To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

Roman POLÁK (TOR) – 0+0, 1 střela, účast na ledě +1, čas na ledě 15:55

Tomáš TATAR (DET) – 0+1, 3 střely, účast na ledě +2, čas na ledě 19:09
Petr MRÁZEK (DET) – 25 úspěšných zákroků, 3 inkasované góly, úspěšnost zákroků 89,3%

Největší čas na ledě: Nikita Zajcev 23:19 – Mike Green 24:13

Branky a nahrávky: 2. Marčenko (Bozak, Marner), 7. J. van Riemsdyk (Bozak, Marner), 26. Kadri (W. Nylander, Hunwick) – 40. Nyquist (Zetterberg, Tatar), 41. Nyquist (Green, Zetterberg). Diváci: 19060. Rozhodčí: Rank, Morton – Cherrey, Devorski.
Velmi dramatické utkání jsme dnes měli možnost sledovat v torontském Air Canada Centre, ačkoliv tomu tak dlouho nic nenasvědčovalo. Toronto bylo v první polovině zápasu jasně lepší, zásluhou Marčenka, van Riemsdyka a Kadriho se dostalo do tříbrankového trháku, o který se ale v závěru ještě bálo.

Na konci druhé třetiny totiž na rozdíl dvou branek snížil Gustav Nyquist a stejný hráč hned zkraje třetího dějství přidal další branku. Detroit pak po celou závěrečnou třetinu sahal po vyrovnání, to se však nepovedlo.

Toronto tak po pěti porážkách v řadě konečně vyhrálo, když zdolalo na vlastním ledě 3:2 Detroit. Maple Leafs si tak zapisují důležité dva body do tabulky Východní konference.
59:55
Poslední šanci na vyrovnání ukončuje Henrik Zetterberg porušením pravidla při vhazování, za což inkasuje menší trest.
59:49
Gustav Nyquist vyslal ještě jednu střelu, která minula prostor mezi třemi tyčemi.
59:23
Po Tatarově střele se k dorážce dostával Frans Nielsen, Andersena už ale více nezaměstnal.
58:56
Petr Mrázek míří na střídačku, Detroit se pokusí vyrovnat v šesti hráčích v poli!
58:37
Závěr třetího dějství se hraje hodně plynule, do konce už nezbývá ani minuta a půl a Toronto hraje s pukem v útočném pásmu.
58:05
Dylan Larkin vyslal střelu z levého kruhu, která skončila mimo tři tyče.
57:32
Probouzejí se také diváci v Air Canada Centre, Kadri s Komarovem v útočném pásmu neuspěli.
57:03
Toronto hraje s kotoučem daleko od vlastní branky, což domácím v tuto chvíli nadmíru vyhovuje.
56:26
Po zakázaném uvolnění Maple Leafs se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.
56:07
Detroitu se už výrazně krátí čas na případné vyrovnání a zatím to příliš na velký tlak Red Wings nevypadá.
55:29
Domácí už se snaží jen minimálně pouštět své soupeře na dostřel Andersenovy branky.
54:55
Gustav Nyquist se snažil dojet jako první kotouč, to se mu ale nepovedlo a píská se tak zakázané uvolnění hostů.
54:28
Detroit byl blízko vyrovnání! Nejdříve se snažil zkompletovat hattrick Gustav Nyquist, následně pálil tvrdě od modré čáry Niklas Kronwall. Všechny situace dokázal Frederik Andersen ustát a drží tak naděje Maple Leafs v tomto utkání!
54:00
Postavení mimo hru v podání Red Wings, vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:30
