To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního týdne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

TOMÁŠ TATAR (DET) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 12:45
PETR MRÁZEK (DET) – 2 úspěšné zákroky, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: Green 25:40 – Klingberg 23:10

Branky a nahrávky: 20. Nyquist (Kronwall, Green) – 8. Sharp (Klingberg, Seguin), 16. Ničuškin (Jo. Benn, Jokipakka), 59. Seguin (Sharp, Klingberg), 60. Eakin (Ja. Benn). Rozhodčí: Skilliter, St. Laurent – Murphy, Berg. Diváci: 20027 (vyprodáno).
Dallas dnes potvrdil svou skvělou formu na startu nového ročníku NHL a vítězstvím 4:1 vyloupil detroitskou Joe Louis Arenu. O jednoznačnou výhru se ovšem nejednalo, naopak se Stars na zisk dvou bodů značně natrápili.

Skóre otevřel v 8. minutě využitou přesilovou hrou Patrick Sharp, který dostal perfektní přihrávku od Johna Klingberga. Další branku přidal v 16. minutě Valerij Ničuškin, který se radoval poprvé v letošní sezoně.

V závěrečné minutě úvodního dějství se v přesilové hře prosadili také domácí, když se do střílené přihrávky Nicklase Kronwalla vložil Gustav Nyquist a nasměroval puk mezi betony Kariho Lehtonena.

Po na šance chudé druhé třetině se na gól čekalo až do samotného závěru zápasu. Detroit si nedokázal vytvořit nějaký větší tlak, kterým by si vynutil vyrovnání a naopak v závěru ještě dvakrát inkasoval do prázdné branky od Tylera Seguina a Codyho Eakina.

