NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : St. Louis - 7. dubna 2018   02:30

Chicago
Chicago
48:08' E. Gustafsson (P. Kane, Schmaltz)
1:4
(0:1, 0:0, 1:3)
St. Louis
St. Louis
18:17' Berglund  (Edmundson, Brodziak) • 48:24' Berglund  (Brodziak, Bortuzzo) • 52:40' Schwartz  (B. Schenn) • 58:49' Berglund

3. Patrick Sharp (CHI) 0+0
Statistiky: Střely na bránu: 20-35; Zablokované střely: 20-19; Vhazování: 52%-48%; Hity: 8-24; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 4-4.
Patrick Berglund zkompletoval hattrick a pomohl St. Louis v United Center k důležitému vítězství v boji o druhou divokou kartu zajišťující účast v playoff. Klíčový moment nastal ve třetí třetině, když Erik Gustafsson vyrovnal na 1:1, jenže o pouhých 16 sekund později vrátil Blues vedení Patrick Berglund. Patrick Sharp si užil během svého posledního domácího zápasu v United Center slavné kolečko. Konečný výsledek střetnutí. Chicago Blackhawks 1 St. Louis Blues 4.
59:49'
Nikita Sošnikov vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Jean-François Bérubé na přední tyči puk vyrazil.
59:00'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:49'
St. Louis právě vstřelilo branku!
PATRIK BERGLUND se na pravém křídle dvakrát snažil bekhendem nahodit puk do útočného pásma a druhý pokus od modré čáry zamířil do prázdné brány! Hattrick pro útočníka Blues!
58:34'
Patrick Kane a Alex Pietrangelo se vrátili zpět na ledě a střela Patricka Sharpa o čtyři sekundy později od modré čáry zamířila do ochranné sítě. Timeout pro Chicago.
57:07'
Carter Hutton vyrazil střelu Chicaga z pravého kruhu a Jean-François Bérubé naskočil na střídačku!
56:30'
Patrick Kane dostal dvě minuty krosček, zatímco Alex Pietrangelo za sekání. Bude se hrát ve hře 4 na 4.
56:30'
Dvojice hráčů skončila v objetí. Na bitku ovšem nedošlo a po přerušení následuje komerční přestávka.
55:47'
Patrick Kane nepříjemně vystřelil z pravého kruhu po zakázaném uvolnění Blues, jenže Carter Hutton puk levým ramenem vyrazil za svou bránu a dobře zakročil!
54:03'
Kyle Brodziak se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci a už zvedal puk pod horní tyč, jenže jeho střelu z úhlu dokázal Jean-François Bérubé vleže senzačně vyrazit!
53:07'
Blake Hillman nebezpečně vystřelil z vrcholu mezikruží, Carter Hutton se ale mezi betony překonat nenechal!
52:40'
Brayden Schenn za bránou vybojoval puk a krásnou přihrávkou zpoza ní našel v mezikruží JADENA SCHWARTZA, který bez přípravy nad lapačkou Jeana-Françoise Bérubéa zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Blues dnes poprvé vedou o dvě branky. Asistence: Brayden Schenn.
51:44'
Carter Hutton skvělým zákrokem zneškodnil střelu Hawks z pravého kruhu pro vhazování a jeden z hráčů Chicaga poté tvrdě narazil na hrazení. Komerční přestávka.
50:34'
Chicago na levém křídle vystřelilo od modré čáry a Carter Hutton puk na přední tyči hrudi vyrazil před sebe.
49:34'
Dmitrij Jaškin se snažil u pravé tyče natřikrát prosadit, jenže ztroskotal na levém betonu Jeana-Françoise Bérubéa, který hru přerušil!
49:02'
Colton Parayko napřáhl od modré čáry ke tvrdé ráně s příklepem, která byla na vrcholu mezikruží zablokována.
48:24'
Jean-François Bérubé vyrazil nahození Kylea Brodziaka od modré čáry, jenže na vzdálenější levé tyči puk ze vzduchu dorazil puk do brány PATRIK BERGLUND, který pouhých 16 sekund po vyrovnávacím gólu Chicaga vstřelil stylově svůj 16 gól v letošní sezóně NHL a vrátil Blues rychle ztracené vedení! St. Louis vede 2:1. Asistence: Kyle Brodziak a Robert Bortuzzo.
48:08'
Chicago právě vstřelilo branku!
