To je ode mě pro tuto chvíli vše, základní část NHL je u konce, v noci ze středy na čtvrtek startuje play off, u kterého se s vámi budu opět těšit na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

nikdo
Tři hvězdy utkání:

1. Justin WILLIAMS (WSH) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:37, odehrál 1000. utkání v základní části NHL
2. Frederik ANDERSEN (ANA) – 24 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, 3. čisté konto v sezoně

Největší čas na ledě: Niskanen 22:43 – Manson 22:27

Branky a nahrávky: 25. Perry (Garbutt), 27. Ritchie (Santorelli, Wagner). Rozhodčí: Skilliter, McCauley – Amell, Miller. Diváci: 18605.
Washington nastoupil do dohrávaného utkání bez několika opor základní sestavy. Jen na tribuně zůstali Alex Ovečkin, Nicklas Bäckström, Brooks Orpik nebo John Carlson, Braden Holtby pak přepustil místo v brankovišti Philippu Grubauerovi.

Anaheim určitě chtěl zvítězit, jelikož výhra by Ducks přiřkla titul v Pacifické divizi a tedy i možnost domácího prostředí v úvodu případného druhého kola play off. Kačeři tak nastoupili v plné sestavě a šli si cíleně za vítězstvím.

Po bezbrankové první třetině skóre otevřel v 25. minutě Corey Perry, který předvedl úžasnou individuální akci, kdy prošel ze středního pásma a po narážečce s Garbuttem a následném objetí branky zasunul puk do branky.

O dvě minuty později pak přidal druhý gól hostů Nick Ritchie, jenž pro změnu tečoval střelu Mika Santorelliho. Třetí dějství už nepřineslo téměř nic, hráči obou týmů se soustředili hlavně na to, aby se před tuhými boji o Stanley Cup nezranili.

