Toto utkání je sice už u konce, dnešní nabitý program NHL ale ještě nekončí. Hezký zbytek dne.

Trestné minuty: 4 – 19
Utkání dvou týmů ze spodní části tabulky přineslo možná až nečekaně zajímavý zápas, ve kterém jsme se rozhodně nenudili. Anton Chudobin vychytal všech 35 střel hráčů Panterů a může tak slavit své čisté konto, které nikdy neurazí. Dvě ze tří branek hostů k naší radosti vstřelil Jiří Tlustý, který dokonce nebyl daleko od hattricku. O poslední gól zápasu se postaral kanadský útočník Skinner, který tak uzavřel gólový stav zápasu.
60:00
59:59
Ihned po vyhraném buly vystřelil častý exekutor střel Kulikov, který ovšem nenamířil své mířidla ideálně.
59:58
Jedna vteřina a šest desetin chybí do konce zápasu, vyhození z vlastní třetiny jen o kousek minulo opuštěnou klec Panthers.
59:38
Branka Floridy je prázdná, domácí ještě bojují o čestný úspěch.
59:38
Hra se vrátí před kazašského brankáře Caroliny po zakázaném uvolnění Hurikánů.
59:30
To drží i půl minuty před koncem, Kulikov ani Hayes nevsítili čestný gól.
59:13
Skákavý puk před Chudobinem odehráli obránci Canes, kteří nyní už bojují jen za čisté konto svého gólmana.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:34
Utkání rychle směřuje ke svému konci, u kotouče je hostující mužstvo.
58:10
Andrej Loktionov se snažil bekhendem poslat puk pod horní tyč, což se mu nepovedlo.
57:44
Bjugstad neúnavně bojuje, Robakova následná střela neměla potřebnou razanci.
57:30
Domácí střídačka zasáhla do hry, rozhodčí museli písknout do píšťalky a přerušit hru.
57:08
Ani Florida už nejeví velký zájem o útočné akce, o vítězi zápasu už je rozhodnuto.
56:48
Další postavení mimo hru domácího týmu, který může alespoň v poklidu vystřídat.
56:35
Hurikáni zvolili postupnou rozehrávkou, kterou ale přečetl jeden z hráčů Floridy.
56:15
Chudobin předvedl svůj třiatřicátý zákrok proti střele Jimmyho Hayese.
55:57
Panthers musí co nejrychleji skórovat, jinak se jejich šance na zisk bodů blíží nule.
55:44
Erik Gudbranson se pokusil o střelu, která byla sražená jednou z hokejek do ochranné sítě.
55:20
Nick Bjugstad přízemní střelu nezamířil do prostoru brankoviště, Chudobin zasahovat nemusel.
55:05
Kulikov odjel s nějakým šrámem na střídačku, hra ale pokračuje.
54:55
Domácí chtěli přejít do útočné třetiny až příliš rychle, čárový sudí odpískal postavení mimo hru.
54:35
Zmíněná už neplatí, na pár vteřin se na útočný výlet vydala také Carolina.
54:12
Střela Fleischmanna byla sražená na kraj hrací plochy, Florida však zůstává u puku.
53:51
Na hráčích Panterů už je vidět frustrace z neproměněných šancí, zchladit hlavu si můžou při další reklamní přestávce.
53:40
Před Chudobinem se puk od mantinelu odrazil před prázdnou branku, gólman Hurricanes se ale stihl vrátit do brankoviště a hokejkou vyrazit puk z nejnebezpečnějšího prostoru.
53:15
Dan Ellis uspěl proti střele Bretta Bellemora a Florida se rychle vydává na další zteč.
52:54
Po dlouhé pauze se do útoku dostává také Carolina, která je už blízko zisku dvou bodů.
52:30
Sice se mi toto číslo nepozdává, oficiální hlášení ale vždycky platí. Na hokej se dnes ve městě Sunrise přišlo podívat 12 379 diváků.
52:15
Faulk proti Bergenheimovi neuspěl a tak tvrdě vystřelil Gudbranson, který netrefil branku.
51:54
Ani Tomáši Fleischmannovi se nepodařilo zrušit nulu na střeleckém kontě svého týmu.
51:35
Sledujeme velký tlak Floridy, která ale není schopná překonat brankáře soupeře.
