NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Vegas - 17. ledna 2020   01:30

46:50' Naměstnikov (Tierney, Co. Brown) • 52:30' Co. Brown (White, Chabot)
2:4
(0:1, 0:1, 2:2)
Vegas
Vegas
00:34' Stastny  (Mark Stone, Schmidt) • 38:55' Mark Stone  (Pacioretty, Stastny) • 45:50' Stephenson   • 49:23' Reaves  (W. Carrier)

3. Connor Brown (OTT) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 35-43; Zablokované střely: 15-12; Vhazování: 50%-50%; Hity: 27-26; Přesilové hry: 1/4-0/1; Trestné minuty: 2-8.
Mark Stone se vrátil zpět do Canadian Tire Centre a proti svému bývalému týmu Ottawy se podílel gólem a asistencí na výhře Golden Knights, kteří dnes konečně zastavili sérii proher, zatímco čekání Senators na výhru se protáhlo už na devět střetnutí. Hlavní trenér Peter DeBoer prožil vítěznou premiéru na střídačce Knights. Výsledek. Ottawa Senators 2 Vegas Golden Knights 4.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:04'
Vladislav Naměstnikov se snažil skórovat v blízkosti levé tyče, jenže Marc-André Fleury ho vychytal a rychle zmrazil kotouč pod lapačkou, aby byla hra přerušena.
57:50'
Craig Anderson se vydal na střídačku a střela Senators od modré čáry byla přizvednuta do ochranné sítě.
56:39'
Reilly Smith dostal dvě minuty za hákování a Ottawa si po reklamní přestávce zahraje čtvrtou přesilovou hru.
56:25'
Brady Tkachuk si sjel z levého křídla rychle před bránu, mezi betony ale Marca-Andrého Fleuryho překonat nedokázal! Další jeho skvělý zákrok.
54:56'
Senators u střídaček protečovali puk za bránu Vegas, kam se okamžitě vydal Marc-André Fleury, aby jejich nahození zastavil a nikým atakován rozehrál.
53:30'
Vladislav Naměstnikov se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a vhazovalo se v neutrální zóně.
52:42'
Golden Knights rychle odpověděli a mohli skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Craig Anderson byl na přední tyči připravený a kotouč úspěšně vyrazil mimo bránu.
52:30'
Ottawa právě vstřelila branku!
CONNOR BROWN si najel v mezikruží na přihrávku Colina Whitea z bodu pravého kruhu pro buly a po zpracování puku po ledě skóroval do prázdné sítě! Asistence: Colin White a Thomas Chabot.
51:13'
Senators vypálili v levém kruhu ihned po vhazování a Marc-André Fleury nedokázal na přední tyči kotouč podržet v náručí, Sens se ale k dorážce nedostali.
51:08'
Nate Schmidt byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Ottawa bude mít po komerční přestávce přesilovku.
51:00'
Dnešní utkání sleduje 12412 diváků.
49:23'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Craig Anderson se vydal za bránu, aby zastavil nahození Golden Knights, jenže v obležení dvou protihráčů přišel o puk a RYAN REAVES skóroval po přihrávce Williama Carriera zpoza brány do prázdné sítě – 1:4! Asistence: William Carrier.
49:04'
Senators vyrazili do protiútoku a Anthony Duclair mohl skórovat z mezikruží, jenže jeho rychlá střela zápěstím skončila v náručí Marca-Andrého Fleuryho.
48:54'
Hra byla v rychlém sledu dvakrát přerušena, nejprve kvůli postavení mimo hru a vzápětí zakázanému uvolnění domácích hokejisté Senators.
48:06'
Thomas Chabot na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána skončila v náručí připraveného Marca-Andrého Fleuryho. Následuje komerční přestávka.
46:50'
Connor Brown schytal na pravém křídle hodně ostrý hit, těsně předtím ale předal puk Chrisovi Tierneymu, který pak v pravém kruhu předvedl nádhernou stahovačku a v blízkosti přední tyče našel VLADISLAVA NAMĚSTNIKOVA, který z úhlu skóroval do prázdné brány! Shutout nehrozí. Je to 1:3. Asistence: Chris Tierney a Connor Brown.