Anaheim tak v posledním zápase letošní základní části zvítězil na ledě vítěze Prezidentovy trofeje Washingtonu 2:0 a v prvním kolem play off se utká s Nashvillem Predators, na Washington čeká rozjetá Philadelphia.
59:32
Capitals se nemohou dostat do kýženého tlaku v útočném pásmu, slabé nahození Niskanena se zastavilo na hráčích před brankou.
59:07
Tentokrát si bere oddechový čas trenér hostů Bruce Boudreau, aby nechal pro změnu svým hráčům trochu odpočinout.
59:07
Simon Despres se pokusil vypálit z vlastního pásma, odkrytou branku ale o kousek minul a je tak odpískán další icing Ducks.
58:56
Oshie poslal centr před branku, kde puk nedokázali trefit Kuzněcov, ani Johansson.
58:31
Hosté poslali puk jen na zakázané uvolnění. Domácí trenér Barry Trotz si bere oddechový čas, aby vysvětlil svým svěřencům, jak by si závěr třetí třetiny představoval odehrát.
58:12
Philipp Grubauer míří na střídačku, Washington se pokusí o vyrovnání v šesti hráčích v poli!
57:36
Andre Burakovsky je zpátky na ledové ploše, Capitals hrají v plném počtu.
57:14
Karl Alzner si všiml jako první odraženého puku a rychle jej poslal daleko z vlastního pásma.
56:46
Corey Perry se váhavým pohybem nakonec uvolnil až do palebné pozice, jeho svižná střela zápěstím ale orazítkovala jen plexisklo za brankou.
56:05
Frederik Andersen musel vytáhnout další výborný zákrok proti šanci Stanislava Galijeva. Mezitím už Josh Manson skočil zpátky na led, Ducks jsou v plném počtu a začíná jejich přesilovka.
55:36
Síly na ledě se vyrovnají, za nedovolené bránění brankáře míří na trestnou lavici Andre Burakovsky. Chvíli se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté začne přesilová hra Anaheimu.
55:20
Kačerům se podařilo vyhodit a celá bránící čtveřice tak může vystřídat, změnu dozná tak přesilovkové komando domácích.
54:44
Kuzněcov přihrávkou napříč celým pásmem našel v palebné pozici Justina Williamse, Andersen se ale výborně dokázal přesunout a zasáhnout betonem!
54:05
Washington si ještě zahraje přesilovou hru, za zdržování hry je vyloučen Josh Manson.
53:40
Ve třetí třetině zatím nesledujeme pohledný hokej, oba týmy jako by se už viděli v zápasech play off.
53:03
Daniel Winnik přihrál na Justina Williamse, od jehož bruslí se puk odrazil nebezpečně do brankoviště, Andersen s menšími problémy ale kotouč zastavil.
52:42
Puk se ocitl v ochranné síti za domácí brankou, po další reklamní pauze se bude vhazovat před Grubauerem.
52:06
Na druhé straně po dlouho době trochu vzrušení, T. J. Oshie ale střelou z pravého kruhu přestřelil branku.
51:49
Nick Ritchie se dostal k bekhendové střele z ostrého úhlu, branku ale minul.
51:20
Nate Thompson přihrávkou zpoza branky nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a hrát tak mohou domácí.
50:36
Jevgenij Kuzněcov se zřejmě inspiroval Coreym Perrym a podobně jako on při prvním gólu dnešního utkání se snažil objet branku, Andersen si ale situaci u své tyčky pohlídal.
50:05
Hraje se delší dobu bez přerušení, Ryan Getzlaf si nahodil puk do útočného pásma a dravě se jej vydal stíhat.
49:38
Michael Latta počkal na své spoluhráč a poté nabil na ránu Miku Weberovi, jeho projektil skončil jen na hrazení za brankou.
49:01
Ve třetí třetině zatím nejsme svědky příliš mnoho střel, další kombinace domácích hráčů v útočném pásmu se obešla bez zakončení.
48:28
Josh Manson ještě udržel kotouč pro své barvy v útočném pásmu, o chvíli později se domácím ale přeci jen podařilo osvobodit z vlastní třetiny.
47:42
Frederik Andersen si připsal další úspěšný zákrok proti střele Matta Niskanena, Caps si z tlaku v útočném pásmu znovu nevytvořili výraznější gólovou příležitost.
47:18
Ryan Garbutt se tlačil ke střele, před nápřahem ho ale poslal k ledu nevybíravým zákrokem Mike Weber.
46:50
Jason Chimera přihrávkou hledal před brankou Kuzněcova, ten kotouč dokázal tečovat jen mimo tři tyče.
46:16
Puk sražen na střídačku Anaheimu, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
45:57
Mike Weber nyní vypálil velmi dobře a tvrdě, Andersen jeho ránu dokázal zastavit.
45:34
Třetí třetina je zatím hodně skoupá na střelecké pokusy, oba týmy si zatím připsaly po jedné ráně.
45:00
Nate Schmidt v osobním souboji poslal k ledu Jakoba Silfverberga, rozhodčí ani teď nebudou vylučovat.
44:27
Další nahození od modré čáry, tentokrát štěstí zkoušel Cam Fowler, jeho pokus byl ale sražen.
43:46
Philipp Grubauer zlikvidoval nahození Shey Theodorea od modré čáry, vhazovat se tak bude před domácí brankou.
43:16
Marcus Johansson si dojel volný kotouč na pravé straně útočné třetiny, jeho střela z úhlu ale byla nepřesná.
42:53
Stanislav Galijev byl při svém útočném výpadu po levé straně faulován, hlavní rozhodčí měl ale celou situaci před sebou a vylučovat nebude.
42:19
Domácí hokejisté vstoupili do třetí části hry dost aktivně, vypadá to, že ještě budou chtít s výsledkem něco udělat.
41:31
Sražené nahození Jakoba Silfverberga skončilo až v ochranné síti, vhazovat se bude před Grubauerem.
40:53
Ryan Getzlaf se dostal k velmi dobré střele, jeho projektil zápěstím ale zastavil Philipp Grubauer svou lapačkou.
40:32
Nick Ritchie nepustil do útočného pásma Jasona Chimeru, na druhou stranu naopak spěchají Perry s Garbuttem.

Největší čas na ledě: Niskanen 14:06 – Theodore 15:43
Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako první dějství, s tím rozdílem, že v prostřední části hry jsme se už dočkali branek. Nejdříve spálil obrovskou šanci Cogliano, o chvíli později se ale Kačeři radovali z branky Coreyho Perryho, který předvedl parádní individuální akci.

Jen o dvě minuty později přidali Ducks další branku, po tlaku v útočném pásmu se ke střele dostal Santorelli a před brankou jeho pokus dokázal úspěšně tečovat Nick Ritchie. Po čtyřiceti minutách hry tak Anaheim vede na ledě Washingtonu 2:0 a je na dobré cestě k prvenství v Pacifické divizi.
40:00
39:49
Ryan Garbutt neuspěl se svou střelou z ostrého úhlu, na druhé straně T. J. Oshie nedokázal vložit hokejku do střílené přihrávky Karla Alznera.
39:25
Puk skončil v prostoru střídaček, vhazovat se bude v obranném pásmu Washingtonu.
39:06
Jakob Silfverberg se po chybě domácí obrany dostal do velmi dobré palebné pozice, vyslal také výbornou střelu, kterou Grubauer vytěsnil do ochranné sítě!
38:21
Po ráně Taylora Chorneyho se puk nepříjemně pro Andersena odrážel směrem k brance, hostujícímu brankáři výborně pomohl spoluhráč Stoner.
37:45
Po dlouhém boji o kotouč u hrazení několika hráčů nakonec vítězně vyjeli s pukem domácí.
37:18
Dmitrij Orlov poslal kotouč do útočného pásma Capitals a celá pětka, která byla hodně dlouho na ledě, tak může vystřídat.
36:41
Domácí hokejisté se vymanili z tlaku soupeře, Kuzněcov pak ale nepřesně přihrál na Williamse a Ducks jsou opět v útočné třetině.
36:05
Justin Williams se pokusil překvapit Andersena střelou z minusového úhlu, brankář hostů dnes ale chytá ve velké pohodě.
35:34
Další icing v podání domácího týmu, hra v posledních minutách je hodně rozkouskovaná.
35:04
Zakázané uvolnění na straně Capitals, vhazovat se bude po pravé ruce Philippa Grubauera.
34:41
T. J. Oshie přenechal puk v útočném pásmu pro Kuzněcova, jehož střelu Andersen vyrazil mimo branku.
34:18
Jevgenij Kuzněcov je zpátky na ledě, Washington hraje v plném počtu.
33:53
Střelu Hampuse Lindholma zblokoval odborník v tomto ohledu Karl Alzner.
33:19
Chris Stewart ztratil kotouč a Zach Sill razantním vyhozením osvobodil domácí tým.
32:46
Kačeři rozjeli přesilovkovou kombinaci, kterou zakončil Ryan Getzlaf tvrdou ranou z vrcholu pravého kruhu, Grubauer jeho ránu pokryl.
32:18
Přesilovou hru si tentokrát zahrají Ducks, za faul vysokou holí je vyloučen Jevgenij Kuzněcov.
32:03
Jamie McGinn je zpátky na ledové ploše, Anaheim hraje v plném počtu.
31:43
Rána Jevgenije Kuzněcova byla sražena, Washington se ještě snaží v závěru přesilové hry něco vymyslet.
31:15
Vzájemné vyloučení dvou hráčů za sekání, před brankou se osekávali Marcus Johansson s Joshem Mansonem a oba si tak jdou trochu zchladit hlavu na trestnou lavici.
31:15
30:58
