NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Colorado - 27. dubna 2019   04:10

San Jose
San Jose
14:44' Nyquist (Burns, Couture) • 30:05' J. Thornton (Sörensen) • 36:02' Labanc (Burns) • 39:00' Burns (Sörensen, J. Thornton) • 59:31' Meier (Burns)
5:2
(1:1, 3:1, 1:0)
Stav série: (1:0)
Colorado
Colorado
02:10' G. Bourque  (Makar, Jost) • 23:56' C. Wilson  (Rantanen, MacKinnon)
San Jose
Kozari, Sutherland – Knorr, Racicot
SAP Center, San Jose
17 562 diváků
Colorado

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezkou sobotu a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.

Střely na branku: 27 – 28
Je dobojováno. První duel v semifinále Západní konference nakonec ovládli domácí Žraloci, kteří po výhře 5:2 vedou v sérii 1:0. Ovšem vítězství se jim nerodilo vůbec lehce. Dvakrát prohrávali, dvakrát ale srovnali a nakonec třemi brankami do konce zápasu pečetili svou výhru. Sledovali jsme velmi pohledný hokej z obou stran, který se divákům musel líbit. V dalším domácím duelu se budou Žraloci snažit získat druhý sériový bod, hosté naopak prahnou po srovnání stavu série. Máme se opět na co těšit.
59:49'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., sekání).
59:31'
San Jose právě vstřelilo branku!
Je hotovo. Burns dostal kotouč na svoji hůl a posunul ho na TIMA MEIERA, který poté ze středního pásma poslal kotouč do zcela prázdné hostující branky – 5:2. Asistence: Brent Burns.
59:11'
Domácí dostali puk do středního pásma, z dálky však prázdnou branku minuli. Hosté tak získávají puk a znovu rychle míří před domácí klec.
59:00'
A stále jsou hráči Colorada v šesti hráčích, vhazuje se po levé ruce Martina Jonese.
59:00'
Přesně minutu před koncem třetí třetiny si oddechový čas bere hostující lavička.
58:29'
Hosté byli chvíli znovu s Grubaurem v brance, nyní už ale zase hrají powerplay a natlačili se před Jonesovu branku. Domácí zatím nepouštějí Avalanche na kontaktní branku.
58:08'
Zakázané uvolnění San Jose přestěhovalo hru před branku domácích. Vhazovalo se po pravé ruce Jonese. Hned na to pak Sharks dostali puk do střední třetiny.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:54'
Hosté hrají bez brankáře a zkouší to se šesti bruslaři v poli.
56:55'
Domácí na druhé straně mohli znovu ohrozit Grubauera, ale ten se u levé tyče stihl přesunout a prostor u ní si pohlídal.
56:02'
Další akce hostů byla nepřesná. Domácí sebrali puk a poslali ho do neutrální zóny.
54:55'
Labanc nahodil puk do útočného pásma a tam si ho převzal Thornton. Jenže nakonec o kotouč přišel a do akce jdou rychle zase hosté.
54:11'
A ta málem mohla přijít. Po odrazu puku se tento objevil u odkryté domácí klece, avšak nikdo z hostů na něj nedosáhl a nedokázal ho dostat za Jonese!
53:41'
V rohu kluziště v obranném pásmu San Jose vybojovali puk hosté a snaží se o kontaktní branku.
53:28'
Po dalším přerušení hry následuje další komerční přestávka.
53:14'
Lukáš Radil pálil z pravého kruhu k odkryté části hostující branky, ale tu nakonec minul a orazítkoval zadní mantinel. Velká šance domácích tak nekončí gólem!
52:46'
Nic z této akce Sharks nebylo. Hosté tak mají puk a pomalu od své branky zakládají další útočnou akci.
52:14'
Dillonův dobrý obranný zákrok znamenal zisk puku pro domácí celek a ten se okamžitě nastěhoval před Grubauerovu branku.
51:31'
Barrie neudržel puk na modré čáře a ten prošel do středního pásma. Za ním spěchal Burns, ale nakonec ho nestihl. Hosté znovu mohou jít před Jonese.
50:55'
Jsme za polovinou třetí třetiny. Domácí stále hájí dvoubrankový náskok, ale hosté začínají čím dál více hrozit před jejich brankou. Nyní betonem zasahoval po střele od modré čáry Martin Jones.
