Rusko - USA | ONLINE | 7.5.2013 19:15 | MS v hokeji Finsko/Švédsko 2013 | ŽIVĚ | iSport.cz

To je pro dnešek vše, program ve Finsku pokračuje také zítra velmi zajímavými zápasy. Příjemný úterní večer přeje Petr Dejnožka.

Ben Bishop – 25 zákroků, 83,33 %
Rusové o svém vítězství rozhodli ve třetí třetině poté, co během dvou minut dvakrát překonali americkou obranu Medvěděv a v přesilové hře poté Radulov. Skvělý zápas plný šancí na obou stranách je u konce, Rusko se dostává do čela své finské skupiny.
60:00
59:40
Tjutinovu ránu od modré chytá na brankové čáře obránce Hunwick!
59:02
Smithova rána z mezikruží byla nepřesná, Američanům utíká čas strašně rychle.
58:36
Paul Stastny je nyní příčinou amerického ofsajdu.
58:19
Medvěděv přejel červenou čáru, vystřelil, ale trefil pouze boční oblouk prázdné ruské klece!
57:47
Bishop je na střídačce, Spojené státy to zkouší v šesti!
57:30
Rusko se zatáhlo a hlídá si své vedení. Nahození od červené čáry se rozhodl Bryzgalov raději ukrýt pod lapačkou.
56:32
Američanům již příliš času nezbývá, Smithovu střelu z mezikruží lapil Bryzgalov.
55:27
Rusko právě vstřelilo branku!
Bleskově využitá přesilová hra v podání Rusů zřejmě rozhoduje o osudu dnešního utkání! Ilja Kovalčuk ukázal, že kromě přesného střelce umí také nahrát, tentokrát připravil puk pro ALEXANDERA RADULOVA (2+3), který ranou z první popáté rozvlnil síť za Bishopem – 5:3! Asistence: Ilja Kovalčuk (5+2)
55:16
Danny Kristo (USA) komplikuje situaci pro Spojené státy, dostává totiž dvě minuty za hru vysokou holí.
55:00
Palushaj se snažil něco udělat s nepříznivým stavem, proti třem protihráčům ale neměl velké naděje na úspěch.
53:35
Američané v obranném pásmu zazmatkovali a po chybě Thompsona se Rusko šest minut před koncem dostává do vedení! Velké mely na brankovišti využil JEVGENIJ MEDVĚDĚV (2+3), který si našel pod hráči soupeře kotouč a umístil ho přesně k pravé tyči – 4:3! Asistence: Sergej Mozjakin (0+2) a Alexander Těreščenko (1+2).
53:32
Petrov velmi chytře obkroužil branku, Bishop byl ale u tyče včas.
53:00
Na hráčích je již vidět, že se blíží konec třetí třetiny. Američtí zadáci si hodně střeží zejména Kovalčuka, který, ač se snaží, má jen málo prostoru na to, aby vymyslel něco smysluplného.
52:20
Svitov byl již dlouho na ledě, a tak jeho zakončení od modré čáry scházela potřebná razance. Alespoň svoji střelou vymohl pro Rusko vhazování v útočné třetině.
51:36
Carle lvím skokem udržel útočné pásmo, poté mu však byla odpískána přihrávka rukou.
51:03
Pěrežogin se dostal ke kotouči na levé straně, po ledě však trefil pouze boční oblouk branky.
50:41
Na druhé straně po vhazování a přihrávce Popova nahazoval Medvěděv, Bishop ale viděl, a tak neměl problém schovat kotouč do rukavice.
50:23
Bobby Burter dlouho motal hlavu obráncům soupeře v útočné třetině, ke kloudnějšímu zakončení se však nedostal.
49:22
Kovalčuk z rychlé protiakce hledal Radulova, s ním se však velmi rychle vrátil Moss a zabránil velké šanci.
49:01
Nenápadná střela Faulka od modré čáry končí v poklidu v lapačce Bryzgalova.
48:43
S ubíhajícím časem opět stoupá tlak ruského celku, Američané evidentně spoléhají na protiútoky.
48:13
Rjasenski dostal nabito od Popova, střelu od modré ale Bishop vyrazil betonem do rohu.
47:31
Americký icing vrací hru před brankáře Tampy Bay Bena Bishopa.
47:08
Mozjakinova rána nakonec prošla až na Tjutina, jeho následná dělovka ale také minula americkou svatyni.
46:44
Po komerční přestávce přišlo druhé postavení mimo hru Američanů v krátkém době.
46:23
Moss kličkou na modré čáře vystavil Stastneho do ofsajdu.
45:22
Denis Kokarev dlouho střežil kotouč na své hokejce, až z toho byla nabídka na teč pro Soina. Těsně před čepelí se ale objevila bystrá Bishopova lapačka.
44:30
Popov chytře našel najíždějícího Pěrežogina, který se dostal na kruhy a přes obránce vystřelil na Bishop. Šestadvacetiletý brankář si jeho pokus pohlídal.
44:08
Nějaké drobné zranění nyní utrpěl Medvěděv, nic vážného to ale zřejmě nebude. Ruský obránce již v pohodě sedí na střídačce.
43:32
Smith s Mossem si nyní kotouč předávali jako horký brambor, kostrbatou kombinaci zakončil druhý jmenovaný do Bishopovy výstroje.
43:11
Kristo vletěl do útočné třetiny jako uragán, jeho pokus byl přizvednut ruskými obránci do ochranné sítě.
42:26
Rusové dokázali navázat na tlak ze závěru druhé třetiny, Spojené státy se nemohou pořádně dostat do hry.
42:12
Anisimov s Pěrežoginem kombinují v rohu kluziště, vše nakonec vyvrcholilo v střelu Popova, kterou ukryl do lapačky americký brankář.
41:10
Druhá ruská formace je dnes velmi nebezpečná, Petrov chytře prostrčil mezi obránci puk na Mozjakina. Zkušený ruský útočník svojí střelou branku Bishopa minul.
40:13
Hned v úvodu Carle prověřil připravenost ruského brankáře, Bryzgalov se střelou ze středního pásma zaskočit nenechal.
40:01
Oba celky již krouží po ledové ploše. Vše je tak nachystáno k začátku třetího dějství.

