NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Edmonton - 16. února 2020   22:10

Carolina
Carolina
00:12' T. van Riemsdyk (Slavin, Aho) • 25:19' Aho (Slavin) • 54:58' Aho (Svečnikov, T. Teräväinen)
3:4
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Edmonton
Edmonton
06:28' Draisaitl  (Khaira, Nurse) • 34:33' Yamamoto  (Draisaitl, Klefbom) • 35:01' J. Archibald  (Benson) • 63:57' J. Archibald  (Draisaitl)
Carolina
MacDougall, St. Laurent – Shewchyk, MacPherson
PNC Arena, Raleigh
Edmonton

To je z mé strany již vše, přeji dobrou noc a příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Leon Draisaitl (EDM) 1+2
2. Sebastian Aho (CAR) 2+1
3. Jaccob Slavin (CAR) 0+2
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Martin Nečas (CAR) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:48
Canes se zhruba pět minut před koncem třetí třetiny podařilo zásluhou Sebastiana Aha vyrovnat na 3:3, zápas tak šel do prodloužení. V něm měla navrch Carolina, svěřenci Roda Brind'Amoura ale nedokázali využít několik obrovských příležitostí. Po sérii skvělých zákroků Mikea Smithe se Oilers vydali do protiútoku a Josh Archibald svým druhým gólem v zápase rozhodl o vítězství Edmontonu.
63:57'
Edmonton právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš! Leon Draisaitl se vydal kupředu po pravém křídle a poté nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si sjel JOSH ARCHIBALD a tváří v tvář Reimerovi se nezmýlil! Asistence: Leon Draisaitl.
63:25'
Sebastian Aho ujížděl sám na Smithe, edmontonský gólman ale jeho pokus o blafák přečetl a ještě udržel Oilers ve hře!
62:49'
Na Erika Haulu zívala odkrytá edmontonská branka, domácí útočník ale na pravém kruhu promáchl!
61:58'
Nečas se dostal do úniku, místo střely ale zvolil přihrávku na z druhé vlny si najíždějícího Sebastiana Aha. Gól z toho není!
61:10'
Leon Draisaitl ujel všem hráčům Caroliny, ke střele se ale nakonec nedostal, načež vrátil puk Klefbomovi.
60:21'
Teuvo Teräväinen z mezikruží neuspěl a na druhé straně se dostal ke střele z levého kruhu Kailer Yamamoto, jeho pokus ale zblokoval Aho.
60:01'
Začalo prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:26'
Kotouč skončil na edmontonské střídačce, už je velmi pravděpodobné, že utkání půjde do prodloužení.
58:32'
Adam Larsson vyhodil puk do útočné třetiny, kde se černé pryže zmocnil Brett Pesce. Do konce třetí třetiny zbývá už jen necelých 90 sekund!
57:51'
Gardinerovo nahození od modré bylo zblokováno a nikdo v červeném dresu se k dorážce nedostal.
57:25'
Nahození Ryana Nugenta-Hopkinse do útočné třetiny bylo přizvednuto do ochranné sítě, vhazovat se bude po Reimerově levici.
56:34'
Haydn Fleury zastavil průnik Yamamota a okamžitě založil protiakci Hurricanes, kterou teď po levém křídle táhne Martin Nečas.
55:46'
Riley Sheahan to zkusil z levého kruhu, jeho přízemní střela ale byla pro Reimera snadným soustem.
54:58'
Carolina právě vstřelila branku!
Zničehonic se ale Hurricanes podařilo vyrovnat! Andrej Svečnikov obkroužil branku Oilers a poté našel v předbrankového prostoru SEBASTIANA AHA, který z krkolomné pozice protlačil kotouč za záda Mikea Smithe. Asistence: Andrej Svečnikov a Teuvo Teräväinen.
54:37'
Domácí teď jen odevzdali kotouč edmontonským zadákům.
54:03'
K dorážce Chiassonovy střely se v mezikruží dostal Riley Sheahan, který v obrovské šanci trefil tyčku!
53:38'
Přesilovka Canes je u konce, tlak domácích ale pokračuje. Čas na vyrovnání se celku z města Raleigh začíná krátit...
52:50'
Martin Nečas dostal nabito na levý kruh, z levého kruhu ale poslal puk jen do Smithových betonů.
52:27'
Gardiner nedokázal udržet puk v útočném pásmu, načež jej Archibald zahnal až do vlastní třetiny.
51:46'
Ryan Dzingel se zjevil sám před Smithem, z nějakých tří metrů ale edmontonského gólmana nepřekonal!
