NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Pittsburgh - 22. ledna 2020   01:40

Flyers
Flyers
25:26' Voráček (Couturier, Farabee) • 38:40' J. van Riemsdyk (Konecny, Giroux) • 59:01' Braun
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
Flyers
Walsh (USA), O’Rourke – Nagy, Brisebois (všichni CAN)
Wells Fargo Center, Philadelphia
19 120 diváků
Pittsburgh

Z mé strany je to dnes vše. Bylo mi ctí vás tímto nočním zápasem provázet a budu se těšit někdy příště u NHL znovu napočtenou. Přeji vám krásný zbytek pracovního týdne a v závislosti na tom, jestli vstáváte, nebo jdete teprve spát, dobrou noc či dobré ráno!
3. James van Riemsdyk (PHI) 1+0
Je za námi derby o Pensylvánii a spokojenější jsou rozhodně domácí. Ti předvedli kompaktní výkon po celých 60 minut, svého soupeře přehráli a o výhře rozhodli již ve druhé třetině, kdy nasázeli do sítě dva góly, z čehož jeden vsítil Jakub Voráček. Třetí třetina byla spíše údržbového charakteru, ve třetí třetině dohromady padlo 11 střel, z čehož Penguins vystřelili jenom třikrát, naposledy někdy v 50. minutě. S tím se skutečně na body pomýšlet nedá. Výhru Flyers tak stvrdil 59 sekund před koncem zásahem do prázdné Justin Braun.

Střely na branku: 30 – 18 (8 – 3)
59:38'
Zápas se jenom dohrává. Po necelém roce tak Flyers poráží svého arcirivala z Pittsburghu.
59:01'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Hotovo, vymalováno! JUSTIN BRAUN se zmocnil nepřesně nahraného kotouče a z pravého kruhu ve vlastním pásmu jej poslal neomylně do prázdné kasy Penguins – 3:0! Bez asistence.
58:51'
Což se již stalo, Penguins hrají bez gólmana!
58:26'
Nyní už jsou hráči na obou stranách v plném počtu. Během chvíle bude zajisté startovat Tristan Jarry na lavičku.
57:58'
Tečovaná střela Sanheima od modré končí na zadním plexi. Pittsburgh však nemůže stále vyhodit kotouč z pásma.
57:26'
57 sekund do konce přesilovky zbývá Flyers. Ti nyní zakládají útok od vlastní branky.
57:07'
James van Riemsdyk od modré zamířil vedle. Stále však domácí drží pásmo a vypadá to pro ně velmi dobře.
56:30'
Penguins vytlačují v první fázi přesilovky svého rivala až k jeho vlastní brance. Teď už musí Tučňáci hrát naprostý vabank.
56:24'
Tři a půl minuty před koncem jde na trestnou lavici Jevgenij Malkin (PIT) za nasazení takového „šroubováku“ Couturierovi. Flyers jsou už nyní tak velmi blízko výhře.
56:02'
Signalizovaná výhoda pro domácí. Penguins to budou mít tak nyní už hodně těžké.
54:50'
Tristan Jarry rychle žene své spoluhráče vpřed. Ti už šest minut nevyslali na domácí branku jedinou střelu!
54:11'
Brian Elliott rozehrál poněkud nešťastně, o brusli Hörnqvista. Naštěstí pro Flyers se nic nestalo a hra pokračuje dále.
53:40'
Zakázané uvolnění vyhání hosty z útoku. Tohle domácí potřebovali, v posledních chvílích se totiž začali dostávat pod tlak. Otázka samozřejmě je, zda jim to nějak pomůže.
53:13'
Střela jednoho z hráčů Penguins byla od modré zblokována a pomalu se blížíme do samotného závěru zápasu.
52:10'
John Marino dosáhl na vyhození Philly z pásma a ještě udržel pro hosty možnost kombinovat, ale mělo to jenom krátký život. Nyní se hraje opět ve středním pásmu.
51:46'
Robert Hägg dostal nabito na modrou a hned vyslal na branku kvalitní projektil, Tristan Jarry drží puk v lapačce a zahajuje jednu z posledních přestávek.