Ben Bishop – 15 zákroků, 83,33 %
Po čtyřiceti minutách stále není jasné, který z týmů je blíže vítězství v dnešním zápase. Američané se podruhé v zápase dostali do vedení, ale to smazal po pěkné akci Těreščenko. Rusové měli v závěru velký tlak, a tak mají před třetí periodou jistou psychickou výhodu.
40:00
39:42
Stále se však hraje před Bishopem, unavená americká čtyřka stále ještě nedokázala vystřídat a zřejmě již dohraje druhou periodu.
39:27
Spojené státy byly pod drtivým nátlakem, oslabení nakonec dokázaly přežít.
39:01
Kovalčuk mohl střílet z dobré pozice, v době střely však nechal kotouč za sebou.
38:24
Nikulinovo nahození Bishop vyrazil pouze před sebe, nikoho z ruských hráčů se ale k puku dostat nepodařilo.
38:05
Carleovi se nadvakrát podařilo vyhodit kotouč z obranného pásma USA.
37:27
Kokarev se Soinem dobrým pohybem vybojovali přesilovou hru pro Rusy. Jeff Petry (USA) dostává dvě minuty za podražení. Tlak Ruska tak bude umocněn početní výhodou.
37:13
Naopak přišel protiútok na druhé straně, Johnsonova rána ale byla zablokována.
36:49
Ilja Kovalčuk se hnal do dobré střelecké pozice, dobrým obranným zákrokem Faulka byl však o kotouč obrán.
36:12
Teď se jim to nakonec o chlup povedlo, vzápětí je odpískáno ruské postavení mimo hru.
35:59
Rusko má silný tlak, Američanům ani nejde dostat puk ze svého obranného pásma.
35:01
Američané se nyní mají co ohánět! Těreščenko chytrou přihrávkou ještě vylepšil příležitost pro Petrova, který z levé strany orazítkoval levou tyč americké svatyně! Při Spojených státech teď stojí všichni svatí.
34:30
A další práce pro amerického brankáře, který nyní v leže držel puk před brankovou čarou! Ani Svitovovi, ani Kokarevovi se nakonec kus černé pryže za jeho záda dostat nepodařilo!
33:48
Kokarev chytře roztáhl hru na levou stranu pro Alexandera Radulova, který se tím dostal do dobré šance. Bishop ale vyjetím zmenšil úhel a jeho střelu tahem pokryl.
32:55
Krásné hokejové představení pokračuje! Nikulinova rána byla ještě tečována a jen těsně minula pravou tyčku Bishopovy klece! Američané si nyní rozhodně oddychli!
32:44
Nahození Spojených států mířilo ještě z poloviny Američanů, logicky je tak odpískán icing.
32:21
Carter vyzkoušel pozornost z ostrého úhlu, Bryzgalov byl ale u své tyče nalepen včas.
31:19
Překrásná kombinace ruského týmu znamená další vyrovnání! Petrov nejprve přenechal kotouč na pravém kruhu na Sergeje Mozjakina. Zkušenost sama v ruském dresu se neunáhlil a přesnou přihrávku našel nastavenou hokejku ALEXEJE TĚREŠČENKA (1+1), po jehož teči je opět srovnáno – 3:3! Asistence: Sergej Mozjakin (0+1) a Kirill Petrov (1+2).
30:43
Radulov se velmi šikovně uvolnil přes dva spoluhráče. Nakonec se ale nechal vytlačit až za branku, odkud se mu najít někoho v ruských barvách nepodařilo.
30:26
Těreščenko ani skokem nezachytil prudkou přihrávku Bělova, po zakázaném uvolnění se po delším čase hra vrací před Bryzgalova.
30:09
První formace ruského výběru nebezpečně kombinuje, Rjasenskiho nabídku ale Kovalčuk nevyužil.
29:28
V publiku se nyní probouzejí ruští fanoušci, kteří zatím rozhodně nemohou být s průběžným stavem spokojeni.
28:48
Kovalčuk opět předvedl svůj přehled, když od mantinelu našel úplně volného Fjoroda Ťjutina! Najíždějící si obránce měl na kruzích hodně prostoru, nicméně svoji střelou nechal vyniknout amerického gólmana!
28:10
Popov protiútok tři na dva zpomalil a nabil na střelu pro Rjasenskiho. Jeho rána příklepem mířila mezi betony, ty však stihl Bishop včas sklapnout k sobě.
27:39
Štěstí nyní zkusil Alexander Pěrežogin, jeho bekhendový pokus měl však pramálo šancí na úspěch.
27:28
Tentokrát se Rusům bleskově odpovědět nepodařilo, střelu Petrova ukryl Bishop bez problémů do své lapačky.
27:09
USA právě vstřelilo branku!
Američané se dnes podruhé dostávají do vedení! MATT HUNWICK (2+0) dostal křižnou přihrávku od Palushaja, z první se otřel do kotouče a tečovanou dělovkou o břevno ho poslal za záda smutně přihlížejícího Bryzgalova – 2:3! Asistence: Aaron Palushaj (1+1).
26:27
Naopak na druhé straně provětrali obranu Spojených států Kovalčuk s Radulovem, tvrdý hit si připsal pozorný Carle.
26:00
Carleho nahození dalo možnost dorážkách pro americké útočníky, Stastny hattricku nakonec nedosáhl.
25:14
Rusko si může oddychnout, po delší době hraje v pěti lidech. Stále je ale pod silným tlakem.
25:06
Johnson od modré otřel svůj pokus o tyčku Bryzgalovovy branky!
24:49
Rusko se osvobodilo a může na led poslat čerstvou čtveřici.
24:08
Nejhorší chvíle Rusové přežili a jsou alespoň ve čtyřech.
24:05
Těreščenko zlomil hůl a ještě tím zhoršil situaci Rusů! Ostřelování branky Bryzgalova ukončil Faulk, jehož pokus ukryl ruský gólman pod beton.
23:34
Faulk namazal Troubovi, ten však z první minul.
23:14
Americký trenér si vyžádal oddechový čas a připravuje své hráče na početní výhodu pět na tři!
23:14
Jenže to se mu stalo osudným. Při napadání amerických obránců fauloval Faulka a za držení je tedy Svitov (RUS) poslán za svým spoluhráčem. Bude to tedy téměř minutá dvojnásobná početní výhoda!
23:07
Svitov dobře zabojoval na vlastní modré čáře a vyhozením nasbíral další cenné vteřinky.
22:47
Ruská čtveřice vyhazuje až za Bishopovu branku.
22:19
První akci v početní výhodě zmařil ofsajdem Moss.
22:08
Fjodor Ťjutin (RUS) je poslán na lavici hanby za hákování. Úvodní přesilovou hru Amerika využila a rozhodně by se nezlobila, kdyby se to povedlo i nyní.
22:02
Tak ve druhém dějství se zatím jede bez přerušení. To již nyní neplatí, Američané mají výhodu.
21:27
Ťjutin chytře dlouho přihrávkou našel Mozjakina, který se dostal přes obránce, ale svoji střelu bekhendem nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.
20:26
Američané začali druhou dvacetiminutovku nátlakem, Smith se snažil tečovat Mossovu střelu, směr pokusu ale nedokázal nijak výrazně změnit.