51:14'
Ahovu střelu od modré Smith vyrazil pouze nad sebe, kotouč nakonec skončil na horní síťce.
50:43'
Colby Cave (EDM) v útočném pásmu zbytečně podrazil Wallmarka, Oilers tak půjdou opět do čtyř.
50:03'
Archibald si nabruslil do útočného pásma, tam ale nebyl žádný jiný hráč Edmontonu, a tak hostující forvard zařadil zpátečku a vrátil puk obráncům.
49:06'
Andrej Svečnikov v útočném pásmu ztratil rovnováhu, načež hosté poslali puk do bezpečí a oba týmy mohou vystřídat.
48:21'
Haasovo nahození za vlastní brankou zachytil James Reimer a ihned poté rozehrál, Hurricanes rychle zakládají další protiútok.
47:42'
Gardinerova rána od modré postrádala přesnost, načež se Jujhar Khaira vrátil zpět do hry. Přesilovka Hurricanes je u konce.
47:13'
Kotouč opět letí směrem ke svatyni Caroliny, tentokrát se o to postaral Riley Sheahan.
46:45'
Leon Draisaitl vyhodil puk až k Reimerovi, tato přesilovka zatím Hurricanes příliš nevychází.
46:19'
Teuvo Teräväinen nabil na pravý kruh Svečnikovovi, který vypálil z voleje, Mike Smith se ale včas přemístil a jistě zasáhl.
45:56'
Oilers se osvobozují.
45:30'
Skutečně tomu tak je, Khaira (EDM) půjde pykat na dvě minuty za držení Haydna Fleuryho.
44:50'
Ponechaná výhoda pro Carolinu, vypadá to, že na trestnou lavici zamíří Jujhar Khaira.
43:55'
Právě Williams teď zakládá další akci Hurricanes, jeho spoluhráči mezi tím ještě dostřídávají.
43:09'
To už neplatí, Mike Smith si ale s pokusem veterána Justina Williamse z ostrého úhlu bez potíží poradil.
42:18'
Puk se neustále stěhuje ze strany na stranu, ani jeden z brankářů zatím v závěrečné dvacetiminutovce nemusel zasahovat.
41:22'
Darnell Nurse krouží s pukem na hokejce ve vlastním pásmu, na začátku třetí třetiny se na ledě nic zajímavého neděje.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 23:57.
Ve druhé třetině se Carolina opět dostala do vedení, tentokrát zásluhou Sebastiana Aha. Poté se ale dvakrát v krátkém časovém sledu nechal hloupě vyloučit Erik Haula a začaly se dít věci. První přesilovku ještě Oilers nevyužili, tu druhou už ale ano a ani ne o 30 sekund později přidali hosté další gól.
40:00'
39:55'
Larsson si pohlídal Teräväinena a nepustil jej do zakončení.
39:28'
Hra byla opět přerušena a ještě nás čeká jedna komerční přestávka.
38:41'
Hurricanes poslali puk na zakázané uvolnění, necelou minutu a půl před druhou sirénou se bude vhazovat v útočném pásmu Edmontonu.
37:58'
Warren Foegele se po levém křídle natlačil do zakončení, na Mikea Smithe ale nevyzrál – poslal totiž puk přímo do jeho výstroje.
37:03'
Jaccob Slavin byl úplně sám mezi kruhy, místo střely ale zvolil přihrávku na pravou stranu, kde navíc ani nebyl nikdo v červeném dresu.
35:56'
Yamamoto s Draisaitlem opět dostali puk do útočné třetiny, tentokrát z toho ale žádné nebezpečí pro Jamese Reimera nepramenilo.
35:01'
No a Edmonton rázem vede, to jsou věci! Po bídné rozehrávce Caroliny vybojoval puk v útočném pásmu Benson a povedenou přihrávkou oslovil JOSHE ARCHIBALDA, který si najel až před Reimera a poslal touš pod břevno! Asistence: Tyler Benson.
34:33'
Oilers opět vyrovnávají! Draisaitl našel v mezikruží KAILERA YAMAMOTA, jehož střela nejprve trefila tyč, puk se ale poté odrazil od nešťastného Reimera do sítě! Asistence: Leon Draisaitl a Oscar Klefbom.
33:34'
Erik Haula (CAR) zahákoval Benninga a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.
33:10'
Colby Cave poslal nenápadným obloučkem puk do útočného pásma, kde ho vybojoval Patrick Russell, ke střele už se ale nedostal.
