NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Kings - 8. října 2017   04:30

Kings
05:08' D. Brown  (Kopitar) • 19:52' Kopitar  (Muzzin) • 32:07' Kopitar  (D. Brown, Forbort) • 34:05' N. Shore
San Jose
M. Jones (35. Dell) – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Pavelski (C), J. Thornton (A), Labanc – Hansen, Couture (A), Bødker – Meier, Hertl, Donskoi – J. Ward, Tierney, M. Karlsson.
Pollock, Hebert – Gawryletz, Murchison
SAP Center, San Jose
17 562 diváků
Kings

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 12:8
Je dobojováno a hosté z Los Angeles si odváží vítězství v poměru 4:1. Poslední třetina byla ze strany domácích asi tou nejaktivnější, jenže střelecky to dnes bylo velké trápení. Hosté neměli důvod se někam hnát, bez problémů si hlídali vybudovaný náskok a dokráčeli si k druhé výhře této sezóny.
59:37'
Puk klouzal přes celé kluziště k opuštěné brance domácích, skončil těsně vedle!
59:16'
Pavelski zpoza branky přihrával Couturemu, ani on ale recept na Quicka nenašel.
58:25'
Hned několik střel šlo na hostujícího gólmana, ten i nadále drží pro svůj tým pohodlný náskok.
57:55'
Píská se zakázané uvolnění hostů, hra se tak vrací před Quicka.
57:10'
Dell je na střídačce, domácí zkouší dlouhou power-play.
56:55'
Vypadá to, že alespoň v závěru se San Jose podaří vytvořit si tlak. Zakončení ale i nadále vázne.
55:31'
Ward je už zpátky z trestné lavice a ihned se zapojuje do útoku.
55:01'
Až nyní je puk ve středním pásmu, domácí se alespoň pro tuto chvíli ubránili.
54:22'
Pearson sice ztratil v útočném pásmu stabilitu, upadl, přesto dokázal udržet puk a hosté pokračují v náporu.
53:31'
Přesilovka pro hosty, na dvě minuty za nedovolené bránění byl vyloučen Joel Ward.
52:56'
Quick zastavoval puk za svou brankou, ale málem se mu vykutálel až do brankoviště. Hosté nakonec tuto nepříjemnou situaci zvládli vyřešit, byli u puku jako první a mohou jít do útoku.
52:13'
Zleva si do útočného pásma najel Couture, mířil na první tyčku, jeho střela však skončila nad břevnem Jonesovy branky.
51:28'
Kopitar zabojoval za vlastní brankou a nepustil soupeře do akce. Hosté dnes dominují.
50:08'
Tak tohle byla obrovská šance hostů na navýšení náskoku. Pearson se pravou stranou vřítil do pásma, předložil puk Cammallerimu, jenže ten zblízka přestřelil!
49:45'
Domácí se dostali do brejku dvou na jednoho, Donskoi chtěl prostrčit puk na Hertla, Muzzin však tento pas přerušil položenou holí.
49:21'
Hosté se sami zbavili útočného pásma, už ale pospíchají zpátky.
48:56'
Více prostoru na ledě využil Doughty k individuální akci středem a švihem prověřil Dellovu připravenost.
48:27'
Už je ale po přesilovce, neboť na modré čáře se nedovoleného bránění dopustil Joe Pavelski a i on už zamířil na trestnou lavici.
47:22'
Zároveň se ale pískal další faul nyní na hostující straně. Dvě minuty za nesportovní chování dostal Kyle Clifford.
47:22'
Dell má puk pod lapačkou, nechtěl si přidělávat potíže a po ošemetném nahození z rohu raději přerušil hru.
47:17'
Donskoi je již opět ve hře, domácí přečkali oslabení bez úhony.
46:13'
Bránící čtveřice nyní uzamkla modrou čáru a nepouští soupeře do útočného pásma.
45:17'
Po dalším náporu se píská proti domácím a Los Angeles si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostal Joonas Donskoi.
44:45'
Hosté hrají v naprosté pohodě, jejich přechody do útoku jsou hladké a Dell se v brance San Jose má co ohánět.
43:45'
Dell se nyní blýskl pohotovým zákrokem proti Cliffordovi, který se před brankovištěm zbavil DeMela a mohl dorážet MacDermidovo nahození od modré. Dell bekhendové zakončení ztlumil a přerušil hru.
42:50'
A už se to stalo i skutečností, Muzzin se vrátil do hry a Los Angeles je v plném počtu.
42:35'
Hosté vyhazují až k Dellovi a přesilovka San Jose se blíží ke konci.
41:48'
Dell zaváhal při rozehrávce a Shore se mohl pokusit o zakončení z úhlu. Minul.
41:03'
Burnsovo nahození od modré nadělalo Quickovi docela problémy, hůl do toho totiž vložil i Couture.
40:50'
Dvě minuty za držení dostal Jake Muzzin.
40:25'
Hned v úvodu třetí třetiny se bude vylučovat, domácí mají zatím ponechanou výhodu.

Trestné minuty: 6:4
Po čtyřiceti minutách hry to s domácími nevypadá vůbec dobře. Ti nejenže nemohou najít recept na Quicka, ale navíc sami dvakrát inkasovali. Střelecká převaha hostů už sice nebyla tak výrazná jako v první třetině, přesto to stačilo na výrazné navýšení náskoku. Svou dnes druhou branku vstřelil Anže Kopitar a poté si vlastence dal Melker Karlsson, když neúspěšně odpaloval zakončení Nicka Shorea. Los Angeles tak vede 4:1 a kráčí za dalšími body do tabulky.
40:00'
39:30'
Kombinace mezi Kopitarem a Brownem skončila nepřesným nabitím na střelu z levé strany. Hosté se ale udrželi v útočném pásmu.
38:42'
Pavelski pouze nahodil puk do útočného pásma, v rohu kluziště jej pokryl hostující Muzzin.
37:30'
Těsné postavení mimo hru domácích, ti tak přichází o rostoucí tlak.
36:56'
San Jose se dostalo na delší dobu do útočného pásma, soupeř se však zvládl ubránit tím nejjednodušším způsobem – vyhozením.
35:32'
Ve velice slibné šanci na snížení byl Thornton, který mohl zblízka dorážet Quickem vyraženou střelu od modré, gólman Los Angeles se však zvládl přemístit a připsat si další úspěšný zákrok.
34:05'
V brance San Jose dochází ke změně, Martin Jones míří na střídačku, chytat bude Aaron Dell.
34:05'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Navíc přichází čtvrtý gól hostujícího týmu. Jones zaváhal při rozehrávce, puk mu vypíchl NICK SHORE, ale za brankovou čáru jej nedostal. To zvládl až domácí Melker Karlsson, který chtěl puk odpálit, ale zametl jej pouze do vlastní brány. Bez asistence.
33:46'
San Jose má docela problém i s přechody do útoku a celkové i kombinací.
33:36'
Domácí se snaží s nepříznivým stavem něco udělat, jenže na Quicka se jim v této třetině nedaří vyzrát.
32:07'
Teď už to ale konćí gólem a hosté vedou o dvě branky. Od mantinelu nahodil z ostrého úhlu puk ANŽE KOPITAR a s lehkou tečí jednoho z domácích hráčů zaplula střela pod horní tyčku Jonesovy branky. Asistence: Dustin Brown, Derek Forbort.
31:46'
Brown se hnal do dalšího kontru, nyní jej ale zvládl dostihnout Burns a u mantinelu i odzbrojit.
30:34'
Hosté jsou již v plném počtu, toto oslabení přečkali bez větších problémů.
30:31'
Další pokus o průnik do útočného pásma skončil postavením mimo hru.
30:13'
Tak tahle přesilovka se domácím nedaří... Mají problém se vůbec udržet v pásmu a z hlediště je už slyšet nespokojené bučení.
29:08'
Ve vlastním oslabení se do brejku dostal Brown, unikl obránci, své sólo však zakončil pouze střelou do tyče.
28:34'
Další vyloučení, nyní na straně hostů. Dvě minuty za hákování dostal Nick Shore.
28:18'
Hra se nám přesunula na druhou stranu a před Quickem se zjevil Donskoi. Ale i brankář hostů předvedl své umění a nepustil puk za svá záda.
27:57'
Domácí jsou již v pěti, ale stále se musí bránit náporu Los Angeles.
27:19'
Jones předvádí vynikající výkony! Nyní čelil volnému Pearsonovi, jeho střelu z pravého kruhu pro vhazování skryl ve svých chráničích.
26:55'
A další souboj mezi Kopitarem a Jonesem. Brankář San Jose pokryl i tento pohotový pokus hvězdného útočníka. Nyní to měl těžší, střela byla z menší vzdálenosti a také o něco prudší.
26:16'
Kopitar pálil z pravé strany, Jones jeho pokus z první dokázal vyrazit.
25:57'
Přesilovka pro hosty. Brenden Dillon zasáhl vysokou holí Kopitara a za tento faul dostal dvě minuty.
25:45'
Muzzin za brankou Los Angeles odstavil od puku Karlssona, je tak po náporu domácích.
24:10'
Snažit se musel i Quick. Po Vlasicove nahození od modré se o dvě dorážky pokoušel Meier, strážce hostující branky zasáhl i v poloze ležmo.
23:52'
Zblízka se Jonese pokusil překonat Dowd, gólman San Jose pro jistotu přikryl puk a celou situaci uklidnil.
22:56'
Před Jonesovým brankovištěm vznikl menší závar, gólman San Jose navíc neměl dobrý výhled na puk. Vše ale pro domácí dopadlo bez pohromy.
21:15'
Přes obránce vystřelil Meier, Quick si však dokázal puk najít a vyrazit tento pokus do rohu.
20:42'
Jones pro jistotu přikryl nahozený puk ze středního pásma, blížilo se totiž k němu hned duo hostujících útočníků.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první část hry a do šaten se jde lépe hostům. Ti vstoupili do tohoto derby s velkou chutí a domácí brankář Jones se musel hodně otáčet, aby pokryl výpady soupeřů. Jenže už na začátku šesté minuty kapituloval, když je z ostrého úhlu překvapil Dustin Brown. Odpověď San Jose na sebe nenechala dlouho čekat, už v následující minutě vyrovnal Mikkel Bødker dokonalou tečí Dillonova nahození od modré čáry. Poté jsme sledovali mírnou převahu hostů, jenže ti naráželi na skvěle chytajícího Jonese. Podařilo se jim ho překonat až v úplném závěru třetiny, Anže Kopitar využil zaváhání San Jose a pohotovou střelou vrátil svému celku vedení.
20:00'
19:52'
Máme tu gól do šatny. Domácí propadli ve středním pásmu a najednou tu byl kontr Los Angeles. Po průniku za modrou čáru vystřelil švihem ANŽE KOPITAR a trefil se přesně k tyčce Jonesovy branky. Asistence: Jake Muzzin.
18:51'
Nyní vytáhl Jones pohotový zákrok hokejkou, čelil rychlému zakončení z otočky.
18:13'
Střelu Muzzina Jones vyrazil, spoluhráči mu k zákroku zajistili dobrý výhled.
18:11'
Hertl se vrací do hry a okamžitě pospíchá do obranného pásma pomoci spoluhráčům.
17:40'
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, nápor jim zatím dobře likviduje gólman Jones.
16:56'
V další velké šanci byl Brown, zblízka ale Jonese nepřekonal. Tahle přesilovka je zatím nejlepší ze všech, které byly k vidění.
16:40'
Jones si připsal docela těžký zákrok po závaru před svým brankovištěm. Toffoli měl docela dost místa na zakončení a vyslal rychlý švih.
16:11'
Tomáš Hertl si při pokusu o vypíchnutí puku pomohl faulem a už míří na trestnou lavici. Verdikt zní na dvě minuty za hákování.
15:11'
Každopádně se začalo trochu přitvrzovat, u mantinelů není nouze o tvrdé hity.
14:29'
Oba týmy se teď bez úspěchu snaží projít přes útočnou modrou čáru, o střeleckých pokusech teď nemůže být řeč.
13:29'
Je po přesilovce hostů, Couture již naskočil na led.
12:31'
No, teď asi neměl Jones nejlepší výhled, přesto našel střelu v podání Doughtyho a svým zákrokem přerušil hru.
11:48'
Tierney přerušil rozehrávku soupeře a puk už letí do pásma Los Angeles.
11:35'
Hned po buly pálil Toffoli, Jones však měl dobrý výhled a střelu skryl ve své výstroji.
11:29'
Vylučovat se bude i na domácí straně, dvě minuty za podražení dostal Logan Couture.
10:31'
MacDermid se už vrátil do hry, hrajeme tak opět v pěti na obou stranách.
10:12'
Až nyní vystřelil z levé strany Vlasic, jeho prudkou ránu vytěsnil Quick do rohu.
09:53'
Přesilovka domácím nejde, vůbec se nedokáží udržet v pásmu.
08:53'
Hostům se podařilo vyhodit přes všechny čáry, novou akci San Jose rozjíždí Burns.
08:31'
Je tu přesilovka pro San Jose. Po hitu se strhla menší mela a hostující Kurtis MacDermid dostal dvě minuty za hrubost.
08:27'
Tvrdý hit na Fantenberga předvedl Karlsson, hostující obránce poté schytal ránu ještě od mantinelu a je docela otřesený.
07:57'
A jak vidno, hráči jsou při chuti a oba gólmani se tak nenudí.
06:14'
San Jose právě vstřelilo branku!
Domácí přispěchali s rychlou odpovědí a je vyrovnáno. Od modré čáry nahodil Dillon a dobře clonící MIKKEL BØDKER tečoval puk šikovně do horního růžku Quickovy branky. Asistence: Brenden Dillon, Dylan DeMelo.
05:08'
Hosté jdou do vedení! Po rychlém přechodu do útoku vystřelil z pravého křídla DUSTIN BROWN a z ostrého úhlu se trefil naprosto přesně. Našel mezírku mezi břevnem a postojem gólmana Jonese a je tu tak úvodní gól kalifornského derby. Asistence: Anže Kopitar.
04:30'
Trocha kombinace ve středním pásmu, ta teď nevyšla hostům, ale ani hráči San Jose se do kloudné akce nedostali.
03:52'
A najednou tu byl kontr na druhé straně. Po akci dvou na jednoho zakončoval Lewis, Jones se ale zvládl přemístit a šanci zlikvidovat.
03:36'
První lajna domácích předvedla slušný závar, Quick se musel na brankovišti hodné otáčet, zvládl ale udržet puk před brankovou čárou.
03:16'
Zakázané uvolnění Los Angeles, vhazovat se bude po Quickově levici.
02:43'
Hraje se hned od úvodu svižný hokej, oba týmy se snaží nacpat do útočení.
01:34'
K odraženému muku se dostal hostující MacDermid, okamžitě střílel, Jones je v úvodu utkání v docela slušném zápřahu.
00:36'
První střela na brankáře. Předvedl ji hostující Forbort, Jones vyrazil před sebe.
00:01'

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Pavelski (C), J. Thornton (A), Labanc – Hansen, Couture (A), Bødker – Meier, Hertl, Donskoi – J. Ward, Tierney, M. Karlsson.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Doughty (A), Forbort, Folin, Muzzin, Fantenberg, MacDermid – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, J. Carter (A), Pearson – Dowd, Kempe, Cammalleri – Lewis, N. Shore, Clifford.

Rozhodčí: Pollock, Hebert – Gawryletz, Murchison.
Hráči jsou již připraveni, můžeme začít.
Zápas v SAP Center začne ve 4:30, takže si přivstaňte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) 0 (0+0)
Marián Gáborík (LAK) 0 (0+0)
Los Angeles Kings

Hosté v otevíracím utkání sezóny dopadli o mnoho lépe. I oni přivítali ve své aréně Philadelphii a na rozdíl od San Jose ji dokázali porazit. O branky Los Angeles se postarali Lewis a Toffoli a zařídili tak výhru svých barev 2:0. Dalším hrdinou zápasu byl gólman Quick, který pochytal všech 35 střel soupeře a připsal si první nulu v tomto ročníku.
San Jose Sharks

Domácím se vstup do nového ročníku NHL nevyvedl, na svém ledě přivítal Philadelphii a celý zápas pouze dotahoval. Na góly Girouxe a Weala zareagoval ještě v první třetině dvakrát Labanc, na gól Simmondse Couture, závěr už pak ale patřil hostům. Hráčem utkání byl nakonec Wayne Simmonds, který ve třetí třetině zkompletoval hattrick a zařídil výhru v poměru 5:3. Dnes hraje San Jose druhý z pěti domácích utkání v řadě a bude chtít porážku odčinit v duelu s tradičním rivalem.
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na duel dvou týmů Pacifické divize, střetnou se San Jose Sharks a Los Angeles Kings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.