MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  USA : Finsko - 2. května 2021   03:07

USA
USA
08:13' Duke (Hughes, Pastujov) • 21:19' Stramel (Hreschuk) • 33:44' Howard (Hutson) • 59:57' Gallagher (Stramel, Gilmartin) • 60:57' Pastujov
5:4
(1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Finsko
Finsko
08:43' Koivunen  (Vilén, Tuomaala) • 16:09' Järvelä  (Huuhtanen) • 40:28' Tuomaala  (Koivunen, Salminen) • 53:28' Yliniemi  (Juusola, Matikka)
USA
Brander, Fernandez – Briganti, Davis
Finsko

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Čtvrtfinálové dvojice

Kanada – Česko
Švédsko – USA
Rusko – Bělorusko
Finsko – Švýcarsko
Střely na branku: 43 – 32
Je rozhodnuto! Prodloužení netrvalo ani minutu. Sasha Pastujov si vzal puk v obranném pásmu, projel s ním do pásma útočného a překonal brankáře. Američané i Finové tak dokázali bodovat v každém ze čtyř zápasů v základní skupině.
60:57'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto! Američané mohou slavit vítězství za dva body! Rozhodující gól byl opravdu parádní! SASHA PASTUJOV projel z obranného pásma podél mantinelu do pásma útočného, natlačil se před branku a trefil skulinku mezi betony brankáře!
60:36'
Také Američané předvedli svou první akci v prodloužení. Sean Behrens se hnal vpřed po levé straně, ale v klíčovou chvíli už nezakončil.
60:10'
Finové uspěli na úvodním vhazování prodloužení. Hraje se ve třech na obou stranách.
60:01'
Základní hrací doba o vítězi dnešního souboje nerozhodla. Finové totiž vyrovnali hned na začátku třetí části, kdy se prosadil Tuomaala. V 54. minutě navíc poslal Finy do vedení Yliniemi. Američané v závěru vsadili vše na hru bez brankáře a tři sekundy před koncem vyrovnal Gallagher.
60:00'
59:57'
Branka platí a o vítězi tak rozhodne až prodloužení nebo nájezdy!
59:57'
Rozhodčí ještě zkoumají, zda to Američané skutečně stihli.
59:57'
Neskutečné! Američané v poslední vteřině dokázali vyrovnat! Kotouč dlouho poskakoval na brankovišti. Důrazný TY GALLAGHER viděl puk v pravou chvíli a důrazem jej doklepl za brankovou čáru! Asistence: Charlie Stramel, Liam Gilmartin.
59:10'
Verner Miettinen důrazem u mantinelu dokázal vyhodit puk za modrou čáru. Američané následně uspěchali přechod do útoku a dostali se do ofsajdu.
58:30'
Domácí brankář zůstává na střídačce a USA zkouší vyrovnat v šesti bruslařích na ledě!
58:20'
Domácí kouč si vyžádal oddechový čas.
58:20'
Jack Hughes dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, zpracoval si kotouč na forhend a vypálil zápěstím. Aku Koskenvuo si proti střele domácí hvězdy povyjel a drží Finsko ve vedení.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:35'
Finové znovu vyhodili puk přes všechny čáry, ale tentokrát se zakázané uvolnění nepíská. Unavení hráči v bílém tak stačili prchnout na střídačku.
57:10'
Jimi Suomi uspěl v souboji za finskou brankou a vyhodil puk po mantinelu ven z obranného pásma. Puk končí na zakázaném uvolnění.
56:38'
Samu Salminen obral o puk ve středním pásmu Gilmartina. Finský hokejista kotouč následně dovezl do rohu kluziště, kde sváděl souboj s Murchisonem.
56:08'
Ville Koivunen si sjel na přihrávku na pravou stranu a protečoval kotouč do útočného pásma. Finové nyní nasbírali cenné sekundy k dobru.
55:34'
K trestnému střílení se rozjel Hutson, který chtěl vymíchat brankáře forhendovým blafákem, ale Aku Koskenvuo udržel beton na ledě!
55:34'
Neskutečný závěr dnešního souboje! Rozhodčí nařídili trestné střílený pro USA, jelikož jeden z Finů podle všeho zalehl puk v brankovišti a přikryl jej rukou.