Po delší době se v útočném pásmu usazují také domácí hráči, kteří zatím jen kombinují podél hrazení, mimo dosah Petra Mrázka.
53:02
Kotouč skončil na střídačce Detroitu, vhazovat se bude znovu ve střední třetině.
52:21
Andreas Athanasiou nemohl pokračovat ve hře, jelikož se nacházel v postavení mimo hru.
52:01
Kotouč sražen do ochranné sítě za Andersonovou brankou, vhazovat se bude v obranném pásmu Maple Leafs.
51:25
Hosté se opět dostali do menších potíží při rozehrávce, vysoké napadání Toronta sice dokázali trochu omezit, ne zcela vymýtit.
50:47
Kotouč skončil v ochranné síti, po další komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
50:19
Elitní útok Red Wings se v útočném pásmu neprosadil, Zetterberg a spol. se nedostali ani do žádného zakončení.
49:57
Toronto v útočném pásmu neuspělo, v posledních minutách přebírá otěže zápasu Detroit.
49:16
Mike Green velmi podobně jako u druhé dnešní branky přihrával před branku. Pas si tentokrát obrana Maple Leafs pohlídala.
48:45
Hra se nyní kouskuje, Detroit poslal kotouč jen na zakázané uvolnění.
48:22
Další ofsajd na straně Maple Leafs, vhazovat se bude opět ve středním pásmu.
48:00
Postavení mimo hru v podání domácího Toronta. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
47:37
Opět se hraje nějakou dobu bez přerušení, v útoku se znovu pokouší prosadit Red Wings.
47:01
Andreas Athanasiou předal v útočném pásmu puk Fransi Nielsenovi, který ztratil rovnováhu a posléze i kotouč.
46:33
Frans Nielsen se snažil prosadit podél mantinelu, byl ale vlemi rychle zastaven.
45:50
Nikita Sošnikov a Brian Boyle bojují o kotouč v rohu kluziště proti výrazné přesile protihráčů.
45:09
Frederik Andersen nemusel vůbec reagovat na střelu Rileyho Sheahana, kotouč skončil na mantinelu za brankou.
44:45
Do další slibné příležitosti se dostal Tomáš Tatar, z mezikruží jen těsně minul branku!
44:18
Gustav Nyquist mohl zkompletovat hattrick, vylámal si ale zuby na Andersenovi!
43:59
Detroit směřuje vše za vyrovnáním, rozhodně se ještě máme v průběhu třetí třetiny na co těšit.
43:24
Zakázané uvolnění Toronta vrátí hru zpátky před branku Frederika Andersena.
42:46
Brian Boyle nahrnul kotouč na branku Petra Mrázka, k dorážce se pak dostal ještě Nikita Sošnikov.
42:10
Robbie Russo hrající dnes první zápas v kariéře v NHL byl u kotouče v rohu kluziště jako první a rychle rozehrává nový útok Detroitu.
41:31
Domácí hráči v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:08
Na druhé straně se do samostatného úniku dostal obránce Jake Gardiner, ztroskotal ale na vynikajícím zákroku Petra Mrázka!
40:36
Detroit právě vstřelil branku!
Máme zaděláno na pořádné drama! Jak skončil Detroit druhou třetinu, tak začíná tu třetí! Henrik Zetterberg zatáhl puk do útočného pásma, kde jej přenechal Miku Greenovi, jehož fantastickou přihrávku poslal do odkryté branky opět GUSTAV NYQUIST! Asistence: Mike Green a Henrik Zetterberg.

