NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Vegas - 9. března 2020   00:00

Calgary
Calgary
28:23' Lucic  • 36:32' Dubé (Backlund, Lucic) • 57:00' M. Tkachuk (Mangiapane, E. Gustafsson)
3:5
(0:2, 2:1, 1:2)
Vegas
Vegas
05:24' Nosek  (Reaves, Holden) • 11:49' Holden  (Cousins, Pirri) • 23:39' Pacioretty  (W. Karlsson, Stastny) • 58:50' Theodore  (Martinez, Stephenson) • 59:42' Marchessault  (R. Smith, W. Karlsson)
Calgary
O´Rourke, McCauley – Mach, Alphonso
Scotiabank Saddledome, Calgary
18 841 diváků
Vegas

Utkání mezi Calgary a Vegas je u konce. Hosté potvrdili svou dobrou formu a po vítězství 5:3 si upevnili svou pozici v tabulce Západní konference. Přestože Golden Knights vedli už 3:0, tak se Plameny zmátořily a dokázaly vyrovnat. Nešťastná trefa 70 sekund před koncem třetí třetiny z hole Shea Theodora ale znamenala rozdílovou branku ve skóre. 18 sekund před sirénou ještě zpečetil výhru Vegas gólem do prázdné brány Jonathan Marchessault.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne!
Česká a slovenská stopa v utkání

David Rittich (CGY) – odchytal 59:29, 27 zákroků, 4 og, %ús 87.1
Tomáš Nosek (VEG) – 1+0, 1 střela na bránu, +/- 0, čas na ledě 11:20.

Golden Knights právě vstřelili branku!
Hosté definitivně rozhodují o své výhře. Karlsson vybojoval puk, přihrál jej Smithovi, který daroval JONATHANU MARCHESSAULTOVI branku do prázdné klece. 3:5. Asistence: Reilly Smith a William Karlsson.
59:22'
David Rittich je na střídačce! Domácí to zkouší v šesti.
58:50'
Ale pozor! Vegas znovu jdou do vedení. Velmi nešťastná chvíle teď postihla domácí tým. SHEA THEODORE střílel z levého kruhu zápěstím. Jeho rána sice nevypadala gólově, ale jemná teč způsobila změnu směru puku, který nakonec zapadl pod horní tyč. 3:4. Asistence: Alec Martinez a Chandler Stephenson.
58:26'
Oba týmy si už zřejmě ustráží bod. Nevypadá to, že by se některý z celků ještě někam hnal.
57:00'
Calgary právě vstřelilo branku!
Calgary z ničeho nic střílí vyrovnávací gól! Lví podíl na této brance má Andrew Mangiapane, jenž prokázal, že má obrovskou rychlost a po levém křídle se dostal až před bránu. Všiml si v lepší pozici MATTHEWA TKACHUKA, který už měl před sebou jednoduchou práci. 3:3. Asistence: Andrew Mangiapane a Erik Gustafsson.
56:16'
Domácí se snažili něco vymyslet, ale hosté si už rozhodně nekomplikují situace. Vyhazují kotouče do středního pásma.
55:30'
Lindholm mezi kruhy vybídl Monahana, jehož pokus Robin Lehner moc dobře viděl. Čeká nás poslední reklamní přestávka tohoto utkání.
55:06'
Další akce Flames musí začínat až zpoza vlastní brány. Vegas mezitím střídají.
54:38'
Ryan uvolnil Dubého, ale druhý jmenovaný hráč nevystřelil, neboť mu černá guma přeskočila čepel.
53:51'
Vypadalo to, že hosté vyrazí do přečíslení, ale Jonathan Marchessault svůj průnik neproměnil ve střelu.
53:16'
Tečovaná střela domácích od modré čáry nemířila mezi tři tyče. Calgary se ale usadilo na puku.
52:45'
Shea Theodore se na modré čáře zbavil hned dvou hráčů Calgary a následně z dobré pozice vypálil. Rittichova lapačka zakročila.
52:31'
William Karlsson však před bránou Flames zamířil jen těsně vedle tyče. Akce Golden Knights pokračovala a David Rittich se zaskvěl pohotovým zákrokem proti ráně Marchessaulta.
51:36'
Lucic strčil do kotouče, který však zamířil k hokejkám hostujících hráčů. Stále tak pokračuje nepříliš aktivní třetí třetina, která se zatím hraje téměř bez šancí.
51:04'
Puk skončil v hledišti. Čas hraje do karet hostujícímu týmu, jelikož je necelých devět minut od zisku dvou bodů.
50:33'
Marchessaultovo nahození doputovalo až k zadnímu mantinelu. Hosté mohou vystřídat.
50:03'
Andrew Mangiapane se objevil v ofsajdu. Calgary zatím působí v rámci třetí části hry celkem bezradně.
49:03'
William Karlsson si zpoza brány najel před ní a velice nebezpečně zakončoval. Stejný hráč se o pár sekund později pokusil o samostný únik po pravém křídle. Rittich však lapačkou zasáhl.
48:30'
Nepřesná rozehrávka Alece Martineze skončila zakázaným uvolněním. Po krátkém přerušení uvidíme vhazování po pravici Lehnera.
47:45'
Hraje se ve středním pásmu. Puk mají pod kontrolou hostující hokejisté.
46:50'
Robin Lehner předvedl jistý zákrok. Golden Knights zatím bez větších komplikací brání své jednobrankové vedení.
46:25'
Milan Lucic si najel do útočného pásma, kde se zdálo, že byl podražen. Rozhodčí ale vylučovat nebudou.
46:09'
David Rittich si poradil s nahozením Roye a puk raději přikryl ve své moci. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
45:14'
Hosté drží puk za svatyní Calgary. Domácí zatím neměli ve třetí třetině vážnější příležitost k tomu, aby srovnali skóre.
44:22'
Stephensonova přihrávka před bránu byla zablokovaná. Obrana Calgary se stačila rychle vrátit na své pozice, konkrétně Forbort si počínal dobře.
43:30'
Sean Monahan zachytil nepřesnou přihrávku v útočném pásmu. Jeho pobídka před bránu ale adresáta nenašla.
43:06'
Karlsson se dostal ke kotouči těsně před bránou. Snažil se Ritticha překonat dlouhou kličkou do bekhendu, ale v rozhodující moment puk nezvedl nad beton.
42:43'
Dlouhá přihrávka domácích skončila zakázaným uvolněním. Vhazování bude obstaráno před českým brankářem.
42:11'
Třetí třetina je však zatím poměrně opatrná. Oba celky se snaží hrát dobře směrem dozadu.
41:36'
Brandon Pirri vypálil z pravého kruhu těsně vedle bližší šibenice. Rittich měl kliku.
41:00'
Theodore je dnes velice aktivní směrem dopředu. Nyní zkusil štěstí střelou z levého kruhu, ale Rittichova vyrážečka byla v pohotovosti.
40:26'
Gaudreau se snažil dostat přes střední třetinu, ovšem ve středu kluziště ztratil balanc. Kotouč tak musel zpět do pásma domácího týmu.
40:01'
Vegas se v přesilové hře dostalo už ve 24. minutě do vedení 3:0. Trefil se Max Pacioretty. Milan Lucic ale o pár minut později vrátil domácí tým do hry a poté ve 37. minutě využil první přesilovku Flames Dillon Dubé. Před třetí třetinou je tak tento zápas naprosto otevřený.
Střely na bránu: 17 – 22.
40:00'
39:36'
Rána Stephensona z otočky minula brankový prostor. Druhá třetina pomalu míří ke svému konci.
39:03'
Milan Lucic se ale k ráně nedostal a následně se rychle musí vracet zpět. Hosté míří do protiútoku.
38:35'
Domácí hráči kombinují v útočném pásmu. Vegas bude chtít svůj náskok udržet také do druhé pauzy.
37:54'
Shea Theodore se probíjel do útočného pásma, jenže ke střele se neprotlačil. Nakonec puk nechal za svou čepelí.
36:56'
Tvrdá rána Giordana hned po vhazování vyprášila pravý beton hostujícího brankáře Lehnera.
36:32'
Také druhá přesilovka dnešního duelu je využita! DILLON DUBÉ si počkal na pravém kruhu na přihrávku Backlunda a bez větších potíží zamířil k zadní tyči. Jeho střela byla tak prudká, že Robin Lehner těžko mohl zasáhnout. 2:3. Asistence: Mikael Backlund a Milan Lucic.
35:42'
Backlund se uvolnil mezi kruhy, ovšem v rozhodující chvíli promáchl. Calgary se bude muset do útočného pásma dostávat znovu.
35:09'
Tomáš Nosek dokázal parádním skokem za kotoučem dostat hru do střední třetiny. Český útočník teď prokázal velkou bojovnost.
35:00'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Alec Martinez – 2 min., držení).
34:05'
Lindholm srazil na mantinel Theodora, který však těsně před soubojem dokázal přesně rozehrát. Lavina v bílých dresech se tak řítí kupředu.
33:35'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Obránci Flames nyní drží puk ve vlastním pásmu.
32:49'
Opět se připomenul Marchessault. Forvard s číslem 81 zamířil těsně vedle brány.
32:17'
Aktivní hokej z obou stran pokračuje i nadále. Tempo rozhodně dnešní zápas má.
31:42'
William Karlsson si přistrčil puk před sebe, ale na dvojici bránících hráčů Flames nevyzrál.
30:56'
Calgary zvládlo dva osobní souboje v útočné třetině, ale ke střeleckému pokusu se nakonec nedostalo. Obrana Vegas zapracovala dobře.
29:56'
Nepříliš povedená střela Martineze nakonec byla řádně nebezpečná. Volný puk ale zameten do poloprázdné brány nebyl.
29:23'
Do velmi kvalitní možnosti si najel Jonathan Marchessault. Šikovný útočník zápěstím pálil k bližší tyči, jenže Rittich dokázal vystrčit rameno včas.
29:05'
Mark Giordano dobruslil vyhozený puk jako první. Hra zůstane před Lehnerem, jelikož byl odpískán icing.
28:23'
Domácí tým střílí první gól a dostává se do hry. MILAN LUCIC prokázal svůj důraz a v obranné třetině dostal puk na svou hůl. Poté se po pravé straně dostal až ke střele. Ranou mezi betony dokázal vsítit důležitou branku. 1:3. Bez asistence.
27:56'
Chandler Stephenson podržel puk v útočné třetině a následně také pěkně přihrával mezi kruhy. Jeho spoluhráč ale nevystřelil, neboť byl na poslední chvíli zastaven.
27:10'
Rittichova vyrážečka musela být v pohotovosti proti dalšímu nebezpečnému pokusu hostů.
26:05'
Johnny Gaudreau mířil z dobré pozice po ledě mezi betony, ale Lehner zřejmě i s přispěním své tyče dokázal uhájit čisté konto.
25:27'
David Rittich musel předvést další úspěšný zákrok. Obrana Calgary dnes rozhodně nefunguje dle představ kouče Warda.
24:57'
Calgary se znovu dostalo pod tlak Vegas. Nápor hostujícího týmu ale zastavil icing.
23:39'
Hosté využívají přesilovku a dostávají se už do tříbrankového vedení. Stastny postrčil touš na Karlssona, který předvedl své rychlé ruce a parádní přihrávkou pod sebe uvolnil MAXE PACIORETTYHO v daleko lepší pozici. Nejproduktivnější hráč Vegas už dokázal přesně zamířit. 0:3. Asistence: William Karlsson a Paul Stastny.
23:17'
Hosté velice dlouho kombinovali v útočné třetině. K zakončení z vrcholu pravého kruhu se dostal Max Pacioretty. Rána zkušeného útočníka ale s pomocí teče zaplula do ochranné sítě.
22:50'
Theodore chtěl střílet ihned po buly, ale jeho pokus skončil na bruslích hráčů Flames.
22:42'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., podrážení).
22:14'
Po ofsajdu Golden Knights je hra poprvé ve druhé třetině zastavena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:45'
Přečíslení hned 4 na 2 bylo k vidění v pásmu Calgary. Smith vybídl Stastného v lepší pozici, ovšem první centr hostů trefil rameno domácího brankáře.
20:56'
Calgary se nechalo zatlačit, ale nyní už míří dopředu. Vegas zrovna střídá.
20:20'
Rychlá střela Smithe z pravého kruhu nezamířila mezi tři tyče. Rittich si tak první zákrok ve druhé periodě zatím nepřipsal.
20:01'
První třetina právě skončila. Vegas byli v úvodních minutách jasně lepší a také zaslouženě odskočili do vedení. Po trefách Tomáše Noska a Nicka Holdena vedou po první třetině 2:0. Calgary však v závěru první části ukázalo, že také umí zahrozit.
Střely na bránu: 11 – 9.
20:00'
19:50'
Ryan si najížděl před bránu, ale přihrávku nakonec neobdržel. Přesto se touš dostal na modrou čáru, ale pokus Anderssona Lehner zachytil.
19:25'
Poslední minuta první třetiny je v plném proudu. Hokejisté Calgary útočí.
18:45'
Giordano si musel pro puk dobruslit až do vlastní třetiny. Teď se pokusí o rozehrávku zpoza brány.
17:56'
Brayden McNabb si počínal ve vlastním pásmu skvěle. Udělal chytrý manévr, kterým se zbavil útočníka, a následně založil útočnou akci.
17:31'
Hra se v posledních minutách kouskuje poměrně často. Také tentokrát musel brankář Calgary Flames zasahovat.
17:11'
Rittichovi bylo opět horko. Přízemní pokus Smithe z levého kruhu se štěstím udržel před brankovou čárou.
16:28'
Dva obránci hostů se srazili v obranném pásmu. Toho mohl využít Pirri, jenže Rittich byl u kotouče jako první.
15:50'
Domácí sice vsítili branku, ale ta nebyla na základě trenérské výzvy uznána. Mikael Backlund se v brankovišti dostal do kontaktu s Lehnerem, a proto trefa švédského centra nemohla být uznána za regulérní.
15:45'
Robin Lehner ukryl ve své moci šikovnou střelu Erika Gustafssona od modré čáry. Čeká nás poslední komerční pauza v této třetině.
14:56'
Holden našel svého spoluhráče na útočné modré čáře. Za obranu si najížděl Stephenson, ale puk k němu nakonec propasírován nebyl.
14:18'
Domácí se při rozehrávce opět dostali do úzkých. Hosté se ale ke kotouči nedostali.
13:35'
Milan Lucic zarputile bojoval o puk u mantinelu, ovšem zadáci Vegas si v danou chvíli poradili skvěle.
12:58'
Nahození od modré čáry posunul David Rittich do rohu kluziště.
11:49'
Rytíři vedou už o dvě branky. Jejich aktivita je zřejmá, a proto tento průběžný stav nemůže nikoho překvapit. NICK HOLDEN se zapojil do útočení a v přečíslení dva na jednoho dostal na hůl pobídku Cousinse. Rittich se proti rychlé souhře nestačil přemístit. 0:2. Asistence: Nick Cousins a Brandon Pirri.
11:19'
David Rittich zasáhl proti pokusu hostujícího hráče z levého kruhu. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po pravici českého brankáře.
10:39'
Čtvrtá formace hostů znovu předvedla kvalitní střídání. Reaves se snažil dostat k dorážce před bránou, jenže defenzivní hráči domácích byli rychlejší.
10:19'
Od modré čáry zkusil štěstí Rasmus Andersson. Švédský obránce ale pouze vyprášil připravenou lapačku Robina Lehnera.
09:40'
Žabičku Gaudreaua dokázal jeden z bránících hráčů zastavit. Rukavicí si přistrčil touš do jízdy, a proto mohou hosté opět zaútočit.
08:57'
Zajímavou pasáž hry přerušilo zakázané uvolnění týmu Vegas. Vhazovat se bude před Lehnerem.
08:42'
Hosté pokračují v aktivitě. Znovu zavezli puk do útočného pásma a pokouší se o kombinaci.
07:12'
Obrana domácích zatím nepůsobí zrovna přesvědčivě. Rielly Smith nikým neatakován dorážel těsně před bránou. Rittich chvíli nevěděl, kde kotouč má, ale nakonec měl štěstí, že puk zamířil mimo tři tyče.
07:03'
David Rittich dokázal vykrýt přední tyč proti nebezpečným dorážkám Stastného a Smithe. Český gólman ukryl puk pod lapačkou a nyní nás čeká první reklamní přestávka.
06:15'
Hosté jsou úvodním gólem povzbuzeni. Calgary se v těchto chvílích musí bránit náporu Golden Knights.
05:24'
Hosté jdou z další nebezpečné situace do vedení! TOMÁŠ NOSEK protečoval ve střední třetině puk na Reavese, jenž se protáhl až před bránu. Ránu bijce s číslem 75 sice Rittich vyrazil, ale dorážející Tomáš Nosek si bez problémů připsal svou osmou trefu v sezoně. 0:1. Asistence: Ryan Reaves a Nick Holden.
04:59'
Domácí se stále drží v ofenzívě. Od počátku duelu si chtějí vytvořit tlak.
04:31'
Robin Lehner si pohotově pokryl bližší tyč proti rychlému pokusu Matthewa Tkachuka.
03:57'
Matthew Tkachuk se snažil protáhnout po levém křídle až ke střele, jenže jej zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:26'
Domácí chtěli zahrozit zpoza hostující svatyně. Přihrávka ale do předbrankového prostoru nepřišla.
02:45'
Bennettova rána z otočky sice protáhla Lehnera, ale žádný vážnější zákrok si brankář hostů nepřipsal.
02:24'
Reaves před bránou hokejistů v červených dresech nebezpečně dorážel. Kotouč mu ale ve finální fázi utekl z čepele.
01:43'
Hra se přenesla do obranného pásma Flames. Hokejisté Vegas ale přes hromadu těl vystřelit nedokázali.
01:20'
Calgary se znovu vydalo vpřed. První střelecký pokus ale zatím nevyprodukovalo.
00:47'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Nicolas Roy ujel z levého křídla až před bránu a jelikož byl Rittich vyjetý, tak zkusil bekhendový blafák. Český brankář ale parádním způsobem zasáhl špičkou pravého betonu.
00:19'
Noah Hanifin nedokázal udržet puk v útočné třetině. Jeho nahození po bráně už bylo ze středního pásma, takže pískán byl ofsajd.
00:01'

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund, Mangiapane – Lucic, Jankowski, S. Bennett – Dubé, D. Ryan, Rinaldo.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – McNabb (A), Schmidt (A), Martinez, Theodore, Whitecloud, Holden – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – N. Roy, W. Karlsson, Pacioretty – Cousins, Stephenson, Pirri – Reaves, Nosek, W. Carrier.

Rozhodčí: O´Rourke, McCauley – Mach, Alphonso.
CALGARY FLAMES

Plameny jsou v Západní konferenci šesté, takže dnes můžeme očekávat bitvu sousedů v tabulce. Calgary uhrálo 79 bodů v 69 zápasech a vypadá to, že o postup bude bojovat až do posledních zápasů. Svěřenci kouče Warda vyhráli tři zápasy v řadě. V nich dokázali zdolat Floridu, Columbus a Arizonu. Dnes tak můžeme očekávat zajímavý souboj dvou celků, které mají celkem dobrou formu. Nejlépe si v produktivitě vede Matthew Tkachuk, který na svém kontě má 60 kanadských bodů.
VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Hokejisté z města hazardu si dost pravděpodobně zahrají play off i ve své třetí sezoně v NHL. Rytíři jsou v Západní konferenci pátí se ziskem 82 bodů v 69 zápasech. Jejich náskok na devátý Winnipeg, který je na pozici, ze které by do play off nepostoupil, činí 6 bodů. Vegas se zvedlo ve druhé polovině února. Tuto část sezony zvládlo, jelikož vyhrálo osmkrát v řadě a alespoň trochu se odpoutalo od pozic na hraně postupu a nepostupu. Série tohoto celku ale skončila v prvním zápase v březnu s Los Angeles. Následně Vegas zdolalo New Jersey, ale v minulém klání podlehlo Winnipegu poměrem 0:4. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Max Pacioretty, jenž si zapsal už 65 kanadských bodů.
Československá stopa v utkání

David Rittich (Calgary) 47 zápasů, 90,74% úspěšnosti zákroků
Tomáš Nosek (Vegas) 65 zápasů, 7+7.
Přeji příjemné pondělní velmi brzké ráno. Dnes nás čeká další várka zápasů NHL, ve které budeme sledovat utkání mezi Calgary Flames a Vegas Golden Knights. Tento duel odstartuje krátce po půlnoci. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.