NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Edmonton - 7. ledna 2018   21:10

Chicago
Chicago
08:03' Schmaltz (Hartman, Rutta) • 09:29' DeBrincat (Kämpf) • 39:50' Saad (J. Toews, Hinostroza) • 49:52' Oesterle
Edmonton

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 2:6
Utkání je u konce a body zůstávají v Chicagu. Poslední třetinu si domácí tým až na pár momentů zvládl celkem bez problémů pohlídat a když v 50. minutě skóroval Jordan Oesterle, bylo rozhodnuto. Edmonton tak touto porážkou pokračuje v nevalných výkonech a po prohře v Dallasu tak padl i v Chicagu. V obou případech zvládl dát pouze jeden gól...
59:51'
Domácí jsou v držení puku, publikum hráčům Chicaga aplauduje.
59:28'
Saadova střela bekhendem skončila na Talbotových betonech, puk je v rohu.
58:57'
Prudká rána i na druhé straně, puk skončil těsně vedle.
57:59'
Kempného dobrý obranný zákrok před Forsbergem zmařil šanci hostů na zdramatizování závěru.
56:56'
Forsling čeká na dostřídání a je na začátku dalšího útočného výpadu Chicaga.
55:25'
Kane poznal, že bekhendem byl asi Talbota nepřekonal, tak se rychle otočil a zkusil to z forhendu. Ani tento pokus ale brankáře Edmontonu neohrozil.
54:29'
Hinostroza prolétl útočným pásmem a dostal se i do zakončení. To bylo ovšem hráči Edmontonu zastaveno.
53:42'
Menší závar před Forsbergem, Kassian puk za jeho záda neprocpal.
53:12'
Puk přešel celou ledovou plochu, o zakázané uvolnění domácích se ale nejednalo.
52:19'
Forsling si najel na přenechaný puk, zbavil se protivníka a z levé strany vyslal nepříjemnou střelu. Štiplavý pokus prolétl kousek vedle Talbotovy branky.
51:49'
Keith musel hasit nepříjemnou přihrávku zpoza branky, společně s Hinostrozou vše vyřešili.
51:16'
Wingels neprošel před Lucice, ten jej poslal k ledu čistým htem.
50:48'
Edmonton bude muset přidat, pokud si nechce připsat další nepříjemnou porážku, poslední okamžiky však pro ně příliš nehrají...
49:52'
Chicago právě vstřelilo branku!
Tento stav už pro domácí vypadá velice nadějně. Prvotní výpad zpoza branky ještě úspěšný nebyl, ale druhý pokus už skončil gólem. Puk přilétl na hůl JORDANA OESTERLEHO a ten švihem z osy hřiště propálil Talbota. Bez asistence.
49:19'
Khaira do pásma nemohl, zapomněli se v něm jeho spoluhráči. Tuto chvilku tak domácí využili k založení protiakce.
48:32'
Edmonton se snaží o vybudování tlaku, na puku jsou sice hosté častěji, nyní ovšem bez zakončení.
47:09'
Hned po buly zakončoval Maroon, Forsberg byl ale koncentrován a nebezpečí zažehnal.
47:06'
Forsberg a jeho další zásah, nyní na něj dorážel Khaira. Hra je přerušena a bude se vhazovat po pravici domácího brankáře.
46:05'
Edmonton je již v plném počtu.
46:04'
Connor McDavid předvedl rychlé nohy, když se doslova přehnal kolem bránícího hráče, jenže v plné rychlosti nedokázal překonat na brankové čáře číhajícího Forsberga.
45:32'
Hostům se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
44:49'
Kane s Toewsem se marně snažili zblízka protlačit puk za Talbota, neuspěl ani Keith svou tvrdou střelou od modré čáry. Ten branku zcela minul.
44:05'
Přesilovka pro Chicago. Za podražení ve středním pásmu je vyloučen Milan Lucic.
43:13'
Hraje se akční hokej, hráči obou týmů se snaží tlačit puk co nejdříve na branku.
42:19'
Další výpad Edmontonu. Strome dostal příhru do jízdy a zakončoval na první tyčku. Forsberg tam byl včas a střelu vytěsnil.
41:10'
Tyčka! Draisaitl se dostal mezi kruhy a mířil do trochu odkryté branky Chicaga. Nepříliš dobře stojící Forsberg měl ale štěstí, neboť puk orazítkoval brankovou konstrukci.
40:47'
Velice akční úvodní minuta. Na pravý kruh dostal přihrávku Kane, jenže Talbot se zvládl přemístit a bombu skryl v lapačce!
40:37'
Na druhé straně zakončoval Puljujärvi, Forsberg měl ale výtečný výhled a pokus vyrazil do rohu.
40:26'
