3. Carey Price (MTL) 96,8% úspěšnost
Československá stopa

Jiří Sekáč (MTL) 1+1, 4 střely, čas na ledě 13:36
Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:43
Je konec! Domácí nakonec vítězí jasným poměrem 4:1. O branky ve třetí třetině se postarali Sekáč a Pacioretty.
60:00
59:01
Probíhá poslední minuty třetí třetiny, kde ještě v závěru pozorujeme hru čtyři na čtyři.
58:31
Beaulieu (MTL) dostává 2+2 minuty za hrubost.
Veilleux (MNS) dostává 2+2 minuty za hrubost.
58:31
Po přerušení hry spolu svedli osobní souboj Beaulieu s Veilleuxem, ale tuto rvačku přerušil rozhodčí.
57:56
Hosté se dostávají ke kotouči ve vlastním obraném pásmu. Folin rozehrál do středního pásma, kde se puku ujal Koivu. Finský útočník zavezl puk před domácího brankáře, ale nic kloudného nevymyslel.
57:03
Canadiens nyní drží hosty pod velkým tlakem. Teď to byl Subban, který pálil od modré, ale této střele chyběla přesnost.
56:27
Weise prověřil hostujícího brankáře, ale ten byl pozorný a puk ukryl do své lapačky.
55:51
Máme tady další komerční pauzu.
55:06
Sekáč vybojoval kotouč v rohu kluziště, následně nahrál na modrou, kde byl volný Jemelin. Ten vypálil ihned z první, ale branku netrefil.
54:35
Tak teď si hosté vůbec nerozuměli a puk skončil na zakázaném uvolnění. Vhazování po levici Kuempera.
53:42
Galchenyuk si říkal o přihrávku mezi kruhy, ale neobdržel neboť Gallaghet přišel o kotouč.
52:54
Prust rozjíždí útočnou akci zpoza vlastní branky, ale jeho následná rozehrávka nebyla moc přesná a kotouče se ujímá Minnesota Wild.
51:41
Pacioretty se hnal po levé straně, ale jeho následná střela z hranice kruhu skončila v moci hostujícího brankáře. Následuje komerční přestávka.
50:41
Další šance domácích, když to na sebe zal český útočník, Jiří Sekáč, který prokličkoval až před Kuempera, ale ten byl pozorný a tuto šanci zlikvidoval.
50:18
Plekanec přečetl rozehrávku Minnesoty, ale místo střely od modré zvolil přihrávku před branku, kde byl jeden z jeho spoluhráčů, ale ten nedokázal skákavý puk trefit.
48:58
Puku se opět ujímá Montreal. Jemelin dlouhou přihrávkou do středního pásma, ale nikoho nenašel. Možnost tak mají hosté.
48:02
Hosté sice drží kotouč na svých hokejkách, ale zatím se jim nedaří dostat se na delší dobu do útočného pásma. Domácí obrana pracuje nyní na výbornou.
47:03
Domácí už jsou na ledě hodně dlouho a nyní ještě vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Trenér Canadiens si raději bere oddechový čas.
46:04
Montreal právě vstřelil branku!
Během necelých dvou minut se Canadiens ujímají tříbrankového náskoku. MAX PACIORETTY dostal přesnou kolmici mezi kruhy, odkud se už nemýlil. Asistence: Pierre-Alexandre Parenteau a David Desharnais.
45:40
Hodně aktivní jsou nyní domácí.
44:46
Nakonec tedy branka platí. Eller ještřě než přihrál, tak po upadnutí posunul branku ze základního postavení, ale branka nebyla vychýlena zcela úplně. Jako střelec je určen JIŘÍ SEKÁČ, který dopravil puk za brankovou čáru. Asistence: Brandon Prust a Lars Eller.
44:46
Sekáč bojoval s Eller před brankovištěm, nakonec se jim i podařilo dopravit kotouč za brankovou čárů, ale rozhodčí se musí poradit se svým kolegou u videa.
43:42
Plekancova formace se usazuje v útočném pásmu, kde kombinuje podél mantinelu a drží hosty pod tlakem.
42:57
Malhotra se dostal po pěkném zpracování ke střele, ale Kuemper si s tím to pokusem poradil.
42:32
Pěknou kolmici obdržel Niederreiter, ale ten puk pouze na Priceho nahodil. Domácí brankář, ale přeci jen kotouč ve své lapačce ponechal.
41:19
Coyle prokličkoval až za branku domácích, ale jeho následná klička znamenala ztráta puku. U kotouče Canadiens, kteří se pokoušejí o založení útoku.
40:26
Po vyhraném vhazování se do útočného pásma dostávají hráči Minnesoty. Nyní to byl Suter, který pálil od modré, ale jo střela skončil na zadním plexisklu.
40:01
Tahle třetina nám nadělila tři branky. Druhá perioda byla o hodně rychlejší, týmy otevřely zadní vrátka a toho využívaly útočné formace. Nejprve se z úvodní branky radoval hráč Canadiens, Gallagher, který se po asistence českého forvarda mohl radovat z první branky Montrealu. Hosté, ale bojovali co jim síly stačily. O pět minut později zdvihl ruce nad hlavu Pominville, který zakončoval do odkryté klece. No a ještě v úplném závěru se radoval Eller, který vsítil branku po asistencích českých odchovanců.
40:00
39:10
Tohle bude určitě hosty mrzet. Plekanec přenechal puk LARSU ELLEROVI, který přesnou střelou z levého kruhu překonává Kuempera. Asistence: Brandon Prust a Jiří Sekáč.
38:08
