NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Winnipeg - 28. dubna 2023   04:00

Vegas
Vegas
00:50' Stephenson (Stone, Howden) • 20:42' Stone (Pietrangelo) • 24:41' Karlsson (Amadio, R. Smith) • 28:37' Stephenson (Stone, Eichel)
Winnipeg

To by z T-Mobile Arény bylo vše, děkuji vám za pozornost a těším se na vás u dalších textových přenosů.
Na závěr pojďme po stopách celé série, kterou Winnipeg načal jasným vítězstvím 5:1, za domácí Vegas se dokázal prosadit jen Karlsson. Ve druhém utkání se rozhodlo ve třetí třetině, do které se šlo za vyrovnaného stavu, Golden Knights však díky dvojici Stephenson – Stone zvládli vývoj překlopit na svoji stranu a uspěli poměrem 5:2. Třetí duel ve Winnipegu za stavu 4:4 dospěl do prodloužení, kde v čase 83:40 pro hosty rozhodl Amadio. Čtvrté klání zlomily slepené trefy Karlssona a Barbaševa z druhé třetiny, na které Jets nenašli odpověď a prohráli – 2:4. Vegas tak dnešním zápasem udělalo poslední krok, k čemuž napomohly i dobré starty do první a druhé třetiny.

3. William Karlsson (VGK) 1+0
Je dobojováno! Winnipegu se ve třetí části podařilo snížit díky Kylu Connorovi, poté ještě korigoval stav Dubois, jehož ale o gól připravilo nedovoleným způsobem vyhrané vhazování Wheelera. Je tady jasné, že Jets končí sezónu a Vegas postoupí do druhého kola, kde se utká s lepším z dvojice Edmonton – Los Angeles. Golden Knights jsou navíc prvním týmem, který postoupil do druhého kola, všichni ostatní o to teprve bojují.
59:48'
Ehlers si přihrál s Wheelerem, ten už také nikam nespěchá.
59:34'
Jets se vrací k prázdné brance, kde zápas dohrají.
59:17'
Pionkova rána neprošla až na branku a domácí budou moci vyhodit.
59:00'
Poslední minuta.
58:25'
Stephensonovu ránu ze středního pásma zastavil obětavý Appleton a chvíli na to domácí útočník z podobné pozice minul.
58:02'
Hellebuyck potřetí startuje na střídačku!
58:00'
Posledních 120 sekund třetí třetiny.
57:52'
Puk končí nad střídačkami, uvidíme další vhazování.
57:40'
Karlsson už mířil s pukem na prázdnou klec, u modré ho ale zastavil Pionk.
57:25'
A ta je úspěšná, gól neplatí!
57:25'
Vše se ještě zkoumá na videu, protože Wheeler nejspíš vyhrál vhazování rukou, což domácí střídačka argumentuje a bere si výzvu.
57:25'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Další úpravu skóre zařizuje PIERRE-LUC DUBOIS, jenž na brankovišti přetlačil dva domácí hráče a tečoval nástřel Pionka, který ještě předtím změnil směr o Lowryho. Asistence: Adam Lowry a Neal Pionk.
57:12'
Stejný hráč to zkusil znovu, ale Barbašev byl připraven blokovat.
56:54'
Wheeler z pravého kruhu minul bližší šibenici, moc mu ale nechybělo.
56:45'
Po buly z modré znovu střílel Pionk a Lowry dokázal jeho pokus tečovat, Brossoit měl co dělat, aby kotouč udržel, ale nakonec se mu to povedlo.
Oddechový čas pro tým Winnipeg Jets.
56:39'
Další výstřel domácích už vyletěl ven, branku ale těsně minul a po icingu se hra před Brossoita zase vrátí.
56:28'
Connor na modré rybičkou zastavil vyhozený kotouč a Jets se nadále drží v pásmu.
56:18'
Další pokus Pionka zablokován.
55:56'
Hned po vhazování pálil Connor, jenže netrefil branku.
Poslední komerční přestávka třetí třetiny a nejspíš i zápasu.
55:49'
Ehlersova střela zablokována.
55:20'
Dnes to ale hostům příliš nevychází, nedaří se jim střílet z nebezpečných pozic.
55:00'
Hellebuyck opět venku!
