NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Ottawa - 31. března 2018   20:00

Detroit
Detroit
24:20' D. Larkin (Mantha, Jensen) • 44:23' Athanasiou (Svečnikov, Kronwall)
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Ottawa
Ottawa
Detroit
Howard (Coreau) – Ericsson, Daley, DeKeyser, Jensen, Kronwall (A), Hicketts – Bertuzzi, Zetterberg (C), Nyquist – Helm, D. Larkin, Mantha – Abdelkader (A), Nielsen, Athanasiou – Svečnikov, Glendening, Frk.
Romaško, Furlatt – Brisebois, Shewchyk
Little Caesars Arena, Detroit
Ottawa
Condon (C. Anderson) – Chabot, E. Karlsson (C), Borowiecki, Ceci, Wolanin, Claesson – Dzingel, Duchene (A), B. Ryan – Pyatt, Pageau, Hoffman – White, Z. Smith (A), Pääjärvi – M. McCormick, Chlapík, Burrows.

U dalšího zápasu nejprestižnější hokejové ligy světa se s vámi loučí Daniel Juráš, přeji vám dobrou noc a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou.

3. Andreas Athanasious (DET) – 1+0
Detroit byl dnes jednoznačně lepším týmem, dokazoval to herně v každé třetině. Největší slabinou dnešního utkání, a to na obou stranách, byly přesilové hry, ze kterých se neprosadil ani jeden z týmů. U hostů se dokonce občas stávalo, že se nedokázali propracovat ani ke střele. I díky tomuto faktu se nakonec hostujícímu celku nepodařilo vstřelit ani jeden gól, z čehož je jasné, že vyhrát nemohli. Naopak jejich soupeři se poštěstilo dvakrát a díky tomu vítězí v dnešním utkání v poměru 2:0. Nutné je vyzvednout také výkony obou brankářů, kteří dnes chytali skvěle. Dovolím si tvrdit, že oba jsou aspiranti na ocenění hvězda zápasu.
V posledních čtyřech minutách Red Wings pouze kontrolovali stav utkání, díky přesilové hře v závěru se jejich soupeř nedostal téměř k ničemu.
Omlouváme se za technický výpadek, zápas skončil se skóre 2:0.
58:19'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Bobby Ryan – 2 min., sekání).
55:20'
Domácí drží puk na svých hokejkách a soupeř místy neví, co dělat. Detroit jsou dnes jednoznačně lepším týmem.
54:02'
A nyní to byl Ericsson, který se snažil provětrat Condona, tuto střelu ale zablokoval Ceci.
53:35'
Chvíli po něm se ke střele dostal také Athanasiou, ten ale mířil pouze do ochranné sítě.
53:20'
V obrosvké šanci se ocitl Darren Helm, který jel sám na Condona, ten jej ale skvěle vychytal.
52:40'
52:25'
Přesilová hra se blíží ke konci.
52:10'
Až teď, konečně, se ke střele dostal jeden z hráčů v červeném, Condon ale jehu střelu pokryl na jedničku.
51:40'
Red Wings ale také v přesilové hře nepředvádějí žádné zázraky, zatím se nedostali ani na dostřel.
51:00'
Hned po vzazování získávají puk Senátoři a vyhazují daleko za modrou čáru.
50:50'
Nyní si opět po dlouhé době zahrají přesilovku zase domácí, uvidíme, jak s touto výhodou naloží.
50:45'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 2 min., držení).
50:30'
Rozhodčí ponechávají výhodu, signalizují ale, že při nejbližší příležitosti se bude vylučovat.
50:10'
Hosté nevyužívají další přesilovou hru, tentokrát se ale alespoň udrželi v útočném pásmu a vyslali jednu nebezpečnou střelu.
50:00'
49:20'
Až nyní, Howard měl zastřený výhled, i přesto si ale skvěle poradil!
48:40'
Zatím to ale nijak extra nevypadá, Ottawa se ke střele ještě vůbec nedostala.
48:00'
Další přesilová hra a další příležitost na gól. Uvidíme, jak si hosté povedou tentokrát.
47:50'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jevgenij Svečnikov – 2 min., sekání).