Největší čas na ledě: Nikita Zajcev 15:36 – Danny DeKeyser 14:21
Druhá třetina se hrála velmi podobně jako úvodní dějství. Toronto dominovalo hře, Detroit se k první střele na branku dostal až po 15 minutách hry, ačkoliv předtím nastřelil dvě tyčky. Maple Leafs zvýšili svůj náskok na 3:0 v 26. minutě, kdy se přesnou střelou prosadil Nazem Kadri.

Red Wings se probrali až v závěru prostřední části hry. Snaha hostů nakonec přinesla i snižující branku z hokejky Gustava Nyquista. Toronto stále vede nad Detroitem, po dvou třetinách se stav posunul na 3:1.
40:00
39:50
Toronto už se snaží dohrát druhou část hry bez další inkasované branky.
39:22
Hosté se v závěru druhé třetiny prosazují! Auston Matthews nedokázal puk posunout z vlastního pásma, Henrik Zetterberg pak přihrávkou před brankou našel volného GUSTAVA NYQUISTA, který se štěstím procedil kotouč za Andersenova záda! Asistence: Henrik Zetterberg a Tomáš Tatar.
38:58
V samém závěru druhého dějství Detroit usazen v útočném pásmu, Andersen si poradil se střelou Rileyho Sheahana.
38:11
Frans Nielsen jen propagačně nahodil puk na Andersena, který si připisuje druhý zákrok ve druhé třetině.
37:57
Prostřední dějství pomalu finišuje, v útoku tentokrát domácí.
37:22
Detroit se ke konci druhé třetiny více drží s kotoučem v útočném pásmu, bez zakončení je to hostům ale k ničemu.
36:46
Justin Abdelkader se vytočil kolem branky, kotouč ale nedokázal zasunout do branky.
36:11
Tomáš Tatar dostal hodně času a prostoru na levém křídle, aby vypálil. Andersen si s jeho střelou bez problémů poradil.
35:34
Connor Brown se dostal do samostatného úniku, který se snažil zakončit bekhendovým blafákem, který ovšem přetáhl a střela mířila nad branku!
35:03
Maple Leafs pevně usazeni v útočném pásmu, domácí se snaží znovu vyzrát na obranu Red Wings.
34:30
Detroit ještě ve druhé třetině nezaznamenal střelu na branku, ačkoliv za Andersenem už dvakrát zvonila tyč...
33:53
Zakázané uvolnění na straně Toronta, vhazovat se bude po levé ruce Frederika Andersena.
33:02
Za Andersonovými zády opět zvoní tyč, tentokrát po střele Henrika Zetterberga!
32:35
Zach Hyman se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti branky, zamířil ale mimo Mrázkovu svatyni.
32:09
Petr Mrázek pokryl střelecký pokus Briana Boyla. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Red Wings.
31:55
Nepříliš povedená přesilovka Toronta je u konce, Nick Jensen je na ledě, Red Wings hrají v plném počtu.
31:10
Detroitu se podařilo vyhodit a domácí tak musí začít novou akci až od vlastní branky.
30:39
Torontu se až nyní podařilo usadit v útočném pásmu, van Riemsdykova přihrávka před branku byla sražena.
29:55
Velmi zajímavá situace! Nick Jensen se ocitl sám před Andersenem, kterému se snažil udělat kličku, ale nakonec ho tvrdě sestřelil a míří na trestnou lavici za nedovolené bránění brankáře!
29:41
Vzápětí icing na straně Detroitu, hra se tak stěhuje před Mrázkovu branku.
29:26
28:55
Hraje se i delší dobu bez přerušení, nyní se Detroit snaží vymyslet něco kloudného v útočné třetině.
28:10
Hra se v posledních vteřinách trochu uklidnila. Ani v hledišti se diváci moc neprojevují, ačkoliv jde Maple Leafs o hodně a hrají dobře.
27:18
Henrik Zetterberg se umně snažil přejít přes obránce, ztratil ale nadvládu nad kotoučem.
26:33
Postavení mimo hru v podání Detroitu, vhazovat se bude v prostoru mezi modrými čarami.
26:15
Povedenou kombinací se vzápětí prezentovali na druhé straně Red Wings, v poslední chvíli úspěšně zasáhla obrana Maple Leafs.
25:49
Toronto právě vstřelilo branku!
Na další akci domácích už neměl ani Petr Mrázek! Nylanderovu střelu ještě zastavil, v pokračující akci ale mladý švédský útočník přistrčil puk NAZEMU KADRIMU, který trefil přesně horní roh branky! Asistence: William Nylander a Matt Hunwick.
25:12
Mrázek si připsal další dva výborné zákroky! Nejdříve střílel Mitch Mirner a z následné dorážky byl blízko druhému gólu v utkání Alexej Marčenko!
24:48
Tyler Bozak servíroval zajímavou přihrávku před branku, se kterou si musel poradit Petr Mrázek.
24:10
James van Riemsdyk je na ledě, Toronto hraje v plném počtu.
23:59
Další skrumáž se před brankou vytvořila po Kronwallově ráně od modré čáry, pro Toronto opět vše dopadlo dobře.
23:37
Frans Nielsen si sjel blíže k brance, dostal přihrávku, střelu ale poslal jen do tyčky!
23:05
Po dalším vyhození přes všechny čáry se Niklas Kronwall dostal do potíží, proti dvěma protihráčům nakonec uspěl.
22:42
Mike Green nezachytil puk na modré čáře, Maple Leafs se zatím brání v naprosté pohodě.
22:10
Detroit si zahraje další přesilovou hru, za hákování je vyloučen opět James van Riemsdyk.
21:51
Ke střele se nyní dostal Dylan Larkin, ze slušné pozici na pravém kruhu branku minul.
21:32
Frans Nielsen přenechal puk v útočném pásmu Anthonymu Manthovi, který nedokázal zakončit.
21:00
William Nylander se s kotoučem na holi nevymotal od mantinelu, kotouč získali hosté.
20:26
Auston Matthews servíroval přihrávku před branku, se kterou si poradil Mrázek.

