NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Colorado - 28. května 2022   02:00

St. Louis
St. Louis
19:00' Faulk (Thomas, Mikkola) • 29:34' Kyrou (Schenn)
2:3
(1:0, 1:1, 0:2)
Stav série: (2:4)
Colorado
Colorado
25:19' Compher  (Manson, Burakovsky) • 50:19' Compher  (Byram, Toews) • 59:54' Helm  (L. O'Connor, E. Johnson)
St. Louis
O´Rourke, L´Ecuyer – Smith, Gibbons.
Enterprise Center, St. Louis
18 096 diváků
Colorado
Kuemper (Francouz) – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Lehkonen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen (A), Kadri, Ničuškin – Aube-Kubel, Compher, Newhook – L. O'Connor, Helm, Cogliano – Burakovsky.

Z tohoto zápasu je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou! Přeji všem dobrou noc nebo dobré ráno a hezký víkend.
Utkání sledovalo 18 096 diváků.
Kdo se postavil do brankoviště?
Ville Husso (STL)- 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost zásahů 92,31 %, odchytal 59:54
Darcy Kuemper (COL)- 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost zákroků 90 %, odchytal 60:00.
Česká a slovenská stopa v utkání
Pavel Francouz (COL) do utkání nezasáhl.
Vyhraná buly: 24:28
Zápas nakonec končí výhrou Colorada, které o svém vítězství rozhodlo šest vteřin před koncem díky tvrdé střele Helma. Colorado dokázalo otočit vývoj zápasu a po vítězství 4:2 na zápasy postupuje do dalšího kola, pro St. Louis sezona končí.
Oddechový čas pro tým St. Louis Blues.
59:54'
Colorado právě vstřelilo branku! Je asi rozhodnuto! DARREN HELM se po přihrávce Erika Johnsona tvrdě napřáhl na levém kruhu a nedal Hussovi žádnou šanci zasáhnout. Asistence: Logan O´Connor a Erik Johnson.
59:07'
Zakázané uvolnění vrací hru před bránu Kuempera.
57:55'
Helm pálil z mezikruží, ale trefil připraveného Hussa, jenž pokryl puk lapačkou.
56:53'
Kadriho rána z úhlu nepřesná.
55:21'
Ofsajd St. Louis. Vhazování ve středním pásmu.
54:55'
Kuemper vyrazil střelu O´Reillyho do ochranné sítě.
Kamera si nyní vybírá generálního manažera Avalanche a skvělého bývalého útočníka Joea Sakica.
53:51'
Tarasenko tečoval Bortuzzovu střelu od modré, ale Kuemper dokázal zasáhnout.
53:23'
St. Louis usazeno v útočném pásmu a kombinuje.
51:47'
St. Louis zastavuje odpískaný ofsajd.
50:19'
Colorado právě vstřelilo branku! Colorado dokázalo využít přesilovku a je opět srovnáno! Po kombinaci v útočném pásmu dostal nahrávku na pravý kruh J.T. COMPHER, který se trefil přesně nad rameno brankáře Hussa. Aistence: Bowen Byram a DevonToews.
49:25'
Domácí vyhazují.
49:08'
MacKinnon pálil od modré čáry, ale brankář Husso zasahuje. Kadri už se k dorážce nedostal.
48:43'
Landeskog střílel na Hussa, který ale ucpal prostor u své tyče a zasahuje.
48:19'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Colton Parayko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
48:10'
Saadova rána z levého kruhu končí v lapačce Kuempera.
47:47'
Rantanen se chtěl dostat k puku, což se mu ale nepovedlo, a tak jedoucí puk raději Husso přikryl pod svou lapačku. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.
47:08'
Thomas se málem dostal do samostatného úniku, kotouč mu ale ujel.
46:25'
Saad se protáhl až před bránu, zakončit už ale nedokázal.
45:55'
Rána Johnsona od modré zblokována.
45:06'
Puk dojel až k Hussovi, který ho holí posílá svým spoluhráčům.
44:35'
Po icingu se hra stěhuje před Kuempera.
44:08'
Colorado mělo velký tlak v útočném pásmu, ale gól ztoho nebyl.
42:22'
Compher pálil z pravého kruhu, ale trefil jen připraveného Hussa.
41:41'
Kadri ve velké příležitosti před bránou Hussa neuspěl.
41:01'
Tarasenko hledal svou nahrávkou Bučněviče, kterému ale puk sjel z hole.
40:06'
Hned na úvod třetiny zakázané uvolnění, které hru vrací před Kuempera.
40:01'
Střely na branku po druhé třetině: 14:26.
Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky, ale stále vedou domácí o gól. Vedení mohlo být vyšší, ovšem Toropčenko trefil tyčku a následně ve dvou šancích po sobě neuspěl Kyrou. Střelecky jsou ale nadále aktivnější hosté. Třetí třetina tak bude jistě velmi napínavá. Třetí třetina začne zhruba ve 4:03.
40:00'
39:02'
Kyrou sám v samostatném úniku těsně minul Kuemperovu bránu!
37:55'
37:24'
Kyrou mohl v přesilovce mířit do úplně prázdné brány, jenže na brankové čáře zachránil celou situaci Manson a gól z toho není!
35:55'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Nathan MacKinnon – 2 min., podrážení.
35:45'
Toropchenko trefil tyčku!
35:24'
Landeskogovu ránu vyrazil betonem Husso.
34:28'
Mansonovu ránu od modré vyrazil Husso betonem.
33:39'
Scandellovu ránu z ostrého úhlu vyrazil Kuemper.
33:18'
32:40'
Makarovu střelu zblokoval Bortuzzo a St. Louis následně vyhazují kotouč.
32:11'
Husso si poradil s nebezpečnou střelou MacKinnona.
31:18'
Robert Thomas – 2 min., hákování.
29:34'
St. Louis právě vstřelilo branku! Domácí znovu vedou! Chybu Colorada v rozehrávce vystihl Schenn a vydal se do úniku. Následně krásně našel JORDANA KYROUA, který poslal puk do odkryté části brány. Asistence: Brayden Schenn.
28:58'
Toropčenkův pokus skončil vedle brány.
27:39'
Husso má další zásah poté, co sebral do lapačky střelu Byrama.
27:10'
Faulkova rána proletěla těsně vedle Kuemperovy brány.
25:19'
Colorado právě vstřelilo branku! Máme vyrovnáno! Manson se na levém kruhu dostal ke kotouči a poslal ho J.T. COMPHEROVI, který se z předbrankového prostoru nemýlil a trefil se přesně k tyči Hussovy brány. Asistence: Josh Manson a Andre Burakovsky.
23:59'
Další icing domácích.
23:42'
Lehkonen svou střelou minul bránu.
23:27'
Domácí nyní vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění.
23:05'
Cogliano nedokázal trefit puk před odkrytou bránou.
22:35'
St. Louis rozjíždí další útočnou akci zpoza vlastní brány.
21:17'
Thomas se mohl dostat do samostatného úniku, jenže kotouč mu ujel.
20:41'
Zakázané uvolnění vrací hru před Kuempera.
20:15'
Husso si poradil se střelou Landeskoga a následně i s dorážkou MacKinnona.
20:01'
Střely na branku po první třetině: 8:13.
Po první třetině zatím vedou domácí hráči 1:0, když se minutu před koncem prosadil Faulk. Jinak ale střelecky byli aktivnější hosté, kteří několikrát prověřili brankáře Hussa. Jinak zatím sledujeme rychlé utkání, kdy se oba týmy rychle střídají v držení puku. Druhá třetina začne zhruba ve 3:11.
20:00'
19:00'
St. Louis právě vstřelilo branku! Domácí se dočkali! JUSTIN FAULK se po přihrávce Mikkoly dostal ke střele z mezikruží a trefil se přesně pod horní tyč Kuemperovy brány.Rána se ještě otřela o Kuemperův rukáv. Asistence: Robert Thomas a Niko Mikkola.
18:43'
Puk mimo hrací plochu, hra přerušena.
17:51'
Walker se protáhl až ke střele, ale Kuemper vyrazil puk betonem.
17:38'
Manson pálil od modré, ale Husso má puk v lapačce.
17:27'
Rantanen z mezikruží těsně netrefil bránu.
16:34'
15:37'
Colorado vyhazuje kotouč pryč z pásma.
15:24'
Střelu Tarasenka vytřepal z rukavice Kuemper.
Na tribuně v záběru vidíme legendárního Waynea Gretzkyho.
14:34'
Josh Manson – 2 min., nedovolené bránění.
13:41'
Ránu Landeskoga od modré likviduje Husso, jenž má puk v lapačce.
13:36'
Zakázané uvolnění Blues. Vhazování před bránou Hussa.
12:50'
Coloradu odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:05'
Střelu Rantanena sbírá brankář Husso.
10:59'
MacKinnon krásně přihrál do jízdy Lehkonenovi, ale s jeho střelou si poradil Husso. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.
09:16'
Po střele Helma znovu zasahuje Husso.
07:54'
Husso má nyní puk v lapačce.
07:42'
Landeskog před bránou zakončoval bekhendem, ale Husso vyráží betonem.
07:25'
Kyrou využil chyby Colorada a dostal se ke střele, kterou ovšem likviduje Kuemper.
07:01'
Kadri svou tvrdou střelou jen těsně minul bránu Hussa.
06:46'
Na druhé straně si další zákrok připisuje Kuemper.
06:37'
Husso znovu předvedl skvělý zákrok proti velké příležitosti Rantanena.
06:26'
Další zákrok finského gólmana ve službách Blues. Hra bude pokračovat po komerční pauze.
06:00'
Jedoucí puk raději přikryl Ville Husso pod svou lapačku. Vhazuje se před jeho bránou.
04:43'
Skrumáž před Kuemperem gólem neskončila, i když mu nadělala trochu starosti.
03:24'
Makar se dostal ke střele, ale Husso zasahuje betonem.
03:01'
Colorado rozjíždí útočnou akci zpoza vlastní brány.
02:21'
Kuemper má první zásah poté, co střílel Justin Faulk.
01:17'
Tarasenko se k puku nedostal, přihrávka mu přeskočila hůl.
00:01'
Před zápasem ještě zazní americká hymna.
Zápas začne s tradičním menším zámořským zpožděním.

St. Louis Blues: Husso (C. Lindgren) – Parayko, Leddy, Faulk, Scandella, Mikkola – Perron, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Schenn (A), Barbašev, N. Walker – Bozak, Toropčenko, Kyrou.
Trenér: Berube

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Lehkonen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen (A), Kadri, Ničuškin – Aube-Kubel, Compher, Newhook – L. O'Connor, Helm, Cogliano.
Trenér: Bednar.
Zdravím všechny příznivce hokeje! Play off NHL je v plném proudu a my se zaměříme na souboj St. Louis a Colorada. Colorado může po tomto utkání postoupit do další fáze, protože vede 3:2 na zápasy. V tom zatím posledním vyhrálo St. Louis na ledě Colorada 5:4 v prodloužení. Porážce Avalanche nezabránil ani hattrick kanadského útočníka Nathana MacKinnona, neboť St. Louis dokázalo 56 sekund před koncem třetí třetiny srovnat a v prodloužení rozhodl o vítězství v čase 63:38 Tyler Bozak. Nejproduktivnějším hráčem St. Louis je David Perron. Kanadský forvard má na 13 bodů (9+4). Nejproduktivnějším hráčem Avalanche je výše zmíněný Nathan MacKinnon, který má rovněž na svém kontě 13 (8+5). Hned za ním je pak v bodování kanadský bek Cale Makar se 13 body (3+10). Mezi třemi tyčemi St. Louis stojí v posledních utkáních finský gólman Ville Husso, neboť jednička Blues Jordan Binnigton je aktuálně zraněná. Na druhé straně zatím více chytá Darcy Kuemper, kterému kryje záda Pavel Francouz. Potvrdí Colorado postup nebo si St. Louis vynutí rozhodující sedmý zápas? To se dozvíme po konci tohoto zápasu, jehož úvodní buly bude v Enterprise Center v St. Louis vhozeno zhruba kolem 2:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.