NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Dallas - 23. srpna 2020   02:00

Colorado
Colorado
05:04' MacKinnon (Landeskog, Rantanen) • 24:36' Landeskog (MacKinnon, Girard) • 38:29' MacKinnon (Girard, Kadri)
3:5
(1:3, 2:1, 0:1)
Stav série: (0:1)
Dallas
Dallas
04:00' Seguin  (Ja. Benn, Radulov) • 09:51' Comeau  (Oleksiak, Heiskanen) • 16:28' Radulov  (Ja. Benn, Faksa) • 29:09' Radulov  (Seguin, Ja. Benn) • 48:47' Hintz  (Dickinson, J. Klingberg)
Colorado
Grubauer (24. Francouz) – Makar, Graves, Cole, Girard, E. Johnson (A), Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Compher, Jost – Naměstnikov, Bellemare, Nieto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

3. Jamie Benn (DAL) 0+3
Statistiky: Střely na bránu: 31-30; Zablokované střely: 12-21; Vhazování: 46%-54%; Hity: 41-48; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 6-4.
Alexandr Radulov odehrál fantastický zápas, když se dvěma góly a asistencí podílel na výhře Dallasu v úvodním utkání semifinálové série proti Coloradu. Stejnou bilancí se může pyšnit i Nathan MacKinnon, jeho výkon ale tentokrát k vítězství Avs nepomohl. Skvělé utkání odehrál také Jamie Benn, který si v dresu Dallasu připsal tři body za tři asistence. Utkání nedochytal Philipp Grubauer, který se zranil na začátku prostřední části, a nahradit ho musel Pavel Francouz. Konečné skóre. Colorado Avalanche 3 Dallas Stars 5.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:53'
Hokejisté Dallasu brání neskutečně obětavě a jako jeden muž padají do střel Colorada. Stars opět vyhodili puk na zakázané uvolnění a v závěru drží vedení 5:3.
57:36'
Miro Heiskanen vyhodil puk na zakázané uvolnění poté, co zablokoval ostrou ránu Nazema Kadriho z bodu levého kruhu pro vhazování. Timeout pro Colorado.
56:53'
Mikko Rantanen využil volného prostoru na bodu pravého kruhu, jeho následná střela zápěstím ale zamířila přímo do náruče připraveného Antona Chudobina.
56:36'
Pavel Francouz opustil bránu Colorada a po zakázaném uvolnění Dallasu zamířil na střídačku.
56:15'
Pavel Francouz chtěl během reklamní přestávky zůstat na střídačce, hlavní trenér Jared Bednar ho ale vyhnal zpět do brány. Přece jen, ještě bylo příliš brzo.
54:59'
Ostrá rána ze strany Colorada byla přizvednuta do ochranné sítě a následuje další reklamní přestávka.
54:04'
Avalanche nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti svěřencům Jareda Bednara se pískalo zakázané uvolnění. Vhazování po levé ruce českého brankáře.
52:49'
Stars se nerozpakovali a pokusili se tvrdě vypálit ze středového kruhu, Pavel Francouz ale puk ztlumil na hrudi a po dobrém zákroku stačil rychle rozehrát.
52:35'
Nahození Dallasu z pravého křídla a ostrého úhlu skončilo pod lapačkou Pavla Francouze a prostor dostává reklamní přestávka. Dallas vede nad Coloradem 5:3.
52:09'
Colorado se dostalo pod obrovský tlak a ze strany Dallasu přicházela jedna střela za druhou, všechny ale byly zablokovány nebo minuly bránu Pavla Francouze.
50:47'
Pavel Francouz si připsal v rychlém sledu dva dobré zákroky, když nejprve zasáhl levým betonem proti střele od modré čáry a poté vyrazil ránu z pravého křídla.
49:58'
Colorado ze skvělého pohybu nic nevytěžilo a Dallas navíc vyrážel do rychlého protiútoku, jenže Avalanche se skvěle vrátili a na obranné modré čáře puk získali.
48:47'
Dallas právě vstřelil branku!
ROOPE HINTZ zvedl hlavu a v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k parádní střele zápěstím, která nad lapačkou Pavla Francouze vymetla vzdálenější levý horní roh brány! Asistence: Jason Dickinson a John Klingberg.
47:28'
Joe Pavelski byl na útočné modré čáře sražen k ledu a na dlouhou kolmou přihrávku nedosáhl. Proti Dallasu se pískalo zakázané uvolnění. Hra přerušena.
