NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Colorado - 17. srpna 2020   23:45

(0:3, 1:1, 0:3)
Stav série: (1:3)
Colorado
Colorado
14:07' Nieto  (Calvert, Bellemare) • 16:07' Kadri  (Landeskog, Rantanen) • 19:39' Kadri  (MacKinnon, Makar) • 31:37' Donskoi  (Burakovsky, Kadri) • 40:19' Makar   • 42:57' Calvert  (MacKinnon, Graves) • 56:24' Rantanen  (E. Johnson, Landeskog)
Arizona
Kuemper (41. Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Chychrun – Keller, Stepan (A), Hall – Kessel, Dvorak, Garland – Fischer, Söderberg, Crouse – Hinostroza, Richardson, Grabner.
Kozari, Pochmara – Sericolo, Murray
Rogers Place, Edmonton, AB
Colorado

Čtvrté utkání této série je u konce a rozhodně bylo tím nejjednoznačnějším. Colorado od počátku zápasu dominovalo a nakonec vyhrálo zaslouženě vysoko 7:1. Laviny byly nebezpečné hned v několika případech a naopak Arizona podala svůj nejhorší výkon v letošním play-off. Hrdinou zápasu se stal tříbodový Nazem Kadri, kterému sekundovali dvoubodoví Mikko Rantanen, Cale Makar, Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog nebo Matt Calvert. Colorado bude hned v dalším zápase bojovat o postup do semifinále Západní konference, momentálně nad Arizonou vede už 3:1 na zápasy.

Z mé strany to je pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek úterního rána. Na počtenou!

