Kanada - Slovinsko | ONLINE | 13.5.2013 20:15 | MS v hokeji Finsko/Švédsko 2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z haly Globen je to pro dnešek vše, přeji dobrou noc.
Slovinci na turnaji končí, proto jsou vyhlášeni tři nejlepší hráči Slovinska za celý šampionát:

Rok Tičar (Ú)
Žiga Jeglič (Ú)
Sabahudin Kovačevič (O)
HVĚZDY ZÁPASU:
CAN: Matt Duchene (Ú) – 1+0
SLO: Jan Urbas (Ú) – 2+0
Sestupující Slovinsko se tedy s turnajem vítěznou tečkou nerozloučí, ovšem bod proti hvězdně nabité Kanadě je velký úspěch. Kanaďané se se svým soupeřem nečekaně trápili, nakonec však zvítězili, ovšem až v prodloužení. O výhře 4:3 po prodloužení rozhodl svou druhou brankou v utkání Steven Stamkos.

Statistiky po prodloužení:

Střely na branku: 39:20
Vyloučení: 2:5
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Konec zápasu.
62:36
Kanada právě vstřelila branku!
Je hotovo, Kanada své poslední utkání ve skupině vyhrává! Druhý gól v zápase zaznamenal STEVEN STAMKOS, jenž si počkal na dlouhou a přesnou nahrávku od Dana Hamhuise, protlačil se před Gračnara a střelou do pravé části branky posílá bonusový bod na stranu Kanady! Asistence: Dan Hamhuis, Brian Campbell.
62:17
Vyloučení na obou stranách. Výměnu názorů mezi Jayem Harrisonem (CAN) a Davidem Rodmanem (SLO) odměnil hlavní sudí Kaval dvěma minutami pro oba borce. Pokračovat se však bude ve čtyřech, tresty se vykrátí.
61:35
Dvakrát po sobě nyní vyzkoušel Dubnykovu pozornost Robert Sabolič, kanadský gólman připraven. Slovinsko je v nastavené pětiminutovce zatím lepší než Javorové listy.
61:00
Vhazovalo se ve středním pásmu, Kanada zavezla kotouč k brance Grančnara, jenže moc dlouho se tam neohřála.
60:18
Slovinci už jsou nyní řádně odměňováni potleskem svých fanoušků, přesto by se proti takovému soupeři jako Kanada rozloučili s turnajem výhrou. Sabolič nyní před brankou Dubnyka nikoho nenašel.
60:01
Začalo prodloužení.
Statistiky po 3. třetině:

Střely na branku: 37:18
Vyloučení: 1:4
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Slovinci ve třetí části své jednobrankové vedení udržet nedokázali. Ve 48. minutě utkání se totiž střelou zápěstím prosadil kanadský bek Brenden Dillon. Skóre se od té doby nezměnilo, proto se bude v zápase Kanada – Slovinsko překvapivě prodlužovat.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:53
Poslední akci základní hrací doby měl na svědomí Rok Tičar, puk nakonec ale skončil u mantinelu, kde ho Kanaďané zašlápli. Bude se prodlužovat.
59:24
Málem tomu tak být nemuselo, rychlého kontru chtěl využít Robert Sabolič, jenž vystřelil přes obránce Robidase, Dubnyk si jeho střelu ale našel a vyrážečkou ho poslal do ochranné sítě.
59:01
Ohlášena poslední minuta utkání, vše zatím směřuje k tomu, že uvidíme prodloužení.
58:30
Marcel Rodman se protlačil přes modrou čáru do pásma Kanady, jeho projektil však po teči jednoho z kanadských zadáků skončil v ochranné síti.
57:48
Rok Tičar, který patřil na tomto šampionátu k nejlepším hráčům Slovinska, adresoval kotouč mezi kruhy na Mitju Robara, Kanaďané mu ale nedovolili vystřelit.
57:12
Nyní poslali hráči trenéra Matjaže Kopitara puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění, hra se tak znovu vrátí před slovinskou klec.
56:27
Zatím to vypadá, že Slovinci by byli s bodem spokojení, a tak po většinu času pouze nahazují k Dubnykovi. Zato Kanaďané chtějí vyhrát už před vypršením řádné hrací doby. Po pravé straně veplul do pásma Slovinců Jordan Eberle, jeho rána ale skončila ve výstroji Gračnara.
55:30
Po buly vyslal na Devana Dubnyka ránu Rok Tičar, kanadský brankář byl ale připraven a kotouč poslal díky svým betonům do rohu kluziště.
55:00
Dillon nebyl ve své rozehrávce příliš jistý, a tak se ho vydal atakovat David Rodman. Obránce Dallasu Stars ale na poslední chvíli dokázal poslal kotouč na hůl svého spoluhráče Robidase.
54:18
Jordal Staal nabral kotouč na svoji hůl už ve svém obranném pásmu, rychle se dostal až k pravému kruhu pásma Slovinců, ovšem výživnou střelou rozezvučel pouze plexisklo za Gračnarem.
53:53
Rok Tičar našel zpoza Dubnykovy klece Žigu Jegliče, ten na nic nečekal a zápěstím vyslal na kanadského gólmana jedovatou střelu. Ten ji však našel ve své rukavici!
52:52
David Rodman se ryhlou kličkou prodral na pravý kruh, odkud však pouze vyprášil Dubnykův beton, který byl připraven včas a na správném místě.
52:28
Slovinci se po nějaké chvíli dostali k puku, ovšem špatnou rozehrávkou ho poslali zpět na beky Kanady, kteří hned obrací na druhou stranu.
51:50
Slovinci zatím zdatně odolávají náporu Kanady, která chce za každou cenu tři body. Ovšem v útočném pásmu se jí zatím nedaří vymyslet nic kloudného.
51:13
Dnešnímu utkání přihlíží 2 184 diváků.
50:49
Po chvíli cpal puk do brankoviště Harrison, ani teď si ale kotouč nenašel žádnou z holí hráčů v červeném.
49:51
Letící puk do brankoviště Slovinska se málem podařilo zasáhnout Mattu Duchenovi. Gračnar měl štěstí, kdyby se totiž Duchenovi podařilo do trajektorie letu sáhnout, měl by velké problémy.
49:00
Do samostatného úniku se mohl dostat Robert Sabolič, ovšem na poslední chvíli do dlouhé nahrávky sáhl Jordan Staal, Dubnyk si tak mohl jen tiše oddechnout.
48:23
Urbas mohl dávat teď svou třetí branku, když v mezikruží zkusil své štěstí střelou z otočky, brankář Devan Dubnyk si ale mezírku mezi svými betony pohlídal.
47:09
Kanada právě vstřelila branku!
Nedáš, dostaneš! Kanada vyrovnává na 3:3. Hall se pokoušel před brankou najít Eberleho, ten byl ovšem zablokován a ke střele se nedostal. Puk však proletěl až na obránce BRENDENA DILLONA, jenž si kotouč zpracoval, potáhl a následně jej vyslal směrem na branku! Kotouč propadl Gračnarovi za záda! Asistence: Taylor Hall, Jeff Skinner.
46:38
Jan Urbas šel společně s Marcelem Rodmanem vstříc čtvrté brance Slovinska. Urbas nebyl chamtivý, aby pomýšlel na hattrick, a proto zvolil nahrávku, to se ale neukázalo jako dobrý nápad. Rodman dostal puk na paty.
45:41
Do ohně nahazoval kotouč z levého kruhu zadák Jay Harrison, ovšem nikdo v červeném nedokázal do dráhy letu zasáhnout, proto puk brankovištěm Slovinska pouze proletěl na druhou stranu kluziště.
44:47
Eric Staal objel Gračnarovu branku a adresoval do brankoviště kotouč na hůl Wayna Simmondse, ten se ale přes dvojici obránců Slovinska ke kotouči nedostal.
44:15
Kotouč se od kanadské hole odrazil do hlediště, protože to ale bylo ve středním pásmu, vylučovat se v žádném případě nebude.
43:39
Kanada to bude mít ve třetí části hodně těžké, prozatím kromě jediné akce, se v útočném pásmu svěřenci kouče Lindyho Ruffa neukázali.
42:53
Špatnou rozehru Kanady se pokusil využít Tičar, ovšem u mantinelu si na něj stejně jako v první minutě počkal Hamhuis, jenž ho od kotouče odstavil.
41:49
Gračnar teď ustál, nebo spíše uležel, neuvěřitelný závar před jeho klecí. Puk zůstal někde pod jeho betonem, Kanaďané ovšem kotouč stále viděli, a tak bušili do betonu slovinského brankáře, co jen to šlo. Nakonec ale Gračnar s velkou pomocí svých spoluhráčů uhájil těsné vedení Slovinska!
41:05
Kanadě se nepovedla rozehrávka, a puk končí až za brankou Luky Gračnara. Zakázané uvolnění se ale nepíská, protože puk byl ještě před červenou čárou tečován.
40:12
Slovinci začali nahozením puku do útočného pásma, kam se hnal Rok Tičar, ovšem na obránce Dana Hamhuise si nepřišel. Ten obrací hru na druhou stranu.
40:01
Začala třetí třetina.
Kanaďané i Slovinci jsou připravení na začátek třetí části, zda bude poslední, o tom se rozhodne v příštích dvaceti minutách.
Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: 29:11
Vyloučení: 1:4
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Čtyřicet minut z dnešního velice zajímavého utkání máme za sebou. Kanada do druhé části nastoupila hodně zostra. Během padesáti vteřin 23. minuty se jí podařilo díky přesným zásahům Matta Duchena a Stevena Stamkose srovnat. Slovinci ale nakonec přeci jenom odcházejí do kabin ve vedení, jako tomu bylo po první části. Šikovnou tečí se totiž ve 28. minutě prosadil kapitán Slovinska Tomaž Razingar. Slovinci tak po druhé periodě vedou nad Kanadou 3:2.

Třetí třetina startuje přibližně v 21:49.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:31
Kanaďané se tlačili do slibné šance, jenže zbytečnou kombinací se o ni připravili. Skinner přenechal na Schultze, který obkroužil celou útočnou třetinu, ale ke střele se nedostal.
38:26
Slovinci hrají v plném počtu.
38:12
Další střelu vyslal ze své hole Stéphan Robidas, ale trefil jen prvního bránícího hráče, který vyváží puk do středního pásma. Pro Slovince už to vypadá dobře.
37:28
Do kotouče se od modré čáry opřel Schultz, jenže Gračnar jeho pokus viděl, a proto ho také bez potíží vyrazil. O zbytek se znovu postarala defenzíva Slovinců.
36:47
Puk se dlouho motal okolo slovinského brankoviště, nakonec se nejlépe zorientoval Pavlin, jenž vyhodil kotouč až k brance Devana Dubnyka.
36:26
Blaž Gregorc (SLO) už sedá na trestnou lavici za hrubost, kanadská přesilovka tak pokračuje téměř bez přestání.
36:18
Slovinsko je kompletní ovšem ne na dlouho ...
35:30
Ovšem nyní při něm stálo velké štěstí! Stamkosova rána orazítkovala tyčku, puk se následně odrazil zpět do brankoviště, kde mohl zakončovat Ladd, na poslední chvíli mu ale byla hůl zablokována.
35:00
Už z početní výhody Kanady nějaký čas uběhl, jenže Gračnar se v brance ohánět zatím moc nemusel.
34:18
Velice srdnatě se do šance proháčkoval útočník Kanady Ryan O´Reilly. Ten zakončoval z pravého kruhu, jenže byl nedovoleně zadržen Alešem Kranjcem (SLO), a tak Gračnara nemohl ohrozit. Kanada si vša vyzkouší další početní výhodu.
33:26
Slovinsko je v plném počtu, Rok Pajič je na ledě. Kanadě se v této početní převaze příliš nezadařilo.
33:10
Žiga Pance se v oslabení prodral do pásma Kanady, kde se pokusil ohrozit Dubnyka střelou bekhendem. Ovšem velké nebezpečí to pro brankáře, jenž v NHL hájí barvy Edmontonu Oilers, neznamenalo.
32:35
Série nahrávek byla zakončena střelou Stevena Stamkose, který dnes vypadá hodně při chuti. Jeho pokus se ale v tomto případě do sítě nedostal, zastavilo ho rameno mladíka Gračnara.
31:45
Kanada se pokusila o rychlou kombinaci mezi kruhy, nakonec se ale kotouč odrazil na slovinské hole, z čehož rezultuje vyhození borců v bílých dresech.
31:26
Naopak se bude vyločovat na druhé straně. Rok Pajič (SLO) se provinil hákováním, čímž nabídl soupeři možnost přesilové hry.
30:50
Kanaďané se snaží neustále vyvíjet na slovinskou branku tlak, z toho poté hrozí, že Slovinci budou kontrovat. To se teď málem povedlo Urbasovi, který málem přešel přes Robidase. Vypadalo to, že ho kanadský zadák zastavil nedovoleně, rozhodčí ale byli jiného názoru.
29:56
Do šance se prodíral Matt Read, jenže kotouč si moc ideálně nezpracoval, proto o šanci přišel. Následně je Kanadě pískáno postavení v brankovišti, což znamená, že se hra posouvá do neutrální zóny.
29:20
Kanaďané nechtějí dopustit, aby je dnes Slovinci přehráli, proto se tlačí do brankoviště, jak jento jde. Nyní se kolem branky Slovinska strhla menší potyčka, nikdo ze zúčastněných ale neodejde na trestnou lavici.
28:15
Na druhé straně mohl bleskově vyrovnat Duchene, jenž pálil z pravého kruhu. Už se zdálo, že Gračnarovi kotouč propadl za záda, slovinský brankář si vše pojistil lapačkou, kterou přitiskl zezadu na svůj beton! Skóre tak zůstává prozatím stejné.
27:17
Slovinsko právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelné, jak produktivní dnes Slovinci jsou! TOMAŽ RAZINGAR stál před brankou Dubnyka, počkal si na střelu z hole Tošiče a nechytatelnou tečí poslal svůj celek zase do vedení! Kdo by čekal, že dnešní utkání se bude vyvíjet podobným způsobem. Asistence: Luka Tošič, Rok Pajič.
27:13
Až po střele Žigy Panceho si Dubnyk sáhl na kotouč. Tento pokus ho však nemohl ani trochu vystrašit, kanadský brankář si stáhl puk ze vzduchu bez jakéhokoliv problému.
26:56
Situace se nemění, na chvíli se Slovinci dostali před Dubnyka, jenže jeho branku ani jednou neohrozili. Kanada poté přebrala puk na své hole a opět otáčí na druhou stranu.
26:21
Devan Dubnyk si ve druhé části zatím nemusel připsat zákrok, o přestáve byl v kabině Kanady zřejmě pořádný vítr.
25:18
Po pravé straně dostal rychlou nahrávku Steven Stamkos, jenž se řítil za svou druhou brankou v zápase. Vypadalo to, že byl podražen, i přesto však kanadská 91 dokázala vystřelit. Nebyla to však rána, která by měla znamenat nějaké větší nebezpěčí, vylučovat se také nebude.
24:32
Skóre už mohlo být otočené. Jordan Staal byl s pukem na pravém kruhu a na druhé straně měl naprosto volného Skinnera, nepovedlo se mu však přes posledního obránce propásírovat kotouč.
23:58
Nepříjemně zaskočeni jsou teď Slovinci, kteří permanentně musí čelit kanadskému tlaku, který se snad ještě stupňuje. Uvidíme, jak dlouho dokáže Gračnar odolávat.
22:51
Kanada právě vstřelila branku!
Za padesát vteřin je srovnáno! Stamkos se pokusil obtočit kolem pravé tyče a zasunout do klece, jenže Gračnar se nachytat nenechal. K volnému kotouči se dostal Claude Giroux, jenž se ale pořádně rozmyslel, co s kotoučem udělá. Zajel za branku a zpoza ní adresoval zpět na STEVENA STAMKOSE. Ten už tuto příležitost proměnil, a tak Javorové listy srovnávají na 2:2. Asistence: Claude Giroux.
22:01
Kanada právě vstřelila branku!
Kanada snižuje! Kanaďané se rychle vřítili do pásma Slovinců, akci zakončoval Jordal Staal, jehož ránu vyrazil Gračnar pouze na levý kruh, kde byl připraven MATT DUCHENE. Ten se do kotouče opřel hned z první. Už se zdálo, že slovinský gólman zastavil puk před čárou, jenže až se ze svého postavení zvedl, bylo vidět, že kotouč čáru překročil. Asistence: Jay Harrison, Jordan Staal.
21:23
Dubnyk není v praci s hokejkou tak šikovný jako jeho kolega Mike Smith, ovšem nyní to k osvobození stačilo. Navíc se dopředu dostal Jordan Staal, jeho pokus ale mezi betony slovinského brankáře neskončil.
20:50
Naopak se do šance dostal Andrew Ladd, jenž využil špatné rozehrávky soupeře, najel s kotoučem do ofenzivní zóny a svižnou ránou štípl Gračnara do ramene.
20:12
Kanada se však bleskurychle osvobozuje a Slovinsko musí svou další akci začínat až zpoza své branky, což Javorovým listům vyhovuje.
20:01
Začala druhá třetina.
Celky už jsou na ledě, Slovinci budou moci své vedení ještě navýšit, protože začnou druhou část přesilovkou, která bude trvat minutu a čtyřicet sedm vteřin.
Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: 10:6
Vyloučení: 1:1
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
První část utkání mezi Kanadou a Slovinskem má zatím nečekaně překvapivý průběh! Slovinci Kanadu k mnoha šancím nepustili, a když se náhodou Javorové listy do šance dostaly, vychytal je devatenáctiletý gólman Luka Gračnar. Naopak na druhé straně inkasoval po dvou rychlých akcích Slovinska Devan Dubnyk. V obou případech to byl Jan Urbas, který čerpal z přihrávek Davida Rodmana. Úvodní dějství tedy nečekaně končí v poměru 2:0 pro tým kouče Matjaže Kopitara.

Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 21:00.
20:00
První třetina skončila.
19:48
Dvanáct vteřin před koncem první periody je tu také první trest pro Kanadu. Steven Stamkos (CAN) podrazil Roka Pajiče, za což dostal dvě minuty.
19:26
Do šance se tlačil Kovačevič, ovšem nyní si na dva obránce Kanady nepřišel, proto mohl zůstat Devan Dubnyk v naprostém klidu.
18:32
Matjaž Kopitar může být s hrou svých svěřenců víc, jak spokojen. Borci v bílých dresech výtečně brání a následně ohrožují soupeře z rychlých kontrů.
17:40
Ne moc dobře si za svou klecí počnal brankáč Gračnar, jeho špatná rozehrávka ale neměla dohru, u puku totiž byli dříve jeho spoluhráči.
16:59
Obratně se zpoza branky vymotal až před samotného Gračnara Matt Duchene, střelu z otočky mu ale nedovolili dva bránící hráči Slovinska.
16:20
Kanada má stále velké potíže se v útočném pásmu prosadit, proti jistě sestupujícím Slovincům to mají svěřenci Lindyho Ruffa opravdu dost těžké.
15:04
Halou to opět jen zahučelo! Velký závar před Dubnykovou klecí málem skončil třetí brankou v síti Kanady! Nejlépe ze všech se zorientoval Žiga Jeglič, svůj bekhendový pokus ale mezi tři tyče nenasměroval.
14:21
Slovinci hrají velmi tvrdě a také obětavě. Nejprve dal Brodiemu tvrdý hit Pance, a poté do střely Jeffa Skinnera lehl Mušič.
13:57
Simmonds se tlačil do brankoviště, kam na něj z pravé strany přišla přihrávka z hole Erica Staala. Luka Gračnar ale svou pozici uhájil, protože se zapřel ze všech sil, a to na kanadského útočníka stačilo.
13:16
Šest vteřin do návratu Tomaže Razingara se píská postavení mimo hru Javorových listů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:50
Nahrávka na Erica Staala byla zblokována, kotouč je ve středním pásmu. Kanada musí začít další akci, Slovinci už čekají se svým obranným valem na modré čáře.
12:20
Slovinci se dopusud nedokázali osvobodit, ovšem jejich těsné bránění kanadských hvězd zatím sklízí své ovoce.
11:42
Před branku si sjel Justin Schultz, ovšem z první střely po nahrávce Girouxe napálil jen připravenou vyrážečku brankáře Luky Gračnara.
11:22
Kanaďané nakonec svou výhodu nevyužili, a proto je tu první vyloučení dnešního zápasu. Za hákování usedá na trestnou lavici kapitán Slovinska Tomaž Razingar (SLO).
10:48
Kanada má výhodu, ve které mohl snížit Brodie, jenž si mezi kruhy našel nahrávku od Matta Reada. Luka Gračnar se ovšem blýskl pohotovým reflexem!
10:06
Kanada musí být vývojem utkání zaskočena, proto se rychle snaží s aktuálním výsledkem něco udělat. V útočném pásmu se jim ale zatím moc nedaří.
08:36
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Devan Dubnyk podruhé inkasuje a Slovinci vedou už o dva góly! David Rodman obral na obranné modré čáře Halla a hned adresoval puk na rozjetého JANA URBASE, jenž měl před sebou už jenom strážce kanadské svatyně. Urbas se s ničím nerozpakoval a napral puk do levé šibenice! Druhý gól pro Urbase a druhá asistence pro Davida Rodmana. Asistence: David Rodman.
07:23
Žiga Jeglič mohl poslat svůj celek do svoubrankového vedení. Proháčkoval se až před Dubnyka, kterého si dokonce položil, ale v rozhodující fázi akce mu kotouč ujel, a tak se o šanci připravil.
05:53
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Kanada byla v krátké chvíli ve třetí šanci, ale Stamkos se s Girouxem nedohodl, a tak mohli kontrovat Slovinci, kteří se překvapivě dostávají do vedení 1:0! JAN URBAS se s pukem prodral z pravého kruhu až před brankáře Dubnyka, na kterého poslal střelu švihem. Zdálo se, že brankář Kanady chytne puk do lapačky, jenže kotouč jeho rukavici pouze škrtl, a poté spadl za brankovou čáru! Asistence: David Rodman.
05:13
Další gólovka pro Kanadu! Eberle poslal do úniku Taylora Halla, jenž čelil brankáři Gračnarovi tváří v tvář, ale mezi betony slovinského strážce svatyně mezírku nenašel. I následnou dorážku si Gračnar pohlídal.
04:31
Koren se nyní pokoušel po delší době rozvířit prostor okolo Dubnykovy klece, jenže ke střele se ani nedostal, Kanada v defenzívě zatím působí neprostupně.
03:21
O´Reilly byl velice blízko první brance utkání! Z docela nenápadné akce zvonila pravá tyčka slovinské branky. Kanadský forvard nevěděl co s pukem, proto z levého kruhu vyslal na Gračnara poměrně nenápadný pokus. Gólman Slovinců ale jeho pokus vůbec neviděl, a proto mohl být rád, že si kotouč nesrazil zády za brankovou čáru!
03:00
Kanada nyní strávila dlouhou dobu v útočném pásmu. Svého soka docela přimáčkla, ten se pod tlakem musel uvolnit jen za cenu zakázaného uvolnění, proto se bude vhazovat před Lukou Gračnarem.
02:21
Špatnou nahrávkou se teď prezentoval obránce Slovinska Kranjc. Jeho zaváhání využil Eric Staal, který vyslal na Grančara střelu zápěstím. Mladičký brankář s tímto pokusem ale výrazné problémy neměl.
01:29
Steven Stamkos se obtočil kolem pravé tyče Luky Gračnara, ale svou střelu nakonec za brankovou čáru neprocpal. Slovinský gólman byl pozorný.
01:01
V první minutě vypadala Kanada docela zakřiknutě, Slovinci si chtějí poslední zápas mistrovství světa vyloženě užít.
00:16
Slovinci vyhráli úvodní buly a hned puk nahodili za branku Devana Dubnyka. Ten za svou klecí trochu zaváhal s rozehrávkou, čehož chtěl využít Sabolič, jenže byl kanadskou obranou odstaven.
00:01
Utkání právě začalo.
Slovinsko je jistým sestupujícím. Dánsko totiž v odpoledním zápase porazilo Bělorusko 3:2, což znamená, že už ho Slovinci přeskočit nemůžou. Bělorusko jako pořadatel příštího MS spadnout nemůže.
Na led nastupují oba týmy. Za chvíli si poslechneme hymny Kanady a Slovinka.
Vypadá to, že Globen v tomto utkání příliš hlučnou atmosféru nezažije. Doufejme však, že na utkání Kanada vs. Slovinsko přijde více diváků než na odpolední zápas Dánska s Běloruskem, kdy si na stadion našlo cestu jen 537 fanoušků.
Kanadský trenér nemůže dnes využít služeb obránce Luka Schenna, jenž je distancovaný za faul na Zbyňka Irgla z minulého utkání proti Česku.
Úvodní sestavy:

Kanada: Dubnyk (Smith) – Dillon, Robidas, Hamhuis, Campbell, Schultz, Harrison, Brodie – Ladd, Giroux, Stamkos – Staal E. (C), Simmonds, Read – Hall, Duchene, Eberle – Staal J., Skinner, O´Reilly.
Trenér: Lindy Ruff.

Slovinsko: Gračnar (Kristan) – Gregorc, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovačevič, Tavželj, Tošič – Sabolič, Tičar, Jeglič – Urbas, Rodman M., Rodman D. – Pajič, Koren, Razingar (C) – Goličič, Pance, Bašič.
Trenér: Matjaž Kopitar.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kaval (USA) – Dehaen (FRA), Schrader (GER).
KANADA vs. SLOVINSKO! To je další zápas ze 77. mistrovství světa v ledním hokeji 2013, který vám přímo z místa dění přineseme. Pro Javorové listy bude toto utkání poslední před vyřazovacími boji, Slovince následně čeká ještě duel s domácím Švédskem. Zápas startuje ve stockholmské hale Globen v 20:15, buďte u něj s námi.
KANADA: Svěřenci kouče Lindyho Ruffa zatím na šampionátu fungují jako dobře nastavené hodinky. Kanada za šest utkání ztratila jen jednou, a to když po samostatných nájezdech nestačila na Švýcarsko, které je zatím nejlepší mužstvo turnaje. Jinak ale Kanaďané neztratili, dokonce dokázali bez ztráty bodů porazit i Švédsko (3:0) a naposledy také Česko. Ve vyrovnaném utkání rozhodl ve třetí třetině svou individuální akcí Jeff Skinner, díky němuž si Javorové listy nad výběrem Aloise Hadamczika připsaly vítězství 2:1.

Na vítěznou branku nahrál Skinnerovi brankář Mike Smith, jenž se po utkání své asistenci jen pousmál: „Řekněme, že to byl dobře umístěný odraz od mého betonu. Bylo by hezké mu opravdu přihrát, ale tohle taky beru.“

Právě okolo Mika Smithe se tak trochu motá věčné téma okolo kanadského týmu – Kdo je vlastně brankářská jednička? Smith i jeho kolega Devan Dubnyk totiž odchytali shodný počet utkání (3). Lindy Ruff je pravidelně střídá, tudíž se dá očekávat, že by dnes měl nastoupit edmontonský gólman Devan Dubnyk, ovšem po kom sáhne kouč Kanady pro vyřazovací část, je otázka.

Nejproduktivnější hráč: Steven Stamkos (Ú) – 9 bodů (4+5)
SLOVINSKO: Mužstvo trenéra Matjaže Kopitara je naprosto v jiné situaci než Kanada. Slovinci jsou na pokraji vypadnutí z elitní skupiny MS. A vzhledem k tomu, jakému soupeři dnes čelí, se nedá očekávat nic jiného. Slovinsko je s jedním bodem, který vybojovalo za prohru v prodloužení proti Dánsku, na posledním místě stockholmské skupiny A. Pokud si chtějí Slovinci zahrát světový šampionát i příští rok, musejí porazit v normální hrací době Kanadu a doufat, že Dánsko už nebude bodovat. Naposledy Slovinsko nestačilo na domácí výběr Pära Mårtse, a to v poměru 0:2.

Trenér Kopitar vystoupení svých hráčů proti Švédsku okomentoval následovně: „Z velké části můžu být s naší hrou spokojený, protože jsme hráli velice disciplinovaně, ovšem znovu to na body nestačilo. Musím pochválit brankáře Luku Gračnare, jenž ukázal, jaký má talent. V pondělí půjdeme do zápasu s čistými hlavami.“ (hokej.si)

Nejproduktivnější hráč: Rok Tičar (Ú) – 6 bodů (3+3)
Poslední vzájemné střetnutí:
Pokud byste chtěli najít poslední utkání mezi Kanadou a Slovinskem, museli byste v hokejových kronikách zapátrat do roku 2008. Tehdy Kanada na MS zdolala Slovince hladce 5:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud