NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Tampa - 28. dubna 2023   01:00

05:46' Rielly (Knies, Tavares) • 56:27' Matthews (Tavares, Marner)
(1:1, 0:1, 1:2)
Stav série: (3:2)
Tampa
Tampa
06:12' Cirelli  (Hagel, Perbix) • 24:23' Eyssimont  (Bogosian, Cole) • 51:54' Paul  (Colton, Eyssimont) • 59:56' Killorn  (Hedman, Cirelli)
Toronto
Samsonov (Woll) – McCabe, Brodie, Giordano, Holl, Rielly (A), Schenn – Järnkrok, Matthews (A), Nylander – Knies, Tavares (C), Marner – Kerfoot, O'Reilly, Acciari – Aston-Reese, Kämpf, Lafferty.
Rehman, Hebert – Berg, Cormier
Scotiabank Arena, Toronto
19 663 diváků
Tampa
Vasilevskij (Elliott) – Hedman (A), Perbix, Sergačjov, Raddysh, Cole, Bogosian – Stamkos (C), Point, Kučerov (A) – Hagel, Cirelli, Killorn – Colton, Paul, Eyssimont – Maroon, Bellemare, Perry.

Z mé strany je to dnes takto nad ránem již vše. Mějte příjemné vstávání, pohodový konec pracovního týdne a klidný průběh prodlouženého víkendu. Někdy příště se u NHL zase budu těšit!

3. Morgan Rielly (TOR) 1+0
Toronto první šanci na ukončení série a vytoužený postup prováhalo. Ve třetí třetině dotahovalo rovnou dvoubrankový náskok po gólu Nicka Paula z konce 52. minuty, a přestože se povedlo snížit na 2:3 v dlouhé powerplay z hole Austona Matthewse, nakonec dostalo čtvrtý zásah. Tampa tak utekla z nepříjemné situace a sérii stěhuje domů, nutno říct, že zaslouženě. Byla dravější a důraznější, k čemuž se přidal i dobrý výkon Andreje Vasilevského.
59:56'
Tampa právě vstřelila branku!
Celá situace po buly vyzněla pro Leafs do mrtva, tahle série pokračuje dále! ALEX KILLORN jel za pokusem Hedmana o vyhození, pinknul si puk o mantinel a rázem se dostal do útočného pásma. Tam využil příhodného odrazu od zadních prken a jenom doklepl do prázdné – 2:4! Asistence: Victor Hedman, Anthony Cirelli.
59:45'
Sheldon Keefe stahuje tým na střídačku, bere si totiž 15 sekund před koncem oddechový čas!
59:33'
Rielly trefil skrytou střelou jenom Vasilevského a O´Reilly z druhého sledu neuspěl. Tampa pak vyhazovala a puk jenom těsně minul branku, zakázané uvolnění!
59:03'
Už jsme v poslední minutě a Torontu nejde upřít snaha v náporu, drtivé většině situací ale chybí klid na hokejce.
58:22'
Knies dostal v souboji hokejkou do obličeje a fanoušci chtěli dvě minuty pro obránce Tampy, ale hra pokračuje dále. Hosté vyhodili alespoň do středního pásma.
57:50'
Buly ve vlastním pásmu vyhrané a Samsonov zase jede na střídačku. Toronto tak jde znovu do šesti.
57:46'
Rielly musel zachraňovat celou situaci odpálením puku mimo hru, hlavně aby z toho nebyla pro Tampu branka. Proto je to icing a Samsonov se musí vrátit do branky.
57:05'
Toronto pokračuje ve hře bez gólmana a znovu ostřeluje Vasilevského. Ten ale působí jistě, stejně jako obrana před ním.
56:27'
Toronto právě vstřelilo branku!
Toronto ještě žije a bude to drama až do konce! Domácí vyhráli buly v pásmu a rozehráli to velmi solidně, přičemž poté přišla střela Marnera od modré. Ta propadla přes clonu od Tavarese až k Vasilevskému, který jenom vykopl do brankoviště, kde byl na dorážku připraven AUSTON MATTHEWS – 2:3! Asistence: John Tavares, Mitchell Marner.