49:49'
Labanc si sjel do blízkosti Grubauerovy branky, zakončit však nestihl. Obrana Lavin tak získala puk a míří s ním opět na druhou stranu.
48:55'
Znovu hosté kousali před Jonesem. Nakonec dostal kotouč na svoji hůl Marcus Sörensen a Sharks mohou projít do dalšího útoku před hostující klec.
48:37'
Nyní hosté zatopili obraně a také Martinu Jonesovi. Jejich tlak však domácí ustáli a na kontaktní branku hosty nepustili.
47:59'
Burnse u zadního mantinelu odstavil Calvert, nicméně domácí dokázali dostat kotouč do středního pásma a hned na druhé straně chtěli zahrozit. Jejich akce byla nepřesná.
47:42'
Zakázané uvolnění hostů a hra se stěhuje zpět před branku Philippa Grubauera. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Ještě předtím následuje komerční pauza.
46:48'
Labanc posunul puk na Sörensena. Ten to měl na paty, ohlédl se za sebe a nakonec ho dostal pod kontrolu. Jenže akce Sharks skončila ztrátou kotouče.
46:19'
Ovšem domácí hráči byli v obraně znovu pozorní a v následné rychlé protiakci dokonce orazítkovali tyč Grubaureovy branky!
45:18'
Matt Nieto, který to v SAP Centru velmi dobře zná, neboť zde působil, nyní rozehrál akci svého týmu od vlastní branky a Colorado tak může do akce.
44:49'
Hosté zatlačili svého soupeře v jeho pásmu. Brent Burns ale dokázal puk znovu vytěsnit do neutrální zóny.
44:03'
Zadorovova střela skončila na zadním mantinelu, který jen zaduněl. Domácí pak vytáhli puk do středního pásma a pomalu míří do další akce.
43:17'
Z kotoučem, který mířil k zadnímu mantinelu uvnitř domácího pásma spěchal Tomáš Hertl, sice ho dostal do své moci, ale záhy o něj přišel. Nyní útočí Avalanche.
42:40'
Ani pokus Tima Meiera neskončil v síti, domácí mají nyní menší tlak před brankou Lavin. Hosté ale zatím odolávají.
42:12'
Melker Karlsson si sjížděl před hostujícího brankáře, ale kotouč nepropasíroval za jeho záda. Nicméně Sharks stále drží útočnou třetinu.
41:19'
Justin Braun vyslal od modré čáry přízemní střelu, kterou blízko u Grubauera tečoval Joe Thornton, ale Philipp Grubauer si znovu dokázal poradit.
40:58'
Na druhé straně se rodila šance San Jose, jenže Tomáš Hertl byl v ofsajdovém postavení. Hra je tak přestěhována zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat.
40:21'
Hosté přišli o kotouč ve středním pásmu, jenže hned si ho vzali zpět a zamířili před Jonese. Barrieho pokus šel jen vedle jeho branky.
40:01'
Střely na branku: 22 – 24
Máme za sebou divokou druhou třetinu, ve které padly čtyři branky. Hosté se dostali znovu do vedení, avšak Sharks se opět dokázali vrátit do hry a vyrovnali. Svou zlepšenou hrou se dokonce dostali poprvé do vedení, které ještě navýšili minutu před vypršením prostřední části hry. Před třetím dějstvím tak mají slibný dvoubrankový náskok. Hosté mají před sebou jasnou úlohu, a sice svou ztrátu dohnat. Uvidíme další zajímavou část hry, která začne přibližně v 6:03.
40:00'
39:50'
Už se nic nestane. Také druhá třetina jde do finiše. Domácí mají puk pod kontrolou a už se nikam neženou.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
39:00'
Přesně minutu před vypršením druhé třetiny domácí znovu skórují a jdou do dvoubrankového náskoku. BRENT BURNS vystřelil z vrcholu pravého kruhu, jeho pokus se pak odrazil od hostujícího hráče a skončil za Grubauerovými zády – 4:2. Asistence: Marcus Sörensen a Joe Thornton.
38:33'
Nyní si zase musel poradit Philipp Grubauer, jenž ukryl puk pod lapačku před dotěrným Evanderem Kanem. A nechal hru zastavit. Znovu se tak bude vhazovat v jeho blízkosti.
