Ondřej Palát (TBL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:13
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:03
Roman Polák (TOR) 1+0, 1 střela, čas na ledě 23:39
Tři hvězdy utkání:

1. Frederik Andersen (TOR) 33 zák. 0 gólů, 100,0%
2. Morgan Rielly (TOR) 1+1
3. Roman Polák (TOR) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 33-21; Zablokované střely: 9-17; Vhazování: 46%-54%; Hity: 24-14; Přesilové hry: 0/5-1/3; Trestné minuty: 10-14.
Toronto si s chutí zastřílelo na ledě Tampy, když v úvodu druhé třetiny Maple Leafs vstřelili během 4 minut 3 góly a rozhodli o osudu utkání, během něhož Frederik Andersen vychytal svou čtvrtou letošní nulu. Vítězný gól Toronta vstřelil v polovině první části český obránce Roman Polák. Konečný výsledek: Tampa Bay Lightning 0 Toronto Maple Leafs 5.
59:13
Victor Hedman dostal v poslední minutě dvě minuty za držení a Toronto si ještě zahraje ve čtyřech proti třem.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:39
Luke Witkowski byl zezadu tvrdě naražen na mantinel Jamesem van Riemsdykem, který dostal dvě minuty za krosček, zatímco domácí hokejista za hrubost. Hra 4 na 4.
58:39
57:45
Lightning se před pár okamžiky ocitli v další slibné šanci a byl v ní zřejmě Alex Killorn, jenže před bránou nedokázal puk v rychlosti srovnat na hůl a orazítkoval hruď Frederika Andersena, který necelé tři minuty před koncem drží čisté konto.
57:20
Alex Killorn společně se svým spoluhráčem v rychlém sledu mířil v blízkosti pravé tyče mezi betony Frederika Andersena, brankář Toronta ale jejich pokusy vyrazil.
56:51
Puk byl ve středním pásmu sražen na jednu ze střídaček a vhazovat se bude před obranou modrou čárou hostujících Maple Leafs, kteří vedou v Amalie Areně 5:0.
55:59
Frederik Andersen počkal až k němu dojede puk a poté ho na ledě v absolutním klidu zmrazil pod lapačkou.
55:30
Hra se poměrně uklidnila, a přestože je velice plynula, na nějakou obrovskou šanci zavánějící gólem ale ve třetí části zatím čekáme marně.
54:02
Hokejisté Toronta nemohli na pravém křídle pokračovat v akci, které předcházelo postavení mimo hru.
53:37
Jonathan Drouin se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a na řadu přichází reklamní přestávka.
52:31
Mitchell Marner předvedl na levém křídle nádherný zpětný oblouk, po kterém na vrcholu mezikruží vypálil zápěstím, a jeho pokus mířil přesně k levé tyči, Peter Budaj ale skvěle zasáhl a pravým betonem jeho pokus vyrazil!
51:35
Dnešní zápas je pouze o Frederikovi Andersenovi, který chytá fantasticky a necelých devět minut ho dělí od nuly.
50:58
Alex Killorn na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Frederik Andersen jeho pokus vyrazil mimo.
49:06
Luke Witkowski se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže puk nedokázal dobře zasáhnout a Frederik Andersen jeho pokus hrudí vyrazil mimo!
48:33
Puk opustil v blízkosti útočné modré čáry Lightning ledovou plochu a na řadu přichází reklamní přestávka.
48:12
Braydon Coburn byl zřejmě hráčem, který z vrcholu levého kruhu pro vhazování mířil mezi betony Frederika Andersena, brankář Toronta je ale včas sevřel a puk vyrazil!
47:49
Nazem Kadri, Mitchell Marner a Yanni Gourde už jsou zpět na ledě a oba týmy hrají opět v plném počtu.
47:34
Nikita Kučerov na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Frederik Andersen sevřel puk v náručí.
46:55
Hokejisté Toronta dokázali vyhodit puk a v dnešním zápase zatím brání neuvěřitelně dobře.
45:49
Nazem Kadri dostal dvojnásobný trest za hrubost a krosček, přičemž druhý trest odpyká Mitchell Marner, zatímco Yanni Gourde dostal pouze dvě minuty za hrubost, což znamená, že Tampa si zahraje pátou přesilovou hru v řadě!
45:49
45:49
Lightning vypálili na levém křídle od modré čáry a Frederik Andersen puk lapil po pěkném semaforu do lapačky! Krásný zákrok, po kterém se před jeho bránou strhla bitka.
45:00
Leo Komarov se vrátil zpět na ledovou plochu a Lightning dnes nevyužili ani jednu ze čtyř přesilových her.
44:16
Victor Hedman se dostal k další střele, tentokrát byl ale jeho pokus zablokovaný Morganem Riellym.
43:58
Lightning rozpohybovali puk a Victor Hedman od modré čáry napřáhl bez přípravy k nepříjemně střele, která se od horní hrany levého betonu Frederika Andersena odrazila do ochranné sítě!
43:34
Brayden Point po rychlé kombinaci pálil bez přípravy v levém kruhu pro vhazování po ledě směrem na přední tyč, kde jeho pokus pravým betonem vyrazil Frederik Andersen.
