Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za přízeň a přeji dobrou noc.
O průběhu dnešního utkání svědčí i konečný počet střel, brankáři dnes museli dohromady předvést pouhých 34 zákroků.
3. Rickard Rakell (ANA) 0+1
To už však nic nemění na tom, že Calgary doma po dvou měsících prohrává! A kdo jiný tuto šňůru mohl přetrhnout, než nejneoblíbenější soupeř Plamenů – Anaheim Ducks. Kačeři dnes potvrdili pověst nejhůře střílejícího celku ligy, když vstřelili jediný gól, ten jim však stačil na vítězství díky precizní a téměř dokonalé defenzivní hře. Branka Shawna Horcoffa z poloviny utkání tak byla zároveň vítěznou a Ducks se v tabulce přibližují svému dnešnímu soupeři na rozdíl dvou bodů.
Ryan Kesler ještě po odpískání jel s pukem dál a napálil ho do odkryté branky, čímž vyprovokoval reakci Brodieho. Nakonec je z toho mela v rohu obranného pásma Calgary.
59:57
Ducks poslední střídání sehráli výborně, udrželi puk v rohu a domácí už to nestihnou.
59:43
Oddechový čas si tentokrát bere Bob Hartley.
59:43
Sami Vatanen pod tlakem vyhodil puk ze hřiště a závěr tak odehrají hosté ve čtyřech proti šesti! Flames mají už jen 17 vteřin na to, aby zachovali svoji rekordní sérii výher.
59:13
Ducks konečně dostali puk z pásma.
58:54
Domácí to perfektně sehráli na Monahana, ten ale mezi kruhy nezamířil přesně.
58:30
Calgary to zkusí v šesti!
58:30
A Bruce Boudreau si bere oddechový čas, aby si jeho pětice na ledě mohla odpočinout.
58:30
Zbytečně ale vyhazují puk na další icing, vhazování před Gibsonem.
58:24
Ducks nepouštějí soupeře do tlaku.
57:31
Anaheim je v posledních minutách velmi pasivní, teď z toho pramení zakázané uvolnění.
57:08
Colborne protečoval puk do útočného pásma, tam jej však sbírá Bieksa.
56:33
Hra vysokou holí, vhazování ve středním pásmu.
56:22
Sam Bennett to zkusil z mínusového úhlu z rohu hřiště a Gibson měl obrovské problémy! Už to vypadalo, že si puk srazil do sítě, nakonec jej však dokázal zalehnout. Po komerční přestávce budou mít domácí už jen něco přes tři minuty na vyrovnání.
56:10
Bennettova střela byla zablokována a Anaheim je v plném počtu.
55:32
Gibson vyráží tvrdou ránu Hamiltona, kterou viděl.
55:15
Hosté se ale zatím ubránili a na led naskakuje druhá formace Flames.
54:44
Po dobré kombinaci domácích zakončené střelou Gaudreaua vznikl před Gibsonem velký závar!
54:11
Ducks vyhráli buly a vyhazují.
54:06
Do výborné pozice dostával přihrávku Markus Granlund a Ryanu Getzlafovi nezbylo nic jiného, než domácího útočníka faulovat. Důležitá přesilovka pro Calgary.
53:52
Wideman přišel o puk, hosté ho však jen vyhazují.
53:08
Cogliano nezpracoval dlouhou přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.
52:40
Obrana Anaheimu opět pracuje precizně a Brodie musí začít až u vlastní branky.
51:50
Sam Bennett trefil z úhlu tyčku Gibsonovy branky!
51:40
Rakell se procpal před Räma, kterého však nepřekonal.
51:00
Hokej bez šancí pokračuje a to vyhovuje hostům, kteří držení hubené vedení.
49:57
Backlundovu riskantní přihrávku vystihl Corey Perry a peláší s pukem dopředu.
49:25
Střela Marka Giordana byla příliš slabá na to, aby překvapila Gibsona.
48:41
Dougie Hamilton teď jen těsně nestihl udržet kotouč v útočném pásmu a tak se píská postavení mimo hru.
48:00
Granlund nezpracoval skákavou rozehrávku Engellanda, puk mají Ducks.
47:19
Po akci Hudlera se tlačil do zakončení Gaudreau, nedokázal však zblízka překonat Gibsona.
