Jiří Tlustý (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:43
Radek Dvořák (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:22
Andrej Sekera (CAR) 0+2, 0 střel, čas na ledě 21:56
Tři hvězdy utkání:
1. Jussi Jokinen (PIT) 3+0
2. Olli Maatta (PIT) 0+2
3. TANNER GLASS (PIT) 1+0
Ve třetí třetině nejprve Carolina zdramatizovala utkání, když ve 44. minutě vyrovnal na 2:2 Gerbe. Poté se ale rozjela gólová mašina Pittsburghu, která nakonec zápas vstřelila v posledním dějství tři branky a tak Pittsburgh dnes vítězí 5:2. Velkou zásluhu na tom má Jokinen, který dokázal vstřelit tři branky.
60:00
59:50
V CONSOL Energy Center se již oslavuje vítězství.
59:23
58:45
Pittsburgh drží puk v útočném pásmu a v oslabení kontroluje hru.
58:02
Carolina se ale nedokáže udržet v útočném pásmu. Penguins velmi dobře brání.
57:23
Carolina si ještě zahraje přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Bortuzzo.
56:52
Do velmi zajímavé pozice se dostal Bennett, který ale z pravého kruhu branku přestřelil.
56:12
Pittsburgh si zkušeně hlídá vedení a drží puk daleko od své branky.
55:10
Vzájemně jsou vyloučeni domácí Martina za hrubost a hostující Bowman za sekání. Hrát se bude čtyři na čtyři.
54:36
Carolina se ještě pokouší o zvrat, ale to už bude mít velmi těžké.
53:03
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Pittsburgh zřejmě potvrzuje své vítězství. JUSSI JOKINEN předvedl krásnou individuální akci, když se dostal do útočného pásma a střelou přes obránce poslal puk do pravé šibenice. Touto brankou kompletuje svůj hattrick. Asistence: Olli Maatta, Brandon Sutter.
52:00
Fleury si připisuje další úspěšný zákrok. Nyní po střele Jordana Staala.
51:42
Pittsburgh bude hrát přesilovou hru. Za hrubost je vyloučen na 2 minuty Harrison.
51:34
Skinner se dostal do souboje jeden na jednoho, po němž se dostal do zakončení z mezikruží. Jeho střelu však vyráží Fleury.
50:08
Z levého kruhu nebezpečně vystřelil Gerbe, po jehož střele se puk dostal před branku, kde se naštěstí pro domácí k puku dostal Scuderi.
49:32
Z velké blízkosti střílel Skinner, ale Fleury jeho pokus ramenem vyráží.
49:14
Oddechový čas pro domácí.
48:24
Enormní tlak Pittsburghu končí zcela zaslouženou brankou. Hned po vhazování se dostal před Warda TANNER GLASS, který dokázal nadvakrát překonat brankáře Caroliny. Asistence: Joe Vitale.
48:21
Další neuvěřitelný zákrok Warda, který na poslední chvílí dokázal na brankové čáře vyrazit střelu Crosbyho.
48:02
Ward předvádí parádní zákrok proti Dupuisovi, který dokázal tygřím skokem zamezit brance.
47:43
Od modré čáry vystřelil tvrdě Maatta, ale jeho pokus prosvištěl okolo pravé tyče.
47:08
Jokinen se dostal do útočného pásma, kde se ale do zakončení nedostal a o kotouč přišel.
46:36
Následné nahození z levé strany od Crosbyho raději ukrývá ve své lapačce.
46:13
Z levého kruhu střílel Dupuis, ale Ward jeho pokus dokázal vykopnout špičkou betonu.
45:58
Carolina působí po inkasované brance rozhozeně. Pittsburgh se toho snaží využít a tlačí se do zakončení.
45:03
Pittsburgh se ale dostává znovu do vedení. Malkin přihrál na levý kruhu JOSSIMU JOKINENOVI, který svou druhou brankou v tomto utkání posílá svůj celek opět do vedení. Asistence: Jevgenij Malkin, Olli Maatta.
43:13
Carolina právě vstřelila branku!
Nenápadná akce Caroliny končí vyrovnávací brankou. K odraženému kotouči se dostal mezi kruhy NATHAN GERBE, který dokázal po ledě uklidit puk do branky. Asistence: Patrick Dwyer, Andrej Sekera.
42:43
Fleury předvádí velmi dobrou práci holí, když sní dokázal vyrazit tečovaný kotouč Tlustého.
41:26
Přes domácí obranu se pokoušel dostat Skinner, jenž se dostal až do zakončení bekhendem, které skončilo na boční konstrukci.
40:48
Nepřesná rozehrávka hostí končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po pravé ruce Warda.
40:25
Na druhé straně zasahuje Fleury, který kryje tvrdý pokus Erica Staala.
40:15
Od modré čáry nahodil kotouč na Warda Niskanen. Brankář Caroliny hru raději přerušil.
40:01