Závěrečných 12 minut musel v brance Detroitu odchytat Petr Mrázek, který nahradil zraněného Jimmyho Howarda, který odstoupil ze hry po střetu se Spezzou. Dallas si tak po výhře 4:1 připisuje do tabulky další dva body a upevnil tak svou výsadní pozici na čele Západní konference.
59:42
Dallas právě vstřelil branku!
Hosté přidávají ještě jednu trefu do odkryté branky! Lehtonen se sice zapotil při střele Mika Greena, po zisku kotouče se ovšem z obranné modré čáry trochu šťastně trefil CODY EAKIN! Asistence: Jamie Benn.
59:10
Vernon Fiddler je vyloučen za zdržování hry – vyhození kotouče mimo hrací plochu. Mrázek tak opět putuje na střídačku, Detroit se ještě pokusí s výsledkem něco udělat.
58:52
Hosté si dnes odvezou z Hockeytownu plný počet bodů! Stars vybojovali kotouč v obranném pásmu, který se dostal k TYLERU SEGUINOVI, jenž ze středního pásma trefil přesně odkrytou branku Red Wings! Asistence: Patrick Sharp a John Klingberg.
58:23
Jason Spezza se dostal ke kotouči ve středním pásmu, prázdnou branku ale minul!
58:04
Cody Eakin sáhl do přihrávky Nyquista na Kronwalla a domácí tak musí vyklidit útočné pásmo.
57:45
Trenér Dallasu Lindy Ruff si vybírá oddechový čas, mezitím domácí kouč Blashill odvolává Mrázka z branky. Detroit to zkusí v šesti hráčích v poli.
57:33
Hostujícím hráčům se zatím daří bránit velmi dobře, Red Wings si nemohou vytvořit kýžený tlak.
56:48
Hosté dostali kotouč do útočného pásma a rychle zamířili na střídačku, v závěrečných minutách se budou Stars už jen bránit.
56:20
Kari Lehtonen lapačkou vychytal Mika Greena, který si s pukem nabruslil až do nebezpečné pozice mezi kruhy.
55:45
Střela Dannyho DeKeysera jen o kousek minula Lehtonenovu branku, na druhé straně se dvojice Seguin-Jamie Benn dostala do ofsajdu.
55:10
Ničuškin nakonec nedokázal nic kloudného v útočném pásmu vymyslet a dopředu už míří zase domácí hráči.
54:47
Valerij Ničuškin opět motá hlavy obráncům Detroitu před jejich brankou.
54:05
Jonathan Ericsson, který se během přerušené hry vyměnil s Larkinem na trestné lavici, je zpátky na ledě, domácí hrají v plném počtu.
53:32
Goligoskiho ránu výborně zblokoval Danny DeKeyser a poté domácí bek dokázal dostat puk do bezpečí.
53:06
Petr Mrázek si vychutnal zákrok lapačkou proti dobré střele Tylera Seguina!
52:33
Petr Mrázek zpoza své branky dobře rozehrál a Kronwallovi se pak podařilo i vyhodit.
52:05
Jonathan Ericsson s tržnou ranou v obličeji ovšem zamířil do šatny, trest odpyká Dylan Larkin.
52:05
Aleš Hemský tvrdým hitem narazil Ericssona na hrazení. Rázný švédský bek si nenechal nic líbit a hned se do českého šikuly pustil. Rozhodčí vše vyřešil jen menším trestem pro Jonathana Ericssona za hrubost, což se absolutně nelíbí domácí střídačce v čele s Jeffem Blashillem.
51:19
Darren Helm ukázal, že nepatří mezi nejtechničtější hráče v NHL, Ničuškina se mu v útočném pásmu nepodařilo ukličkovat.
50:44
Puk vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
50:10
Přesně v době, kdy se Mike Green vracel z trestné lavice na led, vyhodil Jonathan Ericsson z obranného pásma puk rovnou na tribunu. Po domluvě rozhodčích nakonec švédský obránce nebude vyloučen.
49:44
Domácím se po velkém tlaku elitní přesilovkové formace Stars podařilo vyhodit.
49:13
Petr Mrázek zastavil další střelu Jasona Spezzy z vrcholu pravého kruhu.
48:32
Po Spezzově střele se k dorážce marně natahovali Patrick Sharp a Jamie Benn, hosté nadále pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
48:09
Dallas si po dlouhé době zahraje přesilovou hru, za hákování je vyloučen Mike Green.
47:53
Tyler Seguin vyslal hned nepříjemnou střelu, kterou přivítal Petra Mrázka v zápase. Český brankář měl dost práce, ale střelu nejproduktivnějšího hráče soutěže zastavil.
47:09
Jimmy Howard nakonec nebude moct v zápase pokračovat dál, na scénu tak přichází Petr Mrázek!
46:54
Jimmy Howard teď se svými spoluhráči ustál kritickou chvíli, kdy se po přečíslení dvou na jednoho ocitl kotouč v brankovišti. Spezza pak kolenem nešťastně atakoval domácího brankáře do hlavy, rozhodčí ale nepřerušil hru a Howard se pak v přerušené hře hodně zlobil. Hostující hráči každopádně ani na několikátý pokus nedokázali nasměrovat puk do odkryté branky!
46:11
Luke Glendening tvrdým hitem zastavil u mantinelu Johna Klingberga, což ihned přineslo pozitivní reakci od domácího publika.
45:40
Tyler Seguin je na ledě, Dallas hraje v plném počtu.
45:06
Po pohledné kombinaci domácích hráčů se ke střele dostal Tomáš Tatar, Lehtonen s menšími problémy jeho pokus zastavil.
44:50
Teemu Pulkkinen se po pravé straně prodral ze středního pásma až do zakončení, jeho střelu zastavil dobrým zákrokem Kari Lehtonen.
44:14
Gustav Nyquist nabíjel do mezikruží na Nicklase Kronwalla, kterému ovšem puk sjel po čepeli hole.
43:40
Další přesilová hra pro Detroit. Za faul vysokou holí je vyloučen Tyler Seguin.
43:16
Tomáš Tatar zajímavě nasměroval puk na Lehtonenovu branku, brankář Stars se dokázal včas zorientovat.
42:55
Jimmy Howard pokryl poskakující kotouč směřující na jeho branku, ani třetí třetina zatím nenabízí moc brankových příležitostí.
42:19
Po zakázaném uvolnění Stars se bude vhazovat před Lehtonenovou brankou.
41:48
Teemu Pulkkinen se dostal do dobré střelecké příležitosti, Lehtonen jeho střelu dokázal zastavit.
41:21
Kari Lehtonen raději pokryje kotouč směřující k jeho brance do své lapačky.
40:59
Domácí hráči vysunuli na začátku třetí třetiny svůj forčeking hodně vysoko a obránci Stars mají hned problémy.
40:25
Dallas vstoupil do třetí části hry zakázaným uvolněním, vhazovat se tak bude před brankou Kariho Lehtonena.

Největší čas na ledě: Green 17:17 – Demers 15:22
Druhá třetina byla hodně skoupá, alespoň co se branek a vůbec střeleckých příležitostí týče. Oba týmy vyslaly ve druhém dějství jen po třech střelách na branku.

O šance ovšem nouze nebyla, a to především na straně Detroitu. Tatar, Abdelkader ani nováček Athanasiou se ovšem neprosadili. Dallas tak i po čtyřiceti minutách hry nadále vede na ledě Detroitu 2:1.
40:00
39:30
Mike Green uklidňuje hru za vlastní brankou, už to vypadá, že se druhá třetina dohraje bez přerušení.
38:57
Cody Eakin v situaci jeden na jednoho proti Kronwallovi neuspěl, svou střelu otřel o nohu švédského obránce a kotouč končí v rohu.
38:15
Druhé dějství opravdu zatím moc střel na branku nepřineslo, oba týmy vyslaly po třech pokusech.
37:39
Hraje se velmi dlouho bez přerušení, konec druhé třetiny se už rapidně blíží.
36:54
Brendan Smith vytlačil Aleše Hemského s kotoučem do středního pásma, kam se ovšem Stars po chvilce opět vrátili.
36:02
Dvakrát během krátké chvíle se do velkých šancí dostal dnešní debutant Andreas Athanasiou, obě střely ale poslal těsně vedle branky!
35:41
Radek Faksa vysunul do útočného pásma Devina Shorea, jehož průnik zastavil za brankou Mike Green.
35:00
S blížícím se závěrem druhé třetiny dostává hra opět trochu větší spád, v útočném pásmu se nyní drží Hvězdy z Dallasu.
34:23
Jason Spezza dostal na pravé straně útočného pásma hodně prostoru, přihrávka na Janmarka byla ale zastavena domácími obránci.
33:54
Rána Jonathana Ericssona od pravého mantinelu byla hodně nepřesná, navíc se zastavila na dvojici hráčů před Lehtonenem.
33:20
Jimmy Howard v klidu likviduje střelecký pokus z hole Patricka Sharpa.
32:53
Tyler Seguin je zpátky na ledě, Dallas hraje v plném počtu.
32:32
Larkinova přihrávka na Tatara byla až příliš čitelná, aby ji Jordie Benn nemohl zastavit.
32:04
Gustav Nyquist nabil do mezikruží pro Henrika Zetterberga, který trefil před brankou clonícího Justina Abdelkadera.
31:29
Red Wings dobře kombinovali, nakonec od modré čáry tvrdě vypálil Nicklas Kronwall, kotouč skončil těsně mimo branku.
30:53
Detroit si zahraje další přesilovou hru, trest za příliš mnoho hráčů na ledě míří odsedět Tyler Seguin.
30:37
Ve velké šanci se nyní po dobře přihrávce od Zetterberga ocitl Justin Abdelkader, z bezprostřední blízkosti branky zamířil těsně vedle!
30:15
Hvězdy ve druhé části hry zcela vypadli ze hry, Seguin s Jamie Bennem vůbec nejsou vidět.
29:47
Ve velké šanci se ocitl Tomáš Tatar, kterému před branku naservíroval puk Gustav Nyquist. Slovenský kanonýr nastřelil jen Lehtonena!
29:07
Gustav Nyquist dobře zavezl kotouč do útočného pásma, kde se vzápětí jeho lajna dokázala usadit. Marčenkovo nahození od modré čáry Lehtonen dokázal vyrazit.
28:20
Ve druhé třetině jsme zatím neměli možnost vidět moc střeleckých příležitostí, poměr střel v prostředním dějství je zatím jen 1:1!
27:47
Mike Green nemůže pokračovat dál s kotoučem do útočného pásma, domácího obránce zastavilo ofsajdové postavení.
27:18
Teemu Pulkkinen se tentokrát dostal k lepší střele, z dobré pozici ovšem minul Lehtonenovu branku.
26:37
Pulkkinenovi vůbec nesedla střela z mezikruží a dopředu už se mohou řítit hráči Stars, konkrétně lajna s Alešem Hemským.
26:11
Drew Miller se bekhendovou střelou z velkého úhlu pokusil překvapit Lehtonena, který ovšem předvedl zákrok lapačkou.
25:35
Po sražené střele domácích se k odraženému puku dostal Mattias Janmark, který uklidňuje hru.
24:57
Radek Faksa naskočil z trestné lavice skoro rovnou do úniku, Howard byl ovšem u puku dřív. Stars každopádně hrají v plném počtu.
24:37
Až nyní se domácím podařilo usadit ke kombinaci v útočném pásmu, rána Teemu Pulkkinena z vrcholu levého kruhu končí mimo branku.
23:51
Detroitu se zatím při početní výhodě příliš nedaří, hostům se opět podařilo vyhodit přes všechny čáry.
23:10
Johnny Oduya vystihl Zetterbergovu přihrávku a ihned se vydal na zteč při vlastním oslabení, jeho střelu na přední tyč zlikvidoval Howard.
22:57
Druhá přesilová hra pro Red Wings v zápase, za podražení míří na trestnou lavici Radek Faksa.
22:30
Riley Sheahan se snažil vybruslit zpoza branky až do zakončení, pevná obrana Stars jej ale nepustila.
21:51
Tomáš Tatar se v útočném pásmu individuální akci neprosadil, i tak se domácí hokejisté usadili před Lehtonenovou brankou.
21:18
Hodně diskutabilní situace při přechodu hostů do útočného pásma, čárový rozhodčí ovšem nechal plynout hru dál.
20:37
Detroit vlétl do druhé třetiny hodně aktivně a čtvrtá formace domácích opět nedala žádný prostor elitní lajně Stars.

Největší čas na ledě: Green 8:40 – Demers 8:10
První třetina nabídla velmi zajímavou hokejovou podívanou. Dallas byl po většinu dějství jasně lepším týmem, Hvězdy zásobovaly Howarda střelami, v závěru se ale Red Wings zvedli zásluhou přesilové hry.

Skóre dnešního utkání otevřel v 8. minutě Patrick Sharp, který využil přesilovou hru po perfektní přihrávce od Klingberga. V 16. minutě pak otevřel svůj sezonní gólový účet také Valerij Ničuškin.

Domácí byli v útlumu, v závěru třetiny jim ovšem pomohla přesilová hra, kterou po perfektní přihrávce od Kronwalla zužitkoval Gustav Nyquist. Dallas tak po dvaceti minutách hry vede na ledě Detroitu 2:1.
20:00
19:34
Detroit právě vstřelil branku!
Domácím se ovšem přesilová hra podařila využít! Mike Green nabil na modrou čáru pro Kronwalla, který naznačil tvrdou střelu, ale nakonec vyslal perfektní střílenou přihrávku přesně na hůl GUSTAVA NYQUISTA, který puk nasměroval mezi Lehtonenovy betony! Asistence: Nicklas Kronwall a Mike Green.
19:05
Hvězdám se zatím daří v oslabení výborně, Jamie Benn teď dokonce ušetřil několik cenných vteřin s pukem v útočném pásmu.
18:38
Po Zetterbergově střele se k dorážce dostával Dylan Larkin, mířil ovšem mimo branku.
18:13
První přesilová hra pro Dallas, za hákování míří na trestnou lavici obránce Johnny Oduya.
17:35
K alespoň částečnému potěšení fanoušků v Joe Louis Areně teď čtvrtá formace domácích předvedla několik hitů v útočném pásmu.
17:01
Jimmy Howard si připisuje už patnáctý zákrok v první třetině! Z levého kruhu střílel Jordie Benn.
16:28
Domácí hráči se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:46
Jason Spezza se vzápětí dostal do další šance, z předbrankového prostoru zamířil mimo branku.
15:19
Hosté přidávají další branku! VALERIJ NIČUŠKIN nejdříve s kotoučem na hokejce obkroužil branku, přihrál na modrou čáru Jordiemu Bennovi, po jehož střele se Ničuškin dostal hned ke dvěma dorážkám a tu druhou zúročil v branku! Asistence: Jordie Benn a Jyrki Jokipakka.
15:06
Další zákrok předvedl Jimmy Howard, od modré čáry nahazoval Alex Goligoski.
14:45
Po pěkné kombinaci druhého útoku Dallasu se ke střele dostal Mattias Janmark, mířil mimo tři tyče.
14:23
Howard kryje ránu Jyrkkiho Jokipakky od modré čáry, po reklamní přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.
13:58
Andersson se rychlostně dostal ke kotouči v útočném pásmu, jeho střela z velkého úhlu Lehtonena nemohla překvapit.
13:17
Jimmy Howard betonem zlikvidoval skrytou střelu Tylera Seguina z pravé strany.
12:39
Mike Green se tlačil před branku Dallasu a vypadalo to, že byl faulován. Rozhodčí ale jasně ukázal, že nedovolený zákrok pískat nebude.
12:00
Dylan Larkin se úžasně protáhl po pravé straně a nabídl obrovskou šanci Benu Smithovi, který trefil Lehtonena do betonu!
11:36
Howard zlikvidoval šanci Spezzy, poté se puk dostal na střídačku Stars, vhazovat se bude v obranném pásmu Red Wings.
11:13
Kari Lehtonen si v klidu stáhl puk po střele Henrika Zetterberga z prostoru kruhů.
10:46
Po zakázaném uvolnění Dallasu se bude vhazovat po levé ruce Kariho Lehtonena.
10:20
Andreas Athanasiou v útočném pásmu nic kloudného nevymyslel a na druhou stranu už může mířit Hemského formace.