46:40
Hezkou akci zakončil Rakell pohotovou střelou, Rämö pozorný. Komerční přestávka.
46:16
Gaudreaův pokus bekhendem z úhlu nemohl Gibsona překvapit.
45:48
Karri Rämö kryje puk před Coglianem, vhazovat se bude v obranném pásmu Flames.
45:34
Bennett odzbrojený, Ducks se však nyní zbavují kotoučů.
44:52
Domácí fanoušci jsou teď velmi hlasití, hokejistům Calgary to však k vyrovnání zatím nepomáhá.
44:27
Calgary teď zavřelo svého soupeře v pásmu, byly z toho však jen dvě zblokované střely Brodieho.
43:40
Russelovu slabou ránu zblokovala obrana hostů.
43:12
První lajna Flames je opravdu výtečně bráněna, Brodie vůbec neví co s pukem.
42:39
Souboj o puk u modré čáry skončil hvizdem sudího.
42:11
Icing domácích.
41:52
Bennett nenašel skulinku v obraně Ducks, tak pouze nahodil puk do pásma a vystřídal.
41:08
Po souboji Keslera s Russellem skončil puk v hledišti.
40:24
Getzlafovu ránu kryje Rämö a přerušuje tak hru.
40:01
Třetí třetina je tu, dokáže domácí tým zabrat a prodloužit svou sérii domácích výher?

Celkem: 7-17
Skončila druhá třetina, ve které jsme viděli první branku tohoto zápasu, postaral se o ní útočník Anaheimu Shawn Horcoff. Ducks vedou zaslouženě, ve druhé třetině byli jednoznačně lepší a to především díky znamenitému bránění, domácí si s ním vůbec neví rady a jsou zatím naprosto bezzubí. Zda-li se změní obrázek hry ve třetí třetině, si musíme počkat necelých dvacet minut.
40:00
39:49
Thompson zblízka přestřelil branku Calgary.
39:32
Cogliano obral o puk Russella a krouží po rozích útočného pásma Ducks.
39:00
Hudler i Gaudreau to zkoušeli z ostrého úhlu, neúspěšně.
38:04
Icing tentokrát na druhé straně, vhazovat se bude před Johnem Gibsonem.
37:40
Dlouhá přihrávka Ferlanda sice našla, Kanaďan ale přejel modrou rychleji a tak se píská ofsajd.
37:31
Po přestávce přichází další icing Flames.
37:24
Rämö se blýskl zákrokem hned po buly, následuje komerční přestávka.
37:20
Zakázané uvolnění Calgary, domácím se ve druhé třetině opravdu nedaří a nevypracovali si jedinou pořádnou příležitost.
37:15
Na zemi končí i Jiří Sekáč zásluhou Widemana.
36:56
Hamilton teď ukázkově poslal k zemi autora jediné branky Horcoffa.
36:29
Maroon výborně vystihl přihrávku na Colbornea.
35:28
Manson nahodil puk do útočného pásma, kde ho sbírá aktivní Rakell.
34:58
Rämö teď dvakrát pomáhal domácím s rozehrávkou, podruhé však našel pouze Getzlafa.
34:10
Probouzí se domácí fanoušci, kteří ženou Flames za vyrovnáním.
33:40
Santorelli trefil tyčku!
33:02
Odražený puk sbírá Rämö do lapačky. Domácím se vůbec nedaří prosadit se přes dobrou obrannou hru Kačerů.
32:36
Anaheim právě vstřelil branku!
Hosté se prosazují v dnešním zápase jako první! Po dobrém střídání Rakell nabil SHAWNU HORCOFFOVI, který trefil z první přesně šibenici Rämovy branky a posílá tak Anaheim do vedení.
Asistence: Rickard Rakell, Hampus Lindholm.
32:09
Ryan Getzlaf si šikovně propíchl kotouč do útočného pásma, tam byl ale zastaven.
31:37
Poskakující puk zachytává finský brankář do lapačky a přerušuje hru, komerční přestávka.
31:35
Icing domácích, buly před Rämem.
31:15
Tvrdou Russellovu ránu Gibson pouze vyrazil před sebe, naštěstí pro něj poté nedokázal Gaudreau prostřelil blok obránců Anaheimu.