50:50'
Na straně Penguins je vidět snaha s výsledkem něco udělat a nejde hostům upřít bojovnost, chybí jim ale větší klid v koncovce. Naopak Flyers hrají v klidu a nijak si to nekomplikují.
49:50'
Kotouč vylétl přes střídačku Pens až na tribuny, proto se musí opět přerušit a vyžádat si od časoměřičů nový puk ke hře.
49:11'
Sidney Crosby se začíná čím dál častěji ukazovat před brankou a tlačí se do zakončení. Tentokrát nahrál nezištně pro Rusta, který střílel rozjetý. Ale také jenom doprostřed branky, kde to měl Elliott pokryté.
47:44'
Philippe Myers z otočky vracel kotouč co nejdále od své branky. To se mu povedlo, do hry se musel následně zapojit Tristan Jarry s rozehrou.
47:40'
Joel Farabee netrefil puk při střele optimálně a poslal jej křížem až do ochranné sítě. Komerční přestávka.
46:50'
Kris Letang si klepl o přihrávku na osu, aby mohl střílet přímo proti brance. Nedokázal však přesně zamířit a trefil jenom prostor za brankou.
45:43'
Bryan Rust po přechodu do útočného pásma okamžitě střílel a puk Elliottovi propadl přes lapačku, za ním se dokonce rozezněla tyčka! Velice blízko dorážce byl pak Sidney Crosby, ale v pádu nedokázal z těžké pozice puk do branky zamést!
44:39'
Teddy Blueger z pravého kruhu prověřil pozornost Elliotta. Domácí gólman měl určité problémy se zákrokem, nakonec betonem dokázal vykopnout puk a v rychlosti ještě zamést hokejkou mimo.
44:00'
První čtyři minuty hry nám nenabídly nic extra. Pittsburgh stále marně hledá způsob, jak se dostat do nějaké větší šance a Flyers zodpovědně brání vedení.
43:11'
Scott Laughton přijmul přihrávku od Aube-Kubela a stáhl hru zpět k vlastní brance. Čeká na prostřídání formací, aby se to všechno pěkně srovnalo.
42:29'
Sam Lafferty sice přesprintoval v souboji Hägga, ten ho ale následně dohrál na mantinelu. Alex Galchenyuk se ale věnoval jenom kotouči a vyjel si s ním na pravý kruh, odkud střílel, Brian Elliott předvedl takový krkolomnější zákrok, ale ustál to. Následovala ještě drobná strkanice mezi Agozzinem a Häggem, ale nic velkého z toho nebylo.
41:36'
Nakonec se skutečně hra posouvá před branku domácích. Ti ale drží dvougólový náskok, takže jim to takový stres přinášet nemusí.
41:27'
Nadbytečný icing ze strany domácích. Ti sice reklamují primárně ofsajd jednoho ze svých spoluhráčů, čárový rozhodčí ale odkazuje hru před branku Elliotta. Alespoň prozatím.
40:56'
Patric Hörnqvist to zkusil protlačit přes mantinel, ale neuspěl a Flyers tohle oslabení už přežijí, Penguins zbývá už moc málo času.
40:25'
První momenty však domácí zvládají dobře, dvakrát za sebou dokázali vyhodit kotouč na druhou stranu ledové plochy.
40:02'
Třetí třetina derby začíná, Flyers v ní dohrávají ještě oslabení po týmovém trestu za špatné střídání.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:31.
I prostřední perioda je za námi a k bodům mají našlápnuto domácí. Jsou aktivnější, živější a vytváří si i více šancí. Tentokrát došlo i na góly, nejprve v čase 25:26 překonal po krásné souhře formace gólmana Jarryho Jakub Voráček, těsně před sirénou, jenom 80 sekund do konce třetiny, potrestal chybu při zakládání útoku James van Riemsdyk, který zasunul puk do branky v přečíslení 2 na 1. Pittsburgh je nevýrazný a bude muset do třetí třetiny hodně věcí zlepšit, aby z Wells Fargo Center nejel s prázdnou.

Střely na branku: 22 – 16 (10 – 8)
40:00'
39:59'
Tři desetiny sekundy před koncem proti nepříjemné střele Crosbyho zasáhl Brian Elliott a nic extra se již v této třetině nestane.
39:23'
James van Riemsdyk (PHI) míří pykat za týmovou chybu. Šest hráčů na ledě, navíc s gólmanem v kase prostě mít nejde...