Druhá třetina nám přinesla dvě vstřelené branky. Nejprve se do vedení 2:0 dostali domácí, když se ve 22. minutě prosadil Martin. Carolina poté hru vyrovnala a vytvořila si pár slibných šancí a jednu dokonce proměnila. Ve 34. minutě šikovně tečoval kotouč Eric Staal a snížil tak na 2:1. O osudu zápasu se bude rozhodovat ve třetí třetině, která začne přibližně ve 3:02.
40:00
39:42
Pittsburgh se drží v útočném pásmu, ale k ohrožení Wardovi branky se mu nedaří dostat.
38:30
Malkin našel v přečíslení dva na jednoho Jokinena, který z první trefil rameno přesouvajícího se Warda, od něhož se poté puk odrazil do spojnice a od ní se puk dostal do ochranné sítě.
37:59
Eric Staal našel na modré čáře Faulka, jehož následný pokus skončil na betonech Fleuryho.
37:21
Přes obránce vystřelil Glass, který donutil Warda k pohotovému zákroku lapačkou.
36:23
No ale mohlo přijít vyrovnání. Eric Staal se dostal před Fleuryho, kterého střelou nad vyrážečku nakonec nepřekonal.
35:30
Penguins se snaží dostat se zpět do dvoubrankového vedení. Carolina hraje ale v posledních minutách velmi dobře.
34:49
Z levého kruhu se po přihrávce od Crosbyho dostal do zakončení Dupuis, ale jeho střela mířící do levé šibenice skončila v lapačce Warda.
33:24
Carolina snižuje na rozdíl jediné branky zásluhou svého kapitána, který dokázal v leže tečovat pokus Faulka a nasměroval jej za bezmocného Fleuryho. Asistence: Justin Faulk, Andrej Sekera.
33:00
Před brankou Fleuryho se dobře zorientoval Dwyer, který se dostal k odraženému puku a snažil se překonat brankáře Penguins. Ten ale ukázal, že se mu v letošní sezóně zatím náramně daří a dokázal kotouč přikrýt.
32:48
Od modré čáry vystřelil Faulk, ale Fleuryho jeho pokus kryje.
31:42
Z levé strany nahodil kotouč na Fleuryho Muprhy, ale domácí brankář nemusel ani zasahovat.
30:40
Do samostatného úniku se dostal Brandon Sutter, jehož následný pokus o kličku do bekhendu Ward vystihl a dokázal kotouč domácímu útočníkovi vypíchnout.
30:22
29:52
Fleury musel řešit první vážnější situaci, když se do brankoviště natlačil Jordan Staal, který ale nadvakrát brankáře domácích nepřekonal.
29:11
Carolina se těžko dostává do útočného pásma. Nyní se dopustila postavení mimo hru.
28:50
Pittsburgh zatím oslabení zvládá na výbornou. Kotouč je daleko od branky Fleuryho.
28:22
Přesilovou hru si zahraje také Carolina. Za držení je vyloučen na 2 minuty Niskanen.
28:03
Malkin vysunul na steč branky Jokinena, jenž se nedokázal dostat přes Hainseyho.
27:39
Následuje komerční přestávka.
27:39
Adams se dokázal dostat ke střele přes obránce a ta skončila na betonech hostujícího brankáře.
26:33
První lajna domácích dnes dělá hostům velké problémy. Tentokrát střílel Kunitz z levého kruhu nad branku.
25:40
Po delší době musel být v pozoru také Fleuryho, kterého se snažil překonat Tlustý. Zasahovat však brankář Penguins nemusel, když pokus českého útočníka zablokovala obětavá obrana.
25:04
Z pravého kruhu nahodil kotouč na Warda Kobasew a hostující brankář raději přerušil hru.
24:21
Carolina je na začátku druhé třetiny pod velkým tlakem a pouze se brání.
23:44
Dupuis se dostal po levé straně do útočného pásma a předložil Kunitzovi puk do mezikruží, odkud toto levé křídlo první lajny Penguins vystřelilo vedle branky.
22:59
Nepřesné založení útoku ze strany Pittsburghu končí zakázaným uvolněním.
22:30
Z pravého kruhu nebezpečně vystřelil Jokinen a donutil Warda k zákroku lapačkou.
21:04
Pittsburgh se po zásluze dostává do dvoubrankového vedení. Střela Orpika se odrazila od zadního mantinelu před branku, odkud poslal kotouč do branky PAUL MARTIN. Asistence: Brooks Orpik, Sidney Crosby.
20:22
Vzájemně jsou vyloučeni Scuderi a Gerbe. Oba dostávají trest za nedovolené bránění.
20:22
Carolina se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
20:15
Tučňáci začínají ve druhé třetině velmi aktivně. Střelu Malkina zastavuje až Ward.
20:01