ERIK GUSTAFSSON v levém kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která na přední tyči mezi vyrážečkou a pravým betonem prošla Carterovi Huttonovi do sítě! Chicago krátce po reklamní přestávce vyrovnalo k radosti fanoušků v United Center. Asistence: Patrick Kane a Nick Schmaltz.
47:49'
Před bránou Chicaga vznikl obrovský závar, ani jeden z trojice hráčů St. Louis se ale nedokázal u pravé tyče prosadit. Jean-François Bérubé podržel Chicago fantastickými zákroky nad vodou! Komerční přestávka.
47:11'
Vyloučený Andreas Martinsen je zpět na ledě a oba týmy hrají v plném počtu poté, co nevyužili jednu přesilovou hru.
46:45'
Chris Butler z vrcholu levého kruhu nahodil puk před bránu, kde ho dobře tečoval Vladimír Sobotka, jenže Jean-François Bérubé dokázal puk levým betonem zastavit!
46:11'
Blues se dostali v blízkosti levé tyče ke střele, jenže Jean-François Bérubé tam ucpal prostor a puk vyrazil.
45:42'
Jean-François Bérubé vyrazil ránu Coltona Parayka z vrcholu levého kruhu a na opačné straně útočného pásma pálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování Vladimir Tarasenko, který mířil střelou s příklepem bez přípravy do bližšího horního rohu brány, Jean-François Bérubé ale předvedl parádní semafor!
45:11'
Andreas Martinsen vyfasoval dvě minuty za podražení a St. Louis má šanci navýšit své jednobrankové vedení.
45:04'
Je vidět, že se blíží konce základní části letošní sezóny NHL. Oba týmy nehrají v nikterak ve vysokém tempu.
44:35'
Zatímco mladí fanoušci si v hledišti vychutnávají zmrzlinu, Chicago vyhodili puk na zakázané uvolnění.
44:01'
Alexander Steen dobře za bránou Chicaga podržel puk, jeho zpětná přihrávka ale nikoho nenašla a kotouč po ose ledové plochy opustil útočného pásmo St. Louis.
43:22'
Jan Rutta rychle dobruslil puk za vlastní bránou, aby proti Blues bylo odpískáno zakázané uvolnění.
43:05'
Dylan Sikura v pravém kruhu zamíchal s pukem a napřáhl z úhlu ke střele zápěstím, která byla zablokována.
42:09'
Vinnie Hinostroza zkusil vyrovnat střelou z vrcholu levého kruhu, kterou Carter Hutton na přední tyči zvládl vyrazit do rohu ledové plochy a připsal si třináctý zákrok.
41:24'
Chicago v první třetině vyslalo na bránu Cartera Huttona 5 střel, ve druhé třetině bylo střelecky aktivnější a dostalo se k sedmi střelám, na to, že ale hraje doma, je to hodně málo.
40:31'
Blackhawks se snažili dostat poprvé ve třetí třetině do útočného pásma na pravé straně, jenže se ocitli v postavení mimo hru.
40:24'
A znovu Jaden Schwartz, který tentokrát vystřelil v blízkosti levé tyče z úhlu, Jean-François Bérubé byl ale připravený a jeho pokus dokázal na přední tyči zneškodnit.
40:09'
Jaden Schwartz mohl navýšit jednobrankové vedení St. Louis, jeho střela z vrcholu pravého kruhu ale minula přední horní roh brány domácího Chicaga.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 12-19; Zablokované střely: 18-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 7-18; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:24.
Blackhawks sice byli ve druhé části střelecky aktivnější a snažili se vyrovnat, jenže ani přesilová hra jim ke kýženému gólu nepomohla, a tak prostřední třetina na rozdíl od první nepřinesla ani jednu branku. St. Louis drží v United Center těsné vedení. Skóre po druhé třetině. Chicago Blackhawks 0 St. Louis Blues 1.
40:00'
39:24'
Alex DeBrincat napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke střele zápěstím, která skončila v ochranné síti.
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:26'
St. Louis se po dobrém fočekingu v levém rohu útočného pásma do zakončení v mezikruží nedostalo a Chicago vyhodili puk na zakázané uvolnění.
37:11'
Alex Pietrangelo na pravé straně vystřelil z vrcholu kruhu pro vhazování a jeho tečována střela minula vzdálenější levý horní roh brány domácích Blackhawks.
36:42'
Vladimir Tarasenko zkoušel na levé straně vystřelit z úhlu od hrazení, jeho pokus byl ale také sražen do rohu ledové plochy.
36:08'
Colton Parayko na pravé straně vystřelil od modré čáry a jeho pokus mířící ke vzdálenější levé tyči před bránou srazil do rohu ledové plochy Nick Schmaltz.