43:00
Leo Komarov v blízkosti pravé tyče narazil ve snaze zakončit do Petera Budaje a dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáře. Lightning mají další šanci vstřelit gól.
42:34
Auston Matthews vypálil rychle v pravém kruhu pro vhazování zápěstím a jeho střela byla přizvednuta za bránu, kde vzápětí srazil puk k ledu s pomocí vysoké hole.
42:00
Lightning nepomohla ke vstřelení gólu ani přesilová hra 5 na 3 a Maple Leafs jsou nadále v obraně bezchybní.
40:37
Ondřej Palát pálil na levém a poté pravém křídle v rychlém sledu z úhlu, Frederik Andersen ale obě jeho střely vyrazil a vyloučený Matt Hunwick se poté vrátil zpět na led.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-19; Zablokované střely: 6-9; Vhazování: 54%-46%; Hity: 16-10; Přesilové hry: 0/3-1/2; Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:32.
Tampa v úvodu druhé třetiny naprosto vyhořela, když během necelých 4 minut inkasovala 3 góly a poslední dva padly v rozmezí pouhých 15 sekund, když se prosadili Morgan Rielly, Matt Martin a Connor Brown. Těsně před přestávkou Tampa nevyužila přesilovou hru 5 na 3 a ještě před ní skóroval James van Riemsdyk. Neskutečné! Skóre po druhé třetině: Tampa Bay Lightning 0 Toronto Maple Leafs 5.
40:00
39:59
Frederik Andersen v závěru druhé třetiny podržel svůj tým dvěma skvělými zákroky a stále neinkasoval!
39:47
Nikita Zajcev je zpět na ledě a Toronto hraje ve čtyřech!
39:03
Ondřej Palát napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k jedovaté střele s příklepem, kterou Frederik Andersen sevřel ve své výstroji a přerušil hru.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:37
Matt Hunwich dostal dvě minuty za vysokou hůl a Lightning si zahrají přesilovou hru 5 na 3, která potrvá minutu a 11 sekund!
38:09
Nikita Kučerov nebezpečně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Frederik Andersen nevěděl, kde je puk, protože těsně před ním ho zablokoval Matt Hunwick.
37:47
Nikita Zajcev fauloval před svou bránou, kde čistil prostor, a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
37:47
Jonathan Drouin vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a Frederik Andersen puk podržel.
37:20
Frederik Andersen dobře zasáhl proti střele Andreje Šustra od modré čáry levým betonem a vzápětí si poradil i se střelou Lightning, která přišla z levé strany od hrazení!
36:06
Maple Leafs se znovu pokusili rychle skórovat podruhé, tentokrát ale Andrej Vasilevskij jejich střelu vyrazil.
35:41
Toronto právě vstřelilo branku!
Morgan Rielly vypálil od modré čáry a jeho střela byla mezi kruhy pro vhazování zablokována, čehož využil JAMES VAN RIEMSDYK a bez přípravy o levou tyč v horním rohu brány poslal puk do sítě! Asistence: Morgan Rielly a Mitchell Marner.
35:09
Nikita Kučerov se ocitl úplně sám před bránou, jenže mu puk sjel z čepele hole a do zakončení se nedostal!
34:40
Maple Leafs se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění.
34:16
Utkání během prostřední části nabralo obrovský spád a Toronto během necelých čtyř minut vstřelilo tři góly, z nichž poslední dva padly v rozmezí pouhých 15 sekund!
33:21
Wiliam Nylander na pravém křídle nabral rychlost a chtěl si puk prohodit mezi nohama Braydona Coburna, domácí hokejista se ale opít rohlíkem nenechal.
32:31
Maple Leafs mohli také skórovat z blízkosti, jenže Peter Budaj u své pravé tyče rychle vyjel z brány a puk vyrazil!
31:31
Lightning se v rychlém sledu dostali do dvou slibných šancí, v blízkosti pravé tyče se ale neprosadili, stejně jako střelou z levého kruhu pro vhazování, ze kterého Adam Erne pálil do levého betonu Frederika Andersena!
31:11
Jeden z hráčů Lightning spadl u pravé tyče na Frederika Andersena a po přerušení hry je tu reklamní přestávka.
30:06
Alex Killorn se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné střelecké pozici, jeho pokus ale těsně minul vzdálenější levou stranu brány, kterou dnes hájí Frederik Andersen.
29:41
Vyloučený Brian Boyle se vrátil zpět na led a Lightning svou první přesilovou hru v zápase využít nedokázali.
29:40
Jonathan Drouin v závěru přesilové hry nebezpečně vypálil od modré čáry, Frederik Andersen ale dokázal jeho pokus letící těsně nad ledem najít a levým betonem vyrazit!
28:06