30:30
Na druhé straně zatrnulo Gibsonovi po závaru způsobeném dobrou prací Bennetta, ale ani tentokrát jsme se gólu nedočkali.
30:07
Po bekhendovém pokusu Getzlafa Rämö nevěděl, kde má puk, nakonec se ale domácí ubránili.
29:27
Anaheim v posledních minutách výborně a důrazně napadá, což způsobuje domácím velké problémy.
28:56
Po delší době zákrok i pro Gibsona, který se poradil s tvrdou střelou Hamiltona. Následná dorážka Gaudreaua byla zblokována.
27:58
Getzlaf hledal v zajímavé pozici najetého Perryho, domácí obránci však na poslední chvíli tento úmysl překazili.
27:14
Hosté jsou nyní aktivnější, ale Rakellův pokus minul branku.
26:30
Maroon se ihned po buly protlačil ke střele, Rämö vyráží.
26:24
Po zásahu puku vysokou holí se píská a následuje komerční přestávka. Sledujeme opravdu opatrný, bruslivý, poctivý hokej s nízkým počtem brankových příležitostí.
26:01
Cogliano zblízka Räma nepřekonal a hra se obrací na druhou stranu.
25:20
Bieksova rána proletělo jen těsně mimo.
24:57
Sekáč i Wideman na ledě, hraje se v pěti.
24:40
Hamilton našel Giordana, který po dlouhé době zaměstnal Gibsona.
23:33
Russell jen těsně nedosáhl na přihrávku Gaudreaua a kotouč tak vyjíždí do středního pásma.
23:08
Hraje se ve čtyřech, Thompson zaváží kotouč do útočného pásma Ducks.
22:53
Počet hráčů na ledě se vyrovná! Jiří Sekáč krosčekoval Russella před brankou a zbytečně ukončuje přesilovku svému týmu.
22:29
Keslerova rána se od nohy bránícího hráče odrazila do rohu hřiště.
22:04
Hosté se ale už usadili a Getzlaf má puk na holi.
21:32
Dlouhá přesilovka pro Ducks, puk ale mají nyní v držení domácí.
21:02
První přesilovka pro Anaheim. Dennis Wideman zasáhl Getzlafa vysokou holí a dostává čtyřminutový trest!
20:46
Perry při pokusu o střelu mezi kruhy zlomil hůl.
20:30
První zákrok Karriho Räma v této třetině po střele Andrewa Cogliana. Bude se opět vhazovat v obranném pásmu Calgary.
20:13
Thompson i Monahan jsou ze vhazování odvoláni, nastupuje Hudler proti Coglianovi.
20:13
Střela Hampuse Lindholma byla tečovaná a končí mimo hřiště.
20:01
Oba týmy už jsou na ledě a druhá třetina tak brzy začne.

Hity: 8-6
Vyhraná vhazování: 7-5
Zblokované střely: 4-4
Trestné minuty: 0-2
Střely na branku po první třetině: 4-6
Je za námi první třetina, která nenabídla žádný gól ani vyloženou gólovou šanci. Byli jsme svědky pouze deseti střel na branku a jedné neúspěšné přesilové hry domácích. V zápasech Anaheimu letos příliš branek nepadá a první perioda tohoto střetnutí to zatím potvrdila, uvidíme, co nám přinese část druhá. Ta by měla začít přibližně ve 3:58.
20:00
19:56
Silfverberg ještě stihl jednou prověřit Räma, finský brankář ale jeho střelu vyrazil a víc už se toho v první části nestane.
19:41
Mark Giordano rozehrává pravděpodobně poslední útok této třetiny.
19:02
John Gibson vyjel daleko z branky, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
18:33
Rakell výborně našel volného Getzlafa, hvězda Kačerů však nedokázala trefit puk ideálně!
18:00
Souboj o puk v rohu hřiště vyzněl lépe pro domácí díky Mattu Stajanovi.
17:47
Kesler to zkusil od modré, Rämö byl ale pozorný a zasáhl lapačkou.
16:58
Clayton Stoner teď dvakrát špatně rozehrál díky dobrému napadání druhého útoku Flames.
16:22
Rämö musel předvést zákrok vyrážečkou proti ráně Perryho.