35:48'
Patrik Berglund se v rychlém sledu během pouhých 11 sekund dostal ke dvěma střelám, Jean-François Bérubé byl ale v obou případech připravený a puk podržel v náručí.
35:33'
Patrik Berglund na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Jean-François Bérubé na přední tyči jeho pokus podržel. Po přerušení následuje krátká reklamní přestávka.
35:22'
Patrik Berglund na levém křídle od modré čáry nahodil puk podél hrazení za bránu a Blues se usadili v útočném pásmu.
34:38'
Blues na levém křídle prudce vypálili od modré čáry, jejich střela ale na bránu domácího Chicaga neprošla.
33:58'
Vladimír Sobotka na levém křídle prudce vypálil od hrazení a jeho střela minula vzdálenější pravou tyč brány.
33:03'
Andreas Martinsen sice předvedl hodně prudkou přihrávku, Vinnie Hinostroza ale v levém rohu puk dokázal dobruslit a zabránil zakázanému uvolnění proti Chicagu.
32:23'
Colton Parayko napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, Jean-François Bérubé ale jeho ránu vyrazil.
32:08'
Vladimír Sobotka se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a oba týmy hrají opět v plném počtu.
31:21'
Jean-François Bérubé zastavil puk pro své spoluhráče poté, co Blues podařilo podél trestných lavic vyhodit.
31:05'
Patrick Kane dobře vystřelil v levém kruhu z úhlu, jenže Carter Hutton puk na přední tyči krásně vyrazil lapačkou před sebe a poté ho rychle zmrazil, aby nepustil soupeře k dorážce.
30:08'
Vladimír Sobotka byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Chicago si po reklamní přestávce zahraje přesilovou hru.
30:07'
Jordan Oesterle se dostal v pravém kruhu ke střele, kterou Carter Hutton vyrazil do ochranné sítě.
29:28'
Robert Bortuzzo na pravé straně vystřelil od hrazení a jeho pokus zápěstím byl na přední tyči zablokován.
28:12'
Brayden Schenn z levého kruhu krásně přihrál před bránu, kam si najížděl Vladimir Tarasenko, jenže puk se od jeho levé brusle odrazil do náruče Jeana-Françoise Bérubéa!
27:47'
Blues se dostali na vrcholu levého kruhu ke střele zápěstím, která byla sražena vedle vzdálenější pravé tyče.
27:00'
Alex DeBrincat z pravého křídla krásně přenesl hru doleva, kde si najel na puk Dylan Sikura a střelou zápěstím mířil ke vzdálenější pravé tyči, Carter Hutton ale puk ukryl v lapačce!
26:50'
Brent Seabrook odvedl před bránou dobrou práci, když střelu Blues přizvedl do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
26:27'
Jaden Schwartz se dostal na vrcholu levého kruhu k bekhendové střele, která mířila k přední tyči, Jean-François Bérubé ji ale skvěle vyrazil pravým betonem!
25:53'
St. Louis pokračovalo v tlaku a z levého křídla přišlo nahození od Dmitrije Jaškina, se kterým si Jean-François Bérubé snadno poradil, a na přední tyči puk ukryl v náručí.
25:43'
Blues rychle přešli do útočného pásma a z pravého kruhu přišla střela, kterou Jean-François Bérubé na přední tyči vyrazil.
25:29'
Andreas Martinsen zkusil na levém křídle zaskočit Cartera Huttona střelou z nulového úhlu, která skončila v ochranné síti.
25:06'
Brandon Saad se natahoval po puku na útočné modré čáře, na levém křídle ledové plochy na něj ale nedosáhl.
24:39'
Vladimir Tarasenko byl na levém křídle po přečíslení tři na dva zastaven, když se mu do cesty postavil Jordan Oesterle, a na opačné straně vystřelil na pravém křídle od modré čáry Nick Schmaltz, jehož pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
24:24'
Patrick Kane vypálil z bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
23:49'
Victor Ejdsell na levém křídle od hrazení práskl do puku a jeho střela s příklepem mířila nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Carter Hutton ji ale lapačkou vyrazil!
23:22'
Blackhawks se snažili prosadit na pravé straně útočného pásma, kde hra byla přerušena kvůli vysoké holi.
23:11'
Blues se po neúspěšném tažení znovu dostali do útočného pásma, tentokrát se v něm ale na dlouho neohřáli.