38:11'
Zakázané uvolnění hostů stěhuje hru znovu před branku Philippa Grubauera. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
37:32'
Gabriel Landeskog v hostujícím tlaku těsně před Jonesem nedokázal propasírovat puk za jeho záda. Kotouč končí někde pod nohama Jonese a hra je přerušena.
36:56'
Hosté tak jsou nyní týmem, který musí dohánět jednobrankové manko. A hned se dostali před Jonese, ten však nemusel proti jejich pokusu zasahovat.
36:30'
Další komerční přestávka.
36:02'
Domácí strhávají vedení na svou stranu a jdou poprvé v utkání do vedení. Skvěle to udělal po převzetí puku od Burnse KEVIN LABANC. Ten si od modré čáry sjel na hranu levého kruhu a zpoza obránce hostů poté pověsil kotouč do šibenice Grubauerovy branky – 3:2. Asistence: Brent Burns.
35:40'
Burnsova rána od modré čáry byla před Grubauerem tečována, ale hostující brankář vytasil další přesný zákrok.
35:02'
Svižný hokej na obou stranách pokračuje i nadále, hraje se ve slušném tempu a hokej se divákům musí líbit.
34:10'
J. T. Compher u levé tyče Jonese zakončoval z bekhendu, ale i Martin Jones ukázal svůj um a pohotově zakročil. U puku jsou tak jeho spoluhráči, kteří míří před hostující klec.
33:26'
To ale až po komerční pauze, která nyní následuje.
33:26'
Sörensen málem tečoval střelu Meiera, Philipp Grubauer však svůj prostor mezi třemi tyčemi utěsnil a dalším zákrokem drží Laviny. Hra je přerušena a bude se vhazovat před ním.
33:11'
Ryan udržel za brankou puk a hned s ním založil další akci domácího celku. Před Grubauerem však tentokráte Žraloci nezahrozili.
32:32'
Další nebezpeční před Grubauerem. Žraloků bylo znovu plné kluziště, ale hostující brankář svým pohotovým zákrokem opět Laviny podržel.
31:54'
Erik Karlsson číhal na pravém kruhu, dostal sice přihrávku, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Nicméně Sharks stále drží útočné pásmo.
31:42'
Logan Couture se pokusil ohrozit Grubauera, ale ten vše velmi dobře viděl a zakročil. Poté se narodila další akce hostů, kteří také před Jonesem zahrozili. Hra je přerušena.
31:08'
Domácí ožili a hned se natlačili před Grubauera, který hasil nebezpečí v podobě další nebezpečné domácí střely.
30:58'
Následuje další komerční přestávka.
30:05'
A znovu je v SAP Centru vyrovnáno. Velmi dobře to udělal Marcus Sörensen. Ten u modré čáry vybojoval kotouč a ujel v tandemu s JOE THORNTONEM. Tomu poté naservíroval přihrávku na pravou stranu a jeho svižná střela po zemi pak končí nekompromisně v síti hostů – 2:2. Asistence: Marcus Sörensen.
29:31'
Po zakázaném uvolnění Sharks se vhazovalo před Martinem Jonesem. Domácí puk vytěsnili mimo a nepustili hosty do dalšího ohrožení jeho branky.
28:56'
Žraloci přestáli dlouhé oslabení a nyní jsou už v plném počtu.
28:45'
Tyson Barrie nebezpečně vystřelil, obrana Sharks si znovu poradila. Hned na to se puk objevil u modré čáry a jeden z beků San Jose ho poslal zase do neutrální zóny.
27:46'
Mikko Rantanen zamíchal kotoučem na pravém kruhu, vystřelil, ale bylo to nepřesné. Znovu tak získal puk Burns a okamžitě ho odpaluje na druhou stranu, daleko od domácí branky.
27:11'
A opět pozorná obrana Sharks. Puk letí před hostující branku. Zatím své oslabení domácí zvládají velmi dobře.
26:38'
Kerfootovu střelu srazila obrana do bezpečí, Shakrs se osvobodili vyhozením puku znovu před Grubauera a pošetřili cenné vteřiny ze svého oslabení.
26:10'
Nyní se podařilo domácím vyhodit puk z pásma a ten se dostal až před Grubauera. Hosté tak zakládají akci znovu od svého vlastního brankáře.
25:27'
Laviny mají další přesilovku. Dillon zasáhl soupeře vysokou holí do obličeje a objevila se krev. Dostává tak dvakrát dvě minuty a to je pro hosty velká šance, jak svůj náskok pojistit.