45:50'
CHANDLER STEPHENSON nyní vystihl rozehrávku Senators a od modré čáry se řítil do úniku, který zakončil rychlou střelou zápěstím nad vyrážečku Craiga Andersona! Vegas skórovalo v oslabení a vede na ledě Senators o tři góly! Bez asistence.
44:45'
Connor Brown vystřelil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a na přední tyči málem došlo k teči, Marc-André Fleury ale puk vykopl svým levým betonem.
44:25'
Reilly Smith fauloval na otočné modré čáře a byl vyloučen na dvě minuty hákování. Přesilovka Sens.
43:30'
Brady Tkachuk se snažil prosadit nadvakrát nebo třikrát v blízkosti brány, jenže Marc-André Fleury zůstal nepřekonán a vzápětí kotouč zmrazil pod lapačkou! Pro Senators je brána Vegas zakleta.
43:10'
Connor Brown vystřelil zápěstím na vrcholu mezikruží, jenže jeho střela minula pravou tyč a odražený puk od hrazení Marc-André Fleury pohlídal hokejkou.
42:20'
Marc-André Fleury si připsal v rychlém sledu dva zákroky a na opačné straně ledové plochy mohl skórovat v blízkosti pravé tyče Alex Tuch, jenže trefil hruď Craiga Andersona, který bez problému kotouč podržel v náručí.
40:34'
Max Pacioretty vzápětí vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil k přední tyči, Craig Anderson byl ale opět připravený a kotouč vyrazil.
40:28'
Paul Stastny si najel na vzdálenější pravé tyči na nádhernou přihrávku z levého křídla od Maxe Paciorettyho, Craig Anderson ale kopíroval jeho pohyb a parádně ho vychytal levým betonem!
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-36; Zablokované střely: 14-5; Vhazování: 40%-60%; Hity: 19-17; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Třetí třetina začne přibližně v 3:23.
Hodně dlouho to vypadalo, že prostřední část žádnou branku nenabídne, jenže 65 sekund před přestávkou skóroval po rychlém objetí brány Mark Stone, který se vrátil zpět do Canadian Tire Centre a skóroval proti svému bývalému týmu. Skóre po druhé třetině duelu v Kanadě. Ottawa Senators 0 Vegas Golden Knights 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:55'
Craig Anderson sice zasáhl proti střele z pravého křídla Vegas levým betonem, jenže odražený puk sebral MARK STONE a po rychlém objetí brány ho u pravé tyče zasunul do sítě! Vegas tak vede 2:0. Asistence: Max Pacioretty a Paul Stastny.
38:06'
Mike Reilly nyní rychle objel bránu a Marc-André Fleury byl úplně mimo bránu, domácí obránce toho ale nedokázal využít, protože jeho střela z otočky a ostrého úhlu minula vzdálenější pravou tyč místo toho, aby zamířila do prázdné brány!
36:53'
Golden Knights se ocitli u levé tyče v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát Craiga Andersona překonat nedokázali! Brankář Senators zůstal nepřekonán a hosté stále vedou o jeden gól.
36:21'
Ryan Reaves rychle objel bránu a v blízkosti levé tyče se snažil prosadit střelou z ostrého úhlu, také Craig Anderson byl ale připraven a puk skvěle vyrazil.
35:54'
Následovala střela hostujícího týmu od modré čáry a Craig Anderson toho na přední levé tyči příliš mnoho neviděl, kotouč ale nakonec našel a podržel ho.
35:38'
Senators se vrhli do útoku a na pravém křídle přišla střela od hrazení, Marc-André Fleury byl ale na přední tyči připraven a snadno kotouč podržel v náručí.
34:48'
Mark Stone mířil střelou z bodu levého kruhu do vzdálenějšího pravého horního rohu brány Sens, Craig Anderson ovšem skvěle zasáhl vyrážečkou!
34:27'
Brady Tkachuk byl zřejmě hráčem, který se na domácí straně Senators ocitl v postavení mimo hru. Skóre je každopádně stále 0:1 a následuje reklamní přestávka.
33:49'
Senators dostali hostující tým pod obrovský tlak a na levém křídle vypálili z ostrého úhlu, Marc-André Fleury se ale natlačil k přední tyči a zasáhl pravým ramenem.
33:28'
Connor Brown si nevšiml, že je mezikruží úplně volné, a rozhodl se pouze pro bekhendové nahození do pravého rohu útočného pásma domácích Senators.
32:43'
Jonathan Marchessault vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho rána mířila ke vzdálenější pravé tyči, Craig Anderson ji ale dokázal vytáhnout lapačkou! Skvělý zákrok.
32:03'
Drake Batherson dobře vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho rána mířila k přední tyči, jenže pozorný Marc-André Fleury puk vykopl svým levém betonem.
31:35'
Tomáš Nosek na levém křídle vystřelil zápěstím od hrazení a jeho táhlá střela skončila na přední tyči v náručí Craiga Andersona, který stále inkasoval jednou.
30:47'
Ron Hainsey vypálil na vrcholu mezikruží, do jeho střely se ale vložil jeden z hráčů Golden Knights a přizvedl ji do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
30:12'
Marc-André Fleury si snadno poradil s táhlou střelou Senators od modré čáry, když kotouč u své levé tyče brány ukryl v lapačce. Následuje komerční přestávka.
29:04'
Deryk Engelland na pravém křídle vypálil po přihrávce zpoza brány z ostrého úhlu a jeho rána zřejmě skončila na levém betonu pozorného Craiga Andersona.
28:08'
Golden Knights se snažili odpovědět po útočné akci tažené podél střídaček, jenže ji na levém křídle zastavilo postavení mimo hru. Hra přerušena.
27:39'
Anthony Duclair na pravém křídle nabral velkou rychlost a z bodu kruhu pro vhazování mířil k přední tyči, Marc-André Fleury ale puk vykopl pravým betonem.
27:29'
Střela Nicka Holdena byla přizvednuta do ochranné sítě a následuje komerční přestávka. Golden Knights vedou na ledě Senators stále o jeden jediný gól.
26:25'
Golden Knights se dostali ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování a Craig Anderson vyrazil kotouč do vzdálenějšího rohu ledové plochy Canadian Tire Centre.
25:43'
Vyloučený Tomáš Nosek opustil trestnou lavici a ani hokejisté Ottawy nedokázali využít úvodní přesilovou hru.
24:57'
Drake Batherson vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho prudká střela z otočky minula vzdálenější pravou tyč brány hostujících Golden Knights.
24:33'
Mark Stone mohl skórovat během oslabení, jenže se nakonec ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování nedostal, protože byl Senators rychle zdvojen.
23:43'
Vegas se konečně dotklo puku a Tomáš Nosek byl po poskytnuté výhodě vyloučen za podrážení. Přesilovka.
23:04'
Alex Tuch se snažil prosadit v blízkosti levé tyče, jenže v rychlosti ztratil kontrolu nad kotoučem a domácí brankář Craig Anderson si bez problému poradil.
22:26'
Deryk Engelland vypálil tvrdě z vrcholu mezikruží a Craig Anderson úspěšně zasáhl hrudí, aby vzápětí kotouč rychle zalehl a hra poté byla přerušena.
21:58'
Brayden McNabb chtěl na levém křídle vystřelit od modré čáry, jenže rychle k němu přistoupil jeden z hráčů Senators, který jeho pokus zápěstím zablokoval.
21:22'
Reilly Smith vystřelil v rychlosti na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím skončila v lapačce pozorného brankáře Craiga Andersona.
20:23'
Brady Tkachuk se dostal do zakončení v pravého kruhu pro vhazování, jeho bekhendové zakončení z úhlu ale skončilo na výstroji Marca-Andrého Fleuryho.
20:01'
V Canadian Tire Centre začala druhá třetina utkání a Vegas do ní vstupuje s jednobrankovým vedením. Po pouhých 34 sekundách se prosadil Paul Stastny.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-17; Zablokované střely: 8-3; Vhazování: 35%-65%; Hity: 13-7; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:32.
Senators měli během úvodní části několik šancí, jenže Marca-Andrého Fleuryho nedokázali překonat, zatímco Craig Anderson inkasoval po pouhých 34 sekundách hry, když ho překonal během prvního střídání Knights útočník Paul Stastny. Stav utkání určuje nádherná kombinační akce. Skóre po první části v Canadian Tire Centre. Ottawa Senators 0 Vegas Golden Knights 1.