54:22'
Přesilu jednoho hráče v poli Jets využili a snižují! Lowry za brankou vybojoval puk a Wheeler našel před branku najíždějícího KYLEA CONNORA. Ten neváhal a z jedničky uklidil kotouč za Brossoitova záda. Můžu se mýlit, ale myslím si, že už je pozdě. Asistence: Blake Wheeler a Adam Lowry.
Následuje komerční přestávka.
54:14'
Další akce Winnipegu končí poté, co kotouč vypadl z hrací plochy.
54:01'
Eichel vytlačuje hru znovu alespoň za modrou čáru, kde je ale okamžitě zastaven.
53:38'
Teď už ale Howden dostal hru daleko od své klece a unavená pětice může střídat.
53:23'
Ehlers přemýšlel, co bude dál dělat s kotoučem, nabil proto Connorovi a ten hned střílí.
52:55'
Jets ale po rychlém návratu nadále mačkají domácí hráče, hlavně Martinez s Pietrangelem už jen stojí.
52:32'
Po vhazování už ale Vegas dokázalo dostat hru alespoň do středního pásma.
52:25'
Stone dokázal vyhodit a puk se kutálel do branky, nakonec se ale převalil a skončil vedle pravé tyčky a tedy na zakázaném uvolnění.
52:19'
Schmidtovu ránu před brankou tečoval Kuhlman, Brossoit odolal.
52:06'
Jets zatím kombinují.
51:46'
Hellebuyck na střídačce, Winnipeg to zkusí v šesti!
51:42'
Icing domácích.
51:19'
Pionk z modré mířil příliš vysoko.
51:00'
Jets pokračují v útočné, Vegas už vážně nikam nespěchá.
50:28'
Connor z levého kruhu netrefil branku, od mantinelu se ale puk vrátil zpět k Brossoitovi a ten si jej málem srazil za svá záda.
50:07'
Další icing Rytířů.
49:56'
Dubois po pravé straně projel až před branku a zakončoval bekhendem, k dorážce se poté natahoval Kuhlman i sám Dubois, ale Brossoit nadále drží.
49:28'
Zakázané uvolnění domácích.
48:58'
Kotouč poté po hrazení vyletěl ven z pásma.
48:45'
Ehlers z dobré pozice na pravém kruhu netrefil zařízení.
48:22'
Ránu DeMela vyrazil domácí gólman před sebe, projíždějícímu Stenlundovi se nepodařilo dorazit.
47:52'
Schmidt zkoušel pálit z levého kruhu, na Brossoita si nepřišel.
47:16'
Winnipeg uspěl na vhazování, poté se však hráči v bílém pořádně nedohodli a po nepřesné rozehrávce jim rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
Komerční přestávka.
47:10'
Ofsajd hostů.
46:45'
Za modrou projel Howden, jehož na hranici pravidel zastavil Schmidt.
46:08'
To nyní převedl Stephenson, který po zisku puku místo útočení do otevřené obrany raději jen nahodil.
45:49'
Jets jsou směrem dopředu aktivnější, je to ale dáno i tím, že Vegas už spíše šetří síly.
45:27'
Samberg dokázal po rychlé kombinaci s Wheelerem projít přes modrou, další pokračování akce zarazil bránící Martinez, jenž hokejkou zablokoval přihrávku a touš se vznesl mezi diváky.
45:10'
Kotouč po zásahu jednoho z domácích hráčů vyletěl někam nad trestné lavice.
44:25'
Pokus o rychlý návrat Winnipegu nevyšel, pískán je icing.
44:19'
Zblokovaná střela Niederreitera, kotouč je už ve středním pásmu.
43:58'
Namestnikov se u pravé tyče natahoval po nahození DeMela, puk ale nezasáhl.
43:45'
Další pokus o útok předvádí Appleton.
43:25'
Stenlundovi se podařilo probít se přes modrou u mantinelu mu ale stopku vystavil obránce Hague.
42:55'
Pionkovu střelu clonil právě Lowry, Brossoit si přesto kotouč našel a zasáhl.
42:39'
Lowry protáhl puk do pásma a tam se hosté drží.
42:11'
Kuhlmanovu střelu z pravé strany blokuje dobře postavený Hutton.
42:00'
Vyloučení hráči jsou zpět, pokračovat budeme v plném počtu.
41:49'
Eichel byl sám u levé tyčky, místo střely však raději přihrával a jeho pas byl přizvednut.
41:28'
Oba týmy střídají.
41:13'
Ehlers z levé strany minul branku.
