S konstatováním, že v KeyBank Center se radovalo Toronto Maple Leafs, které díky výbornému výkonu gólmana Frederika Andersena a dvougólovému Mitchellu Marnerovi poráží domácí Buffalo Sabres 2:1, se s Vámi loučí a hezkou noc přeje Tomáš Lysý.
Využití a oslabení: 0-0.
Je dobojováno a Toronto bere dva body. První třetina nebyla oku moc lahodící. Padl v ní jeden gól, o který se zasloužil již v páté minutě Mitchell Marner. Poté měli domácí nějaké ty šance na vyrovnání, ovšem Andersen v brance Toronta jako by předznamenal, že dnes to proti němu Buffalu moc nepůjde.

Ve druhé části uplynuly sotva dvě minuty a Toronto již vedlo o dvě branky, když se kolem Kulikova prodral Mitchell Marner a zadovku Bozaka usměrnil do branky. O čtyři minuty později domácí snížili dobrou prací dorážejícího Marcuse Foligna a rázem byli lepším celkem. Drali se do vyrovnání, ostřelovali Andersena ze všech pozic, měli přesilovky, ale nic platné, do kabin šli znovu spokojenější hosté.

Ve třetí šanci se zpočátku nic nedělo, ale pak Sabres nastartovali otáčky. Toronto si až na jednu dvě šance žádné jiné možnosti nevytvořilo. Jenže stejně jako během předešlých dvou třetin, tak i v té závěrečné naráželi domácí na jistého Frederika Andersena, který se stal spolu s dvougólovým Mitchem Marnerem hlavním strůjcem výhry Toronta 2:1.
59:59
Kulikovova střela z vrcholu pravého kruhu je zblokována do rohu za brankou.
59:54
5,9 vteřin před koncem chtěl Frederik Andersen znovu vyhodit puk, tentokrát naslepo, nikoliv na spoluhráče, a je z toho zakázané uvolnění. Poslední šance pro domácí.
59:43
Kotouč je znovu za brankou Buffala a zakázané uvolnění to není. Stejně tak jako za dalších pár vteřin po dlouhém puku O'Reillyho. Nebo spíš dlouhém nahození.
59:29
Ristolainenovi však utíká snadný puk na modré ven z pásma.
59:18
I přes problémy na buly jsou domácí v pásmu.
59:13
46,8 vteřin před koncem si Buffalo bere oddechový čas.
59:10
Parádní práce od Frederika Andersena, který si všiml, že kolem sebe nikoho nemá. Proto předvedl, jak umí pracovat s holí a obloučkem našel ve středním pásmu na levé straně Nazema Kadriho, jenž minul prázdnou klec.
59:00
Buffalo má na vyrovnání už jen 60 vteřin.
58:45
Torontu se ale podařilo vyhodit a navíc Komarov získal cenné vteřinky napadáním za prázdnou klecí domácích.
58:33
Je to tak, Buffalo to zkouší v šesti hráčích v poli.
58:32
Tohle byl hodně zbytečný puk od hostí a Mike Babcock se na jednoho ze svých obránců hodně zlobí, jelikož celá situace končí zakázaným uvolněním. Půjde Robin Lehner z branky?
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:43
Buly bude po pravici Andersena, který se tak musí mít neustále na pozoru.
57:29
Nelson si sjížděl téměř mezi kruhy na odražený puk, jenže na poslední chvíli je nedokázal trefit tak, jak by chtěl.
57:03
Markus Folingo střílel z vrcholu pravého kruhu, jenže jeho pokus byl zblokován Willamem Nylanderem.
56:43
Kotouč je za brankou Lehnera, to se asi trenéru Toronta Mike Babcockovi moc líbí.
56:17
O'Reilly pálil tvrdě od modré, ovšem před brankou nedokázal kotouč lépe tečovat Kyle Okposo.
56:07
Nádherný průnik ukázal Rasmus Ristolainen, který se z vlastního obranného pásma dostal přes čtyři hráče Toronta až před branku Andersena, kde již nestihl lépe zakončit proti hráči, který jej dohnal.
55:38
Další rozehrávka Toronta končí jen zakázaným uvolněním a Tyler Bozak toho teď má plné brejle.
