NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Montreal - 1. prosince 2017   01:40

Detroit
Detroit
05:14' Mantha (Ouellet) • 15:43' Tatar (Nyquist, Kronwall) • 57:36' Nielsen (Mantha, D. Larkin)
3:6
(2:1, 0:3, 1:2)
Montreal
Montreal
04:10' Gallagher  (Pacioretty, Carr) • 24:46' Hudon  (Plekanec, Gallagher) • 25:29' A. Shaw  (Danault) • 37:49' Galchenyuk  (Byron, J. de La Rose) • 48:35' Gallagher  (Petry, Plekanec) • 55:59' Pacioretty  (Petry, Danault)
Detroit
Jackson, Nicholson – Miller, Nowak
Little Caesars Arena, Detroit
Montreal

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Bodyčeky: 16-14
Zápas plný branek je u konce. Domácí Detroit sice nastupoval do druhé třetiny v pozici vedoucího týmu, ale následně inkasoval pět gólů v řadě a připisuje na své konto už šestý prohraný zápas v řadě. Naopak Montreal, který nezačal sezonu vůbec dobře, vybojoval už čtvrtou výhru za sebou a pomalu stoupá Východní konferencí.
59:32'
Ouelletova rána od modré končí na zadním mantinelu.
59:09'
Canadiens sice vyvezli puk do středního pásma, ale špatně si přihráli a je z toho pouze další zakázané uvolnění.
58:54'
Zakázané uvolnění Montrealu.
58:45'
Detroit se vydává do dalšího útočného pokusu. Času už je ale hodně málo.
57:59'
57:36'
Detroit právě vstřelil branku!
Domácím se daří bleskově využít přesilovku! FRANS NIELSEN se dostal na levé straně brankoviště k puku, který z brankoviště odehrál hostující brankář a zaklidil ho za záda Careyho Price. Asistence: Anthony Mantha, Dylan Larkin.
57:16'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Plekanec – 2 min.).
57:16'
Jeřábek se obětavě vrhnul do střely Nyquista, která už mířila do odkryté klece! Price byl mimo své postavení po střele Ouelleta, kterou ale srazil jen na Nyquistovu hokejku.
56:45'
Domácí ještě zbraně neskládají a chtějí alespoň závěr trochu zdramatizovat.
55:59'
Montreal právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! Hosté využívají přesilovku poté, co MAX PACIORETTY dorazil za Howardova záda střelu Petryho od modré. Asistence: Jeff Petry, Phillip Danault.
55:36'
Glendening vyhazuje puk až k Priceovi.
Komerční přestávka.
55:08'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Gustav Nyquist – 2 min., držení protihráče).
55:08'
Howard drží puk ve výstroji po střele od Benna. Bude se ale vylučovat.
54:56'
Právě hosté se nyní drží v útočné třetině a přihrávají si, čímž šetří čas.
54:27'
Oba týmy se marně snaží dostat do střelecké pozice a jejich setrvání v útočném pásmu má jepičí život. To vyhovuje zejména Montrealu.
53:18'
Hra je opět přerušena. Důvodem je přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním kruhu.
53:00'
Price zastavil lapačkou vysokou střelu Daleyho z pravého kruhu.
52:47'
Pacioretty sice dokázal dobruslit volný puk v pravém kruhu domácího obranného pásma, ale následně o něho byl obrán.
52:20'
Byli však vyhnáni do středního pásma a snaha o rychlý návrat konč zakázaným uvolněním.
52:01'
Domácí jsou v útočném pásmu a kombinují. Hledají střeleckou pozici.
51:07'
Mantha si sjel blíž k brance, jeho střelu ale Price vyráží. Detroitu se krátí čas na to, aby s výsledkem něco udělal.
Komerční pauza.
50:47'
Střela od modré byla tečována do ochranné sítě.
49:46'
Od modré pálil na druhé straně kluziště také Helm. Rovněž Price sráží puk za svou klec.
49:15'
Alznerovu ránu od modré Howard vyrazil.
49:03'
Hra je přerušena. Komerční přestávka.
48:35'
Hodně šťastný gól Montrealu! Petry střílel od modré a puk napřed tečoval BRENDAN GALLAGHER. Kotouč změnil směr poprvé a podruhé k tomu došlo před brankovištěm, kde trefil jednoho z bránících hokejistů. Howard neměl šanci zareagovat. Asistence: Jeff Petry, Tomáš Plekanec.
47:40'
Byla z toho hodně zajímavá šance! Ouelletovu střelu vyrazil Price jen před sebe a po dorážce se už natahoval Mantha, ale Price, ač ležící na ledě, pokryl jeho pokus.