Brayden Point si z pravého kruhu pro vhazování krásně sjel před bránu a po bekhendovém blafáku se snažil zamířit k levé tyči, jenže ztroskotal na vyrážečce Frederika Andersena, který ji fantasticky přitiskl k pravému betonu a puk vyrazil!
27:41
Brayden Point nabral na levém křídle velkou rychlost a ve středním pásmu ho zezadu podrazil vpádu Brian Boyle, dlouholetá opora Tampy Bay Lightning.
27:22
Lightning se v blízkosti pravé tyče po zakázaném uvolnění Maple Leafs a nepřesné od modré čáry dostali do zakončení, po kterém Frederik Andersen přerušil rychle hru. Následuje krátká reklamní přestávka.
26:14
Střídání v týmu Tampa Bay Lightning: ze hřiště odchází Andrej Vasilevskij, přichází Peter Budaj.
26:14
William Nylander vypálil z levého kruhu pro vhazování zápěstím a sražený puk v blízkosti levé tyče vrátil před bránu Leo Komarov, po jeho bleskové přihrávce CONNOR BROWN nad přesouvajícím se Andrejem Vasilevskim zamířil do odkryté horní části brány! Toronto využilo přesilovou hru a vede v Amalie Areně už 4:0! Asistence: Leo Komarov a William Nylander.
25:02
Luke Witkowski před střídačkami tvrdě narazil na mantinel krosčekem Lea Komarova a navíc hodně nepříjemně do obličeje. Následovaly ovšem dvě minuty za faul loktem.
24:53
Vzápětí to zkoušel z blízkosti u levé tyče Nazem Kadri, jenže Andrej Vasilevskij skvěle zasáhl pravým betonem!
24:27
William Nylander pálil v blízkosti levé tyče z úhlu a připravený Andrej Vasilevskij jeho pokus dobře vyrazil.
23:16
Lightning se dostali v mezikruží ke střele, kterou Frederik Andersen vyrazil, stále drží čisté konto.
22:39
Matt Hunwick od modré čáry nahodil puk po ledě zápěstím na bránu, před kterou ho výborně tečoval zády k brány MATT MARTIN a po odrazu puku od levé tyče puk pohodlně dorazil z otočky do prázdné brány – 3:0! Asistence: Matt Hunwick a Nikita Sošnikov.
22:24
MORGAN RIELLY si po zpětné přihrávce Nazema Kadriho podél hrazení z levého křídla vybruslil do středu útočného pásma a střelou letící těsně nad ledem zamířil mezi betony Andreje Vasilevskiho, který puk nedokázal zastavit pod levým betonem a puk mu prošel do brány! Maple Leafs vedou krátce po přestávce 2:0! Asistence: Nazem Kadri a Alexej Marčenko.
22:05
Morgan Rielly na pravém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a Andrej Vasilevskij puk zastavil v náručí. Hra byla po čtyřech sekundách znovu přerušena.
21:34
William Nylander se snažil dostat ke střele v levém kruhu pro vhazování, jenže byl vytlačen do rohu ledové plochy.
21:01
Auston Matthews nebodoval v šesti zápasech v řadě a nyní mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže troskotal na pravém betonu Andreje Vasilevskiho!
20:31
Frederik Andersen se v úvodu prostřední části vyhrál za svou bránu, aby bekhendem rychle rozehrál na Nikitu Sošnikova.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-5; Zablokované střely: 5-6; Vhazování: 42%-58%; Hity: 11-7; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Další třetina začne přibližně v 1:33.
Tampa byla sice během úvodní části střelecky aktivnější a vyhrála ji na střely 7:5, jenže Toronto podržel skvělý brankář Frederik Andersen, zatímco Andreje Vasilevskiho propálil tvrdou ránou od modré čáry obránce Roman Polák. Skóre po první třetině: Tampa Bay Lightning 0 Toronto Maple Leafs 1.
20:00
19:30
Andrej Vasilevskij se jako žába roztáhl v blízkosti své levé tyče a zpětnou přihrávku Tylera Bozaka zpoza brány po zákroku vyrážečkou stáhl vleže pod sebe!
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:27
Byron Froese se dostal na vrcholu mezikruží po pěkné stahovačce k prudké střele, která letěla těsně nad ledem a zamířila do náruče klečícího Frederika Andersena.
18:03
Matt Hunwick vypálil na levém křídle v blízkosti kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.
17:29
Lightning krátce před koncem stále vedou těsně na střely, nyní 6:5, skóre ale vyznívá pro hosty z Toronta 1:0.
17:15
Hokejistům domácí celku se nepodařilo dohnat prudký puk, který zamířil na zakázané uvolnění.
16:34
Lightning se snažili proniknout do útočného pásma po pravém křídle, jejich pokus ale zastavilo postavení mimo hru.
16:15
Jonathan Drouin vyhrál na pravé straně závod o puk a po jeho skvělé práci přiletělo před bránu Frederika Andersena nebezpečné nahození, které bylo tečováno a zamířilo těsně vedle vzdálenější levé tyče. Lightning stále prohrávají.
15:35
Morgan Rielly nabral na levém křídle velkou rychlost a vypálil od hrazení zápěstím na přední tyč, tam byl ale připravený a klečící Andrej Vasilevskij, který puk podržel v náručí.
14:48
Jake Gardiner prudce vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a připravený Frederik Andersen na přední tyči ukryl puk ve své výstroji. Na řadu přichází reklamní brejk.
14:29
Ondřej Palát bodoval ve čtyřech zápasech v řadě, dnes se ale zatím neprosadil a zaznamenal dvě trestné minuty.
13:55
Nikita Kučerov se v pravém kruhu pro vhazování pokoušel o stahovačku, Morgan Rielly se ale nachytat nenechal.
12:53
Lightning sice vedou na střely 5:4, to nejdůležitější, tedy skóre, ale vyznívá těsně pro hostující Toronto, které vede v Amalie Areně 1:0.
11:19
Úvodní gól byl dlouho zkoumán a nakonec byl připsán českému obránci Romanovi Polákovi!
10:13
Hra byla přerušena a na řadu přichází v dnešním zápase druhá reklamní přestávka. Za chvíli pokračujeme.
09:58
Jonathan Drouin z vnitřního oblouku pravého kruhu pro vhazování pálil nad ledem ze slibné střelecké pozice těsně vedle pravé tyče a vzápětí ze stejného prostoru přišla další střela, kterou brankář Frederik Andersen ukryl v lapačce!
09:19
Tyler Bozak vyhrál vhazování a ROMAN POLÁK na pravé straně útočného pásma napřáhl na modré čáře k jedovaté střele s příklepem, po které se puk přes pravé rameno Andreje Vasilevskiho překulil na brankovou čáru a poté zaplul do sítě. James van Riemsdyk dorážel puk za čárou a Maple Leafs vedou 1:0! Obránce z Česka vstřelil 4. gól. Asistence: Tyler Bozak.
09:15
Maple Leafs na pravém křídle vypálili od hrazení a Andrej Vasilevskij puk levým ramenem vyrazil do ochranné sítě.
08:09
Frederik Andersen v oslabení zasahoval pravým betonem proti střele Lightning z pravého kruhu pro vhazování a vzápětí se vyloučený Ondřej Palát vrátil zpět na led.
07:53
Jake Gardiner prudce vypálil od modré čáry, Andrej Vasilevskij ale jeho pokus skvěle vyrazil levým betonem.
07:30
Tyler Bozak po přihrávce Mitchella Marnera z levého kruhu na vzdálenější pravé tyči mířil střelou po ledě do odkryté brány a Andrej Vasilevskij už byl překonaný, nakonec se ale puk od jeho pravého betonu podél brankové čáry odrazil ven! Přečíslení 2 na 1 gól nepřineslo!
06:59
Yanni Gourde se ocitl v blízkosti pravé tyče po rychlém protiútoku ve skvělé šanci a mohl skórovat v oslabení, ani nadvakrát ale Frederika Andersena nepřekonal! První zákrok přišel po zásahu pravým betonem, druhý poté hrudí.
06:32
Tyler Bozak vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování zápěstím a těsně před bránou trefil Jamese van Riemsdyka.
06:09
Ondřej Palát předvedl bekčeking, po kterém se dopustil faulu a dostal dvě minuty za podražení. Toronto Maple Leafs si po krátké reklamní přestávce zahraje první přesilovou hru. Šance otevřít skóre.
06:03
Ondřej Palát nabral rychlost a mohl v blízkosti pravé tyče skórovat, jeho prudká střela zápěstím ale zamířila nad ledem těsně mimo!
05:46
Nikita Kučerov se v blízkosti pravé tyče krásně protáhl před bránu, jenže po rychlém zamíchání s pukem a kontaktu s jedním z protihráčů, který ho marně stíhal, ztratil stabilitu a bekhendem zamířil v těžké pozici vedle levé tyče brány!
04:29
Connor Brown se ocitl před bránou ve skvělé šanci, puk ale mezi betony Andreje Vasilevskiho do sítě usměrnit nedokázal! Brankář Lightning si připsal skvělý zákrok.
04:10
Alex Killorn a před ním jeden z jeho spoluhráčů nebezpečně pálil z pravého kruhu pro vhazování, Frederik Andersen ale obě střely skvěle vyrazil pravým betonem a připsal si dva zákroky!
03:53
Jonathan Drouin vypálil z pravého kruhu pro vhazování v rychlosti zápěstím, jeho pokus ale zablokoval Matt Hunwick.
02:49
Lightning se po levém křídle vrhli do útoku a v blízkosti modré čáry byl puk sražen mimo ledovou plochu.
02:19
Alexej Marčenko na pravém křídle krásně vypálil od modré čáry a jeho střela těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Andrej Vasilevskij ji ale dobře viděl a pravým betonem vyrazil.
01:48
Matt Hunwick vypálil prudce na levém křídle od hrazení, jeho následný pokus ovšem minul přední levou tyč.
01:04
Morgan Rielly na pravém křídle vypálil od modré čáry s příklepem a jeho pokus zablokoval Jonathan Drouin.
00:44
Maple Leafs byli na pravém křídle v útočném pásmu příliš rychle a jejich akci zastavilo postavení mimo hru.
00:22
Ze zápasu uplynulo pouhých 22 sekund a Lightning po nepřesné přihrávce podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat před Andrejem Vasilevskim.
00:01