47:30'
Puk je v ochranné síti, vhazovat se bude před Howardem.
47:20'
Kronwall měl velmi dobrou střeleckou pozici, hůl ale neposlal proti puku ideálně a jeho pokus letí nad bránu.
46:40'
Darren Helm to opět zkoušel na Condona, ten se ale na hruškách nachytat nenechal.
46:10'
Ofsajd Detroitu, následuje komerční přestávka.
45:50'
Tak ještě ne, komerční přestávku uvidíme po dalším přerušení.
45:50'
Puk se opět dostal na střídačku, což znamená, že následovat bude komerční přestávka.
45:09'
Bertuzzi pálil z dobré pozice, jeho pokus ale skončil pouze v ochranné síti. Tečován nebyl.
44:23'
Detroit právě vstřelil branku!
Po buli se dokázal nejlépe zorienotvat ANDREAS ATHANASIOU, který posílá Detroit do dvoubrankového vedení. Asistence: Jevgenij Svečnikov a Niklas Kronwall.
43:50'
Iceing, vhazovat se bude před Condonem.
43:20'
To se jim ale stále nedaří, teď se neúspěšně o střelu pokoušel Daren Helm.
42:30'
Hosté se usadili v útočném pásmu a snaží se najít skulinku mezi Howardovými betony.
42:10'
Domácí hráč se dopouští zbytečného prohřešku a daruje tak Ottawě zadarmo další přesilovku.
41:55'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Andreas Athanasiou – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
41:30'
Eriksen se zmocnil kotouče a hned jej přesně rozehrál na jednoho ze spoluhráčů.
40:54'
Henrik Zetterbeg napřáhl k ráně zápěstím, jeho pokus ale výborně vychytal Condon.
40:35'
Třetí dějství začíná iceingem, vzazovat se bude před Condonem.
40:01'
Druhá perioda nabídla podobnou hru jako třetina první, narozdíl od ní jsem se ale dočkali gólu. Pěknou souhru dokázal využít Larkin, díky jenhož práci se Detroit ujímá vedení a po druhé třetině má jednogólový náskok. Sledujte s námi další průběh tohoto zápasu, závěrečná třetina začne přibližně v 21:58.
40:00'
39:50'
To se jim už ale nejspíše nepodaří.
39:30'
Colin White vyhrál buly, Ottawa ještě zkusí v posledních vteřinách provětrat Howarda.
39:01'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:50'
Pyatt poslal střelu na Howarda, ta ale nebyla nijak nebezpečná. Blíží se konec druhého dějství.
38:10'
Zetterberg byl u hrazení atakován dvěma hráči, v těžké situaci si ale dobře poradil a rozehrál puk na modrou čáru.
37:30'
V souboji u mantinelu nakonec získal puk Smith, za malý okamžik jej ale nepřesně přihrál.
37:10'
Dlouhé vyhození domácích, iceing se ale nepíská.
36:50'
Ottawští promrhali další početní výhodu, tentokrát byla jejich souhra opět velmi špantá. Nehrají dnes dobrý hokej.
36:30'
36:10'
Až teď, DeKeyser ale střelu Chabota bez problémů zablokoval. Přesilovka se blíží ke svému konci.
35:30'
Polovina přesilové hry je pryč, Senátoři stále nevystřelili na Howarda.
35:00'
První půlminutu jim ale zabralo, aby se vůbec dostali do útočného pásma.
34:30'
Ottawa si zahraje další přesiovku, uvidíme, jestli se jim konečně podaří vstřelit gól.
34:30'
Komerční přestávka.
34:25'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Joe Hicketts – 2 min., sekání).
34:00'
Hraje se ze strany na stranu, žádný z týmu si ale nemůže vypracovat pořádnou šanci.
33:10'
Red Wings vyhodili daleko za modrou, puk byl ale tečovaný, iceing se pískat nebude.
32:50'
Hosté se sice dokázali znovu dostat na dostřel Howarda, domácí obránci ale plní svůj úkol na výbornou.
32:10'
Condon si připisuje další zákrok, tentokát za střelu proti Kronwallovi.
