New York Rangers dnes porazili Calgary Flames 4:1 a dostali se díky této výhře do čela Metropolitní divize. Hosté vstoupili do utkání lépe a zásluhou Hudlera dlouho vedli, Rangers ale ve druhé části dvěma góly otočili stav a ve třetí třetině už si vedení pohlídali. Domácí favorit zápasu uštědřil Plamenům zejména lekci z produktivity. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji Vám za přízeň.
58:04
Se zblokovanou střelou Kreidera si Ortio poradil. Poslední dvě minuty třetí třetiny, a velice pravděpodobně i celého zápasu.
56:08
Šmíd obětoval zablokoval střelu Stolla, Rangers mají v posledních minutách více ze hry. Hosté už asi šetří síly na zítřejší zápas na ledě Islanders.
54:32
Skvělý zákrok domácího brankáře proti Backlundovi, kterému předložil puk do výborné pozice Michael Frolík.
53:40
Ortio si připisuje první zákrok po střele McDonagha.
52:01
Hillera v bráně Calgary nahrazuje Joni Ortio! Na ledě tak nyní budeme sledovat dva brankáře z Finska.
51:34
Hosté se snaží se zápasem ještě něco udělat, domácí ale nyní mohou hrát v klidu s náskokem tří branek.
50:26
Rangers právě vstřelili branku!
Neuvěřitelná produktivita domácího týmu! DERRICK BRASSARD si vybruslil z rohu hřiště a přesnou střelou propálil Jonase Hillera. Rangers vedou už o tři branky.
Asistence: Jesper Fast, Ryan McDonagh.
49:55
Čtvrtá lajna Calgary si teď vypracovala tlak, ale k vážnější šanci to nevedlo.
48:38
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Z první vážné příležitosti ve třetí třetině Rangers vytěžili třetí gól, Hiller nejprve vychytal velkou šanci Etema z dorážky, puku se ale poté zmocnil KEVIN KLEIN a prostřelil ležícího Hillera.
Asistence:
47:54
Nebezpečná střela Hayese skončila na betonu Hillera, který přerušuje hru.
47:19
Po další akci aktivního Gaudreaua pálil tvrdě Derek Grant, Raanta ale zasahovat nemusel.
46:10
Hra se nyní vyrovnala a oba týmy mají velké problémy si vytvořit střeleckou příležitost.
45:27
Akci domácích přerušil ofsajd.
43:54
Ryan McDonagh teď zblokoval dvě střely hostů a sám vyrazil do útoku, nic nebezpečného z toho ale nebylo.
43:11
Domácím se nedaří přechod přes střední pásmo a puky rychle ztrácejí.
41:49
A přichází třetí icing Rangers ve třetí třetině. Domácí od začátku třetiny pod tlakem.
41:02
Bennett málem vyšachoval domácí obranu, ale při poslední kličce přišel o kotouč!
40:36
Další icing domácích. Hra se vrátí opět před Raantu.
40:06
Hned po vyhrané buly vyhazují Rangers na zakázané uvolnění.

Trestné minuty: 6-6
Calgary bylo ve druhé třetině lepším týmem, druhý gól ale přidat nedokázalo a Rangers obrátili vývoj utkání, když se trefili Lindberg a Girardi. Domácí budou ale muset přidat, protože tento výkon by na výhru stačit nemusel, ve druhé třetině letělo na Hillera pouhých pět střel. Třetí třetina začne přibližně v 1:57.
40:00
39:11
McDonagh vybídl k teči Fasta, Hiller puk vyrazil do rohu hřiště.
38:55
Hosté opět v tlaku, Giordanova rána letěla jen těsně mimo.
36:57
Rangers jsou v této třetině produktivní a dostávají se do vedení. Odražený puk po střele Etema zametl za záda Hillera DAN GIRARDI, pro kterého je to dvoustý bod v NHL!
Bez asistence.
35:42
Nashova rána končí v lapačce Hillera, buly v obranném pásmu Flames.
34:00
Joe Colborne se dostal do vynikající příležitosti, jenže zamířil mimo.
32:59
Ladislav Šmíd dostal puk do dobré pozice, Raanta ale s jeho střelou neměl problémy.
32:30
Gaudreau mohl vrátit hostům vedení, jeho rychlé obtočení branky ale Raanta vystihl.
32:03
Po dlouhé době o sobě dali domácí vědět a je z toho vyrovnávací gól! Hayes za bránou vykouzlil geniální přihrávku, kterou našel OSCARA LINDBERGA a tento nováček vstřelil již pátý gól v sezoně.
Asistence: Kevin Hayes, Marc Staal.
30:48
Špatnou rozehrávku domácích vystihl Hudler, po jehož rychlé přihrávce jen těsně vedle pálil Gaudreau.
30:04
Ofsajd Calgary. V polovině zápasu je skóre stále 0:1, když jedinou branku vstřelil už ve čtvrté minutě Jiří Hudler.
29:20
Raanta teď přes Hudlera vůbec nic neviděl, přesto dokázal Russellovu střelu vyrazit.
28:30
Skvělý obranný zákrok Staala teď okradl o šanci Frolíka.
27:16
Hosté byli velice blízko druhému gólu. Po odvážném průniku Bennetta stačilo Jonesovi přehodit z metru ležícího Raantu, kanadský útočník ale vůbec netrefil puk. Po více jak šesti minutách byla hra přerušena.
26:20
Dvě šance pro Ricka Nashe. Nejprve pálil domácí střelec nad, při druhé příležitosti byl zablokován Russellem.
25:30
Opět sledujeme velice rychlou pasáž hry, hraje se prakticky bez přerušování.
24:49
Yandleova rána proletěla jen těsně vedle levé tyče Hillerovy branky.
23:25
Dvě velké šance Flames v závěru přesilovky. Nejprve mohl Jooris zblízka dorazit Bennettovu ránu, ale minul, následně Raantu nepřekonal sám Bennett.
22:48
Další nebezpečná střela Widemana, domácí se nemůžou vymanit z tlaku.
22:22
Další střela Giordana letí mimo, Lindberg poté obětoval zblokoval dělovku Widemana.
22:00
První lajna zamkla domácí čtveřici v pásmu. Giordanova střela se ale neujala a Rangers vyhazují puk.
21:23
Druhou přesilovku si zahrají i hosté. Keith Yandle vyseknul Backlundovi hokejku z rukou a na dvě minuty odchází za katr.
21:11
Antti Raanta přikryl kotouč před napadajícím Grantem. Vhazování po levici finského brankáře.
20:28
Brassard teď na poslední chvíli připravil Widemana o skvělou střeleckou možnost.
20:15
Zakázané uvolnění vrátí hru zpět před Jonase Hillera.

