
Jakub Šedivý se na modré čáře dostal k volnému kotouči, ale jeho dělovka příklepem skončila na bruslích prvního obránce v ruském dresu.
12:06'
Prochor Poltapov využil své tělěsné dispozice v souboji na modré čáře a nepustil soupeře do zakončení. Ruský obránce jednoho z českých hráčů doslova zboural.
11:37'
Danila Jurov využil svou rychlost a probil se do útočného pásma. Ruský útočník dokonce zakončil bekhendem, ale Šatný si pohlídal prostor u přední tyčky.
11:10'
Šimon Slavíček si sjel z druhé vlny na přihrávku z levé strany, ale neměl ani kousek prostoru pro zakončení. Rusko ustálo i české přečíslení.
10:38'
Jiří Ticháček se na poslední chvíli dostal k odraženému kotouči před českou branku a před dojíždějícím soupeřem jej vypíchl ven z obranného pásma.
10:12'
Fjodor Svečkov získal pro svůj tým kotouč za vlastní brankou a rozehrál prudkou přihrávkou na levou stranu. Rozjetý Petrov už z úhlu nenašel spoluhráče před brankou.
09:35'
Matvej Petrov se stáhl do prostoru mezi kruhy před vlastní branku a bekhendem odehrál puk mimo nebezpečný prostor. Rusko zatím v obraně působí hodně sebevědomě.
09:10'
Fjodor Svečkov se skvěle vrátil s rozjetým Martinem Ryšavým a dobrým defenzivním zákrokem soupeři vypíchl kotouč od hokejky.
08:28'
Marcel Marcel skvěle napadal rozehrávku Ruska v rohu útočného pásma. Český hokejista dostal pod tlak Dancova, ale kotouč pro český tým nevybojoval.
08:01'
Ivanov se v posledních minutách nenudí. Ruský brankář si pohlídal i skrytou střelu z levého kruhu a schoval puk do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.
07:27'
Ivanov v úvodních minutách dnešního souboje působí jistým dojmem. Ruský brankář si dal pozor na nahození od modré čáry a schoval puk do lapačky.
07:05'
Gabriel Szturc projel s pukem na čepeli po pravém křídle do útočného pásma. Do zakončení se nakonec dostal Petr Moravec, ale jeho rána prolétla kolem zadní tyčky.
06:28'
Matvej Petrov dostal přihrávku na pravou stranu středního pásma, ale vystoupil proti němu Martin Ryšavý, který opět vybojoval kotouč pro své mužstvo.
06:02'
Ivanov vyjel ven ze své klece a vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Pobídku ruského brankáře si našel Jurov, který se nechal odstavit Moravcem.
05:29'
Rusové se z tlaku českého týmu vymanili jen za cenu vyhození kotouče do útočného pásma. O zakázané uvolnění se nejednali a Češi mohou pokračovat ve hře.
05:10'
Jakub Brabenec se dostal k volnému puku ve středním pásmu, dobře se s ním otočil a nahodil jej do pásma útočného. Zadáci Ruska byli ve své třetině důraznější.
04:23'
Rusko se po skončení přesilovky chvíli drželo v útočném pásmu, ale Alexandr Figurin nepřesnou přihrávkou zahnal své spoluhráče mimo pásmo.
04:03'
03:26'
Matvej Mičkov zavezl puk do rohu útočného pásma, ve kterém se dobrou kličkou zbavil českého obránce, ale poté vyslal další nepřesnou přihrávku na modrou.
03:01'
Český tým přestál první minutu ruské přesilovky bez větších problémů. Ilja Ivancov navíc neudržel kotouč na modré čáře a Rusko musí vyklidit třetinu.
02:03'
Rusko si zahraje první přesilovku. Jiříček totiž vyfasoval dvě minuty za hákování.
02:00'
Jiří Ticháček se okamžitě hnal do útoku se snahou o bleskovou odpověď. Jeho pobídka z levé strany však skončila jen u ruských zadáků.
01:23'
Rusko se hned v úvodu dnešního souboje dostává do vedení! Nikita Novikov vybojoval kotouč u mantinelu v útočném pásmu. MATVEJ MIČKOV si puk skvěle převzal a z otočky jej pohotově napálil do sítě! Asistence: Nikita Čibrikov, Nikita Novikov.
01:05'
Jakub Brabenec napadal ruskou rozehrávku na polovině soupeře. Zadáci v červeném si však dali pozor a bez problémů puk odehráli na levou stranu.
00:35'
Ivan Mirošničenko projel středem do útočného pásma a pokusil se o zakončení zápěstím. Jeho projektil srazil do rohu ledové plochy důrazný Jiříček.
00:10'
Rusko uspělo na úvodním vhazování dnešního souboje. Rusové se ihned vydali do útoku, ale akce skončila už na modré čáře.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě. Češi budou hrát v bílém, zatímco Rusko oblékne červené dresy.

Rusko: S. Ivanov (Brinkman) – Grudinin, Makarov, Novikov, Koromyslov, Sapunov, Figurin, Duda – Mirošničenko, Svečkov, Jurov – Čibrikov, Kvočko, Mičkov – Petrov, Ivancov, Poltapov – Mechovov, Bučelnikov, Lazutin – Katělevskij.

Česko: Šatný (Suchánek) – D. Moravec, Jiříček, Pinkas, Svozil, Šedivý, Ticháček, Špaček – Marcel, G. Szturc, Chmelař – Ryšavý, Brabenec, Kos – Kulich, Altrichter, P. Moravec – Skuhrovec, Slavíček, Šapovaliv – Pajer.

Rozhodčí: Kohlmüller, MacFarlane – Hancock, Richardson.
Rusko

Na český tým dnes čeká velmi těžký soupeř. Rusko totiž odehrálo tři zápasy a získalo v nich šest bodů. Díky lepšímu skóre však vede tabulku skupiny B před USA. Rusové na úvod přehráli 7:6 v prodloužení právě USA. Ve druhém utkání padli po nájezdech s Finskem, ale proti Německu si užili snadnou výhru 6:1. Dvojice Mičkov, Čibrikov navíc vévodí kanadskému bodování celého turnaje.
Česko

Čeští mladíci si už pod vedením kouče Jakuba Petra zajistili postup do čtvrtfinále. V něm však reálně hrozí, že Češi narazí na rozjetou Kanadu. Ve třech duelech totiž svěřenci Jakuba Petra získali čtyři body a zatím drží čtvrtou pozici skupiny B. V prvním utkání si Češi poradili s Německem. Poté měli skvěle rozehraný duel s Finskem, ale v závěru si nechali dát branky a prohráli. V posledním duelu Češi nadchli moderním hokejem s USA prohráli až po nájezdech. Výkon českých mladíků proti Američanům kvitoval také Aleš Hemský.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství světa do 18 let mezi Ruskem a Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.