51:10
Hainsey přihrál jen na hůl soupeře, který vypálil nad branku Chudobina.
50:41
Anton Chudobin předvádí výborný výkon, v krátké době zlikvidoval hned tři střely domácích útočníků.
50:24
Komerční přestávka je minulostí, vhazuje se u modré čáry, která je blíže branky hostů.
50:24
Kotouč sice vyletěl mimo hřiště po zásahu hokejky hostujícího hráče, vylučovat se ale díky údajné teči nebude.
50:10
Pirri nabil na modrou čáru Robakovi, jehož tvrdá střela jen o kousek minula konstrukci branky Chudobina.
49:54
Gerbe si najel z levého mantinelu na vrchol kruhu, odkud poslal na Ellise nepříliš nebezpečný bekhendový střelecký pokus.
49:28
Domácí trenér Horachek hodně točí se sestavou, ani to ale potřebné ovoce zatím nepřináší.
48:58
Panteři se snaží ještě zdramatizovat tento zápas, příliš se jim to ale nedaří.
48:38
Navrátilec do sestavy Gudbranson drží puk za vlastní brankou, kde čeká na dostřídání.
48:18
Chudobin nyní jen posunul betonem puk za branku, čisté konto je blíže a blíže.
47:55
Upshall předvedl na modré čáře efektní stahovačku, následná rána ale přesná nebyla.
47:27
Obě mužstva volí taktiku nahazovaných puků, které ale moc úspěchu nepřináší.
46:56
Vypadá to, že si hostující tým už hlídá své výrazné vedení, příliš se totiž do koncovky netlačí.
46:42
46:41
Florida může střádat plány do koncovky zápasu u své střídačky, přichází totiž na řadu komerční pauza.
46:41
Jiří Tlustý se pokusil završit hattrick, na který si ale bude muset ještě minimálně pár minut počkat.
46:20
Scott Gomez je dnes hodně aktivní, v koncovce mu ale chybí potřebný kousek štěstíčka.
46:04
Winchester zablokoval střelu od modré a odrazil kotouč až do středního pásma, kde se ho ujali jeho spoluhráči.
45:45
Po delší době sudí přerušují hru, konkrétně se tak děje kvůli postavení mimo hru Caroliny Hurricanes.
45:15
Jeff Skinner to zkoušel z nápřahu od pravého mantinelu, odkud čtvrtou branku svého mužstva nepřidal.
44:50
Hostům nahazování puku k brance Ellise pochopitelně stačí, mají v zádech třígólové vedené.
44:27
Floridě se v útočné fázi nezadařilo, hosté získali puk, nahodili ho za branku a odjeli střídat.
44:01
Ellis nechtěl zdržovat hru a tak se rozhodl rychle rozehrát za svou branku na spoluhráče.
43:40
Puk létá od jedné branky k druhé, vše se ale odehrává bez střeleckých pokusů.
43:18
Nash sice dovezl kotouč k brance domácích, tam ale ne přesilu protihráčů nestačil a přišel tak zákonitě o kotouč.
43:06
Dobrá práce Chudobina, který nedopustil žádnou dorážku po střele veterána Gomeze.
42:49
Přesilová hra je u konce, Carolina si pomohla častým vyhazováním puku.
42:20
Brandon Pirri se ocitl v dobré šanci, branku Caroliny bohužel pro domácí přestřelil.
42:07
Příliš práce hostujícím hráčů vyhození kotoučků nedělá, opět se musí Florida vracet do své obrané třetiny.
41:46
Fleischmannovou střelu vyrazil Chudobin alespoň před sebe, kde puk odpálil do bezpečí Sekera.
41:27
Domácí se už usadili před branku Chudobina, na ledě je elitní formace Panthers.
41:05
Na startu oslabení se hosté dvakrát osvobodili, puk je ve středním pásmu.
40:54
John-Michael Liles až moc okatě držel jednoho ze soupeřů, což rozhodčím neuniklo.
40:50
Stále není hra přerušena, Florida drží puk u červené čáry.
40:25
Florida hraje v šestí hráčích, jeden z hostujících hráčů půjde po přerušení hry na trestnou lavici.
40:12
Brian Campbell neposlal na Chudobina nějak náročnou střelu, kazašský brankář byl připravený a nenechal se zaskočit.