15:30
Sudí se teď trochu přimotal do cesty Engellandovi a těžit z toho mohl Santorelli, jeho střela však končí v ochranné síti.
14:48
Bollig zachytil rozehrávku hostů a z mezikruží přestřelil branku.
14:18
Hamiltonův pokus vyrazil Gibson před sebe.
14:12
Akce Getzlafa i Jonese byly překaženy obranami obou týmů. Puk nakonec skončil na střídačce a následuje komerční přestávka.
13:40
Russell nahodil puk pouze pro Stonera a Getzlaf v pohodě vyváží puk ze třetiny.
13:03
Silfverberg na ledě, nejlepší oslabení soutěže se nejhoršímu přesilovkovému komandu ubránilo.
12:19
V dobré pozici Dougie Hamilton minul branku Anaheimu! Možná tam ještě byl jemný zásah Gibsonovy lapačky.
11:59
Giordano už nestihl zachytit černou pryž v útočné třetině a tak se píská ofsajd.
11:36
Po zblokované Hudlerově střele se hosté opět osvobozují.
11:06
Ducks ihned vyhazují do středního pásma.
11:00
Výhoda je u konce, na trestnou lavici míří švédský útočník Jakob Silfverberg na dvě minuty za sekání. Calgary si tak po komerční přestávce zahraje první přesilovku tohoto zápasu.
10:57
Flames krouží s pukem v obranném pásmu a čekají na svou příležitost.
10:30
Signalizovaná výhoda domácích, kteří jsou v šesti.
10:00
Na druhé straně si připisuje zákrok Rämö po akci sehraného dua Getzlaf-Perry.
09:30
Gibson svým zaváháním v rozehrávce daroval domácím puk a po akciBennetta vzniknul před americkým brankářem závar.
08:50
Ryan Kesler vyhrál buly v obranném pásmu a Ducks tak mohou založit novou akci.
08:42
John Gibson přikryl puk před Markusem Granlundem a po přerušení hry přichází komerční přestávka.
07:42
Hagelinův pokus z dálky Rämö vykopl před sebe a Gaudreau posouvá kotouč do středního pásma.
07:10
Ryan Getzlaf rozehrává puk za vlastní brankou, napadá ho Gaudreau.
06:37
Micheal Ferland v rohu hřiště tvrdě dohrál Stonera.
06:08
Nepřesná rozehrávka domácích končí icingem, buly před Rämem.
05:35
Sekáč s Horcoffem kroužili v rohu útočného pásma, byli však o puk připraveni obranou Flames.
04:39
Ryan Kesler zachytil rozehrávku Giordana a zjevil se sám před Rämem! Pouze však napálil domácího brankáře.
04:15
Dlouhý pas Brodieho končí po teči mezi střídačkami, vhazování ve středním pásmu.
03:41
Manson překazil domácí útok, když vypíchl kličku Joea Colbornea.
02:50
Johnny Gaudreau si vybruslil do skvělé pozice a Gibson musel předvést výborný zákrok proti jeho střele zápěstím!
02:16
Santorelliho střela byla zblokována do ochranné sítě nad domácí brankou.
01:58
Karri Rämö ukončuje mírný závar před svojí brankou. Bude se vhazovat po pravici finského gólmana.
01:40
Corey Perry byl za brankou Calgary tvrdě sražen Giordanem.
00:59
Ferland to zkoušel bekhendem z ostrého úhlu neúspěšně.
00:25
Rychlý první zákrok pro Räma po dorážce Hagelina zblízka.
00:01
Stadionem dozněly státní hymny a zápas může začít.

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Giordano, Brodie – Russell, Hamilton – Wideman, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bennett, Granlund, Jones – Ferland, Backlund, Colborne – Bouma, Stajan, Bollig. Trenér: Bob Hartley.

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Lindholm, Manson – Stoner, Vatanen – Theodore, Bieksa – Rakell, Getzlaf, Perry – Hagelin, Kesler, Silfverberg – Maroon, Thompson, Cogliano – Sekáč, Horcoff, Santorelli. Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Skilliter, Peel – Devorski, Murchison.
Souboj dvou týmů, které mají v rámci západní konference nejhorší skóre, začne ve 3:00 SEČ.