47:08'
Dallas na pravém křídle konečně vypálil ze druhé vlny a Pavel Francouz si připsal ve třetí třetině první zákrok, když prudký kotouč sevřel v lapačce. Komerční brejk.
45:57'
Tyson Jost dostal krásnou přihrávku před bránu od Valerije Ničušnika, Anton Chudobin ale poté dokázal jeho pokus z obrovské blízkosti vyrazit!
44:31'
Stars se snaží hrát hodně jednoduše a pouze posílají puky za bránu Pavla Francouze. Podle mého názoru je příliš brzo na to, aby se tímto stylem hry prezentovali.
43:12'
Svěřenci Ricka Bownesse vyhodili puk na zakázané uvolnění a měli by přidat, protože Colorado vede ve třetí třetině 3:0 na střely na bránu a touží po vyrovnání.
42:16'
Dallas se dostal s problémy do útočného pásma a z pravé strany přišla prudká střela, která zřejmě s přispěním Pavla Francouze minula vzdálenější levou tyč.
41:36'
Nathan MacKinnon vystřelil ihned po vhazování na vrcholu pravého kruhu, jeho střela ale mířila vedle bližšího horního rohu a navíc skončila v Chudobinově lapačce.
41:31'
Nahození Avalanche doklouzalo pod lapačku Antona Chudobina, který puk raději zmrazil a přerušil hru.
40:08'
Coloradu byla v úvodu závěrečné třetiny odpískána přihrávka rukou a následovalo vhazování v neutrální zóně. Dallas vede v úvodu třetí třetiny těsně 4:3.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-24; Zablokované střely: 9-12; Vhazování: 37%-63%; Hity: 28-30; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 6-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:16.
Dallas byl během prostřední části lepším týmem, jenže dvakrát se prosadilo Colorado. Avalanche nejprve vrátil zpět do zápasu Gabriel Landeskog a po druhém gólu Alexandra Radulova v zápase Nathan MacKinnon. Stars musí inkasovaný gól v závěru druhé části hodně mrzet, protože těsně předtím mohl skórovat Jamie Benn. V bráně už není Philipp Grubauer, který se v úvodu druhé třetiny zranil během zákroku pravým betonem, a nahradil ho Pavel Francouz. Skóre po druhé třetině. Colorado Avalanche 3 Dallas Stars 4.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:29'
Colorado právě vstřelilo branku!
NATHAN MACKINNON clonil před bránou a nahození Samuela Girarda od modré čáry se od jeho hokejky odrazilo k pravé tyči! Nedáš, dostaneš! Asistence: Samuel Girard a Nazem Kadri.
37:54'
Jamie Benn mohl skórovat, když z blízkosti mířil ke vzdálenější levé tyči, Pavel Francouz ho ale fantasticky vychytal vyrážečkou! Úžasný zákrok!
37:25'
Ryan Graves usedl podruhé v zápase na trestnou lavici a společně s ním také Denis Gurjanov. Hra 4 na 4.
36:50'
Pokud jste dnešní zápas začali sledovat později, do brány Colorada se dostal Pavel Francouz. Philipp Grubauer předvedl zákrok pravým betonem, během něhož se v úvodu prostřední části zranil.
35:10'
Anton Chudobin předvedl několik zákroků, z nichž poslední přišel po střele Iana Colea z bodu levého kruhu pro vhazování. Po přerušení je zde reklamní přestávka.
34:03'
Avalanche na pravém křídle nedokázali udržet útočné pásmo a po bekhendovém nahození za bránu Antona Chudobina zamířili okamžitě na střídačku.
33:22'
Dallas rozehrával z vlastního obranného pásma a dlouhé nahození poslal na vlastní střídačku. Následovalo vhazování po pravici Antona Chudobina.
32:54'
Radek Faksa předvedl své šikovné české ruce, jeho zakončení po rychlém vybruslení zpoza brány ale skončilo v lapačce krajana Pavla Francouze.
32:29'
Jamie Benn a Alexandr Radulov hrají fantastický zápas. Kapitán Dallasu už má na kontě tři body za tři asistence, zatímco ruský útočník tři body za dva góly a asistenci.
31:34'
Ian Cole mohl snížit po skvělém úprku vpřed a zakončení z prostoru mezikruží, Anton Chudobin ale skvěle zasáhl pravým loktem a puk mířící do levého horního rohu brány vyrazil do ochranné sítě!
30:36'
Colorado je během posledních okamžiků zápasu pod tlakem a směrem vpřed se mu nedaří, což nyní potvrdilo zakázané uvolnění po nepřesné přihrávce podél střídaček.
30:15'
Útočné snažení Dallasu na levém křídle nic kloudného nepřineslo a kotouč opustil hrací plochu. Fanoušci si suvenýr neodnesou, protože zde nejsou. Reklamní brejk.
29:09'
Pavel Francouz sice vyrazil střelu Tylera Seguina z pravého kruhu fantasticky pravým betonem, z dorážky ho ale poté propálil ALEXANDR RADULOV, který vstřelil svůj druhý gól v zápase a zvýšil na 4:2! Asistence: Tyler Seguin a Jamie Benn.
28:35'
Pavel Francouz předvedl riskantní rozehrávku a poté musel rychle do kolen, Dallas se ale nakonec v blízkosti pravé tyče do zakončení nedostal.
28:17'
Colorado se ocitlo na levém křídle v postavení mimo hru a po přerušení následuje krátká reklamní přestávka.
27:50'
Pavel Francouz si připsal v rychlém sledu další dva zákroky, když nejprve lapačkou vytáhl střelu Andrewa Cogliana z pravého kruhu a poté zasáhl levým betonem proti ráně od modré čáry, která byla zřejmě tečována.
26:32'
Dallas dal konečně na má slova a začíná do toho pořádně šlapat. Stars vypálili z levého kruhu pro vhazování, jejich následný pokus byl ale sražen vedle přední tyče.
25:33'
Pavel Francouz předvedl skvělý semafor proti ráně Mira Heiskanena z bodu levého kruhu pro vhazování a o několik sekund později proti nahození z mezikruží.
24:36'
GABRIEL LANDESKOG se sice ocitl s pukem za bránou, jenže poté předvedl obrovskou chytrost, když kotouč zpoza ní bekhendem poslal o pravou brusli Antona Chudobina do sítě! Asistence: Nathan MacKinnon a Samuel Girard.
23:49'
Samuel Girard vypálil od modré čáry a jeho rána z levé strany mířila k bližší tyči, brankář Anton Chudobin byl ale připraven a pravým betonem puk skvěle vyrazil.
23:06'
Philipp Grubauer sice skvěle zasáhl pravým betonem proti střele Denise Gurjanova z pravého kruhu pro vhazování, jenže si při zákroku poranil pravý stehenní sval a do brány místo něj musí Pavel Francouz.
22:16'
Philipp Grubauer skvěle zasáhl levým betonem proti střele z levého kruhu pro vhazování a Dallas se k dorážce těsně nedostal. Následovalo vyhození Avalanche.
21:35'
John Klingberg vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Ian Cole jeho pokus přizvedl do ochranné sítě. Hra byla přerušena. Dallas vede nad Coloradem 3:1.
21:16'
Nazem Kadri šel do souboje v levém rohu útočného pásma zbytečně ostře a dostal dvě minuty za podrážení. Dallas si zahraje krátce po přestávce přesilovku.
20:01'
Vstupujeme do prostřední části utkání a Dallas musí výrazně přidat. Ano, Colorado sice prohrává o dvě branky, jenže stejně jako soupeř umí otáčet zápasy a je herně lepší.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-8; Zablokované střely: 3-8; Vhazování: 25%-75%; Hity: 16-13; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:17.
Nathan MacKinnon sice dokázal bleskově odpovědět na úvodní gól Tylera Seguina, jenže poté se prosadili Blake Comeau s Alexandrem Radulovem a hráči Colorada budou vstupovat do prostřední části i přes obrovský tlak v závěru první třetiny s dvoubrankovým mankem. Skóre? Colorado Avalanche 1 Dallas Stars 3.
20:00'
19:47'
A ještě jedna střela Avs z levého kruhu pro vhazování. Postaral se o ni Joonas Donskoi, Anton Chudobin byl ale připravený a kotouč z jeho hokejky našel v lapačce.
19:19'
Anton Chudobin čelil prudké ráně z bodu levého kruhu pro vhazování, kotouč ale dokázal lapačkou vyrazit před sebe, aby ho pod ní vzápětí zmrazil a přerušil hru.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:59'
Colorado vypálilo v rychlém sledu z pravého a poté levého kruhu pro vhazování, Anton Chudobin byl ale v obou případech připravený a puk sevřel ve výstroji.
17:19'
Alexandr Radulov před pár okamžiky skóroval, krátce na to byl ale vyloučen a Dallas bude po krátké reklamní přestávce čelit přesilové hře Colorada. Omlouvám se. Za hákování byl nakonec vyloučen Mattias Janmark.
16:28'
ALEXANDR RADULOV si najel před bránu na skvělou diagonální přihrávku od Jamieho Benna z levého křídla a na vzdálenější pravé tyči bekhendem zasunul puk mezi betony Philippa Grubauera! Dallas skóroval podruhé v řadě a v závěru úvodní části vede 3:1. Asistence: Jamie Benn a Radek Faksa.
15:52'
Nazem Kadri skvěle vybojoval puk v pravém rohu útočného pásma, jeho následná zpětná bekhendová přihrávka ovšem neoslovila žádného z jeho spoluhráčů.
13:40'
Colorado má obrovský tlak a na ose útočného pásma vypálilo od modré čáry, Anton Chudobin šel ale rychle do kolen, aby sevřenými betony vyrazil kotouč před sebe.
12:54'
Gabriel Landeskog si najel na krásnou přihrávku přes šířku útočného pásma a z pravého kruhu mohl skórovat do zdánlivě odkryté brány, jenže Anton Chudobin předvedl úchvatný přesun a v rozkleku sevřel puk v náručí!
12:25'
Anton Chudobin předvedl těžký zákrok proti ráně od modré čáry a o několik sekund později si snadno poradil s bekhendovým zakončením Avs z levého kruhu.
11:42'
Colorado sice hýří pohybem a směrem vpřed jde hodně agresivně, jenže hokejisté Dallasu velice dobře brání a nepouští svého soupeře do žádné nebezpečné šance.
10:08'
Další útočné snažení Stars skončilo nezdarem, stejně jako protiútok Colorada, a po přerušení hry následuje komerční přestávka. Dallas vede nad Coloradem 2:1.
09:51'
Avalanche sice přečkali oslabení, jenže vzápětí inkasovali. BLAKE COMEAU vypálil na pravém křídle od modré čáry a puk se od hole clonícího Ryana Gravese odrazil k ledu a od něho poté nad lapačku bezmocného Philippa Grubauera! Asistence: Jamie Oleksiak a Miro Heiskanen.
09:03'
Miro Heiskanen nenačasoval kolmou přihrávku ideálně a Dallas se ocitl na pravém křídle v dalším postavení mimo hru. Přesilová hra Stars se blíží ke konci.
08:35'
Hokejisté Dallasu jsou během probíhající přesilové hry tragičtí. Zatím se nedostali k žádné střele a bezmocně sledují, jak Colorado vyhazuje jeden kotouč za druhým.
07:43'
Stars se nepovedl přechod přes útočnou modrou čáru a rozhodčí proti nim odpískali postavení mimo hru.
07:19'
Ryan Graves fauloval za vlastní bránou a rozhodčí ho poslali na trestnou lavici za vysokou hůl.
06:52'
Dallas vyrazil do rychlého protiútoku a na vrcholu levého kruhu pro vhazování mohl zakončovat Radek Faksa, jeho pokus zápěstím byl ale přizvednut do ochranné sítě. Komerční přestávka.
05:04'
NATHAN MACKINNON obkroužil útočné pásmo a na vrcholu mezikruží napřáhl ke krásné střele zápěstím, která nad lapačkou Antona Chudobina zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Blesková odpověď ze strany Colorada přece jen přišla a utkání je vyrovnané 1:1. Asistence: Gabriel Landeskog a Mikko Rantanen.
04:39'
Avalanche mohli rychle odpovědět, střela z levého kruhu pro vhazování ale našla pouze lapačku připraveného brankáře Antona Chudobina, který přerušil hru.
04:00'
TYLER SEGUIN si najel na krásnou přihrávku Jamieho Benna zpoza brány a střelou bez přípravy vymetl bližší pravý horní roh brány! Stars přečkali úvodní tlak Colorada a rázem vedou 1:0. Asistence: Jamie Benn a Alexandr Radulov.
03:39'
Dallas si vytvořil velký tlak a Corey Perry vystřelil na vrcholu levého kruhu bekhendem. Puk sice mířil ke vzdálenější pravé tyči, Philipp Grubauer ale zasáhl levým betonem.
02:20'
Denis Gurjanov se dostal do zakončení v levém kruhu pro vhazování, Philipp Grubauer ale dokázal puk sevřít mezi rukavicemi a Radek Faksa se k dorážce nedostal.
01:51'
Avalanche se dostali do zakončení v prostoru mezikruží, puk ale zamířil nad bránu a Stars se osvobodili vyhozením podél střídaček, po kterém se opět pískalo zakázané uvolnění.
01:00'
Stars vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a nakonec to byl Philipp Grubauer, kdo těsně před Nathanem MacKinnonem zasáhl holí a puk dostal mimo nebezpečí.
00:36'
Nathan MacKinnon mohl skórovat po pár sekundách, když si na vzdálenější pravé tyči najel na nebezpečné nahození z levého kruhu, puk ovšem tečovat nedokázal.
00:01'
Dallas vyhrál úvodní vhazování zápasu a jako první se mohl vydat směrem vpřed. Stars si musí pohlídat začátek, což se jim úplně nepovedlo proti Calgary.
00:01'
Pomalu, ale jistě, se přesouváme do Rogers Place v Edmontonu, kde za pár okamžiků začne úvodní zápas série semifinále Západní konference mezi Coloradem a Dallasem. V sestavě Stars opět nechybí Radek Faksa.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Graves, Cole, Girard, E. Johnson (A), Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Compher, Jost – Naměstnikov, Bellemare, Nieto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Fedun, Sekera – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Hintz. Hlavní trenér: Rick Bowness.

Rozhodčí: Steve Kozari, Kelly Sutherland. Čároví: Kiel Murchison, Scott Cherrey.
Vzájemná utkání

Dallas Stars se střetl s hráči Avalanche v základní části letošní sezóny NHL celkem sedmkrát a úvodních šest zápasů za sebou dokázal vyhrát. Avalanche ukončili nadvládu soupeře až v posledním vzájemném utkání, když v zápase skupiny o umístění vyhráli snadno 4:0.
Dallas Stars

Dallas postoupil do semifinále Západní konference přes Calgary, které vyřadil 4:2 na zápasy a zejména poslední vzájemné utkání stálo za to. Stars sice rychle prohrávali 0:3, jenže ještě do přestávky dokázali snížit a pěti góly ve druhé třetině otočili skóre na svou stranu. Dallas nakonec zvítězil po senzačním obratu 7:3 a obrovskou zásluhu na tom měl útočník Denis Gurjanov, který se nespokojil s hattrickem a do sítě Flames nasázel čtyři branky. Ben Bishop je stále mimo hru, a tak v bráně začne Anton Chudobin. Napraví si dnes svou reputaci?
Colorado Avalanche

Hokejisté Colorada nabrali v sérii proti Arizoně úžasnou formu, kterou potvrdili v posledních dvou vzájemných zápasech. Nejen, že Avalanche vyhráli sérii snadno 4:1 a během posledních dvou střetnutí si s chutí zastříleli, navíc ale Coyotes smetli dvakrát za sebou vysoko 7:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu v playoff je s deseti body Nathan MacKinnon. Důležitou roli ovšem plní také Nazem Kadri, kterého si můžete pamatovat z působení u Maple Leafs. V letoším playoff vstřelil pět gólů, což z něj dělá nejlepšího střelce Colorada. Zapomenout ale nesmíme ani na talentovaného obránce Calea Makara, který má bilanci plus/minus +6, což je úžasná bilance.
Za mě osobně lahůdka. Colorado vyzve už v semifinále Západní konference hokejisty Dallasu Stars a série mezi ofenzivně laděnými organizacemi slibuje velmi atraktivní podívanou. Od vzájemných soubojů lze očekávat větší příděl gólů, nebo pravý opak. Pokud brankáři na obou stranách podají excelentní výkony, může se stát, že utkání skončí bez branek a půjde se do prodloužení. Colorado má skvělou brankářskou dvojici, kterou tvoří Philipp Grubauer a s ním český brankář Pavel Francouz, zatímco prostor tří tyčí na straně Dallasu hájí Anton Chudobin a Ben Bishop. Úvodní zápas už dnes v noci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.