Norsko - Bělorusko | ONLINE | 11.5.2013 20:15 | MS v hokeji Finsko/Švédsko 2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z haly Globen je to pro dnešek vše, přeji dobrou noc.
Statistiky po 3. třetině:

Střely na branku: 31:19
Vyloučení: 1:4, navíc Martinsen (NOR) 5 min. + DKU
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Šedesát minut zápasu mezi Norskem a Běloruskem je za námi. Norové zaslouženě vítězí v poměru 3:1, a nadejě na čtvrtfinále jsou tak rázem znovu o něco větší. Za Norsko se ve třetí části trefil Anders Bastiansen, čisté konto Larsu Haugenovi pokazil téměř na konci utkání běloruský útočník Alexander Kulakov.

HVĚZDY UTKÁNÍ
NOR: Per-Age Skröder (Ú) – 2+0
BLR: Alexander Kulakov (Ú) – 1+0
60:00
Konec zápasu.
59:36
Bělorusové přichází o útočné pásmo, kotouč je v neutrální zóně.
59:17
Vitalij Belinskij je na střídačce a Bělorusové to zkusí v šesti lidech. Po zakázaném uvolnění Norů se vhazuje před Haugenem.
58:27
Bělorusové si ještě berou oddechový čas!
58:27
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Bělorusko ale přeci jen neodejde s nulou na svém kontě. Lars Haugen propustil zdánlivě jednoduchou střelu z hokejky ALEXANDRA KULAKOVA, jenž projel celým útočným pásmem, a poté z mezikruží poslal na Haugena jen takovou žabičku. Ta však nečekaně skončila v síti. Asistence: Jevgenij Solomonov.
57:50
Hraje se v pásmu Běloruska. Utkání už se bude zřejmě pouze dohrávat.
56:50
Holös znovu ukázal, jakou sílu v rukou má. Jeho rána vyprášila Belinského betony, o dorážku se pokoušel ještě Spets, dopravit puk do sítě Běloruska se mu však nepodařilo.
56:32
Ani jeden z celků se nedostal dál než na útočnou modrou.
55:39
Fanoušci Norska už zpívají vítězné chorály, Bělorusové už příliš odpor nekladou. Vědí totiž, že o tom, kdo dnešní zápas vyhraje, je už téměř stoprocentně rozhodnuto.
54:18
Norsko právě vstřelilo branku!
Přesně ve chvíli, kdy Černook opustil trestnou lavici, se Norové potřetí v zápase trefují do černého! ANDERS BASTIANSEN vyjel s pukem zpoza branky až na pravý kruh, odkud vypetl všechny pavučiny v pravém horním rohu Belinského svatyně! Asistence: Olimb K. A..
53:30
Holös dnes poněkolikáté zkusil své štěstí střelou od modré čáry, Belinskij sice neměl výhled úplně nejlepší, s jeho pokusem si ale poradil.
52:41
Norům se nepovedlo před Belinským přihrát, proto se k puku dostává jejich soupeř, který vyhazuje až za branku Larse Haugena.
52:19
Nyní se Bělorusové budou muset zase bránit. Vyloučeným je obránce Pavel Černook (BLR), jenž omezil svého soupeře lehkým háčkem.
51:38
Ani Norové už však nijak vehementně nenapadají Bělorusy v jejich pásmu. Toho se snažil využít Šinkevič s Ugarovem, když druhý jmenovaný tečoval puk, a změnil tak před Haugenem trajektorii letu. Puk k běloruské smůle vyletěl pouze do ochranné sítě.
50:57
Zápas jako by minutu co minutu ztrácel náboj, doufejme, že nám ještě oba celky předvedou nějaké pěkné hokejové momenty.
50:11
Už to vypadalo, že se Bělorusové znovu nedovoleně osvobodili, čárový sudí však ukazuje: "Hrajte."
