NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Tampa - 1. ledna 2018   00:00

Columbus
Columbus
0:5
(0:0, 0:4, 0:1)
Tampa
Tampa
21:22' T. Johnson  (B. Point, Sergačjov) • 24:49' T. Johnson  (B. Point, Sergačjov) • 27:53' Kučerov  (Naměstnikov) • 28:45' Conacher  (Gourde, Hedman) • 50:35' Stamkos  (Hedman, Kučerov)
Columbus
Tom Kowal, Dean Morton – Tim Nowak, Travis Gawryletz
Nationwide Arena, Columbus
18 878 diváků
Tampa

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek noci!

Nejvyšší počet střel na branku

CBJ: Artěmij Panarin (LK), Nick Foligno (LK), Seth Jones (O) a Zach Werenski (O) – 3 střely na branku

Ondřej Palát (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:23

Andrej Šustr (TBL) – nehrál (zdravý náhradník)

Trestné minuty: 10 – 8
Lightning zvítězili na ledě Columbusu Blue Jackets vysoko 5:0 a vrátili se tak zpět na vítěznou vlnu. O utkání rozhodla prostřední třetina, kterou hosté jednoznačně ovládli. Vstřelili v ní celkem čtyři branky a svého soupeře přestříleli poměrem 23-6! Dvakrát se za Bolts prosadil Tyler Johnson. Americký forward tak prodloužil svou sérii zápasů, ve kterých zapsal alespoň jeden bod na dvanáct! Po dvou asistencích zapsali další útočník Brayden Point a obránce Michail Serčgajov. Nejproduktivnější hráč NHL Nikita Kučerov přidal za gól a asistence další dva kanadské body. Jeden gól vstřelil také kapitán Lightning Steven Stamkos. Gólman Andrej Vasilevskij pochytal všech 21 střel soupeře a připsal si tak již páté čisté konto v letošním ročníku!
59:41'
Jenner vystřelil ze střední třetiny, Vasilevskij vyráží do rohu.
59:01'
Probíhá poslední minuta utkání.
58:46'
Puk skončil v ochozech areny, vhazování ve středovém kruhu.
58:11'
Lightning už nikam nespěchají, Naměstnikov vrací zpět Hedmanovi za branku.
57:29'
Vhazuje se ve střední třetině.
57:29'
Hännikäinen dostal kotoučem do obličeje a okamžitě spěchá do šatny!
56:49'
Na druhé straně se ocitl sám před Korpisalem Killorn, zakončení se mu ale příliš nezdařilo.
56:09'
Zleva to nyní zkoušel také Milano, trefil ale pouze jen boční konstrukci.
55:23'
Sedlák najížděl z levé strany před Vasilevského, třiadvacetiletý gólman si ale poradil i s touto situací.
55:01'
Střely na branku: 19 – 34
54:15'
Ruský útočník vyhrál vhazování, ke střele se poté dostal po Hedmanově přihrávce Kučerov.
54:11'
Jenner a Naměstnikov v souboji na buly po pravici Joonase Korpisala.
54:11'
Dotchin vypálil od modré čáry, Korpisalo má puk ve svém držení. Reklamní přestávka.
53:45'
Savard zblokoval střelecký pokus Pointa, brankář domácích tak zasahovat nemusel.
53:01'
Necelých sedm minut do konce utkání. Lightning vedou v Nationwide Areně po přesilovkové brance Stevena Stamkose 5:0.
52:55'
Útočná akce Columbusu neměla dlouhé trvání.
52:04'
Nutivaara schytal střelu od spoluhráče Mottea, na střídačku však odjíždí po svých.
51:38'
Můžeme znovu pokračovat. Vhazuje se před střídačkou Modrokabátníků.
51:38'
Hra přerušena, na řadu přichází reklamní přestávka.
51:01'
Střely na branku: 19 – 31
50:35'
Tampa právě vstřelila branku!
5:0 pro Lightning! Kučerov přihrál na modrou Hedmanovi, ten pak poslal puk na STEVENA STAMKOSE. Střelecký pokus kapitána Lightning z levého kruhu pro vhazování pak skončil za Korpisalovými zády. Stamkos zaznamenal čtvrtou branku za poslední tři zápasy! Asistence: Victor Hedman, Nikita Kučerov.
49:50'
Kučerov zlomil při své střele z první hůl, Columbus následně vyhazuje.
49:25'
Kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude dle signalizace sudích v obranné třetině domácích.
48:44'
Lightning se vracejí zpět na přesilovou hru! Vhazování znovu po levici finského brankáře.
48:44'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (2 min. – příliš mnoho hráčů).
48:39'
48:35'
Křižnou přihrávku Kučerova zachytil Foligno, Blue Jackets to již zvládnou.
47:42'
Motte osvobozuje Columbus.
47:24'
Palát nabil Sergačjovovi, střelu ale zblokoval Jenner.
46:42'
Hosté ovládli buly.
46:39'
Vhazování po levici Joonase Korpisala.
46:39'
Po reklamní přestávce začne v pořadí čtvrtá početní výhoda Blesků.
46:39'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (David Savard – 2 min., sekání).
46:29'
Coburn s pukem za vlastní brankou.
45:53'
Na modré se odhodlal ke střele Jones, jeho střelecký pokus ovšem Vasilevského neohrozil.
45:12'
Anderson se obtočil kolem branky, následně ale minul z levé strany tři tyče.
45:01'
Střely na branku: 18 – 30
44:44'
Vasilevskij přikryl kotouč pod svou rukavici, následovat bude vhazování před jeho brankou.
44:27'
Nyní se zakázané uvolnění Columbusu pískat nebude, Dotchin tak musí hrát.
43:46'
Rozehrávka domácích končí na icingu.
43:35'
Lightning nahazují do útočného pásma a odcházejí střídat.
42:54'
Stamkos mezi kruhy na Kučerova, jeho teč byla ale hodně nepřesná.
42:23'
Je tu zakázané uvolnění Blue Jackets.
42:06'
Dobrá šance pro Killorna, jeho bekhend ovšem Korpisalo vyráží.
42:00'
41:44'
Tampa se znovu osvobozuje.
41:29'
Columbus se nemůže dostat do žádné šance, v ochozech se začíná ozývat bučení.
40:55'
V útočném pásmu nyní našetřuje další vteřinky Gourde.
40:32'
Lightning zatím dobře brání úvod svého oslabení.
40:01'
Hokejisté Blue Jackets a Lightning se pomalu vracejí zpět na led Nationwide Areny. Závěrečná dvacetiminutovka začne za malou chvíli.
Blue Jackets začnou třetí periodu na přesilové hře. V samotném závěru prostřední dvacetiminutovky totiž dostal dvouminutový trest obránce Tampy Michail Sergačjov.