55:14
Zajímavé je rovněž i to, že Buffalo dnes zatím nemá ani jednoho vyloučeného hráče. Ale i na straně Toronta je to dobré, pouze dva vyloučení.
55:14
Poslední komerční přestávka základní hrací doby je tu. Během pěti minut se dozvíme, zda Buffalo zkusí risk při hře bez gólmana či nikoliv.
54:18
Kadriho střelu z pravého kruhu vyrazil Lehner jen před sebe, kde měl strážce svatyně Šavlí jo pořádné štěstí, že Connor Brown měl puk na dlouhou hůl a nemohl lépe dorážet.
53:34
Domácím se čas povážlivě krátí, ovšem nyní se dostávají snadno do pásma, když Bozakovo vyhození bez problémů dojel Rasmus Ristolainen. Rozhodčí přesto ukazuje zakázané uvolnění, čemuž se Mike Babcock moc diví. Tady to šlo hrát.
53:09
Už se opět hraje před brankou Andersena. Tedy hraje, to je tak na chvilku, jelikož je hra přerušena pro závar před brankou Andersena.
52:21
Vzápětí přichází další šance Matthewse, kterému na levý kruh naservíroval puk Zach Hyman z druhé strany, ovšem Auston jej netrefil ideálně a minul branku.
52:14
Auston Matthews ve dvou šancích! Nejprve střílel zblízka z pravé strany a Lehner vyrazil puk, načež jej rekordní hráč sám dojel, avšak přes beton gólmana nedorazil.
51:47
Jake Gardiner se s tím vůbec nerozpakoval a pálil od modré, jelikož před Lehnerem viděl chlumec hráčů. Gólman Buffala kotouš podržel ve výstroji.
50:59
Potřetí to již vyšlo. Zatímco k němu trošku bezhlavě přijel Baptiste, puku se ujal Ryan O'Reilly a zamířil si to po levé straně blíže k brance, jenže na Andersena opět nevyzrál a ten tak bere již 38 úspěšný zákrok.
50:52
Okposovi se ani napodruhé nepodařilo protlačit puk ve středním pásmu na spoluhráče.
50:40
Pískána je komerční přestávka.
50:37
Reinhard se s takovou vervou dral do pásma, že si nepohlídal, jak jsou na tom spoluhráči a vystavil je do ofsajdu.
50:00
Hokej se nyní hraje jako z partesu. Mohlo být vymalováno, když po levé straně projel až na kruh Auston Matthews, ovšem střelou na vzdálenější tyč minul branku, v čemž mu "pomohl" i zákrok Lehnera.
49:22
V kontextu předchozích zásahů je únik Foligna, zakončený slabou střelou a ještě vedle, pro Andersena jako procházka rajskou zahradou.
48:22
Buffaolo se zatím prostě s druhým gólem nemůže prosadit. U své pravé tyče nejprve vychytal Frederik Andersen v zakončení Zemguse Girgensonse. Když se před brankou ke skákavému kotouči nadvakrát nedostal Reinhard, našel si jej přesně mezi kruhy Tyler Ennis, ovšem ani on dorážkou neuspěl.
47:51
Ve stejném čase je tu komerční přestávka.
47:51
Zach Hyman zřejmě nevěděl, co s pukem, tak zkusil vystřeli. Jeho pokus z levého kruhu poměrně hodně zaměstnal Robina Lehnera, který raději kryje puk.
47:32
Jake McCabe nyní podává skutečné výborné výkony. Nejenže stih dojet kousek za útočnou modrou odražený puk. Ve středním pásmu udělal soupeřovi dlouhý oblouček a vrátil se zpět do útočné třetiny, kde předal puk Giontovi. Střela kapitána Buffala míří vedle.
47:09
Poměrně dlouho se nyní hraje bez přerušení, ve větší aktivitě jsou stále hráči Buffala.
46:29
Nemyslel to Jake Gardiner špatně, když posílal ze svého levého kruhu dlouhý pas na Mitchella Marnera, jenže ten si ve středním pásmu nerozuměl s pukem.
45:46
Jake McCabe projel od vlastní modré až na tu útočnou, kde si ale dlouho připravoval puk na střelu a nakonec k němu stačil přistoupit protihráč, jenž jej zblokoval.
45:04
Další úspěšný zásah Robina Lehnera, nyní znovu z pravé strany a to proti pokusu Lea Komarova.
44:51
A ačkoliv to vypadalo, že už je po celé situaci, dostal nahozený puk pod kontrolu na modré Zach Hyman. Najel si blíže k levému kruhu a vystřelil. Lehner kotouč zadržel a když po něm Hyman lehce sekl, přišel si to s ním vyříkat Zemgus Girgensons.
44:27
Toronto se na okamžik vysmeklo z kleští soupeře a první lajna Maple Leafs zaměstnává Lehnera.
44:00
Vzápětí si Gionta pomohl rukama v souboji s Connorem Carrickem a tvrdě jej přišpendlil na mantinel. Myslím, že nyní může být rád, že to nejsou dvě minuty.
43:38
Folignovu střelu dorážel zblízka v pádu za záda Andersena kolem jeho pravého betonu kapitán Brian Gionta, ovšem ani on si na gólmana hostí podruhé nepřišel.
43:06
Kulikovovu střelu zkoušel před brankou tečovat Foligno, ovšem kotoč projel hodně vedle pravé tyče Andersena.
42:59
Toronto po tlaku Buffala vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
42:38
Přihrávka Okposa na pravý kruh na MaCabeho sice nebyla nejpřesnější, přesto si druhý jmenovaný stihl udělat místo a vystřelit. Znovu neúspěšně.
42:13
Po zakázaném uvolnění Toronta se hra stěhuje k levici Andersena.
41:52
V útočném pásmu byl Tyler Ennis sám proti čtyřem protihráčům jako voják v poli, jeho kolegové z formace šli totiž střídat.
41:24
Buly po pravici Andersena se bude opakovat, sudí nebyli s čímsi spokojení.
40:51
V první šanci druhé třetiny se ocitl Auston Matthews, jednička draftu, jehož střela zblízka z levé strany byla zblokována.
Vyhraná buly. 41% – 60%.
Druhá třetina by se dala rozdělit na prvních šest minut, ve kterých měli více ze hry hosté, jelikož ve 22. minutě dal jejich druhou branku znovu Mitchell Marner. Ovšem hned poté, co se prosadil dorážkou Larssonovy střely útočník Marcus Foligno, se obraz hry rapidně změnil. Buffalo se chytlo, mělo šance, někdy i pořádně velké. Jenže gól po střelách prakticky ze všech možných pozic ne a ne přijít, a to ani ve dvou přesilových hrách, proto jdou do kabin spokojenější hosté – 1:2.
40:00
39:58
Foligno nejenže pořádným hitem na Zajceva získal puk, krátce poté si najel mezi kruhy a vypálil na lapačku Andersena, který jí koncem této výstroje vytěsnil mimo tři tyče.
39:46
Ještě deset vteřin před tímto okamžikem měli hosté kotouč bezpečně ve své moci, ovšem rychlý protiútok Buffala měl za následek tvrdou střelu Foligna z pravého kruhu.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:40
Tak tohle zavánělo brankou. Leo Komarov dostal kotouč mezi kruhy a mohl se zeptat Robina Lehnera, kam že to vlastně chce, ovšem branku trestuhodně přestřelil.
38:17
Okposo se dostal s pukem mezi kruhy, znovu si ale nepřišel na dobrého gólmana Buffala.
37:51
Baptiste si sjel po pravé straně do pásma a podél mezikruží dával kotouč před téměř prázdnou branku Marcusi Folignovi, kterého zřejmě nedovoleně zablokoval Connor Carrick. Nepíská se, hraje se dále.
37:12
Sošnikovovu střelu z levého kruhu raději Lehner ztlumil ve výstroji, přerušuje hru a bude se tak vhazovat po jeho pravici.
36:55
Hosté hrají v plném počtu.
36:28
Domácí vyhráli buly a ač to vypadalo, že Kulikov trošku zbytečně sjel na střed modré, dokázal si vyměnit puk s obráncem a přihrát na levý kruh, kde pálil Tyler Ennis jen do připravného Andersena.
36:14
Hned po buly se čtveřice Toronta znovu osvobozuje. Buffalo musí začít ze svého obranného pásma.