48:51
Obrovská šance Norska, kdy už mohlo být takřka definitivně vymalováno! Ask šel se Spetsem v přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný se rozhodl vzít sitiuaci na sebe, jenže jeho zakončení bekhendem Belinskij vybruslil. Po chvíli ta samá dvojice mohla zase skórovat, tentokrát zakončoval u pravé tyče Ask. Belinskij ovšem předvedl skvělý rozštěp!
47:36
Ze souboje o kotouč za Belinského klecí vzešli vítězně borci v červeném. Bastiansen se poté pokoušel protlačit puk přes Belinského beton za brankovou čáru, úspěšně jeho akce ale neskončila.
46:48
Bělorusové se pokoušeli vymyslet nějakou kloudnou akci, ovšem v prostoru před Haugenem se praticky nedostali ke slovu. Následně Norsko puk vybojovalo, ale nešikovnou rozehrávkou ho poslalo přes všechny čáry.
46:09
To dokazuje i následující skutečnost. Norové si při přechodu modrého pásma nerozuměli a dostali se do postavení mimo hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat v neutrální zóně.
45:37
Dá se říct, že obraz hry se stále nemění. K vidění je spousta nepřesností z obou stran.
44:45
Holös zakončil pohlednou kombinaci Norů střelou od modré čáry, brankář Belinskij ovšem celou situaci dobře viděl, a tak pro něj nebyl problém vykopnout kotouč pryč od jeho brankoviště.
44:09
Ani Norové jako kdyby nebyli ve třetí části ve své kůži. Na rozdíl od Bělorusů jim to ale vadit nemusí, protože je netlačí dvoubrankový deficit.
43:28
Hokej ve třetí části zatím opravdu není příliš pohledný. Za řeč stála snad jen střela z hole Kulakova, ta však ani zdaleka neměla parametry, které má splňovat gólový pokus.
42:44
Bělorusové měli možnost dostat se do útoku, místo toho ale poslali zbytečně puk přes všechny čáry. Kvůli tomuto nedorozumění se teď bude vhazovat před Belinským.
41:58
Úvod třetí části na konec druhé periody zatím nenavázal, oba celky se doposud prezentovaly jen řadou nepřesností. Fanoušci se ale stále baví, navzdory tomu, že Globen není ani z poloviny zaplněný, je zde vynikající atmosféra.
41:12
Ugarov se pokoušel prohnat okolo levého krazení přes bránícího obránce Ödegaard, to se mu ale nepovedlo.
40:18
Bělorusové vyhráli vhazování a zatím se drží na kotouči, dokonce se teď na chvíli usadili před Haugenem, ovšem znovu byl tento pobyt bez střeleckého pokusu.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: 25:12
Vyloučení: 1:3, navíc Martinsen (NOR) 5 min. + DKU
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
I druhá část nám nabídla jen jednu branku. Znovu se prosadil norský útočník Per-Age Skröder, díky nemuž Seveřané vedou nad Bělorusy po čtyřiceti minutách 2:0. Haugen byl ve druhé části snad ještě méně vytěžován než v útovní periodě zápasu, zato Belinskij je v zápřahu téměř pořád.

Třetí část odstartuje zhruba v 21:46.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:10
Niklas Roest naprosto sám před Belinským, v jasné šanci však Nor napálil jen tělo gólmana Běloruska. Předtím byly velká šance na obou stranách, ke konci druhé části se hraje hokej nahoru dolů.
37:55
Časový úsek pobytu Bělorosů v útočném pásmu je pokaždé opravdu minimální. Dá se mluvit o krátké návštěvě, která nedělá Haugenovu žádnou starost.
37:33
Tak teď se Vitalij Belinskij mohl opravdu jen ohlédnout! Holtetova rána z kraje pravého kruhu totiž cinkla o horní tyčku!
37:00
Až nyní je hra také před Haugenem, ten však kontroluje situaci z dálky. Norská obrana zatím nedovolila svému soupeři dostat se k nějakému střeleckému pokusu.