V závěru třetiny jsou u puku Candiens, kteří hledají recept na hostujícího brankáře v útočné třetině.
36:54
Hosté jsou po vyrovnávací brance hodně aktivní, ale zatím se nemohou dostat do vhodné pozice na střelbu.
34:59
Minnesota právě vstřelila branku!
Krásná souhra této dvojice končí gólem. Vanek zavezl puk od modré čáry do středu pravého kruhu, odkud na poslední chvíli přihrál před branku, kde byl volný JASON POMINVILLE. Jason jen nastavil hokejku na led a bez problému poslal kotouč za záda domácího brankáře. Asistence: Thomas Vanek.
34:26
Nepřesná rozehrávka Subbana končí ve středním pásmu na hokejce Vaneka, který se ihned žene do útočného pásma.
33:32
Scandella po několika asistencích nakonec vystřelil, ale jeho pokus byl byl zblokován do ochranné sítě. Vhazování po levici Priceho.
32:35
Canadiens ztrácí pásmo, a tak se mohou hnát dopředu také hosté. Carter se ocitl nyní osamocen ve středu pravého kruhu, ale místo střely zvolil přihrávku.
32:07
Prust zavezl kotouč až před branku hostů, kde se nyní seběhla velká skrumáž, ale nakonec se puk odrazil za branku, kde se ho ujal domácí Sekáč.
31:21
Domácí se hnali za vyrovnání, ale jejich nepozornost na modré čáře je zastavuje. Postavení mimo hru.
30:09
Plekanec vyhrál v útočném pásmu buly přesně na hůl Gallaghera, který ihned vystřelil. Kuemper byl ale v pozoru a tento pokus jistým zákrokem zlikvidoval.
29:26
V polovině zápase se konečně dočkáváme úvodní branky. Plekanec ve středním pásmu předal puk BRENDU GALLAGHEROVI, který se dostal až do středu levého kruhu, odkud se napřáhl a tvrdou střelou nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Tomáš Plekanec.
28:10
Opět obrovská šance hostů. Fontaine dostal kolmici přesně na modrou, odkud pelášil osamocen na Priceho, ale ještě než stihl zakončit, tak mu podjeli brusle.
27:26
Po komerční pauze se vhazovalo ve středním pásmu, kde se k puku dostali domácí. Parenteau nahodil puk za branku hostů, následně si puk i dojel a pokouší se kombinovat.
26:59
Canadiens se drželi v útočném pásmu, ale po nepřesné rozehrávce se dostal k puku Koivu, který kotouč vyhodil za modrou čáru.
26:06
Velká mela v před brankovém prostoru u Kuempera. Jemelin lehce nahodil puk na hostujícího brankáře, který ale pouze vyhodil před sebe. Tam se puku ujal Weaver, ale zakončit nedokázal.
24:59
Nnyní se hraje spíše ve středu hřiště, kde se u puku drží Montreal, ale zatím se nemůže dostat do útočné třetiny. Teď se to podařilo Subbanovi, ale ten pouze podržel puk před hostujícím brankářem a následně odjel střídat.
23:30
Nepřesná rozehrávka domácích ve středním pásmu, ale nakonec se přeci jen dokázali ujmout puku. Gallagher prokličkoval na modrou, odkud se pokusil vystřelit, ale jeho pokus byl zblokován.
22:42
Opět to jsou hráči Candiens, kteří kombinují v útočném pásmu, ale k zakončení se zatím nemohou dostat.
21:50
Sekáš projel pře půlku kluziště a zavezl kotouč až do blízkosti hostujícího brankáře, následně nahrál na modrou, kde číhal Gilbert, ale ten střelou z první Kuempera nepřekonal. Ke kotouči se dostávají hosté.
21:09
Hosté si nerozuměli v rozehrávce, která končí na zakázaném uvolněné. Vhazování v obraném pásmu Minnesoty po levici Kuempera.
20:36
Vhazování vyhráli hosté, ale kotouč opět do útočného pásma jen nahodili. Tam se puku ujal Subban, který ho ihned zavezl na druhou stranu kluziště.
20:01
Je za námi úvodní třetina, která nám sice nenabídla žádnou branku, ale za to pozorujeme velice pohledný hokej. Menší šance se projevují na každé straně, ale zatím největší šanci utkání předvedl hostující hráč Niederreiter, který po obehrání soupeře trefil horní tyč. Canadiens mohou děkovat Pricemu, který pochytal spoustu šancí, ale nesmíme opominout ani Kuempera, který dnes chytá také famózně.
20:00
19:25
Do konce první třetiny nám už zbývá necelá minuta a domácí se ještě pokoušejí o vytvoření nějaké šance, ale útok Ellera končí pouhým nahozením. Následný protiútok hráčů Wild zastavuje postavení mimo hru.
18:25
Pacioretty se dostává ve vlastním obranném pásmu ke kotouči, ale jeho následná rozehrávka končí na holích Minnesoty, která se vzápětí ocitá v útočné třetině.
17:32
Zatím největší šance zápasu! Niederreiter si obehrál jednoho z obránců a následnou střelou z mezikruží trefuje horní tyč Priceho branky!
17:04
Až teď se dostal ke střele od modré Suter, který se napřáhl a tvrdou střelou vyzkoušel pozornost domácího brankáře, ale Price opět úspěšný.
16:51
Polovinu oslabení zvládli Canadines na výbornou, když hosty nepustili ani k jedné střele. Koivu se pokouší o rozjetí nové útočné akce ze středního pásma.