Dvě rány domácích od modré čáry, ani jedna z prudkých střel se ale k Talbotovi nedostala.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi čtyřicet minut hry a domácí Chicago si stále drží dvoubrankový náskok. Hosté ale předvádí velice slušný výkon, jenže naráží na dobře chytajícího Forsberga. I na něj už ale našli recept, to když ve 25. minutě usměrnil Cammalleriho nahození Darnell Nurse. Pak se dlouho dávaly obě obrany velký pozor a i brankáři předváděli své umění a na gól se tak muselo čekat až do úplného závěru dvacetiminutovky. Deset vteřin před koncem se tečí Toewsovy střely prezentoval Brandon Saad a zajistil tak stav 3:1.
40:00'
39:50'
Gól do šatny! Domácí podnikli výpad po pravém křídle, do bekhendového zakončení se nacpal Toews, ale v pádu nebyl příliš prudký. U něj však byl i BRANDON SAAD a ten lehkou tečí poslal puk za Talbota! Asistence: Jonathan Toews, Vinnie Hinostroza.
39:30'
Edmonton založil akci tři na dva, Cammalleri a Strome se však nedostali přes střední pásmo.
39:03'
Kane se prosmýkl mezi dvěma protivníky a rázem byl před Talbotem. Zakončení mu nevyšlo podle představ, ale puk přesto padal do branky. Talbot na poslední chvíli mávl lapačkou a puk by měl. Pomohl mu navíc Benning svým sklepnutím.
37:59'
Chyba hostů v rozehrávce a Chicag míří do kontru.
36:45'
Nyní už zase akce před Forsbergem, jak ale vidno, gólmani ve druhé třetině drží kvalitu opravdu vysoko.
35:30'
Překombinovaná akce Chicaga, Kaneova přihrávka přes celou šíři pásma na Hartmana byla hosty zastavena.
34:48'
Hinostroza si i přes tvrdé bránění dokázal vybojovat puk u mantinelu a rozvinout akci. Před brankou Edmontonu už ale k ničemu vážnějšímu nedošlo.
33:57'
Khaira si v útočném pásmu vybojoval puk a rázem byl v dobré pozici na střelu. Z levého kruhu mířil na vzdálenější tyčku, Forsberg ovšem stihl zasáhnout.
32:31'
V rychlém kontru Chicaga kombinovali Kane a Schmaltz, jejich přihrávky ovšem skončily za brankou, hráči nestihli zakončit v tom nejlepším okamžiku.
31:26'
Saadova střela z levého křídla šla mimo, začal se teď hrát hokej nahoru dolů.
31:04'
A i Forsberg musel zasahovat. Ten proti skryté ráně od modré čáry.
30:44'
Střelu z úhlu zvládl Talbot vyrazit k mantinelu, Edmonton jde do protiakce.
29:55'
Chicago začíná přidávat na tlaku, snaží se si opět vybojovat větší náskok.
28:52'
Švihem to zkusil Saad, jeho rána přes obránce letěla mimo Talbotovu bránu.
28:00'
Tvrdou bombu od modré vyslal Davidson, své umění musel ukázat i Forsberg. Na střelu ale dobře viděl a svým zákrokem přerušil hru.
27:12'
DeBrincat ukázal slušný forčekink a už se cpal před Talbota. Stejně jako před chvílí Kaneovi, tak i jeho neposlechl puk.
26:24'
Mnoho nescházelo a do sóla se dostal Kane. V rozhodujícím okamžiku mu ale přeskočil puk hokejku a celá akce se přesunula do rohu.
25:25'
Na druhé straně se před brankou objevil Toews, Talbot proti němu ale vytáhl dva opravdu povedené zákroky.
24:12'
Edmonton právě vstřelil branku!
No vida a přesto je rázem sníženo. Po pravé straně se do pásma dostal Cammalleri, poslal puk před branku, kde operoval sjíždějící DARNELL NURSE a ten bekhendem trefil mezírku mezi Forsbergovými betony. Asistence: Michael Cammalleri, Zack Kassian.
23:54'
Trocha mezihry ve středním pásmu, ani jeden z týmů se nyní nemůže dostat do vážnější akce.
22:53'
Je po přesilovce, oba týmy jsou již v plném počtu.
22:14'
Domácím se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry, Edmonton začíná až od Talbota.
21:45'
McDavid pouze objel útočné pásmo, prostor na střelu si totiž nenašel.
21:12'
Larsson se vrátil na led, začala zkrácená přesilovka Edmontonu.
20:53'
Síly na ledě se nám vyrovnají, na trestnou lavici už totiž míří Patrick Kane za hákování.
20:27'
Kane si sjel z modré čáry blíže brance, jeho střela však byla sražena a Talbot zasahovat nemusel.