40:31'
Po zisku puku byl v dobré šanci Martinez, přihrávku na volného spoluhráče však zastavil Schmidt.
40:06'
Hraje se 4 na 4, s pukem operují domácí.
40:01'
Střely na branku: 22 – 14.
Další třetina začne přibližně v 6:16.
Druhá třetina jasně patřila domácím hráčům, kteří opět skórovali velmi brzo po úvodním buly. Hned v první minutě prostředního dějství uspěl Mark Stone, poté se prosadil William Karlsson a nakonec Golden Knights dokázali po rychlé kombinaci využít přesilovku. Autorem čtvrté branky je dnes již dvougólový Chandler Stephenson. Jets za čtyřicet minut vystřelili jen 14 střel, což je opravdu málo a Winnipeg se zdá být vyřízený. Dlouhá absence Ehlerse se na výkonu dánského střelce podepisuje, velkou ztrátou je i nepřítomnost Scheifeleho a Morrisseyho. Čeká na hosty posledních dvacet minut sezóny nebo se jim ještě podaří z popela povstat?
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Jonathan Marchessault – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Kevin Stenlund – 2 min., hrubost.
39:59'
Mezi Stenlundem a Marchessaultem ještě dochází k výměně názoru, dovoluji si odhadovat, že se bude vylučovat.
39:52'
Barbašev na brankovišti nadvakrát dorážel volný kotouč, Hellebuyckovi se podařilo všechny dorážky zastavit betonem!
39:18'
Další střídání na obou stranách.
38:54'
Jets kombinovali v pásmu, už Schmidt mohl z dobré pozice střílet a neodvážil se ani Ehlers, jenž byl volný na levém kruhu.
38:35'
Golden Knights drží hru daleko od své klece.
38:00'
Oba celky střídaly, zatímco se v T-Mobile Aréně prohání Mexická vlna.
37:25'
Martinez chtěl nahodit kotouč do pásma a ten se o hůl Duboise zvedl a vletěl přímo do Kolesarova obličeje. Také on bude, zdá se, v pořádku.
37:06'
Carrier před brankou tečoval Pietrangelovu střelu, Hellebuyck byl úspěšný.
36:54'
Zakázané uvolnění hostů zařídila nepřesná přihrávka Capobianca pro Stenlunda.
36:22'
Kuhlmanovo zakončení Brossoit dobře viděl a neměl problém zasáhnout, střela amerického útočníka neměla ani kdovíjakou razanci.
35:58'
Nahození DeMela před brankou tečoval jeden z hráčů v bílém a herní předmět proskákal jen těsně kolem levé tyčky.
35:39'
Hosté se nyní dokázali držet před Brossoitem, jenže se jim nedaří střílet.
35:07'
Nepřesnou přihrávku Samberga u modré vypíchl Smith a nebýt rychlé reakce Dillona, asi by se domácí forvard dostal do úniku.
34:43'
Rozehrávajícího Hellebuycka překvapil napadající Amadio, hostující brankář přeci jen situaci ustál.
Pokračovat budeme po komerční pauze.
34:27'
Hellebuyck přerušuje hru zákrokem proti nahození Karlssona od střídaček.
33:52'
Na levé straně dostal prostor Connor, jenž okamžitě střílel. Kanonýr hostů mířil na bližší tyčku a povedlo se mu rozvlnit síť, bohužel pro Jets to byla jen ta postranní.
33:27'
Roy drží puk za Hellebuyckovou klecí.
33:08'
Čtvrtá formace Winnipegu dokázala vybojovat kotouč, ke střele se ale nedostala.
32:23'
Hellebuyck dokázal zastavil pokus Kolesara i následnou dorážku Barbaševa z pravého kruhu.
32:18'
A ještě jeden.
32:11'
Icing hostů.
31:53'
Samberg u hostující střídačky čistě dohrál Stona, to se přesto domácím hráčům nelíbilo a poté, co kotouč vypadl mimo hřiště se tak rozjela další strkanice.
31:35'
Jets pokračují ve hře kolem Brossoitovy klece, potřebují ale častěji střílet.
31:07'
Dubois z levé strany vypálil tak vysoko, že jeho rána trefil obránce Pachala do obličeje. Všichni hráči se kole, domácího beka sjeli, ten však okamžitě signalizoval, že bude v pořádku.