59:43'
Utkání se dohrává ve středním pásmu. Žádnou další branku už zřejmě neuvidíme.
59:02'
Na druhé straně měl Grubauer plné ruce práce s tím, aby touš udržel před brankovou čárou. To se mu s vypětím všech sil povedlo.
58:40'
Závěr utkání se proměnil v exhibici. Matt Calvert se objevil úplně sám před bránou, ovšem horní růžek trefit nedokázal. Jednalo se o další gólovou šanci Avalanche.
58:04'
Rozehrávka se Kojotům nepovedla. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před finským gólmanem Raantou.
57:52'
Po Jostově přihrávce pálil z pravého kruhu nikým nehlídán Cale Makar. Nicméně bránu těsně minul.
57:16'
Arizona by se už nejraději viděla v šatně. Tento zápas totiž nezvládla nejen výsledkově, ale hlavně herně.
56:24'
Colorado právě vstřelilo branku!
Přesilovka hostů nakonec končí sedmou brankou. Landeskog vybojoval puk a poté jej předložil na modrou čáru Johnsonovi. Zadák Colorada rychle vypálil a navíc těsně před brankovištěm jeho ránu tečoval přesně k tyči MIKKO RANTANEN. 1:7. Asistence: Erik Johnson a Gabriel Landeskog.
56:12'
Domácí se ubránili vyhozením kotouče přes všechny čáry. Colorado to vzápětí zkusí znovu.
55:27'
Gabriel Landeskog se před bránou Arizony snažil rychle vytočit. Raanta ale švédskému útočníkovi zakončit nedovolil.
54:38'
Colorado má k dispozici hned čtyřminutovou početní výhodu. V úvodních vteřinách se ale do tlaku nedostalo.
53:43'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Christian Fischer – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Lawson Crouse – 2 min., naražení zezadu).
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Christian Fischer – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., hrubost).
53:43'
Po střetu Crouseho s Makarem se na polovině kluziště utvořila mela. Söderberga si posléze odtáhl Nathan MacKinnon a v pěstním souboji svému protihráči pořádně naložil.
53:33'
Hosté nahodili touš za bránu Arizony. Hned několik osobních soubojů pak bylo k vidění u mantinelu.
52:56'
52:44'
Ekman-Larsson nepředložil Hallovi ideální přihrávku, jelikož útočník s číslem 91 se už chystal vystřelit. Nakonec si to musel rozmyslet.
52:02'
Arizona se zatím ve třetině soupeře neusadila. Nyní to zkouší znovu.
51:16'
Hosté zahrozili také v oslabení. Antti Raanta musel vyrážet tvrdou střelu od modré čáry v podání Gravese.
50:56'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., sekání).
50:56'
Hra je přerušená. Následovat bude předposlední komerční pauza dnešního klání.
50:36'
Landeskog se snažil probít mezi třemi hráči, ovšem přesilu v černých dresech nepřekonal.
50:10'
Je jasné, že závěrečných deset minut se už bude jen dohrávat. Arizona podává v průběhu celého utkání matný výkon, naopak Laviny jsou téměř už všeho.
49:35'
Calvert si nájezd do pásma soupeře rozmyslel. Puk pouze nahodil na zadní mantinel.
48:50'
Hosté přidrželi puk za svou bránou a mezitím vystřídali. V blízké době se pokusí znovu zahrozit.
47:45'
Další parádní souhra Colorada! MacKinnon dobře viděl Makara, kterému předložil skvělou přihrávku přímo na hůl. Střelec páté branky Avalanche se však střelou bekhendem neprosadil.
47:08'
Jost svůj přechod do pásma soupeře uspěchal. Pískáno bylo postavení mimo hru.
46:33'
Derek Stepan si odskočil na pravý kruh, odkud také vystřelil. Grubauer ale kotouč našel ve své lapačce.
46:29'
45:55'
Díky dobré práci Nazema Kadriho v útočné třetině hosté několik sekund svého oslabení pošetřili.
44:59'
Chychrun našel Kessela, který zamířil těsně vedle brány. Od mantinelu se ale kotouč odrazil zpět k prvnímu jmenovanému, jenž se snažil touš tlačit do brány. Grubauer se stačil přesunout.
44:29'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., hákování).
43:50'
Gabriel Landeskog se rozjel vpřed a málem se dostal do velké šance. Kotouč mu ale na poslední okamžik ujel z hole.
42:57'
Střídačka Arizony si vyžádala oddechový čas. Arizona určitě nechce, aby tento zápas skončil ještě větším přídělem.
42:57'