Hity: 9:12
Je za námi první třetina, ve které sice hosté zachytili úvod a několikrát vyzkoušeli Forsbergovu připravenost, pak ale dvakrát udeřilo domácí Chicago. Na začátku deváté minuty se zblízka prosadil Nick Schmaltz a o minutu později se z úhlu s trochou štěstí trefil Alex DeBrincat. Náskok mohl být i vyšší, domácí měli další dobré příležitosti, Talbot už ale další pohromu nepřipustil. Do kabin se tak jde za stavu 2:0.
20:00'
19:56'
Obrovský závar před Talbotem chtěli gólem ukončit Schmaltz a Kane, ani jeden ovšem před brankovištěm neuspěl.
19:12'
Ještě se bude před přestávkou vylučovat, dvě minuty za krosček dostává hostující Adam Larsson.
18:36'
Vše se ale obešlo bez vyloučení, už se vše chystá k vhazování před Talbotem.
18:36'
Zakázané uvolnění hostů. Po přerušení se na sebe zle dívali Kassian a domácí Bouma, padl i nějaký šťouchanec.
17:56'
Kempný dokázal zastavit průnik Edmontonu po pravé straně, marně se o akci pokoušel Cammalleri.
16:17'
Hinostroza si sjel před branku, prudkou přihrávku na svou osobu ale nezvládl usměrnit na branku.
16:03'
Po delší době si zachytal i Forsberg, úspěšný zákrok předvedl proti z pravé strany pálícímu Stromemu-
14:39'
Tyčka. Sharp orazítkoval brankovou konstrukci a Talbot si zajisté oddechl, protože na tuto střelu prakticky nereagoval.
13:41'
Dva těžké zákroky vytáhl hostující gólman. Nejprve na néj pálil přes obránce Hartman, o chvíli později i Kane. Talbot má teď opravdu napilno.
13:07'
Toews se u mantinelu hezky obtočil kolem protivníka, jenže z levé strany nevystřelil.
12:39'
Pásmo zdarma pro Edmonton, skákající nahození skryl Forsberg pro svůj vlastní klid pod lapačkou.
11:51'
Rázem je živěji na straně hostů, Chicago přidalo na tempu. Je vidět, že k tomu pomohly dva přesné zásahy.
10:42'
Ze středního pásma nahodil Seabrook, Talbot jen lehce máchl lapačkou a svým zákrokem přerušil hru.
10:29'
Pozor si ale musí dávat i Forsberg. Nyní na něj přilétla Klefbomova tvrdá rána od modré čáry, lapačka domácího gólmana ale byla na místě.
09:29'
No a už je to o dvě branky. Zpoza branky si vyjížděl ALEX DEBRINCAT a nahodil puk na branku. Ten se odrazil od Letestuovy brusle a zapadl za Talbota – 2:0. Asistence: David Kämpf.
08:03'
Nyní už ale situaci nezvládl a Chicago vede. Po buly a krátké rozehře se puk dostal před branku, kde si zpracoval NICK SCHMALTZ a bekhendovým zakončením prohnal puk Talbotovými betony. Asistence: Ryan Hartman, Jan Rutta.
07:54'
Na straně Chicaga je v úvodu aktivní zejména Hinostroza. Potáhl po pravé straně, posunul na Saada a ten z mezikruží prověřil, jak je Talbot připraven. Byl.
07:24'
Další výpad hostů skončil sraženou střelou, puk je mimo ledovou plochu.
06:45'
Edmonton je v posledních okamžicích hodně aktivní, obrana domácích má co na práci.
05:20'
No a najednou tu byl brejk hostů dva na jednoho, McDavid si šikovnou kličkou stáhl puk na střed, ale povyjetého Forsberga nepřekvapil. A neuspěl ani s dorážky.
04:45'
Zatím čekáme na první trochu vážnější okamžik, či šanci, oba týmy si dávají pozor.
03:44'
Edmonton je už v plném počtu, přečkal první oslabení bez úhony.
03:38'
Nyní si Talbot připsal dva poměrně těžké zákroky proti Hinostrozovi, obě rány zvládl vyrazit.
03:08'
Druhý pokus už byl o něco lepší, Talbot musel dávat velký pozor, výsledek byl ale stejný.
02:27'
Nápor ke kloudné střele nevedl, puk letí přes všechny čáry.
01:44'
Je tu první přesilovka, zahrají si ji domácí. Dvě minuty hákování dostal Patrick Maroon.
01:13'
Na druhé straně se přes obránce probil McDavid, zblízka však puk za Forsberga neprotlačil.
00:23'
První útok utkání měli domácí, na Talbota ale nevystřelili.
00:01'

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (J. Glass) – Oesterle, Keith (A), Seabrook (A), Kempný, Rutta, Forsling – Hinostroza, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Schmaltz, Hartman – DeBrincat, Kämpf, Sharp – Pánik, Wingels, Bouma.

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – A. Larsson (A), Nurse, Russell, Auvitu, Benning, Klefbom, Davidson – Puljujärvi, Nugent-Hopkins, Lucic (A) – R. Strome, McDavid (C), Maroon – Draisaitl, Khaira, Kassian – Letestu, Cammalleri.

Rozhodčí: Morton, Lee – Rody, Gibbs.
Vše je připraveno, zápas může začít!
Zápas v United Center začne ve 21:00, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.