30:45'
Pietrangelo chtěl vysunout Karlssona neobsazeného na útočné modré, tomu se však nepodařilo zpracovat prudký pas a pískán je tak icing.
30:39'
Víc se jim ale nepodařilo, Vegas kontroluje hru.
30:21'
Pionkův zákrok na Smitha u mantinelu prošel, Jets tak mohou vyvézt puk.
30:07'
Karlssonovu střelu zablokovala DeMelova hokejka, kotouč poté vyletěl ze hřiště.
29:44'
Přihrávka rukou od domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:18'
Marchessault z předbankového prostoru dorážel pokus Smitha, Hellebuyck další puk za svá záda nepustil.
28:37'
Vegas právě vstřelilo branku!
Domácí na využití přesilovky potřebovali přesně 10 sekund a nyní tak vedou již 4:0! Po rychlé kombinaci se z prostoru na levém kruhu prosadil CHANDLER STEPHENSON, jemuž z úrovně brankové čáry nabíjel Stone. Zdá se, že Jets jsou jednou nohou venku z play-off, ale nepředbíhejme. Asistence: Mark Stone a Jack Eichel.
28:27'
Adam Lowry – 2 min., hákování.
28:17'
Dillon z ostrého úhlu trefil Brossoitovo rameno a z předbrankového prostoru se k dorážce natlačil Lowry, ale ani tato za záda domácího brankáře neprošla! Byla to asi největší šance Jets v zápase.
28:13'
Oba celky v plném počtu.
27:56'
Nedošli ale ani do středního pásma, Martinez jejich akci zarazil.
27:39'
Connor dokázal obrat Amadia a na tahu jsou hosté.
27:24'
Vegas se vrací zpět po prostřídání.
26:59'
Whitecloudovi se podařilo na malý moment proniknout do pásma, tam byl ale sám a proto zvolil návrat zpět.
26:41'
Ehlers v útočné třetině narazil na přesilu, která ho o kotouč připravila.
26:16'
Hrát se bude ve čtyřech, což potenciálně znamená větší šanci na gól díky volnému prostoru.
26:13'
Brayden Pachal – 2 min., hrubost.

Karson Kuhlman – 2 min., hrubost.
26:13'
Kuhlmana pak u mantinelu ještě dohrál Pachal a za Brossoitem se strhla velká roztržka, do které se zapojili také Dillon, Stenlund, Hutton a Howden.
26:13'
Kuhlman tečoval nahození Pionka, to už ale přišlo ze středního pásma a pískán je ofsajd.
26:06'
Po přistrčení Mäenalanena pálil ze slotu aktivní Stenlund, Brossoit ale situaci kontroloval a vyrážečkou dostal kotouč až do ochranné sítě.
25:35'
Kuhlman protáhl kotouč od pásma a čtvrtá lajna hostů kombinuje.
24:50'
Roy hned vyrazil do přečíslení se spoluhráčem a zvolil zakončení, které končí v Hellebuyckově lapačce.
24:41'
Golden Knights přidávají třetí trefu! WILLIAM KARLSSON nejprve vybojoval kotouč za brankou a poté se přesunul k pravé tyči, kam o několik sekund později dostal bekhendovou přihrávku od Amadia. Hellebuyckovi teď obrana příliš nepomohla, protože švédského útočníka nikdo nebránil a ten měl tak snadnou práci – 3:0. Asistence: Michael Amadio a Reilly Smith.
24:25'
Té se mu nedostalo a Vegas míří do protiakce.
24:18'
Ehlers se proháčkoval do útočné třetiny, kde nyní čeká na podporu spoluhráčů.
23:56'
Přihrávka z levého rohu prošla až na modrou, odkud hned střílel Dillon.
23:43'
Protiakce Namestnikova končí zákrokem brankáře Brossoita.
23:37'
Carrier v levém rohu sestřelil Pionka, který se těžko sbírá z ledu.
23:26'
Ofsajd domácích.
22:54'
Stenlund zkoušel ze slotu propálit blokujícího beka ve zlatém dresu, to se mu nepovedlo a domácí brankář tak zasahovat nemusel.
22:41'
Stenlund rozjel Mäenalanena a ten vypálil z levé strany, Brossoit zasáhl betonem.
22:05'
Appleton si udělal prostor na levém kruhu a vypálil, jeho rána Brossoitovi vypadla z lapačky, naštěstí pro domácí nikdo z hostů nebyl připraven na dorážku.
