NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Winnipeg - 9. ledna 2020   01:30

Toronto
Toronto
04:56' Matthews (Marner) • 26:00' Timashov (Brooks, Kapanen) • 59:46' Matthews (Rielly)
3:4
(1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

2:3 (SN)

Winnipeg
Winnipeg
04:00' Ehlers  (Wheeler, Pionk) • 18:00' Appleton   • 31:45' Scheifele  (Connor, Poolman) • ' Wheeler
Toronto
St. Pierre, Kozari – Gibbons, Shewchyk
Scotiabank Arena, Toronto
19 397 diváků
Winnipeg

Utkání mezi Torontem a Winnipegem je u konce. Domácí sice 14 sekund před koncem řádné hrací doby vyrovnali zásluhou Austona Matthewse, ale na dva body dnes nedosáhli. Winnipeg proměnil hned tři nájezdy a rána Blakea Wheelera byla rozhodující. Dva body tak berou hosté, pro dnešní den tak v tabulce odskakují Vancouveru a posouvají se nahoru.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne!
Hvězdy zápasu:

1. Mark Scheifele (Winnipeg) 1+0
2. Auston Matthews (Toronto) 2+0
3. Blake Wheeler (Winnipeg) 1+1.
Československá stopa v utkání

Martin Marinčin (Toronto) 0+0, +/-: -1, 0 střel, 1 hit, čas ve hře: 13:46.

Hity: 9-25.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Winnipeg Jets.
Autorem vítězné branky je BLAKE WHEELER.
Blake Wheeler propasíoval puk pod Andersenem a je rozhodnuto. Dva body dnes berou hosté.
Nylander svůj nájezd překombinoval. Branku nedal.
Také Scheifele ale prudkou střelou uspěl.
Nádherný Matthewsův blafák zapadl mezi betony gólmana. Toronto se přibližuje k výhře.
Patrik Laine pohotovou střelou propálil domácího brankáře.
Marner si už položil Hellebuycka, ale v důležité fázi nezvedl puk pod horní tyč.
Kyle Connor neudělal blafák úplně dobře. Andersen zasáhl vyrážečkou.
Jason Spezza našel skulinu mezi betony a poslal domácí do vedení.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:47'
Ehlersova rána byla sražena do ochranné sítě. Hra je poprvé v prodloužení přerušena.
64:25'
Závěrečnou minutu nastavené hrací doby tráví v útočném pásmu hostující tým.
63:55'
Engvall si pokryl puk a rázem se objevil před bránou. Mířil na přední tyč, ale tu o pár čísel netrefil.
63:17'
Morrissey z mezikruží nedokázal trefit bránu. Winnipeg ale jednoznačně hraje lépe.
62:42'
Andersen předvádí v prodloužení neuvěřitelný výkon. Další samostnatný únik, tentokrát od Scheifeleho, dokázal taktéž vychytat.
61:55'
Hned dva hráči hostů jeli sami na Andersena. Dánský brankář se ale proti zakončení Roslovice parádním způsobem natáhl a předvedl zákrok tohoto zápasu.
61:16'
Andersen špičkou betonu zabránil brance. Wheeler našel před bránou Laineho, jehož jemná teč skoro zapadla do sítě.
60:45'
Úvodní minutu prodloužení tráví v útočném pásmu hosté.
60:10'
Josh Morrissey měl hned na počátku prodloužení dobrou pozici ke střele. Bránu o chlup minul.
60:01'
60:00'
59:46'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí vyrovnávají třináct sekund před koncem třetí třetiny! Tavares po buly poslal i s přispěním beka puk na modrou čáru, kde stál Rielly. Zadák Maple Leafs poté posunul touš na vrchol kruhu AUSTONU MATTHEWSOVI, jehož dělovka zapadla pod horní tyč. 3:3. Asistence: Morgan Rielly.
59:42'
Po zakázaném uvolnění hostů je hra zastavena. Teď zřejmě přijde na řadu oddechový čas Toronta.
59:36'
Hellebuyck zapracoval za svou bránou a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
59:03'
Kyle Connor bekhendem minul prázdnou klec. Jets se alespoň pro malý okamžik vymanili z tlaku soupeře.
58:45'
Toronto drží puk v útočném pásmu. Winnipeg zažívá těžké chvíle.
58:23'
Timashov lehce tečoval pobídku Matthewse. Bránu jen těsně netrefil.
58:05'
Andersen je na střídačce. Domácí tým to zkouší bez brankáře.
57:33'
Justin Holl se natlačil před bránu. Hellebuyck ale vystrčil svou hůl a větší závar ve svém brankovišti nepovolil.
56:57'
Rielly uklidňuje situaci a pomáhá si se svým spoluhráčem v obraně. Winnipeg ale pokračuje ve velmi dobré defenzivní činnosti.
56:24'
Engvall projel přes levé křídlo, ale přesnou přihrávku ze své hole nevyprodukoval.
55:43'
Dermott měl ve vlastním pásmu mnoho práce. Nakonec ze souboje vyšel jako vítěz.
55:02'
Domácí museli opustit útočné pásmo kvůli signalizovanému ofsajdu. Oba celky momentálně střídají.
54:20'
Scheifele se nedokázal dostat k odraženému kotouči. Na brankovišti u brány Toronta bylo velmi rušno.
54:09'
Winnipeg znovu vybojoval útočné pásmo. Po poslední reklamní pauze se bude vhazovat před Frédérikem Andersenem.
53:49'
Matthews dokázal odolat v osobním souboji a rázem se na pravém kruhu objevil ve velmi dobré pozici. Hellebuycka ale podruhé v utkání zatím nepřekonal. Matthews je ale suverénně nejlepším hráčem zápasu ze strany domácích.
53:00'
Tryskáči se usadili v útočné třetině. Čas se domácímu Torontu pomalu krátí.
52:46'
Proti střele Poolmana Andersen vůbec nic neviděl. Měl obrovské štěstí, že kotouč jej trefil do ramena.
52:36'
Anthony Bitetto vypálil od modré čáry, ale lapačka Andersena byla připravená. Následovat bude druhá komerční přestávka v této periodě.
52:22'
Odehráno mám téměř třináct minut ze třetí třetiny a v rámci této části hry se přerušovalo pouze dvakrát.
51:52'
Nylander vybídl na levém kruhu stojícího Tavarese, kterému se však střela z prvního doteku vůbec nepovedla.
51:12'
Hosté se ubránili takovým způsobem, aby se nepískal icing. Toronto se v těchto chvílích obtížně dostává do útočného pásma.
50:36'
O velkou parádu se málem postaral Auston Matthews. Hvězdný útočník zakončoval zpoza levé nohy a puk prostrčil mezi bruslemi. Connor Hellebuyck ale vytrčil vyrážečku a vyrovnání prozatím nepovolil.
50:02'
Kapanen se ke kotouči přes dobře bránícího hráče nedostal. Winnipeg zatím hraje třetí třetinu velmi zkušeně.
49:15'
Ehlers zakončil skákavý puk bekhendem. Andersen vystrčil rameno a puk za svá záda nepustil.
48:55'
48:40'
Pro opuštěný kotouč si musel k vlastní bráně dojet Morgan Rielly.
48:19'
Opět se hosté osvobozují. Hellebuyck zatím během početní výhody Toronta práci neměl.
47:55'
Marner uspěchal přihrávku na pravý kruh. Přes dvojici hráčů Winnipegu nepřihrál přesně.
47:02'
Vhazování vyhráli hosté. Puk okamžitě odpálili přes všechny čáry až k brankáři Andersenovi.
46:55'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Sami Niku – 2 min., podrážení).
46:35'
Domácí budou hrát přesilovku. Momentálně mají ponechanou výhodu.
45:52'
Winnipeg poctivě brání. Toronto velmi obtížně hledá střelecké pozice.
45:16'
Ve třetí třetině se stále nepřerušovalo. Kasperi Kapanen stihl dojet dlouhou přihrávku Morgana Riellyho, ale ke střele se nedostal.
44:46'
Matthews při přechodu vpřed nevyzrál na Pionka. Obránce Jets se stačil navrátit včas do správného postavení.
44:14'
Dánský brankář opět musel dávat pozor. Andrew Copp se dostal k sérii nebezpečných zakončení.
43:36'
Laine si nádherně prostrčil puk mezi bruslemi až do střelecké pozice. Jeho pokus však směřoval do připraveného Andersena.
42:58'
Nick Shore drží puk za bránou Toronta a momentálně hledá varianty k přihrávce.
42:08'
Connor Hellebuyck musel odolat prvnímu tlaku domácích ve třetí periodě. Zvládl to s přehledem.
41:26'
Nyní se hraje ve středním pásmu. Winnipeg začal třetí třetinu opatrně.
40:45'
Scheifeleho přihrávka přes celé útočné pásmo nebyla přesná. Toronto ale nezachytilo úvod třetí periody příliš dobře.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Viděli jsme v ní po gólu na obou stranách, a proto Winnipeg také po čtyřiceti minutách vede. Na vyrovnání z hole Timashova dokázal odpovědět Mark Scheifele. Útočník Jets tak vrátil svému týmu vedení. Dnešní zápas je otevřen, neboť sledujeme velmi vyrovnané utkání.
Střely na bránu po 2. třetině: 15 – 15.
40:00'
39:39'
Hosté mohli ještě neposled v této periodě zahrozit, ovšem Niku svou nepřesnou přihrávkou vystavil Patrika Laineho do ofsajdu.
39:03'
Poolmanovo nahození stačil domácí brankář Andersen vyrazit levým betonem do rohu kluziště.
38:29'
Lowry nedokázal zpracovat těžkou přihrávku od Morrisseyho. Proto se hosté k zakončení nedostali.
37:45'
Ehlers se s pukem na holi řítil vpřed, ale na poslední okamžik byl zastaven domácím bekem.
36:59'
Opět hostující brankář ukázal svou vynikající práci s holí. Toronto se znovu neusadilo na delší dobu v pásmu.
36:22'
Hellebuyck si najel za bránu a pomohl svému týmu s rozehrávkou z vlastní třetiny.
36:07'
Roslovic se dostal s Ehlersem do situace dva na jednoho. Prvně jmenovaný hráč přihrál puk podél brankoviště, ale Andersen stačil vystrčit svou hůl.
35:20'
35:08'
Auston Matthews znovu dostal nabito. Prostor u přední tyče ale Hellebuyck pokryl.
34:15'
Matthews milimetrovou přirávkou vybízel na brankovišti stojícího Tavarese. Kapitán domácích nastavil hokejku, ale jen o pár centimetrů minul zadní tyč.
33:28'
Nylanderovi se rychlý pokus z mezikruží nepovedl. Hosté se následně ubránili vyhozením kotouče do bezpečí.
33:20'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., hákování).
33:11'
Pierre Engvall dostal na levém křídle hromadu prostoru. Hellebuyck si jej však vybruslil a dokázal svou hrudí zasáhnout.
31:45'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí ztratili kotouč v útočném pásmu, a to byla voda na mlýn pro hosty. Vydali se do brejkové situace 3 na 2, kterou vyřešili dobře. Kyle Connor si všiml MARKA SCHEIFELEHO, jenž si přibrzdil a po převzetí kotouče zamířil do dolní poloviny brány. 2:3. Asistence: Kyle Connor a Tucker Poolman.
31:35'
Nylanderova křížná přihrávka našla Tavarese, kterému ale puk odskočil z hole.
30:57'
Marner rychlým tandemem vybídl Spezzu, který se objevil sám před bránou. Svou dlouhou kličku do forehandu ale nedokončil, neboť Connor Hellebuyck se fantastickým způsobem na čáře natáhl.
30:44'
Domácí se na určitou dobu dokázali usadit v útočném pásmu. Winnipeg se jen brání.
30:01'
Matthews si všiml volného Barrieho, jehož pokus ale netrefil bránu hostů. Toronto se už k následné dorážce nedostalo.
29:31'
29:24'
Kotouč opustil hrací plochu. Sedm sekund před koncem početní výhody Jets se bude vhazovat před bránou Winnipegu.
28:58'
Opět byl v hlavní roli Blake Wheeler. Tentokrát vypálil, ale Andersen zasáhl svou vyrážečkou.
28:26'
Wheelerova nabídka před bránu nenašla adresáta. Toronto se vzápětí osvobodilo.
27:50'
Pionk vybídl Laineho, který pálil bez přípravy. Andersen zasáhl lapačkou, ale v ní puk neudržel. Winnipeg pokračuje v držení puku.
27:31'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (John Tavares – 2 min., držení).
27:17'
Laine sváděl důrazný souboj u mantinelu. S kotoučem na holi ale vyjet nedokázal.
26:55'
Maple Leafs byli v laufu. Okamžitě se vrhli před Hellebuycka, který ale raději hru přerušil.
26:00'
Toronto vyrovnává skóre. DMYTRO TIMASHOV zamířil z trestné lavice pomoct svému týmu v útočení. Kapanen jako první vystřelil, puk se odrazil k Brooksovi, jenž taktéž okamžitě pálil. Rána se od vyrážečky Hellebuycka odrazila k volnému Timashovovi, který už neměl problém s tím, aby dopravil puk do prázdné klece. 2:2. Asistence: Adam Brooks a Kasperi Kapanen.
25:47'
25:38'
Niku si nabruslil před bránu, ale měl velké problémy s přebráním kotouče. Nakonec vystřelit nedokázal.
25:02'
Pionk nahazoval kotouč do útočného pásma, ale vyražený kotouč v podání Andersena rychle vrátil do třetiny Jets Martin Marinčin.
24:15'
Winnipeg sice nezačal svou početní výhodu úplně špatně, ale záhy se Toronto osvobodilo.
23:47'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Dmytro Timashov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
23:16'
Andersen musel dávat pozor. Útočná formace Winnipegu byla totiž v útočném pásmu velmi nebezpečná.
22:45'
Kapanen vystřelit nemohl, neboť byl v rychlosti dostoupen hned dvěma soupeři. Druhá třetina začala ve velkém tempu.
21:58'
Roslovic na útočné modré čáře zachytil nepříliš povedenou rozehrávku, ale s pukem se nestačil rychle otočit.
21:04'
Andersen vyrazil pokus od modré čáry pouze před sebe. O zbytek se postarali obránci.
20:25'
Domácí napadali v pásmu Jets a Holl postrčil puk na hůl Nylandera. Švédský útočník ale z rohu kluziště nedokázal přesně přihrát před bránu.
20:01'
První dvacetiminutovka je u konce. Viděli jsme tři branky, přestože střel na bránu bylo k vidění velmi málo. Skóre otevřel na počátku páté minuty Nikolaj Ehlers, ale o pár sekund později bylo vyrovnáno zásluhou Austona Matthewse. Přesně dvě minuty před koncem třetiny ale velmi špatnou početní výhodu domácích potrestal Mason Appleton vedoucím gólem pro Jets.
Střely na bránu: 6 – 5.
20:00'
19:42'
Winnipeg se už osvobodil tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
19:18'
Poslední minutu tráví Toronto v útočném pásmu, ale zatím je jeho počínání bez střelby.
18:42'
18:00'
Velmi špatná přesilovka domácích byla podtržena inkasovanou brankou. John Tavares byl ve středním pásmu čistým způsobem obrán o puk MASONEM APPLETONEM. Útočník hostů s číslem 82 se rázem objevil sám před bránou a prudkou střelou našel mezeru mezi betony domácího brankáře. 1:2. Bez asistence.
17:32'
Úvodní minutu zatím Toronto nesehrálo dobře. Pořádně se neusadilo před bránou gólmana Hellebuycka.
16:56'
Lowry dokázal ihned po vhazování dostat puk do bezpečí. Předvedl svou sílu v defenzivní činnosti.
16:42'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., držení).
16:06'
Dermott zvládl za bránou osobní souboj a vydoloval kotouč na svou hůl.
15:25'
Toronto teď mělo problém s rozehrávkou. Situaci ale nakonec zvládlo a dokázalo se dostat do střední třetiny.
14:29'
Adam Lowry si velmi dobře obhodil beka a na chvíli se zjevil sám na pravém křídle. Pokusil se nahodit puk na bránu bekhendem, ale Andersen si přední tyč pokryl.
14:03'
Domácí celek si vytvořil před bránou Jets velký závar. Hellebuyck nakonec přikryl kotouč pod svou lapačkou a přerušil hru.
13:52'
Odehráno máme téměř čtrnáct minut a na obou stranách jsme viděli pouze 4 střelecké pokusy na bránu.
12:56'
Pionkovo nahození zastavil Frédérik Andersen svou lapačkou. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po pravici domácího brankáře.
12:37'
Toroto se na chvíli usadilo v pásmu Winnipegu, ovšem žádný kloudný střelecký pokus nevymyslelo.
12:09'
Hra je zhruba po dvou minutách opět zastavena. Čeká nás další komerční přestávka.
11:42'
Nick Shore nabral rychlost ve středním pásmu. Po pravém křídle se probil ke střele, ale přední tyč o pár centimetrů minul.
10:36'
Scheifele si odskočil na modrou čáru, aby mohl tvrdě vypálit. Ani on ale nedokázal prostřelit obránce domácích.
09:16'
Josh Morrissey nedokázal propálit hromadu těl před brankářem Andersenem. Gólman Toronta má zatím těžký úkol, neboť na něj šly zatím jen dva pokusy. Vůbec není v permanenci.
08:25'
Zach Hyman se řítil do možného přečíslení, jenže svou přihrávku nedokázal dostat přes ležícího beka.
07:55'
Puk opustil hrací plochu a skončil na střídačce Toronta. Máme zde první reklamní přestávku.
07:32'
Kapanen si postup vpřed rozmyslel a raději zvolil přihrávku na obránce Barrieho.
06:55'
Laineho zpětná přihrávka na modrou čáru nebyla dostatečně přesná. Obrana Maple Leafs se stačila vrátit včas.
06:25'
Oba týmy se úvodním gólem povzbudily. Rázem sledujeme aktivnější podívanou.
04:56'
Vzápětí je vyrovnáno! Rychlou akci předvedli domácí a také oni se dočkali gólu. Marner v útočném pásmu na sebe natáhl soupeře a poté šikovně přihrál AUSTONU MATTHEWSOVI. Americký útočník si rychlou střelou z mezikruží připsal třicátou trefu v sezoně. 1:1. Asistence: Mitchell Marner.
04:00'
Frédérik Andersen předvedl obrovskou chybu, kterou hostům doslova daroval první branku. Wheeler obyčejně nahodil kotouč po mantinelu, ale dánský brankář při snaze jej zachytit spadl. NIKOLAJ EHLERS poté z těžkého úhlu toho využil a doklepl kotouč do sítě. 0:1. Asistence: Blake Wheeler a Neal Pionk.
03:32'
V úvodních minutách sledujeme hodně opatrný hokej. Střel na bránu jsme viděli pramálo, konkrétně Hellebuyck musel dvakrát zasahovat.
02:32'
Marinčin vybojoval odražený kotouč. Následně si v rozehrávce pomohl se svým spoluhráčem Hollem.
01:42'
Ehlersova přihrávka při přechodu do třetiny domácích přesná nebyla. Toronto se znovu stačilo ubránit.
00:55'
Andrew Copp se dostal přes modrou čáru. Následně chtěl vybídnout spoluhráče tandemem, ale puk byl včas dojet domácími beky.
00:27'
Za nahozeným pukem spěchal Tavares, ovšem Hellebuyck byl ve střehu a vyjel ze svého brankového prostoru včas.
00:01'
Ve Scotiabank Areně ještě před úvodním buly došlo k přivítání kanadských juniorských mistrů světa do dvaceti let.
Začátek zápasu bude lehce pozdržen. Teprve až teď se dostává na řadu kanadská hymna.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Barrie, Rielly (A), Holl, Marinčin, Ceci, Dermott – Marner (A), Matthews, Hyman – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Kapanen, Spezza, Engvall – F. Gauthier, Brooks, Timashov.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Sbisa, Bitetto, Niku – Laine, Scheifele (A), Connor – Roslovic, Wheeler (C), Ehlers – Perreault, Lowry, Copp – Appleton, N. Shore, Harkins..
TORONTO MAPLE LEAFS

Toronto se v posledních týdnech zvedlo a už se pomalu usazuje na místech, které zaručují play off. Javorové listy získaly 53 bodů ve 44 zápasech a jsou na šesté příčce ve Východní konferenci. Náskok na devátý Columbus činí 3 body. Trenér Sheldon Keefe v průběhu sezony nahradil velezkušeného kouče Mikea Babcocka a zatím se tato výměna vyplací. Toronto totiž bodovalo hned v deseti zápasech v řadě. V posledním duelu však jejich série skončila, neboť tým okolo kapitána Johna Tavarese nestačil na Edmonton 4:6. V tomto klání zazářil hvězdy forvard Oilers Connor McDavid čtyřmi kanadskými body.