40:05
K prvnímu vhazování ve třetí třetině se postavili Malhotra a Pirri, úspěšnější byl hostující centr.
40:01
Vše je připraveno k začátku třetí dvacetiminutovky, Florida musí předvést téměř nadlidský výkon, pokud chce z tohoto duelu ukořistit nějaké body do tabulky.
Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: 23 – 27
Zablokované střely: 7 – 4
Bodyčeky: 13 – 15
Vyhrané vhazování: 22 – 18
Trestné minuty: 4 – 17
Druhá třetina nám přinesla parádní hokej plný šancí a také dvou branek, které vstřelili hostující hráči. Nejprve svůj druhý gól v utkání vstřelil český šikula Jiří Tlustý, kterého při třetí trefě Hurricanes zaskočil Jeff Skinner. Florida rozhodně nehraje špatné utkání, chybí jí ale potřebné štěstí v koncovce. Třetí třetina začne zhruba ve 2:28.
40:00
39:56
Ještě pokračuje šance Panthers, ani Dmitrij Kulikov však nedokázal poprvé překonat zatím stoprocentního Antona Chudobina.
39:43
Velká šance Floridy zůstává nevyužitá! Winchester se po chybě posledního beka dostal do samostatného úniku, který ale nedokázal proměnit v branku. Chudobin se rychle a včas přesunul k pravé tyči, kde zneškodnil bekhendový blafák domácího hráče.
39:24
Upshall byl dlouho na ledě a tak místo průniku před branku zvolil jen neškodné nahození.
39:07
Puk se už nachází před Ellisem, který musí být opět v pozoru.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:40
Gudbranson zavezl puk do útočné třetiny, kde se můžou domácí borci pokusit o snížení stavu.
38:21
Semin přihrával na osu hřiště Gerbemu, který poprvé v zápase vyzkoušel svou střelu.
38:12
Oba bratři Staalové se nyní potkali na ledové ploše a bylo to ihned znát, před brankou Ellise bylo chvíli hodně rušnu.
37:50
Čtvrtá řada Caroliny se v útočném pásmu příliš dlouho neohřála, další útok Canes začíná zpoza vlastní branky.
37:20
Bergenheim ujel protihráči a tvrdě zakončil, jeho ránu však zastavil místo sítě branky zadní mantinel.
36:55
Pár vteřin se odehrává bez střeleckých pokusů, snad poprvé v celé třetině sledujeme klidnější pasáž.
36:30
U vrátek na trestnou lavici se sjelo hned několik hráčů, kteří se snaží vydolovat uvězněný puk.
35:55
Dan Ellis se ocitl v brankovišti na zádech, na štěstí pro něj žádný z hráčů Caroliny se včas nedostal k volnému kotouči.
35:48
Krásný průnik Erica Staala byl zakončený nepřesným zakončením.
35:23
Gomezův pas přes všechny čáry nebyl tečovaný a tak rozhodčí pískají zakázané uvolnění Panterů.
34:59
Hned tři hostující hráči byli mezi kruhy, odkud ale nedokázali vyslat na Ellise žádnou kloudnou střelu.
34:40
Hraje se především v neutrální části ledové plochy, oba brankáři si tedy můžou na chvíli odpočinout.
34:15
Z boje o puk vyšli vítězně hosté, kteří se rychle vydali do útoku a následně donutili Ellise přerušit průběh hry, která bude pokračovat po reklamní přestávce.
33:50
Bjugstad zavezl puk za branku hostů, kde je o něj sváděn tuhý boj v několika lidech.
33:40
Finský útočník Bergenheim se všemi možnými i nemožnými způsoby snažil procpat puk za Chudobina, jenž však stále drží nulu inkasovaných branek na svém kontě.
33:19
Teď se dvakrát nepovedlo domácím přejít do útoku, hosté se rozhodli aktivně napadat hráče Floridy.
32:55
Florida sice musela opustit útočné pásmo, o puk ale zatím nepřišla.
32:34
Pohledný hokej pokračuje, o další střelu se postaral Brandon Pirri, který ale nezamířil mezi tři tyče.
32:20
Fleischmann našel Kulikova, který se na ose hřiště elegantně odpoutal od protihráčů a poté udělal velký vzruch v brankovišti Canes. Chudobin vše vyřešil tygřím skokem po kotouči.
31:58
Rána Nicka Bjugstada neměla gólové parametry, Chudobin vůbec zasahovat nemusel.
31:35
Z levého mantinelu tvrdě vystřelil autor třetí branky zápasu Skinner, jehož střelu Ellis vyrazil do rohu.
31:16
Gomez dnes rozdává dostatek přesných přihrávek, nyní našel Hayese, který se kličkou uvolnil a bekhendem neúspěšně vystřelil.
30:56
Eric Staal je dnes viditelnější z obou bratrů, jeho střela z otočky skončila na betonu Ellise.
30:44
Druhá půlka zápasu může po komerční přestávce začít, vhazuje se po levé ruce Dana Ellise.
30:44
Eric Staal nahrál doprava na aktivního Faulka, který v tváři tvář Ellisovi neuspěl.
30:29
Chudobin ve druhé třetině předvedl už několik nejistých zákroků, přesto ale drží čisté konto.
30:17
30:03
Tak jsem to asi zakřikl, Tomáš Fleischmann se na modré čáře napřáhl k tvrdé střele, která byla tečovaná a skončila za zády Chudobina, který ale stihl rychle zareagovat a schovat puk do lapačky.
29:40
Fleischmann dnes jde vidět spíše v obranné práci, nyní se musel český útočnk vrátit pro puk až k vlastní bráně.
29:29
Nepřesnosti se dále lepí na hokejky Panthers, kteří se nyní provinili postavením mimo hru.
28:15
Z tribun jde slyšet bučení, předvedená hra se přítomným divákům rozhodně líbit nemůže.
28:50
Oslabení zvládá Carolina na výbornou, Florida se nemůže dostat před branku Chudobina.
28:35
A hosté dokonce ve vlastním oslabení zaútočili, Ellis musel po střele Loktionova přerušit hru.
28:27
Přesilovky ale dnes Floridě nevychází, Carolina se jednoduše dostala z obraného pásma.
28:17
Za sekání na trestnou lavici usedá hostující kapitán Eric Staal.
28:10
Florida hraje v šesti, sudí signalizují vyloučení jednoho z hráčů Hurricanes.
27:49
Carolině dělá v posledních vteřinách problémy samotný přechod přes půlku hřiště, Florida jakoby přeřadila na vyšší rychlostní stupeň.
27:30
Ve druhé třetině sledujeme velice zajímavý hokej. Doufeme, že útočný elán hráčům vydrží.
27:05
Dvě velké šance měli k dispozici hráči Floridy, nejprve Hayes a po něm ani Gomez nedokázal využít zmatků v obraně soupeře v čele s nejistým Chudobinem.
26:40
Scottie Upshall je dnes zatím asi nejaktivnějším hráčem svého týmu, Anton Chudobin ho však vychytal i v tomto případě.
26:17
Do konce zápasu chybí více než polovina hrací doby, přesto si troufám říci, že domácí s tímto stavem budou jen hodně těžko něco dělat.
26:05
Stejně jako v předchozích dvou případech, tak také nyní se Pantehrs dostali po rozehrávce do slušné šance, kterou ale Fleischmann ve vstřelenou branku neproměnil.
25:46
25:30
Winchester úspěšně bojoval v rohu hřiště, jeho spoluhráči ale puk udržet nedokázali.
25:13
Dan Ellis se po nástupu do brankoviště rozhodně nenudí, nyní přerušil hru po další ze střel hostujícího celku.
24:59
Po špatné rozehrávce se ke střele jako slepý k houslím dostal Gerbe, který musel být z této šance sám zaskočený.
24:45
To je dobré střídání Panterů, zejména Vincent Trocheck dělá bránícím hráčům Caroliny hodně potíží.
24:20
Trocheck dostat hodně prostoru, svou střelu přesto nedokázal umístit do branky, kterou svým tělem pokryl Chudobin.
23:38
Howden to šikovně zkoušel, na úvodní gól Panterů to ale nastačilo, Chudobin úspěšně zasáhl betonem.
23:13
Domácí borci honí kotouč po mantinelech, odkud brankáře hostí ohrozí jen hodně těžko.
22:55
Panthers potřebují dostat gól k tomu, aby se rychle vydali do útoku, což platí také nyní.
22:30
Carolina právě vstřelila branku!
Ani Ellis čisté konto příliš dlouho neudržel. Střela Andreje Loktionova byla tečovaná tak nešťastně, že se puk nachomýtl v brankovišti Ellise, který ho ale nezastavil a tak se kotouč ocitl na holi úplně volného JIŘÍHO TLUSTÉHO, který takové góly střílí i se zavřenýma očima. Český útočník zaznamenal dnes už svou druhou trefu. Asistence: Andrej Loktionov, Justin Faulk.
22:00
Ruský snajpr Alexandr Sjomin se uvedl střelou, která branku Ellise přeletěla asi o metr.
21:40
Úvod druhé třetině je hodně opatrný, hlavně Florida se moc do útoku nežene.
21:15
První zákrok si připsal Ellis po střele Justina Faulka.
20:45
Puk se nachází v blízkosti Chudobina, který ale může být vklidu, u puku jsou totiž jeho spoluhráči.
20:05
Úvodní buly ve druhé třetině ukořistil na svou stranu Brandon Pirri, který pokořil Mannyho Malhotru.
20:01
Roberto Lungo je pouze na střídačce, po srážce s Dvořákem pravděpodobně utrpěl zranění v horní polovině těla. do branky se pochopitelně postavil Dan Ellis.
20:01
Obě mužstva již vyjíždí z kabin zpět na hrací plochu arény, která není bohužel zaplněná ani z poloviny.
Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: 9 – 12
Zablokované střely: 0 – 2
Bodyčeky: 8 – 8
Vyhrané vhazování: 9 – 8
Trestné minuty: 4 – 15
První dvacetiminutovka dnešního zápasu přinesla poměrně hodně střeleckých pokusů, které však nejsou pro brankáře těžkým oříškem. To se nedá říct jen o střele Tlustého, který si povodil Luonga po přihrávce Erica Staala. Druhý český hráč Hurricanes se už nachází pod sprchou, Radek Dvořák byl totiž vyloučený za atak na domácího gólmana. Druhá třetina začne zhruba v 1:30.
20:00
19:50
Hurikáni ještě míří do útočné akce, moc času už jim ale nezbývá, úvodní třetina se chýlí ke svému konci.
19:32
Bjugstad si to namířil až před branku, kde přihrál Boyesovi, který v tváří tvář v souboji s brankářem hostů neuspěl.
19:12
Trocheck se snažil přejít přes Sekeru, kotouč si ale přivlastnil další přijíždějící hráč Canes.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:39
Sledujeme trochu rozháranou pasáž hry, u puku jsou však stále domácí.
18:15
Krásná přihrávka na Upshalla gólem nekončí, kanadský asistent kapitána trefil jen výstroj Chudobina.
17:55
Se střelou z velké dálky si Chudobin poradil, rozehrávku ale neriskoval a tak se musí přerušit hra.
17:48
17:27
Tlustému se povedlo dostat kotouč alespoň k červené čáře, kde vrátil puk na hokejky domácích.
17:13
Přesilovka se Panterům příliš nedaří, v tomto případě kotouč vyletěl na střídačku domácího mužstva.
16:50
Jordan Staal se hnal se svým spoluhráčem, kterým byl Faulk do protiútoku dvou na jednoho, jediný bránicí hráč si ale dokázal se štěstím poradit a zastavit pas na druhého jmenovaného hráče Caroliny.
16:24
Pirriho přihrávka přes celou třetinu nikoho nenašla, hosté se lehce osvobodili.
15:56
Domácí se vrátili do útočné třetiny, kterou musí opět opustit po zablokované střele Kulikova.
15:35
Domácí si přihrávají sice hezky, tato kombinace ale hostujícího gólmana rozhodně neohrozí.
15:22
Faulk zalehl kotouč a rozhodčí se rozhodli přerušit hru. Vhazovat se bude před brankou Chudobina.
15:11
Panthers už hrají přesilovku a rychle se usadili v útočném pásmu.
14:48
14:46
Trocheck vystřelil tvrdý projektil, který se zastavil až o zadní mantinel.
14:15
Ještě půl minuty se bude hrát ve čtyřech, poté bude na řadě tříminutová přesilovka Floridy.