47:32'
Stále se hraje bez přerušení, do útoku se ženou domácí.
47:15'
Puk mají hosté ve svém obranném pásmu.
46:30'
Mete přenechal puk Schlemkovi na modré čáře. Jeho střelu bez obtíží Howard sráží za branku.
45:44'
Gallagher ve středním pásmu posunul na Plekance, který se dostal až do levého kruhu, ale tam v souboji s domácím obráncem přišel o puk.
45:23'
Útočný výpad domácích byl zastaven na modré čáře.
44:48'
Hraje se dlouho bez přerušení. Montreal odevzdává puk ze středního pásma a odchází střídat.
43:49'
Larkin se zjevil mezi kruhy, ale přihrávka mu šla k nohám a útočník domácích nedokázal zpracovat tak, aby mohl okamžitě pálit.
43:16'
Gallagher se snažil přihrát na střed mezi kruhy, ale puk jen proletěl na protější mantinel.
42:59'
Hra se přesunula před Howarda. Brankář domácích si v pokleku připsal další zákrok, tentokrát po střele Hudona z levého kruhu.
42:44'
Montreal se dopouští zakázaného uvolnění.
42:34'
Jensen vypálil od modré na Price. Brankář hostů vyráží.
42:15'
Red Wing se drží v útočném pásmu. Zatím se jim ale nedaří vyslat střelu na Price. Kronwallův pokus byl zablokován.
41:40'
Glendening se snažil procpat do útočného pásma, ale přišel o puk v souboji se dvěma protihráči.
41:18'
Hra je na začátku třetí třetiny hodně kouskovaná.
41:18'
Zakázané uvolnění Detroitu.
40:29'
Hokejisté Montrealu byli dvakrát v krátkém sledu přerušeni v útočných snahách kvůli postavení mimo hru.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:30.
Druhá dvacetiminutovka byla ze strany hostujícího týmu hodně povedená. Napřed mezi pátou a šestou minutou v rozmezí 43 vteřin otočili skóre Hudon se Shawem a dvě minuty před koncem zvýšil vedení Montrealu Galchenyuk. Detroit tak bude mít v závěrečné dvacetiminutovce co dělat, pokud chce přerušit šňůru pěti porážek v řadě.
40:00'
39:29'
Puk po souboji skončil na střídačce domácích. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
39:06'
Price má kotouč ve své moci a přerušuje hru.
38:36'
Detroit se v útočném pásmu dostal ke střele, ale Daley od modré na Price nevyzrál. Puk následně skončil ve středním pásmu, kde se ho domácí opět zmocnili a vymýšlí nový útok.
37:49'
Domácí počtvrté inkasují. De La Rose přihrál mezi kruhy na ALEXE GALCHENYUKA, který se pokusil tečovat prudký pas na Howarda. Brankář domácích kotouč jen vyrazil a Galchenyuk se dostal k další střele, kterou už zvedl pod horní tyčku a dostal ji za Howardova záda. Asistence: Paul Byron, Jacob De La Rose.
37:24'
Domácí se pokusili o rychlou přihrávku skrz střední pásmo, ale puk nebyl ani protečován a akce končí zakázaným uvolněním.
37:12'
Pacioretty se už hnal přes útočnou modrou, ale přišel o puk.
36:38'
Nepovedená rozehrávka Montrealu znamená zakázané uvolnění.
36:30'
Puk končí v hledišti a hra je přerušena.
36:15'
Hra se přesunula před Priceho, rychlý kontr zakončil střelou od levého mantinelu Booth. Letící puk chytil Price do lapačky a přerušil hru.
35:15'
Canadiens rychle přešli z vlastního pásma do útočné třetiny, Howard ale střelu Galchenyuka z levého kruhu bez problémů srazil za branku.
35:02'
Teď už nepovedená přihrávka na straně Montrealu ústí v zakázané uvolnění.
34:28'
Hosté sice neuspěli s nahozeným pukem, ale ten se na jejich hokejky rychle vrací.
33:47'
Postavení hru přerušuje rodící se útok Montrealu.
33:16'
Price musel z branky, ale odpálil puk před rychle se blížícím soupeřem. Podařilo se mu to.
32:47'
Detroit hraje v plném počtu.
32:38'
Canadiens se ke střele nedostali a domácí na konci oslabení vyváží puk.
31:59'
Larkin zablokoval střelu od modré a domácí posléze vyhazují kotouč.
31:18'
Domácí dostali puk do středního pásma.
31:06'
Howard musel odolávat velkému náporu soupeře, puk ale ani nadvakrát za svá záda nepustil a další střelu zablokoval obránce před ním.
30:47'
Bude se vylučovat. Dvě minuty si odsedí domácí Kronwall za podražení a Montreal si zahraje přesilovku.