Justin Faulk – 7:55
V úvodním dějství jsme viděli plno překrásných hokejových momentů a pohledných branek. Hraje se zatím naprosto vyrovnané utkání, ani jeden ze soupeřů se nedokázal odpoutat na více než jednogólový náskok, a tak je vše plně otevřeno.
20:00
19:41
Nakonec to byli ale Rusové, kdo mohl skórovat! Anisimov obkroužil branku Bishopa a namazal před ní na Popova. Křídlo druhé formace ale nedokázalo z první překonat amerického brankáře!
19:24
Rusku se početní výhoda nevydařila, soupeř hraje v pěti a pokusí se ještě v závěru udeřit.
19:03
Necelou minutu před koncem první části se bude vhazovat ve středním pásmu poté, co se kotouč odrazil na střídačku Spojených států.
18:36
Carter obral na modré čáře o puk Kovalčuka a hnal se do velmi dobré příležitosti. Ruští obránci se ale stihli na poslední chvíli bránit.
18:23
Ruská pětka velmi dlouho kombinovala, ale bylo to beze střely.
17:24
Ruští střelci jsou opět v pozoru. Erik Johnson (USA) totiž dostává menší trest za sekání a dává Rusku možnost hrát v přesile. Amerika svoji příležitost využila a nyní se modlí, aby to tak nedopadlo i na druhé straně.
16:54
Thompson se dostal ke střele, jeho pokus byl ale o nohu jednoho z ruských obránců přizvednut do ochranné sítě.
16:27
Petrov čistým obranným zákrokem ukončil americký útok, z následného protiútoku přišel ofsajd Radulova.
15:26
Mozjakin opět vystrašil americké fanoušky, nejprve udělal kličku do středu hřiště a tahem vypálil na Bishopa. Gólman Spojených států nejprve nevěděl, kde má kotouč, ale naštěstí pro něj ho za svá záda potřetí nepustil.
14:54
Zatím sledujeme opravdu pohledné utkání plné šancí! Skóre mohl opět strhnout na stranu Spojených států LeBlanc, jeho nečekanou a prudkou ránu Bryzgalov dokázal ramenem vytěsnit mimo tři tyče!
14:31
Americký útok je zastaven pro ofsajd.
14:04
A jak se to správně dělá nyní předvedl střelecký král Ruska ILJA KOVALČUK (5+1)! Ruský ostrostřelec navazuje na svůj minulý hattrick již v první třetině, dostal totiž přihrávku ve střední pásmu a po přejezdu modré čáry ranou nad beton nedal americkému gólmanovi žádnou šanci – 2:2! Asistence: Ilja Nikulin (0+1) a Alexander Radulov (1+3).
13:49
Rusové poprvé na turnaji poprvé prohrávají a měli by s tím hodně rychle něco udělat.
13:28
Američané tak nakonec zatím ne příliš podařenou přesilovou hru využívají! Staré, dobře "Nedáš, dostaneš!" nyní naprosto potvrdil PAUL STASTNY (2+3), který ranou z levého kruhu našel místo v rohu Bryzgalovovy branky – 1:2! Asistence: Justin Faulk (0+3).
13:05
Skvělou práci nyní předvedli Soin s Anisimovem, z rychlého protiútoku se do stoprocentní příležitosti dostal druhý jmenovaný, který sice dokázal vymíchat amerického brankáře, ale při zakončení mu sjel kotouč z čepele!
12:42
Nyní se již pětice Američanů usadila v pásmu a kombinuje.
12:29
Rusové hned na úvod dvakrát poslali puk až k Bishopovi.
11:48
Američané využijí své psychické výhody a budou hrát přesilovou hru. Fjodor Tjutin (RUS) se totiž provinil držením protihráče a nabídl tím Spojeným státům první příležitost v početní převaze. USA má nejlepší přesilové hry na turnaji, podaří se jim skórovat i nyní?
10:58
Tak na potřetí to už Stastnemu vyšlo! Na ruském brankovišti došlo k velkému závaru, čehož využil PAUL STASTNY (1+3), který se štěstím dostal puk do ruské svatyně a připsal si tak svoji první branku na šampionátu – 1:1! Asistence: Craig Smith (0+2).
10:52
Paul Stastny měl svojí druhou velkou šanci, v inkriminovaném momentu mu ale sjel kotouč z čepele!