Trestné minuty: 4-6
První třetina je za námi. Domácí favorit v ní mohl jít rychle do vedení, Hayes ale v přesilovce trestuhodně minul odkrytou bránu. O chvíli později potrestal domácí Jiří Hudler, který tak vstřelil první a zatím jedinou branku tohoto střetnutí. Druhá třetina začne přibližně v 1:03.
20:00
19:39
Hiller kryje Kreiderovu ránu z levé strany, vhazování v útočném pásmu Rangers.
18:20
Kevin Klein v zajímavé pozici přestřelil branku Hillera.
17:53
Mizerná přesilovka domácích končí, Calgary v plném počtu.
17:35
Obrovská šance hostů v oslabení! Mikael Backlund ujížděl sám na Raantu, ale poskakující puk napálil pouze do finského brankáře, který vychytal i následnou dorážku zblízka.
17:00
První minuta přesilovky se domácím nepovedla, Flames třikrát vyhodili puk přes všechny čáry.
15:50
Mark Giordano dnes již podruhé putuje na trestnou lavici. Dvě minuty za držení pro kapitána Calgary. Využijí Rangers svoji druhou příležitost přesilové hry?
15:10
Brassard zblízka nedokázal zakončit, následná nebezpečná střela domácího obránce letí těsně mimo.
14:39
Dobrá práce čtvrté lajny Rangers mohla vyústit ve vyrovnání, Emerson Etem ale v dobré pozici z mezikruží minul.
13:40
Engellandův výlet do útočného pásma skončil střelou nad, novou akci hostů zakládá Hudler.
12:55
Oba týmy v plném počtu, hra je opět přerušena.
12:20
Obraně hostů se nakonec povedlo přerušit kombinaci Stepana s Girardim, následně nebezpečně stříleli Nash a Brassard, puk nakonec končí v náruči švýcarského gólmana.
11:42
Hosté zatím drží puk a kombinují s ním na vlastní polovině, nedaří se jim ale přejít domácí blok. Ze hry čtyři na čtyři zbývá ještě minuta.
10:41
Stajan a Zuccarello za menší rozmíšku u středového kruhu stráví následující dvě minuty na trestné lavici.
10:40
Akci Stepana s Brassardem zastavil ofsajd.
10:07
Dominic Moore teď nabral mnoho cenných vteřin pro domácí, kteří toto oslabení už ubrání.
08:49
Po rychlé kombinaci Flames pálil z první Dennis Wideman, Raanta ale jeho střelu viděl a přerušuje hru.
08:07
Engelland byl za vlastní brankou podražen Kreiderem, což neuniklo rozhodčím. Dvě minuty pro domácího forvarda.
07:38
Monahan s Gaudreauem připravili zajímavou střeleckou příležitost pro Hudlera, tomu ale puk v klíčový moment přeskočil hokejku. Následnou střelu Widemana kryje Raanta.
07:02
Zatím sledujeme velice bruslivý hokej, který je teprve potřetí přerušen, tentokrát pro zákrok domácího brankáře.
05:59
Gaudreau přišel o puk v obranném pásmu, ale Stepan jeho chyby nevyužil a pouze provětral betony Hillera.
03:06
Calgary právě vstřelilo branku!
Klasika v podání první lajny Plamenů. Hudler svým napadáním dostal do úzkých Marca Staala, od něhož se puk dostal k Johnnymu Gaudreauovi, který se neunáhlil a předložil JIŘÍMU HUDLEROVI puk před prázdnou branku. Český útočník neměl se zakončením problémy a Antti Raanta tak inkasuje první gól v dresu Rangers.
Asistence: Johnny Gaudreau, Sean Monahan.
02:35
Rangers strávili prakticky celé dvě minuty v útočném pásmu, kromě ložené šance Hayese ale příliš Hillera nezaměstnali.
01:30
Obrovská šance pro Kevina Hayese, který z pravého kruhu nedokázal trefit odkrytou klec Calgary.
00:35
Hned na úvod si domácí zahrají přesilovku, kapitán hostí Mark Giordano dostává dvě minuty za podražení Stepana.
00:01
V New Yorku nyní zní kanadská hymna, kterou bude následovat hymna Spojených Států. Do úvodního vhazování tak zbývá několik desítek vteřin.

New York Rangers: Raanta (Lundqvist) – McDonagh, Klein – Yandle, Girardi – Staal, Boyle – Nash, Stepan, Zuccarello – Kreider, Brassard, Fast – Lindberg, Hayes, Miller – Etem, Moore, Stoll. Trenér: Alain Vigneault.

Calgary Flames: Hiller (Ortio) – Giordano, Wideman – Russell, Engelland – Šmíd, Hamilton – Gaudreau, Monahan, Hudler – Colborne, Backlund, Frolík – Bennett, Grant, Jooris – Bollig, Stajan, Jones. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: Pollock, Lewis – Heyer, MacPherson.
Československá stopa v dnešním utkání:

JIŘÍ HUDLER (CGY) – 7 zápasů, 6 bodů (2+4)
MICHAEL FROLÍK (CGY) – 7 zápasů, 4 body (0+4)

Calgary – Edmonton 2:5

Nejproduktivnější hráč: Johnny Gaudreau – 9 bodů (1+8)
Nejlepší střelec: Mark Giordano a David Jones – 3 góly
Nejproduktivnější obránce: Dennis Wideman – 5 bodů (0+5)
Brankářská jednička: Jonas Hiller – 5 zápasů, 2 výhry, úspěšnost zásahů 88,2%, průměr obdržených branek 3,31, žádné čisté konto

NY Rangers – New Jersey 1:2 po pr.

Nejproduktivnější hráč: Mats Zuccarello – 6 bodů (4+2)
Nejlepší střelec: Oscar Lindberg a Mats Zuccarello – 4 góly
Nejproduktivnější obránce: Keith Yandle – 5 bodů (1+4)
Brankářská jednička: Henrik Lundqvist – 7 zápasů, 4 výhry, úspěšnost zásahů 93,8%, průměr obdržených branek 1,99, žádné čisté konto
Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího ledního hokeje na zeměkouli! Nová sezona NHL je už třetí týden v plném proudu, dnešní noc nabídne jen dvě utkání, v tomto podrobném online přenosu budeme sledovat zápas mezi New York Rangers a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.