55:06'
Pět minut před koncem základní hrací doby se Američané znovu nastěhovali do útočného pásma, ale prudké zakončení se od mantinelu odrazilo zpět za modrou čáru.
54:25'
Isaac Howard rozjel akci USA středem ledové plochy a od modré čáry zakončil zápěstím. Obětaví Finové jeho projektil srazili mimo nebezpečný prostor.
54:10'
Američané se ihned vydali do útoku, jenže nepřesnou přihrávku vystihl Kalle Ervasti a bez váhání poslal puk na zakázané uvolnění.
53:28'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finsko se krátce před koncem duelu dostává do vedení! Finové uspěli na vhazování v útočném pásmu. Kotouč přiletěl až na modrou čáru a SISU YLINIEMI jej příklepem poslal mezi betony brankáře! Asistence: Viljami Juusola, Miko Matikka.
53:19'
Jack Devine se skvěle vrátil do obranného pásma a srazil zakončení Aleksi Malinena do ochranné sítě. Vhazuje se po levé ruce amerického brankáře.
53:06'
Na opačné straně hrozil Howard, který si sjel na přihrávku do druhé vlny, ale střelou do protipohybu brankáře těsně minul branku!
52:35'
Verner Miettinen se prosmýkl před americkou branku, blafákem si položil brankáře, ale bekhendem už nedokázal puk přizvednout nad beton.
52:10'
Samu Salminen poslal křížnou přihrávku před branku USA, kam spěchal Kalle Ervasti, ale tomu scházel k zakončení malý kousek.
51:41'
Vilén tentokrát nahodil puk ze středního pásma a jeden z Američanů jej přizvedl do ochranné sítě. Hra se v posledních minutách hodně kouskuje.
51:12'
Topias Vilén dostal přihrávku na modrou čáru, odkud zakončil příklepem. Jeho projektil však zablokoval obětavý Ryan Chesley.
50:26'
Lane Hutson sice projel do útočného pásma, jenže jeden z jeho spoluhráčů byl příliš netrpělivý a projel do ofsajdu. Rozhodčí vytahují hru do středního pásma.
50:00'
Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a stále čekáme na to, kdo se dostane do vedení. Poslední minuty však patří Finsku.
49:41'
Miko Matikka si pohybem řekl o přihrávku na pravou stranu, jenže z ostrého úhlu daroval americkému brankáři snadný zákrok. Puk skončil v ochranné síti.
49:05'
Kalle Ervasti se před brankou USA natahoval po odraženém kotouči, ale na poslední chvíli jej rozhodil vracející se zadák! V opačném případě by zakončoval do prázdné branky.
48:26'
Aku Koskenvuo musel po delší době zasahovat. Finský brankář si dal pozor na střelu z ostrého úhlu a schoval puk do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.
48:10'
Lane Hutson se krásnou kličkou v útočném pásmu zbavil obránce, potáhl kotouč mezi kruhy, ale střelou zápěstím trefil dalšího finského hráče.
47:36'
Aleksi Heimosalmi si po rychlém přechodu do útoku navedl puk mezi kruhy, odkud vypálil zápěstím. Ani jeho projektil však nemířil mezi tři tyče.
47:12'
Jack Hughes chtěl vyhodit puk z obranného pásma, ale našel jen Juusolu. Jeho následný pokus bez přípravy prolétl daleko od branky.
46:42'
Finsko se usadilo v útočném pásmu, ale kombinace skončila příliš prudkou přihrávkou na modrou čáru, kterou se Finové vyhnali pryč z útočného pásma.
46:22'
Tomi Leppänen se otočil na pravé straně a poslal přihrávku na Juusolu. Druhý jmenovaný se zjevil sám před brankou, ale americký brankář vytáhl efektní zákrok!
45:12'
Američané se znovu usadili v útočném pásmu. Od modré čáry dokonce zakončil Howard, ale Aku Koskenvuo se v brankovišti roztáhl a ukryl puk v lapačce.
44:36'
Ryan Chesley se otočil v prostoru mezi kruhy a chtěl překvapit finského brankáře. Jeho bekhendová rána však prolétla kolem zadní tyčky.
44:15'
Miko Matikka spěchal za nahozením do útočného pásma. Zadáci v dresech USA si dali na pobídku pozor a nepustili soupeře ke střele.