31:40'
Hosté se usadili v útočném pásmu, zatím se jim ale nedaří dostat ke střele.
31:00'
Po vzahování na modré čáře se k puku dostal Detroit, ten o něj ale hned přišel.
30:50'
Vysoká hůl, následuje komerční přestávka.
30:20'
Hra se hned přesunula na opačnou stranu kluziště, kde si pro střelu došel Hoffman, tomu se ale do dělovky postavil bránící Svečinkov.
29:50'
Chabot prověřil připravenost Howarda, ten nepřipustil žádné komplikace.
29:40'
Zetterberg prohrál buly a Ottawa se rychle přesunuje do útočného pásma.
29:10'
Naposledy to byl Henrik Zetterberg, který se pokoušel o jeho překonání.
28:40'
Detroit hraje v útočném pásmu a sype na Condona jednu střelu za druhou.
27:50'
Condon držel za bránou dlouho puk a váhal s vyhozením, málem to ani nestihl, před dojíždějícím soupeřem to stihl jen o fous.
27:00'
Nielsen byl úspěšnější při vhazování a Detorit se díky jeho práci může pokusit vytvořit další akci.
26:40'
Střely na bránu: 11 – 12.
26:20'
Karlsson znovu střílel na bránu, tentokrát byl ale jeho pokus zablokován. Puk po další akci končí na střídačkách a následuje krátká komerční přestávka.
25:40'
Za Ottawu to teď na sebe vzal Karlsson, ten byl ale vychytán Howardem.
25:10'
Mantha se řítil do další velké šance, v této chvíli se ale opět předvedl skvělý Condon.
24:45'
V utkání konečně padla první banka, uvidíme, jak moc to rozproudí tempo hry.
24:20'
Autorem branky je DYLAN LARKIN, který dokázal do prázdné brány doklepnout střelu Manthy, který se dostal k puku téměř zadarmo u pravého mantinelu. Asistence: Anthony Mantha a Nick Jensen.
24:00'
Na druhé straně se snažil o zakončení Wolanin, branku ale netrefil.
23:30'
Athanasious střílel zápěstím proti Condonovi, ten se ale výborně složil a nepřipustil žádné problémy.
22:40'
Vysoká hůl, hosté v plném počtu.
22:30'
Puk je v síti, vhazovat se bude opět před Condonem.
22:00'
Až nyní, tento pokus ale Condona nemohl nijak ohrozit. Ten i přesto puk drží a vzahovat se bude před jeho svatyní.
21:40'
Domácí okupují útočné pásmo, ke střele se ale zatím nedostali.
20:55'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Jean-Gabriel Pageau – 2 min., vysoká hůl).
20:55'
Bude se vylučovat.
20:50'
Na druhé straně se ke střele dopracoval Borowiecki, jeho pokus ale byl zablokován.
20:30'
Jejich akce ale zakončením neskončila, byli puku zbaveni.
20:20'
Detroit vyhrál buly a žene se na Condona.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 21:03.
První dějství nenabídlo žádný akční hokej, žádný z týmů si nevypracoval vyloženou šanci. Ottawa několikrát vystřelila na Howarda, ten ale všechno spolehlivě zlikvidoval, a proto je stav po první třetině nerozhodný – 0:0.
20:00'
19:20'
Puk je opět na střídačkách, vhazovat se bude ve středu kluziště.
19:01'
Běží poslední minuta první periody.
18:30'
Ottawa drželi puk příliš dlouho v obranném pásmu a při tomto střídání už toho moc nestihnout.
17:45'
Je odpískána vysoká hůl, vhazovat se bude před Condonem.
17:30'
Na druhé straně se dalším dobrý zákrokem předvedl Timmy Howad, Mike Hoffman se snažil marně.
17:10'
Martin Frk zablokoval střelu Chabota a Detorit gól z této akce nedá.
16:20'
Domácí nedokázali s pukem přebruslit za modrou čáru a předávají jej soupeři. Red Wings odjíždejí střídat.
15:30'
Kotouč se dostal za bránu Detoritu, kde si jej pohodlně sebrali jeho hráči a tvoří další akci.
14:55'
Puk se dostal na střídačku, před tím, než bude opět uveden do hry, následuje komerční pauza.