38:40'
80 sekund před koncem třetiny inkasují Tučňáci podruhé! John Marino se rozjížděl zpoza branky, kotouč si ale píchl daleko a ve středním pásmu jej zachytil Giroux. Odrazem o mantinel jej kapitán Letců poslal na Konecnyho, který měl vedle sebe JAMESE VAN RIEMSDYKA. A tak vznikl brejk 2 na 1, který van Riemsdyk zakončil bez problémů mezi betony – 2:0! Asistence: Travis Konecny, Claude Giroux.
37:48'
Sidney Crosby dnes není tolik vidět v útočné fázi. Mnoho toho ale odehraje ve středním pásmu, nebo dokáže založit útok. Na gól nebo asistenci ale stále dnes čeká, ostatně jako všichni z týmu.
37:20'
Brian Elliott si našel vystřelený kotouč ve vzduchu a sebral jej do lapačky. Opět tak přerušuje hru.
36:58'
Střely na branku: 19 – 12
36:37'
Už to vypadalo, že přijde další vyloučení. Hlavní rozhodčí ale jenom signalizoval přihrávku rukou. Oba gólmani odjíždí na střídačku, je tu tak další reklamní přerušení hry.
36:00'
Joel Farabee šel z trestné a hned se dostal ke kotouči. Ale nedokázal si poradit proti nekompromisnímu McCannovi, který jej poslal čistě na mantinel.
35:39'
Další vyhození k brance Pittsburghu a domácí tohle již ustojí.
35:00'
67 sekund dusili Tučňáci svého soupeře v pásmu. Ale nevedlo to ani k žádné střele nebo vyložené šanci. Teď už Flyers vyhazují a rozmělňují tlak.
34:27'
Malkin hrál krosem v přesilové hře na Crosbyho, tomu ale puk při zpracování uskočil. Nicméně je to asi nejlepší přesilovka z těch všech, které jsme dnes viděli.
33:55'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Joel Farabee – 2 min., hákování).
33:37'
Giroud z ostrého úhlu vracel kotouč zpět před branku, kde sjížděl James van Riemsdyk. Přes Marina se ale k puku útočník domácích nedostal a opět je tam signalizace nějakého trestu.
33:19'
Jakub Voráček se dokázal dostat do další šance, Tristan Jarry ale předvedl výborný zákrok, a to hned dvakrát! Voráček totiž vybruslil individuální akcí do předbrankového prostoru a střílel, Jarry ale vyrazil puk jenom kousek od hole českého reprezentanta. Voráček měl tak prostor na dorážku, který i využil, pittsburský gólman ale předvedl výborný reflex!
32:45'
Marinova střela nebyla vůbec přesná a prakticky vyhodila hosty z útoku. Ti tak musí útočit znova.
32:07'
Kris Letang se sám dostal od modré na levý kruh a dostal se i k dorážce vlastní střely. Obě situace ale Brian Elliott pohlídal s přehledem.
31:29'
Hraje se opět v plném počtu z obou stran. Nyní útočí svaté duo Crosby – Malkin a ruský útočník střílel z druhé vlny od modré čáry, ale o dost vedle.
30:40'
Travis Sanheim pálil od modré a hráči se rozestupovali, puk i tak ale až do branky neprošel. Pittsburgh na to konto vyhazuje a zvládne i toto těžké oslabení.
29:55'
Ale tak krátká přesilovka nečinila Pens žádný problém. Ti stihli vyhodit a dostat se do čtyřech hráčů, což znamená větší klid při bránění soupeře.
29:22'
Kris Letang (PIT) skutečně dostává dvě minuty za hrubost! Emočně neustál souboj v rohu kluziště a ohnal se rukavicí po Sanheimovi. Tím pádem mají domácí 15 sekund 5 na 3!
29:08'
Další vyhození za branku Flyers, ale vypadá to na signalizovanou výhodu a situaci 5 na 3!
28:37'
Ani početní výhoda na straně Flyers ale není moc slavná. Pittsburgh jí zvládá bránit velice dobře.
28:31'
Tristan Jarry udržel kotouč v náručí i přesto, že přes dva clonící hráče domácích toho skutečně nemohl moc vidět.