Colorado střílí už šestý gól a závěr zápasu si nadmíru užije. Nathan MacKinnon nabral u mantinelu obrovskou rychlost. Následně předložil puk na brankoviště, kde se dobře zorientoval MATT CALVERT. Raantu překonal pohotovou střelou nad vyrážečku. 1:6. Asistence: Nathan MacKinnon a Ryan Graves.
42:12'
Fischer nabil Ekmanu-Larssonovi, jemuž se však rána vůbec nepovedla. Kotouč totiž promáchl.
41:21'
Po ofsajdu je útočná akce Arizony zastavena. Po krátkém přerušení nás čeká vhazování ve středním pásmu.
40:19'
Colorado je při chuti a dává už pátou branku! Naprostou parádu předvedl obránce CALE MAKAR, který uspěl v souboji jeden na jednoho s Goligoskim, bránícího hráče Arizony oblafl kličkou a poté v samostatném úniku bekhendem překonal Raantu. 1:5. Bez asistence.
40:07'
Arizona zřejmě mezi tyčemi prostřídala, protože počítá s tím, že dnešní zápas pro ní spíše nedopadne. Zřejmě tak chce Kuempera pošetřit pro další utkání.
40:01'
Střídání v týmu Arizona Coyotes: ze hřiště odchází Darcy Kuemper, přichází Antti Raanta.
40:01'
Colorado má utkání pod kontrolou a směle směřuje k třetímu bodu v této sérii. Ve druhé dvacetiminutovce jsme viděli po gólu na obou stranách. Ve 32. minutě navyšoval hostující vedení už na 4:0 Donskoi. O dvě minuty později ale Jakob Chychrun snížil z přesilovky. Dominance Avalanche už nebyla taková jako v první třetině, ale vzhledem k průběhu zápasu to je naprosto pochopitelné.
Střely na bránu po 2. třetině: 9 – 22
40:00'
39:53'
Třetina se dohrává ve středním pásmu. Kotouč na hokejkách mají hosté.
39:32'
Tyson Jost si chtěl udělat prostor na levé straně, ale šikovným manévrem přes obránce Demerse neprošel.
38:49'
Po zásahu domácí obrany je hra přerušena. 71 sekund před koncem druhé periody se bude vhazovat po levici Darcyho Kuempera.
38:20'
Johnson si vyměnil puk s Nietem, aby poté sám mohl zakončit. Horní růžek soupeřovy brány minul o pár centimetrů.
37:16'
André Burakovsky nedokázal na pravém kruhu propálit vyjetého Kuempera. Brankář Coyotes svůj celek znovu podržel. Arizona už hraje v plném počtu.
37:01'
Kuemper pohotově zasahoval těsně před dotírajícím Compherem u zadní tyče.
36:32'
Arizona se ubránila odpalem kotouče přes všechny čáry. Hráči v černých dresech tak mohou vystřídat.
35:46'
Landeskog před bránou Arizony hledal Rantanena, který však situaci překombinoval. Zbytečně se snažil hledat ještě dalšího spoluhráče.
35:14'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jason Demers – 2 min., sekání).
34:34'
Colorado se znovu přesunulo do útočné třetiny, ve které se snaží si vytvořit dobrou palebnou pozici.
33:31'
Arizona právě vstřelila branku!
Kojoti bleskově využívají přesilovku a momentálně snížili průběžný stav. Oesterle od modré čáry přihrál JAKOBU CHYCHRUNOVI na vrchol pravého kruhu. Obránce Arizony poté zápěstím vypálil naprosto přesně k zadní tyči. Grubauer vyrážečkou zasáhnout nedokázal. 1:4. Asistence: Jordan Oesterle a Vinnie Hinostroza.
33:22'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Matt Nieto – 2 min., hákování).
32:46'
Arizona se dostala do zajímavé příležitosti, ale taktéž Taylor Hall nedokázal přesně zamířit.
31:37'
Nedáš, dostaneš! Těsně před čtvrtou brankou Avalanche měl velkou příležitost Chychrun, jenže svatyni minul. Následoval protiútok Colorada, který vyřešil André Burakovsky perfektní přihrávkou na JOONASE DONSKOIE. Finský útočník zakončil z prvního dotyku nad lapačku brankáře. 0:4. Asistence: André Burakovsky a Nazem Kadri.
31:07'
Rozdíl ve střelách na bránu je i nadále propastný. Arizona vystřelila jen pětkrát, zatímco Avalanche už osmnáctkrát.
31:07'
Hra je přerušena. Čeká nás druhá komerční pauza ve druhé třetině.
30:26'
Vzápětí se hosté dostali do brejkové situace. Darcy Kuemper dokázal pravým betonem vypíchnout rychlé zakončení Tysona Josta z bezprostřední blízkosti.
30:12'
Ekman-Larsson nahazoval před bránu. Kotouč se od těla obránce odrazil k Philu Kesselovi, který pohotově střílel. Grubauer ale spodní část brány dokázal pokrýt.
29:46'
Jason Demers se v bruslařském souboji s Calvertem stačil vrátit tak, aby bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se tak po delší době přesune před bránu Philippa Grubauera.
28:55'
Grabner se může zapojit do hry. Coyotes jsou v plném počtu.
28:40'
Hosté celé dvě minuty svého soupeře svírali v pásmu. Po kombinaci to od modré čáry zkusil také Samuel Girard, jehož zakončení sice Kuemperovi vypadlo, ale s defenzivní prací si Arizona poradila.
28:00'
Cale Makar svým skrytým pokusem od modré čáry orazítkoval tyč. Domácí gólman toho moc neviděl.
27:27'
Landeskog na levém kruhu našel Kadriho, který vypálil k bližší tyči. Kuemper veškerý prostor utěsnil a ramenem zakročil.
27:02'
Cale Makar střílel zápěstím hned po vyhraném buly. Kuemperova vyrážečka ale byla připravená a kotouč dostala do rohu kluziště.
26:55'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Michael Grabner – 2 min., podrážení).
26:23'
Když se Laviny dostanou před bránu soupeře, tak jsou téměř vždy nebezpečné. Darcy Kuemper je také dnes ve velké permanenci.
25:44'
Valerij Ničuškin pronikl po pravém křídle až před bránu, ale ve finální fázi mu touš z hole utekl.
25:30'
Philipp Grubauer zachytil nahození domácích do lapačky. Hra je momentálně přerušená.
24:13'
André Burakovsky zůstal chvíli volný u zadní tyče. Na rychle se přesunujícího Kuempera však nevyzrál.
23:58'
Rychlá a přesná kombinace Colorada v útočném pásmu málem přinesla ovoce. Střílející Kadri ale napálil hráče, který zrovna operoval před ním.
23:18'
Philipp Grubauer zasáhl lapačkou proti tečovanému pokusu Söderberga. Tato rána rozhodně nadělala neplechu.
23:04'
Cale Makar se ve své třetině dobře zorientoval, ale následnou přihrávku nepředložil ideálně. Po teči kotouč skončil mezi tribunami.
22:24'
Matt Calvert odvedl dobrou práci za bránou soupeře, jenže posléze nedokázal přesně přihrát Johnsonovi na modrou čáru.
21:28'
Girard si vybruslil proti přihrávce domácích. Poté se sice Arizona zpět k černé gumě dostala, ovšem bránící hráči Avalanche se stačili vrátit na své pozice.
20:42'
Philipp Grubauer musel být v pohotovosti proti teprve čtvrté střele Arizony v utkání.
20:13'
Hostující první formace získala v pásmu soupeře kotouč. Mikko Rantanen se ihned snažil předložit MacKinnonovi, kterému ale puk vypíchl vracející se Demers.
20:01'
Coloradu patřila úvodní třetina jak herně, tak také výsledkově. Svěřenci Jareda Bednara vstoupili do utkání skvěle a už na začátku si vytvořili několik šancí. K jejich promění došlo až v závěru třetiny. Po gólu Nieta a dvou přesilovkových trefách Kadriho tak Laviny vedou 3:0. Arizona bude muset zabrat ve všech směrech, jestliže chce s dnešním zápasem ještě něco udělat.
Střely na bránu: 3 – 12
20:00'
19:39'
Průběžný stav po první třetině bude naprosto odpovídat dění na ledě. Nathan MacKinnon zaútočil po levém křídle, ze kterého se prodral až do předbrankového prostoru. Kuemper sice odolal, ale k dorážce se dostal nikým nehlídaný NAZEM KADRI. Útočník hostů s číslem 91 na zádech tak přidává svůj druhý dnešní přesilovkový zásah. 0:3. Asistence: Nathan MacKinnon a Cale Makar.
19:21'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Niklas Hjalmarsson – 2 min., podrážení).
19:01'
Jakmile se Ničuškin zapojil zpět do hry, tak zaútočil Compher. Rána hostujícího hráče zamířila do pravého betonu Darcyho Kuempera.
18:02'
Taylor Hall z otočky přihrával na modrou čáru, jenže zde jeho spoluhráč skákavý puk nezachytil. Domácí tak sami sebe z útočné třetiny vyhostili.
17:38'
Arizona zatím drží puk, ale do střeleckých pozic se příliš nedostává.
17:10'
Ekman-Larsson přihrál Hallovi. Elitní útočník Arizony pálil zápěstím těsně vedle bližší tyče.
16:56'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Valerij Ničuškin – 2 min., podrážení).
16:07'
Nyní už přesilovková souhra Coloradu vyšla. MacKinnon nabil na vrchol kruhu Rantanenovi, jehož střelu Kuemper vyrazil. Na brankovišti si ale výborně počínal Gabriel Landeskog, jenž kotouč posunul NAZEMU KADRIMU před prázdnou klec. 0:2. Asistence: Gabriel Landeskog a Mikko Rantanen.