20:00'
19:15'
Alex Tuch vystřelil z vrcholu mezikruží a mířil k levé tyči, Craig Anderson ale vestoje zasáhl vyrážečkou a vyrazil puk do levého rohu ledové plochy.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:27'
Chris Tierney na levém křídle nabral velkou rychlost a z úhlu napřáhl ke střele, kterou Marc-André Fleury na přední tyči vyrazil, a připsal si tedy snadno zákrok.
18:16'
Senators vyhazovali puk na levé straně obranného pásma a kotouč byl sražen mezi střídačky.
17:50'
Brady Tkachuk vypálil na bodu levého kruhu a Marc-André Fleury dvakrát rychle zasáhl pravým betonem, protože vzápětí si poradil i s dorážkou Nikity Zajceva z pravého kruhu pro vhazování!
17:27'
Nikita Zajcev vypálil před vrcholem pravého kruhu a jeho pokus minul vzdálenější levý horní roh brány. Puk se vzápětí od hrazení odrazil do ochranné sítě.
16:29'
A další střela Golden Knights od modré čáry, která tentokrát přišla z levé strany, zkušený brankář si ale přední tyč opět pokryl a tentokrát kotouč vyrazil mimo.
16:24'
Deryk Engelland na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus skončil v lapačce Craiga Andersona, který byl na přední tyči připravený a přerušil hru.
15:10'
Senators se vzápětí vrhli dopředu podél střídaček, jenže jejich útočné snažení zastavilo postavení mimo hru. Golden Knights vedou stále těsně 1:0.
14:59'
Golden Knights se dostali ke střele na levém křídle a prudký pokus od modré čáry mířil mezi tři tyče, skončil ovšem pouze v náručí Craiga Andersona.
14:41'
Marc-André Fleury zasáhl proti prudké střele Vladislava Naměstnikova od modré čáry pravým betonem a kotouč o sedm sekund později skončil v ochranné síti. Po přerušení následuje krátká komerční přestávka.
13:49'
Shea Theodore na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána skončila nad domácí bránou Senators, do které se dnes vrátil brankář Craig Anderson.
12:45'
Senators se snažili prosadit na ose hřiště, jenže bekhendové zakončení z mezikruží po ledě minulo pravou tyč a Marc-André Fleury tedy nemusel zasahovat.
11:26'
Brady Tkachuk vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho prudká rána s příklepem ale byla těsně před bránou Marca-Andrého Fleuryho zablokována.
11:09'
Reilly Smith se řítil po nádherné kolmé přihrávce sám na bránu, jenže poté mezi betony Craiga Andersona nepřekonal a hra byla přerušena!
10:54'
Senators se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, první střelu z vrcholu levého kruhu Marc-André Fleury vyrazil, zatímco druhou z pravé strany ukryl v lapačce.
10:18'
Ryan Reaves na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk skončil v lapačce Craiga Andersona. Po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka.
09:47'
Vegas hýřilo pohybem v útočném pásmu, jenže v těsné blízkosti levé tyče se do zakončení nedostalo a Senators kotouč dostali alespoň do neutrální zóny.
08:34'
Ihned po vhazování přišla prudká střela od modré čáry, Craig Anderson ale opět sevřel kotouč v náručí a v rychlém sledu si připsal proti střele z osy druhý zákrok.
08:32'
Golden Knights nevyužili úvodní přesilovou hru a vzápětí vypálili na vrcholu mezikruží, jejich následná střela ale skončila v náručí Craiga Andersona.
07:07'
Arťom Anisimov se řítil z levého křídla sám na bránu a před bránou chtěl rychle zamíchat s pukem, jenže Marc-André Fleury se mu vrhl pod nohy a hokejkou mu kotouč vypíchl! Senators mohli skórovat během oslabení! Velká šance.
06:28'
Connor Brown byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Golden Knights si zahrají svou první přesilovou hru.
06:28'
Nick Holden vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a ostrou střelou s příklepem mířil do vzdálenějšího pravého rohu brány Ottawy, Craig Anderson ale vytáhl skvělý semafor! Následuje komerční přestávka. Knights vedou stále 1:0.