27:52'
Jakub Voráček sice získal puk za brankou Penguins, ale neměl komu nahrát. Proto o něj zase rychle přišel a hosté vyhazují přes všechny čáry.
27:35'
První vyloučení přichází i na straně Penguins. Juuso Riikola (PIT) si počínal v souboji u mantinelu nedovoleně a míří za katr, klasifikace držení.
26:46'
Jakub Voráček vyslal na branku soupeře další pokus, hned poté, co naskočil ze střídačky, vedl kotouč až na levý kruh a střílel, Jarry vyrazil ramenem.
26:05'
Po vyhraném buly v útočném pásmu vypálil bez přípravy Jack Johnson, rozduněl jenom zadní mantinely, jinak letěl kotouč tak o dva metry vedle od levé tyčky.
25:26'
Krásná souhra první útočné formace Flyers a česká komunita fanoušků Philly má zajisté radost! JAKUB VORÁČEK získal u mantinelu puk a nahrál jej krosem přes střední pásmo na Farabeeho. Farabee nahrál na Couturiera, který zavezl do útoku, našel rozjetého Voráčka na levém křídle, který se stihl mezitím uvolnit. Následně už to měl Voráček skutečně jednoduché, nabruslil si před Jarryho a překonal jej mezi betony – 1:0! Asistence: Sean Couturier, Joel Farabee.
24:13'
Tyler Pitlick neustál souboj s Johnsonem a Tučňáci zase letěli do útoku. Philippe Myers ale u hrazení srazil Bluegera, spíše než hokej, je to nyní fyzický boj a oboustranně důrazná hra.
23:34'
Scott Laughton trefil od modré jenom Agozzina, který se tlačil přes Laughtona a chtěl startovat do brejku, nakonec ale útočník Flyers dosáhl na kotouč rychleji.
22:41'
Rust nahodil jenom za branku Philly, kde si kotouč vzal McCann a nahrával jej pro Malkina před kasou, střela ruského plejera ale skončila jenom na gólmanovi.
21:48'
Joel Farabee využil toho, že Pettersson nerozehrál ve vlastním pásmu zcela podle představ a z pravé strany se domácí útočník řítil do zakončení, ve finále mu ale puk přeskočil hokejku.
21:23'
Jack Johnson nahrál z bekhendu na Laffertyho, který posunul na Bluegera. Blueger následně střílel z levého kruhu na branku, ale Elliott kotouč lapil.
20:47'
Voráček naskakuje do hry v momentě, kdy se Malkin dostával přes dva hráče Flyers a povedlo se mu to, následně byl ale zatlačen na mantinel a o puk přišel.
20:21'
Ani nyní to nevypadá. Philadelphia v klidu hraje s pukem na holích a nepůjčuje jej soupeři.
20:01'
Jak bylo zmíněno, hosté dohrávají ještě přesilovou hru, tak jim to půjde snad lépe, než v závěru první periody.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:36.
Vyrovnaná první třetina derby souboje je za námi a oba týmy na úvodní gól stále čekají. O něco málo aktivnější byli ale hosté, kteří se však nedostávali do tolika šancí, jako měli domácí. Ti především hrozili z brejkových situací a šance v polovině třetiny v podobě úniku Farabeeho po gólu přímo volala. Na druhé straně zase v půlce 17. minuty pohrdl prázdnou brankou Andrew Agozzino. V závěru měli Tučňáci ještě přesilovku po faulu Voráčka, sehráli ji ale doslova tragicky, hřát je snad může jenom to, že si ještě přenesou do druhé třetiny nějakých 46 sekund z dvou minut trestu.

Střely na branku: 12 – 8
20:00'
19:41'
Kevin Hayes navíc ještě získal na pár sekund kotouč, udělal několik efektních kliček a otoček před obránci soupeře a ušetřil čas. Takhle sehraná přesilovka působí na Pittsburgh až trošku ostudně.
19:13'
Domácí ale poslední minutu v třetině brání bez problémů. Penguins to dře především v rozehrávce.
18:46'
Jakub Voráček (PHI) je prvním vyloučeným zápasu. Na středovém kruhu nohou podrazil Ruhwedela, který mířil hned do kabiny a vypadalo to, že to dostal přímo na koleno. Tak či tak, český mušketýr dostává dvě minuty.