36:01
Předávku od Forsberga si na svou hůl zpracoval Roest. Jeho následná střela byla zblokována, Belinskému však nadělala dost starostí.
35:30
Bělorusové už se pěkně dlouhou dobu nepodívali ven ze svého pásma. Navíc mohou děkovat svému brankáři, který zatím chytá víc než jistě.
34:40
Další rychlý kontr Norska! Po zakončení se natahoval kapitán a největší hvězda Norů Patrick Thoresen, jeho snaha ale přišla vniveč.
34:07
Bělorusko je v plném počtu. Ještě předím však měl na hokejce velkou šacni Holtet, z vrcholu kruhu ale svatyni Běloruska přestřelil.
33:15
Holösova střela od modré byla brankáře Belinským vyražena do rohu kluziště. Tam si pro kotouč sjel Ask, jenž ale na běloruském brankáři také ztroskotal.
32:40
Ask byl na pravém kruhu dlouho nikým nehlídán, proto rozmýšlel, co s pukem udělá. Nakonec se odhodlal ke střele, kotouč ale proletěl těsně vedle kolem pravé tyčky.
32:07
Marius Holtet se chtěl dostat přes modrou čáru. To se mu nepovedlo, ovšem jen proto, že ho nedovoleně zastavil Andrej Filičkin (BLR). Ten za podražení sedí na trestné lavici.
31:48
Arťom Demkov se protlačil ke střeleckému pokusu, ovšem Lars Haugen zasahovat nemusel, protože rána z hole běloruského útočníka byla zablokována.
31:00
Skröder měl na pravém kruhu moře prostoru, mohl se zeptat brankáře Belinského, kam chce puk poslat. Ovšem místo hattricku pouze napálil běloruského brankáře, jenž se prakticky nemusel ani pohnout.
30:36
Teď se však při rozehrávce nezadařilo ani Norům, kteří se zahnali zbytečně k mantinelu, odkud je Bělorusové k šanci zakončit nepustili.
29:55
Bělorusko se pokouší prodrat se do míst před Haugenovou brankou, ten v druhé třetině opravdu moc práce nemá.
28:40
Bastianen objel Belinského branku, jenže s pokusem zasunout kotouč k pravé tyči neuspěl. Běloruský brankář drží bodové naděje svého celku nad vodou.
28:05
Nyní norský celek uklidňuje situaci. Několika nahrávkami za sebou dokazují, že je v tuto chvíli nemůže nic rozhodit. Bělorusové působí místy až odevzdaně, jejich forčeking je téměř nulový.
27:12
Publikum se příjemně baví, protože většina fanoušků je z Norska, které hraje ve velké pohodě.
25:58
Norsko právě vstřelilo branku!
To ale Norům nemusí vůbec vadit! Střelu od modré čáry tečoval před Belinským PER-AGE SKRÖDER, jenž poprvé slavit sice nemohl, protože beton běloruského gólmana nepřehodil, ovšem dorážka už pro norského forvarda byla pouze formalitou. Díky dvěma Skröderovým brankám tedy Norové vedou 2:0! Asistence: Mats Trygg, Patrick Thoresen.
25:36
I druhá přesilovka v zápase v podání Norů zůstává nevyužita.
25:07
V této početní výhodě se zatím norskému výběru moc nedaří. Bělorusové dokázali několikrát za sebou vyhodit puk až za Haugenovu klec.
24:30
V oslabení naopak mohl vyrovnat Andrej Stas, jenž ujel do brejku, když se prohnal kolem levého hrazení. Lars Haugen ale po jeho střele našel černou gumu ve své rukavici!
24:08
Norové po krátkém časovém úseku v běloruském pásmu o kotouč přicházejí a musejí začínat od své branky. Puk se totiž podařilo vyhodit Černookovi.
23:36
Je ru přesilová hra pro Norsko. Ilja Šinkevič (BLR) si svého protivníka Dahlströma nedovoleně přidržel, což neuniklo zraku hlavního sudího Rona, jenž běloruského hokejistu posílá za katr.