32:24'
Následná rozehrávka ale Edmontonským nevyšla, kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
31:32'
Teuvo Teräväinen se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, kterou ale zblokoval Ethan Bear, a Smith tak mohl zůstat v klidu.
30:39'
Leon Draisaitl si nedokázal zpracovat prudký pas od Darnella Nurse, hokejisté Caroliny už zakládají další protiútok.
29:43'
O chvilku později se dostal do zakončení i Ethan Bear, po jeho nahození z pravé strany raději Reimer přerušil hru.
29:16'
Jujhar Khaira to zkusil z ostrého úhlu, na Jamese Reimera si ale nepřišel.
28:29'
Přesilovka Oilers je u konce, svěřencům Roda Brind'Amoura se navíc rychle podařilo zmocnit se puku a vyrazit do útoku.
27:50'
Draisaitl našel v mezikruží Yamamota, jenž ale z první minul a domácí poté opět vyhodili kotouč do bezpečí.
26:58'
Hurricanes se osvobozují, Ryan Nugent-Hopkins spěchá pro puk až k vlastnímu brankáři.
26:18'
Haula (CAR) se úplně zbytečně pustil do Joshe Archibalda (EDM), se kterým už se přitom postrkoval Nino Niederreiter (CAR). Všichni tři vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost.
25:19'
Domácí jdou podruhé do vedení! Po vyhraném buly ve vlastním pásmu se vydal kupředu Slavin a vyslal do brejku SEBASTIANA AHA, který v obrovské rychlosti projel až před Smithe a vykoupal ho střelou do šibenice! Asistence: Jaccob Slavin.
25:13'
Kailer Yamamoto už byl v dobré palebné pozici, z mezikruží mu ale kotouč sjel z čepele a Reimer bez potíží zasáhl.
24:40'
James Reimer před dotírajícím Draisaitlem raději přerušil hru, ta je v úvodu druhé třetiny velmi rozkouskovaná.
23:19'
Nepovedená rozehrávka Oilers skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Mikea Smithe.
22:58'
Do útoku se ihned poté vydali domácí Hurricanes, puk teď za Smithovou pokladnicí drží Haula.
22:12'
Gaëtan Haas obkroužil kolem Reimerovy svatyně a poté vyzval ke skórování Markuse Granlunda, který ale neuspěl!
21:34'
Leon Draisaitl se ve středním pásmu šikovně zbavil McGinna a poté vyslal na zteč Matta Benninga, jehož následné nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě.
21:04'
Slavin kotouč netrefil podle představ, v předbrankovém prostoru se ale k němu dostal Justin Williams, který bekhendem těsně minul!
20:33'
Během pokračující přesilovky Canes to od modré zkusil Teuvo Teräväinen, jeho střela ale zaduněla o Smithovy betony.
20:01'
Hurricanes se dostali do vedení už po 12 sekundách utkání, kdy zaplněné tribuny rozjásal svým prvním gólem v sezóně Trevor van Riemsdyk. To bylo ale – co se ofenzívy týče – ze strany svěřenců Roda Brind'Amoura vše, Oilers postupně převzali iniciativu a z hole Draisaitla záhy vyrovnali. Stav 1:1 platí i po první siréně, změní na tom něco druhá třetina? To začneme zjišťovat ve 23:01.
20:00'
19:15'
Oilers zároveň půjdou do čtyř, Adam Larsson (EDM) vyfasoval dvě minuty za sekání.
19:15'
Teuvo Teräväinen vyslal do brejku Svečnikova, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal přehodit Smithův beton!
18:46'
Další střelu vyslal na Smithe Brett Pesce, hostující brankář si ale poradil i s tímto pokusem z vrcholu kruhů.
18:13'
Jaccob Slavin to zkusil od modré, Mike Smith měl ale dobrý výhled a bez potíží přerušil hru.
17:18'
Gaëtan Haas jen vyhodil puk do útočné třetiny a odjel střídat, v závěru první třetiny se ani jednomu týmu nedaří kloudně rozehrát.
16:21'
Po obrovském závaru před Reimerem mohli Patrick Russell a po něm ještě Jujhar Khaira poslat Edmonton do vedení, domácího brankáře ale nepřekonali!
15:26'
Sudí po dalším souboji u mantinelu ztratili puk z dohledu, a přerušili tak hru. Následovat bude komerční přestávka.
15:01'
Larsson vypíchl pas na Haulu, který se užuž chystal k zakončení z předbrankového prostoru.
14:05'
Bitvu o puk v rohu kluziště ovládli Hurricanes, jejichž následná protiakce ale neměla dlouhého trvání.