43:29'
Finský brankář znovu vyjel za svou branku, kde zastavil prudké nahození po mantinelu a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
43:05'
Liam Gilmartin postupoval vpřed sám proti přesile hráčů Finska. Zadáci v bílém skvěle drželi prostor a vytlačili domácího hráče k mantinelu.
42:10'
Rutger McGroarty si hledal místečko na zakončení před brankou, ale přihrávku zastavil jeden z obránců, který puk následně vyhodil na zakázané uvolnění.
41:35'
Finský brankář si dal pozor na nahození ze středního pásma a jednoduše sklepl kotouč na svého spoluhráče. Úvod třetí části patří hráčům Suomi.
41:10'
Finsko je vyrovnáním pořádně nabuzené a nadále se tlačí do útoku. Akce vedená po pravém křídle však vyústila jen v nepřesnou přihrávku.
40:28'
Netrvalo to vůbec dlouho! Finové se dostali do útočného pásma. Na přihrávku z rohu si sjel SAMU TUOMAALA a prudkou přízemí střelou vyrovnal! Asistence: Ville Koivunen, Samu Salminen.
40:10'
Finové uspěli na úvodním vhazování závěrečné třetiny. Uvidíme, zda se evropskému týmu podaří vyrovnat a třeba poslat dnešní duel do prodloužení.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:51.
Střely na branku: 25 – 20
Druhá třetina končí! Po prostřední periodě mohou být spokojenější hokejisté USA. Domácí totiž hned v úvodu druhé části vyrovnali brankou Charlieho Stramela. Na jeho zásah Finové rychle odpovědět nedokázali. Naopak ve 34. minutě poslal USA do vedení Isaac Howard. Po čtyřiceti minutách tak platí stav 3:2.
40:00'
39:32'
Domácí se zmocnili puku před svou brankou a bez problémů jej vyhodili přes celé kluziště. Finsko musí rozjet novou přesilovkovou akci od své klece.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:26'
Vyloučení v týmu USA (Ty Gallagher – 2 min., nedovolené bránění).
38:13'
Finsko hraje v plném počtu.
38:02'
Howard si všiml volného prostoru na pravé straně útočného pásma, projel s pukem do střelecké pozice, ale finský brankář jeho dobrou ránu vyškrábl ramenem!
37:19'
Sasha Pastujov dostal přihrávku na pravý kruh, odkud vypálil zápěstím, ale finský brankář Aku Koskenvuo si jeho slabý projektil pohlídal.
37:00'
Finové se dostali k odraženému puku v obranném pásmu a vyhodili jej přes celé kluziště za branku domácího mužstva. Američané musí rozjet nový útok.
36:13'
Vyloučení v týmu Finsko (Kalle Väisänen – 2 min., sekání).
36:04'
Howard střílel zápěstím od modré čáry, jenže jeho rána byla nepřesná a puk skončil v rohu ledové plochy. Rozhodčí ale signalizuje vyloučení.
35:38'
Finové se ubránili jen za cenu vysokého obloučku ven z obranného pásma. Domácí hokejisté v posledních minutách zcela dominují dění na ledě.
35:11'
Ryan Chesley střílel z levé strany útočného pásma, ale jeho pokus skončil vedle levé tyčky branky Finska. Američané pokračují v tlaku.
34:35'
Finové se nyní tlačí do útoku se snahou o rychlou odpověď. Zadáci USA však hrají velmi důrazně a soupeře prakticky nepouštějí do zakončení.
34:10'
Kalle Väisänen projel po levé straně do útočného pásma, přehodil si kotouč na forhend, ale jeho projektil byl velmi nepřesný.
33:44'
Domácí celek otáčí vývoj dnešního souboje a dostává se do vedení! ISAAC HOWARD dostal skvělou přihrávku mezi kruhy, ale jeho první ránu brankář vyrazil. Howard však sledoval puk a z dorážky už gólmana prostřelil! Asistence: Lane Hutson.
33:06'
Jack Hughes si sjel na přihrávku do středního pásma, dostal se s pukem do pásma útočného, ale bekhendovou střelou poslal puk nad břevno.
32:28'
Aidan Hreschuk se vrátil pro vyhození Finska, otočil se s pukem a rozjel další útok domácího celku. Jeho nahození ale nemířilo na nikoho v modrém.