22:58
Z levého kruhu se ke střele odhodlal Morten Ask, Belinskij jeho pokus ale dobře viděl, a proto pro něj nebyla potíž, přikrýt kotouč na své hrudi. Bude se vhazovat po pravici brankáře Běloruska.
22:15
Gavrus se z levé strany tlačil do zakončení, ovšem ani v tomto případě nebyl běloruský útočník lepší než norská obrana.
21:22
Boj o puk v neutrální zóně nakonec vyhrál Andrej Stas, jenže přes zadáka Trygga se nedostal. Ten ho totiž odstavil tvrdým, avšak čistým, zákrokem.
20:38
Filičkin, který dostat v první třetině již zmiňovaný hit od Martinsena, je zpět ve hře, což je jistě velice dobrá zpráva pro kouče Norska Roye Johansena.
20:12
Hansen párvtřein od prvního buly v druhé třetině vyslal na Belinského přízemní střelu. Ta však nemohla běloruského brankáře nějakým způsobem ohrozit.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: 11:4
Vhazování: 9:5
Vyloučení: 1:1, navíc Martinsen (NOR) 5 min. + DKU
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Norsko vede po první části nad Běloruskem 1:0. Musíme konstatovat, že naprosto zaslouženě, kouč Roy Johansen musí být s výkonem svých hráčů spokojený. Po tvrdém faulu Martinsena na Filičkina měli Bělorusové dokonce pětiminutovou přesilovku, jenže Haugen se při ni ani příliš nezapotil. Jediný přesný zásah prvních dvaceti minut má na svědomí Per-Age Skroder.

Druhá část začne přibližně v 21:02.
20:00
První třetina skončila.
19:39
Z mezikruží se ke střele dostal Ödegaard. Brankář Belinskij dokázal zasáhnout, a to i přestože toho zřejmě moc neviděl.
18:57
Norové jsou v plném počtu, Bělorusko prováhalo velkou šanci srovnat utkání.
18:35
Andrej Stas si z pravého kruhu vyjel mezi kruhy, jenže Norové vytvořili před vlastní brankou širokou hradbu, přes kterou prostě nešlo černou gumu prostřelit.
17:47
Bělorusko se opravdu hodně trápí, puk je až u brankáře Belinského. Borci v bílém tak musejí svou akci začínat až z vlastní třetiny.
17:10
Za celou další minutu vyslal Jefimenko jen střelu do hráče stojícího hned před ním.
16:13
Svěřencům kouče Jahonsena přesilová hra zatím vůbec nejde, Norsko už se dokázalo několikrát v řadě osvobodit. Když už se Bělorusko v pásmu soupeře udrží, skoro vůbec nevystřelí.
15:12
Vjačeslav Andrjušenko nabil na pravý kruh Šinkevičovi, ten však trefil pouze Haugena, který se stihl rychle přesunout.
14:38
Bělorusko je v obranném pásmu Norska, ovšem jediné, co zatím dokázalo vyprodukovat byla lehká střela v podání Černooka, se kterou neměl Haugen příliš problémy.
13:57
Au! Andreas Martinsen u mantinelu v běloruském pásmu nevybíravě poslal k zemi Andreje Filičkina. Ten zůstal chvíli otřeseně ležet na zemi, poté se naštěstí zvedl a už si leduje poraněné rameno na střídačce. Andreas Martinsen (NOR) dostává trest pěti minut + do konce utkání!
13:34
Snad první delší pobyt Bělorusů v útočném pásmu, jenže norská defenzíva zatím působí velice dobře a borci v bílém se do šancí moc nedostávají.
12:47
Andrej Stas se prohnal okolo pravého hrazení, posléze adresoval kotouč do brankoviště, k jeho smůle ale nikdo z jeho spoluhráčů v okolo Haugenovy branky nebyl.