14:09
Justin Faulk hledal mezírku mezi betony Luonga, které ale sklaply v čas. Po zásahu kanadského strážce branky následuje komerční brejk.
13:39
Sjomin drží kotouč u červené čáry, Carolina se ve čtyřech nikam nežene.
13:21
Pirri ihned po přechodu modré čáry přišel o kotouč, zaútočit tak opět můžou hosté.
12:55
Po krátké pauze se pokračuje ve hře, obě mužstva hrají ve čtyřech hráčích v poli.
12:48
Vyloučení také na straně domácích, na strestnou lavici usedá Erik Gudbranson za hrubost.
12:48
Bohužel pro české hokejové fanoušky Radek Dvořák míří rovnou do kabiny, v tomto utkání už pokračovat nebude.
12:48
Nová hvězda Panterů bude pravděpodobně v pořádku, rozhodčí nyní řeší, komu udělí trestné minuty.
12:48
Po zákroku Luonga se před brankou Luonga strhla velká mela, která vznikla po srážce domácího brankáře s českým veteránem Radkem Dvořákem.
12:30
Eric Staal nabil Loktionovi, který ještě přenechal Tlustému. Autor první branky svůj druhý gól v první třetině ale nepřidal.
11:59
V posledních momentech se hra odehrává ve středním pásmu, kde probíhá velký boj o kus černé gumy.
11:42
Sekera asi měl v úmyslu přihrál za branku Panterů, to ale nepřipustil Luongo, který raději přikryl puk svou lapačkou a přerušil hru.
11:11
Domácím se útok příliš nepodařil a rychle přišli o puk, který zpátky před Luonga vyváží Faulk.
10:52
Pokračování zápasu bude následovat po krátké komerční přestávce.
10:52
Hra se přesunula na druhou stranu, kde svou střelu ukázal světu Elias Lindholm, jehož pokus úspěšně zlikvidoval Roberto Luongo.
10:26
Další zákrok musel předvést Chudobin po střele Bergenheima, jenž zkusil překvapit gólmana ihned po buly.
10:08
Erik Gudbranson se krásně uvolnil hned přes několik protihráčů a následně také vystřelil na Chudobina, který dokázal puk vyrazit alespoň před sebe.
09:45
A právě brankář z Kazachstánu musel krátce po vhazování opět přerušit hru po střele Bjugstada.
09:40
Hráči jsou zpět na svých místech, následuje vhazování před Chudobinem.
09:40
Domácí se pokusili rychle odpovědět, proti však byl Anton Chudobin, jenž přerušil hru a umožnil tak začátek komerční přestávky.
09:09
Po dlouhé době je hra přerušená a to kvůli vstřelené brance, o kterou se postarali hosté. JIŘÍ TLUSTÝ zpracoval na pravém kruhu po šikovné přihrávce Erica Staala puk, který si potáhl k brance a střelou švihem ho následně poslal za záda bezmocného Luonga. Asistence: Eric Staal, Brett Bellemore.
08:30
Malhotra posunul na Bellemora, jehož nahození směřovalo přesně do míst, kde stál pozorný Luongo.
08:03
Lilesova střela byla možná tečovaná a tak přeletěla horní tyč branky, kterou stráží zkušený brankář Roberto Luongo.
07:45
V úvodu utkání se jen minimálně přerušuje hra, která rychle utíká.
07:16
Olsen za svou brankou čeká na dostřídání svého týmu.
06:55
Velký tlak Panterů pokračuje, žádná ze střel ale mezi tři tyče nezamířila.
06:30
Sean Bergenheim svou střelou švihem neuspěl, Chudobin úspěšně vyrazil do rohu.
06:05
Florida se usadila před brankou hostů, Chudobin i jeho obránci se mají co otáčet.
05:34
Dylan Olsen vyslal štiplavou střelou, která ale úvodní gól zápasu neznamená, Chudobin si s problémy poradil.
05:05
Dvořák přihrávkou přes celé pásmo hledal Malhotru, který ale u pravého mantinelu přišel o kotouč.
04:40
Si se však dostali až do své obrané třetiny, kde se snaží vykombinovat velký počet napadajících soupeřů.
04:12
Přesilovka hostů je u konce, v útočné snaze přesto pokračují Hurikáni z Caroliny.
03:48
03:37
Překonaného Luonga nyní zachránila branková konstrukce, která uchránila domácí mužstvo od inkasované branky.
03:10
Liles nahrál Sekerovi, který posílal před branku nabídku na teč, Eric Staal sice směr změnil, Luonga ale nepřekvapil.
02:31
Nyní už musel Luongo zasahovat, střela slovenského obránce Sekery ale moc nebezpečná nebyla.
02:15
Skinner s Nasham kombinují v útočné třetině, ke střele se však zatím hosté nedostali.
01:57
Domácí na úvod oslabení vyhodili až za branku Chudobina.
01:48
Hned na úvod zápasu tu máme přesilovou hru pro Carolinu, faulem se provinil Jesse Winchester.
01:30
První úspěšný zákrok má za sebou také Anton Chudobin, kazašský brankář vychytal pokus Kulikova.
00:42
Jordan Staal elegantně našel volného Alexandra Sjomina, který donutil předvést Luonga úvodní zákrok v zápase.
00:35
Po půlminutě se poprvé přerušuje, stalo se tak kvůli postavení mimo hru Caroliny Hurricanes.
00:25
Florida od začátku volí vysoké napadání, které dělá Hurikánům potíže při přechodu do útočné třetiny.
00:05
Úvodní vhazování zápasu vyhráli hosté, kteří se ihned můžou podívat do útoku.
00:01
Na modré čáře při hymně Spojených států amerických stepuje také Radek Dvořák, který dostal přednost v sestavě na úkor Draysona Bowmana.

Florida Panthers: Luongo (Ellis) – Campbell, Gudbranson (A), Robak, Kulikov, Olsen, Jovanovski (C) – Boyes, Bjugstad, Upshall (A) – Crabb, Trocheck, Fleischmann – Hayes, Pirri, Winchester – Wilson, Gomez, Barch
Trenér: P. Horachek

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Sekera, Faulk, Liles, Hainsey, Bellemore, Harrison – Tlustý, E. Staal (C), Loktionov – Sjomin, J. Staal (A), Gerbe – Lindholm, Nash, Skinner – Dwyer, Malhotra (A), Dvořák
Trenér: K. Muller

Rozhodčí: Hebert, Kimmerly – Nowak, Racicot.

V soupisce domácího mužstva by neměli chybět český rodák z Kopřivnice Tomáš Fleischmann. Na druhé straně se nám představí produktivní slovenský bek Andrej Sekera a stálice v dresu Caroliny Jiří Tlustý. Nejistý start visí nad veteránem Radkem Dvořákem, který nemá jisté místo v prvním týmu a často vysedává jako zdravý náhradník pouze na tribuně. Floridě nebude k dispozici slovenský útočník Tomáš Kopecký, který se zotavuje z otřesu mozku.
Vzájemné zápasy

Obě mužstva se v právě probíhající sezoně střetly dvakrát, v obou případech byl úspěšnější domácí tým, kterým byla Carolina. Nejprve Hurricanes díky dvěma brankám Sjomina těsně zvítězilii 3:2, následný únorový duel už ale byl jednoznačnější a Canes se radovali z výhry 5:1.
Carolina Hurricanes

Fanoušci Hurikánů jsou již pomalu smíření se skutečností, že se jejich oblíbený tým popáté v řadě do bojů o Stanleyův pohár nepodívá. Canes se podstatnou část aktuální sezóny drželi v blízkosti postupových míst, ty se ale v posledních týdnech začaly vzdalovat. Ve východní polovině soutěže Carolina sídlí se ziskem 71 bodů až na třináctém místě se ztrátou devíti bodů na skupinku týmů, které si to v závěru rozdají o postup.
Florida Panthers

Tým ze slunného města Sunrise sice pravděpodobně loňské poslední míso v celé lize neobhájí, o moc si ale Panteři přesto nepolepšili. Posledních devět zápasů před koncem základní části se Florida nachází na patnáctém místě východní konference o čtrnáct bodů před posledním Buffalem. V osmičlenné Atlantické divizi se Panthers se ziskem dvaašedesáti bodů usídlili na, předposlední pozici, kde na šestou Ottawu ztrácí deset bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.