40:00'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., nedovolené bránění).
39:53'
Signalizovaný trest pro Tampu.
39:01'
Hlasatel ohlásil poslední minutu druhé periody.
39:00'
38:38'
Střelu Hedmana dorážel z mezikruží Killorn, za Korpisalem zazvonila tyč!
38:05'
Vasilevskij si nyní při rozehrání puku způsobil komplikace, včas je ale dokázal zase ukončit.
37:53'
Ostrá rána Kučerova z pravého kruhu pro vhazování, Korpisalo ji kryje.
37:37'
Hosté v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilová hra.
37:00'
Poměr sil na ledě se nám srovnává.
37:00'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sonny Milano – 2 min., podražení).
36:38'
Začíná druhá minuta z trestu Coburna.
36:23'
Nyní až v šanci Jones, Vasilevskij si však svou levou tyč pohlídal.
36:05'
Columbus se ale k ničemu nedostal a Hedman vyhazuje.
35:39'
Anderson uspěl na buly proti Gourdemu.
35:37'
Dokáží domácí využít přesilovku? Vhazování po levici Andreje Vasilevského.
35:37'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Braydon Coburn – 2 min., držení protihráče).
35:14'
Panarin dostal nabito od Werenskiho, střela mu ale příliš nesedla.
35:01'
Střely na branku: 17 – 25
34:52'
Werenskiho nahození z levého kruhu pro vhazování končí u Vasilevského.
34:35'
Sedlák a Tyler Johnson na buly po pravici Joonase Korpisala.
34:35'
Střelecký pokus Coburna z levé strany končí v lapačce brankáře Blue Jackets. Je tu další z reklamních přestávek.
34:18'
Tvrdý hit Dana Girardiho na Joshe Andersona!
33:36'
Savard zblokoval střelu Naměstnikova.
33:24'
Velký závar před brankou Columbusu! Pokus Sergačjova byl nejprve zblokován Harringtonem. Po pasu Killorna pak ještě dorážel Gourde, Korpisalo ale vyznamenal.
32:38'
Domácí vyhodili touš přes všechny čáry na icing, hra se tak přesune před Korpisala.
32:01'
Odehráno 32 minut. Lightning zatím dominují ve druhé třetině a vedou nad Blue Jackets 4:0.
31:57'
Ofsajd Columbusu.
31:37'
Střela Panarina tečována Duboisem, Vasilevskij dával pozor.
31:27'
Pěkný střelecký pokus Foligna, gólman Blesků vyráží levým ramenem do ochranné sítě.
31:14'
Vhazuje se ve střední zóně před střídačkou domácích.
31:14'
Tampě nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají postavení mimo hru. Následuje další reklamní přestávka.
30:30'
Strålmanova střela od modré nadělala Korpisalovi pořádné potíže.
30:01'
Střely na branku: 13 – 20
29:56'
Blue Jackets vyhazují ihned po buly na zakázané uvolnění.
29:48'
Finský brankář znovu v akci! Nyní to něj zkoušel Palát.
29:24'
Killorn se vytočil s pukem až před Korpisala, zakončit se mu ovšem ideálně nepodařilo.
28:45'
Blesky naprosto dominují druhé třetině! Čtvrtý gól přidává po Gourdeho přihrávce CORY CONACHER. Pro člena třetí útočné formace Bolts je to třetí gól v tomto ročníku! Asistence: Yanni Gourde, Victor Hedman.
28:11'
Od modré čáry střílel Girardi, Korpisalo vyrazil.
27:53'
Lightning přidávají třetí gól! NIKITA KUČEROV obdržel pas od krajana Naměstnikova a ze středu poté i po dobré cloně Stamkose překonal gólmana Modrokabátníků. Pětadvacátý zásah pro ruského útočníka v této sezoně, 3:0 pro Lightning! Asistence: Vladislav Naměstnikov.
27:42'
Stamkos nabral dobrou rychlost ve střední třetině, ke střele se ale neodhodlal.
27:09'
Zpět do akce. Dubois a Stamkos na buly po levici Joonase Korpisala.
27:09'
Gólman Modrokabátníků nyní raději přikryl kotouč pod svou lapačku, proběhne první reklamní přestávka v prostřední dvacetiminutovce.
26:40'
Johnson mohl mít hattrick! Jeho teč z mezikruží ale dokázal Korpisalo vytěsnit.
26:34'
Po pasu od Paláta střílel Hedman, Korpisalo ale předvedl dobrý zákrok.
26:26'
Zakázané uvolnění Blue Jackets.
25:21'
Strålman na Kunitze, jeho střelecký pokus z levé strany byl zblokován Jonesem do ochranné sítě.
25:01'
Střely na branku: 13 – 12
24:49'
Lightning odskakují soupeři na rozdíl dvou branek! Po skončení přesilovky vstřeluje svou druhou branku v tomto utkání TYLER JOHNSON. Sedmadvacetiletý forward dostal znovu přihrávku od Pointa a následně z první prostřelil Korpisala k bližší tyči. 2:0! Asistence: Brayden Point, Michail Sergačjov.
24:44'
24:12'
Anderson v samostatném úniku při vlastním oslabení, Vasilevskij své spoluhráče podržel!
23:50'
Blue Jackets se osvobozují.
23:39'
Kučerov na Stamkos, jeho střelu z první ale zblokoval Savard.
22:47'
Kučerov dostal ihned po buly nabito od Stamkose, gólman Columbusu vyrazil.
22:44'
Druhá početní výhoda pro hostující mužstvo! Vhazování po pravici Joonase Korpisala.
22:44'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Jordan Schroeder – 2 min., podražení).
22:28'
Harrington zastavil útočnou akci Pointa, hrát mohou domácí.
21:22'
Hosté otevírají ve dvaadvacáté minutě skóre tohoto utkání! Po pasu od Pointa se prosazuje z pravého kruhu pro vhazování TYLER JOHNSON. Rodák ze Spokane si navíc připisuje jubilejní 100. branku v kariéře, 1:0 pro Tampu! Asistence: Brayden Point, Michail Sergačjov.
21:04'
Hedman přenechal na levé straně Kučerovovi, jeho prudký projektil zastavuje Korpisalo.
20:43'
Kučerov na Dotchina, tomu se ale střela nevyvedla.
20:11'
Po chybě Dotchina střílel Panarin, minul ale Vasilevskiho svatyni.
20:01'
Obě mužstva se vrátila zpět ze šaten na ledovou plochu, druhá perioda začne za několik málo okamžiků.

