3. Jhonas Enroth: 34 zákroků
Československá stopa v utkání

Ondřej Palát (TBL): 0+1, 4 střely, čas na ledě: 14:08
Radko Gudas (TBL): 0+0, 0 střel, čas na ledě: 21:35

Český obránce byl dnes třetím nejvytíženějším hráčem hostů, ale také si odseděl celkem 9 trestných minut, nejvíce ze všech hráčů.
Je dobojováno. V dnešním zápase jsou nakonec úspěšnější hráči Tampy Bay. Nutno podotknout, že i přes velikou vyrovnanost dnešního utkání měli přeci jenom mírně navrch hosté, zejména v první polovině utkání a bod navíc pro ně je tak zcela zasloužený.
61:50
Tampa právě vstřelila branku!
Po obkroužení branky a přihrávce před bránu nejprve nezpracoval puk Eric Brewer, ale následně se jej ujal ALEX KILLORN, který se neukvapil, udělal kličku a bekhendem krásně prostřelil Enrotha. Asistence: Eric Brewer, Valtteri Fillpula.
61:12
Začátek prodloužení je pochopitelně velmi opatrný.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí části padl pouze jediný gól a radovali se z něho hosté. Domácí, kteří už slavili branku na 3:1 se museli smířit s tím, že místo gólu přišlo vyloučení a následné vyrovnání. Třetí třetina byla poměrně vyrovnaná, jako celé utkání doposud a tak za nerozhodného stavu 2:2 půjdeme do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:15
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:49
Střela na Bishopa ihned po vhazování a dorážky Foligna, ale nic za záda brankáře hostů neprošlo.
58:08
Thompson se snažil zavézt kotouč do útočné třetiny, ale byl odstaven domácím hráčem.
56:40
Vanek nebezpečně z levé strany pálil na Bishopa, který svůj tým v kritické chvíli podržel.
55:38
Hostům se jejich snaha o útočnou aktivitu teď příliš nedaří.
54:14
Po Weberově nahození se bude vhazovat v obranném pásmu Tampy.
53:01
Jsme svědky trochu nudnější části hry. Za hosty teď prověřil Enrotha Johnson, ale jeho pokus švihem od modré čáry neměl příliš mnoho šancí domácího brankáře zaskočit.
51:25
Na obou týmech je vidět zvýšená opatrnost zejména ve středním pásmu.
50:10
Komerční přestávka.
50:10
Crombeen nahazoval kotouč zpoza branky na domácího brankáře, ten byl ale pohotový a puk má pod lapačkou.
49:46
Domácí nahazují do útočné třetiny, tam ale nikdo ze spoluhráčů není.
48:47
Nebezpečná situace před Enrothem a ještě Johnson dorážel, ale domácí brankář zachránil situaci.
48:17
Tuto střelu z levé strany, v podání Martina St. Louise už ale Enroth chytá a přerušuje tak hru.
48:01
První formace Tampy Bay teď motá hlavy domácímu celku.
47:28
Po nepovedeném útoku Buffala jdou dopředu hosté, ale také oni ztrácejí kotouč.
46:12
Po střele Tylera Ennise nás čeká komerční přestávka.
45:43
Tak to byla velmi hořká chvilka pro domácí. Nejprve jim hlavní sudí upřeli branku a následně v oslabení inkasovali po trefě TEDDYHO PURCELLA. Je vyrovnáno 2:2. Asistence: Ryan Malone, Martin St. Louis.
45:21
Hráči Buffala už se radovali z branky, ale nakonec je z toho pouze vyloučení Thomase Vanka za hru vysokou holí.
45:10
44:52
Brankář Tampy si připisuje další zákrok po pokusu Foligna.
44:27
Střela od modré, která míjí branku hostí.
44:01
V první polovině početní výhody Buffala musel jednou Bishop zasahovat ramenem, jinak si ale domácí nedokázali vytvořit žádnou šanci.
43:10
Radko Gudas dostává menší trest za nedovolené bránění.
42:58
Vhazování v obranném pásmu Buffala.
42:48
V pásmu domácích bylo teď pořádně dusno. Martin St Louis se snažil dorážet před Enrothem a byl z toho pořádný závar, který naštěstí pro domácí brankou neskončil.
41:35
A na druhé straně Stamkos dvakrát nebezpečně ohrozil Enrotha. Stamkos dnes patří k nejčastějším střelcům.
40:33
Bishop už musel zasahovat proti pokusu Foligna.
40:01
Třetí dějství začne přibližně ve 3:30.
Ve druhé třetině konečně začaly padat branky. Nejprve v přesilové hře dokázal dát domácím vedení Thomas Vanek, ale ani né o dvě minuty později hosté vyrovnali zásluhou Johnsona. Krátce před konce druhé části ale vrátil vedení domácím znovu v početní převaze Jamie McBain a domácí tak po druhé třetině vedou nad svým soupeřem 2:1.
40:00
39:15
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:34
Sabres právě vstřelili branku!
A domácí se znovu ujímají vedení. Přihrávka na pravou stranu ještě neprošla, ale odražený kotouč se dostal k JAMIEMU MCBAINOVI, jehož střela zápěstím byla naprosto přesná. Asistence: Cody Hodgson, Thomas Vanek.
37:57
Tampa už podruhé vyhazuje přes všechny čáry.
37:11
Kevin Porter se řítil sám na Bishopa, ale v samostatném úniku z levé strany jej zastavil Eric Brewer za cenu hákování a domácí si tak zahrají další početní převahu.
36:47
36:20
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
35:46
Domácí zatím nic moc nevymysleli, ale stále drží útočné pásmo.
34:47
Radko Gudas dostává menší trest za hrubost.
33:35
Domácím vedení dlouho nevydrželo. Pavučinku v Enrothovo brance totiž vymetl TYLER JOHNSON. Asistence: Victor Hedman, Ondřej Palát.
31:37
Krátce po vstřelené brance vidíme další potyčku, v níž je Weber a Malone.
31:09
A máme tady první branku dnešního utkání, kterou i přes podstatně větší aktivitu hostů v dnešním utkání nakonec dávají domácí hráči při přesilovce. Tečovaný kotouč se dostal k volnému CODYMU HODGSONOVI, který dává domácím vedení. Asistence: Thomas Vanek, Jamie McBain.
30:49
Christian Ehrhoff nebezpečně pálil do skrumáže před brankou, ale kotouč se naštěstí pro hosty, odrazil do rohu kluziště.
30:19
Pierre-Cedric Labrie dostává 2 minuty za hákování.
30:19
Zakázané uvolnění Tampy.
30:02
Hraje se před Bishopem, který zatím zasahovat nemusel.
29:24
Na obou stranách je teď k vidění řada chyb v rozehrávce a nikomu se tak nedaří založit pohlednou akci.
28:39
Teď už ale dokázal Ennis vyvézt kotouč ze třetiny.
28:07
Hosté se úspěšně usazují v útočném pásmu.
27:04
Bishopův zákrok po střele Grigorenka. Vhazování v útočném pásmu domácích.
26:31
Stav střel ve druhé třetině je 8:1 pro hosty.
26:02
25:51
Další nápor Tampy, z něhož vzešla nebezpečná střela Johnsona.
25:02
Zakázané uvolnění Sabres.
24:47
Až teď musel brankář hostů zasahovat a raději podržet kotouč v lapačce.
24:26
Domácí hráči se na chvíli usadili v útočné třetině, ale Bishopa neohrozili.
23:16
Po této střele Hedmana od modré čáry už ale domácí gólman musel na led. Vhazování před Enrothem.
22:56
Dva střelecké pokusy hostů. Enroth nemusel zasahovat.
22:30
Domácím dělá problém přechod přes střední pásmo.
21:00
20:37
Buffalo vyhazuje.
20:18
Hosté obsadili útočné pásmo a dohrávají zkrácenou přesilovou hru.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:35.
V první třetině jsme branku neviděli. Za to jsme byli svědky několika pěstních soubojů a také celkem pohledného útočného hokeje, v němž měli o něco navrch hráči hostujícího celku. Dvě největší příležitosti první třetiny měl Steven Stamkos, ale nejblíže brance byl, když po pěkné teči trefil pouze tyč. Ve druhé třetině budou hrát domácí ještě minutu ve čtyřech.
Stamkos stihl ještě vypálit, ale tento pokus Enrotha ohrozit nemohl.
20:00
19:51
Bude se vhazovat znovu před Enrothem.
19:35
Hostům jejich kombinace nevyšla, ale Buffalo ještě nevyhodilo.
19:00
Tyler Ennis dostává menší trest za držení a hosté si tak zahrají druhou početní převahu. Ta první se jim vůbec nepovedla.
19:00
Na druhé straně si připisuje zákrok také Bishop, který měl ovšem snadnou úlohu.
18:23
Po několika pokusech Tampy je puk pod lapačkou brankáře Enrotha.
17:50
Hosté znovu v náporu.
16:41
V dobré příležitosti se teď ocitli St. Louis a Stamkos. Druhý jmenovaný se snažil celou akci dva na jednoho ještě vyšperkovat přihrávkou do prázdné brány, kterou bohužel pro hosty, St. Louis nezpracoval tak, jak by si přál.
16:12
Teď už domácí dokázali vyhodit kotouč do středního pásma.
15:42
Hosté drží útočné pásmo, ačkoli k vážnějšímu ohrožení Enrotha zatím nedošlo.
14:55
Zakázané uvolnění hráčů Tampy Bay.
14:28
14:22
Domácí se ubránili a rychle přenesli hru na druhou stranu.
13:56
Hosté chybovali na obranné modré, ale nebezpečí je zažehnáno a Tampa může jít dopředu.
12:58
A na ledě to znovu jiskří. Tentokrát jsme viděli pěstní souboj jak se patří. Zůčastnili se jej Victor Hedman a domácí Steve Ott.
12:08
Po další menší rozmíšce hráčů na ledě nás čeká komerční přestávka.
11:41
Po menším náporu domácích musela Tampa vyhodit, ale zakázané uvolnění z toho není.
10:25
Na druhé straně pohledná akce Stafforda, který se otočil okolo obránce a vypálil bekhendem, Bishop pozorný.
09:50
Pyatt posunul na Sala, ten pouza nahodil na domácího gólmana.
09:11
Po Stamkosově teči před bránou zvonila tyč Enrothovi branky.
08:48
Eric Brewer pálil do skrumáže před brankou, puk se odrazil na hokejky domácích hráčů, kteří se dopustili postavení mimo hru.
08:25
Po střele švihem Pysyka a Bishopovo zákroku lapačkou následuje komerční přestávka.
08:07
Z levé strany pálil Thompson a na středu najíždějící Crombeen se ještě snažil dorážet, ale brankář domácích si s touto situací dobře poradil.
07:27
07:21
Špatná rozehrávka a hosté vyhazují. V této přesilovce už nic nestihnou.
06:58
Střela švihem od modré čáry netrefila Enrothovu branku.
06:25
Teď už ale Buffalo vyhazuje a obě mužstva střídají.
06:15
Hosté drží útočnou třetinu.
05:27
Oběma mužstvům dělá problém založení útočné akce, hosté si teď ale svou aktivitou vynutili vyloučení Tylera Myerse za nedovolené bránění a Tampa si tak zahraje první přesilovou hru.
04:51
03:44
V krátkém pěstním souboji se ocitl domácí Marcus Foligno a za hosty bojoval český hráč Radko Gudas. Oba hráči odcházejí na trestnou lavici.
03:22
A můžeme vidět první osobní potyčku.
02:50
Po přenesení hry na druhou stranu spěchá do útočného pásma znovu Porter, ale hráč hostí bude u puku dříve.
01:55
Domácí vyvážejí kotouč ze své třetiny a dopředu jde Porter.
01:16
Postavení mimo hru hostů.
00:50
Domácí zavezli kotouč do útočného pásma. Ennis předal na modrou Myersovi, který o něj přišel a dopředu mohou jít hosté.
00:01
Hráči obou mužstev jsou již na ledě.

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) – Pysyk, Ehrhoff, Myers, McBain, Ristolainen, Weber – Stafford, Hodgson, Vanek – Ott, Larsson, Ennis – Flynn, Grigorenko, Girgensons.
Trenér: Ron Rolston.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Gudas, Carle, Hedman, Salo, Brewer, Šustr – St. Louis, Stamkos, Malone – Purcell, Filppula, Killorn – Pánik, Johnson, Palát – Crombeen, Thompson, Labrie..
Češi na ledě

Za domácí nenastoupí žádný hráč české nebo slovenské národnosti, to v barvách hostujícího celku je to jinak. V dresu Tampy Bay by měli nastoupit čeští hráči Radko Gudas a Ondřej Palát. Start Andreje Šustra je nepravděpodobný. Richard Pánik pak zastupuje v Tampě slovenskou národnost, ale v základní sestavě dnes napsán není.
Vzájemné zápasy

Obě mužstva mají bohatou historii vzájemných utkání a poměrně vyrovnanou. V té loňské bylo úspěšnější Buffalo Sabres, které zvítězilo ze tří pokusů dvakrát. V prvním zápase na ledě Tampy těsným poměrem 2:1. O měsíc později na tom samém hřišti podlehli svému soupeři stejným výsledkem, ale na domácí půdě si připsali vítězství 3:1, což je ve vzájemné bilanci posunulo znovu o krok vpřed.
Tampa Bay Lightning

Hosté z Tampy Bay mají na svého soupeře jeden zápas k dobru. Ve svém úvodním utkání na ledě Bostonu Bruins sice zažili porážku 1:3, ale druhé představení už se hostům podařilo. Ve dramatickém utkání na ledě Chicaga hráči Tampy v 51. minutě inkasovali branku na 1:2, o necelé dvě minuty později se ale podařilo vyrovnat Teddymu Purcellovi a v samostatných nájezdech rozhodli hosté, když jedinou branku vstřelil Valtteri Filppula a získal tak pro Tampu bod navíc.
Buffalo Sabres

Domácí Sabres nevstoupili do letošní sezóny vůbec úspěšně. V jejich vůbec prvním zápase, který Buffalo odehrálo na ledě Detroitu, stačilo domácím pouhých 36 vteřin, aby svými dvěma góly rozhodli utkání. Za Buffalo sice ještě v 53. minutě zdramatizoval závěr utkání Girgensons snížením na 1:2, ale na víc už se hosté nezmohli.

Ani ve zbylých dvou utkáních nedokázali hráči Sabres bodovat. Na domácím hřišti podlehli Ottawě 0:1 a v nedělním utkání neuspěli ani na ledě Pittsburghu, který vyhrál přesvědčivým poměrem 4:1.
Domácí tak po třech odehraných utkáních mají na svém kontě 0 bodů a jsou průběžně na předposledním místě Východní konference.
Ještě jednou vítejte u dnešního dalšího nočního utkání zámořské NHL. Dnes změří síly domácí celek Buffalo Sabres, na jehož stadion zavítá mužstvo Tampa Bay Lightning.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.