22:30'
Dmitrij Jaškin a Vladimír Sobotka operovali s pukem za bránou Chicaga, ani jeden z českých útočníků ale nedokázal přesně přihrát a akce Blues nic nepřinesla. Zatím.
21:58'
Arťom Anisimov na levém křídle od modré čáry nahodil puk za bránu Cartera Huttona a domácí odjeli rychle střídat.
21:12'
Chicago se dvakrát nepodařilo rozehrát v blízkosti obranné modré čáry, Patrik Berglund se ale na levé straně ocitl v postavení mimo hru a chyba Blackhawks nic nepřinesla.
20:18'
Blackhawks na levém křídle dobře vystřelili od modré čáry, puk ale těsně nad ledem zamířil vedle vzdálenější pravé tyče.
20:01'
Blues vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny, do které hosté vstupují s jednobrankovým vedením. Jediný gól zápasu vstřelil krátce před přestávkou Patrik Berglund.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-10; Zablokované střely: 5-4; Vhazování: 42%-58%; Hity: 2-11; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 3:32.
Oba brankáři drželi čisté konto a už to vypadalo, že po první části budou oba týmy odcházet do kabin za bezbrankového stavu, který ovšem necelé dvě minuty před přestávkou protrhl skvělou tečí útočník Patrik Berglund, a poslal Blues do vedení. Skóre po první třetině. Chicago Blackhawks 0 St. Louis Blues 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:17'
PATRIK BERGLUND v mezikruží skvěle tečoval čepelí hole nahození Joela Edmundsona od modré čáry a puk vedle levého betonu Jeana-Françoise Bérubéa zamířil těsně nad ledem k pravé tyči! Blues se v závěru první části ujali v United Center krátce před přestávkou vedení! Asistence: Joel Edmundson a Kyle Brodziak.
18:06'
Joel Edmundson před pravým kruhem napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou na přední tyči Jean-François Bérubé vyrazil.
17:55'
Jean-François Bérubé se ani nadvakrát nenechal překonat v blízkosti své pravé tyče brány po střelách Blues z ostrého úhlu a na řadu přichází krátká komerční přestávka!
17:35'
Dmitrij Jaškin vystihl rozehrávku Blackhawks a v levém kruhu mohl vystřelit, jenže se rozhodl pro sjetí za bránu a zpoza ní přihrávku před bránu, jenže nikoho ze spoluhráčů nenašel.
16:33'
Vince Dunn se ocitl za bránou Blackhawks proti trojnásobné přesile a v obležení domácích hráčů puk nedokázal udržet.
16:01'
Arťom Anisimov střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány a Carter Hutton puk vyrazil vyrážečkou.
15:03'
Stejná situace nastala na opačné straně a po rozehrávce Cartera Huttona mají oba týmy na ledě čerstvé síly.
14:29'
Blues nahodili puk za bránu Blackhawks, kam se vydal Jean-François Bérubé a v klidu holí Chicagu pomohl rozehrát.
13:32'
Ivan Barbašev se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru poté, co nestačil vyklidit útočné pásmo St. Louis Blues. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
12:43'
Blackhawks předvedli dobrou kombinaci, po prudké přihrávce z levého rohu ledové plochy se ale před bránou do zakončení těsně nedostali. Carter Hutton zasahovat nemusel.
12:10'
Brandon Saad si v blízkosti modré čáry najížděl na kolmou přihrávku a po čistém bodyčeku Blues skončil na ledové ploše.
11:23'
Oba týmy se v rychlém sledu dostaly do slibné šance, v United Center ovšem zatím na úvodní gól utkání čekáme marně.
10:41'
Vladimir Tarasenko také pálil z vrcholu mezikruží, jenže jeho rána zamířila pouze doprostřed brány. Jean-François Bérubé puk vyrazil.
10:07'
Carter Hutton za bránou špatně rozehrál a po přihrávce zpoza ní se před bránou ocitl v obrovské šanci Alex DeBrincat, který v mezikruží bez přípravy vypálil s příklepem a mířil k levé tyči, jenže Hutton Carter puk vyrazil a svou chybu napravil!
09:43'
Brent Seabrook na pravé straně zkusil štěstí střelou od hrazení, kterou na přední tyči Carter Hutton lapil do lapačky.
09:33'
Joel Edmundson špatně rozehrál z rohu obranného pásma a před bránou se ocitl ve velké šanci Patrick Sharp, jenže nedokázal puk ideálně trefit a skončil pod připraveným Carterem Huttonem.
09:22'
Alex Pietrangelo na pravém křídle vystřelil ihned po vhazování od modré čáry a Jean-François Bérubé úspěšně puk vyrazil. Vzápětí byla hra přerušena kvůli vysoké holi.
09:15'
Další přerušení hry, tentokrát po zakázaném uvolnění Blackhawks, kterým se nepodařilo rozehrát podél střídaček.
08:57'
Blues se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a poté se vhazovalo ve středním pásmu ledové plochy.
08:32'
Blues na pravém křídle vystřelili od hrazení a Jean-François Bérubé dobře zasáhl na přední tyči levým betonem, kterým puk vyrazil do rohu ledové plochy United Center.
08:14'
Vladimir Tarasenko dostal puk do útočného pásma, v něm ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by ho dojel.
07:52'
Patrick Kane vystřelil z pravého kruhu a po zákroku Cartera Huttona následuje krátká reklamní přestávka.
07:25'
Patrick Sharp předvedl v levém kruhu pěkný oblouk a bekhendem přihrával před bránu, kde se těsně nedostal do zakončení Nick Schmaltz. V hledišti United Center to jen zahučelo.
06:44'
Blackhawks se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk podruhé v zápase vyhodili na zakázané uvolnění.
06:11'
Blues dobře vystřelili z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jejich střelu mířící do vzdálenějšího levého horního rohu brány Jean-François Bérubé úspěšně vyrazil vyrážečkou.
05:37'
Nikita Sošnikov se snažil probít do útočného pásma na pravém křídle, jenže se ocitl proti dvojnásobné přesile a puk ztratil.
04:51'
Jan Rutta vystřelil z pravého křídla a pozorný Carter Hutton puk vyrazil mimo bránu. Kotouč skončil v ochranné síti.
03:55'
Vladimir Tarasenko napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke krásné střele zápěstím, kterou Jean-François Bérubé vyrazil vyrážečkou, a u levé tyče se dostal k bekhendové dorážce Alex Pietrangelo, jenže puk vůbec netrefil! Hra byla přerušena.
03:31'
Vladimir Tarasenko z pravého křídla vlétl před bránu, kde nedokázal puk zasunout mezi betony Jeana-Françoise Bérubéa!
02:41'
Brandon Saad v levém kruhu dobře vystřelil zápěstím a jeho střela nad ledem zamířila vedle přední tyče brány.
01:35'
Blackhawks se k žádné střele po souboji o puk v pravém rohu útočného pásma nedostali a nahození Blues z levého kruhu pro vhazování Jean-François Bérubé lapil do lapačky.
01:06'
Útok Blues žádnou větší příležitost v blízkosti levé tyče nepřinesl a Brandon Saad od modré čáry bekhendem nahodil puk do pásma, aby se Blackhawks mohli dostat do šance.
00:27'
Patrick Kane operoval na útočné modré čáře s pukem v blízkosti střídaček a poté se ocitl v postavení mimo hru.
00:16'
Patrick Kane předvedl podél střídaček nádherný průnik a z ostrého úhlu posílal před bránu zpětnou přihrávku, kterou hledal Patricka Sharpa, jenže svého spoluhráče nenašel.
00:09'
Puk dopadl na led a po pouhých devíti sekundách domácí hokejisté Chicaga vyhodili puk na zakázané uvolnění.
00:01'
United Center se rozezněla americká národní hymna, po které už bude vše připraveno k úvodnímu buly.

Chicago Blackhawks: Bérubé (J. Glass) – Keith (A), Seabrook (A), E. Gustafsson, C. Murphy, Hillman, Oesterle, Rutta – Saad, Schmaltz, P. Kane – Anisimov, Martinsen, Sikura – Ejdsell, DeBrincat, Sharp (A) – Hinostroza, Kämpf. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

St. Louis Blues: C. Hutton (Husso) – Edmundson, Pietrangelo (C), Dunn, Parayko, Ch. Butler, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko (A) – Berglund, Brodziak, Steen (A) – Jaškin, Sobotka, T. Thompson – Sošnikov, Barbašev, Thorburn. Hlavní trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: Brad Watson, Brad Meier. Čároví: Derek Amell, Trent Knorr.
St. Louis se může posunout na místo zajišťující druhou divokou kartu v Západní konferenci, pokud dokáže v sobotu v noci porazit v United Center domácí Chicago. Blues prohráli čtyři zápasy v řadě poté, co předtím šestkrát za sebou dokázali vyhrát, a v současné chvíli zaostávají o bod za Coloradem, se kterým se střetnou v posledním zápase základní části letošní sezóny NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.