56:04'
Tampa tak vyhazovala do prázdné a mohlo být hotovo definitivně, jenže puk skončil jenom na tyčce a Killorn už proti Riellymu zasunout do prázdné nedokázal!
55:52'
Marner dostal na Riellyho nalito na levý kruh a pálil na vzdálenější štangli, trefil ale jenom brankovou konstrukci! V té době už hrají domácí bez brankáře, nemají co ztratit!
55:39'
Hagel sprintoval marně, tohle je zakázané uvolnění Tampy. Toronto už musí uvažovat i o odvolání brankáře.
54:39'
Eyssimont je dnes pořádně při chuti. Po vyhraném buly si vybruslil na levý kruh v útočném pásmu, střílel na bližší tyč nad Samsonovovo rameno a trefil spojnici!
54:26'
Toronto si nechtělo ve vlastním obranném pásmu komplikovat situaci a vyhodilo na zakázané uvolnění.
54:06'
Tampa je tak výrazně blíže výhře a dvougólový náskok je pro ni více než příznivý. Ale stále máme v paměti, jak dopadlo čtvrté utkání série na Floridě.
51:54'
Zhruba osm minut do konce a fanouškům Toronta se začíná vkrádat do mysli největší klubová bolest! Tampa totiž odskakuje na dvě branky a pravděpodobně míří za výhrou. Eyssimont nahodil prudce do útočného pásma a Colton byl jako první na kotouči za brankou. Posléze hned vracel nad kruhy, kde zakončoval NICK PAUL. První pokus skončil jenom na Samsonovovi, příhodný odraz ale znamená vůbec první gól Paula v letošním play-off – 1:3! Asistence: Ross Colton, Michael Eyssimont.
50:59'
Marner obral o puk Bellamareho a z levé strany cpal puk před branku, kde operoval Tavares. Ten byl však dobře dostoupen a Tampa dostává puk alespoň do středního pásma.
50:09'
Schenn podržel hru v pásmu a Torontu se už čas povážlivě krátí. Schenn zkusil prolomit obrannou hru Bolts nahozením, to ale vůbec nemělo šanci na úspěch.
49:34'
McCabe našel stříleným pokusem nad kruhy právě O´Reillyho, který tečoval. K lepšímu zakončení chybělo opravdu jenom málo, určitě to byla potenciální gólová šance.
48:58'
Paul neprošel přes dva protihráče a Toronto odpálilo puk do útočného pásma. Tam byl jako první O´Reilly a hned rozjel kombinaci.
48:04'
Tavares to po přihrávce od Kniese zkusil procpat do brankoviště, Vasilevskij ale do přihrávky vložil hůl a odrazil kotouč do bezpečí. Tampa pak hrála na brejk a Samsonov skryl puk do lapačky. Jak jste si tak mohli všimnout, Knies se po nastřelení od Raddyshe vrátil do hry.
47:29'
McCabe prolétl podél mantinelu do pásma, ale neměl vůbec žádnou podporu. Proto kotouč za brankou Vasilevského ztratil a Tampa je na tahu.
46:46'
Giordano se probil přes dva beky dopředu a už se hotovil k zakončení, chybělo mu ke střele však málo.
46:07'
Perbix se najednou ocitl na úrovni brankové čáry a dostal přihrávku zpoza branky, ale v tísni nedokázal Samsonova nijak překonat.
45:12'
Mohlo být klidně srovnáno! Najednou jel sám přes půl kluziště sám na kasu Marner a mířil na vyrážečku Vasilevského, ten ale předvedl výborný zákrok a odmítl druhý gól Toronta!
44:38'
Rielly přihrál puk na Tavarese, který jej vracel do středního pásma. Ale bylo to všechno ve spěchu a pod tlakem, proto přišla ztráta.
43:40'
Pro Toronto je pozitivní, že se do hry vrátil Giordano, který schytal tvrdý hit od Maroona na konci druhé třetiny. Přitom to nevypadalo, po pár minutách třetí třetiny ale naskočil a hned se zapojil do hry. A svých 37 sekund střídání zvládl bez potíží.
43:16'
Samsonov počítal s rozehrávkou u vlastní branky, ale vypadla mu hokejka a proti dotírajícímu Killornovi musel po kotouči skočit až někam na kruhy. Tohle čekal málokdo.
42:50'
Tak se i stalo. Hraje se dále 5 na 5 a Aston-Reese se po dlouhé době ukázal. Zavezl po křídle kotouč do pásma a nahodil, Vasilevskij raději přerušil.
41:56'
Domácím se přesilovka velmi rychle krátí a vypadá to, že Maroon naskočí na led v naprosté pohodě.
41:18'
Na druhé straně se naprosto skvěle ukázal Raddysh, který i když není rozhodně nijak ofenzivně laděný bek, tak v útočném pásmu toho uhrál opravdu hodně.
40:48'
Velké zmatky před brankou Tampy, sražený kotouč od modré udělal velké problémy Vasilevskému, který vyrazil jenom před sebe do brankoviště. Tam doráželi snad tři hráči, ale bez efektu!
40:03'
Třetí třetinu tak zahajuje Toronto v přesilové hře. A má ještě dvacet minut na to, aby po 19 letech postoupilo přes první kolo, a to v pátém duelu série.
40:01'
Hosté vedou po druhé třetině o jednu branku a nutno říct, že zaslouženě. Toronto nebylo směrem dopředu až tak výrazné, zatímco Tampa vytěžila maximum možného. Do vedení šla v polovině 25. minuty, když se prosadil Michael Eyssimont, který navíc nachytal nepříliš pozorného Samsonova. Navíc byla znát i výrazná změna herního stylu, oproti dřívějším utkáním v sérii se hraje více silově a takticky.

Střely na branku: 16 – 25
40:00'
40:00'
A rozhodčí nakonec udělili trest jenom Patu Maroonovi (TBL) za hrubost. Na začátku třetí třetiny tak čeká Toronto druhá přesilovka v duelu.
40:00'
Poslední sekundy se nesly ve fázi několika ostrých střetů a dohrávek. Nějak tak bylo jasné, že se to po siréně semele, což se i stalo. Maroon naremploval na mantinel Giordana a hned se u branky Samsonova strhla potyčka, dají se zřejmě očekávat nějaké tresty.
39:37'
Hra se přesunula alespoň do rohu útočného pásma, kde se o puk rvali dva hráči z každé strany. Na nějakou příležitost to ale již ve zbytku třetiny nevypadá.
38:52'
Brodie přišel o hokejku a zůstal vzadu prakticky jako jediný. Puk odkopl mimo nebezpečí a odjel střídat, zatímco dobré střídání Toronta zůstalo bez větší odezvy.
37:45'
Puk propadl Hagelovi pod bruslemi na modrou, kde byl připraven Luke Schenn. Obránce hned z první posílal kotouč na branku a Järnkrok s Matthewsem operovali v předbrankovém prostoru, Vasilevskij ale drží Tampě vedení!
36:55'
Tvrdou bombu od Raddyshe, která měla okolo 150 km/h, schytal Knies tak nešikovně, že po chvilce odkulhal do kabiny. Dnes tak pravděpodobně torontský útočník dohrál.
36:29'
Kučerov prověřil z pravé strany Samsonova, který jenom vyrazil nad sebe. Tlak Tampy pokračoval a vše nakonec vyřešil až domácí gólman, jenž uklidnil hru.
35:36'
Cole ve vlastním obranném pásmu složil Marnera a Tampa šla i díky tomu do brejkové situace. Point zatahoval akci z vrcholku pravého kruhu a puk nasměroval jenom do tyče!
34:39'
Hedman složil na led Kämpfa a za následek to mělo zisk puku pro Tampu. Ale jenom na chvíli, Morgan Rielly posléze vytáhl hru podél prken dopředu. Vepředu však toho Toronto mnoho neuhrálo.
34:32'
Perbix si klepnul o puk na modré a měl jej mít. Jeho střela ale byla hodně viditelná a Samsonov bez problémů zasáhl.
33:42'
Raddysh z druhé vlny fakticky odstavil Kniese, který ostrý pokus schytal na nechráněnou část nohy a sotva dojel na střídačku. Ale i díky tomu se povedlo domácím přejet do útoku a Tavares po povedené individuální akci zakončoval, chyběla ale tomu přesnost. Následuje komerční brejk.
33:18'
Výborně odbráněné oslabení trochu povzbudilo diváky ve Scotiabank Areně. Jejich miláčci ale vyhodili na zakázané uvolnění, a tak se hra vrací zpátky před Samsonova.
32:30'
McCabe podržel kotouč v pásmu a našel na hranici brankoviště rozjetého Kämpfa, kterému vůbec mnoho ke srovnávací trefě nechybělo! Ale i tuhle situaci hosté ustáli.
32:06'
Přihrávku naslepo mezi kruhy si zpracoval Brodie, jenž posléze vyhodil až k Vasilevskému.
31:36'
Kämpf dobře zastavil Sergačjova, který musel rozjíždět celý útok znovu. Tampa v téhle početní výhodě není fakticky nijak nebezpečná.
31:19'
Hosté však začínají přesilovku nejhorším možným způsobem, a to icingem.
31:01'
Alexander Kerfoot (TOR) teď zachyboval. Z vlastního pásma chtěl poslat puk po plexi do pásma, jenže jej napálil přímo na tribuny. Jasné dvě minuty a Tampa může odskočit.
30:12'
Kerfoot nahrával z druhé vlny na modrou pro Riellyho, který ale z první trefil jenom bloky na kruzích. Bolts tak mohli otočit hru dopředu, ale nedostali se ani kloudně k zakončení.
29:00'
Pořádně tomu v útočném pásmu pustili i domácí! Ohromný tlak do branky ale gólem nekončí a ve vrcholícím tlaku po kličce Marner uklouzl. Tampa posléze jela 2 na 1, Paul celou akci vedl a zakončil, jenže trefil jenom Samsonova!
28:00'
Killorn mohl poslat Lightnings do dvoubrankového vedení, v dorážce ale selhal! Všechno začalo prudkou střelou na pravém kruhu, kterou Samsonov vykopl na protější kruh, Killorn se dostal přes beka, ale v těžkém postavení trefil mimo!
27:06'
Tampa sice vyhrála vhazování, ale sama se dostala do středního pásma. Lépe na tom nebyl ani další pokus zakončit a Toronto vyjelo do kontru, Matthews však z otočky puk na pravém kruhu ztratil.
26:36'
Po pauze vynucené komerční přestávkou pokračujeme v duelu. Rielly měl těžkou rozehrávku, když škrtnul o napadajícího obránce a puk mu zůstal v pásmu. Pak už to bylo hodně narychlo a vyhodil raději na icing.
24:23'
Tohle je návrat do sestavy! MICHAEL EYSSIMONT je takovým hokejovým cestovatelem, vždyť už letos prostřídal tři kluby. Teď ale pomohl Tampě do důležitého vedení! Bogosian mu přistrčil puk na levou stranu, Eyssimont nabral velkou rychlost a dostal se za Holla. Nejčistší svědomí nemůže mít ani Samsonov, kterému hostující forvard poslal puk mezi betony u bližší tyče, tady měl být gólman Toronta připraven – 1:2! Asistence: Zach Bogosian, Ian Cole.
22:49'
Křižný pas na Cirelliho byl velmi nepřesný a domácí toho využili na kontr. Přihrávka na Matthewse do úniku měla i parametry, ale elitnímu útočníkovi chybělo pár kroků na zakončení z lepší pozice.
22:12'
Knies podržel puk na mantinelu a Tampa nemůže vystřídat, má totiž dlouhou střídačku. Příležitost k zakončení dostal Brodie z nápřahu ale trefil jenom Hedmana. V něm spatřovali hosté spásu, jenže ten nešikovně vyhodil na icing.
21:13'
Holl rozehrál napravo na O´Reillyho, který nakonec musel puk spoluhráči vrátit. Přesto měl velmi dobré střídání, byl u nebezpečné střely Tavarese. Té ale chyběla o něco větší přesnost.
20:44'
Hned poté zatáhl hru do útočného pásma Hedman a i on zkoušel zakončení z velmi podobné pozice, kterou zvolil Killorn. Avšak bez úspěchu.
20:26'
Killorn se protáhl okolo O´Reillyho, který zrovna není příliš obráncem. Následně se povedlo útočníkovi Tampy zakončit, Samsonov ale vykryl.
20:01'
První třetina nabídla největší porci zábavy hned v úvodu. Tampa do zápasu vstoupila o dost lépe, jenže jako první inkasovala, neboť se na konci šesté minuty trefil Morgan Rielly. Jenže za 26 sekund bylo srovnáno a Anthony Cirelli hned vrátil hosty do hry. Oba celky mohly přidat branku v přesilové hře, obě početní výhody ale skončily bez branek.
20:00'
19:41'
Kučerov dostal nabito na pravý kruh a z nápřahu prověřil na konci přesilovky Samsonova, ten ale obstál. Toronto je pod relativně velkým náporem, ale zřejmě to už zvládne.
19:06'
Tampa se na začátku poslední minuty z pásma vyhnala sama. Sergačjov na zpětnou nahrávku nedosáhl, a tak se musí do hry zapojit i Vasilevskij.
18:48'
Skrytý pokus lapil Samsonov až v poslední chvíli a Killorn se ještě pokoušel nějak dorážet, hokejku ale položil fakticky jenom do lapačky domácího gólmana.
18:16'
Sergačjov pálil jenom do prvního beka, napodruhé už puk k Samsonovovi prošel. Tam ale byli připraveni domácí, kteří vyhodili přes celé kluziště.
17:47'
Justin Holl (TOR) způsobil Kučerovovi navíc drobnou tržnou ránu nad obočím, za podrážení dostává dvě minuty. Tampa má první přesilovku.
17:42'
Bogosian čekal se zakončením velmi dlouho, přesto nakonec puk dostal k Samsonovi. Ale to bylo pak vedlejší, Holl totiž dohrál na mantinel Kučerova, který to pěkně posléze schytal. A také za to bude Holl vyloučen.
16:53'
Toronto sehrálo závěr přesilovky a momenty poté naprosto výborně, jenže bez gólu! Marner skvěle vybojoval puk od obránce a předložil jej před kasu pro Nylandera, který z podobné pozice jako Järnkrok pálil. Vasilevskij ale předvedl další luxusní zákrok!
16:11'
Hagel ztratil puk ve středním pásmu a Vasilevskij musel čelit další tutovce! Järnkrok dostal nalito do čisté pozice před brankou, jenže ani jednou ze dvou pokusů nepřekonal ruského gólmana!
15:30'
Hedman zdánlivě banální puk neposlal pryč a Matthews hledal z otočky Tavarese, který byl připraven na protější tyči zcela nepokrytý. Kapitánovi Toronta ale chybělo na zakončení kousíček!
14:58'
Nebezpečná sehrávka před branku, kde byli připraveni dva hráči Toronta. Vasilevskij ale reagoval výrazně rychleji a hokejkou poslal puk mimo nebezpečnou zónu.
14:38'
Faul na sebe nevybojoval O´Reilly, nýbrž Rielly. Jeho rozjezd totiž nezachytil Ross Colton (TBL) a dostal dvojku za nedovolené bránění.
14:08'
O´Reilly zatáhl hru do útočného pásma a zároveň zřejmě vybojoval faul na svoji osobu. Maple Leafs jsou ve výhodě.
13:48'
Po odpískání ofsajdu se u mantinelu kočkovali Schenn s Colem, jenž domácího obránce dohrál. Schenn jej v pohybu vzal do kravaty a hodil na led, ale tím to i skončilo.
13:29'
Domácí potřebovali střídat, proto ze středního pásma jenom prohodili puk a nijak dál útočnou akci nerozvíjeli.
13:07'
Po sérii nepřesností z obou stran přišel icing na domácí straně. Hra se tak stěhuje před Samsonova.
12:30'
Bogosian podél mantinelu neměl moc prostor, komu posílat puk. Proto jej nahozením fakticky odevzdal na domácí hole, jenže ani Toronto s tím nenaložilo o moc lépe.
11:53'
Raddyshův pokus od modré byl tečovaný a Samsonov jej nadvakrát zkrotil. Velmi důrazný byl posléze Stamkos a dvakrát lehce klepnul do brankáře, což se neobešlo bez drobné strkanice. Ale jak to rychle začalo, tak i skončilo.
11:30'
Point z poněkud dobré střelecké pozice posílal puk Coltonovi do téměř nulového úhlu. I tak to ale útočník hostí zkusil, Samsonov si prostor na bližší tyči zkušeně pohlídal.
11:00'
McCabe na obranné modré ostře zastavil Pointa, který jenom prudce narazil do jeho těla. Rozhodčí sice posléze přerušili hru, za účelem McCabova vyloučení to však nebylo.
10:33'
Järnkrok sprintoval za odraženým pukem do útočného pásma, ale ve finále marně. Matthews totiž hrál kotouč vysokou holí, která byla signalizována. Järnkrok tak hru poslal na středový kruh.
09:49'
Ještě předtím však Aston-Reese dohrál na mantinel Hedmana, který si musel zkrátit střídání a odjet s bolestivým výrazem na střídačku. Tohle by byla pro Lightnings velká rána...
09:49'
Rielly dostával puk od Holla pod tlakem, přesto si ale domácí poradili a rozvíjeli útok. Ten skončil sraženým nahozením mimo hrací plochu, následuje další komerční brejk.
09:03'
Aston-Reese takovým zvláštním nahozením poslal puk na branku, Vasilevskij jenom prodloužil za branku, kde jej vzali jeho spoluhráči.
08:10'
Po komerční přestávce pokračuje duel nadále a zase to jsou hráči Tampy, kteří jsou o něco aktivnější. Toronto se dostalo do útočného pásma i díky dobré práci Kämpfa, ten byl ale po přechodu modré zdvojen.
06:12'
Jenže po necelé půlminutě je hned srovnáno! ANTHONY CIRELLI táhl brejk po levém křídle, naprosto ideálně se zbavil Holla a předal puk křížem na Hagela, který nenahazoval na branku, nýbrž sehrával na modrou pro Perbixe. Jeho přihrávku na hranici brankoviště našel právě Cirelli a nadvakrát dostal puk za Samsonova – 1:1! Asistence: Brandon Hagel, Nick Perbix.
05:46'
Přestože má pod okem dva pěkné monokly, MORGAN RIELLY na to nebere ohled a otevírá skóre! Tavares nahodil puk do útočného pásma a vypadalo to, že Sergačjov bude hrát jako první. Jenže obrana Tampy zaspala, Knies vybojoval na mantinelu puk a vracel jej druhosledovému hráči mezi kruhy. Tam byl právě Rielly a šikovnou střelou nad lapačku otevírá skóre – 1:0! Asistence: Matthew Knies, John Tavares.
04:59'
Hedman na modré zachytil kotouč tak, že jej prakticky připravil pro Laffertyho, který vytáhl hru dopředu po pravém křídle. Křížem sice trefil jenom prkna za brankou, útok pokračoval a druhou střelu Leafs na kasu obstaral Reese. Vasilevskij podržel puk ve výstroji.
04:32'
Hagel chtěl zakončit rychlý kontr po ztrátě domácích ve středním pásmu a Bellemare mu přistrčil z levé strany. Těsně před střelbou jej ale ostře zastavil Brodie a Hagel byl trochu rád, že odjel na střídačku po svých.
04:15'
Obléhání útočného pásma Tampy pokračuje. Sražený pokus však letěl přímo do ochranné sítě nad Samsonovou brankou, a tak se bude vhazovat po jeho pravici.
03:36'
Ale znovu se hraje před Samsonovem. Bogosian dokázal před napadajícím obráncem zakončit, stejně jako Killorn z druhého lsdu. Samsonov si ale připsal třetí zákrok.
02:56'
Torontu se navíc povedlo vyhodit tak, aby z toho nebyl icing. Proto může konečně vystřídat, někteří hráči byli na ledě už skoro dvě minuty!
02:00'
Hosté drží po vyhraném buly pásmo a Ian Cole po třetím náznaku nakonec vypálil. Trefil jenom klubko těl na kruzích a Leafs se museli bránit zakončení ze slotu, i tohle přestáli.
01:16'
Stamkos vybojoval puk ve středním pásmu a přes levou stranu dostal puk znovu před branku, kde byl připravený Point. Ten sehrával na Sergačjova, který trefil jenom beka před sebou. Toronto pak vyhodilo na icing.
00:03'
Páté čtvrtfinále začíná! Úvodní buly vyhráli domácí a okamžitě rozjeli útočnou snahu, zatímco střelecký pokus ale zapsala jako první Tampa. Kilornova střela z pravého kruhu ale skončila pouze na Samsonovi.
00:01'
TORONTO vs. TAMPA BAY – Jak šla série?

Dva naprosto jednoznačné výsledky a dvojí prodloužení. Zatímco diváci na Floridě dostali drama až do poslední chvíle, v Kanadě to bylo o poznání jasnější. Lépe do série jednoznačně vstoupily Blesky, které v úvodním duelu rozstřílely domácí poměrem 7:3, když základ výhře daly už vyhranou první třetinou poměrem 3:0. A hned v prvním utkání navíc bylo co probírat, ostrý faul domácího Buntinga rozvířil debaty na sociálních sítích.

Dva dny poté se ale utkání zcela otočilo. Toronto dalo v první třetině taktéž tři góly a už po čtyřiceti minutách vedlo 6:1, což nakonec rezultovalo ve výhru 7:2 a přesun do Amalie Areny za stavu 1:1.

Pokračování série na Floridě ale radost fanouškům Tampy nijak neudělalo. Přitom gól Darrena Raddyshe ze 34. minuty je poslal do vedení 3:2 a všechno vypadalo, že to Tampa doma zvládne. V čase 59:00 ale srovnal O´Reilly a poprvé v sérii se prodlužovalo. Rozhodnutí navíc přišlo v čase 79:15, Morgan Rielly propálil Vasilevského na bližší tyči a bylo hotovo – 3:4 OT.

V doposud posledním střetnutí to měli domácí rozehráno ještě lépe. Alex Killorn v čase 38:49 dával na 4:1 a zdálo se býti hotovo. Jenže naprostý kolaps způsobil nejen srovnání na 4:4, ale i nakonec pád v prodloužení. Tam se po necelých pěti minutách trefil Kerfoot a poslal Toronto domů s mečbolem.
Přeji vám krásnou páteční noc při sledování NHL! Boje o Stanley Cup jsou v plném proudu a aktuální souběh průběžných výsledků je takový, že ani jeden z loňských finalistů nemusí reálně projít přes první kolo.

Situace je však rozhodně vážnější u Tampy Bay, která nemá za stavu 1:3 už kam couvnout. Přitom mohlo být úplně všechno jinak, jenže Lightnings doma nezvládli ani jeden duel, přičemž v tom čtvrtém dokonce přišli o vedení 4:1 po dvou třetinách.

Na druhé straně je tu ale Toronto, jehož snaha prorazit v play-off je už několik let největší bolestí celé organizace. Od sezony 2003/04 nikdy Leafs nepřelezli přes první kolo, posledních pět sérii navíc prohráli až v naprosto posledních duelech. Teď ale věří, že kletbu prolomí a po deseti letech se dostanou do další fáze.

Scotiabank Arena bude hostit páté utkání série v 1:00 našeho času, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.