NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Winnipeg - 22. května 2021   03:00

Winnipeg

To už je z mojí strany vše. Přeji pohodové vykročení do víkendu!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 38:36 (11:17, 12:8, 11:10 – 4:1)
Zblokované střely – 15:22
Vyhraná vhazování – 35:26
Trestné minuty – 6:8
Hity – 37:52
Prodloužení trvalo přesně 4 minuty a 6 sekund. V tomto čase rozhodl o výhře Winnipegu Paul Stastny, který skrytou střelou z vrcholu pravého kruhu překvapil brankáře Mikea Smithe. Jednalo se o první střelecký pokus Tryskáčů v prodloužení. To začali aktivněji Oilers, kteří však ze své snahy nakonec nic podstatného nevytěžili.

Byl to velký souboj brankářů, kteří zůstali v základní hrací době nepřekonáni. Mike Smith pochytal 35 střel, hostující Connor Hellebuyck si připsal ještě o tři zákroky více. Jets si z Edmontonu odvážejí dvě výhry a sérii tak mají výtečně rozehranou.

Stav série – 0:2
64:06'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Hosté vítězí! Jak už to tak bývá, prodloužení nerozhodla nějak překrásná trefa. PAUL STASTNY přebral na útočné modré puk od Coppa a jednoduše vystřelil z vrcholu pravého kruhu. Svou nenápadnou ránu však šikovně schoval za bránící hráče a puk zapadl k bližší tyčce Smithovy branky. Domácí gólman reagoval pozdě. Asistence: Andrew Copp a Tucker Poolman.
63:01'
Dopředu vyrazil hostující útočník Blake Wheeler. Ten se pokusil o individuální akci, ale bránící hráč ho před sebe nepustil a volný puk odpálil Smith.
62:14'
Zakázané uvolnění Winnipegu.
61:54'
Ryan Nugent-Hopkins zamířil z dobré pozice nad branku hostí! Oilers do prodloužení vlétli.
60:45'
Domácí začali prodloužení aktivněji. Střely Barrieho a Puljujärviho vyřešil Hellebuyck.
60:01'
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne přibližně v 6:02.
Statistiky po 3. třetině:
Střely na branku – 34:35 (11:17, 12:8, 11:10)
Zblokované střely – 15:20
Vyhraná vhazování – 33:25
Hity – 36:48
Základní hrací doba nepřinesla rozhodnutí zápasu a navíc nenabídla ani gól. Hlavní zásluhu na tom mají oba brankáři, kteří předvádějí výborné výkony. Ze třetí třetiny bych vyzdvihl asi superšanci Connora McDavida, který v přesilovce střílel z levého kruhu na odkrytou branku, ale Jets zachránil od pohromy fantastickým obranným zákrokem zadák DeMelo. Uvidíme, kdo bude mít více štěstí – nebo sil – v prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:46'
Hosté ale dostali puk do střední třetiny.
59:39'
Zakázané uvolnění Jets. Důležité buly v útočném pásmu Edmontonu.
59:27'
Lowry posunul puk doprava na Masona Appletona. Ten netrefil domácí branku.
59:01'
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:02'
Pierre-Luc Dubois našel diagonální přihrávkou Andrewa Coppa, který z pravého kruhu rovněž nezměnil skóre. Domácí pak zahráli na icing. Od prodloužení nás dělí dvě minuty.
57:08'
Z levého kruhu vystřelil Jesse Puljujärvi. Jistý zákrok si připsal Hellebuyck.
56:39'
Po nahrávce Wheelera nezasunul zblízka puk za brankovou čáru Kyle Connor. Tohle byla obrovská šance Tryskáčů!
55:54'
Dubois dobruslil vyhozený puk a přihrávkou zpoza branky oslovil Paula Stastnyho. Ten z osy kluziště přestřelil domácí klec.
55:42'
Z dálky nahodil puk na hostující branku Ryan Nugent-Hopkins. Hellebuyck podržel hrací předmět v rukavici.
55:04'
Bekhendovou střelu Appletona z pravé strany vyrazil bezchybný Smith.
54:14'
Ofenzivně laděný domácí bek Darnell Nurse se natlačil až před branku a bekhendem cpal puk na vzdálenější tyčku. Hellebuyck však dokázal zakročit lapačkou a udržel bezgólový stav! Poslední reklamní přestávka.
53:54'
Darnell Nurse pálil od modré čáry vedle hostující svatyně. Na ledě je elitní formace Oilers.
52:50'
Po rychlé souhře domácích pálil z pravého kruhu Zack Kassian. Mířil nad horní tyčku.
52:41'
Protiútok táhl na druhé straně Paul Stastny. Ten to zkoušel přes obránce, Smith byl ale pozorný.
52:33'
Do střely Archibalda klekl obránce a hostující brankář tak tentokrát zasahovat nemusel.
51:34'
Ethan Bear od modré čáry minul branku. Za ni se dostal ke kotouči Kailer Yamamoto, který ji rychle objel, ovšem Hellebuyck si jeho zakončení pohlídal.
50:56'
Tenhle zápas dost pravděpodobně rozhodne jediný gól. Otázkou je, zda se ho v základní hrací době vůbec dočkáme.
50:27'
Střela Dmitrije Kulikova byla sražena do ochranné sítě za brankou hostů. Máme tu další reklamní přestávku.
49:18'
Kyle Connor si obhodil bránícího hráče a dostal se před Smitha. Ten si bekhendovou střelu protihráče pohlídal!
48:46'
Connor McDavid našlápl na vlastní polovině hřiště a pokusil se o svou typickou individuální akci. Nakonec ale byl vytlačen do rohu. Hosté ho dnes brání výtečně.
47:50'
Od modré vystřelil Derek Forbort a na střely na branku máme vyrovnáno – 28:28.
47:33'
Střely na branku – 28:27
47:06'
Andrew Copp se zleva natlačil do zakončení, které pokryl Mike Smith.
46:05'
Hellebuyck nyní přerušil hru po střele Joshe Archibalda. Následuje reklamní přestávka.
45:45'
Stanley je už na ledě. Hosté jsou tedy kompletní.
45:30'
Hosté se osvobozují vyhozením.
44:16'
Connor McDavid dostal před brankou trochu prostoru a hned z toho byla šance! Hellebuyck však opět podržel svůj tým. Jets jsou už ve čtyřech.
43:53'
Po buly to domácí sehráli na Leona Draisaitla, jehož ránu z pravého kruhu Hellebuyck zastavil!
43:44'
Domácí si vyžádali oddechový čas!
43:44'
Logan Stanley poslal na mantinel Ethana Beara a také on bude vyloučen! Olejáři si zahrají krátkou přesilovku 5 na 3.
42:57'
Hosté přestáli velký tlak Oilers a teď už se jim podařilo vyhodit! Před tím měl obrovskou šanci Connor McDavid, jehož dorážku do odkryté branky zablokoval brankářským zákrokem ala Dominik Hašek vleže obránce Dylan DeMelo!
42:05'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Paul Stastny – 2 min., sekání).
42:05'
Šance domácích! Dominik Kahun krásně našel Slatera Koekkoeka, který střílel z levého kruhu na přesouvajícího se Hellebuycka. Ten však odolal! Bude se ale vylučovat na straně Jets.
40:54'
Od pravého mantinelu to zkusil Mason Appleton. Úvodní zákrok ve třetí třetině si připsal Smith.
Hity – 30:39
Na první gól zápasu čekáme i po 40 minutách hry. Ve druhé třetině jsme sledovali v podstatě vyrovnanou partii, které nadále vládnou oba brankáři. Asi největší příležitost uplynulé části měl domácí Darnell Nurse, jenž po Draisaitlově nabídce nepřetlačil z bezprostřední blízkosti levý beton Connora Hellebuycka.
40:00'
39:36'
Oba týmy jsou už v plném počtu.
39:34'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se tedy před Smithem.
39:01'
Začala poslední minuta druhé části zápasu.
38:49'
Draisaitl s McDavidem se vystavili do postavení mimo hru. Jejich snaha tak byla ukončena rozhodčími.
38:05'
Bekhendovou střelu Tysona Barrieho vyrazil Hellebuyck maskou do ochranné sítě.
37:37'
Nakonec z toho byl takový zápasnický souboj s tím, že ani jeden z hráčů neshodil rukavice. Oba borci tak dostávají dvě minuty za hrubost.
37:37'
Mathieu Perreault vystřelil z pravé strany a Smith si připsal další jistý zákrok. Po přerušení hry se do sebe pustili Jujhar Khaira a Miles Appleton! Domácím se nelíbilo Appletonovo počínání před jejich brankářem.
36:44'
Domácí byli blízko vedoucího gólu! Leon Draisaitl poslal z levé strany puk do brankoviště, kde se k němu dostal Darnell Nurse. Obránce Oilers však ani nadvakrát neprotlačil kotouč přes levý beton Hellebuycka za brankovou čáru!
36:04'
Dělovka Tysona Barrieho od modré čáry branku minula. Od mantinelu odražený puk pak vracel do ohně James Neal, Hellebuyck však dokázal kotouč přikrýt. Ještě jedna reklamní pauza.
35:17'
Dobré čtení hry ukázal Mike Smith. Domácí brankář vyjel daleko z brankoviště a odpálil puk před Duboisem.
34:57'
Domácí se ocitli pod tlakem a raději zahráli na zakázané uvolnění.
34:20'
Scheifele nahrál na pravý kruh Blakeovi Wheelerovi. Ten trefil před brankou stojícího Puljujärviho.
33:09'
Andrew Copp se natlačil do zakončení z pravého křídla. Po jeho střele puk propadl za betony Mikea Smithe. Domácí brankář se ale včas zorientoval a hrací předmět zády zalehl!
32:52'
Bylo to ale přes hokejku protihráče a Nugent-Hopkins tak na trestnou lavici nemusí. Pokračuje se ve standardním počtu hráčů.
32:52'
Puk vylétl za plexisklo. Rozhodčí se radí od koho. Ve hře by mohlo být vyloučení Nugenta-Hopkinse...
32:39'
Tuckerovi Poolmanovi úplně nesedla střela od modré čáry. Vysoko plachtící puk zachytil baseballovým zákrokem lapačkou Smith.
31:50'
Kotouč byl sražen do ochranné sítě za hostující brankou.
30:57'
Od modré čáry vypálil Tyson Barrie a tentokrát už musel Hellebuyck zasahovat. Následuje reklamní pauza.
30:47'
Do střely Connora McDavida vložil hokejku bránící hráč. Hosté zatím střeží kapitána Oilers efektivním způsobem.
30:00'
Vstupujeme už do druhé poloviny utkání, gól jsme ale zatím neviděli. Přitom to není nějak přehnaně defenzivní partie.
29:09'
Střely na branku – 17:21
28:11'
Domácí Jesse Puljujärvi si hledal prostor ke střele na pravém kruhu. Do ní mu však vložil hůl bránící Scheifele.
27:59'
Projektil Pionka od modré čáry nebyl přesný. Hosté zase přebírají iniciativu, podobně jako v první třetině.
26:59'
Od mantinelu odražený puk si našel Connor. Ten ho z první posílal před branku, tam mu však scházeli spoluhráči.
26:51'
Pokus Blakea Wheelera, jemuž nabízel puk Mark Scheifele, už na branku prošel. Smith byl ale na místě a po zákroku levým betonem přikryl kotouč lapačkou.
26:41'
Kyle Connor střílel z levého kruhu. Domácí jeho pokus zablokovali.
26:30'
Po ráně Logana Stanleyho vyrazil Smith puk až do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
26:05'
Aktivní střídání čtvrté domácí formace! Po rychlé kombinaci zakončoval z levé strany Josh Archibald a Hellebuyck zasáhl vyrážečkou!
25:45'
Od levého mantinelu vypálil Alex Chiasson a Hellebuyck opět musel do akce.
24:43'
Domácí se snaží být ve druhé třetině aktivnější. McDavid přenechal puk Draisaitlovi a ten Slaterovi Koekkoekovi, jehož projektil od modré čáry Hellebuyck zastavil.
24:00'
Domácí obránce Darnell Nurse se vydal na útočný výlet na pravém křídle. Jeho bekhendové zakončení Hellebuyck vyrazil.
23:34'
James Neal vystřelil z levého kruhu. Puk klouzající po ledě vyrazil Hellebuyck holí do rohu.
22:37'
Hosté nadále velmi energicky forčekují rozehrávku Oilers. Domácí tak mají problém dostávat kotouče na útočníky.
21:30'
Ryan Nugent-Hopkins se otočil s pukem na levém kruhu a vystřelil. Hellebuyck zasáhl pravým ramenem.
20:08'
Mike Smith za brankou nezastavil puk a ten se dostal ke Kyleovi Connorovi. Ten okamžitě z úhlu střílel, ale Smith už byl naštěstí pro domácí ve svém brankovišti připraven.
Hity – 11:19
První třetina gól nenabídla. Viděli jsme přitom zajímavý hokej s poměrně dost příležitostmi. Střelecky aktivnější byl hostující Winnipeg, jehož hráči vyslali na Mikea Smithe 17 pokusů, ovšem gólman Oilers vše pochytal. Na druhé straně zůstává nepokořen také Connor Hellebuyck. I on čelil několika šancím soupeře.
20:00'
19:01'
Začala už poslední minuta první třetiny.
18:35'
Jets jsou v plném počtu.
17:59'
Hosté hrají oslabení dobře a zatím Olejáře k ničemu nepustili.
16:48'
Již v oslabení ujel na levé straně Andrew Copp. Ten si položil vracejícího se obránce, zakončení na bližší tyčku ale vytěsnil vyrážečkou dnes zatím výborný Smith!
16:45'
Domácí jsou v plném počtu. Začíná tedy jejich přesilovka.
16:34'
Vylučuje se na straně hostí. Mathieu Perreault je potrestán za hrubost.
16:34'
Šance domácích v oslabení! Yamamoto na obranné modré vystihl hostující rozehrávku a poslal do brejku Ryana Nugenta-Hopkinse. Ten byl vytlačen z ideální pozice, ale ještě se dostal k bekhendovému zakončení z otočky v momentě, kdy Connor Hellebuyck ležel po střetu se spoluhráčem Appletonem, jenž dobrusloval celou situaci. Nugent-Hopkins však kotouč nezvedl mimo dosah gólmana Jets!
15:51'
Opět Ryan Nugent-Hopkins. Ten obral o puk Scheifeleho a osvobodil svůj tým.
15:28'
Dobře v oslabení zapracoval Nugent-Hopkins. Ten získal puk a následně vyhodil.
15:02'
Proti Connorově ráně z pravého kruhu se včas přemístil Smith.
14:44'
Po reklamní přestávce si hosté zahrají přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen Jujhar Khaira.
14:03'
Až teď! Ethan Bear střílel od modré čáry a po zákroku Hellebuycka netrefil skákající puk před odkrytou klecí Leon Draisaitl!
13:36'
První domácí formace zatlačila Winnipeg do obranného pásma. Schází tomu ale nebezpečnější zakončení.
13:02'
Kahun našel z rohu z druhé vlny najíždějícího obránce Tysona Barrieho. Ten pálil vedle hostující branky.
11:56'
Na druhé straně měl zajímavou příležitost Ryan McLeod a dobrý zákrok si připsal Hellebuyck.
11:33'
Z první vypálil Neal Pionk. Ránu hostujícího obránce vyrazil Smith.
10:56'
Jesse Puljujärvi před hostující brankou netrefil nabídku svého spoluhráče. Kotouč pak vyjel do středního pásma.
10:12'
Blake Wheeler šikovně střílel přes bránícího hráče. Smith si puk našel a schoval ho do lapačky. Winnipeg si dnes zatím počíná velmi aktivně.
10:01'
Josh Morrissey vypálil od modré čáry. Kotouč byl cestou na domácí branku tečován a snesl se až do ochranné sítě. Čas na další reklamní přestávku.
09:41'
Hráči Edmontonu teď zklidňují hru rozvážným zakládáním útoku.
08:40'
Střely na branku – 6:13.
08:07'
Po vyhraném buly střílel hostující útočník Neal Pionk. Další práce pro Mikea Smithe.
08:01'
Andrew Copp zaútočil na levém křídle a střelou od levého mantinelu vyzkoušel pozornost Smithe. Ten má puk v lapačce.
07:25'
Connor McDavid nabral rychlost na levém křídle. Po výjezdu k brankové čáře směřoval kotouč do ohně, kde ho před Puljujärvim přikryl Draisaitl.
07:02'
Tryskáči jsou hodně aktivní. Na svém kontě mají už 11 střel na branku.
06:33'
První gól zápasu měl na holi Kyle Connor! Hostující útočník se po přihrávce Wheelera ocitl sám před Smithem, jehož pravý beton uchránil Edmonton od pohromy!
06:27'
Mark Scheifele střílel z první, ale připravena byla lapačka domácího gólmana Smithe. Následuje reklamní přestávka.
05:45'
Domácí jsou už v plném počtu. Po závaru před brankou Edmontonu se puk nakonec ocitl ve výstroji Smithe.
05:10'
Hosté tráví přesilovku v útočném pásmu, Oilers ale dobře brání box před svou brankou.
04:18'
Z pravého kruhu střílel Kyle Connor, Smith byl na místě.
03:37'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ethan Bear – 2 min., sekání).
03:37'
Adam Lowry se dostal z levé strany za obranu Oilers. Zkusil překonat Smithe bekhendovou kličkou, úspěšnější však byl gólman Edmontonu. Bude se ale vylučovat.
03:21'
Connor McDavid hledal od zadního mantinelu Jesseho Puljujärviho, který puk netrefil. Následně to zkusil od modré čáry Darnell Nurse a Hellebuyck svým zákrokem přerušil hru.
02:35'
První nebezpečnější akce Jets. Přihrávku na levé křídlo dostal Blake Wheeler, jeho střelu vyrazil Mike Smith.
01:27'
Z levého kruhu to zkusil Jujhar Khaira a další zákrok má Hellebuyck.
00:21'
První formace Edmontonu okamžitě zatlačila soupeře. Draisaitl dobře zapracoval při forčekinku za brankou. McDavid poté dostal puk na modrou, odkud pálil Darnell Nurse a Connor Hellebuyck má první zákrok.
00:01'
Nyní zazní národní hymna Kanady.
Aktéři zápasu již nastupují na led Rogers Place.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse (A), A. Larsson, D. Kulikov, Bear, Koekkoek – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl (A) – Yamamoto, Nugent-Hopkins, Kahun – Kassian, R. McLeod, Neal – Chiasson, Khaira, J. Archibald.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Forbort, Pionk, Poolman, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Dubois, Stastny, Copp – Appleton, Lowry, Perreault – Lewis, N. Thompson, Toninato.

Rozhodčí: Joannette, Skilliter – Barton, Shewchyk.
První zápas: Edmonton – Winnipeg 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Do série vstoupil lépe Winnipeg. Jeho obrana v čele s výtečným brankářem Hellebuyckem totiž dokázali vymazat nejproduktivnější dvojici po základní části Connora McDavida s Leonem Draisaitlem a to byl základ hostujícího úspěchu. Oilers se sice před polovinou duelu ujali vedení zásluhou Jesseho Puljujärviho, ovšem pak už se trefovali jen Jets. Ještě ve druhé třetině srovnal Tucker Poolman a Tryskáčům pak patřila závěrečné dvacetiminutovka. O nakonec vítěznou trefu se postaral v 50. minutě Dominic Toninato a zbylé dva góly hosté přidali do opuštěné branky soupeře. Power-play Edmontonu potrestal nejprve Kyle Connor a poté Blake Wheeler.

Branky a nahrávky: 29. Puljujärvi (Barrie, Nurse) – 32. Poolman (Wheeler, N. Thompson), 50. Toninato (Stanley, N. Thompson), 59. Connor (Scheifele, Pionk), 59. Wheeler (Connor, Scheifele)
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Úvodní kolo play-off NHL pokračuje. V sobotu brzy ráno našeho času se odehraje druhý zápas série mezi Edmontonem Oilers a Winnipegem Jets. V úvodním duelu udržely Tryskáči na uzdě ofenzivní hvězdy Olejářů Connora McDavida a Leona Draisaitla a připsaly si vítězství 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.