Pittsburgh se dostal v první třetině do zaslouženého vedení 1:0, když dokázal v 15. minutě využít přesilovou hru Jokinen. Penguins se dostali dokonce na chvíli do dvoubrankového vedení, ale to bylo po prozkoumání videa odvoláno, když Dupuis dopravil kotouč do branky kopnutím. Více ze v první části nestalo. Druhá třetina začne přibližně ve 2:05.
20:00
19:30
V závěru první třetiny jsou lepším celkem hosté.
18:41
Další dobrý zákrok Fleuryho, který musel zlikvidovat střelu od modré čáry z hole Faulka.
18:23
Z levé strany se snažil překonat Fleuryho Sjomin, ale jeho pokus dokázal brankář Penguins s přehledem vyrazit.
17:45
Pittsburghu se nedaří usadit v útočném pásmu.
17:05
Od modré čáry vystřelil Niskanen, ale jeho pokus dokázala hostující obrana zablokovat.
16:55
A máme tu ruční výměnu názorů! Své síly v pěstním souboji směřil Glass s Harrisonem, který měl mírně navrch a poslal svého soka k ledu. Oba dostávají 5 minutový trest.
16:41
Po dlouhém zkoumání videa není branka Penguins uznána, jelikož Dupuis dopravil kotouč do branky úmyslně bruslí.
15:12
Tučňáci působí po vstřelení branky velmi sebejistě a snaží se navýšit své vedení.
14:17
Pittsburgh se dostává v přesilové hře do vedení. Po pravé straně zavezl kotouč do útočného pásma Kunitz, který zadovkou našel Crosbyho a ten ukázal svůj přehled ve hře a našel před brankou volného JUSSIHO JOKINENA, jenž si kotouč rychle zpracoval a poslal ho za bezmocného Warda. Asistence: Sidney Crosby, Chris Kunitz.
13:52
Pittsburgh bude hrát další přesilovou hru. Tentokrát je za podražení vyloučen Harrison, který se snažil napravit své zaváhání na modré útočné čáře.
13:23
Od modré čáry se dostal do zakončení Harrison, který svižnou ránou prověřil pozornost Fleuryho.
12:32
Jokinen výborně přenechal v útočném pásmu kotouč Bennettovi, který se dostal mezi kruhy do zakončení. Jeho střelu k levé tyčce dokázal Ward zlikvidovat.
11:27
Na druhé straně zakončoval Kobasew, jenž střelou z pravého kruhu též ztroskotal na muži v masce.
11:12
Z levé strany se pokoušel Fleuryho zaskočit Sjomin, ale brankář Penguins dokázal jeho střelu vyrazit za branku.
10:40
10:11
Hosté se osvobozují. Kotouč ve středním pásmu.
9:58
Další střela Malkina už branku trefila, ale dobře proti ní zasáhl Ward, který ukryl kotouč ve své lapačce.
9:44
Tvrdé od modré čáry vystřelil Malkin, jehož pokus branku těsně minul.
9:15
Střela Crosbyho byla sražena do ochranné sítě.
9:08
Pittsburgh se usadil v útočném pásmu a tlačí svého soupeře.
8:40
Pittsburgh si zahraje první přesilovou hru v utkání. Dvořák sekl ujíždějícího Vitaleho a už míří na trestnou lavici, na které si odsedí 2 minuty.
7:03
Hra se přelévá ze strany na stranu. V šanci se ocitl Crosby, který z velké blízkosti po přihrávce Kunitze nedokázal puk poslat do branky.
6:24
Z levého kruhu se snažil Fleuryho překonat Jordan Staal, ale jeho pokus šel přímo doprostřed branky, kde byl připravený brankář domácího celku.
6:05
Bennett zpoza branky hledal Malkina, kterému puk ve velmi dobré pozici přeskočil hůl.
5:32
Skinner dokázal za brankou Fleuryho vybojovat puk a posléze se natlačit do zakončení, ve kterém ho domácí brankář vychytal.
4:57
Útočné snažení Caroliny zastavuje postavení mimo hru.
4:30
V mezikruží se ke střele dostal Crosby, který střelou zápěstím prověřil Wardovi betony.
3:17
Vitale to zkusil střelou přes obránce, ale úspěšný nebyl. Ward včas zasahuje.
3:03
Na levý kruh si sjel hostující obránce Faulk a tvrdou střelou prověřil pozornost Fleuryho.
2:35
Jeffrey nebezpečně nahodil kotouč na Warda, kterému se puk od betonu odrazil do brankoviště, odkud jej do bezpečí odklidil jeden z jeho spoluhráčů.
2:06
Rychlé založení útoku ze strany Penguins končí zakázaným uvolněním.
1:42
Na druhé straně vybídl k zakončení Crosby Kunitze, ale domácí útočník nedokázal trefit branku.
1:15
Eric Staal se dostal do kombinace s Tlustým, ale dostali se pouze za branku Fleuryho.
0:18
A Tučňáci už mohli jít do vedení. Jokinen trefil z pravého kruhu levou tyč. Dobrý vstup domácích do utkání.
00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Maatta – Dupuis, Crosby, Kunitz – Bennett, Malkin, Jokinen – Kobasew, Sutter, Jeffrey – Adams, Vitale, Glass