10:00
Pěrežogin našlápl ve středním pásmu k objetí obranné třetiny USA, nakonec se dostal i ke střele, té ale scházela potřebná razance.
09:22
Pohledu, jak to vypadá v útočném pásmu, si nyní užívají i američtí hráči. Johnson se ale z rohu kluziště před branku nedostal.
08:51
Oba potrestaní hráči jsou zpět na ledě.
08:28
Hra ve čtyřech zatím mnohem více sedí ruským hráčům, kteří svého soka opět zatlačili. Nyní to však pro Spojené státy dobře dopadlo.
07:49
Když se ale dostanou do útočné třetiny, tak to stojí za to! Alexander Radulov předvedl překrásnou individuální akci, když se proháčkoval až na kruhy, odkud ale minul Bishopovu klec.
07:29
Rusové se nikam neženou a velmi dlouho vyčkávají s rozehrávkou za vlastní brankou.
06:51
Tak nakonec se hlavní sudí rozhodli vylučovat. Hru hrubost jsou tedy vyloučeni Jevgenij Birjukov (RUS) a Craig Smith (USA). Pokračovat se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.
06:51
Po nahození od modré čáry ukryl Bryzgalov puk do rukavice před dotírajícím Smithem. Ten svou dotěrností dal možnost trochu povolit uzdu emocím Birjukovovi. Vše se ale obešlo bez trestných minut na jedné či druhé straně.
06:03
Nyní byli na tahu Američané, střela Smithe však skončila nad břevnem. Bryzgalov se pouze ohlédl.
05:23
Ruští hokejisté měli v posledních okamžicích velký tlak, který vyvrcholil vedoucí brankou! Američané nestíhali a už to vypadalo, že půjdou do čtyř, vše ale zmařil od modré čáry ANTON BĚLOV (1+1), který s pomocí teče LeBlanca překonal brankáře Bishopa – 1:0! Asistence: Denis Děnisov (0+1) + Artjom Anisimov (0+1).
04:55
Americký gólman nyní raději ukryl puk pod lapačkou a uklidnil tím hektickou část zápasu.
04:37
Mozjakin využil špatné rozehrávky hráčů ze zámoří a dostal se s kotoučem do útočného pásma. Překvapivě dostal dostatek prostoru, ale radost ze vstřelené branky mu zmařil brankář Bishop.
03:40
Moss hezky přenechal puk na Paula Stastneho, jeho rána příklepem se otřela o lapačku Bryzgalova a skončila jen o centimetry mimo! Na velké šance máme tak vyrovnáno!
03:12
Zakázané uvolnění také na druhé straně.
02:46
Na tlak Rusů odpovídá USA vyhozením přes všechny čáry na icing.
02:28
Z ničeho nic jsme viděli první obrovskou příležitost Ruska! Čtvrtá formace nyní ukázala, že se s ní také musí počítat. Nahozený kotouč Rjasenskim se odrazil ke Kokarevovi, který mohl z první zakončovat do poloprázdné branky, ale naštěstí pro Američany se mu nepodařilo trefit kotouč přesně!
02:25
Pěrežoginovu přihrávku zastavil Stapleton, po přejetí červené čáry ale nahodil kotouč na branku a zmizel na střídačce.
01:31
Následný ruský útok nevyšel, na řadě jsou opět Američané. Jejich nahození ale také nemělo příliš šance na úspěch.
00:51
První útok Ruska skončil střelou Kirilla Petrova, z levé strany však po zemi tahem Bena Bishopa nezaskočil.
00:22
Tak v úvodu se zatím velmi často přerušuje. Tentokrát přišla nepřesná rozehrávka Spojených států, která znamená zakázané uvolnění.
00:09
Američané vyhráli úvodní vhazování a ihned se vrhli do útočné třetiny. Přechod přes modrou čáru ale nevyšel podle představ, bylo jim totiž odpískáno postavení mimo hru.
00:01
Ještě před tím si ale vyslechneme státní hymny obou dnešních soupeřů.
Oba celky nyní nastupují za velkého ohlasu fanoušků na ledovou plochu, důležité utkání o první či druhé místo ve skupině začne za několik málo okamžiků.
Dnešní zápas bude zajímavý i pro dva české rozhodčí, spolu se švédskými sudími se zde představí Jeřábek s Petrem Blümelem.

Rusko: Bryzgalov (Košečkin) – Nikulin, Birjukov, Tjutin, Medvěděv, Děnisov, Bělov, Rjasenski – Loktionov, Radulov, Kovalčuk – Popov, Pěrežogin, Anisimov – Mozjakin, Těreščenko, Petrov – Svitov, Kokarev, Soin

USA: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, Johnson, Hunwick, Trouba, Butler Ch., Petry, McBain – Smith, Moss, Stastny – Butler B., Stapleton, LeBlanc – Gionta, Carter, Thompson – Kristo, Bjugstad, Palushaj

Rozhodčí: Jeřábek (Česko), Vinnerborg – Kack (oba Švédsko), Blümel (Česko).

Rusko
Tým z Východu má prozatím plný počet bodů, když si ve dvou zápasech poradil s Lotyšskem a s Německem.
Ve svém první duelu na mistrovství světa si Rusko odneslo vysokou výhru za souboj s Lotyšskem – 6:0. Po dvou bodech si v utkání připsali hráči: Kovalchuk (1+1), Medveděv (1+1) a Petrov (1+1).
V utkání druhém je čekal o něco těžší soupeř, který má za sebou v posledních letech úspěšná mistrovství. Navzdory velké bojovnosti Německa, vyhrálo Rusko a to poměrem 1:4.
Hvězdou utkání byl Ilja Kovalchuk, který se do statistik zápasu zapsal hat-trickem, dalším střelcem byl Kokarev.

USA
Rovněž jako jeho soupeř má i výběr Spojených států zatím plný počet bodů, když dokázali porazit tým Rakouska a Lotyšska.
V prvním utkání svedli bitvu s týmem Rakouska, které už po šesti minutkách utkání vedlo 0:2. Celku z USA se to podařilo postupně otočit a vyhrát 5:3.
Ve druhém utkání je čekal soupeř z Lotyšska, se kterým si taky dokázali poradit. Sice znovu prohrávali, když se ve 22. minutě zápasu trefil Kulda, ale dvě slepené branky z 23. a 25. minuty otočily skóre utkání, které si už USA bez problému pohlídalo.

#8. Lotyšsko 2 0 0 0 2 1:10 0

* – Umístění, které zaručuje postup do vyřazovací části turnaje.
# – Příčka, která znamená sestup z elitní skupiny.
Vítejte u dalšího pokračování letošního šampionátu. Dnes budeme svědky dalšího hokejového utkání, na plánu je utkání Helsinkské skupiny. Utkají se velmi ambiciózní celky s bohatou historií, ale také chutí za tím nejlepším umístěním už v základní skupině. Jako domácí celek byl dnes určen tým vedoucí v historických tabulkách v počtu prvenství na mistrovství světa. Všichni určitě víme, že je to Rusko. Proti němu se dnes postaví mužstvo, které do Helsinek přijelo s velmi mladým týmem a jelikož většina hráčů zažívá na seniorském mistrovství světa premiéru, tak se trenér Scott Gordon může pyšnit velkou bojovností svých svěřenců. Na mysli mám samozřejmě celek Spojených států amerických – USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.