36:05
Ryan O'Reilly měl vekou šanci, jenže zblízka nedokázal usměrnit puk za záda Andersena. Vzápětí připravil šanci Mattu Moulsonovi, ael ani on zblízka, snad v ještě větší příležitosti, nedokázal dopravit kotouč do branky.
35:37
Další vyhození z řad Toronta, domácí se nedostali ani přes útočnou modrou.
35:07
Toronto se hned po buly osvobozuje, nyní navíc Ben Smith dobrým napadáním získává za brankou soupeře cenné vteřinky.
34:55
Vzápětí ale Nikita Sošnikov zbytečně dohrál Joshe Gorgese a jde ven také za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 0-2.
34:52
Před brankou Lehnera si vytvořil dobrou pozici ke střele Nikita Sošnikov, když se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci, jenže branku přestřelil.
34:35
Od modré se pokoušel překvapit gólmana Franson, ovšem puk se k brance vůbec nedostal, byl zblokován.
33:39
Connor Carrick je na ledě a hraje se opět v plném počtu na obou stranách.
33:30
Stejně tak jako nyní.
33:10
Toronto se osvobozuje.
32:11
Neuvěřitelné, nyní Andersen udržel puk s vypětím všech sil před čárou. Po střele Okposa vznikla před jeho brankou obrovská tlačenice. Dvakrát při ní dorážel puk u pravé tyče gólmana hostí Girgensons, jednou dokonce vleže Moulson, ovšem švédský gólman Toronta drží svůj tým.
31:49
Ristolainenova dělovka skončila před brankou Andersena, kde jí hosté nedokázali vyhodit.
31:39
Více jak polovinu zápasu se muselo čekat na první vyloučení. Za svojí brankou se zcela zbytečně opřel do soupeře Connor Carrick a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 0-1.
30:58
Komerční přestávka teď určitě bude mnohem více vyhovovat hostím.
30:58
To na druhé straně raději Andersen pokryl kotouč po tom, co od modré střílel Nelson a gólman hostí příliš neviděl na kotouč.
30:39
Toronto se po delším čase také podívalo před branku Lehnera, který ale vážněji zasahovat nemusel. Pokud tedy pomineme poměrně jednoduchou střelu Jakeho Gardinera příklepem.
29:33
Matt Moulson už už zasunoval střílenou přihrávku spoluhráče k pravé tyči branky, jenže na poslední chvíli mu kotouč sjel z hokejky.
29:15
Střela Zemguse Girgensonse z levé strany zblízka udělala Andersenovi obrovské potíže. Napodruhé jí švédský gólman lapil a měl štěstí, že nikde nebyl na dorážku žádný protihráč.
28:49
Po dalším pokusu, tentokrát z hole kapitána Briana Gionty, vznikl před Andersenem obrovský závar a ten je rád, že puk má kdesi ve své výstroji.
28:19
Parádní akce domácích. Gionta nahrál z pravého kruhu na levý, kde se do rány opřel Marcus Foligno, ovšem druhý gól nedává. Přesouvající se Frederik Andersen vytěsnil jeho pokus snad ramenem nad branku.
27:38
Okposo nejprve z pravé strany minul branku a poté se k puku dostal znovu. Tohle již byla mnohem nebezpečnější pokus, který překonal Andersena, ale zastavil se na horní tyči.
26:48
Tohle může být bráno jako reklama na to, jak vstřelený gól nabudí tým. Toronto nyní vůbec nestíhá a brání vedení ani neví jak.
25:58
Sabres právě vstřelili branku!
Buffalo si snad poprvé v zápase vytvořilo pořádný tlak a závar před Andersenem. Foligno ještě minul ránu spoluhráče od modré. Kotouč se krátce poté dostal na levý kruh, odkud vypálil Larsson, MARCUS FOLIGNO si u bližší tyče našel kotouč a rychle jej poslal za záda gólmana. Asistence: Johan Larsson, Sam Reinhart
25:33
Foligno na druhé straně zkusil přihrát před branku, kde však jeho spoluhráči kotouč minuli.
24:59
Po Giontově prohraném buly vyváží puk z obranného pásma Mitch Marner, který dnes hraje vskutku ve skvělé formě.
24:10
Nedlouho poté míří Josh Gorges do útrob stadionu, snad to nebude žádné vážné zranění.
23:58
Nazem Kadri si najel na pravý kruh, kde si udělal kličku blíže ke středu branky dobrý den z Gorgese. Ihned poté tvrdě vypálil, leč Lehner dokázal puk ztlumit na hrudi.
23:15
Bozakovo nahození bekhendem měl na levém kruhu ve své moci Kulikov, jenže opět nedokázal v jasné situaci alespoň vyhodit kotouč z obranného pásma.
23:03
Pokus o rozjetí akce v podání Buffala končí zakázaným uvolněním. I to o lecčems vypovídá.
21:50
Toronto právě vstřelilo branku!
První akci ještě domácí ustáli, když se Bozak neprosadil u levé tyče Lehnera. Jenže když Riemsdyk získal kus černé gumy za brankou, přihrál jej před Lehndera a ta se přes chaoticky bránícího Kulikova dostal do zakončení MITCHELL MARNER, neměl moc šancí a útočník Toronta přidal druhý gól dnešního zápasu. Dostrkal puk za čáru. Asistence: James van Riemsdyk.
21:11
Druhá třetina je zatím hrou jednoho týmu. Toronto má jednoznačně více ze hry a Andersen si musí připadat ve své brance značně osamocen.
20:17
Už to mohlo být o dvě branky a že tou tak není, mohou domácí děkovat Lehnerovi. Kadri dával kotouč z pravého kruhu před branku, kde byl najíždějící Komarov. Finský hráč jen tak lehce tečoval puk a výborný Lehner uchoval svému tým nejtěsnější deficit, když vyrazil puk.
Vyhraná buly. 48% – 52%.
První třetina je za námi a spokojenější mohou být hosté z Toronta, kteří zásluhou hezké akce Jamese van Riemsdyka a přihrávajícího Tylera Bozaka vedou po gólu Mitchella Marnera 1:0. Ačkoliv se domácí snažili o zvrat a velké šance měli zejména od konce dvanácté minuty dále, stav zůstává lepší pro Maple Leafs.
20:00
19:50
Ristolainen přišel na pravém kruhu a byl to Marner, který ještě v posledních vteřinách zkusil ohrozit Lehnera, ke kterému se puk prakticky vůbec nedostal.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:07
Ta přišla až nyní. A byla tedy pořádná a obrovská. Cody Franson pálil od modré a Andersen neměl zrovna dobrý výhled. Vyrazil puk do pravé strany na hůl O'Reillyho, jenž poslal vzápětí přihrávku před branku přesně k levé tyči, kde číhal Zemgus Girgensons. Ačkoliv se snažil snad na šestkrát zvednout neposlušný puk nad beton gólmana, lotyšskému útočníkovi se to nepovedlo.
17:41
Před druhou branku se po delším čase dostávají také domácích, ale zatím si nedokáží vytvořit žádnou vážnější šanci.
16:13
No, tohle vůbec nebylo špatné v podání hostí. Marinčinův pokus sice zblokoval Kulikov, ovšem vzápětí přiše touš na hůl Morgana Riellyho a ten pořádně protáhl Robina Lehnera.
15:28
Gorgesovi před brankou u levého kruhu přeskočil hůl jeho hokejku, přesto si toho Sošnikov nedokázal rychleji všimnout a pokusit se o sebrání černé gumy.
14:48
Další jednoduché nahození Toronta sbírají domácí hráči, stejně tak jako nyní.
14:19
Už to vypadalo, že hosté půjdou do čtyř za příliš mnoho hráčů na ledě, ale nakonec dvířka trestné lavice zůstala uzavřená.
14:19
McCabe si pomohl před obrannou modrou dobrým zákrokem a získal kotouč do své moci. Jenže hra je přerušena.
14:05
Po další komerční přestávce bude buly po levici Andersena.
13:34
Domácí utahují nitky. Po ráně Gorgese od modré se odražený puk dostal před Andersena na hůl Matta Moulsona. Ten se v dorážce netrefil mezi betony gólmana soupeře a vzápětí neuspěl ani Ryan O'Reilly další rychlou dorážkou.
12:59
Girgensons dal kotouč na modrou pro Nelsona, jehož střela skončila zblokována před brankou. Tam jí Girgensons dával naslepo k pravé tyči, kde měl k puku o něco dále Tyler Ennis.
11:58
Giontův pokus z pravého kruhu znovu vyrazil jistý Frederik Andersen, jenž zatím nenechává nikoho na pochybách, že nyní by chtěl Torontu pomoct k dalšímu bodovému zisku.
11:45
Ihned po tom, co domácí získali za brankou puk na svoje hole, se snažili o rychlý protiútok, který zastavil ofsajd.
11:38
Domácímu týmu se zatím nedaří výrazněji se usadit před brankou Andersena. Okposo byl s Moulsonem za brankou obrán o kotouč, Toronto poté jednoduše posílá puk před branku soupeře tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
10:48
Hra bude pokračovat až po komerční přestávce.
10:34
Rielly sice za brankou Buffala atakoval domácího útočníka Moulsona, ale i tak zůstali Šavle u puku. Hned z toho byl rychlý protiútok, který zakončil Okposo. Jeho střela ale byla sražená do ochranné sítě.
09:12
Girgensons přenechal na pravému kruhu puk pro zcela volného Tylera Ennise. To byla pro něj další dobrá pozice, jenže znovu mířil mimo tři tyče.
08:54
Hokej se hraje nahoru – dolu a to se musí líbit. Nyní mají kotouč před brankou Maple Leafs domácí.
07:44
Obrovská chyba v rozehrávce Maple Leafs. Mezi kruhy se ujal puku Markus Foligno, ještě se snažil vylákat gólamana více z brnky po kličce do levé strany, což se mu povedlo, jenže dát puk mezi tři tyče se domácímu hráči nezadařilo.
06:30
Matt Moulson pálil z pravého kruhu, ovšem nepodařilo se mu z dobré pozice trefit prostor tří tyčí.
06:20
Riellyho nahození sbírají za vlastní klecí domácí hráči a už si to peláší na druhou stranu. Tam si ale Toronto celou situaci pohlídalo.
06:07
Následuje komerční přestávka.
06:07
Před brankou Robina Lehnera vznikla menší strkanice, která se poté posunula za tři tyče domácích. Gólmanu Buffala to vůbec nemusí vadit, má puk ve své moci.
05:48
Gardinerova rána od modré skončila na Lehnerovi, který jí viděl a vyrazil.
05:23
O'Reilly zkusil zadovkou najít Moulsona, to se mu ale nepovedlo. Hosté ihned zavezli kotouč na druhou stranu, kde Zajcevovu střelu od modré zblokoval mimo kluziště Josh Gorges.
04:58
Pro domácí je to hodně studená sprcha a nyní se vůbec nemohou dostat před branku Andersena.
04:08
Hodně pěkná akce z hostující dílny. Za brankou Lehnera se po Riemsdykově přihrávce dostal k puku Bozak. Vybruslil si k pravé tyčce domácí branky, odkud poslal křižnou přihrávku na najíždějícího MITCHELLA MARNERA a tomu už pouze stačilo nastavit hůl do puku. Pohledná to souhra hostí. Asistence: Tyler Bozak, James van Riemsdyk.
03:43
To se povedlo na druhé straně také McCabeovi, ovšem Buffalo krátce poté puk ztrácí. Ovšem ani hosté se daleko nedostali, hra je následně znovu přerušena.
03:12
Auston Matthews vyhrál buly a se svými spoluhráči z první lajny předvedl dobrý tlak do branky. Zejména po tom co z levé strany nahazoval Carrick. Ačkoliv se Matthews snažil o teč, gólman hostí puk bezpečně udržel.
03:04
Vhazovat se nyní bude po pravici domácího gólmana.
02:48
Moulsonovo nahození sebral za brankou O'Reilly, jenž je v úvodu tedy hodně vidět. Ačkoliv Toronto poté posouvá puk do středního pásma, tam jej bere Ristolainen.
02:35
Vzápětí kotouč opět opustil hrací plochu a bude se tak vhazovat ve středním pásmu.
02:30
Brown jen tak nahodil kotouč za branku Lehnera, kde jej bezpečně sebrali domácí hokejisté.
02:09
Girgensons si dobrým napadáním snažil získat puk na svojí stranu. To se mu sice nepovedlo, ale akce hostí je zastavena kousek za jejich modrou.
01:37
Po Folignově pokusu zápěstím z pravého kruhu třímá kotouč ve své moci opět Andersen.
00:50
Tak O'Reilly je hodně aktivní. Během první minuty jde o jeho druhou střelu na Frederika Andersena po tom, co obral o puk Matthewse. Gólman hostí je znovu na místě.
00:20
Již po dvaceti vteřinách hry mířil na Andersenovu branku O'Reilly, ale švédský gólman v dresu Maple Leafs si věděl rady.
00:01

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Gorges (A), Ristolainen, D. Kulikov, C. Nelson, McCabe, Franson – Moulson, R. O'Reilly (A), Okposo – M. Foligno, Jo. Larsson, B. Gionta (C) – Ennis, Girgensons, Reinhart – Ju. Bailey, D. Grant, Baptiste. Trenér: Dan Bylsma

Toronto Maple Leafs: Andersen (Enroth) – N. Zajcev, Rielly, C. Carrick, Marinčin, R. Polák, Gardiner – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – Sošnikov, Ben Smith, M. Martin. Trenér: Mike Babcock

Rozhodčí: Kevin Pollock, Frederick L'Ecuyer – David Berg, Scott Cherrey.
Martin Marinčin (TOR) 7 zápasů, 1 bod (0+1)
Milan Michálek (TOR) 5 zápasů, 1 bod (1+0)
– momentálně na farmě v celku Toronto Marlies
Roman Polák (TOR) 7 zápasů, 2 body (1+1).
Toronto Maple Leafs:
Zatím pouze tři výhry, z toho jednu v prodloužení, si připsali hokejisté Toronta. A to ve všech případech na domácím ledě. Ve druhém utkání porazili Boston, v sedmém Floridu a naposled zdolali v pětiminutovém nastavení Edmonton. To není zrovna pozitivní bilance. Venku to Maple Leafs vyloženě nejde, z šesti utkání na ledě soupeřů brali pouze tři body za dvě porážky v prodloužení a jednu na nájezdy. Na druhou stranu je třeba říci, že v pěti utkáních prohráli pouze o gól a až na ledě Islanders utrpěli pětigólový debakl.

Poslední zápasy Toronta:
Toronto – Edmonton 3:2 pr.
NY Islanders – Toronto 51
Montreal – Toronto 2:1
Toronto – Florida 3:2
Toronto – Tampa Bay 3:7.

Nejproduktivnější hráč: William Nylander, 11 zápasů, 11 bodů (4+7).
Nejlepší střelec: Auston Matthews, 10 zápasů, 6 gólů.
Buffalo Sabres:
Vstup do sezony se Šavlím příliš nepodařil, když v úvodních šesti utkáních pětkrát prohráli. Ovšem je třeba říci, že ve dvou případech dotáhli zápas v základní hrací době do nerozhodného stavu a padli až prodloužení, resp. nájezdech. Poslední tři duely ovšem Buffalu vyšly nadmíru a k doposud jediné výhře ve druhém utkání na ledě Edmontonu nyní navázali třízápasovou vítěznou sérií.

Poslední zápasy Buffala:
Minnesota – Buffalo 1:2
Winnipeg – Buffalo 1:3
Buffalo – Florida 3:0
Buffalo – Minnesota 0:4
Philadelphia – Buffalo 4:3 sn.

Nejproduktivnější hráč: Ryan O'Reilly, 9 zápasů, 8 bodů (4+4).
Nejlepší střelec: Ryan O'Reilly, Kyle Okposo, Matt Moulson, vš. 4 góly.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu nejlepší hokejové klubové soutěže světa, kanadskoamerické NHL. V noci ze čtvrtka na pátek středoevropského letního času proti sobě nastoupí dva celky z Atlantické divize a také dva týmy, kterým se ve Východní konferenci zatím příliš nedaří. Desáté a třemi výhrami za sebou zvedající se Buffalo Sabres vyzve krátce po půlnoci v KeyBank Center čtrnácté Toronto Maple Leafs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.