24:56'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2+2 min, vysoká hůl).
23:56'
Colorado právě vstřelilo branku!
Teď se to hostům už povedlo a jdou znovu do vedení. Přesilovku využil COLIN WILSON, jenž těsně před Jonesem dorazil za jeho záda Rantanenovu střelu – 1:2. Žraloci tak znovu mají ztrátu jednoho gólu. Asistence: Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon.
23:25'
Hosté se uhnízdili v pásmu domácích a kombinovali, jenže domácí dokázali získat puk a hned ho poslali až před hostující klec. Poprvé se tak osvobodili.
22:46'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Dylan Gambrell – 2 min., podrážení).
21:53'
Žraloci vytáhli puk z obranného pásma, avšak ne na příliš dlouho. Hosté se vrátili zpět a Martin Jones se musel mít znovu na pozoru. Bourque zakončoval z mezikruží a Jones zakročil.
21:12'
Hosté začali druhou třetinu další akcí, ta ale byla neúspěšná. Poté to zkusili domácí a také nebyli přesní. Znovu mají puk hosté a míří s ním před branku Sharks.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:05.
Střely na branku: 9 – 13
První třetina je za námi. Úvodní duel konferenčního semifinále vyzněl lépe pro hosty, kteří šli brzy do vedení. Jonese překonal Gabriel Bourque. Hosté byli nadále hodně nebezpeční a hrozili před brankou Sharks. Nakonec se Žraloci dostali do tempa a v patnácté minutě přišlo vyrovnání, o které se postaral Gustav Nyquist. Hosté v závěru ještě jednou překonali Jonese, ale Rantanenovi nemohla být branka uznána, protože video prokázalo, že puk do branky kopl. Po první části hry je tak stav nerozhodný a můžeme se těšit na další třetinu, která jistě nabídne další pěknou hokejovou podívanou.
20:00'
19:25'
Další pokus Tomáše Hertla nekončí za Grubauerem. Jeho pokus z levé strany hostující gólman dostal do bezpečí.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:28'
Ian Cole prostrčil černou gumu do útočného pásma, avšak tam puk získali domácí. Ti tak znovu míří do akce před branku Philippa Grubauera.
18:06'
Na opačném konci kluziště musel hasit nebezpečí zase Martin Jones, jenž byl pod další nebezpečnou střelou Avalanche.
17:36'
Grubauer musel být ve svém brankovišti pozorný, zblízka před ním zakončoval Dylan Gambrell. Hra je přerušena a vhazovat se bude po levé ruce Philippa Grubauera.
16:25'
Mikko Rantanen sice překonal brankáře Jonese, avšak okamžitě poté se zkoumalo video. To prokázalo, že kotouč do domácí branky Rantanen kopl a branka tak nemohla být uznána!
15:40'
Erik Karlsson dobře vykryl hostujícího hráče a poté táhl akci Sharks. V útočném pásmu se ale střela neujala a na druhé straně si připsal další zákrok Jones, proti střele Tysona Josta.
14:44'
Je vyrovnáno. Brent Burns si nabruslil do lepší střelecké pozice a pálil na branku hostů. Kotouč poté před Grubauerem získal GUSTAV NYQUIST, sjel si na levou stranu a hned na to pohotově zakončil a Grubauera překonal – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Brent Burns a Logan Couture.
14:39'
Po vhazování v útočném pásmu se dostal ke střele Joe Thornton, Jumbo Joe však svou střelu poslal jen do Philppa Grubauera, jenž nakonec v pohodě chytil puk do lapačky.
14:31'
14:15'
Napodruhé už ale ano a domácí brankář musel hasit další nebezpečí před svou brankou, když zastavil pokus Carla Söderberga. Ten zblízka zakončoval kolem jeho pravého betonu a právě betonem Jones puk zastavil.
13:49'
Colin Wilson se napřahoval v prostoru mezi kruhy, rána mu ale nesedla a nakonec z toho nebezpečí před Jonesem nebylo.
13:12'
Samuel Girard od vlastní branky zakládal další akci, ve středním pásmu pak Laviny propadly a do akce šel Tomáš Hertl. Ten ještě nezakončil, po něm ale Erik Karlsson ano. A Grubauer musel vytasit pozorný zákrok.
12:28'
O chvilku později se to už povedlo, avšak Grubauer mohl být v klidu. Nešla na něho žádná střela a jeho spoluhráči pak získali puk a znovu míří do útočné třetiny.
12:00'
Beci domácího celku museli opět vytěsnit puk, který se stále držel u branky Jonese, do bezpečí. Jenže ho nevyhodili z pásma a hosté tak stále drželi útočné pásmo.
11:50'
11:32'
Matt Calvert málem využil zaváhání domácí obrany, která zapomněla na hostujícího hráče a ten zblízka poté Jonese nepřekonal.
10:49'
Mikko Rantanen z otočky u levého mantinelu posílal puk na najíždějícího spoluhráče. Ten kotouč minul. A domácí si tak mohli oddychnout, protože z toho mohla být další velká šance.
09:49'
Barrie získal puk ve vlastním obranném pásmu a hosté šli do další akce. Tu ve středním pásmu překazil Brent Burns a na hostujícího brankáře vyslal další střelu. Ten si poradil a vzápětí poslal puk prvnímu obránci před ním.
09:11'
Brent Burns svižnou střelou od modré čáry vyslal projektil na hostující klec, jenže další pokus na straně domácích končí jen u Philippa Grubauera.
08:36'
Pořádná mela se nyní strhla před domácím brankářem, hosté ve skrumáži před ním nedokázali zakončit. Znovu ale ukázali hlad po dalším gólu.
08:00'
Tomáš Hertl se v předbrankovém prostoru snažil o zakončení, proti byl brankář hostů. Ten poté nechal puk spoluhráčům, kteří míří na opačnou stranu.
07:22'
Hosté jsou zatím aktivnějším týmem a snaží se o navýšení svého vedení. To se po jejich další střele nepovedlo a do akce mohou zamířit znovu domácí hokejisté.
06:47'
Mikko Rantanen mezi kruhy nedostal přihrávku a hned poté se hra přestěhovala před Grubauera. Sharks před ním ale nic nevymysleli.
06:33'
Dylan Gambrell se zjevil tváří v tvář Grubauerovi, ale jeho dorážka končí na hostujícím brankáři. Přesto hru nechal Grubauer přerušit. A následuje první komerční přestávka.
05:41'
A hned se hosté opět přemístili do útočného pásma, kde hodně nebezpečně z prostoru mezi kruhy střílel Nikita Zadorov, Martin Jones však pozorným zákrokem jeho pokus zastavil.
05:00'
Laviny své oslabení zvládly a nyní jsou už v plném počtu.
04:09'
Ovšem Avs zachytili kotouč v obranném pásmu a okamžitě ho poslali až před branku domácího celku. Žraloci tak musí zakládat akci znovu od Martina Jonese.
03:33'
Po domácím zaváhání mají nyní Sharks šanci srovnat, hrají přesilovou hru. Už se uhnízdili v pásmu Colorada a operují před Grubauerem.
03:00'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
02:10'
Hosté se velmi brzy ujímají vedení. Nyní se to už povedlo a Jones poprvé inkasuje. Odražený kotouč po Jonesově zákroku si na levé straně našel GABRIEL BOURQUE a poté okamžitě svůj pokus umístil kolem pravého betonu brankáře Sharks do domácí branky – 0:1. Asistence: Cale Makar a Tyson Jost.
02:05'
Nyní se musel mít na pozoru Jones, na kterého mířila nebezpečná střela.
01:25'
Sörensen táhl akci podél pravého křídla, našel poté přihrávkou Thorntona, ale ten to měl na dlouhou hůl. Zakončit se mu tak nepovedlo.
00:49'
Pokus Landeskoga skončil mimo a obrana San Jose tak získala puk a hned ho dostala do středního pásma. Znovu tak mohou Žraloci zaútočit.
00:35'
Po vhazování jsou u puku Sharks a hned zamířili do útočného pásma, ale před Grubauerem nezahrozili. Hned na to otočili hru na druhou stranu Avs.
00:01'

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns (A), Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Braun, J. Ryan – Nyquist, Couture (A), Meier – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – Radil, Hertl, E. Kane – M. Karlsson, Goodrow, Gambrell.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Zadorov, Barrie, Makar, Cole – Kerfoot, MacKinnon (A), Landeskog (C) – C. Wilson, Söderberg, Rantanen – Nieto, Compher, Calvert – G. Bourque, Jost, Brassard.

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Knorr, Racicot.