NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Dallas - 28. prosince 2017   02:00

Minnesota
Minnesota
19:20' Spurgeon (Coyle, Ennis) • 25:12' E. Staal (Coyle, Brodin) • 33:08' Mikael Granlund (Zucker, M. Koivu) • 59:15' Zucker (Mikael Granlund, Suter)
4:2
(1:1, 2:1, 1:0)
Dallas
Dallas
12:37' Seguin  (Lindell, D. Shore) • 30:43' Janmark  (Seguin, Ja. Benn)
Minnesota
Stalock (Michalek) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Reilly, Prosser, Olofsson – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Ennis, E. Staal (A), M. Foligno – Coyle, Cullen, Z. Mitchell – Winnik, J. Eriksson Ek, Stewart – Niederreiter.
Rehman, Kowal – Berg, Suchánek
Xcel Energy Center, St. Paul
19107 diváků
Dallas
Bishop (Lehtonen) – Lindell, J. Klingberg, Hamhuis, Pateryn, Johns, Honka – Ja. Benn (C), Seguin, D. Shore – Janmark, Hanzal, Radulov (A) – Roussel, Faksa, Pitlick – Elie, Spezza (A), B. Ritchie – G. Smith.

Tímto se s vámi loučím a budu se těšit u dalšího zápasu z National Hockey League.

3) J. Eriksson (MIN) 0+0
Zápas je u konce. Minnesota vítězí 4:2. Musíme říct, že zaslouženě. Domácí odvedli velice koncentrovaný výkon, kdy skvěle bránili a měli smrtící brejky. Dallas se s touto hrou nedokázal vypořádat a prohrává i na střely 26:31.
59:30'
Dallas hraje stále bez brankáře, ale již se do šance příliš netlačí.
59:15'
Minnesota právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto. JASON ZUCKER trefuje odkrytou branku Dallasu a domácí vedou již o dvě branky. Asistence: Mikael Granlund a Ryan Suter.
58:50'
Dallas hraje bez brankáře a má přesilovku 6 na 5.
58:18'
Ben Bishop byl již na půl cesty na střídačku, ale rychle se vrátil poté co puk získal Staal.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:12'
V závěru přesilovky se do obrovské šance dostával Koivu, kterému puk před branku naservíroval Zucker. Ben Bishop zasáhl skvěle a drží hostující naděje.
56:13'
První minutu odehrála Minnesota před brankou hostí, ale zakončení nevymyslela.
55:13'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Ben Bishop – 2 min., podražení). Trest odpyká Remi Elie.
54:55'
Na druhé straně si jistý zákrok lapačkou připisuje Alex Stalock.
54:10'
Po delším čase musel zasahovat jeden z brankářů. Před Coylem vystrčil hokejku Bishop a šanci domácímu hráči překazil.
53:40'
Na střely vede Minnesota 26:23
52:42'
Pro diváky zápas zajímavý příliš není. Dallas má problém zaútočit a Minnesota šetří čas.
51:50'
Úsporný hokej, který praktikuje Minnesota slaví úspěch. Nahození do útočného pásma Dallasu domácím stačí, aby se stáhli do defenzivy.
51:40'
Ofsajd a hosté budou mít čas na poradu v průběhu komerční přestávky.
51:25'
Icing Dallasu Stars.
50:45'
Neuchytila se ani další střela od Janmarka. Domácí stále drží své jednobrankové vedení.
50:30'
Po delším čase jsou hosté v útočném pásmu a v šanci. Před branou zakončoval obránce Klingberg, ale svým pokusem se mezi tři tyče netrefil.
49:39'
Markus Foligno znovu jen nahodil kotouč na branku Dallasu a dále se nesnažil.
49:22'
Dallas by hodně chtěl, ale má problém se dostat přes modrou čáru.
48:49'
Eric Staal se málem dostal k zakončení, ale v poslední chvíli mu do střely vložil hokejku Radulov.
48:10'
Minnesota hraje úsporný hokej a všechny své puky posílá do středního pásma.
47:28'
Zakázané uvolnění Dallasu.
47:10'
Nick Foligno nebyl daleko ke skórování. Ocitl se v těsné blízkosti branky s pukem na hokejce, ale nedokázal zamířit přesně a branku míjí.
46:22'
Dnešní již několikátou střelu si připisuje Martin Hanzal.
46:10'
Minnesota má více ze hry a hrajeme především v jejich útočném pásmu.
45:10'
Dobrou střelu vyslal Granlund a po něm Suter, ale oba pokusy byly pro brankáře Bishopa snadné sousto.
44:36'
Ofsajd Dallasu. Vhazovat budeme ve středním pásmu.
44:20'
Hráči v tmavě zeleném se rozhodli zodpovědně bránit modrou čáru a nepouštět své soupeře před svou branku.
44:06'
Na střely vedou domácí 22:21
43:41'
Své štěstí vyzkoušel také Stewart, ale brankář hvězd byl znovu úspěšný.
43:20'
Spurgeon velice dobře najížděl s pukem před branku. Dostal se i do zakončení, ale brankář Bishop vytlačil kotouč držadlem své hole.
42:21'
Koivu je na ledě a domácí Wild přežívají další přesilovku soupeře.
42:06'
Domácí znovu vyhazují a odjíždějí střídat.
41:45'
První nepřesnou střelu vyslal Janmark, ale pokus mu hodně nesedl.
41:21'
Minuta přesilové hry za námi a Dallas se ještě nedostal ke střele.
40:47'
Domácí Minnesota se však dokáže dobře osvobozovat.
40:31'
šance na vyrovnání pro Dallas v přesilové hře.
40:21'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mikko Koivu – 2 min., vysoká hůl).
40:10'
První buly třetí třetiny vyhráli domácí Wild.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli o jednu branku více než v třetině první. Oba celky dokázali velmi rychle využít své přesilové hry. Minnesota navíc zužitkovala i rychlý protiútok. V závěru třetiny ještě dosáhli domácí jedné branky, která jim nebyla uznána, protože padla až po konci druhé třetiny. Poslední část základní hrací doby začne za patnáct minut.
40:00'
39:59'
Domácí celek dosáhl branku. Spurgeon skvěle objel branku a zakončil za záda brankáře Bishopa, ale puk přešel brankovou čáru až po skončení druhé třetiny. Stav zůstává 3:2 pro Minnesotu.
39:40'
Dallas hraje oslabení velmi dobře a vyhazuje přes všechny čáry.
39:18'
Střelu na Bishopa vyslal navrátilec z trestné lavice Zucker. Pukem zasáhl jen pravé rameno brankáře.
38:26'
Minnesota v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.
38:04'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Martin Hanzal – 2 min., hákování).
38:02'
V oslabení se dokonce Minnesota dostávala do šance. Coyle stál již před prázdnou brankou, ale v poslední chvíli mu v zakončení zabránil faulem Hanzal.
37:52'
První pokus na branku vyslal Shore,
37:26'
První minuta oslabení byla pro domácí opravdu dobrá a brankář Stalock byl bez práce.
36:40'
V této přesilovce rychlé využití neuvidíme. Domácí Minnesota puk vyhazuje.
36:26'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jason Zucker – 2 min., podražení).
36:15'
Dallas hraje v šesti díky výhodě po faulu Zuckera.
35:30'
Hra se v posledních chvílích odehrává ve středním pásmu případně v rohu kluziště.
34:51'
Vysoko nad letěl pokus Benna. Vhazovat se bude v útočném pásmu Dallasu, protože střelu tečoval Reilly.
34:45'
Alex Stalock přikryl kotouč do své lapačky a následuje komerční přestávka.
34:07'
Martin Hanzal dnes střílí často, ale bránu netrefuje ani tentokrát.
33:58'
Icing Minnesota.
33:25'
Hra se stále mění. Po tlaku Dallasu zde vidíme naopak tlak domácích.
33:08'
Stejně jako Dallas i domácí Minnesota využívá svou přesilovou hru po deseti vteřinách. MIKAEL GRANLUND doráží střelu, Zuckera, kterou Bishop jen vyrazil a na dorážku již dosáhnout nedokázal. Asistence: Jason Zucker a Mikko Koivu.
32:58'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Devin Shore – 2 min., vysoká hůl).
32:45'
Pok je stále za brankou domácí Minnesoty.
32:20'
Od modré prozkoušel domácího brankáře Pateryn.
31:58'
O vyvezení puku se pokusil Foligno, což se mu nepodařilo.
31:20'
Dallas pokračuje v útočném pásmu i při hře 5 na 5. Domácí jsou teď pod velkým tlakem.
30:43'
Dallas právě vstřelil branku!
Rychle využitá přesilová hra a branka z hokejky MATTIAS JANMARKA. Pěkná kombinace do prázdné branky. Asistence: Tyler Seguin a Jamie Benn.
30:33'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Daniel Winnik – 2 min., sekání).
30:14'
Patnáctou střelu na své konto si připisují hráči Dallasu, ale střela, kterou vyslal Johns končí v lapačce domácího brankáře.
29:45'
Od modré čáry ohrozil brankáře Bishopa domácí Mikael Granlund. Kotouč projel brankovištěm a domácí pokračují v tlaku.
29:38'
Zakázané uvolnění Dallas Stars.
29:00'
Vhazujeme před domácí brankou poté co puk končí v lapačce domácího brankáře.
28:30'
Martin Hanzal zakončil z dobré pozice mezi kruhy, ale branku minul.
28:06'
Tyler Pitlick nebyl daleko od skorování, ale jeho střelu dokázal domácí brankář Stalock zlikvidovat.
27:58'
O střelu na druhé straně se pokusil Tyler Ennis, ale svou střelou trefuje pouze prostředek branky, kde se nachází Ben Bishop.
27:05'
Jared Spurgeon dokázal zblokovat střelu Bretta Ritchieho.
26:45'
Branku Bishopa se pokusil objet Granlund, ale nebyl natolik rychlý, aby zakončil do odkryté branky.
26:10'
25:33'
Hosté z Dallasu se pokouší rychle vyrovnat, ale nepřesnou střelu si připisuje Radulov.
25:12'
Nádherné přečíslení 2 na 1 nám předvela dvojice Coyle a ERIC STAAL, který také zakončoval a dostává domácí tým do vedení. Asistence: Charlie Coyle a Jonas Brodin.
24:58'
24:45'
O zakončení se pokusil Foligno, ale nedokázal zvednout puk nad beton brankáře Bishopa.
24:27'
Jason Spezza nedokázal trefit branku a domácí směřují do protiútoku.
23:59'
Icing Dallasu.
23:30'
Střelec vyrovnácací branky Spurgeon to zkoušel od modré, ale branku poměrně hodně minul.
22:55'
V úvodu druhé části jsou domácí poměrně aktivním týmem.
22:15'
Na branku Dallasu vystřelil Coyle, ale bez úspěchu. Minnesota však zůstává v útočném pásmu.
21:58'
O teč se před brankou pokusil Pitlick, ale směr střely nezměnil dostatečně.
21:30'
Domácí hrají v plném počtu.
20:57'
Minnesota hraje oslabení velice dobře. Vůbec nepouští Dallas do šance.
20:25'
Jamie Benn vyslal nepřesnou střelu a vyhnal svůj tým z útočného pásma.
20:15'
Stejně jako tu první zahajují druhou třetinu úspěšněji hosté.
20:01'
Střely po první třetině:

Minnesota Wild
10
Dallas Stars 11
První třetina zápasu je u konce. Viděli jsme po jedné brance na každé straně. Nejprve se prosadil Tyler Seguin za hosty, aby za domácí mohl v poslední minutě třetiny vyrovnat Spurgeon. Zápas však zatím nenabízí příliš pěknou podívanou, a proto budeme doufat, že se to ve druhé třetině, která začne za 15 minut zlepší.
20:00'
19:50'
Dallas se po kombinaci dostal ke střele, kterou vyslal Seguin, ale bez úspěchu.
19:35'
První střelu v přesilové hře vyslal John Klingberg přímo do náruče brankáře.
19:30'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jonas Brodin – 2 min., držení protihráče).
19:20'
Autorem branky je JARED SPURGEON, který dorazil kotouč před prázdnou brankou. Za vše může vděčit svým spoluhráčům, kteří rozjeli rychlý protiútok do otevřené obrany Dallasu. Asistence: Charlie Coyle a Tyler Ennis.
18:40'
Minnesota se snaží s výsledkem něco udělat a drží puk na svých hokejkách.
18:01'
Po ledě prozkoušel Stalocka hostující Jason Spezza.
17:24'
Pěkný hit nám předvedl Radek Faksa, když na mantinel přišpendlil Erikssona.
17:03'
Daniel Winnik posílá osmou střelu domácích na branku, ale i tentokrát bez úspěchu.
16:40'
Z prostoru před brankou zakončoval nebezpečně Charlie Coyle, který svou střelou trefil přesouvajícího se Bishopa.
16:11'
Střelou doprostřed branky se prezentuje Mattias Janmark. Domácí brankář Stalock si může připsat zákrok do statistik.
15:14'
Puk končí mimo hřiště a následuje komerční přestávka.
15:03'
Střela Prossera se k hostujícímu brankáři ani nedostala, když skvělě zablokoval Pateryn.
14:03'
Do třetice ohrožoval Bishopa domácí Ryan Suter, ale jeho střela po ledě nebyla příliš prudká aby uspěla.
13:53'
Ben Bishop si v klidu poradil také se střelou Matta Dumby.
13:15'
Ennis prozkoušel reflexy brankáře Bishopa. V tomto souboji vítězí brankář Dallasu.
12:37'
První pohledná kombinace hostí. Střela Shora se odrazila zpět na modrou čáru, kde Lindell zpracoval a předložil před branku, kde TYLER SEGUIN zakončoval do prázdné branky. Asistence: Esa Lindell a Devin Shore.
11:29'
Na druhé straně to znovu zkoušel Radulov, ale tentokrát branku minul.
11:15'
První vážnější ohrožení branky Dallasu si vzal na starost Joel Eriksson. Jeho střelu likviduje Ben Bishop.
11:00'
Dallas má více ze hry. Nyní se o nahození pokusil Martin Hanzal, ale branku netrefil.
10:42'
Branku ohrozil Radulov. Bohužel pro Dallas jeho střela trefuje jen prostředek branky.
10:34'
Útok Wild znovu končí jen na zakázaném uvolnění.
10:20'
Nejvíce času na ledě zatím tráví Suter (4:42) a Klingberg (4:03).
10:14'
Ofsajd Minnesoty nám ukončuje první desetiminutovku ve které se diváci příliš nebavili. Stav utkání 0:0 na střely 2:2.
09:15'
O střelu se pokoušel Benn. Jeho pokus však byl příliš slabý. Slabá útěcha pro Dallas je vybojované útočné pásmo.
08:32'
Prvních skoro deset minut je za námi a stále jsme neviděli žádnou velkou šanci ani na jedné straně.
08:13'
Celá akce končí postavením mimo hru. Oba celky střídají.
07:20'
U puku je čtvrtá formace Minnesoty, která se snaží dostat do útočného pásma.
06:58'
První střelu na branku za hosty vysílá český útočník Radek Faksa. Střela směřovala doprostřed branky a příliš práce Stalockovi nenadělala.
06:40'
Minnesota znovu jen nahazuje kotouč do útočného pásma čímž odevzdává kotouč Dallasu.
06:11'
Puk končí v ochranné síti a nás čeká komerční přestávka.
05:26'
Podobný pokus zopakoval také Elie. Střely na branku jsou aktuálně 2:0 pro domácí Wild.
05:15'
Dallasu se v dnešním utkání ještě nepodařila trefit branka. Další pokus, který letěl mimo tři tyče si připisuje Spezza.
04:55'
Kotouč se po souboji ve středním pásmu dostal až na domácí střídačku. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
04:38'
Martin Hanzal vyhrál vhazování ve vlastním pásmu a nahazuje kotouč do středního pásma, aby jeho lajna mohla střídat.
04:10'
Icing Dallas Stars.
03:54'
Druhou střelu zápasu vyslal na Bishopa domácí Eric Staal, ale bez úspěchu.
03:00'
Nepřesné střely Dalasu přibývají. Další vyslal Dan Hamhuis.
02:35'
Nepřesnou střelu na bránu vyslal Elie. Brankář Stalock mohl být v klidu.
02:00'
Na druhé straně Stewart zblokoval střelu od modré, kterou vyslal Johns.
01:24'
První střelu na bránu vyslal Ennis, ale brankář Bishop neměl žádný problém zachytit.
01:02'
Tyler Pitlick nám předvedl velice tvrdý hit směřovaný na Ennise.
00:50'
Začátek utkání je ve velmi pomalém tempu. Ani jeden z týmů se nikam nežene a vyčkává na svou příležitost.
00:10'
Úvodní buly si na své konto připsal Dallas.
00:01'
Minnesota dnes nastoupí v zelených dresech. Dallas v bílích.
Dnešní utkání ve kterém uvidíme českou stopu mimo jiné i v podobě čárového rozhodčího Libora Suchánka začne za malou chvíli.

Minnesota Wild: Stalock (Michalek) – Suter, Dumba, Brodin, Spurgeon, Reilly, Prosser, Olofsson – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Ennis, E. Staal, M. Foligno – Coyle, Cullen, Z. Mitchell – Winnik, J. Eriksson Ek, Stewart – Niederreiter.

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – Lindell, J. Klingberg, Hamhuis, Pateryn, Johns, Honka – Ja. Benn, Seguin, D. Shore – Janmark, Hanzal, Radulov – Roussel, Faksa, Pitlick – Elie, Spezza, B. Ritchie – G. Smith.

Rozhodčí: Rehman, Kowal – Berg, Suchánek.
Dallas Stars má odehráno o jeden zápas více 37 zápasů 15-5-3-14 a 43 bodů. Tento výsledek znamená šesté místo v tabulce. Pro favorizování Dallasu mluví také bilance posledních zápasů, a to dvě výhry a tři porážky. V kanadském bodování jsou nejvýše 30. Tyler Seguin 32 bodů (17+15) a 33. Jamie Benn 32 bodů (15+17). V celku Stars nastupují také čeští zástupci, kterými jsou Martin Hanzal a Radek Faksa.
Minnesota Wild má odehráno 36 zápasů s bilancí 13-5-3-15 což v součtu znamená 39 bodů. Z posledních 5ti zápasů dokázal tento tým uspět jen na ledě Ottawy, kde zvítězil 6:4. Ve zbylých utkáních poslední doby se však nedařilo a dnes domácí celek sbíral jen prohry. Nejvýše postaveným hráčem Minnesoty v kanadském bodování je Erik Staal, který má 31 bodů (14+17).
Vítám Vás u zápasu z nejlepší hokejové ligy světa a tou je National Hockey League. V dnešním zápase se podíváme na týmy Minnesota Wild proti Dallasu Stars. Podle postavení v tabulce jsou hosté mírnými favority, ale v této soutěži není nikdy nic dané dopředu, a tak se necháme překvapit, kdo dnes zvítězí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.