Jevgenij Kuzněcov našel přesně hokejku Marcuse Johanssona před brankou, puk ale skončil těsně vedle pravé tyče!
30:30
Bez opor souhra Capitals v početní výhodě přeci jen trochu vázne, Kačerům se nyní povedlo už dvakrát bez problémů vyhodit.
30:03
Domácí si zahrají přesilovou hru, za faul vysokou holí míří na trestnou lavici Jamie McGinn.
29:51
Po nacvičené akci se do velké šance dostal Jason Chimera, který si dojel nahozený kotouč a najednou se ocitl sám před Andersenem, který vytáhl vynikající zákrok!
29:32
Nate Thompson sice poslal Kuzněcova k ledu, vylučovat se ovšem nebude a Capitals se poté dostali do postavení mimo hru.
29:10
Andre Burakovsky se prohnal po levé straně a svou akci zakončil střelou z levého kruhu, Andersen schoval puk ve své lapačce.
28:47
Jevgenij Kuzněcov vypálil velmi tvrdě z dálky, jeho bomba minula Andersenovu branku.
28:08
Komerční přestávka trochu ubrala na tempu hry, hlavně Kačeři se více zatáhli, už nenapadají rozehrávku Caps jako v první třetině.
27:33
Corey Perry nemůže pokračovat dál v útoku, jelikož se nacházel v postavení mimo hru.
27:10
Kačeři jsou při chuti a znovu se snaží kombinovat v útočném pásmu, na ledě je Getzlafova formace.
26:36
Anaheim právě vstřelil branku!
Hosté v krátkém sledu přidávají další branku! Mike Santorelli nejdříve neuspěl se svou střelou z pravého kruhu, poté si ale dojel puk u levého hrazení, pohybem se zbavil bránícího Johanssona a poté vyslal překvapivou střelu, kterou ještě před brankou tečoval NICK RITCHIE! Asistence: Mike Santorelli a Chris Wagner.
25:48
Hosté si nechtěli zbytečně nadělávat problémy, a tak Clayton Stoner jen o mantinel ometl kotouč z vlastního pásma.
25:15
Frederik Andersen srazil Williamsovo nahození ze středního pásma do ochranné sítě.
24:34
Nyní už se hosté mohou radovat! COREY PERRY předvedl fenomenální akci, když nabral rychlost ve středním pásmu, poté si kolem Orlova narazil puk s Ryanem Garbuttem, s kotoučem na holi pak obkroužil domácí branku a Grubauera překvapil rychlým zasunutím kotouče za tyč! Asistence: Ryan Garbutt.
23:47
Kačeři i ve druhé třetině zatím prokazují větší hlad po výhře, Grubauer musel vytáhnout další dobrý zákrok proti střele Jamieho McGinna.
23:02
Zakázané uvolnění Anaheimu, hra se tak stěhuje zpátky před branku Frederika Andersena.
22:40
Marcus Johansson hledal před brankou Jasona Chimeru, který ale s přihrávkou nepočítal.
22:13
Na druhé straně vyzkoušel Andersenovu pozornost propagační střelou obránce Dmitrij Orlov.
21:48
Obrovská šance Ducks! Hampus Lindholm střílel z výborné pozice, Grubauer dokázal puk jen vyrazit před sebe, Cogliano ale nezametl odražený puk do odkryté branky!
20:46
Daniel Winnik se vrátil z trestné lavice a rovnou se zapojil do hry, Washington každopádně hraje v plném počtu.
20:23
Kačeři se ve zbytku početní výhody nemohou usadit v útočném pásmu, Capitals zřejmě první oslabení přečkají.

Největší čas na ledě: Alzner 7:19 – Manson 8:04
První třetina dnešního závěrečného utkání základní části NHL nepřinesla příliš pohlednou hokejovou podívanou. Capitals nastoupili bez řady opor, i tak si ale dokázali vytvořit více brankových příležitostí, Kačeři zahrozili až v závěru při početní výhodě. Branku jsme však neviděli.
20:00
19:31
Jakob Silfverberg se dostal k další střele, z pravé strany mířil jen do boční sítě.
19:04
Po Silfverbergově střele se dostal k dorážce Jamie McGinn, Grubauer ale i s notnou dávkou štěstí svou branku uhájil!
18:46
V závěru úvodního dějství si Ducks zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici za hákování míří Daniel Winnik.
18:21
Anaheim má zatím velké problémy se prosadit proti kompaktnímu bloku domácích.
17:55
Jevgenij Kuzněcov kouzlil v útočné třetině, tentokrát jeho tradiční přihrávku před první tyčí hosté přečetli.
17:03
Philipp Grubauer si poradil se střeleckým pokusem Jakoba Silfverberga, následně si německý brankář pro kotouč musel skočit.
16:39
Na obou týmech je znát, že se před vyřazovacími boji hlavně nechtějí zranit. Kačeři ale přeci jen ještě hrají o titul v Pacifické divizi, chuť na hostech je znát.
15:20
Do bitky v rohu kluziště se pustili Michael Latta a Clayton Stoner, oba v rohovnickém souboji předvedli několik ran, ani jeden z hráčů ale neskončil na ledě a rozhodčí je pak unavené od sebe odtrhli. Oba rváči si odsedí pětiminutový trest za bitku.
15:20
14:24
Washington nyní zamknul svého soupeře v jejich pásmu a vytěžil z toho hned několik šancí. Nejdříve Winnik tečoval Niskanenovo nahození mimo branku, poté Wilson napálil tyčku a následně Alznerovu štiplavou ránu musel likvidovat Andersen!
13:53
Domácí hokejisté se dneska nemusí nikam hrnout, na hře Capitals to je také znát, domácí hráči si chtějí zápas hlavně užít.
13:00
Hraje se delší dobu bez přerušení, hosté z Anaheimu se od úvodních minut snaží napadat hodně vysoko.
12:32
Chris Wagner se dostal zadarmo k odraženému kotouči a rychle pálil z mezikruží po otočce, branku netrefil.
11:58
Josh Manson vyhnal svého parťáka z obranné dvojice do středního pásma, hosté tak musí opustit území soupeře.
11:13
Getzlaf s Perrym se dnes zatím pouze hledají, hvězdný dvojice se ještě k ničemu nedostala.
10:30
Tom Wilson se svou typickou dravostí natlačil až před branku, v rozhodující chvíli ho ale od puku skvěle odstavil Clayton Stoner, jinak by Wilson zakončoval do prázdné branky!
09:53
Hokejisté Washingtonu se znovu usazují s kotoučem v útočném pásmu, Capitals ačkoliv jim schází několik klíčových opor a o nic už nehrají, tak mají zatím více ze hry.
09:16
Justin Williams hrnul další útok Capitals do útočného pásma, domácí se ovšem dostali do postavení mimo hru.
08:50
Střelu T. J. Oshieho z levého kruhu zblokoval dobrým blokem obránce Simon Despres.
08:24
Zakázané uvolnění Anaheimu, vhazovat se bude po pravé ruce Frederika Andersena.
07:46
Domácí hráči se dostali do dalšího tlaku v útočném pásmu, po zmatcích, které napáchal svým pohybem Kuzněcov, nakonec od modré čáry nahazoval Taylor Chorney, branku minul.
07:15
Ryan Garbutt nepřesně přihrál na Ryana Getzlafa a elitní formace Ducks tak míří střídat.
06:29
Philipp Grubauer srazil ránu Claytona Stonera od modré čáry až do ochranné sítě, po reklamní přestávce se tak bude vhazovat před brankou Capitals.
05:56
Cam Fowler je zpátky na ledové ploše, Ducks hrají v plném počtu.
05:24
Capitals i bez svých opor zatápějí obraně Anaheimu! Ke střele z výborné pozice se nyní dostal obránce Nate Schmidt, Andersen dokázal zlikvidovat i jeho pokus!
04:36
Justin Williams pálil z Ovečkinovy tradiční pozice, Andersen si s jeho střelou poradil.
04:14
T. J. Oshie se dostal ke střele z mezikruží, branku ale přestřelil. Capitals při přesilové hře dnes chybí hned několik stabilních článků včetně Ovečkina a Bäckströma.
03:56
Washington si zahraje přesilovou hru. Za faul vysokou holí je vyloučen Cam Fowler.
03:33
Andrew Cogliano vypálil z pravého kruhu, Philipp Grubauer jeho střelu zastavil.
02:55
Burakovsky vyslal dopředu Jevgenije Kuzněcova, který místo střely zvolil ještě možnost kombinace zpoza hostující branky.
02:32
Frederik Andersen teď raději pokryl kotouč pod svou lapačkou před nepříjemně dojíždějícím Galijevem.
01:57
Utkání začalo celkem opatrně, domácí se zatím nikam neženou. Střela Zacha Silla nemohla Andersena překvapit.
01:25
Puk vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:37
Andrew Cogliano se při prvním útoku ke střele nedostal, na druhé straně neuspěl ani Jevgenij Kuzněcov.
00:01
Americká hymna je za námi, nyní už tak nic nebrání úvodnímu vhazování vůbec posledního utkání letošní základní části NHL.
Slavnostní ceremoniál je za námi, arénou právě zní americká hymna.
Justin Williams právě z rukou majitele klubu Teda Leonsise přebírá památeční hokejku, s gratulacemi přispěchali i spoluhráči Ovečkin, Bäckström a Orpik, přítomna je také Williamsova manželka a dvě děti.
Na kostce nad ledem právě probíhá video s nejlepšími okamžiky Williamsovy kariéry a se vzpomínkami a gratulacemi několika bývalých spoluhráčů nebo rodičů.
Oba týmy už nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli přijde na řadu ceremoniál k 1000. zápasu Justina Williamse v základní části NHL.
Utkání začne, jak je u NHL už tradičním zvykem, s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Alzner, Niskanen, Schmidt, Orlov, Chorney, Weber – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Johansson, Wilson – Winnik, Richards, Oshie – Galijev, Sill, Latta. Trenér: Barry Trotz.

Anaheim Ducks: Andersen (Chudobin) – Lindholm, Manson, Fowler, Despres, Stoner, Theodore – Garbutt, Getzlaf (C),Perry – Cogliano, Horcoff, Silfverberg – Santorelli, Ritchie, Stewart – McGinn, Thompson, Wagner. Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Skilliter, McCauley – Amell, Miller.

nikdo
ANAHEIM DUCKS

Anaheim se po obrovské bídě, která Kačery provázela na začátku sezony, obdivuhodně zvedl a nakonec v klidu postoupil do vyřazovacích bojů. Ducks nahrála k dobru slabší konkurence v Pacifické divizi, postup do play off by si uhráli i tak.

Svěřenci kouče Boudreaua hlavně začali střílet branky, v první čtvrtině měli totiž průměr pod dva vstřelené góly na zápas. Ducks ještě v závěru základní části bojují s LA o divizní titul, před včerejšími zápasy Anaheim ztrácel na své soky dva body.

Nejproduktivnější hráč: Ryan Getzlaf – 62 bodů (12+50)
Nejlepší střelec: Corey Perry – 33 gólů

Poslední tři zápasy:
Colorado – Anaheim
Los Angeles – Anaheim 2:1
Anaheim – Winnipeg 1:2 po pr.
WASHINGTON CAPITALS

Hráči Washingtonu Capitals se letos stali jednoznačnými vládci základní části NHL, s velkým předstihem získala Trotzova parta Prezidentovu trofej a už dlouho vyhlíží boje v play off o Stanleyův pohár, na který Alex Ovečkin stále čeká. Letos bude jeho tým rozhodně největším favoritem na zisk slavné trofeje.

Capitals základní části naprosto dominovali, k dnešku nasbírali 118 bodů a už několik měsíců si neohroženě drží několikabodový náskok na čele NHL. Capitals v posledních zápasech ale nezastihla dobrá forma, Washington totiž prohrál tři zápasy v řadě (mimo zápas v St. Louis v noci na dnešek).

Nejproduktivnější hráč: Jevgenij Kuzněcov – 76 bodů (20+56)
Nejlepší střelec: Alex Ovečkin – 47 gólů

St. Louis – Washington
Washington – Pittsburgh 3:4 po pr.
Washington – NY Islanders 3:4 po pr.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího ledního hokeje na zeměkouli! Základní část sezony NHL vrcholí, závěrečná noc z neděle na pondělí přinese už jen dvě dohrávaná utkání, v tomto podrobném online přenosu budeme sledovat zápas mezi Washington Capitals a Anaheim Ducks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 1:30.