05:25'
Tyler Ennis na levém křídle nabral obrovskou rychlost a z úhlu napřáhl ke střele zápěstím, která skončila na výstroji Marca-Andrého Fleuryho, jenž si pokryl přední tyč.
04:54'
Po gólu a několika zakázaných uvolněních nabral zápas obrovské tempo a delší dobu se hraje bez přerušení. Marc-André Fleury zatím nezasahoval.
03:35'
Reilly Smith si najel na vzdálenější levé tyči na nádhernou přihrávku z pravého kruhu pro vhazování, jenže nedokázal puk hokejkou na dlouhou ruku zasáhnout.
02:52'
Max Pacioretty vystřelil v prostoru mezikruží z otočky a jeho střela mířila k levé tyči brány, Craig Anderson byl ovšem připravený a pravým betonem kotouč vyrazil.
02:11'
Senators se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a oba týmy se střídají v zakázaných uvolněních, které nyní hodně často kouskují dnešní zápas.
01:14'
Vegas se vzápětí snažilo prosadit v blízkosti pravé tyče, jenže Craig Anderson si prostor na přední tyči pohlídal a hrudí puk vyrazil za svou bránu.
00:34'
PAUL STASTNY si najel v mezikruží na přihrávku Marka Stonea z levého kruhu a rychlou střelou zápěstím vzápětí zamířil nad vyrážečkou Craiga Andersona k levé tyči! Vegas vede po pouhých 34 sekundách 1:0! Fantastický začátek Golden Knights. Asistence: Mark Stone a Nate Schmidt.
00:07'
Utkání mezi Ottawou a Vegas bylo zahájeno a hosté se ihned vrhli do útočného pásma. Craig Anderson ale u levé tyče puk zastavil a rychle rozehrál.
00:01'

Ottawa Senators: C. Anderson (M. Högberg) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Borowiecki (A), DeMelo, Reilly – Co. Brown, Balcers, B. Tkachuk – Duclair, Tierney, Naměstnikov – Batherson, White, Ennis – Sabourin, Anisimov, Chlapík. Hlavní trenér: D.J. Smith.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Holden, Theodore, Hague, Engelland (A) – R. Smith (A), Stephenson, Marchessault – Mark Stone (A), Stastny, Pacioretty – Tuch, Eakin, Nosek – Reaves, N. Roy, W. Carrier. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Peter MacDougall. Čároví: Scott Driscoll, Michel Cormier.

Filip Chlapík (OTT) 21 zápasů, 2+3, +/- -2
Tomáš Nosek (VGK) 45 zápasů, 6+4, +/- +2
Vzájemné zápasy

Vegas už se v letošní sezóně NHL s Ottawou jednou střetlo a vyhrálo. Obě organizace se potkaly v T-Mobile Areně a co se gólů týče, byla to pořádná bída (1:0).
Vegas Golden Knights

Hlavní trenér Peter DeBoer byl 12. prosince odvolán z lavičky San Jose, uprostřed tohoto týdne ovšem získal své nové angažmá, když na střídačce Golden Knights nahradí Gerarda Gallanta. Golden Knights se v letošní sezóně příliš nedaří a změna se dala očekávat. Vegas se dnes pokusí vyhnout páté porážce v řadě poté, co předtím vyhrálo čtyřikrát za sebou. Forma je nyní pryč.
Ottawa Senators

Senators prožívají v letošním ročníku nejdelší sérii bez vítězství a proti Knights budou usilovat o to, aby se nenatáhla na devět zápasů v řadě. Craig Anderson se postaví do brány domácí Ottawy poprvé od 8. ledna. Důležitou roli dnes proti Golden Knights může sehrát obránce Thomas Chabot, když proti nim během šesti zápasů připsal šest bodů za dva góly a čtyři asistence.
Bývalý hlavní trenér San Jose má před sebou novou výzvu, Peter DeBoer se poprvé představí na lavičce Vegas a povede tým Golden Knights v zápase proti Ottawě. Senators budou usilovat o ukončení osmi zápasů bez vítězství. Uspějí v Canadian Tire Centre?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.