32:10'
Jack Hughes uklidnil rozehrávku USA za vlastní brankou a počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Čerstvé síly posílá na led i hostující kouč.
31:30'
VIljami Juusola projel do útočného pásma a zkusil zakončit zápěstím. Do jeho rány se postavil domácí hráč, který kotouč srazil k mantinelu.
30:33'
Domácí to Finům pořádně usnadnili. Na ledě bylo pět unavených hráčů v bílém, jenže Američané vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
30:12'
Roman Schmidt dostal nabito na modrou čáru, ale jeho dělovka příklepem skončila vedle levé tyčky. Hráči Finska jsou nyní poněkud statičtí.
29:23'
Další útok USA zastavuje postavení mimo hru. Příliš netrpělivý byl při přechodu do útočného pásma Ty Murchison. Vhazuje se ve středním pásmu.
29:08'
Logan Cooley si sjel mezi kruhy, kam směřovala prudká přihrávka z levé strany. Domácí hokejista nezakončil kvůli zásahu finského zadáka.
28:38'
Samu Tuomaala si najel na přihrávku na levou stranu, projel do útočného pásma, ale pro změnu se nesetkal s podporou svých spoluhráčů.
28:10'
Charlie Stramel si vzal puk na modré čáře, posunul se s ním na pravé křídlo, jenže slabou střelou vůbec nemířil mezi tři tyče.
27:41'
Topias Vilén tentokrát číhal zcela osamocený před brankou USA, jenže kotouč se k němu nakonec nedostal. Obrana soupeře brání pozorně.
27:12'
Topias Vilén si našel kotouč v útočném pásmu, srovnal si jej na forhendu, ale jeho projektil skončil vedle branky USA.
26:55'
Vyloučení v týmu USA (Rutger McGroarty – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Finsko (Niko Huuhtanen – 2 min., hrubost).
26:55'
Před střídačkou USA se strhla potyčka, do které se zapojilo hned několik hráčů obou týmů. Uvidíme, jak situaci vyřeší rozhodčí.
26:33'
Sasha Pastujov se dostal k odraženému kotouči před brankou Finska, ale jeho pokus forhendem skončil na betonu pozorného brankáře.
25:33'
USA hraje v plném počtu.
25:03'
Juho Järvelä kouzlil s pukem na pravé straně útočného pásma, ale Ryan Chesley se mu postavil do cesty a dokázal vyhodit puk za modrou čáru.
24:26'
Samu Tuomaala dostal nabito na levý kruh, odkud bez přípravy zakončil příklepem, ale jeho dělovka skončila vedle vzdálenější tyčky.
24:05'
Američané se hned v úvodu oslabení dostali k odraženému kotouči a bez váhání jej vyhodili za branku soupeře. Finsko musí rozjet novou akci.
23:33'
Bude se vylučovat. Jack Hughes dostává dvě minuty za držení.
23:10'
Američané se dostali do útočného pásma, jenže jejich přechod zastavil hvizd rozhodčího, jelikož jeden z hráčů v tmavém dresu projel do ofsajdu.
22:34'
Rasmus Ruusunen získal puk v rohu útočného pásma a poslal jej na modrou čáru. Odtum zakončil Kasper Kulonummi, ale trefil prvního soupeře.
22:03'
Američané pokračují v aktivitě a znovu se tlačí do útočného pásma. Nahození od modré čáry tentokrát skončilo vedle branky Finska.
21:19'
Je vyrovnáno§ Američané se hned v úvodu druhé třetiny usadili v útočném pásmu a zatlačili Finy před jejich klec. Po přihrávce mezi kruhy si domácí dávali přednost, ale CHARLIE STRAMEL napálil puk do branky! Asistence: Aidan Hreschuk.
21:10'
Dylan Duke si vzal puk na pravé straně útočného pásma, objel finskou branku a sám vypálil zápěstím. Jeho projektil zaduněl o zadní mantinel.
20:34'
Roman Schmidt si sjel na přihrávku mezi kruhy, odkud střílel příklepem, ale jeho dělovka prolétla kolem levé tyčky finské branky.
20:10'
Finsko uspělo na úvodním vhazování druhé třetiny. Uvidíme, zda ve druhé části budeme sledovat tak strhující hokej jako ve třetině první.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 4:00.