15:25
Na trestnou lavici usedá hráč domácích. Gallagher se provinil hákováním, a tak mají hosté další výhodu v podobě přesilové hry. Vzápětí se ihned usazují před Pricem.
15:09
Ke střele se dostal Koivu, který svým pokusem způsobil v brankovišti domácího brankáře velký rozruch. Nakonec vše vyřešil Plekanec, který odpálil puk do středního pásma. Bude se vylučovat.
14:29
Krásnou kolmici obdržel švédský obránce do středu levého kruhu. Brodin neváhal ani vteřinu a rychlou střelou z první se pokusil překonat domácího brankáře, ale Price se stihl přemístit a puk raději podržel.
14:19
Brodziak uháněl po levé straně mantinelu, nakonec zvolil přihrávku před branku, kde měl své spoluhráče, ale díky obranému zákroku Gilberta nemusí Price zasahovat.
13:27
Nyní to zkusil jen takovým menším nahozením Pominville, ale ani ten na jistého domácího brankáře nevyzrál. Price pro jistotu kotouč drží ve své lapačce.
12:39
Coyle dostal nepřesnou přihrávku, kterou sice dokázal zpracovat, ale u puku nezůstal příliš dlouho neboť ho o něj Weaver připravil. Canadiens mohou dopředu.
11:50
Plekance to měl vymyšlené skvěle, když z vlastního pásma rozehrával na svého kolegu do středu hřiště o mantinel, ale puk se zastavil o hlavního rozhodčího. Tímto domácí akce končí a k puku se dostávají hosté.
11:08
Už delší dobu jsou i domácí v plném počtu, ale stále se hraje v obraném pásmu domácích. Nakonec musel i Price zasahovat, ale opět po úspěšném zákroku rozehrál, a tak mohou domácí založit rychlý protiútok.
09:54
Hosté jsou již v plném počtu a ihned se usazují v útočném pásmu, kde hledají vhodnou pozici pro střelbu ve zbytku přesilové hry. Eller mohl vyhodit, ale to se mu nepodařilo neboť jeden z hostujících obránců jeho pokus o vyhození na modré čáře zastavuje.
09:20
Hra ve stejném počtu se odehrává spíše před brankou domácích. Nyní to zkusil z hranice levého kruhu Zucker, ale díky této střele si Price připisuje úspěšný zákrok.
08:22
Domácím, ale početní výhoda moc dlouho nevydržela, když nyní na trestnou lavici usedá Markov za podražení. Necelou minutku uvidíme hru čtyři na čtyři.
07:42
Ballard na nic nečeká a ihned po vyhraném vhazování vyhazuje puk přes všechny čáry. Puku se za brankou Priceho ujímá Subban, který zakládá útočnou akci.
07:30
Tak dlouho měl Plekanec u sebe kotouč, ale následným faulem o něj přišel, a tak se bude vylučovat. Na dvě minuty za držení usedá na trestnou lavici hostující Koivu. První přesilová hra pro Canadiens.
06:49
Plekanec si sjel až do středu levého kruhu, odkud se chystal vystřelit, ale kotouč mu sklouzl z čepele, a tak se mohou dopředu hnát hosté.
05:45
Minnesota na malý moment uklidňuje hru, když kombinuje ve vlastním obranném pásmu. Následně rozehrával Scandella, ale jeho prudký pas ve středním pásmu nikdo nezpracoval. Puku se tedy ujímá druhá formace Montrealu.
05:02
Brodziak si počkal na správný moment, poté přihrával na druhou stranu, kde byl Fontaine. Druhý jmenovaný byl u levé tyče zcela osamocen, ale Price položil svůj beton na led, a tak nedal svému soupeři žádnou šanci.
04:30
Z toho to úniku tři na dva mohla být slibná šance, ale tento pokus o započetí akce zastavil čárový rozhodčí, který píská postavení mimo hru.
03:21
Pominville dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, odkud chvíli mířil a následně vystřelil na Priceho, ale i ten zatím bezchybný. Domácí brankář, ale hru nepřerušuje a rozehrává za vlastní branku.
01:43
Zucker se pokoušel nahodit kotouč z vlastního pásmo do středu hřiště, kde čekali na přihrávku spoluhráči. Ale všechno zastavil Prust, který tu to rozehrávku zachytil.
00:29
Krásnou kolmici nyní obdržel na modrou čáru Markov, který se bez váhání napřáhl a tvrdou střelou vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, který tento pokus ukryl do své výstroje.
00:09
Úvodní vhazování zápasu vyhráli hosté, ale místo toho aby započali nějakou slibnou akci, tak puk nahodili na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Kuempera.
00:01
Tak teď už je vše připraveno.
Tak ještě než tento duel započne, tak si poslechneme hymnu USA a Kanady.
Všichni hráči se již objevují na ledové ploše. Zápas už by mohl každou chvíli začít.
Jedna před zápasová zajímavost. Všichni domácí hráči nastoupili na rozbruslení se stejnými dresy, a to s číslem 5 a jménem Lapointe.
Zápase bude o několik desítek minut zpožděn. Přesný začátek utkání není zatím znám (cca 1:30).
Velká hvězda NHL, která působila v týmu Montreal Canadiens nyní ve středním kruhu vzpomíná na své úspěchy.