30:30'
Nepovedená rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění i na druhé straně.
30:11'
29:50'
Do obrovské šance se dostal před Pricem Nyquist, který srazil vysoké nahození Greena od modré a brankář Montrealu měl plné ruce práce, aby stihl na změnu směru letícího puku zareagovat. Nyquist se poté tlačil ještě k dorážce, k té ho ale hostující obrana nepustila.
29:04'
To změnil až zákrok lapačkou Jimmyho Howarda. Komerční pauza.
28:25'
Hraje se dlouho bez přerušení.
27:21'
Do zajímavé střelecké pozice se dostal Gallagher, ale z blízkosti jen minul Howardovu klec.
26:59'
Benn se vrhnul do střely Kronwalla, která neprošla na Price.
26:19'
Howard si poradil se střelou De La Rose, který se dostal těsně před brankoviště.
25:29'
Hosté v rozmezí 43 sekund otáčí skóre! ANDREW SHAW se mezi kruhy dočkal pobídky a svou střelu poslal za Howardova záda. Asistence: Phillip Danault.
24:46'
CHARLES HUDON dosáhl na odražený puk, který před brankoviště zavezl Gallagher, ale jeho zakončení skončilo jen ve změti bruslí. Odražený kotouč se doklouzal právě k Hudonovi, který měl před sebou prádnou branku. Asistence: Tomáš Plekanec, Brendan Gallagher.
23:35'
Byron s pukem bleskově přebruslil celé hřiště, jeho střelu z mezikruží ukryl Howard ve výstroji.
23:27'
Price toho moc neviděl, ale letící puk se mu podařilo vyrazit.
22:46'
Kotouč po jednom ze soubojů vyletěl mezi diváky.
22:29'
Montreal je v plném počtu.
22:01'
Nielsen se protlačil skrz změť těl před brankovištěm až k puku a poslal ho na Price, ten předvedl pohotový zákrok.
21:25'
Puk byl odpálen až k Howardovi.
20:58'
Hosté se osvobozují.
20:42'
Price skončil ve snaze o zákrok na ledě, puk ale proletěl mimo ohrožení.
20:29'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Charles Hudon – 2 min., nedovolené bránění).
20:15'
Kotouč končí v ochranné síti.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:34.
Red Wings v první třetině jednoznačně přestříleli své soupeře 13-6, do zápasu ovšem vstoupili naopak inkasovanou brankou v oslabení. Na trefu Gallaghera z páté minuty však dokázali rychle odpovědět krásnou trefou Manthy o minutu později a v 16. minutě se sami ujali vedení po přesilovkové trefě Tatara.
20:00'
19:46'
Ale ne na dlouho, jsou opět na puku.
19:33'
Domácí na zadním mantinelu nevybojovali puk a musí se vracet do obrany.
19:01'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:28'
Po chybě hostů v rozehrávce se Detroit dostal zadarmo k puku v útočném pásmu, ale rodící se akce byla zastavena nepřesnou přihrávkou.
17:45'
Montreal se sice dostal do útočného pásma, ale nedokázal se odpoutat od mantinelu. O puk nakonec přišel.
17:04'
Po přerušení hry se bude vhazovat před Howardem.
16:23'
Booth nadvakrát byl zastaven Pricem.
15:43'
Domácí využívají přesilovku! TOMÁŠ TATAR si vyměnil v levém kruhu pro vhazování puk s Nyquistem a pak poslal svou střelu pod horní tyčku nad rameno Careyho Price. Brankář Montrealu navíc vůbec nic neviděl, kvůli clonícímu protihráči. Proti střele byl bezmocný. Asistence: Gustav Nyquist, Niklas Kronwall.
15:21'
Price rozhodně neměl puk pod kontrolou. K jeho štěstí ale kotouč proklouzal mimo ohrožení.
15:13'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jacob de La Rose – 2 min., držení protihráče).
15:08'
Red Wings se dopouští zakázaného uvolnění.
14:59'
Domácí na vlastním zadním mantinelu přišli o kotouč a pustili soupeře do krátké kombinace, na jejímž konci však byla nepřesná střela.
14:41'
Po přerušení hry přichází komerční přestávka.
13:41'
Zetterbeg se před brankou dostal k zakončení, na Price ale nevyzrál.
13:18'
Do brejku vyrazili dva hráči Red Wings, Glendening dostal na levé křídlo přihrávku, ale ani nadvakrát nedokázal překonat Price, který se roztáhl v brankovišti. První střelu vyrazil vedle sebe a dorážku Glendening dostatečně nepřizvedl.
13:00'
Hosté jsou v plném počtu.
