To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 17562 diváků.
Československá stopa v utkání:
Tomáš HERTL (SJS) 4+0, 7 střel, čas na ledě 11:12
Ano, jak sám Tomáš Hertl po vyhlášení tří hvězd zápasu svou, zatím nedokonalou, angličtinou uvedl, byl to velký večer, velký večer i pro jeho maminku, která je v hledišti právem na svého syna pyšná. Co bude dál, Tomáši? Pořádně trénovat a dál pokračovat v těchto výkonech – Tomáš Hertl opouští dnešní hokejovou scénu za bouřlivých ovací zaplněné SAP Center !
Tři hvězdy utkání:
1. Tomáš HERTL (SJS) 4+0
2. Matthew NIETO (SJS) 1+2
3. Joe PAVELSKI (SJS) 0+3
Ano, v závěrečných deseti vteřinách se již nikomu hrát nechtělo, bylo rozhodnuto, všechny zraky se upínají na mladíčka s číslem 48 na zádech, Tomáše HERTLA, který dnes předvedl úžasné představení, na které mohou být všichni čeští hokejoví fanoušci opravdu pyšní. O tom, kdo se stane 1. hvězdou zápasu není pochyb.
60:00
59:27
Puk ve střední třetině, vypadá to, že Rangers zůstanou uchránění nepříjemné "desítky".
59:00
Posledních šedesát vteřin dnešního "Tomáš Hertl zápasu".
58:37
Stepan ztrácí puk při přechodu do pásma Sharks.
58:11
Mezitím začaly poslední dvě minuty zápasu, puk mají hosté.
57:19
Joe Thornton, tento ostřílený mazák, jen nevěřícně na lavičce kroutí hlavou nad gólem jeho mladého parťáka z útoku, který právě běží na světelné kostce nad ledem, to opravdu bylo něco!
57:10
Ve vzduchu se vznáší hrozba "desítky", pro Henrika Lundqvista, který je od třicáté minuty pouze na lavičce, to je hodně těžké sledovat dnešní představení soupeře Rangers.
55:53
San Jose právě vstřelilo branku!
Ale i ti za to umějí vzít! JUSTIN BROWN dostává parádní přihrávku od modré a z pravé strany překonává bezmocného Birona, který se již nestihl přemístit, využitá přesilová hra. Asistence: Matthew Nieto, Tommy Wingels.
55:35
Ten začíná přesilovou hru zatím na lavičce, na ledě je Marleau, Couture, Vlasic, Braun a Kennedy.
55:22
Rozhodčí přerušují hru, bude se vylučovat, za sekání dostává dvě minuty Asham a přesilovou hru si zahrají Sharks, čas pro Tomáš Hertla?
55:00
Poslední pětiminutovka dnešního utkání, Rangers ztrácí puk ve střední třetině.
54:48
Ano, toto je večer Tomáše Hertla!
54:06
Puk ve třetině Rangers, hosté zkouší rozehrát dlouhými přihrávkami, ale tento zápas je z jejich pohledu totálně nepovedený.
53:46
Rangers bojují o puk za brankou Sharks, neúspěšně.
52:08
Kdo jiný, než TOMÁŠ HERTL může dát osmý gól San Jose? Kdo jiný, než Tomáš Hertl si může dovolit těsně před gólmanem prostrčit hokejku mezi nohama a totálně vyškolit Birona? Čtvrtý gól českého forvarda! Asistence: Jason Demers, Antti Niemi.
51:40
Marleau nahazuje na Birona, ten je připraven a vyráží do rohu.
50:47
Před Wingelsem dokázal v poslední chvíli zasáhnout bránící Callahan, který mu tak nedovolil zakončit.
50:00
Posledních deset minut dnešního utkání, domácí vedou 7:2, není co řešit...
49:02
První NHL hattrick pro TOMÁŠE HERTLA v kariéře, na led létají čepice na oslavu tohoto skvělého střeleckého počinu české hokejové školy! McDonagh na okamžik opustil Hertla, bojujícího na brankovišti a to se nemělo stát, český štírek totiž parádně tečuje střelu Kennedyho a jeho maminka se v hledišti neubrání slzám, to je večer TOMÁŠE HERTLA, který nyní sklízí zasloužený potlesk ve stoje! Asistence: Jason Demers, Tyler Kennedy.
48:43
Boyle si tam ve třetině Rangers vyhlédl domácího Stuarta, ten ale neoplácí a tak na trestnou lavici odchází právě pouze Boyle, domácí si zahrají přesilovou hru.
48:22
Rangers právě vstřelili branku!
Naopak, na druhé straně se z bekhendu parádně trefuje DEREK DORSETT, po rychlé kombinaci na tři doteky v podání Rangers, kteří tak kosmeticky upravují skóre. Asistence: Brian Boyle, Anton Stralman.
47:50
McCarthy nyní přebruslil bránícího Girardiho po pravé straně, ale to zakončení se již nepovedlo, bekhendová střela Birona nezaskočila.
47:10
Vhazování před Niemim, puk získávají hosté, ale jsou vytlačeni do středního pásma.
46:55
Jenže před Niemim mají hosté velmi málo času na to, aby něco vymysleli, vše je strašně rychlé, navíc Niemi chytá spolehlivě.
46:30
Stuart musí hrát, nebude to zakázané uvolnění.
45:55
Ve třetí třetině zatím sledujeme poměrně vyrovnanou hru.
45:33
Nyní je to icing Rangers, vhazovat se bude opět před Bironem, tentokrát po jeho levici.
44:56
Kennedyho střela od modré zblokována bránícím hráče NY, puk končí v ochranné síti, bude se vhazovat ve třetině Rangers.
44:47
A nyní se již icing píská, a to domácím Sharks, vhazovat se bude po levici Niemiho.
44:30
Niemi vyráží nahození hostů od modré.
43:52
Ani bekhend Wingelse, ani následná dorážka Pavelskiho nekončí v brance, tam zazvonila branková konstrukce Bironovi branky.
43:25
Hosté nepřesně rozehrávají, puk za brankou Sharks, není to icing.
42:50
Niemi ve spolupráci s Desjardinsem nyní vyřešili ošemetnou situaci před brankou Sharks.
42:35
Zatím sledujeme hodně opatrný úvod třetí třetiny.
42:15
Rangers nedovolili domácím ohrozit Birona.
41:45
Na led přichází první pětka Sharks a hned získává útočné pásmo.
41:20
Naopak, je to Stepan s Zuccarellem, kdo zaměstnává rozehrávku Sharks.
40:50
Sharks kombinují ve středním pásmu, zatím se jim ale nedaří přejít do třetiny Rangers.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začne pravděpodobně v 6:28 hodin.
Je dobojováno. Druhá třetina pravděpodobně rozhodla dnešní utkání, když ji poměrem 4:0 vyhráli Sharks, kteří tak vedou již 6:1! Domácí již od úvodních vteřin druhé dvacetiminutovky tlačili svého soupeře před jeho branku, ale na 3:1 zvyšoval "až" ve 29. minutě svým prvním gólem v NHL Nieto, který jako by spustil dokonalou gólovou smršť v podání Sharks. Již téměř po minutě totiž znovu lovil puk ve své síti Lundqvist, když se prosadil Tomáš Hertl, po spolupráci s Desjardinsem. Švéd opustil branku Rangers a přenechal své místo Bironovi. Ovšem ten se nestihl ani rozkoukat a hned po dvaceti vteřinách inkasoval z hole Coutureho! Gólový účet druhé třetiny pak uzavřel ve 33. minutě znovu Tomáš Hertl, který zakončil parádně svůj nájezd a zaslouženě se radoval ze svého druhého gólu v dnešním utkání.
40:00
39:30
Třetinu dohrávají první pětky obou týmů.
39:00
Posledních šedesát vteřin ve druhé třetině.
38:29
Boyleho pokus od modré zablokoval Richards, ale hosté jsou až příliš zataženi ve své třetině, než aby mohl někdo vyrazit do rychlého brejku.
38:03
Pavelski spíše nahazuje na Birona, ten raději ukrývá puk pod svou lapačkou a přerušuje hru.
37:40
Jenže domácí jako by po čtyřech gólech v této třetině přece jenom ubrali "plyn" a nyní nechávají více hrát svého soupeře.
37:15
Nepřesná přihrávka Rangers v útočném pásmu, hrát mohou Sharks.
36:43
Zuccarellův bekhend končí v připravené lapačce Niemiho.
36:05
Niemi musí zasahovat proti střele od modré, zvládl to.
35:25
Hertlovo pohyb, Thorntonova zkušenost a Burnsova bojovnost, to je velmi nebezpečný "koktejl"!
34:50
Na to si ale Rangers musí ještě více jak pět minut počkat, nyní je třeba ubránit další útok první lajny Sharks.
33:50
Sharks jsou v těchto okamžicích jasnými vládci na ledě, Rangers mocně upírají zraky k časomíře a kdyby se již nyní pískal konec druhé třetiny, nikdo v bílém by se jistě nezlobil...
32:32
Neskutečné, neskutečné, neskutečné! TOMÁŠ HERTL nemá brzdu! Jeho souhra s Joe Thorntonem je parádní, český útočník si najíždí za obranu Rangers, kde dostává přesnou přihrávku od svého centra a poté výtečnou střelou zápěstím proměňuje svůj nájezd, druhý gól Tomáše Hertla v dnešním zápase a na tváři české hokejové naděje je pochopitelně úsměv. Asistence: Joe Thornton.
32:05
Hosté střídají a to je šance pro Hertla s Burnsem, prvně jmenovaný nahrává zadovkou před branku, kde zkouší z otočky zakončit právě Burns, ale puk dokázal Biron vytěsnit nad branku!
31:24
Del Zottovo dělovku od modré, z levé strany, Niemi vyráží vyrážečkou nad branku.
31:10
I když je tu další protiútok, z levé strany zakončuje Wingels, Biron je na svém místě a chytá.
30:55
Snad i komerční přestávka pomůže Rangers k tomu, aby se dokázali zmobilizovat a přerušit útočnou smršť domácích.
30:36
Po delší době si na puk sáhl i Niemi, hosté nyní potřebují zastavit neskutečnou ofenzivní sílu domácích Sharks.
29:39
Ale ten se ještě ani nestihl rozkoukat a již musí lovit puk ze své sítě, po zvláštním odrazu puku od zadního mantinelu, kdy se kotouč vrací obloukem přes branku, LOGAN COUTURE pohotově doklepává do branky a to je již "mučení neviňátek" v podání domácích Sharks! Asistence: Patrick Marleau, Matthew Irwin.
29:19
Henrik Lunqvist zůstává na střídačce a střídá ho náhradní gólman Rangers, Biron.
29:19
Oddechový čas pro hosty.
29:19
A chuť domácím útočit rozhodně nechybí, to nyní dokázal i TOMÁŠ HERTL, který si pohotově sjíždí do brankoviště a do přihrávky Desjardinse z pravého rohu mu stačilo pouze nastavit hokejku, puk končí v síti, třetí NHL gól pro českého mladíka! Asistence: Andrew Desjardins, Jason Demers.
28:16
Po svém prvním bodu v kariéře, při druhém gólu Boyleho, si nyní svůj první NHL gól připisuje domácí MATTHEW NIETO, který zakončuje rychlý protiútok a domácí vedou již 3:1! Asistence: Tommy Wingels, Joe Pavelski.
27:55
Rangers v ojedinělém protiútoku a už se hosté musí vracet, Sharks jsou velmi útočné naladěni.
27:19
Couture zkouší z bezprostřední blízkosti, z pravé strany, překonat Lundqvista, ale netrefuje branku.
26:55
Staal ustál souboj s domácím Kennedym, přesto Sharks získali útočné pásmo.
25:57
Útok Sharks přerušují Rangers pouze za cenu zakázaného uvolnění.
25:52
Hertl vyjíždí zpoza branky a zkouší překonat Lundqvista z levé strany, nepovedlo se.
25:35
Tomáš Hertl opět na ledě, Sharks před Lundgvistem.
25:08
Desjardins najíždí z pravé strany do útočné třetiny, střílí zápěstím, přímo do dobře postaveného Lundqvista.
24:50
Až nyní odchází domácí střídat a hosté si mohou na okamžik oddechnout.
24:23
Lundqvist vyráží střelu Wingelse od modré, Sharks zůstávají ve třetině Rangers.
23:39
Icing Sharks, hra se stěhuje před Niemiho.
23:20
Až nyní se Rangers osvobozují a mohou prostřídat.
22:55
Velmi dobré střídání elitní lajny Sharks, která nepustila soupeře z jeho třetiny.
22:20
Thornton promáchl po přihrávce Hertla z levé strany.
21:12
20:51
Sharks se podařilo vyhodit puk ze třetiny.
20:33
Zuccarello ve velké šanci, ale Niemi jeho pokus z pravé strany vychytal!
20:08
Do druhé třetiny vstupují hosté s výhodou přesilové hry.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně v 5:30 hodin.
Těsně po závěrečném hvizdu snad ještě puk prošel za záda Niemiho, po střele Pouliota, ale rozhodčí rozpažili, gól pochopitelně platit nemůže, první dvacetiminutovka končí vítězstvím San Jose v poměru 2:1. Do vedení se ale dostali ve 4. minutě hosté, když dvojnásobnou přesilovou hru proměnil Callahan. Hned v páté minutě ale, při vlastním oslabení, vyrovnal střelou od modré Vlasic a v osmé minutě se opět od modré prosadil Boyle, který tak stanovil konečné skóre první třetiny.
20:00
19:39
Ještě se hra přerušuje, Niemi má puk ve své lapačce a bude se vhazovat po jeho levici.
19:27
Logan Couture se dostal do samostatného úniku, ale Lundqvist ho vychytal!
19:12
Vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Pavelski, přesilová hra Rangers.
19:00
Je před námi posledních šedesát vteřin první třetiny.
18:36
Zablokovaná střela Del Zotta od modré.
18:05
Poté, co Hertl nevybojoval puk v souboji v rohu útočné třetiny, musí Sharks opustit pásmo.
17:40
Elitní lajna Sharks, i s českou hokejovou nadějí, Tomášem Hertlem, na ledě.
16:50
Obrovská šance Sharks, Marleau tam málem zasunul puk do prázdné branky, ale v poslední chvíli mu cestu překřížila hokejka McDonagha!
16:33
Zuccarello nachází na levé strany Pouliota, jeho střelu Niemi vyráží maskou, rozhodčí přerušují hru.
15:55
Sharks střídají, nahození puku do útočného pásma.
15:18
Tomáš Hertl zpět na lavičce Sharks, vše v pořádku.
15:06
Boyle s Calahanem bojují o puk za brankou Sharks, úspěšnější domácí hráč.
14:50
Sharks nepřešli střední pásmo a nyní se musí bránit.
14:15
Lundqvist vyráží střelu Coutureho z pravé strany.
12:33
Nyní se již icing Sharks píská, hra se stěhuje před Niemiho.
11:23
Vzápětí ale puk opouští ledovou plochu, vhazování ve středním pásmu.
11:15
Sharks musí hrát, není to icing.
10:50
Další takový pozoruhodný zákrok Lundqvista, který krotí puk až napodruhé... bude se vhazovat po jeho levici.
10:13
Domácí napadají rozehrávku soupeře, hosté se těžko vymaňují z vlastní třetiny.
09:25
Marleau nevybojoval v souboji se Stepanem puk za brankou NY.
08:45
Sharks se podařilo otočit vývoj skóre z 0:1 na 2:1 a domácí dokazují, že jsou v úvodu sezóny, již tradičně, hodně silní!
07:56
Lundqvist dnes rozhodně neoplývá nějak vysokou jistotou, ze stejného místa, jako při prvním gólu Vlasic, se nyní trefuje DAN BOYLE, jenže ten z pravé strany, prakticky od modré, jen tak plácl do puku, spíše ho na Lundqvista nahodil a puk prošel až do branky! Asistence: Matthew Nieto, Joe Pavelski.
07:40
A Joe Pavelski je zřejmě při chuti, další dobrá šance, jeho střela z pravé strany končí za brankou, následně chytá puk Lundqvist.
06:55
05:30
Velmi rychlý úvod zápasu, hraje se výtečný hokej.
05:03
04:23
To je gól v oslabení! Domácí se dostali po zaváhání hostů v rozehrávce do zakončení, Pavelski přihrává MARC-EDOUARDOVI VLASICOVI, který přízemní střelou překonává Lundqvista. Asistence: Joe Pavelski.
03:45
Pokračuje přesilová hra pět na čtyři.
03:27
Hosté využívají dvojnásobnou přesilovou hru, tečovanou střelou se prosazuje BRAD RICHARDS z pravé strany, puk prošel Niemimu mezi bety, hosté vedou. Asistence: Derick Brassard, Derek Stepan.
03:03
A pozor, Sharks se budou bránit pouze ve třech, za bodnutí špičkou hole odchází na trestnou lavici Matthew Nieto!
02:32
První vyloučení, na trestnou lavici odchází domácí Stuart a hosté si zahrají přesilovou hru.
02:13
Tomáš Hertl poprvé u puku a hned je tu zákrok Lundqvista, dobrá střela z levé strany.
01:26
Po zásahu Stepana ve středním pásmu opouští puk hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.
00:40
Puk za brankou Rangers, čeká se na dostřídání.
00:01

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Irwin, Boyle, Vlasic, Braun, Demers, Hannan – Hertl, J. Thornton, Burns – Kennedy, Couture, Marleau – Nieto, Pavelski, Wingels – Sheppard, Desjardins, McCarthy

New York Rangers: Lundqvist (Biron) – McDonagh, Girardi, Staal, Del Zotto, Stralman, Moore – B. Richards, Stepan, Nash – Pouliot, Brassard, Zuccarello – Pyatt, Boyle, Callahan – Dorsett, Moore, Asham

Rozhodčí: Jackson, St. Laurent – Grandt, Wheler.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž San Jose Sharks přivítá na svém ledě New York Rangers.
SAN JOSE SHARKS
Sharks mají odehrané dva zápasy nové sezóny a v obou se radovali z vítězství v normální hrací době. Do nové sezóny vstoupili jasnou výhrou v domácím prostředí nad Vancouverem v poměru 4:1 a strejným výsledek si poradili i ve své druhém domácím zápase proti Phoenixu, který také přehráli 4:1, když dvěma góly zazářil mladý Čech, Tomáš Hertl.
NEW YORK RANGERS
Rangers odehráli v nové sezóně také dvě utkání s bilancí jedné prohry a jedné výhry. V úvodním zápase nového ročníku Rangers doslova "sestřelil" Čech Radim Vrbata, který zaznamenal hattrick a hlavní měrou se podílel na jejich porážce v poměru 4:1. Ve druhém utkání se již Rangers radovali z vítězství na ledě LA Kings, kde vybojovali vítězství 3:1, když se dvěma góly blýskl Brad Richards.
Češi na ledě
V utkání se může v dresu San Jose představit nový český objev na scéně NHL, dvacetiletý Tomáš HERTL a dvaatřicetiletý útočník Martin HAVLÁT.
Za Rangers v této sezóně nehraje žádný Čech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.