18:31'
Brandon Tanev zkusil zakončovat po individuální akci zpoza branky, ale byl včas přerušen hned dvěma obránci Flyers.
17:57'
Patric Hörnqvist těsně nedosáhl na středovém kruhu na dlouhou nahrávku, která na něj mířila. Proto se puk dostal až za branku Flyers, což může znamenat jenom jedno – icing.
17:10'
Jarry rozehrál prudkou přihrávkou o mantinel. Těžil z toho Jared McCann alespoň na chvíli, než byl odvolán na střídačku.
16:21'
Andrew Agozzino měl na holi vedoucí gól! Od Galchenyuka dostal z kruhu krásnou krosovou nahrávku přes obránce před prázdnou branku. Útočník s číslem 26 ale místo poloprázdné branky, ve které se zoufale přesunoval Elliott, napálil jenom tyčku!
16:14'
Brian Elliott zasáhl proti střele po ledě a bude se vhazovat po jeho levé ruce. Tedy poté, až dojde k nějaké menší opravě jeho výstroje.
15:44'
Vysoké vyhození obloukem, fotbalovou terminologií svíce, značí, že Flyers stihnou vystřídat a nebude se jim ani pískat zakázané uvolnění.
14:54'
Jared McCann při zasekávačce ve středním pásmu upadl a z kličky tak zbylo jenom nahození před branku Flyers. Domácí jsou tak nastěhováni zpátky před brankou Pens.
14:14'
Letang školácky na modré promáchl a Travis Konecny vyrazil za kotoučem jako gazela, dokonce se dostal i ke střele z vrcholku pravého kruhu. Nebylo to však nic, co by Tristan Jarry nedokázal lapit.
14:11'
I Brian Elliott si připsal zákrok, bylo to při okamžité střele z buly, které vyhrál Sidney Crosby. Pět minut a 49 sekund před koncem je tu tak prostor pro další pauzu.
13:59'
Philippe Myers posílá kotouč odrazem o mantinel až na zakázané uvolnění.
13:12'
Sidney Crosby po přechodu v domnění, že je někdo za ním, přestal hrát a nechal kotouč být. On za ním někdo skutečně byl, ale ne v žlutobílém dresu...
12:26'
Rust uvolnil na levém křídle Johnsona, který nedokázal překonat dva hráče Flyers, a proto raději do útočného pásma jenom nahodil. Právě díky tomu ale vzniklo další přečíslení, které zakončoval z pravého kruhu Claude Giroux, gólman Pens opět přerušuje.
11:29'
Chad Ruhwedel podél mantinelu nahodil na Taneva, který se snažil krosem najít Letanga na protější straně. To se částečně povedlo, ale Letang již nedokázal udržet kotouč na holi.
11:11'
Blueger ztratil puk v souboji a Philly založila další brejkovou situaci, tentokrát v přečíslení 3 na 2. Ale skončilo to opět na gólmanovi Tučňáků, tím pádem máme opět krátkou pauzu.
09:58'
Dominik Simon se toho nebál a zkusil prostřelit gólmana Flyers z ostrého úhlu, nadějná střela však mířila vedle. Spadlý puk z mantinelu ale sebral jeden z hráčů domácí a poslal do brejku Joela Farabeeho. Ten unikal sám na branku, vymyslel jenom střelu, kterou však z mezikruží poslal nad břevno!
09:25'
Travis Konecny podél mantinelu vnikl do útočného pásma a vracel na modrou pro Provorova. Ruský bek byl sice v první moment zády k brance, ale dokázal se otočit a vyslat střelu, kterou Jarry drží pevně v lapačce.
08:34'
Brandon Tanev nechal z kruhu kotouč na Bluegera, který mu najížděl z druhé vlny. Teddy Blueger pálil dvakrát, poprvé jenom do betonů Elliotta, podruhé získal odražený puk, to už ale zblokoval obránce Flyers.
08:17'
Přihrávka rukou zastavuje v rozletu tučňáčí letku, která už si to mašírovala před branku svého rivala.
07:30'
Patric Hörnqvist vyslal do útoku Crosbyho, který křížem přejel ledovou plochu a zavezl do pásma. Za vytrvalého pískotu domácího publika ale spáchal ztrátu a protiútok obstaral Joel Farabee, jeho střela z levého kruhu ale skončila jenom na skle za brankou.
07:16'
Střely na branku: 4 – 3
06:54'
James van Riemsdyk zachytil odražený puk od zadního plexi a pálil z otočky na pravém kruhu, jeho střela na delší tyč ale nevyžadovala žádný zákrok, Jarry jenom kontroloval skluzem.
06:19'
Pevnější nervy při buly prokázal centr třetí formace Penguins, kterým je Teddy Blueger. V poměrně nervózním vhazování dokázal vyhrát puk pro sebe a rozehrát další útočnou kombinaci.
06:03'
Tristan Jarry se opět natlačil k pravé tyči a skryl kotouč v lapačce. To je signál pro první komerční přestávku dnešního zápasu.
05:58'
John Marino zachytil puk, který letěl po prknech a střílel z první zpět na branku soupeře. Chyběla tomu však mnohem větší přesnost.
05:03'
Oproti prvním minutám se nyní nepřerušuje prakticky vůbec. Jeden útok střídá druhý, Tyler Pitlick zatáhl puk za branku Pens a hned jej servíroval před kasu na Couturiera, který přes bloky střílel, Jarry ale dokázal prohlédnout přes clonu a vyrazit mimo tři tyče.
04:26'
Teddy Blueger zlobil v předbrankovém prostoru, kam si najel na nahrávku od Astona-Reese. Jenže nedokázal kotouč ze vzduchu zpracovat na střelu a domácí obrana toto přežila.
03:46'
Jared McCann napadal rozehrávku Flyers až za jejich brankou, Travis Sanheim jakožto dojíždějící hráč jej ale hodil na mantinel a následně na led. O tvrdé střety tedy není nouze.
03:08'
Simon dostal zpětnou nahrávku a pálil napříč otevřeným prostorem v pásmu, branku ale minul o hodně. Díky tomu se Philly ujímá puku a útočí.
02:46'
Tristan Jarry si jako dnešní jednička připsal první zákrok. Pokus Laughtona od mantinelu skončil v Jarryho náručí, gólman Pens raději přerušuje hru.
02:12'
Flyers dostali na hokejky jistotu a tlačí hostující hráče. Momentálně na ledě úřaduje třetí pětka, zejména Nicolas Aube-Kubel na levém křídle. Ale beze střel.
01:13'
Druhá útočná formace Letců pořádně zatopila před brankou Penguins, ale James van Riemsdyk nedokázal tečovat střelu od modré. Proto vznikl brejk Pens a Jevgenij Malkin se už do něj dostával, v poslední chvíli jej zastavil ale vracející se bek.
00:49'
Brian Elliott si zanedlouho připsal první zákrok ve hře, když přikryl střelu od modré po ledě. To mu nedělalo žádný problém a v úvodu vidíme časté přerušování hry.
00:39'
Dlouhé nahození od Provorova nenašlo nikoho ze spoluhráčů, proto je pískáno zakázané uvolnění a hosté se stěhují do útočného pásma.
00:01'
Bitva o Pensylvánii začíná! Úvodní buly vyhráli domácí, jenže se sami zatlačili k vlastní brance. Penguins okamžitě vytahují obranu.
00:01'
-9'
O rivalitě mezi dnešními týmy asi není moc potřeba hovořit. Během play-off v roce 2018, konkrétně při třetím zápase to však dotáhli fanoušci Flyers tak daleko, že do pisoárů na záchodech po celé aréně umístili fotku Sidneyho Crosbyho a každý fanoušek Letců se tak mohl pěkně na Crosbyho vymočit. Nechybí ani vzájemné urážlivé pokřiky, občas dojde také k nějakému tomu střetu. Zkrátka nás čeká určitě výživná podívaná, a také kvalitní atmosféra.
-10'
Zápas tradičně začne o pár minut později, jak je v zámoří zvykem. Reálně nám tak do začátku zbývá ještě okolo deseti minut.
-15'

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Provorov, Niskanen, Sanheim, P. Myers, Hägg, Braun – Farabee, Couturier (A), Voráček (A) – J. van Riemsdyk, Giroux (C), Konecny – Laughton, K. Hayes, Aube-Kubel – Rubcov, Bunnaman, Pitlick.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – J. Johnson, Letang (A), M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – Simon, Crosby (C), Hörnqvist – McCann, Malkin (A), Rust – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Galchenyuk, Agozzino, Lafferty.

Rozhodčí: Walsh (USA), O’Rourke – Nagy, Brisebois (všichni CAN).
-25'
V sestavě Tučňáků nechybí ani Dominik Simon, který nedohrál poslední utkání proti Bostonu a nad jeho nominací tak visel pomyslný otazník. Podle lineupu by ale měl český útočník dnes dostat prostor v první formaci vedle Sidneyho Crosbyho a Patricka Hörnqvista.
-30'
Ještě jednou vám přeji krásnou, ač chladnou středeční noc! Do začátku utkání zbývá něco přes dvacet minut a oba celky se v sezoně potkávají teprve podruhé. V tom prvním zápase Pittsburgh doma vyprášil svého rival 7:1. Na výhru vyloženě v domácím prostředí čekají Flyers proti rivalovi už od 16. března 2017. Naposledy sice Philadelphia vyhrála loni na konci února (4:3 SN), byl to ale zápas pod širým nebem, nikoliv přímo ve Wells Fargo Center.
PHILADELPHIA FLYERS
Metropolitní divize: 6. místo, 58 bodů, skóre 155:150, bilance 17-9-6-17

Philadelphia měla v posledních utkáních poměrně těžký los, dokázala se ale s ním v rámci možností vypořádat a pomalu dohání resty ze začátku sezony. V současné celkově tabulce jí dělí od pátého místa pouhé čtyři body, ač je o devět míst níže. Právě souboj s týmem, který je na nejvyšší příčce v rámci této skupiny, ale Letci nezvládli. V zápase, který nabídl sice dost šancí, ale jenom jeden gól, se radovala Tampa.

Pak ale přišly dva zápasy, které náladu fanoušků obrátily. Dnes již legendární nájezd Brada Marchanda asi známe všichni, právě díky tomu slavili Flyers výhru 6:5 v nájezdech, na což navázali dvoubodovým importem ze St. Louis. Návrat domů však zhořkl, neb Montreal v čele s Iljou Kovalčukem dokázal vyhrát 4:1. Následnou povinnost proti Los Angeles zvládli Flyers bez potíží a připsali si tím dva body do tabulky.
PITTSBURGH PENGUINS
Metropolitní divize: 2. místo, 67 bodů, skóre 168:133, bilance 21-10-5-13

Tučňáci se po takovém nijakém úvodu zvedají a dokládá to jejich forma z posledních pěti utkání, ze kterých hned čtyři vyhráli. Nejvýraznější výhrou jest zápas proti Minnesotě, kterou na domácí půdě Pittsburgh vypráskal suverénně 7:3. Do bodové kolonky se započítává i těsná výhra na ledě rozjeté Arizony, která se nerodila snadno a rozhodla se až v nájezdech.

Jedinou prohrou byl víkendový zápas na ledě Bostonu. Tam sice vedli hosté od 24. sekundy utkání díky Crosbymu, jenže ještě v první třetině vedení ztratili a nakonec odjížděli s prohrou 1:4. Po ubojované výhře v Detroitu 2:1 v prodloužení pak následovala odveta s Bostonem a ve fantastickém zápase nakonec Tučňáci oplatili prohru Medvědům. Nerozhodilo je ani to, že už v čase 15:07 prohrávali 0:3, naopak je to semklo a v 53. minutě dokonali obrat na 4:3.
Krásnou středeční noc přeji všem příznivcům NHL! Dnešní série utkání v rámci ligy je velice našlapaná, od 01:30 se zaměříme na pensylvánské derby, neboli Bitvu o Pensylvánii! Proti sobě tak nemůže stát nikdo jiný než Philadelphia Flyers a Pittsburgh Penguins. Lépe jsou na tom Tučňáci, kteří jsou v divizi druzí hned za suverénním Washingtonem, Flyers jsou momentálně na šestém místě s osmi body náskoku na předposlední Rangers. Tak či tak nás čeká velice kvalitní zápas a k jeho sledování na Onlajnech jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.