13:11'
James Reimer teď musel vyjet až na vrchol kruhů, aby odehrál puk před dotírajícím Jujharem Khairou.
12:43'
Foegele dokázal tečovat nepříliš vydařenou rozehrávku van Riemsdyka, tentokrát se tak zakázané uvolnění nepíská.
11:51'
Nepovedená rozehrávka Hurricanes skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí před Jamese Reimera.
11:25'
Haula se pokusil tečovat Fleuryho nepřesné nahození od modré, puk se mu ale nepovedlo pořádně trefit.
10:39'
Dzingel si nerozuměl s Wallmarkem a na opačnou stranu už vyráží Tyler Benson.
09:51'
Adam Larsson se rozjel podél levého mantinelu a nakonec z ostrého úhlu bekhendem nahodil puk na Jamese Reimera, jenž raději přerušil hru.
09:14'
Draisaitl nabil na modrou Klefbomovi, dělovka švédského zadáka ale nebyla přesná a puk zaduněl o zadní mantinel.
08:19'
To teď změnil Haydn Fleury, který byl úplně volný na levém kruhu, jeho střelu ale Mike Smith nadvakrát zneškodnil!
07:25'
Po komerční přestávce se Canes usadili v útočném pásmu, do zakončení se ale zatím nedostali.
06:28'
A je vyrovnáno! Sekundu po návratu Svečnikova na led Khaira přistrčil odražený puk směrem k úplně volnému LEONU DRAISAITLOVI, který se z bezprostřední blízkosti nezmýlil a pohodlně tak vsítil svůj 34. gól sezóny! Asistence: Jujhar Khaira a Darnell Nurse.
06:04'
Kailer Yamamoto hledal v předbrankovém prostoru Leona Draisaitla, ten si ale nedokázal prudký pas zpracovat.
05:37'
Draisaitl a spol. dlouho kombinovali před Reimerem, žádná střela z toho ale nepramenila.
05:02'
Hurricanes se osvobodili, Darnell Nurse už ale rychle zaváží puk zpět do útočné třetiny.
04:27'
Právě Svečnikov (CAR) ale v útočném pásmu zbytečně fauloval a vyfasoval dvouminutový trest za vysokou hůl.
03:55'
Klefbomovo nahození od modré postrádalo přesnost, na opačnou stranu už se může vydat Andrej Svečnikov.
03:30'
Larssonovi se aale nakonec zakončit nepodařilo a hráči v červených dresech vyhodili puk do středního pásma.
02:46'
Bear obral o puk McGinna a okamžitě se vydal kupředu, svěřenci Davea Tippetta už jsou zpět v útočném pásmu.
01:57'
Colby Cave vybojoval kotouč v rohu kluziště, vzápětí o něj ale zase přišel a Jake Gardiner už může založit protiútok Caroliny.
01:11'
Justin Williams to zkusil z prakticky nulového úhlu, jeho nepřesné nahození ale brankáře Oilers neohrozilo.
00:12'
Tak to bylo rychlé, Hurricanes se po dvanácti sekundách dostávají do vedení! TREVOR VAN RIEMSDYK z vrcholu pravého kruhu nahodil kotouč na Smithe a gólman Edmontonu nestačil zasáhnout. Asistence: Jaccob Slavin a Sebastian Aho.
00:01'

Carolina Hurricanes: Reimer (Mrázek) – Slavin, T. van Riemsdyk, Gardiner, Pesce, H. Fleury, Edmundson – Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal, Foegele – Niederreiter, Haula, Nečas – Dzingel, Wallmark, Williams.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom, A. Larsson, Jones, Benning – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – M. Granlund, Haas, Chiasson – J. Archibald, Sheahan, Benson – Khaira, Cave, P. Russell.

Rozhodčí: MacDougall, St. Laurent – Shewchyk, MacPherson.
Carolina Hurricanes se aktuálně nachází ve Východní konferenci na 8. místě s 69 body a skóre 186:159. V posledním zápase Carolina přivítala na svém ledě NJ Devils. Hurricanes tento zápas zvládli a vyhráli 5:2.
Edmonton Oilers momentálně najdeme na 5. pozici s 68 body a skóre 186:180. V posledním zápase vyhráli také Oilers a to 4:1 nad Floridou.
V dalším zápase se proti sobě utkají týmy Carolina Hurricanes a Edmonton Oilers. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na ledě Edmontonu, ale tam zvítězili Hurricanes 6:3. Dnes se bude bojovat v PNC Aréně. Úvodní buly je naplánováno na 22:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.