NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Boston - 19. února 2018   22:00

Boston
05:59' Pastrňák  (Bergeron) • 63:36' Marchand  (Riley Nash)
Calgary
Rittich (Gillies) – Giordano (C), Brodie, Hamonic, Stone, D. Hamilton, Kulak – Backlund (A), J. Gaudreau, Stajan – Tkachuk, Lazar, Hathaway – Monahan (A), Frolík, Jankowski – Ferland, S. Bennett, Klimchuk.
Marc Joannette, Ghislain Hebert – Ryan Gibbons, Vaughan Rody
Scotiabank Saddledome, Calgary
Boston

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou.
Bruins právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Rask skvěle chytil střelu domácích a dopředu se vydali Medvědi. Nash poslal z vlastního pásma skvělou přihrávku do jízdy na BRADA MARCHANDA, který jel v plné rychlosti směr branka, položil si Ritticha a poté mu poslal puk mezi nohama do branky. Asistence: Riley Nash.
63:28'
Johnny Gaudreau se natlačil před Raska, ale k zakončení se nedostal.
63:00'
Po střele z mezikruží dokázal Rask udržet puk a nedovolit žádnou dorážku.
62:43'
Další zákrok Raska!
62:06'
Matthew Tkachuk vystřelil z blízka a Rask skvěle zasáhl!
61:38'
V prodloužení tři na tři se zatím nic extra nestalo.
60:44'
Domácí sice drží puk, ale Boston dobře napadá a dělá problémy v rozehrávce hostů.
60:12'
Bergeron se dostal ke dvěma střelám, ale obě pokryl Rittich.
60:01'
Ani 60 minut nepřineslo vítěze, a tak se podíváme na prodloužení.
60:00'
59:54'
A nyní Pastrňák zahrál skvělé do obrany a obral o puk hostujícího hráče.
59:27'
Pastrňák objel dva hráče a dokázal vystřelit na Ritticha.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:32'
Blížíme se do poslední minuty tření třetiny.
58:08'
Riley Nash měl velikou šanci, kterou promrhal!
57:38'
Oba týmy si přehazují puk ze strany na strnu a vypadá to, že se blížíme prodoužení.
57:07'
Rask nyní vytáhl skělý zákrok proti střele Bretta Kulaka
56:12'
Ani jeden z týmů už nechce udělat chybu a závěr druhé třetiny bude ještě zajímavý.
55:51'
Hamilton nahodil na branku a těsně před brankou tečoval jeden z domácích hráčů, tuto jízdu jako zklamání.
55:28'
Johnny Gaudreau nahodil na Raska, který si připsal další důležitý zákrok.
54:47'
Bennett vystřelil z vrcholu pravého kruhu a i on jen těsně minul.
54:19'
Mark Giordano pálil od modré, ale jeho střela byla zablokována.
54:07'
Morgan Klimchuk se dostal ke střele z levé strany a Rask byl pozorný a střelu pokryl.
53:51'
Propagační pokus z levé strany pokryl Rittich.
53:28'
Boston hraje celkem pasivně a vyhazuje na zakázané uvolnění. Pokud chce Calgary do play-ff tak by dnes mělo vyhrát.
52:42'
Flames po delší době přišli o puk v útočném pásmu.
51:55'
Ani jeden z týmů si nedokáže přesně nahrát, a tak se toho na ledě příliš mnoho neděje.
51:36'
Další útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.
50:53'
Backes společně s Nashem drželi Calgary ve svém pásmu, ale Plamenům se nakonec povedlo vyhodit.
50:12'
Brunis vyhodili puk velmi šikovně, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
49:37'
Moc nechybělo a Pastrňák se opět dostal do samostatného úniku.
49:03'
Marchand se dostal k puku v útočném pásmu, ale spoluhráče nenašel a domácí vyváží puk do bezpečí.