Statistika Guya Lapointeho

Kariéra: 1968–1984
Odehráno NHL zápasů: 1017
Vstřeleno gólů v NHL: 197
Počet asistencí v NHL: 495
Celkem bodů v NHL: 692
Jak již bývá u NHL zvykem, tak utkání se o několik minut zpozdí. Zápas začne přibližně v 1:08.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Jemelin, Gilbert, Tinordi, Weaver – Pacioretty, Desharnais, Parenteau – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – Sekáč, Eller, Prust – Moen, Malhotra, Weise

Minnesota Wild: Kuemper (Backstrom) – Suter, Brodin, Scandella, Folin, Ballard, Dumba – Vanek, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Coyle – Niederreiter, Brodziak, Fontaine – Veilleux, Haula, Carter.
Montreal Canadiens

Domácí na tom nejsou vůbec špatně, poté co zažili skvělý vstup do sezóny. Canadiens se po čtrnácti odehraných zápasech hřejí na druhém místě v Atlantické divizi s celkovým počtem devatenácti bodů. Co se týká posledního zápasu, tak Montreal zavítal na led do Calgary, odkud si odvezl dva vybojované body po samostatných nájezdech.

Minnesota Wild

Hosté mají poslední tři zápasy skvělou bilanci, když v každém zápase ulovili dva body. Minnesota Wild se po dvanácti odehraných zápasech drží na páté pozici v Centrální divizi s celkovým počtem čtrnácti bodů. Co se týče posledního zápasu, tak Minnesota nemusí být vůbec zklamaná, protože na ledě Bostonu vyhrála 4:3.

07.11.2014 Ottawa Senators – Minnesota Wild 3:0
05.11.2014 Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins 1:4
02.11.2014 Minnesota Wild – Dallas Stars 4:1
31.10.2014 Minnesota Wild – San Jose Sharks 4:3 sn
29.10.2014 Boston Bruins – Minnesota Wild 3:4
Vítám všechny fanynky a fanoušky u sledování NHL. Nejvyšší hokejová liga má na programu denně spoustu zajímavých zápasů a dnešek není výjimkou. Dnes máme na programu zápas: