NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Anaheim - 22. prosince 2017   01:00

Islanders
Islanders
25:39' Barzal (Jo. Bailey, Tavares) • 36:59' Tavares (Jo. Bailey, Barzal) • 45:44' Tavares (Jo. Bailey, Leddy) • 47:52' Leddy (Eberle, Mayfield)
4:5
(0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)
Anaheim
Anaheim
08:09' H. Lindholm  (Cogliano, Getzlaf) • 10:06' O. Kaše  (N. Ritchie, Manson) • 32:36' H. Lindholm  (Getzlaf) • 58:45' Rakell  (Montour, Getzlaf) • 64:03' H. Lindholm  (Getzlaf, O. Kaše)
Islanders
Rooney, Hebert – Devorski, Murray
Barclays Center, New York
Anaheim
R. Miller (Gibson) – Manson, H. Lindholm, Bieksa, Fowler, Welinski, Beauchemin, Montour (A) – Rakell, Getzlaf (C), N. Ritchie (A) – Silfverberg, Henrique, Cogliano – O. Kaše, Vermette, Roy – L. Shaw, D. Grant, Wagner.

3. Ryan Getzlaf0+4
Zápas který nám přinesl spousty zvratů je u konce. Po první třetině kdy hosté z Anaheimu byli jasně lepším týmem se domácímu Islanders podařilo zápas otočit, aby nakonec došlo k vyrovnání těsně před koncem třetí třetiny, když se trefil Rakell. V prodloužení měl velkou šanci Barzal, ale bohužel pro domácí se jeho skoro samostatný nájezd neuchytil a na druhé straně tak ukončil zápas svým hattrickem Lindholm. Tímto se s vámi loučím a bude se těšit u dalších utkání.
64:03'
Anaheim právě vstřelil branku!
Máme dobojováno. Trojice Anaheimu předvedla pěknou akci, kterou zakončil HAMPUS LINDHOLM přesnou střelou díky které prostřelil brankáře Haláka a rozhoduje zápas ve prospěch hostí. Asistence: Ryan Getzlaf a Ondřej Kaše.
63:55'
Před brankou se ocitl Getzlaf, ale svým bekhendovým pokusem halákovu branku minul.
63:07'
O kombinaci se pokouší Tavares s Eberlem, ale nakonec Tavares v poslední chvíli upadl.
62:44'
Samostatnou akci předvádí Barzal, který přejel celé hřiště a natlačil se až před Millera, kde ho zastavil Silfverberg na poslední chvíli.
62:34'
Do ofsajdu se dostal Getzlaf.
61:54'
Při hře 3 na 3 je na ledě spousty místa a spousta času držet puk. Přesně to teď praktikují domácí hráči.
61:45'
Domácí chtějí zvítězit již v prodloužení, ale Jordan Eberle vyslal nepřesnou přihrávku před branku hostí.
61:14'
O první střelu prodloužení se postaral Leddy. Brankář Miller byl však připraven.
60:15'
První vhazování v prodloužení ukořistili hráči Islanders.
60:01'
Třetí třetina skončila stejně jako třetina číslo dvě. Domácí zvítězili 2:1 což znamená vyrovnaný výsledek a pokračovaní zápasu v prodloužení, které začne za malou chvíli.
60:00'
59:40'
Oba celky s smířili s prodloužením a nikam se neženou.
59:20'
Miller přikryl kotouč po dlouhé přihrávce na najíždějícího Eberleho.
58:45'
Autorem branky je RICKARD RAKELL který se ocitl sám před brankářem a střelou po ledě k pravé tyči dokázal zápas vyrovnat a nejspíše dostat až do prodloužení. Asistence: Brandon Montour a Ryan Getzlaf.
57:59'
Vhazování vyhrál Cizikas a domácí drží kotouč ve středním pásmu.
57:35'
Jason Chimera svedl bruslařský souboj s Lindholmem, který prohrál a píská se Icing. Vhazovat budeme před Halákem.
57:14'
Domácí znovu jen posunuli kotouč do útočného pásma a odjeli střídat.
56:26'
Do ofsajdu se dostal Lee, ale pro domácí to jsou další vteřinky, které uspořili na útočné polovině.
56:04'
Jaroslav Halák se rozchytal ke skvělým výkonům a připsal si 38 zákrok v zápase.
55:21'
Islanders často jen posune kotouč do středního pásma. Po jednom takovém posunutí musí akci až od své brány rozjíždět Lindholm.
55:03'
Po střele Getzlafa přerušuje Jaroslav Halák hru.
54:16'
Boj v pravém rohu kluziště ve kterém nakonec vítězí Boychuk a posouvá kotouč do středního pásma.
54:03'
Pokračovat budeme po komerční přestávce.
54:03'
Jaroslav Halák si připisuje 33 zákrok po střele od modré, kterou vyslal kdo jiný než Lindholm.
53:50'
Na střely je to aktuálně 24:34. Vhazuje se před brankou hostí.
53:37'
Nepřesnou střelu vyslal Tavares.
53:25'
Ofsajd Anaheimu.
53:10'
U puku jsou domácí. Toto je přesně to co si přejí hrát co nejdále od své branky.
52:52'
Ryan Milller nastoupil v NHL ke 306 zápasům. Bude ten dnešní pro něj vítězný?
52:27'
Halák vychytal i střelecký pokus od Shawa a svým přehledem nedopustil dorážku Granta.
52:18'
Na druhé straně zkoušel bránu trefit Jason Chimera, ale bohužel pro něj se mu to nepodařilo.
52:10'
Silfverberg prozkoušel brankáře Haláka opravdu zblízka, ale svou prudkou střelou ho trefil přesně do lapačky.
51:30'
Icing Islanders.
51:20'
O střelecký pokus se pokusil Mayfield, ale trefuje jen dobře postaveného Fowlera.
50:55'
Boj v rohu kluziště vyhrál Chimera a New York drží puk na svých hokejkách.
50:45'
Na střely stále vedou hosté. Tentokrát 32:22.
50:36'
Ostrá rána od modré čáry, kterou vyslal Leddy končí v náručích brankáře Millera. Po komerční přestávce budeme pokračovat.
49:59'
Role se obrátili. Nyní musí hru otevřít Anaheim a domácím stačí jen bránit.
49:15'
Do úniku se málem dostal Barzal, ale nedokázal si zpracovat přihrávku na modré čáře.
48:57'
Další střela Rakella na kterou Halák dobře viděl a také ji s jistotou pokryl.
48:53'
Velice dobrý zákrok Jaroslava Haláka a vhazovat se bude před domácí brankou.
47:52'
Islanders právě vstřelili branku!
Domácí aréna bouří. Skóre je otočené. Do střely se dostal Eberle, ale jeho pokus brankář Miller dokázal vyrazit pouze před sebe kde číhal NICK LEDDY a branka byla na světě.Asistence: Jordan Eberle a Scott Mayfield.
47:38'
Icing Anaheimu.
47:28'
Branka se podařila ohrozit také Boychukovi. Ryan Miller však prokázal dobrý postřeh a puk přikryl do své výzbroje.
46:30'
Domácí hráči se do toho opírají a chtějí potvrdit pověst o špatných třetích třetinách Anaheimu. Do další střely se dostal Chimera, ale brankář Miller nemusel zasahovat.
45:44'
JOHN TAVARES a jeho další branka v zápase. Po střílené přihrávce, kterou vyslal Bailey se domácí miláček dokázal obtočit okolo svého protihráče a skvěle umístit puk za vyjetého brankáře Millera, který čekal střelu od modré.Asistence: Josh Bailey a Nick Leddy.
45:37'
O dorážku se před brankou pokoušel Barzal, ale dostává pouze napomenutí od rozhodčího za důraz před brankou.
45:17'
Jordan Eberle trefuje prostor branky, ale přesně v tom místě stojí Miller.
44:40'
Lindholm to zkoušel znovu po buly, ale Halák si proti střele vyjel a schoval ji to lapačky.
44:28'
Podobně jako ve druhé třetině to zkoušel Lindholm, ale jeho střela byla tečovaná vysoko nad plexisklo.
44:24'
Na branku Islanders nahodil kotouč Rakell a vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Haláka.
43:58'
S pukem v útočném pásmu operuje Getzlaf, ale z rohu kluziště brankáře Haláka neohrozí.
43:10'
Krásný hit předvedl domácí obránce Leddy.
42:55'
Po úvodním tlaku kačerů je čas na to, aby se do hry dostali ostrované.
42:20'
Domácí jsou v plném počtu a přečkali tak další oslabení.
41:15'
Getzlaf znovu. Tentokrát puk z brankové čáry dostal Boychuk.
40:58'
Krátce po sobě to zkusil od modré Getzlaf a Silfverberg, ale Halák svůj tým podržel.
40:27'
Teď již elitní formace hostí kombinuje v útočném pásmu.
40:10'
Na začátku třetí třetiny pokračujeme v přesilové hře Anaheimu, ale puk po úvodním buly získal domácí celek.
40:01'
Druhá část hry nám přinesla o jednu branku více než část první. Domácím se podařilo dvakrát skórovat, ale bohužel pro ně Hampus Lindholm předvedl skvělou střelu, která Halákovi propadla pod lapačkou do branky. Třetí třetina, která začne zhruba za patnáct minut nám tak slibuje zajímavou podívanou.
40:00'
39:42'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Andrew Ladd – 2 min., vysoká hůl).
39:10'
Podobná situace jako před malou chvíli a znovu se rozhodl Silfverberg jen vystřelit.
38:50'
Do situace 2 na 1 se dostával Silfverberg společně s Henriquem, ale prvně jmenovaný se místo přihrávky rozhodl pro střelu, kterou trefil brankáře Haláka.
38:33'
Branka hostí je posunutá a bude se vhazovat v útočném pásmu ostrovanů.
38:12'
Se šancemi se roztrhl pytel. Do další se chtěl dostat Jordan Eberle, ale v poslední chvíli se rozhodl ještě přihrávat což nebyla dobrá volba.
37:27'
I na druhé straně se vytáhl brankář. Jaroslav Halák dokázal vyrazit střelu od Cogliana držadlem své hole.
37:09'
Mohlo být vyrovnáno nebýt skvělého zákroku Millera proti šanci z bezprostřední blízkosti, kterou vyslal Clutterbuck.
36:59'
JOHN TAVARES stál přesně tam kde stát měl. Domácí předvedli přesilovou kombinaci kdy domácímu leaderovi stačilo jen doklepnout do prázdné branky a snížit skóre zápasu. Asistence: Josh Bailey a Mathew Barzal.
36:49'
Po návratu Mayfielda pokračuje přesilovka domácích. Leddy tak nahodil kotouč na brankáře Millera a vybojoval vhazování v útočném pásmu.
36:25'
Znovu hrajeme 4 na 4 to je situace ze které se naposledy hosté prosadili.
36:14'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Roy – 2 min., podražení).
35:41'
V první minutě přesilovky se Anaheimu nepodařilo vystřelit.
35:00'
První vteřiny oslabení domácím vychází a daří se jim vyhodit puk z obraného pásma.
34:41'
Zbytečný zákrok posílá domácí do čtyř a Anaheim se bude snažit o navýšení náskoku.
34:41'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., krosček).
34:35'
Na střely domácí prohrávají 12:23 ale oproti první třetině se jedná o značný posun.
34:20'
O dlouhou přihrávku se pokoušel Mayfield, ale jeho spoluhráči ho nepochopili a puk skončil na zakázaném uvolnění.
33:39'
Oba týmy jsou znovu v pěti a s pukem na hokejkách Anaheim.
32:59'
Při hře 4 na 4 jsou aktivnější hosté a drží útočné pásmo.
32:36'
Rayen Getzlaf dokázal vyhrát buly přímo na svého spoluhráče jímž byl HAMPUS LINDHOLM, který udělal dva kroky a vypálil na branku, kde našel skulinu v postoji brankáře Haláka. Asistence: Ryan Getzlaf.