48:28'
Domácí mají puk pod svou kontrolou, ale ke střele na Rakovu branku se ještě nedostali.
47:48'
Jake DeBrusk dostal nahrávku před poloodkrytou branku a jeho střela skončila jen těsně vedle.
47:30'
Monahan se vytočil ke střele zápěstím, ale branku minul.
47:07'
Marchand se chtěl dostat přes obránce, ale to se mu nepovedlo a puk se pomalu dokutálel až k Rittichovi, který si puk vzal do lapačky.
46:07'
Souboj českých hokejistů vyšel lépe pro Ritticha! David Pastrňák ujel obraně Flames a jel sám na Ritticha, který se roztáhl co nejvíc to šlo a Pastrňák při svém zakončení trefil levý beton Ritticha.
45:31'
Hosté velmi aktivně napadali v útočném pásmu, ale k ničemu se nedostali.
44:54'
Další střela od modré v podání domácích skončila na betonech Raska.
44:46'
Tentokrát už puk prošel na Raska, který přerušil hru.
44:40'
Garnett Hathaway střílel z levé strany a jeho pokus byl přizvednutý nad branku.
44:10'
Rask podržel nahození od modré a přerušil hru.
43:45'
Střelu od modré čáry zlikvidoval Rittich, který nyní drží Calgary!
42:29'
Noel Acciari vystihl rozehrávku Flames ve středním pásmu a Bruins jeli tři na jednoho. Acciari to vzal na sebe a jeho střelu zlikvidoval Rittich.
42:01'
Na tyčky vedou Flames 2:1.
41:53'
Sam Bennett dostal nahrávku na čárky a jeho střela zápěstím skončila na tyči!
41:21'
Třetí třetina se hraje velmi svižně a o první přerušení se postarali hosté, kteří vyhodili puk na zakázané uvolnění. Následuje vhazování po pravici Raska.
40:40'
Domácí získali kotouč, ale hned ve středním pásmu o něj přišli a Bruins se na malou chvíli dostali do útočné třetiny.
40:16'
Marchand se sice dostal do útočné třetiny, ale nahrát na svého spoluhráče už nedokázal.
40:01'
Je tu konec druhé třetiny, ve které jsme viděli pouze jednu branku a to na straně domácích, kteří z přesilové hry. Hra je velmi vyrovnaná a ve třetí třetině se dozvíme, kdo dnes ukořistí více bodů.
Střely na branku po druhé třetině 12:23.
40:00'
39:44'
39:43'
Matthew Tkachuk si prohodil puk pod nohama a poté chtěl nahrát před branku, ale tahle nahrávka byla zablokovaná.
39:16'
Calgary se usadilo v útočném pásmu, ale tahle akce neměla dlouhého trvání.
38:41'
Další vyhození Bostonu. Dnes se ani jednomu z týmů přesilové hry příliš nedaří, i když se Flames z přesilovky prosadili.
38:18'
Bergeron zavezl puk do útočného pásma a ušetřil pár cenných vteřinek.
38:00'
Hosté vyhazují puk až za branku Calgary.
37:44'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., držení).
37:04'
Šance na obou stranách neskončili brankou, a tak je stav utkání stále vyrovnaný. Nyní se Bruins provinili zakázaným uvolněním.
36:39'
Monahan se chtěl dostat do ke střele z levé strany, ale jeho klička mu nevyšla. Vzápětí se do samostatného úniku dostal Ryan Spooner, kterého skvěle vychytal David Rittich!
36:03'
Frolík se dostal k dorážce před brankou a Rask musel předvést dobrý zákrok!
35:43'
Bruins jsou stále nastěhováni před brankou českého brankáře a dostávají Flames pod tlak.
35:24'
Backes trefil tyčku nebo Rittich skvěle zasáhl!
34:46'
Ani domácí se k ničemu nedostali a Bruins jsou zpět v útočném pásmu.
34:21'
Charlie McAvoy neprocpal puk na Ritticha a dopředu mohou domácí.
34:05'
Ofsajd zastavil další útok domácího týmu. Následuje komerční přestávka.
33:55'
DeBrusk trefil svou střelou Hamonica.
33:42'
33:06'
Další vyhození domácího týmu. Přesilová hra Bruins je zatím otřesná.
32:34'
Spooner chtěl sám zavézt puk do útočné třetiny, ale to se mu nepovedlo a Bruins ještě nic nevymysleli.
32:06'
Hosté přišli o útočné pásmo a musí začít znovu od své branky.
31:49'
Pastrňákova dělovka minula branku.
31:41'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matt Stajan – 2 min., sekání).
31:13'
Tim Schaller bojoval o puk za brankou Flames, ale domácí byli v přesile a získali kotouč.
30:47'
Matthew Tkachuk prověřil pozornost Raska a následuje komerční přestávka.
30:21'
Travis Hamonic si sjel pro puk z druhé vlny a jeho tvrdý projektil skončil vedle branky.
30:08'
Další přerušení hry a další zakázané uvolnění domácích.
29:55'
Hra se opět přelévá ze strany na stranu a k vidění je pěkný ofenzivní hokej.
29:16'
Mark Jankowski dostal střílenou nahrávku před branku a puk se m povedlo šikovně tečovat, ale Rask byl připraven.
28:46'
Krejčí chtěl vystřelit z otočky, ale trefil pouze obránce.
28:38'
Calgary vyhodilo přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.
28:13'
Heinen střílel z pravého kruhu na bližší tyč, ale Rittichovu branku minul.
27:42'
Rask poslal nahrávku do středního pásma a jeho spoluhráči se dostali do útočného pásma.
27:05'
Rittichova branka vypadla ze své pozice a hra je přerušena.
26:53'
Krug vystřelil na branku a před ní se snažil o teč Marchand, ale ten puk netrefil a Rittich zasahoval betonem.
26:33'
Marchand usměrnil puk na Ritticha z velké blízkosti a český brankář předvedl další skvělý zákrok!
25:28'
Calgary právě vstřelilo branku!
Využitá přesilová hra Flames a je vyrovnáno! Johnny Gaudreau zavezl puk skoro až za branku. Tam nahrál před branku na Monahana, který vypálil a Rask vyrazil puk k pravé tyči. U pravé tyčky stál MATTHEW TKACHUK, který puk dorazil za záda Raska. Asistence: Sean Monahan a Johnny Gaudreau.
25:10'
Rittich pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a Calgary je v útočném pásmu.
24:49'
Marchand byl poslán k zemi ve středním pásmu, ale rozhodčí zůstávají v klidu.
24:30'
Hosté vyhazují až za branku českého brankáře.
24:15'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Danton Heinen – 2 min., sekání).
24:09'
Michael Stone vystřelil od modré čáry, ale minul branku.
23:47'
Pastrňák chtěl zachytit dlouhou rozehrávku Flames a skončil po puku, ale tahle nahrávka nakonec prošla.
23:04'
Stejně jako v první třetině sledujeme hodně neuspořádaný hokej, který nabízí šance na obou stranách.
22:19'
Jenže domácí se k ničemu nedostali a Spooner jel s Krejčím dva na jednoho. Druhý jmenovaný dostal špatnou nahrávku a nedokázal zakončit.
21:52'
Krejčí nahodil do útočného pásma, ale k puku se už nedostal a dopředu míří domácí.
21:30'
Heinen prověřil pozornost Ritticha, který musel zasahovat lapačkou.
21:12'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Garnett Hathaway – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Adam McQuaid – 5 min., bitka).
21:09'
Backes byl sám na levém kruhu, ale se střelou tak dlouho váhal, až mu puk odpálil jeden z domácích hráčů. Následně se do pěstní výměny názorů pustili Garnett Hathaway a Adam McQuaid.
20:24'
Carlo byl dohrán za svou brankou, ale stihl odehrát kotouč a založit akci Bruins, která skončila střelou na Ritticha.
20:01'
První třetina je u konce a o jedinou branku se postaral český útočník David Pastrňák, který prostřelil Davida Ritticha. Hra byla celkem neuspořádaná a ani jeden z týmů neměl nějaký velký tlak. Druhá třetina začne přibližně ve 23:00.
Střely po první třetině 4:13.
20:00'
19:31'
Matthew Tkachuk nahrál krosem na Bennetta, který nedokázal přehodit beton Raska!
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:48'
Sean Kuraly byl obrán o puk za brankou a Monahan vyvezl puk do středního pásma.
18:28'
Johnny Gaudreau se přes Cháru nedostal a dopředu míří hosté.
17:56'
17:31'
Další vyhození Flames.
17:07'
Calgary opět vyhazuje a ani první přesilovka Bruins není kdo ví jak nebezpečná.
16:32'
Mikael Backlund se dostal ve vlastním oslabení do útočného pásma, ale ke střele se neproháčkoval.
16:12'
Bruins se dostali do útočného pásma a kombinují okolo branky Flames.
15:56'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., sekání).
15:50'
Bruins jsou v útočném pásmu a mají výhodu.
15:21'
Nepovedená rozehrávka Bruins skončila až na zakázaném uvolnění.
15:00'
Krejčí nahrál před branku na Pastrňáka, který se do zakončení nedostal, ale Marchand už ano a Rittich předvedl skvělý zákrok betonem!
14:40'
Brett Kulak vystřelil od levého mantinelu a Rask musel zasahovat.
14:08'
Bruins se nedostali do útočného pásma, a tak to zkouší domácí.
13:35'
Tahle pasáž hry je velmi neuspořádaná a oba týmy si přehazují puk jako horký brambor.
12:55'
Domácí se dostali do útočného pásma, ale k žádné střele se nepropracovali.
12:02'
Michael Frolík se chtěl dostat ke střele z pravého kruhu, ale Pastrňák se dobře vrátil a vložil hokejku do Frolíkovy střely.
11:33'
Calgary se dostalo do ofsajdu a po přerušení následuje komerční přestávka.
11:08'
Krejčí si najel mezi kruhy a vystřelil na vzdálenější tyčku a tenhle pokus jen těsně minul Rittichovu branku!
10:43'
Rask se vydal hodně daleko od branky, aby pomohl svým obráncům s rozehrávkou.
10:34'
Noel Acciari vystřelil z velkého úhlu a tuhle střelu Rittich v poklidu pokryl.
10:27'
09:57'
Calgary se stále nedostalo do útočného pásma a přesilovka domácích pomalu končí.
09:36'
Mark Giordano drží kotouč za Rittichem a čeká na najetí svých spoluhráčů.
09:08'
Další vyhození hostujícího celku. Flames se první polovina přesilové hry nedaří.
08:40'
Domácí si dlouho hráli s ohněm na modré čáře až o puk přišli, ale naštěstí pro ně se Bruins do útoku nevydali.
08:26'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Krejčí – 2 min., hákování).
08:12'
Sam Bennett nahrával před branku, kde neměl žádného ze svých spoluhráčů.
07:50'
Ryan Spooner se dostal ke dvěma střelám a obě dvě musel likvidovat Rittich.
07:33'
Medvědi získali puk a zavezli ho do útočného pásma, kde o něj přišli. Domácí se pokusili o rychlý přechod do útoku, ale jejich nepřesná rozehrávka skončila až na zakázaném uvolnění.
06:58'
Johnny Gaudreau zavezl kotouč do útočného pásma a Calgary kombinuje v útočném pásmu.
05:59'
DAVID PASTRŇÁK prostřelil Ritticha a posílá Bruins do vedení! Český útočník si tuhle akci zařídil sám. Sám si zavezl puk do útočného pásma, kde o puk přišel, ale dokázal ho vzápětí vybojovat. Pastrňák se s pukem dostal mezi kruhy a přesně zamířil. Asistence: Patrice Bergeron.
05:44'
Boston se usadil v útočném pásmu, ale puk vyletěl mimo hrací plochu a hra se musela přerušit.
05:07'
Hra se přelévá ze strany na stranu a oba dva týmy si vytvářejí dobré střelecké příležitosti.
04:06'
Noel Acciari se natlačil před obránce Calgary a střílel bekhendem do Ritticha a vzápětí se na druhé straně dostal do úniku Johnny Gaudreau, který napřáhl až ke stropu a jeho tvrdá rána z pravého kruhu skončila vedle Rakovy branky.
03:45'
Flames jsou v útočném pásmo a pokoušejí se něco vymyslet.
03:07'
Bergeron hledal najetého Marchanda, ale ten byl sražený do útočného pásma, a tak nemohl hrát.
02:50'
Domácí vyhodili přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.
02:32'
Krejčí nahrával před branku na DeBruska, ale ten kotouč netrefil! Tohle byla dobrá možnost Medvědů.
02:05'
Marchand se postrkoval s Tkachukem, ale k větší výměně názorů nedošlo.
01:43'
Chára neudržel puk v útočném pásmu a domácí vyhodili do středního pásma.
01:09'
Boston se dostal do útočného pásma a kombinuje za brankou Ritticha.
00:25'
Domácí hráči vyhráli vhazování a z první akce Calgary zvoní tyčka za Raskem!
00:01'

Calgary Flames: Rittich (Gillies) – Giordano (C), Brodie, Hamonic, Stone, D. Hamilton, Kulak – Backlund (A), J. Gaudreau, Stajan – Tkachuk, Lazar, Hathaway – Monahan (A), Frolík, Jankowski – Ferland, S. Bennett.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), Krug, Grzelcyk, McQuaid, McAvoy – Riley Nash, Bergeron (A), Backes (A) – Heinen, Krejčí, Spooner – Kuraly, Acciari, Schaller – Marchand, DeBrusk, Pastrňák.

Rozhodčí: Marc Joannette, Ghislain Hebert – Ryan Gibbons, Vaughan Rody.
Boston Bruins 35-13-8
Medvědi jsou na skvělém druhém místě východní konference a na druhé Toronto mají náskok tří bodů a čtyř zápasů! Na vedoucí Tampu mají Medvědi ztrátu tří bodů a tři zápasy k dobru. Medvědi jsou na nejlepší cestě uhrát play-off a dojít daleko. Bruins dokázali vyhrát tři z posledních pěti utkání a v minulém zápase padli na led Vancouveru vysoko – 6:1. Tuhle porážku budou chtít hráči Bostonu odčinit a dnes mají skvělou možnost.

Nejproduktivnější hráči
Brad Marchand 21+33
Patrice Bergeron 27+24
David Pastrňák 21+30
Calgary Flames 30-21-8
Domácí Plameny jsou mimo play-off a aktuálně jsou na desátém místě západní konference se ziskem 68 bodů po 59 utkáních. Calgary stále střídá výhru s prohrou a to jim celkem komplikuje život v boji o postup do play-off. Flames se na domácím ledě absolutně nedaří a z posledních pěti utkání se jim před domácími fanoušky podařilo vyhrát jen jednou. V minulém zápase Plameny prohrály s Floridou 3:6.

Johhny Gaudreau 19+49
Sean Monahan 27+26
Matthew Tkachuk 21+21
Krásný pondělní večer všem fanouškům zámořské NHL! V dnešním přenosu nás čeká souboj mezi Calgary a Bostonem! Oba týmy čeká tzv. back to back zápas a během pár hodin se dozvíme, kdo bude vítěz! Textovým přenosem Vás provede Vojtěch Görög.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.