21:49'
DeMelo nyní dokázal dostat hru do středního pásma.
21:32'
Icing Winnipegu.
21:20'
Hague z modré trefil beton Hellebuycka a Kolesar z levé strany zakončoval do poloprázdné branky, měl to ale celkem z úhlu a nastřelil tak jen levou tyč!
21:05'
Pionk byl dohrán Carrierem a domácí pokračují v útočném snažení.
20:42'
Další skvělý vstup do třetiny, Golden Knight tak vedou 2:0! Sambergovi se nepodařilo zastavit DeMelovo vyhození a na pravém kruhu se tak ke kotouči dostal MARK STONE. Domácí kapitán si puk zpracoval ze vzduchu, vytočil se s ním a z mezikruží prostřelil Hellebuycka. Asistence: Alex Pietrangelo.
20:27'
První akce jim ale nevyšla a na druhou stranu míří Howden.
20:08'
Hosté uspěli na buly a začínají honičku za vyrovnáním.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:11.
Střely na branku: 8 – 5.
Je tomu tak, máme za sebou prvních dvacet minut. Golden Knight úspěšně vykročili za ukončením série, když hned v úvodu utkání odskočili do vedení. Stoneova přihrávka z mezikruží v čase 0:50 našla u levé tyčky neobsazeného Chandlera Stephensona. Domácí pak ještě nevyužili přesilovku, v samotném závěru pak Barbašev ve velké šanci zklamal. Jets rozhodně nejsou bez šance, musejí ale více střílet, protože 5 střeleckých pokusů za 20 minut není nijak závratný počet.
20:00'
19:52'
O kotouč se bojuje v rohu u mantinelu, zdá se, že už se toho víc nestane.
19:31'
K Barbaševovi se odrazil kotouč a ruský střelec pálil z hranice brankoviště, v dobré pozici ale zklamal, když branku přestřelil!
19:17'
Akci domácích zastavila přihrávka rukou.
19:00'
Poslední minutka první třetiny.
18:46'
Hosté ale nezvládají přecházet přes útočnou modrou čáru.
18:15'
Winnipeg může založit útočný výpad, oba týmy prostřídaly.
17:47'
Také hosté se chtěli dostat k zakončení, ale nedařilo se jim. Když byl v dobré pozici Pionk, nedostal dobrou přihrávku.
17:14'
Carrier střílel z levého kruhu, Hellebuyck zasáhl vyrážečkou.
16:38'
Domácí nasadili na led čtvrtou lajnu a ta znovu věší hráče v bílých dresech na mantinely, Jets tak mají problém dostat se z vlastního pásma.
16:14'
Jeho nahození skončilo mezi diváky po zásahu dobře postaveného Dillona.
16:08'
Stone rozjel další akci přihrávkou na Stephensona.
15:49'
Jets se tak museli pro puk vrátit do středního pásma, oba týmy mezitím prostřídávají.
15:35'
Niederreiter z levého kruhu přestřelil.
15:29'
Hosté se přesto usazují v pásmu.
15:00'
Ehlers spěchá za vlastním nahozením, nedostává se mu ale podpory od jeho spoluhráčů.
14:41'
Karlsson uspěl na buly a Amadio hned přesouvá hru daleko od vlastní klece.
Poslední komerční přestávka první třetiny.
Následnou potyčku mezi Whitecloudem a Duboisem dokázali rozhodčí velmi rychle rozehnat.
14:37'
Dubois před brankou změnil směr Pionkova nahození a ještě se snažil dorážet, ale na větší ohrožení Brossoita byl příliš blízko.
14:18'
Carrier odhazuje kotouč a Vegas bude střídat.
13:42'
Martinez si z modré duchapřítomně sjel na levý kruh a tam nakonec sebral kotouč, jeho střela ale mezi tři tyče nemířila.
13:26'
Domácí byli vytlačeni do středního pásma, hned se ale vracejí.
13:06'
To se mu ale nepovedlo a s pukem hrají domácí, Stephenson rozjíždí další akci.
12:47'
Na druhé straně Dillon vyrazil za vlastním nahozením a snaží se kotouč vybojovat.
12:18'
Smith z pravé strany nahazoval puk na branku, kam si ještě najížděl Karlsson, ale Hellebuyck situaci zvládl.
12:18'
Hra vysokou holí od hostujících borců znamená další přerušení.