14:45'
První třetina je stále bez gólové šance, nyní střílel Mantha až za ochrannou síť.
14:20'
Jonathan Ericsson zablokoval střelu Chabota, výborná práce v obranné činnosti hostů.
13:50'
Hosté se ještě pokoušeli vystřelit, pokus Ryana byl zablokován.
13:20'
12:50'
Detorit vyhazuje a vypadá to, že tuto přesilovku v pohodě přečká.
12:20'
Běží druhá polovina přesilové hry, Ottawa ještě nevystřelila na bránu.
11:35'
Senators kombinují v útočném pásmu a snaží se najít cestu k překonání Howarda.
11:20'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Nick Jensen – 2 min., nedovolené bránění).
11:20'
11:10'
Výborná střela z hokejky Burrowse pořádně prověřila Howarda, ten si ale poradil.
10:20'
Detroit se dostal po kombinaci v útočném pásmu ke střele, ta ale letí mimo branku.
10:00'
Jimmy Howard lapil další střelu, drží ji v rukavici a ještě před tím, než bude hra pokračovat před jeho brankou, následuje komerční přestávka.
09:30'
Ottawa ztratila puk na své modré čáře a pustila Detroit do přečíslení, domácí si ale nedokázali přesně nahrát.
08:40'
Athanasiou střílel příklepem na Condona, ten ale puk vyráží před sebe, kde byli připraveni jeho spoluhráči.
08:20'
Larkin byl na buly neúspěšný, jeho tým bude muset bránit.
08:00'
Iceing Red Wings a následuje komerční přestávka.
07:45'
07:30'
Do konce přesilovky zbývá několik vteřin, přichází další střela. Paajarvi si ale s Howardem neporadil.
07:10'
Velká šance! Detorit se řítil v oslabení dva na jednoho, této výhody ale nedokázali využít!
06:30'
Přichází první střela, Duchene ale trefuje pouze připraveného Howarda.
06:00'
Přesilovou hru si zahrají také hosté z Ottawy.
05:40'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Andreas Athanasiou – 2 min., hákování).
05:10'
Max McCormick poslal tvrdou střelu zápěstím na Howarda, ten si s ní poradil bez problémů.
04:36'
03:50'
Vypadá to, že přesilovka zůstane nevyužita, Detroit se nedostal ani ke střele.
03:01'
Red Wings kombinují v přesilové hře v útočném pásmu, větší tlak se jim ale vyvíjet nedaří.
02:36'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mike Hoffman – 2 min., držení hole).
02:20'
Glendening byl úspěšný na buly a Detorit se znovu snažní dostat k bráně Senátorů.
01:45'
Iceing ze strany Detroitu, hra je přerušena.
01:30'
Red Wings během svého střídání nic nevymysleli, vyhazují puk a odjíždějí na sřídačku.
00:57'
Puk je v síti, vhazovat se bude před Howardem.
00:41'
Matt Duchene byl na buly úspěšný, hned se ale bude ze stejného místa vhazovat znovu.
00:31'
Detorit se dostal do šanci hned po úvodní buly, Condon si puk s klidem pokryl.
00:01'
Pokud se podíváme podrobně na poslední vzájemné zápasy, uvidíme, že z posledních pěti utkání došla hra třikrát do prodloužení nebo do nájezdů, a dvakrát vyhrála Ottawa – jinak řečeno – v posledních pěti střetnutích Ottawa v základní hrací době ani jednou neprohrála.
Ottawa Senators
Hostující tým je na tom ještě hůře, než jejich soupeř, protože s pětašedesáti body se nacházejí na předposlední příčce východní divize. Nedávno se jim taktéž podařilo zlomit jinou hrozivou sérii, kdy prohráli v základní hrací době šest utkání v řadě. Naposledy ale dotáhli utkání proti Floridě až do prodloužení, ve kterém nakonec zvítězili. Na hostujících ledech ale prohráli poslední dvě utkání, a to proti Carolině a Columbusu. Uvidíme, jestli se jim podaří navázat na úspěšný minulý zápas, nebo budou dále pokračovat v mizerných výsledcích.