15:56'
Cale Makar si od modré čáry nabruslil do výhodné pozice. Bránu ale přestřelil.
15:40'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Brad Richardson – 2 min., držení).
15:03'
Hosté rozhodně nepolevují. Opět se vydávali vpřed, ale Joonas Donskoi svůj pokus až ke Kuemperovi nepropasíroval.
14:07'
Hosté jdou naprosto zaslouženě do vedení! Ian Cole přitlačil na hranici vlastní třetiny k mantinelu Stepana a ziskem kotouče založil protiútok. MATT NIETO při přečíslení dva na jednoho přihrál Calvertovi, jenž mu puk před bránou ještě vrátil. Matt Nieto si přes ležícího Kuempera se zakončením poradil. 0:1. Asistence: Matt Calvert a Pierre-Édouard Bellemare.
13:20'
Colorado i nadále tráví většinu času před bránou Arizony. Domácí se po celou dobu první třetiny jen brání.
12:44'
Ničuškin vybídl J. T. Comphera, kterému se nepovedlo puk zastavit tak, aby mohl z druhého doteku vystřelit.
11:56'
Clayton Keller pouze odevzdal puk do útočné třetiny. Arizona získala cenný čas k vystřídání.
11:09'
Ryan Graves ukázal, že je velice ofenzivně laděný bek. Nyní vybojoval kotouč, jenže si nevšiml, že jeho spoluhráč ještě v útočném pásmu zůstal, takže je pískán ofsajd.
10:53'
A vzápětí musel německý brankář ve službách Avalanche znovu do akce. Lapačkou ale s přehledem zasáhl.
10:29'
Philipp Grubauer zasahoval snad poprvé v utkání. Dobře si pokryl pokus Hinostrozy po přihrávce Grabnera.
09:59'
Prvních deset minut zatím nabízí slušnou podívanou. Colorado je dominantní, ale úvodní gól dosud nevstřelilo.
09:21'
Laviny to opět zkoušely individuální akcí. Zastavilo je však postavení mimo hru, po kterém bude vhazování obstaráno ve střední třetině.
08:52'
Garland dostal kotouč do útočné třetiny na hůl, jenže přesnou přihrávku na Kessela vyprodukovat nedokázal.
07:47'
Kuemper musel zasahovat hned dvakrát po sobě. Gólman Arizony tak velice slušně navazuje na svůj skvělý výkon z minulého zápasu.
07:33'
Přechod do útočné třetiny se Carlu Söderbergovi nepovedl úplně ideálně. Protiútok Coyotes tak zastavil ofsajd.
07:12'
06:46'
Grubauer pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Colorado to ještě v rámci této přesilovky zkusí.
06:05'
Makar nabil na pravý kruh Rantanenovi, jehož střelu vyrazil domácí brankář před sebe. Dorážející Gabriel Landeskog ale neuspěl.
05:27'
Křížná přihrávka Mikka Rantanena zamířila do ochranné sítě. Obránce Arizony ale touš tečoval, takže se bude vhazovat před Kuemperem.
05:12'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Niklas Hjalmarsson – 2 min., nedovolené bránění).
04:42'
Johnsonovo nahození jemně tečoval Tyson Jost. Darcy Kuemper na poslední chvíli stačil vytáhnout svůj levý beton.
04:18'
Arizona se ani tentokrát z tlaku nevymanila. Girardovu střelu od modré čáry dokázal zpacifikovat Kuemper a pro tuto chvíli hru přerušil.
03:12'
Colorado se dostalo do přečíslení 3 na 2. Nathan MacKinnon na pravém kruhu oslovil Rantanena, který pálil bez přípravy. Finský útočník ale horní tyč o kousek přestřelil.
02:32'
Zablokovaná střela Gravese doputovala až k MacKinnonovi, který se rychle vytočil v mezikruží a následně pálil. Darcy Kuemper předvedl perfektní zákrok ramenem, svůj tým jednoznačně zachránil před prvním inkasovaným gólem.
02:15'
Aktivita hostů zatím dělá Arizoně potíže. Coyotes tak pouze vyhodili na zakázané uvolnění.
01:46'
Úvod patří Coloradu. Hosté se znovu usadili před bránou soupeře a nyní zdlouhavě kombinují.
00:39'
Nazem Kadri pálil z levého kruhu velice tvrdě. Donskoi jej zpoza brány výtečně našel a zkušený centr druhé lajny zkusil štěstí. Vypadalo to však, že výborný obranný zákrok předvedl Hjalmarsson, jenž podle všeho Kadriho pokus vyrazil.
00:22'
Ryan Graves po zisku kotouče za svou bránou nabral rychlost a následně založil rychlou akci Avalanche.
00:01'
Arizona dnes navlékla stejně jako minule černé dresy. Colorado bude hrát v bílém.
Oba celky už pomalu přijíždějí na hrací plochu. V Edmontonu už za pár minut začne čtvrtý zápas této série.

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Chychrun – Keller, Stepan (A), Hall – Kessel, Dvorak, Garland – Fischer, Söderberg, Crouse – Hinostroza, Richardson, Grabner.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Graves, Cole, Girard, E. Johnson (A), Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Compher, Jost – Calvert, Bellemare, Nieto.
Celé letošní play-off se hraje z důvodu koronavirových opatření bez diváků.
Přestože v prvních třech zápasech nepadl žádný závratný počet branek, tak hokej hrají oba celky velice slušný. Colorado se už před začátkem play-off díky výborné základní části pasovalo do role favorita v Západní konferenci. Po zápasech ve skupině o umístění získali Avalanche druhou výchozí pozici, což znamenalo osmifinálovou sérii proti Arizoně, která v předkole zdolala, možná překvapivě, Nashville 3:1 na zápasy. Herní projev zatím je na straně Colorada, ovšem stav série 1:2 se určitě dá zvrátit. Laviny v minulém zápase svého soupeře jasně přestřílely, ale výborný výkon brankáře Darcyho Kuempera přisoudil Arizoně první bod. Jak si oba celky povedou dnes večer?
Předešlé utkání v této sérii

1. zápas
Colorado – Arizona 3:0

Branky a nahrávky: 54. Kadri (Makar), 54. Compher (E. Johnson, Ničuškin), 55. Rantanen (MacKinnon, Landeskog)

2. zápas
Colorado – Arizona 3:2

Branky a nahrávky: 4. MacKinnon (Landeskog), 24. Jost (Makar, Compher), 58. Burakovsky (Kadri, Calvert) – 17. Keller, 26. Grabner (Richardson, Oesterle)

3. zápas
Arizona – Colorado 4:2

Branky a nahrávky: 7. Stepan (Keller, Hall), 40. Richardson (Garland, Demers), 59. Hall, 60. Crouse (Söderberg, Demers) – 34. Burakovsky (Girard), 60. Rantanen (Makar, MacKinnon)

Pavel Francouz (Colorado) – Česko
Přeji příjemný pozdní pondělní večer při sledování textového přenosu z play-off NHL. V rámci čtvrtého zápasu série 1. kola Západní konference se dnes představí Arizona Coyotes a Colorado Avalanche. Úvodní buly padne krátce po 23:30. Colorado momentálně drží vedení v sérii v poměru 2:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:30.