Kings - Montreal | ONLINE | 6.3.2019 04:38 | NHL 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - NHL (základní část) -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Montreal - 6. března 2019   04:38

Montreal
03:11' Gallagher  (Mete, S. Weber) • 30:07' Weal   • 40:41' S. Weber  (Danault, Mete)
Kings
Dwyer, Morton – Miller, Galloway
Staples Center, Los Angeles
17764 diváků
Montreal
Price (Niemi) – S. Weber, Mete, Petry, Jo. Benn, Folin, Kulak – Gallagher, Danault, Tatar – A. Shaw, Domi, Byron – Armia, Weal, Drouin – Weise, N. Thompson, Lehkonen.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Slovenská stopa v utkání
Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:31
Tři hvězdy utkání
1. Shea Weber (MTL) 1+1
2. Carey Price (MTL) 26 zák., 96,3 %
3. Victor Mete (MTL) 0+2
Montreal sice po výhře Columbusu nad New Jersey vypadl z první osmičky Východní konference, ale po vlastní výhře nad Los Angeles se zase do této společnosti navrací. Canadiens vedli v Kalifornii už od čtvrté minuty a v každé třetině vsítili jednu branku. Za stavu 3:0 mířili jasně za vítězstvím a rozhodit je nedokázalo ani snížení osm minut před koncem zápasu.
59:44'
Price vytěsnil další střelu na zadní mantinel.
59:29'
Kovalčuk z levého kruhu minul branku křižnou střelou.
59:13'
Oddechový čas pro domácí.
59:13'
Kovalčuk a Kopitar se snažili zasypat hostující branku střelami, ale Price odolal a přerušuje hru.
59:02'
Kings hrají bez brankáře!
58:49'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
58:15'
Benn střílel okamžitě po vhazování od modré, Quick vyráží.
58:11'
Zakázané uvolnění Kings.
57:25'
Hosté se snaží držet puk daleko od své branky. Domácí naopak zkouší nahazovat, ale usadit se před Pricem se jim nedaří.
56:38'
Toffoliho střelu drží Price pevně ve své moci a přerušuje hru. Ještě jedna komerční přestávka.
56:29'
56:21'
Ještě jedno vyhození hostů, kteří oslabení zvládli ubránit a míří za vítězstvím.
56:12'
První zákrok Price v tomto oslabení. Iafallo na něho od modré nevyzrál.
55:52'
A přechod Iafalla do útoku přerušilo postavení mimo hru.
55:34'
Kombinace Kings nic nepřinesla. Hosté se osvobozují.
54:55'
Kovalčuk neudržel útočné pásmo.
54:36'
Hosté rychle vyhazují.
54:29'
Je to nejspíš poslední šance pro Kings, jak s výsledkem něco udělat. Případný kontaktní gól by jejich šance na body oživil.
54:29'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brett Kulak – 2 min., sekání).
54:29'
Hra je přerušena, bude se vylučovat. Přesilovku si zahrají domácí, to ale až po komerční přestávce.
53:07'
Montreal se v útoku nedokáže protlačit ke střele. To Kempe z mezikruží Price ohrozil, kanadský brankář ale vyráží.
51:58'
Leipsicova pozice v levém kruhu byla o poznání lepší, ale pro změnu jeho střela končí na zadním mantinelu.
51:38'
Phaneuf od modré příliš Price neohrozil.
51:03'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Přeci jen se domácí přes Price prosadili. Lehké přiťuknutí přihrávky na střed k MATTU LUFFOVI, jenž z hranice kruhů poslal přesnou střelu k levé tyči. Asistence: Drew Doughty, Dustin Brown.
49:42'
Pokračující akci Montrealu přerušil až Quick svým zákrokem.
49:34'
Tatar zachytil přihrávku na útočné modré, prosmýkl se až do pravého kruhu, ale bekhendovou střelu poslal vedle.
48:42'
Ztrátu hostí na vlastní modré čáře nedokázali hráči Kings potrestat. Prudkou střelu od modré Price vyráží.
47:44'
Kings se dostali do postavení mimo hru.
47:15'
Walkerovi srazil střelu do ochranné sítě Mete. Ani tento puk neskončí za Pricem. Komerční pauza.
46:40'
Čas hodně rychle ubíhá. Kings, pokud chtějí s výsledkem něco udělat, musí překonat zatím bravurně chytajícího Price během pár minut.
45:18'
Domi z mezikruží přestřelil Quickovu branku.
44:50'
Vhazovat se bude před Quickem. Kotouč se dostal do ochranné sítě za ním.
44:11'
Price si dal velký pozor na to, aby nedopustil dorážku a přerušil hru.
43:50'
43:25'
Price už ležel na ledě, ale ani toho nedokázali domácí využít! Kopitarovu střelu hostující brankář vyráží a poté po poskočení odpálil puk z brankoviště pryč.
43:05'
Doughty to zkusil zpoza kruhů, letící puk byl protečován mimo.
42:25'
Také Kovalčuk poslal svou střelu na zadní mantinel. Montreal se poté krátce osvobozuje.
42:13'
Souhra Kopitara s Leipsicem přinesla pouze nepřesnou střelu na zadní mantinel.
41:50'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., hákování).
41:50'
Únik hostujícího Leipsice dokázal Price zachytit betonem a udržet čisté konto. Bude se ale vylučovat.
40:41'
Montreal právě vstřelil branku!
SHEA WEBER tvrdou střelou od modré čáry dosáhl třetí branky Canadiens v utkání. Quick si na puk sáhl lapačkou, ale nezachytil ho a pouze tečoval. Asistence: Phillip Danaul, Victor Mete.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 06:24.
Také druhá třetina utkání mezi Los Angeles a Montrealem přinesla jednu branku. Po ztrátě domácích před brankovištěm se pohotovou střelou prosadil Weal, který zvýšil na 2:0.
40:00'
39:33'
Kempe se z bekhendu snažil protlačit puk za Priceova záda, ale hostující brankář si připsal 14. zákrok v utkání.
39:14'
Danault se snažil prosadit z levé strany brankoviště, Quick jeho zakončení zastavil na svých betonem a puk schoval.
38:42'
Neskutečný zákrok Caryho Price, který se musel v brankovišti v pádu otočit na břicho, aby byl vůbec schopný zasahovat. Puk, který po Royově střele propadl do brankoviště, schoval pod lapačku.
37:55'
37:50'
Domácí mají puk v držení a toto oslabení už zvládnou.
37:32'
Weberova pumelice skončila na zadním mantinelu.
37:20'
Teď už musel Quick zasahovat, Shaw pod něho puk nepropasíroval a hra je přerušena. Vhazuje se po Quickově pravici.
36:55'
Canadiens opět přichází o útočné pásmo.
36:30'
Kopitar se v oslabení dostal dokonce do útoku, ale jeho zakončení končí jen na zdním mantinelu.
35:55'
Zatímco Los Angeles je v lize předposlední v počtu ubráněných oslabení, Montreal je předposlední v počtu využitých přesilovek.
35:55'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Walker – 2 min., vysoká hůl).
35:55'
Quick vyráží další střelu Montrealu. Bude se ale poprvé v utkání vylučovat.
35:35'
Armia okamžitě po přebruslení útočné modré střílel. Quick betonem vyrazil puk.
34:57'
Domi se sice prosmýkl mezi dvěma bránícími protihráči, ale o puk stejně posléze přišel.
34:31'
Kopitar se tlačil ke střele z pravého křídla, přiblížil se k brankovišti, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě. Komerční přestávka.
32:27'
Walker nohou zablokoval zakončení Drouina. Obránce Los Angeles musela střela nepříjemně štípnout.
32:04'
Na druhé straně kluziště pálil Petry od modré. Quick vyráží a hra pokračuje.
31:42'
Brodzinski je dnes hodně aktivní. Ani toto zakončení od pravého mantinelu se ale neujalo, a to ani na dorážku.
31:18'
Nebezpečná situace před Quickem, který měl pořádný kus štěstí, že se hosté neprodrali k dorážce a puk skončil u zadního mantinelu.
31:11'
Další přerušení hry. Quick drží puk ve své moci po střele z pravého kruhu.
30:48'
Nepřesná rozehrávka domácích vede k zakázanému uvolnění.
30:35'
Puk končí v ochranné síti. Komerční přestávka.
30:07'
Mít více ze hry však nic neznamená. Lekci z produktivity dal domácím JORDAN WEAL. Ten dokonale využil práce Armii, který napadal rozehrávku soupeře a de facto obral soupeře o puk. Ten doputoval k Wealovi, jenž neváhal a střelou k levé tyči zvyšuje na 2:0. Bez asistence.
29:51'
Kings mají v posledních minutách více ze hry. Naráží ale na Price.
29:05'
Kovalčuk se do útočného pásma dostal až z druhé vlny a dostal přihrávku okamžitě po přejetí modré čáry. Jeho ránu z voleje Price vyráží.
27:34'
Kulak se sice dostal ke střele, ale Quick na puk po celou dobu měl dobrý výhled a bez problémů ho chytá.
27:23'
Komerční pauza.
27:14'
Bleskový protiútok domácích. Za obranu se prosmýkl Carter, který ze středu předvedl parádní kličku do levé strany a naopak zakončit chtěl k pravé tyčce. Price se ale roztáhl v brankovišti a puk svým betonem zachytil!
27:05'
Šanci hostů zhatil vracející se obránce, který přibrzdil přihrávku na levé křídlo.
26:11'
Kovalčuk prokázal svůj důraz a skrz tři hráče se dostal na zadní mantinel. Jenže žádný ze spoluhráčů, co prostřídali, ho nestihl doplnit.
25:20'
Rychlý protiútok Kings. Brodzinskiho zakončení odrazil bránící Folin do ochranné sítě.
24:32'
Montreal se ve druhé třetině zatím marně snaží ohrozit Quickovu branku. Další rána od modré zaduněla jen o zadní mantinel.
24:03'
Kempe se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:39'
Kopitarovo protečování prudké přihrávky končí na zadním mantinelu.
23:20'
Druhá třetina zatím plyne hodně rychle. U puku domácí.
22:33'
Phaneuf srazil střelu Armii do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Quickem.
21:48'
Delší setrvání Kings v útoku je nakonec odvráceno bez střely na branku.
21:12'
Na druhé straně kluziště se ke střele prodral Kempe, ale ten byl pro změnu zblokován.
20:37'
Tatar pronikl mezi kruhy a trefil skákající puk. Prudkou střelu však poslal jen na zadní mantinel.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:31.
První třetina přinesla zatím jednu branku, kterou svou tečí vsítil Brendan Gallagher a Montreal se díky ní ujal vedení 1:0. Své šance měli v utkání oba týmy a rozhodně mohlo padnout více branek, avšak zhruba od dvanácté minuty výrazně ubylo střel a oba celky se po ledě spíš naháněly.
20:00'
19:46'
Quick se vydal za branku, aby rozehrál. Nakonec to zvládl, ačkoliv byl ohrožen z obou stran.
18:55'
Na druhé straně ledu pálil z první Martinez, jeho dělovka orazítkovala zadní mantinel.
18:18'
Weber střílel od modré z voleje prakticky okamžitě po usazení v útočném pásmu. Puk neprošel až na Quicka a domácí se puku zmocnili.
17:10'
Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení. Hra se přelévá ze strany na stranu a oba týmy předvádí poměrně rychlý hokej.
16:12'
Quick pohotovým zákrokem vyrazil tečovanou střelu od modré, která těsně před brankovištěm změnila svůj směr. Quick měl i pořádnou dávku štěstí.
14:50'
Kotouč končí mimo ledovou plochu. Komerční přestávka.
14:19'
Tatar a Gallagher byli při svých zakončeních zablokováni.
13:47'
Quick zachytil nahozený puk ze středního pásma a přerušil hru. Montreal má o něco víc ze hry, rád by vsítil do konce první třetiny ještě jednu branku.
13:07'
V solidní pozici se objevil Drouin, jehož ale z levého kruhu Quick vychytal.
12:29'
Lewis z pravého kruhu trefil tyč Priceovy branky! Brankář Montrealu poté přerušuje hru. Komerční přestávka.
11:33'
Zakázané uvolnění Los Angeles.
10:55'
Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku.
09:26'
Cliffordův průnik do útoku podél levého mantinelu domácím nic, kromě nepřesné přihrávky na osu, nepřinesl.
09:06'
Tvrdá rána od Webera vlétla sice přímo do Quicka, ale před brankovištěm se strhla mela a domácí brankář měl štěstí, že se puk odrazil mimo změť těl.
07:44'
Doughty se otočil u pravého mantinelu a poslal Priceovi pozdrav v podobě střely. Hostující brankář vyráží.
06:46'
Komerční přestávka.
06:37'
Quick zachytil nahozený puk od Domiho a rychle rozehrál.
05:52'
Postavení mimo hru Montrealu.
05:38'
Gallagher byl v útočném pásmu u mantinelu sražen a obrán o puk. Zákrok trochu na hranici.
05:03'
Clifford z pravého křídla protlačil pěknou přihrávku do levého kruhu Luffovi. Ten byl tísněn obráncem a seknut přes hokejku, přesto vyslal bekhendovou střelu. Price ji ale zachytil a přerušil hru.
04:11'
Price si lapačkou došel pro puk po střele Roye a přerušil hru. Západ se po tříminutové herní pasáži na začátku utkání začal pořádně kouskovat.
03:59'
Canadiens se dostali do postavení mimo hru.
03:11'
Dělovka Victora Meteho byla mezi kruhy protečována BRENDANEM GALLAGHEREM, který přizvedl puk, jenž zapadl pod horní tyčku Quickovy branky. Asistence: Victor Mete, Shea Weber.
02:51'
Price raději zachytil puk u své levé tyčky a přerušil hru, než aby riskoval možné zakončení soupeře.
02:11'
A další šance Montrealu. Weise střílel z pravého kruhu, Quick znovu vyráží.
01:46'
Quick musel rychle k ledu, aby zastavil zakončení Weala z prostoru před brankovištěm.
00:24'
Kings obstarali první útok zápasu, Kopitar ale neumístil svou střelu mezi tři tyče.
00:01'
Před začátkem utkání se uctí památka zesnulého Teda Lindsayho.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty, Forbort, Roy, Martinez, Walker, Phaneuf – Toffoli, Kopitar, D. Brown – Kovalčuk, J. Carter, Leipsic – Brodzinski, Kempe, Iafallo – Luff, Lewis, Clifford.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber, Mete, Petry, Jo. Benn, Folin, Kulak – A. Shaw, Domi, Drouin – Gallagher, Danault, Tatar – Armia, Weal, Byron – Weise, N. Thompson, Lehkonen.

Rozhodčí: Dwyer, Morton – Miller, Galloway.
A nepomůže zajisté ani to, že Montreal už třikrát v řadě s Los Angeles prohrál. A i když není zrovna ve velkém zájmu Kings, aby sbírali nějak moc výher ke konci sezony, tak druhým domácím úspěchem v řadě by si jistě alespoň trochu udobřili dost frustrované fanoušky.
To Montreal se má rozhodně ještě o co prát. Na Východě je na osmém místě s náskokem jen dvou bodů na devátý Columbus. Klidu Canadiens dozajista nepřidá ani fakt, že z desáté příčky se pomalu, ale jistě, bodově dotahuje Philadelphia. Tedy další tým, který by rád pronikl do play off.
Domácí Los Angeles jsou týmem, kteří pouze sezonu dohrávají. S 56 body se krčí na posledním místě Západní konference, a než nějaká snaha o vylepšení svého letošního výsledku, se dá spíše očekávat jejich setrvání na této pozici.
Zámořská soutěž vstupuje do své závěrečné fáze základní části. Před týmy, které usilují o postup do play off, nebo dohrávají sezonu, je už jen něco málo přes měsíc. Bohatý úterní program nabídne hned 10 zápasů – jedním z nich bude souboj Los Angeles a Montrealu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.