Přesilové hry: 1/2-0/1

Nejvíce střel: Zach Hyman, James van Riemsdyk a Nazem Kadri 2 – Henrik Zetterberg a Frans Nielsen 2
Největší čas na ledě: Nikita Zajcev 7:17 – Danny DeKeyser 7:44
Toronto vletělo do zápasu hodně zostra. Po chybě v detroitské rozehrávce, kterou ztropil Darren Helm, se už po 67 vteřinách hry radoval z prvního gólu v dresu Maple Leafs Alexej Marčenko. Ruský obránce paradoxně předtím dlouho působil právě v Detroitu.

Druhý zářez přidali domácí v přesilové hře v 7. minutě, kdy další povedenou kombinaci mezi Marnerem a Bozakem zakončil do prázdné branky James van Riemsdyk. Toronto je tak na velmi dobré cestě k utnutí pětizápasové série proher, nad Detroitem vede po první třetině 2:0.
20:00
19:41
Závěr první třetiny se dohrává v obranném pásmu Maple Leafs, hosté se ale těžko dostávají k šanci.
19:04
Auston Matthews hledal před brankou své spoluhráče, přihrávka ale jen projela kolem Mrázkovy branky.
18:20
Xavier Ouellet drží kotouč za vlastní brankou a čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
17:26
James van Riemsdyk skáče z trestné lavice na led, Toronto hraje v plném počtu.
16:42
Po sražené střele Andrease Athansioua se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Tomáš Tatar, z ideální pozice ovšem slovenský útočník minul branku!
16:30
Frederik Andersen si stáhl volně se povalující kotouč u jeho branky, vhazovat se bude v obranném pásmu Toronta.
16:00
Detroitu se zatím v početní výhodě vůbec nedaří, domácí hráči hosty ještě nepustili k blízkosti branky.
15:26
První přesilovou hru si zahraje také Detroit. Na trestnou lavici za krosček míří střelec druhé branky James van Riemsdyk.
14:55
Frederik Andersen zastavuje letící kotouč za jeho brankou a přenechává jej rozehrávajícímu Gardinerovi.
14:09
Elitní útok Detroitu se nyní snaží něco vymyslet v útočném pásmu, zatím ale jen kombinují podél mantinelu.
13:36
Detroit v úvodním dějství zatím nevypadá jako konkurenceschopný celek, Red Wings nehrají dobře.
12:50
Zach Hyman se tlačil za kotoučem, obrana Red Wings ho zastavila na hranici faulu, vylučovat se nebude.
12:11
Nazem Kadri se snažil vytočit s kotoučem do střelecké pozice. Petr Mrázek ale výborným vypíchnutím zachránil z pohledu Detroitu situaci.
11:37
Tyler Bozak mohl postupovat do zajímavého protiútoku, akci ale pozdržel a následně jen poslal kotouč k mantinelu.
11:02
Tyler Bozak se ještě snažil zachytit kotouč v útočném pásmu, o kousek to ovšem nestihl, a tak se píská postavení mimo hru.
10:35
Henrik Zetterberg nyní nepříjemně dopadl hlavou na mantinel, sám se ale sebral a pokračuje ve hře.
10:01
Mike Green se vrací na led, Detroit hraje v plném počtu.
09:30
V druhém oslabení v krátkém sledu po sobě se Detroit brání mnohem lépe, hosté znovu vyhazují.
09:05
James van Riemsdyk vypálil z vrcholu pravého kruhu, Mrázek si připisuje úspěšný zákrok.
08:33
Torontu se v této početní výhodě zatím příliš nedaří, Red Wings se podařilo už dvakrát vyhodit.
08:01
Toronto si zahraje další přesilovou hru. Za sekání je vyloučen obránce Mike Green.
07:45
A znovu český brankář v permanenci, tentokrát sbalil kotouč u vlastní branky.
07:19
Petr Mrázek musí být znovu připravený na střelu Jaka Gardinera od modré čáry.
06:38
Rychlá kombinace domácích nakonec končí gólem v přesilové hře! Mitch Marner přihrávkou napříč pásmem našel na levém kruhu Tylera Bozaka, který poslal prudkou přihrávku před branku, kde puk nadvakrát za Mrázka doklepl JAMES VAN RIEMSDYK! Asistence: Tyler Bozak a Mitch Marner.
06:20
Maple Leafs kombinují v útočném pásmu, zatím je to vše bez zakončení.
05:58
Toronto si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase. Na trestnou lavici za držení protihráče míří obránce Niklas Kronwall.
05:26
Zakázané uvolnění na straně Maple Leafs, hra se stěhuje před branku Frederika Andersena.
04:34
William Nylander proplul do útočného pásma po levém křídle a svižnou ránu poslal nad branku.
03:45
Zápas nabírá obrátky, Tyler Bozak se nyní neprosadil, na druhou stranu už míří hráči Detroitu.
03:12
Auston Matthews se pokusil vytočit rychle zpoza branky, ve finální fázi ho neposlechl kotouč.
02:46
Mrázek pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou od branky, Red Wings mají obrovský problém s aktivním napadáním domácích.
02:06
Xavier Ouellet uklidnil hru za vlastní brankou, následná rozehrávka se mu ale příliš nepovedla.
01:37
Frans Nielsen ze zajímavé střelecké pozice provětral lapačku svého krajana v soupeřově brance.
01:07
Rozhodčí po přezkoumání záznamu branku uznávají, Blashill s výzvou neuspěl! Alexej Marčenko tak střílí svou první branku po přestupu do Toronta a zrovna pikantně proti Red Wings, kde strávil dlouhou část své kariéry.
01:07
Detroitský trenér Jeff Blashill si ovšem ještě bere trenérskou výzvu. Zdálo se mu, že Mrázek byl v brance nedovoleně atakován.
01:07
Po obrovské chybě v hostující obraně se Toronto ujímá vedení! Darren Helm namazal přímo na hokejku Mitche Marnera, který našel před brankou volného Tylera Bozaka. Toho ještě fantastickým zákrokem vychytal Petr Mrázek, na dorážku ALEXEJE MARČENKA už byl ale i český brankář krátký. Asistence: Tyler Bozak a Mitch Marner.
00:27
Detroit začal hodně zostra. Henrik Zetterberg zkusil Andersenovu pozornost z ostrého úhlu, Gustav Nyquist se už k dorážce nedostal.
00:01
Máme po všech potřebných oficialitách, utkání za malou chvilku začne!
Utkání začne tradičně s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému startu.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Marčenko, Hunwick (A), R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, W. Nylander – Hyman, Matthews, Co. Brown – M. Martin, Boyle, Sošnikov.

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – DeKeyser, Green, Kronwall (A), Jensen, Ouellet, Russo – Nyquist (C), Zetterberg, Tatar – Athanasiou, Nielsen, Mantha – Abdelkader (A), Helm, D. Larkin – D. Miller, Sheahan, Glendening.

Rozhodčí: Rank, Morton – Cherrey, Devorski.

Martin MARINČIN (TOR) – 23 zápasů, 7 bodů (1+6)
Roman POLÁK (TOR) – 59 zápasů, 6 bodů (3+3)
Milan MICHÁLEK (TOR) – 5 zápasů, 2 body (1+1)

Tomáš TATAR (DET) – 63 zápasů, 29 bodů (15+14)
Petr MRÁZEK (DET) – 40 zápasů, 15 výher, úspěšnost zákroků 90,2%, průměr obdržených gólů 2,97, 1 čisté konto
DETROIT RED WINGS

25 sezon. Tak dlouho trvá série postupů Red Wings do play off. V letošní sezoně se ale přeruší, ve vyřazovacích bojích se Detroit s velkou pravděpodobností neobjeví od roku 1989! S 61 body jsou totiž Rudá křídla na posledním místě Východní konference, s desetibodovou ztrátou na postup.

Jasně nejproduktivnějším hráčem týmu je kapitán Henrik Zetterberg, který posbíral 51 bodů za 14 gólů a 37 asistencí. Další hráči se nachází až v druhé stovce bodování ligy. Za očekáváním zůstávají výkony Dylana Larkina a také Tomáše Tatara.
TORONTO MAPLE LEAFS

Po sezonách bídy prožívá Toronto velmi zajímavý ročník. Většinu roku se Maple Leafs pohybují na postupových místech do play off, nyní po bídné sérii tým Mika Babcocka spadl na 9. místo Východní konference. Toronto prohrálo posledních pět zápasů, i když z nich bralo alespoň tři body.

Tým táhnou nováčci. Jednička posledního draftu Auston Matthews je s 55 body za 31 gólů a 24 asistencí nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem týmu. Daří se také Mitchi Marnerovi či Williamu Nylanderovi.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Základní část jubilejního 100. ročníku NHL míří do finiše, do konce zbývá už jen měsíc. Úterní noc nabídne celkem devět zápasů, v tomto online přenosu budeme sledovat utkání mezi Toronto Maple Leafs a Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.