Střely na branku: 11 – 13
První třetina končí! V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali zajímavý hokej. Domácí Američané vlétli do zápasu aktivněji a Duke poslal USA do vedení. Na opačné straně ale za třicet sekund vyrovnal Koivunen. Finové se následně dostali do přečíslení, které zakončil Juho Järvelä. Do kabin se proto odchází za stavu 1:2.
20:00'
19:10'
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Duke dostává dvě minuty za držení.
19:02'
Američané si zahrají svou první přesilovku. Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Tomi Leppänen.
18:05'
Jack Hughes dojel nahození do rohu útočného pásma, kde k němu bleskově přistoupil jeden z Finů, který domácí hvězdu nenechal rozehrát.
17:35'
Liam Gilmartin nedokázal vyhodit puk ven z obranného pásma a Finsko se málem dostalo do další šance. Prudká rána z levé strany ale trefila brusle obránce.
17:14'
Kaidan Mbereko si v posledních minutách rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce. Americký brankář si pohlídal další dělovku od modré čáry.
16:27'
Ville Koivunen dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, odkud bez přípravy vypálil příklepem, ale domácí brankář vytáhl neskutečný zákrok lapačkou!
16:09'
Jenže do vedení se dostává Finsko! Celek ze severu Evropy se dostal do přečíslení! Niko Huuhtanen už mohl zakončovat, ale ještě vrátil puk před branku a JUHO JÄRVELÄ doklepl puk do sítě! Asistence: Niko Huuhtanen.
15:36'
Gibson Homer si sjel pro přihrávku do obranného pásma, kde se s kotoučem na čepeli otočil a rozjel další útok. Američané chtějí udeřit ještě před přestávkou.
15:05'
VIljami Juusola projel do útočného pásma a přihrávkou mezi kruhy hledal spoluhráče. Sami Päivärinta se po puku sice natahoval, ale obránce mu zakončení znemožnil.
14:28'
Jack Devine dostal přihrávku do středního pásma, při zpracování se s kotoučem krásně otočil, ale přes modrou čáru už si cestičku neproklestil.
14:00'
USA je v posledních minutách aktivnější a tlačí se do útočného pásma. Další nepřesnou kombinaci Američanů přečetl Aleksi Heimosalmi.
13:22'
Lane Hutson nejprve naznačil střelu, aby si puk ještě potáhl do lepší střelecké pozice. Jeho následný pokus však trefil brankáře do betonu.
12:26'
Joakim Kemell se dostal k puku za brankou USA, jenže bekhendovou přihrávkou mezi kruhy zase odevzdal puk jednomu z domácíh hráčů.
12:03'
Jack Hughes projel do útočného pásma a bekhendem vyslal nepříjemnou střelu. Finský brankář pokus domácí hvězdy vyrazil až napodruhé.
11:28'
Rutger McGroarty se prosmýkl do útočného pásma, kde zakončil zápěstím. Jeho projektil prolétl kolem zadní tyčky a skončil v rohu kluziště.
11:05'
Aleksi Heimosalmi nahodil puk ze středního pásma do rohu ledové plochy. Za jeho pobídkou ale nepokračoval nikdo v bílém. Američané už vymýšlejí další útok.
10:36'
Niko Huuhtanen si znovu splnil své defenzivní povinnosti v obranném pásmu. Finský hokejista následně protečoval puk do bezpečí.
10:06'
Ty Murchison se dostal k odraženému puku v rohu útočného pásma, ale z ostrého úhlu finského brankáře na švestkách nenachytal.
09:32'
Finové se z dalšího tlaku Američanů vymanili jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před finskou brankou.
09:15'
Ryan St. Louis se pral o kotouč na levé straně útočného pásma. Hokejista se slavným jménem dokonce střílel zápěstím, ale trefil obránce.
08:43'
Finsko se dočkalo bleskové odpovědi! VILLE KOIVUNEN uplatnil důraz na brankovišti, dostal se k odraženému puku, bekhendem si obhodil brankáře a vychutnal si zakončení pod břevno! Asistence: Topias Vilén, Samu Tuomaala.
08:13'
Domácí celek se dostává do vedení! Američané se usadili v útočném pásmu. Dělovku od modré čáry vyrazil brankář jen před sebe a DYLAN DUKE dostal puk do sítě! Asistence: Jack Hughes, Sasha Pastujov.