32:00'
Pokračujeme 4 na 4. Na ledě je více místa pro technické hráče.
31:38'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Jaroslav Halák – 2 min., hrubost). Trest odpyká Jason Chimera.
31:38'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., hrubost).
31:38'
Před Halákem se strhla bitka poté co Slovenský brankář stihl zadržet kotouč před brankovou čarou, ale Ritchie chtěl dorážet což se nelíbilo domácím obráncům a svého brankáře bránili.
31:19'
Domácí celek snížil i na střely. Aktuálně prohrává 11:18.
31:00'
Aktivní je dnes také Ondřej Kaše. Jednu branku již dnes dal a dalším střeleckým pokusem se pokoušel o další, ale tentokrát neuspěl.
30:27'
Další domácí střela tentokrát z hokejky Mayfielda.
29:35'
Hrajeme nahoru – dolů. V akci byl znovu brankář Miller, ale jeho zákrok byl lehčí než ten co proti Chimerovi.
29:00'
Na druhé straně se musel na čáře roztáhnout Halák, aby zastavil šanci hostů. Do střely se postupně dostal Rakell a Ritchie.
28:18'
Teď mohlo být vyrovnáno Leddy předložil skvělý kotouč před prázdnou branku kde číhal Jason Chimera, ale svou šanci trestuhodně zahodil a poslal jí jen do výstroje brankáře Millera. Tato střela měla být přesnější.
28:00'
Hra se vyrovnala možná i domácí jsou mírně lepším týmem.
27:35'
Následuje komerční přestávka a oba celky mohou nabrat síly na další pokračování zápasu.
27:30'
Icing Anaheim
27:15'
Druhé přesilové hře se již Anaheim dokázal ubránit.
26:10'
Po snížení stále pokračuje přesilová hra domácího celku tentokrát 5 proti 4.
25:39'
Je sníženo. Domácí předvádí akci na jeden dotek a využívají své přesily na ledě. Na konci této akce je MATHEW BARZAL. Asistence: Josh Bailey a John Tavares.
25:30'
Domácí tým má k dispozici přesilovou hru 5 proti 3 a zatím si počíná velice dobře a drží puk v útočném pásmu.
25:15'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Bieksa – 2 min., vysoká hůl).
25:05'
23:45'
Anaheim spoléhá na protiútoky, když zodpovědně brání a čeká na své šance.
23:20'
Jason Chimera vzal útočnou akci na sebe a po pravé straně se dostal až před brankáře. Jeho bekhendové zakončení, ale nemělo potřebnou razanci a brankář Anaheimu si dokázal poradit.
22:52'
Ofsajd New Yorku Islanders.
22:15'
Z ničeho nic se do puku opřel Vermette a trefil tyč Halákovi branky.
21:49'
Hickey zavezl kotouč do útočného pásma, ale společně s Baileym nedokázali vystřelit na branku.
21:22'
Pok skončil na domácí střídačce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:15'
První formace Islanders teď kačerům zavařila. Tlak zakončil další střelou znovu Boychuk, ale ani tentokrát nedokázal najít skulinu v postoji brankáře Millera.
20:58'
Od modré čáry to vyzkoušel Boychuk, ale bez úspěchu.
20:27'
Joh Tavares nám předvedl své baseballové umění, když před Millerem zakončil svou šanci ze vzduchu. Bohužel pro něj jen doprostřed branky.
20:08'
Ve druhé třetině je na úvodním buly úspěšnější Anaheim.
20:01'
První třetina je u konce. Hosté se ujali vedení po brankách Cogliana a českého zástupce Kašeho. Toto vedení je zasloužené, když své hostitele přestříleli 11:5. Domácí se probrali ke konci zápasu, kdy se jim podařila nastřelit tyč Millerovi branky. Zvu vás na druhou třetinu, která začne zhruba za patnáct minut.
20:00'
19:53'
Poslední střelu v první třetině vyšle na Haláka hostující Getzlaf, ale je to jen nepřesný pokus, který brankáři ze Slovenska problémy neudělá.
19:20'
První třetina se očividně dohraje ve středním pásmu, kde hosté skvěle brání a nechtějí si třetinu zkomplikovat obdrženou brankou.
19:00'
Minuta do konce první třetiny.
18:29'
Jubilejní desátý střelecký pokus posílá na domácí branku Bieksa, ale trefuje pouze prostředek branky a dobře postaveného brankáře Haláka.
17:54'
Druhá tyč v krátkém časovém rozmezí. Tentokrát jí trefuje Lee. Domácí mají na konci první třetiny smůlu.
17:12'
Hostující Ritchie je dnes aktivní a pokusil se založit další útok po kterém se píská zakázané uvolnění.
16:36'
Velká šance na snížení přišla na domácí straně. Útok 2 na 1 zakončoval Hickey, ale svou střelu opřel pouze do pravé tyče Millerovi branky.
16:10'
Další postavení mimo hru od domácího týmu. Přechod do útoku vázne.
15:09'
Jaroslava Halák se začíná pomalu rozchytávat. Teď se vytáhl proti střele Shawa.
14:49'
Puk je znovu mimo kluziště a vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:33'
Hra se vyrovnává, ale stále jsou střelecky aktivnější hosté. Brankář Halák je prozkoušen Royem, ale bez úspěchu.
14:05'
Postavení mimo hru na domácí straně.
13:54'
Na podruhé to John Tavares zvládl lépe a prověřil brankáře hostí Millera, který jistým zákrokem zabránil cestě puku do sítě.
13:48'
Podobně si na druhé straně počínal Tavares, který také nedokázal seřídit výšku své střely.
13:29'
Do protiútoku se dostával Silfverberg, který dokonce vystřelil, ale svou střelu příliš zvedl a poslal jí do sítě nad brankou.
13:26'
Do šance se zkoušel dostat Pelech, ale nedokázal přejít modrou čáru a musí se rychle vracet.
13:05'
Icing New York Islanders.
12:39'
Hosté nechtějí dopustit komplikace a drží kotouč v rohu útočného pásma.
12:39'
Následuje komerční přestávka a čas na oddych pro obě družstva.
12:38'
Islanders se snaží hru vyrovnat a střílí ze všech pozic. Z pravé strany to zkoušel Nelson.
12:15'
Na druhé straně kluziště se vedení pokusil navýšit Fowler, který svým přízemním pokusem branku minul.
11:34'
Pulock to v tomto střídání zkouší i podruhé, ale ani tentokrát neuspěl.
11:14'
Miller předvádí moc pěkný zákrok proti Pulockovi a drží dvoubrankové vedení pro kačery z Anaheimu.
10:53'
Tlak hostí nepolevuje. Další nadějný pokus, který musel Halák řešit vyslal na branku Ryan Getzlaf.
10:30'
Anaheim se dostal do dvoubrankového vedení a je výrazně lepším týmem.
10:06'
Druhá branka je jako přes kopírák té první. Akce na levé straně kluziště a skvělá přihrávka před branku, kde stojí čech ONDŘEJ KAŠE, který již nemá složitou úlohu na zvýšení skóre. Asistence: Nick Ritchie a Josh Manson.
08:09'
Velkou zásluhu na první brance má hlavně Getzlaf, který po levé straně hřiště zatáhl kotouč a předložil prakticky do prázdné svému spoluhráči a HAMPUS LINDHOLM. Asistence: Andrew Cogliano a Ryan Getzlaf.
07:34'
Do úniku se dostával Barzal, ale selhal se svou finální přihrávkou, kterou poslal jen na hokejku Getzlafa.
06:34'
05:55'
Další střelu na Haláka vyslal Ritchie.
04:36'
Hostující celek je aktivnější. Do dalších střeleckých pokusů se krátce po sobě dostal Ritchie, ale nejprve nastřelil pouze brankáře Haláka a posléze minul branku.
04:36'
Zajímavou střelu po ledě vyslal Lindholm, ale Halák včas dal své chrániče k sobě a zabránil puku v cestě do branky.
04:22'
Bekhendový pokus si připisuje Roy, ale branku míjí.
04:06'
Domácí John Tavares vyslal střelu po ledě, kterou mu ztečoval Fowler do ochranné sítě.
03:33'
Střelecký pokus si připsal Ondřej Kaše, ale bez úspěchu. Brankář Jaroslav Halák puk přikryl a následovat bude komerční pauza.
03:00'
Přesnější střelu na branku vyslal Mayfield. Brankář Miller, ale s jistotou puk přikryl do lapačky.
02:55'
Za domácí vyslal střelu Pelech, ale branku minul. Miller si ještě nesáhl na kotouč.
02:37'
Eberle krásně zblokoval střelu Beauchemina. Hosté jsou zatím aktivnější.
01:52'
Wagner poslal nepřesnou střelu na domácí branku. Jaroslav Halák zasahovat nemusel.
01:43'
Zajímavý střet mezi Grantem a Bernierem. Toto diváky baví.
01:20'
První střelu zápasu vyslal na branku Ryan Getzlaf, ale Jaroslav Halák v domácí brance byl pozorný.
00:52'
00:30'
Do prvního útoku se však dostala domácí zahajovací sestava, ale zakončit nedokázal ani jeden z domácích hráčů.
00:10'
Úvodní buly vyhrál hostující celek z Anaheimu.
00:01'
Státní hymny jsou za námi a úvodní sestavy jsou připraveny na začátek zápasu.
V Barclay Center se pomalu vše chystá ke startu utkání ve kterém domácí hráči nastoupí v modrých dresech. Hosté budou mít bílou kombinaci.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Boychuk, Leddy, Mayfield, Pelech (C), Pulock, Hickey – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Eberle (A), Barzal, Ladd – Clutterbuck (A), Cizikas, Prince – S. Bernier, B. Nelson, Chimera.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Manson, H. Lindholm, Bieksa, Fowler (C), Welinski, Beauchemin – Rakell (A), Getzlaf, N. Ritchie – Silfverberg (A), Henrique, Cogliano – O. Kaše, Vermette, Roy – L. Shaw, D. Grant, Wagner.

Rozhodčí: Rooney, Hebert – Devorski, Murray.
Československé zastoupení:

Jaroslav Halák (NYI) – Brankář
Ondřej Kaše (ANA) – Útočník
Vzájemné zápasy:

Posledních pět vzájemných zápasů hovoří pro hráče z New Yorku, když zvítězili hned čtyřikrát. Naposledy se tyto dva celky utkali v říjnu letošního roku a v tomto zápase zvítězil Anaheim na domácí půdě. Ve dvou zápasech v roce 2016 i v roce 2015 však zvítězil New York Islanders, a proto i v dnešním utkání bude mírným favoritem.
Anaheim Ducks

Kačeři jsou na tom obdobně jako jejich dnešní hostitel. V západní konferenci se nachází na místě jedenáctém a podobně jako ostrované mají bilanci velice vyrovnanou. 35 zápasů 12-2-8-13 a 36 bodů. Anaheimu se nedaří hlavně v posledních zápasech, když z pěti prohráli hned 3. Nejvíce bodů z týmu má Adam Henrique 22 bodů (8+14)
New York Islanders

Islanders se v letošní sezóně prozatím nachází na osmém místě východní konference s velice vyrovnanou bilancí. Odehráno 34 zápasů se skóre 13-5-3-13 což znamená 39 bodů. Tento výsledek nejspíše není přesně to, co by si tým z Long Islandu přál. Nejlepším hráčem týmu co se týká bodování je John Tavares, který je v aktuálním bodování třetí v celé NHL (42bodů 19+23) a Josh Bailey (42bodů 10+32)
Další utkání ze zámořské NHL je před námi. Dnes pro Vás přineseme přenos ze zápasu New York Islanders, který přivítá Anaheim Ducks. Zápas začne v pátek v 1 hodinu středoevropského času a utkáním Vás provede Martin Pištora.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.