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Hedman, Dotchin, Garrison, Strålman (A), Coburn (A), Šustr, Witkowski – Palát (A), Point, Kučerov – Killorn, Gourde, Drouin – Froese, Erne, J.T. Brown – McKegg, Dumont. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Gardiner, N. Zajcev, Rielly, Marčenko, Hunwick (A), R. Polák – Hyman, Matthews, W. Nylander – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – M. Martin, Boyle, Sošnikov. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Steve Kozari, Ian Walsh. Čároví: Mark Shewchyk, Tony Sericolo.

TORONTO MAPLE LEAFS

Toronto vyhrálo tři z posledních devíti zápasů a ve Východní konferenci zaostává o jeden jediný bod za svým dnešním soupeřem Tampou Bay a New Yorkem Islanders, se kterými bojuje o druhou divokou kartu.

Hráči ve formě

William Nylander během posledních deseti zápasů vstřelil dva góly a dalších sedm připravil (9 bodů).

Novinky z týmu

Útočník Brian Boyle bude čelit svému bývalému týmu poprvé od 28. února, kdy byl vyměněn z Tampy do Toronta. Brian Boyle v dresu Lightning odehrál 212 zápasů, během kterých zaznamenal 66 kanadských bodů za 41 gólů a 25 asistencí. Talentovaný útočník Auston Matthews je šest zápasů bez bodu, zatímco Tyler Bozak se těší na své jubilejní 500. utkání v NHL.
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa Bay vyhrála čtyři zápasy v řadě a během posledních sedmnácti zápasů zaznamenala 12 výher.

Skvělou formu má brankář Andrej Vasilevskij, který svému týmu vychytal během posledních sedmi utkání šest výher s průměrnou úspěšností zákroků 95,8%. Victor Hedman během posledních 10 utkání připsal 11 kanadských bodů za čtyři góly a sedm asistencí.

Lightning se budou muset obejít bez útočníků Tylera Johnsona a Cedrica Paquetta, kteří přijdou o třetí utkání v řadě, zatímco Vladislav Namestnikov bude chybět svému týmu proti Maple Leafs podruhé.
Zatímco Toronto v posledním zápase neprodloužilo sérii tří vítězství, Tampa Bay vyhrála počtvrté v řadě a skvělou bilanci se v pátek krátce po půlnoci pokusí prodloužit právě proti Maple Leafs, se kterými se střetnou domácí hokejisté v základní části letošní sezóny NHL potřetí. Vzájemná bilance je vyrovnaná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 0:30.