12:16
Norové hrají velice jednoduše. Nahodí kotouč, dojedou ho a na delší dobu obsadí prostor okolo Belinského branky.
11:35
Kitarov se dostal do přečíslení s Gavrusem! První jmenovaný ovšem prováhal vhodnou dobu pro přihrávku, proto první větší šance Bělorusů končí hned v zárodku.
10:34
Bělorusko první oslabení zápasu přežilo.
10:25
Po Bastiansenově nabídce se do puku opřel zadák Holös. Poprvé trefil jen bok brankové konstrukce, podruhé svůj střelecký pokus namířil jen nad běloruskou svatyni.
09:39
Norský kolotoč zakončil svižnou střelou ostřílený borec Patrick Thoresen. Jeho pokus však nemířil mezi tři tyče Belinského klece.
09:05
Prozatím jediný úspěšný střelec zápasu Per-Age Skroder nebyl daleko od další trefy. Belinského se snažil pokořit bezprostředně před jeho brankou, ovšem běloruský brankář dokázal svou nohu zapřít, a nedovolil tak, aby kotouč přes jeho chránič přešel.
08:34
Je tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici míří Jevgenij Salomonov (BLR), jenž se provinil hákováním.
08:34
Po reklamní přestáce se bude vhazovat v běloruském pásmu. Vitalij Belinskij byl poslední desítky vteřin pod permanentním tlakem, proto musí být za chvilku oddechu rád.
07:35
Ken Andre Olimb se dostal před brankou Belinského k puku, běloruského brankáře si dokonce dokázal položit, jenže v jasné šanci norský forvard zklamal. Belinského beton se mu nepovedlo přehodit.
07:14
Snad celou půlminutu se dokázali Norové udržet před brankářem Belinským, jenže ze série nahrávek vzešla jen bezvýznamná střela z hole Trygga.
06:15
Bělorusové se s pukem nedostali dál než do středního pásma. Svou obrannou modrou čáru norský celek zatím výborně stráží a Bělorusům příliš šancí k založení kloudného útoku nedávají.
05:30
Až teď je tu první střela na norského brankáře. Ten si připsal pohodlný zákrok po střele útočníka Stase.
05:05
Bělorusové se stále nemohou vymotat ze své třetiny, Nory úvodní branka zápasu snad ještě více nabudila. Haugen se musí na druhé straně kluziště hodně nudit.
03:55
Norsko právě vstřelilo branku!
Z velkého tlaku Norska rezultuje první branka zápasu. Roymark odvedl velký kus práce a na tomto gólu má velký podíl. Vyjel zpoza branky, a když viděl mezi kruhy najíždějícího PER-AGE SKRÖDERA, okamžitě mu puk poslal. Skröder se s ničím nemazal a z první umístil tvrdou ránou kotouč k levé tyči! Asistence: Martin Roymark, Kristian Forsberg.
03:15
Norové jsou zatím rozhodně aktivnější než Bělorusko. V útočném pásmu tráví hodně času a brankář Vitalij Belinskij si musí dávat pozor, aby ho některý z projektilů nepřekvapil.
02:32
Anders Bastiansen v první velké šanci zápasu. Zpoza branky se pokusil norský forvard zasunout kotouč k bližší tyči, Belinskij měl ale svůj beton včas na svém místě!
02:08
Roest projel celké středního pásmo, přešel přes modrou čáru, ovšem svůj střelecký pokus vyslal jen do lapačky běloruského brankáře, jenž uklidnil situaci.
01:39
Holtet měl na zádech běloruského obránce, ovšem to mu vůbec nevadilo. Dokonce se pokusil o nahrávku na Ken Andre Olimba, ale ten se ke kotouči nedostal.
01:04
Ani jeden z celků se vepředu zatím výrazně neprosadil, oba brankáři čekají na první zákroky.