12:01'
Na druhé straně Ehlersovu střelu zablokoval jeden z domácích beků, kotouč ale nakonec proskákal až na zadní tyčku, kde však nikdo z hráčů v bílém nebyl.
11:35'
A následně připravil palebnou pozici pro svého spoluhráče, Hague ale z modré minul.
11:20'
Eichel ukořistil nepřesnou přihrávku ve středním pásmu.
10:45'
Jestli mají Jets s něčím problém, je to důrazné napadání domácích. Zejména Carrier je zatím velmi nebezpečný.
10:13'
Smith Hellebuycka střelou z levého rohu nepřekvapil, na tahu jsou hosté.
09:46'
To se Rytířům podařilo, oba celky tak střídají.
09:16'
Pionk z modré trefuje připraveného Brossoita, Vegas se teď snaží o uklidnění hry.
08:43'
A ještě jednou ruský útočník, kterého nyní přímo před brankou musel odzbrojit Dillon.
08:29'
Právě Barbašev dostal od Whiteclouda pas na levý kruh, od střely ho odradil Ehlers.
08:14'
Barbašev přesouvá hru k Hellebuyckovi.
Následuje komerční pauza.
08:05'
Do útočné třetiny vjel Capobianco a z pozice nad levým kruhem se pokoušel o překonání Brossoita, jenž si jeho střelu pohlídal a přerušuje hru.
07:55'
Kolesar blokuje nástřel z modré čáry.
07:45'
Hosté ale pokračují s pukem a vymýšlejí útočnou akci.
07:25'
Appletonovu žabičku pro Duboise u modré zastavuje jeden z domácích.
07:17'
07:08'
DeMelo vyhazuje, Jets se ubrání.
07:00'
Roy před brankou tečoval nahození Pietrangela, bohužel pro domácí přímo do středu branky a tedy i do Hellebuycka.
06:49'
Vegas je po dalším vyhození zpět, hosté stihli prostřídat.
06:29'
Stephenson nastřeloval puk před branku a tam se po něm natahoval Stone, nepodařilo se mu však změnit směr jeho letu.
06:15'
Pietrangelo rozděluje přihrávky od modré čáry.
05:54'
Hellebuyck zastavil nahození Karlssona a Jets se znovu osvobodí.
05:33'
Lowry zatlačil na Eichela a ten u mantinelu přišel o kotouč, hosté tak vyhazují.
05:17'
Dylan Samberg – 2 min., podrážení.
05:04'
Vegas uzamklo hosty před jejich klecí a kombinuje.
04:38'
Capobiancovi nevyšlo vyhození po mantinelu a Hague udržel domácí hráče v pásmu.
04:08'
Na druhé straně hrozil Connor, který ale na všechno zůstal sám, protože jeho spoluhráči střídali.
03:40'
Carrier pálil z levé strany, další práce pro Hellebuycka.
03:18'
Jets se snaží něco vymyslet v pásmu, příliš se jim ale nedaří.
02:49'
Přicházejí o něj po zakázaném uvolnění, hra se vrátí před Hellebuycka.
02:36'
Hostům se podařilo zarazit kombinaci Rytířů a mohou si užít kotouče.
02:01'
Eichel najížděl na branku z levé strany, u bližší tyčky narazil na Hellebuyckovo rameno.
01:39'
Jets se snaží odpovědět a hrají v pásmu, Brossoita zatím nedonutili k zákroku.
00:50'
No, tak to bylo rychlé! Golden Knights se dostávají velmi brzy do vedení po dobrém napadání Carriera. Domácí se hned vzápětí dostali ke kombinaci v pásmu a po přihrávce Stona se od levé tyčky prosazuje CHANDLER STEPHENSON – 1:0. Asistence: Mark Stone a Brett Howden.
00:28'
Winnipeg kontroluje kotouč ve svém pásmu.
00:01'
Nakonec vidíme změny i v domácí sestavě, ve které chybí beci McNabb s Theodorem, jejich místo zaujme dvojice Pachal – Hutton. Hrát nebude ani Kessel, jehož nahradil uzdravený Carrier.

Vegas Golden Knights: Brossoit (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), Hutton, Pachal, Hague, Whitecloud – Amadio, Eichel, Marchessault – Howden, Stephenson, Stone (C) – R. Smith (A), Karlsson, Carrier – Barbašev, N. Roy, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Holm) – Dillon (A), Pionk, Schmidt, DeMelo, Samberg, Capobianco – Connor, Dubois, Wheeler – Ehlers, Naměstnikov, Niederreiter – Barron, Lowry (A), Appleton – Kuhlman, Stenlund, Mäenalanen.
Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Rank, Pollock – Murchison, Suchánek.
Jako již tradičně můžeme počítat s tím, že se start utkání malinko opozdí. Budíky si tak klidně můžete nastavit na 4:20, zhruba v tento čas totiž padne úvodní buly.
Domácí ve zlatých dresech s velkou pravděpodobností nastoupí beze změn, avšak v zápasové sestavě soupeře bude potřeba provést úpravy. Winnipeg nebude moci využít Morrisseyho, jenž odstoupil v průběhu třetího utkání a chybět bude také zraněný Scheifele. Na druhou stranu se stále čeká na Ehlersův návrat, který měl přijít už na startu série a pokud se dánský forvard nevrátí dnes, možná už pro Jets bude pozdě.
V posledním odehraném utkání domácí Jets nejprve přišli o Scheifeleho, jenž po kontaktu z brankářem tvrdě narazil do mantinelu, brzy se však dostali do vedení po trefě Wheelera. Za hosty pak v 10. minutě srovnal krok Howden. Vegas navíc parádně zvládlo úsek mezi 34. a 35. minutou, kdy se v krátkém časovém sledu prosadili Karlsson s Barbaševem, na což ještě po návratu z kabin odpověděl Dubois. Další útočné snažení Tryskáčů ale vyšlo na prázdno a definitivní pojistku tak do prázdné klece přidal znovu Howden. Golden Knights si tak do města hazardu přivážejí mečbol, zvládnou ho využít nebo bude po závěrečné siréně zvedat ruce nad hlavu celek z Kanady?

25.4.2023
Winnipeg Jets – Vegas Golden Knights 2:4
(1:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Wheeler (Pionk, Niederreiter), 43. Dubois (Wheeler, Pionk) – 10. Howden (Stephenson), 34. Karlsson (Marchessault, Theodore), 35. Barbašev (Theodore, Stephenson), 60. Howden (Stone)

: Hellebuyck (Rittich) – Dillon, Pionk, Samberg, DeMelo, Stanley, Schmidt – Connor, Dubois, Niederreiter – Naměstnikov, Scheifele, Wheeler – Barron, Lowry, Appleton – Jonsson Fjällby, Stenlund, Mäenalanen

: Brossoit (Quick) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Amadio, Eichel, Marchessault – R. Smith, Karlsson, Kessel – Howden, Stephenson, Stone – Barbašev, N. Roy, Kolesar

(0:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 36. Karlsson (Barbašev, Marchessault) – 22. Connor (Dubois, Morrissey), 23. Dubois (Wheeler), 44. Wheeler (Niederreiter, Schmidt), 59. Lowry (Wheeler, Pionk), 60. Lowry (Niederreiter, Naměstnikov)

21.4.2023
Vegas Golden Knights – Winnipeg Jets 5:2
(0:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Karlsson (Kessel), 31. Eichel (Pietrangelo, Amadio), 46. Stephenson (Pietrangelo, Stone), 54. Stone (Stephenson, Howden), 58. Stone (Karlsson, Kessel) – 10. Lowry (Pionk, Schmidt), 37. Stenlund (Mäenalanen, DeMelo)

22.4.2023
Winnipeg Jets – Vegas Golden Knights 4:5 po prodl.
(1:2, 0:2, 3:0 – 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Connor (DeMelo, Dillon), 43. Niederreiter (Dubois, Pionk), 55. Scheifele (Pionk, Connor), 60. Lowry (Naměstnikov, Pionk) – 3. Stephenson (Stone, Theodore), 7. Eichel (Stephenson, Pietrangelo), 31. Eichel (Pietrangelo, R. Smith), 38. Kolesar (Eichel, Amadio), 84. Amadio (Barbašev)
Čeká nás páté utkání série mezi týmy Vegas Golden Knights a Winnipeg Jets. Domácí Rytíři si do T-Mobile Arény přivezli první mečbol, který se budou snažit využít. Hosté naopak budou usilovat o to, aby ještě dostali šanci vrátit sérii před své fanoušky. Je tedy o co hrát, určitě si v pátek přivstaňte a utkání společně s námi sledujte.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 4:00.