12:40'
A další brejk! Domácí se ale ani tentokrát nedokázali prosadit, ač jeli ve dvou proti jednomu.
11:51'
Detroit se opět hnal do velmi zajímavé šance v oslabení! Glendening přihrál na levou stranu na Larkina, kterého ale Price vybruslil a útočník domácích musel zajet za branku. Jeho zpětná přihrávka před brankoviště neprošla.
11:23'
Red Wings se daří vyhodit přes všechny čáry.
11:00'
Hosté si zahrají přesilovou hru. Zetterberg poslal kotouč přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.
10:42'
Howard sice vyrazil střelu Byronea, ale neveděl, kde je puk. Ten zpoza branky zkusil nahodit před brankoviště De La Rose, ale tam se ho zmocnil jeden z obránců.
10:00'
Nahozený puk do útočného pásma sbírá na zadním mantinelu Howard, který rozehrává přes dojíždějící protihráče.
09:44'
Hra se přesunula před Price, jenž sebral nahozený puk od modré z hokejky Ouelleta a přerušil hru. Komerční přestávka.
09:15'
Hraje se dlouho bez přerušení. O něco aktivnější je Montreal, který ale ze svých postavení v útočném pásmu nic nevytěžil.
08:32'
Kotouč se dostal na modrou čáru na číhajícího Benna, jeho ránu ale Howard zlikvidoval.
08:22'
Ve sprinterském souboji za pukem byl rychlejší jeden z hostujících hráčů, který dojel puk na zadním mantinelu.
07:13'
Hosté hrají v plném počtu.
06:37'
Kronwallova rána od modré na brankáře hostí neprošla. Odražený puk se dostal k Tatarovi, ale ani jeho zakončení se neujalo.
06:08'
Montreal vyhazuje.
06:03'
Nielsenovu střelu přibrzdil svým blokem Alzner a Price pro jistotu kryje puk pod lapačkou.
05:23'
Bude se vylučovat na straně Montrealu. Phillip Danaul si jde odsedět dvě minuty za hru vysokou holí.
05:14'
A je vyrovnáno! Úspěšným střelcem domácích je ANTHONY MANTHA, který se ke střele dostal z hodně ostrého úhlu, přizvedl puk nad rameno Price a dosáhl parádní branky. Asistence: Xavier Ouellet.
04:10'
Gól prakticky z ničeho! Montreal se v přesilovce dlouho nemohl dostat do útočného pásma, ale když se mu to podařilo, vytěžili z toho hráči kanadského týmu maximum. Skvělou práci před brankovištěm odvedl BRANDON GALLAGHER, který tečoval střelu Paciorettyho a puk, který změnil směr, zapadl za záda bezmocného Howarda. Asistence: Max Pacioretty, Daniel Carr.
03:58'
Kotouč po vhazování letí opět přes všechny čáry.
03:50'
Canadiens se marně snaží dostat do útočného pásma. Jejich poslední pokus zastavilo postavení mimo hru.
03:08'
Detroit se v oslabení hnal do přečíslení dva na jednoho, útočící dvojice byla navíc ještě doplněna jedním ze spoluhráčů, ale Larkin své prudké zakončení poslal jen na zadní mantinel!
02:33'
Domácí se zkraje oslabení osvobodili a na útočné modré se dokonce dostal jeden z bránící čtveřice ke střele. Price vyráží.
02:12'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Luke Glendening – 2 min., hákování).
01:31'
De La Roseho zakončení skončilo mimo tři tyče.
00:49'
Do rychlého kontru se hnali Abdelkader s Helmem, ale těsně za útočnou modrou ztratili puk.
00:29'
Domácí se po nepovedené rozehrávce dopouští zakázaného uvolnění.
00:01'

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Green, Ericsson, Jensen, Kronwall (A), Ouellet, Daley – Mantha, D. Larkin, Tatar – Booth, Zetterberg (C), Nyquist – Abdelkader (A), Nielsen, Helm – Athanasiou, Glendening.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Alzner, Petry, Jo. Benn, Mete, Schlemko, Jeřábek – Galchenyuk, Danault, Byron – Pacioretty (C), Plekanec (A), A. Shaw – Hudon, Carr, Gallagher (A) – Deslauriers, J. de La Rose, Froese.

Rozhodčí: Jackson, Nicholson – Miller, Nowak.
Souboj Detroitu Red Wings a Montrealu Canadiens přinese fanouškům zámořského hokeje skutečnou hokejovou lahůdku. Oba týmy v této sezoně prozatím ani zdaleka nenaplňují svůj potenciál, a zatímco Montreal se v posledních zápasech zvedá, Detroit zatěžuje pětizápasová šňůra porážek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.