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk, Hainsey, Bellemore, Murphy, Harrison – Sjomin, E. Staal, Tlustý – Dwyer, J. Staal, Gerbe – Dvořák, Nash, Skinner – Bowman, Lindholm, Sutter

Rozhodčí: Charron, McCauley – Driscoll, Barton.
Češi v akci

V Pittsburghu je z českých hráčů pouze Tomáš Vokoun, který ale kvůli vážným zdravotním problémům do utkání nezasáhne.

To v dresu Caroliny se nám představí hned dva hokejisté. Jedním z nich je zkušený matador Radek Dvořák, který zažívá krásný vstup do nového angažmá, když dokázal v prvních dvou utkáních rozvlnit síť. V dresu Hurikánů se představí také Jiří Tlustý, kterému se zatím nedaří podle představ.
Vzájemné zápasy

Poslední dva vzájemné zápasy ovládl Pittsburgh, který dokázal vyhrát na ledě Caroliny 5:3 a v úplně posledním měření sil vyhráli Tučňáci před vlastními fanoušky vysoko 8:3. Uvidíme, zda-li se dnes bude takto vysoký výsledek opakovat.
Carolina Hurricanes

Carolina letos zažívá oproti minulé sezóně velmi příjemný start, když má po dvou odehraných zápasech na svém kontě tři body, které Hurricanes drží na šesté příčce. Carolina ale mohla mít klidně o bod víc, když ve svém prvním utkání vedla na svém ledě proti Detroitu po dvou třetinách 2:0, ale třetí třetinu hrubě nezvládla čehož hosté využili a posléze v prodloužení dokonali obrat. Druhý zápas už Carolina dokázala dotáhnout do úspěšného konce a porazila Philadelphii 2:1, což stálo trenéra Lavioletta hlavu.

Kanadské bodování Hurricanes

Jeff Skinner 0+3
Radek Dvořák 2+0
Jay Harrison 1+1

Mezi hlavní hvězdy týmu patří bezpochyby bratři Staalové, kteří se ale v úvodu sezóny hledají a na svém kontě nemají ani jeden kanadský bod. V brance se zatím střídá Cam Ward s Antonem Chudobinem, který má po zápase s Philadelphií o něco lepší statistiky.
Pittsburgh Penguins

Tučňáci vedení Crosbym začali letošní sezónu velmi dobře. Na kontě už mají čtyři body, když dokázali vyhrát oba své zápasy. V prvním utkání to odneslo New Jersey, které i s Jágrem v sestavě prohrálo 3:0. V tom druhém klání se Tučňáci vyšlápli na Buffalo, které porazili 4:1. Tudíž v tabulce náleží Pittsburghu druhé místo ve Východní konferenci.

Kanadské bodování Penguins

Matt Niskanen 0+3
Craig Adams 2+0
Pascal Dupuis 2+0.

Hvězda Tučňáků Sidney Crosby má na svém kontě dvě vstřelené branky. Jeho o něco méně hvězdný spoluhráč Jevgenij Malkin si zatím připsal jednu asistenci. Hlavní oporou Pittsburghu je ale v úvodu sezóny Marc-André Fleury, který se s úspěšností 97,9% řadí k nejlepším brankářům v lize.
Zdravím všechny fanoušky kanadsko-americké NHL, v níž dnes pokračuje základní část dalšími zápasy. My se zde zaměříme na zápas Pittsburghu Penguins, který v domácí aréně vyzve Carolinu Hurricanes. Podle sázkových kanceláří je favoritem zápasu domácí celek.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.