09:48
Gustav Nyquist lehce tečoval přihrávku od Greena před branku, Lehtonen si v naprostém klidu sebral kotouč.
09:21
Po přihrávce od Zetterberga předvedl Mike Green na vrcholu levého kruhu efektivní stahovačku, následná střela však mířila jen do připraveného Lehtonena.
08:48
Jimmy Howard měl opět práci s odraženým kotoučem od zadního mantinelu, tentokrát cíleně do hrazení pálil Jordie Benn, starší bratr kapitána Stars.
08:29
Po Hemského přihrávce střílel Vernon Fiddler mimo branku, odražený kotouč od zadního mantinelu si pak sebral Howard do své lapačky.
07:59
Domácí hráči se při rychlé snaze o odpověď dostali do postavení mimo hru.
07:22
Hosté přesilovou hru rychle využívají! John Klingberg si zpracoval přihrávka na modré čáře, udělal několik kroků na střed a pak perfektní přihrávkou uvolnil u pravé tyče PATRICKA SHARPA, který zametl kotouč za Howarda! Asistence: John Klingberg a Tyler Seguin.
07:04
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, za nedovolené bránění je vyloučen Dylan Larkin.
06:44
Jamie Benn se ve středním pásmu daleko nedostal. Zatím se domácím daří eliminovat elitní duo celé NHL.
06:06
Darren Helm už se řítil sám na branku, u puku byl ovšem dříve Kari Lehtonen, který trochu riskantně vyjel z branky.
05:50
Jimmy Howard si musel povyskočit, aby dokázal vyrazit nepříjemnou střelu z hole Tylera Seguina.
05:12
Andreas Athanasiou, který dnes hraje svůj první zápas v NHL, hledal před brankou Pulkkinena, který dokázal jen tečovat kotouč, ten končí v rohu.
04:49
Radek Faksa dostal dobrou pobídku zpoza branky od Ničuškina, skákavý kotouč ovšem nedokázal trefit přesně.
04:16
Aktivní Dylan Larkin vystřelil z velkého úhlu jen do brankové konstrukce. Lehtonen měl prostor u bližší tyč pokrytý, takže střela nováčka Detroitu nevzbudila velké vzrušení.
03:54
Henrik Zetterberg zastavil na obranné modré čáře útok Dallasu a ihned posílá na zteč Dylana Larkina.
03:08
Jamie Benn uvolnil do útočného pásma Patricka Sharpa, který tísněn obráncem vystřelil jen slabě bekhendem mimo branku.
02:27
Seguin vypomohl Goligoskimu v souboji o kotouč za Lehtonenovou brankou, zatím vidíme velmi opatrný začátek zápasu.
01:43
Útočné snažení Hvězd je zastaveno pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:25
Jimmy Howard si připisuje první úspěšný zákrok v dnešním zápase, když zastavil nahození Jasona Demerse od modré čáry.
01:02
Dylan Larkin se sice individuálně prosadil ve středním pásmu, k žádné střele se ale nedostal.
00:33
Proti elitní formaci Stars nastoupila až čtvrtá lajna domácích, při prvním střídání jsme se žádné střely nedočkali.
00:01

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Smith, DeKeyser, Green, Marčenko, Ericsson – Abdelkader, Zetterberg (C), Larkin – Tatar, Sheahan, Nyquist – Athanasiou, Helm, Pulkkinen – Miller, Glendening, Andersson. Trenér: Jeff Blashill.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Goligoski, Klingberg, Oduya, Demers, Jokipakka, Jo. Benn – Ja. Benn (C), Seguin, Sharp – Janmark, Eakin, Spezza – Shore, Faksa, Ničuškin – Hemský, Fiddler, Sceviour. Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Skilliter, St. Laurent – Murphy, Berg.