00:10
Úvodní buly vyhrál norský tým, a hned se vydal na útočnou zteč do pásma Bělorusů. Roymark však proti dvěma protivníkům nedokázal udržet kotouč na své holi a Norové jdou do protiútoku.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba celky už jsou na ledě, budou následovat hymny obou států. Poté nebude nic bránit tomu, aby se vhodilo úvodní vhazování.
Zdravíme vás ze stockholmské arény Globen. V hledišti vidíme zejména norské fanoušky, kteří se pokaždé mohou pyšnit výbornou kuliskou, ovšem atmosféru, která tu byla před několika hodinami v zápase Švédska se Slovinskem, zcela jistě nevytvoří. Z pohledu českého týmu však bude určitě stát za to, se na tento duel dívat. Výběr Aloise Hadamczika bude fandit Bělorusku, aby norskému mužstvu sebralo nějaký bod.
Roy Johansen má dnes k dispozici pouze pět obránců. Dá se tedy očekávat, že některý z forvardů bude nastupovat na postu zadáka.
Úvodní sestavy:

Norsko: Haugen (Volden) – Holös, Bonsaksen, Trygg, Ödegaard, Sorvik – Hansen, Skröder, Röymark – Holtet, Olimb K. A., Thoresen (C) – Bastiansen, Forsberg, Roest, Olimb M. – Spets, Ask, Martinsen, Dahlström, Rosseli Olsen. Trenér: Roy Johansen.

Bělorusko: Belinskij (Milčakov) – Kaznaděj, Černook, Filičkin, Graborenko, Šinkevič, Goroško, Maslenikov – Kulakov, Meleško, Kitarov – Ugarov, Kolcov (C), Kovyršin – Solomonov, Jefimenko, Stas – Andrjušenko, Demkov, Kislyj, Gavrus. Trenér: Andrej Skabelka.

Rozhodčí: Johansson (SWE), Ronn (FIN) – Carlson (CAN), Woodworth (USA).
Vítejte u sledování online přenosu z utkání mistrovství světa 2013. Dnes večer změří své síly ve vzájemném souboji týmy Norska a Běloruska. Tento zápasu je dost důležitý z pohledu českého týmu. Pokud by Bělorusko dokázalo norskému mužstvu sebrat nějaký bod, výrazně by to výběru Aloise Hadamczika ulehčilo cestu do čtvrtfinále. Střetnutí startuje od 20:15
Tabulka skupiny S:
1. Kanada 13 b.
2. Švýcarsko 11 b.
3. Švédsko 9 b.
4. Česko 8 b.
5. Norsko 6 b.
6. Dánsko 3 b.
7. Bělorusko 3 b.
8. Slovinsko 1 b.
Norsko se zdá se stane největším konkurentem našich hokejistů v bojích o čtvrtfinále, a tak by se českému týmu v dnešním zápase určitě hodilo nějaké zaváhání týmu trenéra Roye Johansena. Norové zahájili mistrovství vítězstvím nad Slovinskem a nad Dánskem, kde trefil výhru až dvě minuty před konce Thoresen. Následovaly dvě porážky s favorizovanými Kanadou a Švédskem. Nejproduktivnějšími hráči Norska jsou Olimb a Bastiansem se čtyřmi body.

Bělorusko také ještě teoreticky může pomýšlet na čtvrtfinále. To by ale svěřenci trenéra Skabelky museli dnes zvítězit. Běloruskové zahájili šampionát porážkou 0:2 od České republiky, následovalo povinné ale vydřené vítězství nad Slovinskem, které zařídil vítěznou brankou Ugarov, a dvě porážky od Švédska těsně 1:2 a od Kanady včera 1:4. Bělorusku dělá zatím největší potíže střílení gólů. Za čtyři zápasy vstřelili jen šest branek, a tak jsou nejproduktivnějšími hráči Kitarov a Kaznaděj s dvěma body.

Naposledy se oba celky střetly letos v dubnu, kdy na Slovenském poháru zvítězili Bělorusové 4:3 po samostatných nájezdech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud