Marek ŽIDLICKÝ (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:22

Tomáš TATAR (DET) 2+0, 5 střel, čas na ledě 17:54

Tomáš JURČO (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:10

Ondřej PALÁT (TBL) 0+1 0 střel, čas na ledě 18:54

Andrej ŠUSTR (TBL) 0+0 0 střel, čas na ledě 14:43
3. Tomáš TATAR (DEZ) 2 + 0
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – celkem:

Detroit Red Wings: 28

Tampa Bay Lightning: 24
Je dobojováno. Hosté si dnes z Joe Louis Areny odváží "povinné" vítězství, čímž odvrátili konec série. A navíc se sami dostali do výhody, rozhodující sedmý duel se totiž odehraje na ledě Tampy! Ta dnes byla lepší, zejména v útočné fázi byla mnohem produktivnější, než domácí, kteří se na dva góly neuvěřitelně nadřeli.
60:00
59:45
Je rozhodnuto, hosté dnes na ledě Detroitu vítězí.
59:03
Tampa právě vstřelila branku!
CEDRIC PAQUETTE trefuje odkrytou branku Detroitu a svým prvním play-off gólem kariéry definitivně pečetí dnešní výhru Tampy Bay. Bez asistence.
58:46
Braydon Coburn oslabuje svůj tým po faulu na zakončujícího Zetterberga.
58:40
Nedaří, ani Zetterberg nyní nepřekonal Bishopa.
57:59
Ofsajdem končí útočná snaha Rudých křídel.
57:40
Bránící Boyle dostal puk ze třetiny.
57:30
Detroit v útočném pásmu.
57:10
Branka Detroitu je prázdná, domácí hrají v pěti proti čtyřem.
56:34
Vylučuje se na obou stranách, za hosty odchází na trestnou lavici Ran Callahan, za domácí pak Drew Miller, oba dostávají dvouminutové tresty za hrubost.
55:56
A hosté jsou opět v útočném pásmu, s ambicemi Detroitu na konec série to vypadá bledě.
54:51
Marek Židlický nedokázal odstavit od puku ALEXE KILLORNA, který se dokázal natlačit před Mrázka, jehož překonal perfektně zvládnutým blafákem do bekhendu. Bez asistence.
54:41
A celá akce opět končí u Bishopa, který chytá a přerušuje hru.
54:31
Kronwall rozehrává, Zetterberg přebírá puk ve středním pásmu.
53:18
Bishop má puk ve své lapačce a přerušuje hru.
52:51
Icing Detroitu, hra se tak vrátí před Petra Mrázka.
52:38
Mrázek pomohl obraně s rozehrávkou, Kronwall hledá Sheahana.
51:35
Čas utíká a domácím se stále nedaří vyrovnat.
50:05
Mezitím již začala poslední desetiminutovka třetí třetiny, Tatar padá v pravém kruhu pro vhazování.
49:41
Hraje se v útočném pásmu Tampy, ale Tatar dostal puk ze třetiny.
48:25
Detroit je v této fázi zápasu lepší, domácí se snaží alespoň o vyrovnání.
47:21
Pavel Dacjuk se prodral do zakončení, ale Bishop ho dokázal vychytat.
46:27
Kučerov ale neuspěl v souboji s Ericssonem.
46:17
Puk míří do třetiny Detroitu.
44:50
Mrázek musí být na pozoru, Quincey ztrácí puk za vlastní brankou a jeden z útočících hráčů se tam pokoušel dostat puk za záda českého gólmana.
43:58
43:37
Posledních dvacet vteřin z přesilové hry Detroitu.
42:55
Abdelkader padá u branky Bishopa, puk se poté dostává ze třetiny Tampy.
42:43
Až nyní se domácí dokázali dostat do útočného pásma.
42:15
Kronwall rozehrává zpoza vlastní branky.
41:58
Steven Stamkos fauloval Petra Mrázka a domácí si zahrají přesilovou hru.
41:39
Detroit právě vstřelil branku!
Skvělá individuální akce TOMÁŠE TATARA, který se po vyhraném vhazování Pavla Dacjuka dostal k puku, prodral se i do zakončení a z bezprostřední blízkosti překonal Bishopa. Asistence: Pavel Dacjuk.
40:53
V závěru druhé třetiny se rozdávaly tresty, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:08.
Ve druhé třetině se konečně podařilo domácím skórovat, ale bylo to již za stavu 3:0 pro Tampu, která zatím na ledě Detroitu předvádí velmi slušný výkon.
40:00
39:44
Danny DeKeyser netrefil z levé strany branku, ale domácí zůstávají v posledních vteřinách před brankou soupeře.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, Kronwall srazil na led Kučerova, za velkého aplaudování publika.
37:40
Puk za brankou Mrázka, domácí ho získávají a vyhazují ze třetiny.
36:28
Petr Mrázek ven z branky aby pomohl rozehrávce.
35:30
Landon Ferraro před Bishopem, ale netrefuje branku.
35:17
34:55
Callahan nepřesně přihrává Hedmanovi na modré, hosté ztrácí útočné pásmo.
34:27
Nyní již opět puk míří ze třetiny Red Wings.
34:10
Až Filppula dokázal zavést puk do útočného pásma, po levém křídle.
33:53
Detroit se zatím v pohodě brání, puk ve středním pásmu.
33:17
Pozor, Luke Glendening uklouzl při rozehrávce ve vlastní třetině, upadl na led a aby svou chybu napravil, fauloval Johnsona, dvě minuty a přesilová hra Tampy.
32:26
Domácí se dočkali prvního gólu, povedená kombinace, kdy si TOMÁŠ TATAR vyměnil puk s Kronwallem a z pravé strany překonal střelou nad lapačku Bishopa. Asistence: Niklas Kronwall.
31:55
Pavel Dacjuk střílí z levé strany, Bishop vyráží a puk se dostává do středního pásma.
31:34
Hosté jsou již ve čtyřech.
31:16
Victor Hedman dostává dvouminutový trest, domácí si zahrají krátkou přesilovou hru pět na tři, poté klasickou pět na čtyři.
31:16
Tato přesilová hra se již Detroitu daří o něco lépe, chybí ale více štěstí a přesnosti v koncovce.
30:58
Abdelkader s pukem na pravé straně, ale branku netrefil.
30:31
Tomáš Tatar netrefuje branku Tampy, Stralman poté puk vyhazuje ze třetiny.
29:41
Dělovku Židlického, od modré, Bishop vyráží, Detroit zůstává v útočném pásmu.
29:34
Alex Killorn dostává dvouminutový trest a domácí si tak zahrají další přesilovou hru.
29:09
Chyba ve středním pásmu nyní stála domácí hodně drahu, ze střídačky naskočil na led TYLER JOHNSON, který si z levé strany nabruslil před branku Detroitu a přesnou střelou zápěstím překonal Mrázka. Asistence: Ondřej Palát a Nikita Kučerov.
28:40
Mrázek vyráží střelu Stamkose, puk se dostává ze třetiny Rudých křídel.
28:02
27:55
Ale hosté jdou do útoku, ani z této přesilové hry se domácí zřejmě nedočkají snížení.
27:28
Puk za brankou Detroitu, kterému zbývá z přesilové hry ještě zhruba půl minuta.
27:00
Až nyní, střelu Riley Sheahana zastavila brusle Bishopa.
26:45
Detroit v útočném pásmu, Bishop ale zatím nemusel zasahovat.
26:02
Opět se vylučuje, Ryan Callahan dostává dvouminutový trest za krošček a domácí si zahrají přesilovou hru.
25:18
Kronwall nastřeluje puk do útočného pásma, Tatar se k němu ale nedostal.
24:48
24:10
Pokračuje přesilová hra Tampy a nyní znovu výtečný Petr Mrázek, tentokrát proti střele Killorna.
23:33
Rozdělují se tresty, na trestnou lavici odchází Stamkos za sekání, Tyler Johnson za hrubost, Jonathan Ericsson a Kronwall také za hrubost.
23:33
Petr Mrázek tentokrát podobným zákrokem, ovšem místo hole dokázal puk zastavit pravým betonem, nedovolil skórovat Stamkosovi.
23:33
A po dalším fantastickém zákroku Petra Mrázka se strhla bitka u branky Detroitu.
23:25
Tampa v útočném pásmu, po vyhraném vhazování.
22:49
Hosté si zahrají přesilovou hru, Niklas Kronwall jde na trestnou lavici za hru vysokou holí.
22:37
Neskutečný zákrok Petra Mrázka proti střele Boyla! Ten se snažil přehodit již padajícího gólmana, ale Mrázek ještě vytrčil svou hůl, kterou puk, směřující do branky dokázal vytěsnit! To byl neskutečný zákrok!
21:25
Domácí mají puk za vlastní brankou a rozehrávají.
20:45
Palát rozehrává z vlastní třetiny.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:06.
A první třetina končí. Hostům tato část zápasu vyšla náramně, po brankách Johnsona a Garissona totiž vedou v Joe Louis Areně 2:0. Domácím se v útočné fázi tak úplně nedaří.
20:00
19:40
Garrison udržel za brankou útočící hráče Detroitu.
19:09
Probíhá poslední minuta první třetiny, Detroit nevyužil přesilovou hru, po zakázaném uvolnění se hra dostává před Mrázka.
18:58
18:48
Posledních deset vteřin z přesilové hry Detroitu.
18:30
Andrej Palát dostal puk do středního pásma.
18:16
Dělovka Židlického, z levé strany, od modré, ale Bishop puk chytá do své lapačky.
17:45
Další vyhozený puk, Tampa se zatím v pohodě brání.
17:22
Hedman vyhazuje puk ze třetiny.
16:58
Andrej Šustr oslabuje svůj tým, Detroit si zahraje přesilovou hru.
16:15
Nenápadná střela Nyquista málem skončila v brance, protože Bishop zasáhl opravdu na poslední chvíli.
15:17
Detroitu se nyní příliš nedaří. Rozehrávka domácích hráčů končí zakázaným uvolněním.
14:20
Z levého kruhu střílel tvrdě Sheahan, ale jeho projektil branku těsně minul.
14:05
Tampa se zatím úspěšně brání. Kotouč je za brankou Mrázka.
13:00
Krásná akce Detroitu branku nepřinesla. Dacjuk našel na pravém kruhu Tatara, kterému se nepovedlo pohotovou střelou trefit branku.
12:23
Detroit si zahraje přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Palát.
12:01
Zasahovat musel tentokrát Bishop, na kterého letěl nahozený kotouč od Nyquista. Brankář Tampy si bez problémů poradil a přerušil hru.
11:10
Tampa se dostává do dvoubrankového vedení. Pohlednou kombinaci Blesků zakončil z levého kruhu JAY GARRISON, jenž nemohl po přihrávce Stamkose branku minout. Asistence: Steven Stamkos, Nikita Kučerov.
Střely na branku: 5 – 5.
09:28
Do šance se mohl dostat Abdelkader, ale americký útočník nedokázal zpracovat přihrávku Nyquista, která byl dostala Abdelkadera do úniku.
07:36
Střelou přes obránce se pokoušel prosadit Tatar, ale Bishop dokázal kotouč vykopnout betonem.
07:15
Na druhé straně střílel od modré čáry bek Coburn, ale jeho střela skončila v lapačce pozorného Mrázka. Zatím se hraje velmi dobré utkání.
06:45
Rudá křídla byla blízko vyrovnání! Nyquist si udělal na pravém kruhu prostor pro zakončení a tvrdou střelou zápěstím trefil pouze Bishopa.
06:10
Komerční přestávka.
06:00
Na druhé straně to od modré čáry zkusil Šustr, jehož střela proletěla těsně vedle levé tyče Mrázkovy branky.
05:20
Na modré čáře se dostal ke kotouči Quincey, který na nic nečekal a okamžitě vystřelil. Branku Bishopa tvrdá střela těsně minula.
04:45
Detroit tedy po kvalitním úvodu utkání prohrává a bude muset dotahovat.
03:47
Tampa se dostává do vedení. Domácí obrana trochu zaspala a toho využil TYLER JOHNSON, který objel okolo DeKeysera a poté střelou pod horní tyč překonal Petra Mrázka. Asistence: Nikita Kučerov, Victor Hedman.
03:00
Jurčo nabral nevídanou rychlost a dostal se v útočném pásmu ke kotouči, který z velkého úhlu nahodil na branku. Bishop si kotouč za svá záda nesrazil a Tampa rozjíždí útok.
02:06
Poprvé v utkání se Tampa usadila v útočném pásmu, zatím se však nikdo z hostujících hráčů k zakončení nedostal.
01:10
Hosté se zatím ke kotouči nedostali, místo toho se zkoušel podél pravého mantinelu prosadit Miller. Bránícího hráče však nepřelstil.
00:25
Detroit vstoupil do utkání velmi aktivně a usadil se v útočném pásmu. Z pravého kruhu to zkoušel Zetterberg, ale jeho nahození bylo sraženo vedle branky.
00:01
Joe Louis arénou zní státní hymna USA! Ve staré hale Detroitu panuje mimo jiné velmi dobrá atmosféra.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Židlický, Smith – Tatar, Dacjuk, Helm – Nyquist, Zetterberg, Abdelkader – Jurčo, Sheahan, Andersson – Ferraro, Glendening, Miller

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Garrison, Coburn, Šustr, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Naměstnikov – Brown, Boyle, Morrow.
Hosté dnes v Joe Louis Areně vyhrát musejí, jinak pro ně boj o Stanley cup skončí hned v prvním kole play-off. Za zmínku stojí hlavně play-off 2011, kdy Tampa tedy prohrávala s Pittsburghem dokonce 1:3 a přesto dokázala postoupit!
V šestém utkání série může Detroit využít domácího prostředí a vybojovat postup do dalšího kola. K tomu by měl pomoci hlavně výtečně chytající Petr Mrázek, který v posledním utkání nepustil ani jednu z osmadvaceti střel soupeře a zaznamenal již své druhé čisté konto v této sérii!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.