07:51'
Aleksi Heimosalmi výborně pokryl prostor před finskou brankou a získal odražený kotouč. Oba trenéři posílají na ledovou plochu čerstvé síly.
07:15'
Ty Murchison vybojoval kotouč v rohu obranného pásma a obloučkem jej nahodil do pásma středního. V následném souboji uspěli zadáci Finska.
06:45'
Na opačné straně si puk na bekhend přehodil Rasmus Ruusunen, ale také domácí brankář vytáhl jistý zákrok. Zatím je to oboustranně útočný hokej.
06:20'
Američané se usadili v útočném pásmu a na chvíli dostali soupeře pod tlak. Z levé strany zakončoval Jack Devine, ale brankář Finska byl pozorný.
05:44'
Po souboji ve středním pásmu se kotouč od jedné z hokejek odrazil mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:28'
Kasper Kulonummi získal kotouč v rohu obranného pásma a nahodil jej přes celé kluziště. Sudí situaci jako zakázané uvolnění neposoudili.
04:35'
Heimosalmi se nyní dral k odraženému puku v mezikruží, ale jeden z obránců před ním na poslední chvíli špičkou čepele vypíchl puk do bezpečí.
04:10'
Aleksi Heimosalmi střílel od modré čáry, ale proti jeho ráně vystartoval Justin Janicke, který si připsal důležitý blok. USA může vyrazit vpřed.
03:19'
Domácí brankář si povyjel proti zakončení z levé strany a schoval kotouč do lapačky. Vhazuje se po jeho pravé ruce. V úvodu sledujeme svižný hokej.
02:25'
Ty Murchison poslal přihrávku na pravou stranu, ale Ryan Chesley byl při další akci hodně pomalý a jeden z obránců mu stačil přizvednout hůl.
01:40'
Hughes se zjevil před brankou soupeře, bekhendem si roztáhl brankáře, ale jeho zakončení prolétlo před brankovou čárou mimo tři tyče!
01:10'
Jack Hughes napadal rozehrávku Finska v jeho obranném pásmu. Zadáci Suomi si dali na hráče USA dobrý pozor a odehráli puk do bezpečí.
00:29'
Justin Janicke dostal přihrávku na levou stranu a dojel nahození do rohu ledové plochy. Ihned se u něj zjevil finský obránce, který jej od puku odstavil.
00:10'
Finsko uspělo na úvodním vhazování dnešního souboje. Finové se hned vydali do útoku, ale akce skončila přihrávkou k zadákům USA.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě. USA bude hrát v modrém, zatímco Finové obléknou bílou sadu.

USA: Mbereko (Homer) – Behrens, Schmidt, Hreschuk, Gallagher, Hutson, Chesley, Murchison, Straky – Duke, Hughes, Pastujov – McGroarty, Cooley, Howard – Janicke, Savage, Devine – Gilmartin, Stramel, St. Louis.

Finsko: Koskenvuo (Helomaa) – Vilén, Heimosalmi, Suomi, Leppänen, Juusola, Malinen, Ervasti, Kulonummi – Koivunen, Salminen, Tuomaala – Ruusunen, Päivärinta, Kemell – Väisänen, Miettinen, Yliniemi – Huuhtanen, Järvelä, Matikka.

Rozhodčí: Brander, Fernandez – Briganti, Davis.
Finsko

Finové jsou na tom před posledním zápasem mnohem lépe. Celek ze severu Evropy totiž získal ve třech duelech osm bodů a drží první pozici před Ruskem a svým dnešním soupeřem. Finové na úvod přehráli po nájezdech Rusko. V dalším duelu dokázali zvrátit duel s českou reprezentací a v posledním utkání rozstříleli vysoko 10:0 Německo.
USA

Výběr Spojených států amerických zatím nemůže být s průběhem základní skupiny tohoto turnaje úplně spokojený. Mladí Američané odehráli tři zápasy a získali v nich šest bodů. Na úvod turnaje totiž padli v prodloužení s Ruskem. V dalším duelu přehráli Američané 5:3 Německo. V posledním duelu sehrál jeden z favoritů turnaje duel s českou reprezentací, kterou přehrál až po nájezdech.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství světa hráčů do 18 let mezi USA a Finskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.