19:57'
V první třetině se již nic dalšího nestane.
19:06'
Sedlák to zkoušel z levé strany, Vasilevskij vyrazil.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:47'
Čároví pískají domácím ofsajd.
18:25'
Foligno se dostal po přihrávce od Nutivaary za obranu Tampy, Vasilevskij ovšem předvedl skvělý zákrok!
18:12'
Vhazování proběhlo po levé ruce finského brankáře.
18:10'
Puk se dotkl ochranné sítě za Korpisalovými zády, hra je přerušena.
17:22'
Hedman vyčkává s kotoučem ve vlastní třetiny, jeho spoluhráči ještě dostřídávají.
16:39'
Girardi schytal Werenskiho střelu a těžce se sbírá z ledové plochy.
16:30'
Pokračujeme. Anderson a Gourde na buly po levici Andreje Vasilevského.
16:30'
Prudká rána od Harringtona, Vasilevskij lapil puk do své rukavice. Na řadě je další reklamní přestávka.
15:44'
Nyní střílel Stamkos, jeho střelecký pokus od modré čáry zblokoval znovu obětavý Jenner.
15:30'
Střela Sergačjova zblokována Jennerem.
15:01'
Střely na branku: 8 – 4
14:42'
14:08'
Dobrá střela od Jonese, Vasilevskij se stačil přesunout.
13:41'
Ruský útočník ve službách Blue Jackets to vzal nyní na sebe, avšak minul.
13:17'
Panarinovi se křižná přihrávka nevyvedla, Tampa vyhazuje.
12:45'
Buly vyhrál hostující hokejista, Point následně ihned posílá touš pryč z vlastní zóny.
12:42'
Pojďme na to! Dubois a Gourde v souboji na vhazování po levici Andreje Vasilevského.
12:42'
Druhá početní převaha domácích začne ale až po reklamní přestávce.
12:42'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., podražení).
11:59'
Nyní je tu střela Gourdeho, gólman Columbusu znovu připraven.
11:25'
Point vyzkoušel pozornost Korpisala, ten vyrazil betonem.
10:51'
Hännikäinen se dostal od pravého mantinelu do slibné příležitosti, zakončení však scházela přesnost.
10:28'
Svěřenci Jona Coopera se provinili icingem.
10:16'
Lightning nepospíchají se svou rozehrávkou.
10:01'
Střely na branku: 6 – 2
09:41'
Útočnou akci Blue Jackets zastavuje postavení mimo hru.
09:35'
Johnson jen odevzdal kotouč soupeři a odchází za svými spoluhráči vystřídat.
09:16'
08:54'
Nepřesná přihrávka od Bjorkstranda, Kunitz znovu osvobozuje své mužstvo.
08:17'
Dotchinovi již začíná běžet druhá trestná minuta.
07:47'
Nyní uspěli na buly Lightning, Hedmanovi se pak následně podařilo vyhodit.
07:39'
Od modré vystřelil Werenski, Vasilevskij zasahuje bez větších problémů.
07:18'
Dubois vyhrál buly.
07:16'
Nyní je tu první přesilovka pro domácí! Vhazování po pravici ruského gólmana.
07:16'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jake Dotchin – 2 min., krosček).
07:16'
Z úhlu nyní zkoušel štěstí Calvert, brankář Tampy dokázal zkrotit poskakující kotouč.
06:56'
06:56'
Vasilevskij má puk pod kontrolou, následuje první reklamní přestávka.
06:38'
Killorn zůstal v útočné snaze osamocen, jeho spoluhráči střídají.
06:10'
Stamkos vybojoval kotouč, za ním nyní spěchá po pravé straně Naměstnikov.
05:49'
Vhazovalo se ve střední zóně.
05:47'
Další přerušení – puk skončil na střídačce hostů.
05:43'
Ihned po buly nyní vystřelil od modré čáry Werenski, touš skončil v rukavici gólmana Lightning.
05:39'
Jones přihrál před branku na Foligna, ten ale v první větší šanci tohoto utkání na Vasilevského nevyzrál!
05:31'
Střely na branku: 1 – 0
05:19'
04:57'
Sergačjovův střelecký pokus byl zblokován, brankář Blue Jackets tak mohl zůstat klidný.
04:46'
Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat by se mělo poblíž Korpisala.
04:34'
Lightning poslali na led druhou přesilovkou formaci.
04:20'
První polovina z trestu Foligna je pryč, Korpisalo zatím bez práce.
03:55'
Ani nyní se Bolts nepodařilo usadit se v útočné třetině.
03:32'
Columbusu se daří na úvod dostat puk z vlastní zóny.
03:19'
Lightning si zahrají první přesilovou hru! Vhazuje se po levici Joonase Korpisala.
03:19'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., hákování).
02:56'
Rozehrávka hostů končí icingem, vhazovat se tak následně bude před Vasilevskim.
02:31'
Dotchin projel s toušem do útočného pásma, ke střele se ovšem neodhodlal.
01:58'
Tampa s kotoučem ve vlastní zóně, obě mužstva střídají.
01:37'
Střela Coburna od modré zase zblokována, Korpisalo tak nadále čeká na svůj první zásah.
01:19'
Killorn střílel z otočky, avšak minul tři tyče.
00:52'
První útočná akce hostů neúspěšná, hrát mohou zase Blue Jackets.
00:38'
Sergačjov nahazuje do útočné třetiny.
00:22'
K první střele se ale dostávají domácí, konkrétně Jones. Vasilevskij schovává puk do náručí.
00:03'
Buly pro Lightning.
00:01'
Na úvodní vhazování se staví Pierre-Luc Dubois a Steven Stamkos, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání začne co nevidět!
Zahajovací formace jsou již připraveny na modrých čarách, v Nationwide Areně nyní zazní americká státní hymna.
Šťastný Nový rok všem všem hokejovým fanouškům!

→ Venku – REC:9-4-0 PR:1,94 ÚS(%):94,4

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), D. Savard, Harrington, Nutivaara – Panarin, Dubois, J. Anderson – Jenner (A), N. Foligno (C), Bjorkstrand – Milano, Sedlák, Calvert – Motte, Schroeder, Hännikäinen.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Dotchin, Sergačjov, Strålman, Coburn (A), Girardi – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Palát (A), B. Point, T. Johnson – Killorn, Gourde, Conacher – Kunitz, Paquette, J.T. Brown.

Rozhodčí: Tom Kowal, Dean Morton – Tim Nowak, Travis Gawryletz.
Dobrý večer, vítám Vás všechny ještě jednou při sledování NHL! Utkání mezi Blue Jackets a Lightning začne zhruba za 30 minut.

20. 10. 2017, 01:00 – Nationwide Arena:
Columbus Blue Jackets vs Tampa Bay Lightning 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Tři hvězdy utkání: A. Vasilevskij, M. Sergačjov, N. Kučerov

NE 05. 11. 2017, 00:00 – Amalie Arena:
Tampa Bay Lightning vs Columbus Blue Jackets 5:4 sn (2:2, 2:0, 0:2 – 0:0 – 1:0)

Columbus Blue Jackets (22-14-3)

Blue Jackets zakončí rok 2017 domácím zápasem proti nejlepšímu mužstvu NHL Tampě Bay Lightning. V posledních dnech však nemají příliš oslnivou formu – bilance 1-1-2 z posledních čtyř utkání.
Své poslední utkání odehráli svěřenci Johna Tortorelly v sobotu na ledě Ottawy Senators. Ačkoliv v polovině utkání vedli 3:1, prohráli nakonec 4:5. Dva góly Columbusu vstřelil útočník Sonny Milano, po jedné brance pak měli Josh Anderson a Zach Werenski. Anderson přidal ke gólu ještě jednu asistenci. Gólman Sergej Bobrovskij neprožil zrovna nejlepší večer, když z 28 střel inkasoval celkem pětkrát.
Rok 2018 začnou Blue Jackets dvouzápasovým tripem.

Tampa Bay Lightning (27-8-2)

Lightning se již od samotného začátku letošní sezony pohybují na čele NHL! Z posledních deseti zápasů mají bilanci 8-2-0.
V minulém utkání Bolts zakončili proti Philadelphii Flyers sérii čtyř mačů doma. Při prohře 3:5 se gólově prosadili Steven Stamkos, Brayden Point a Tyler Johnson. Kapitán Lightning zaznamenal třetí trefu za poslední dva zápasy. Dvě asistence si v utkání připsal nejproduktivnější hráč NHL Nikita Kučerov. Mezi tři tyče se postavil Peter Budaj, zápas však opustil v 51. minutě kvůli zranění v dolní polovině těla. Závěrečných devět minut tak dochytala brankářská jednička Andrej Vasilevskij.
Tampa začne dnes v Nationwide Areně pětizápasový trip.

8. Buffalo Sabres – 38 záp., 84:126, 28 B
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování zámořské National Hockey League! Poslední hrací den roku 2017 nabízí za oceánem celkem devět zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi Columbusem Blue Jackets a Tampou Bay Lightning. Úvodní buly bude v Nationwide Areně vhozeno krátce po půlnoci! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.