NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Nashville - 28. prosince 2017   02:00

Nashville
10:37' C. Smith  (Josi) • 36:49' Järnkrok  (F. Forsberg, Irwin)
St. Louis
Allen (C. Hutton (C)) – Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo, Dunn (A) – Tarasenko, B. Schenn, Berglund – T. Thompson, Stastny (A), Steen – Pääjärvi, Sundqvist, Sobotka – Jaškin, Brodziak, Upshall.
Peel, Chmielewski – Amell, Murray.
Scottrade Center, St. Louis
19097 diváků
Nashville
Rinne (Saros (A)) – Ekholm (C), Josi, P. K. Subban, Jemelin, Y. Weber, Irwin – Arvidsson (A), Johansen, Hartnell – C. Smith, Turris, Fiala – Åberg, Järnkrok, F. Forsberg – Watson, Sissons, Bonino.

Pro tohle utkání je to dnes ode mně vše, děkuji vám za pozornost a přeji vstup do nového dne tou pravou nohou. Někdy příště, například u zámořské NHL, na počtenou!

Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:46
Už se ale nic dalšího v dnešním utkání nestane, siréna ukončila 60 minut boje o každý puk a predátoři si odváží ze St. Louis plný počet bodů za vítězství 2:1! Co navíc, nedopustili žádné drama a v Centrální divizi se dostávají na první místo. To stejné v Západní konferenci, kterou alespoň do příštích minut,možná hodin, povedou.

Dlouho to v poslední třetině vypadalo na klidné hlídání stavu od hostujícího celku, ten ale poté přestal bruslit, kombinace přinášely ztráty puku a šance Blues. Ti ale dokázali vynikajícího brankáře hostí překonat až 6 minut před koncem, kdy se výbornou tečí prosadil Vladimír Sobotka. Pekka Rinne už ale za své záda po zbytek utkání puk nepustil a uchránil tak svému celku vítězství!
59:59'
Tak nakonec nechává čas plynout a zbývají pouhé 3 setiny do konce základní hrací doby. Vhazovat se ještě bude před brankářem hostujícího celku.
59:58'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Filip Forsberg – 2 min., podražení).
59:58'
Jeden z hráčů Blues už měl napřaženo ke střele od modré čáry, tam byl ale sražen a soupeř mohl jít sám na prázdnou bránu. To ale přerušil rozhodčí a radí se s čárovými.
59:30'
Domácí se snaží kombinovat v útočném pásmu, na to, že jim zbývá poslední půl minuta, nepřichází žádná střela, pouze osvobození soupeře.
59:12'
Necelých 50 sekund zbývá do konce základní hrací doby a domácí trenér si vyžádal oddechový čas. Nyní už na tabuli kreslí nějakou situaci, kterou by měli jeho svěřenci zahrát. Uvidíme, zda se jim podaří díky trenérovi něco podobného, jako nedávno našim házenkářkám v osmifinále s Rumunskem.
58:28'
Pozor! Domácí odvolávají dosud vynikajícího Allena a budou to zkoušet v šesti! Nyní celkem v poklidu převáží puk do útočného pásma.
58:10'
Až dva domácí hráči cloní soupeřovu brankáři při hře v útočném pásmu. Je vidět, že chtějí něco udělat a času není na zbyt.
57:23'
Blues se snaží co jen síly stačí, jejich střelecká neefektivnost jim ale v cestě za vyrovnáním rozhodně nepřidává. Nyní se krouží ve středním pásmu.
56:35'
Pekka Rinne se musí ohlížet z každého rohu, odevšud na něj totiž lítají střely a jeho spoluhráči evidentně v obraně nestačí. Následovat bude další komerční přestávka a poté vhazování v obranném pásmu Nashvillu.
55:36'
Brodziak se dostal do samostatného průniku po levé straně kluziště, následně byl ale těsně bráněn jedním ze spoluhráčů a jeho pozdější střela bekendem vyšla naprázdno.
54:38'
Tak a zápletka by byla! Hosté se po pasivní obranné činnosti ještě musí bát o výsledek! Vstřelená branka rozhodně domácí borce nakopla a je to vidět i na rychlosti bruslení.
53:37'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Přece jen se domácím povedlo a dokázali snížit na rozdíl jediné branky! Troufám si říct, že na vyrovnání mají ještě dostatek času. Kyle Brodziak nahodil puk na bránu hostujícího celku a VLADIMÍR SOBOTKA vynikající tečí úplně změnil směr puku, který doputoval až za záda bezmocného Rinneho. Asistence: Kyle Brodziak a Alex Pietrangelo.
53:15'
Jaškin se pokoušel ihned po zisku puku zadělat hostujícímu brankáři na nebezpečí, jeho ránu ale zablokovala hůl jednoho ze soupeřova obránců.
52:58'
Matt Irwin minul svoji ránou soupeřovu branku a puk se z jeho hole dostal dokonce až do ochranné sítě za bránou. Následovat bude další komerční přestávka.
51:55'
Do obrovské šance se těsně před náskokem svého spoluhráče na led dostal kapitán domácího celku, ten ale nabídnutou šanci nevyužil a střelou zápěstím vynikajícího Rinneho nepřekonal!
51:33'
Konečně přišla střela jednoho z hostujících hráčů, domácí brankář si ale s touto ránou z velkého úhlu poradil na jedničku.
50:48'
A přichází trest v podobě soupeřova vyhození a osvobození se. Hosté tak musí začít opět ze svého vlastního obranného pásma.
49:35'
Predators se opět přesunuli do útočné třetiny, kde se snaží o kombinační hru s pomalejším bruslením. Stále jim ale chybí nějaký pořádný střelecký pokus.
48:58'
Do velké šance se také dostali hráči Blues, kteří tak mohli snížit stav v oslabení! Pekka Rinne ale vypadá, že dnes za své záda nepustí nic a nikoho!
48:25'
Tohle nevypadá pro domácí hokejisty vůbec přívětivě, čelit totiž budou ještě 3 a půl minuty přesilové hry soupeře! Ten je právě nyní v útočném pásmu, kde si snaží kombinací vytvořit volný prostor.
47:58'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Patrik Berglund – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
47:34'
Domácí se i přes obrovskou snahu nemohli dostat do útočného pásma, když vynikajícím způsobem pokryli hosté modrou čáru. Hra se tak přesouvá zpět na polovinu domácích.
46:53'
Puk se dostal z hole Filipa Forsberga mimo vyhrazené kluziště, vhazovat se tak bude zřejmě ve středním pásmu. Ještě předtím ale komerční přestávka.
46:40'
Blues také že vyvinuli chvilkový tlak, po jednom z prohraných soubojů u mantinelu se rozhodli pro klidné vystřídaní. Hosté tak mohou v poklidu odpočinout v obranném pásmu.
45:57'
Allen vytáhl další ze svých trumfů, když výborně zneškodnil střelu soupeře z bezprostřední blízkosti! Domácí jsou už navíc v plném počtu a mají tak 14 minut na zvrat v utkání!
45:07'
Hosté kombinují v útočném pásmu a domácí hráči se nemohou žádným způsobem vyhodit. Modrou čáru mají Predators výborně ohlídanou.
44:28'
Nyní se dokonce hráči v modrých dresech dostal do útočného pásma, vše ale zastavil sudí, který signalizoval ofsajd!
44:10'
A tohle hráčům Blues rozhodně do karet nehraje! Budou totiž čelit soupeřově přesilové hře. Poprvé se ale dokázali osvobodit.
43:55'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., nedovolené bránění).
43:29'
Tentokrát měl brankář Predators podstatně lehčí práci, když si dobře pohlídal bližší tyč a následně udržel puk ve své výstroji. Stále pro něj ale číhá nebezpečí, vhazovat se bude v obranném pásmu Nashvillu.
42:12'
To, co nyní předvádí hostující brankář, je takřka k neuvěření! Zneškodňuje jednu střelu za druhou a to i v leže! Neuvěřitelně nyní Rinne drží svůj celek stále ve dvoubrankovém vedení!
41:40'
Dalším dobrým zákrokem se prezentoval Pekka Rinne, který tak zatím drží čisté konto.
40:52'
Jeden z čárových rozhodčích si zřejmě přivodil nějaké zranění a musel být na malou chvíli ošetřen. Následně byl odveden do kabin, hra tedy pokračuje bez jednoho arbitra.
40:42'
Samostatný průnik do soupeřova obranného pásma podnikl domácí Thompson, sám se poté rozhodl i akci zakončit, jeho ránu ale podržel zřejmě mezi betony pozorný Rinne.
40:18'
Úvodní útočnou akci sice podnikli domácí hráči Blues, po následné ztrátě míče ale nechali své soupeře v rychlém brejku. Ten pro jejich dobro nakonec skončil jen střelou mimo.
40:01'
Ano, a je to tak! Do kabin se jde za stavu 0:2 a domácí stále čekají na svoji první branku utkání. Za to hosté přidali takřka z nenápadné situace další branku, když dostal puk do sítě Jarnkrok po vynikající nabídce Forsberga! Bránu hostujícího celku zatím stále výborně střeží Pekka Rinne, který má zřejmě největší zásluhy na tom, že bíložlutí jdou do kabin s dvoubrankovým vedením. I na druhé straně ale výborně chytá Allen a nebýt vynikající formy těchto dvou ochránců svatyň, zřejmě bychom viděli četnou přestřelku.

Poslední třetina začne přibližně ve 3:56.
40:00'
39:37'
V poslední minutě druhé třetiny jsme ještě mohli vidět šance na obou stranách, ani z jedné ale další branka nepadla a tak se zřejmě půjde do kabin za stavu 0:2!
38:45'
Nyní začali opět bruslit lépe hostující hráči a to jim stačí k tomu, aby se lehce dostávali do útočného pásma, kde následně celkem s přehledem uhrávají i souboje u mantinelů.
37:18'
Obrovskou šanci nyní promarnil domácí Edmundson! Poté, co Rinne vyrazil betony přízemní střelu jednoho ze soupeřů, dostal se právě švédský obránce k puku úplně osamocen a před prázdnou svatyní. Šance se ale zřejmě zalekl a puk poslal po ledě vedle bližší tyče!
36:49'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají už do dvoubrankového vedení a opět z akce, ze které to snad nikdo nečekal! Matt Irwin poslal pas na volného Filipa Forsberga, ten naznačil střelu a vynikajícím pasem vybídl svého spoluhráče na levé straně kluziště. CALLE JÄRNKROK si s nabídnutou šancí poradil na jedničku a přiblížil tak svůj celek k výhře zase o krok dopředu. Asistence: Filip Forsberg a Matt Irwin.
36:25'
Predators přežili další tlak soupeře a nyní se snaží rozvážnými přihrávkami uklidnit hru ve vlastním obranném pásmu.
35:40'
Hosté nyní špatně vystřídali a do šance se mohl hrnout jeden z hráčů Blues. Toho ale ještě na modré zastavil vynikajícím vypíchnutím puku jeden z hostujících obránců.
35:08'
Jemelin nyní zablokoval střelu Steela, od jehož hokejky se puk odrazil mimo vyznačené území pro hru. Vhazovat se tak bude na polovině hostujícího celku. Předtím ale komerční přestávka.
34:43'
Velmi aktivní je také domácí kapitán, který se i nyní pokoušel překonat hostujícího golmana nečekanou střelou z velkého úhlu. Jak jsme ale už několikrát zmiňovali, brankáři dnes chytají na jedničku a jen tak nějaké nahození je nerozhodí.
33:54'
Josi se pokusil o střelu z první po přihrávce od jednoho ze spoluhráčů. Dalším vynikajícím zákrokem se ale předvedl Allen, který i přes to, že neviděl takřka nic, stačil vytáhnout lapačku na správné místo!
33:30'
Hraje se nyní hodně nahoru a dolů, ani jeden z celků nemůže zatím vyvinout nějaký souvislý tlak.
32:49'
Je za námi více než polovina utkání a zatím jsme viděli pouze jednu branku. O náboj hry ale rozhodně nouze není, oba celky se představují jak střelecky, tak v soubojích u mantinelu, převažují to ale jedině brankáři obou celků.
31:10'
Pekka Rinne nyní předvedl další vynikající zákrok a brankáři dnes jen potvrzují naše prognózy před začátkem utkání. Díky jejich pohotovosti a vynikající připravenosti náš čeká ještě vyrovnaná polovina zápasu!
30:47'
Z podobné pozice to ještě zkoušel Turris, ani on ale na vynikajícího brankáře Blues nevyzrál. Ten si ponechal puk v lapačce a následovat bude komerční přestávka.
30:33'
Vynikající Allen! Domácí ochránce svatyně se nyní předvedl v nejlepším světle, když na dvakrát nenechal skórovat autora zatím jediné branky Smitha, poté ještě zneškodnil i dorážku z druhé vlny! Dnes je to opravdu utkání brankářů!
29:44'
Přesto se ale necelou minutu na to musí opět bránit tlaku soupeře. Ten ovládá kombinační hru na jedničku, za to jim ale chybí nápad na nějaké vytvoření si ještě větší tutovky.
28:22'
Domácí jsou v plném počtu a ihned se hrnou na útočnou část kluziště. Dobře ubráněné oslabení je zřejmě nadchlo k rychlejší hře a vidíme už i náznaky kombinace.
27:35'
Více než minuta z přesilové hry hostů je pryč a za tu dobu nedokázali hráči ve žlutobílých dresech vymyslet takřka nic. Stále jen kombinují před brankovištěm, chybí jim ale střelecký pokus.
26:50'
První půlminutu domácí celek přežil takřka bez úhony, navíc se vyhozením až za brankovou čáru osvobodil a může v klidu vystřídat.
26:22'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Scottie Upshall – 2 min., sekání).
26:22'
Tvrdou ránu od modré schytal pukem domácí Gunnarsson, který se jen těžce zvedá z ledu! Puk ale zřejmě poté vyskočil z vymezeného území pro hru a ta se přerušila. Následovat bude komerční přestávka.
25:34'
Nahnáno měl nyní také hostující brankář Rinne, kolem kterého se spustily dělové rány jako za druhé světové války! Golman Nashvillu ale i přesto stále drží čisté konto!
24:32'
Hosté stále lépe bruslí, což je vidět v každé části kluziště! Nyní se ale nejistým zákrokem provinil Allen, který jen vypíchl puk k najíždějícímu soupeři, který ale nedokázal trefit poloprázdnou branku!
23:20'
Nyní už se ale hosté hrnou do útoku a práce tak přichází opět pro brankáře Allena. Turris se pokoušel překvapit soupeře nahozením, ochránce St. Louiské svatyně se ale nachytat nenechal.
22:37'
Hosté jsou v plném počtu, zatím ale zůstávají ve vlastním obranném pásmu, kde jsou domácími hráči tlačeni čím dál víc ke svému brankovišti.
22:22'
Predators se opět vyhazují a s největší pravděpodobností to vypadá, že první oslabení přežijí bez větších potíží!
21:29'
Kapitán domácího celku Pietrangelo, se pokoušel o nebezpečnou ránu z hranice útočné modré, brankář hostujícího celku byl ale opět na svém místě a puk dokonce podržel ve výstroji.
20:37'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., podražení).
20:37'
Hosté vlétli do druhé dvacetiminutovky ve velkém stylu a Rinne měl hned v úvodu potíže! Se vším si ale poradil, bohužel jeho spoluhráči ne. Následovat bude přesilová hra Blues.
20:01'
První dějství dnešního utkání zámořské NHL, mezi celky Blues a Predators, je minulostí! Za prvních 20 minut jsme viděli jedinou branku, kterou takřka z ničeho nic dokázali vstřelit hosté. Josi napřáhl od modré čáry ihned po přechodu do útočného pásma, Smith puk tečoval a dostal jej až za záda brankáře Allena. Do kabin tak jdou rozhodně šťastnější hosté, kteří si do druhé dvacetiminutovky přivezou náskok jedné branky!

Druhá třetina začne přibližně ve 3:00
20:00'
19:40'
Na samotném konci první periody jsme ještě mohli vidět také příčinu toho, proč domácí celek prohrává. Nekoncentrovanost! Dva spoluhráči se nebezpečně srazili na středu kluziště a rozhodně se už těší do kabin.
18:30'
A tato nebezpečná situace zřejmě nakopla domácí borce k útočné hře. Nyní bojují o puk v útočném pásmu, obránci Nashvillu jsou ale důraznější.
17:03'
Hostující hráči lépe bruslí a aktivně napadají rozehrávku soupeře, což také vypramenilo v obrovskou šanci Filipa Forsberga. Ten narušil rozehrávku Blues a ihned po zmocnění se puku, si najel před cílový prostor. Na druhé straně měl volného spoluhráče a kdyby na něj směřoval přihrávku, zřejmě by to bylo už o dvě branky. Švédský útočník se ale pokusil nachytat Allena bekendovou střelou, na kterou mu domácí brankář přišel!
16:23'
Brankář hostujícího celku nyní raději podržel puk pod lapačkou, když za svými zády cítil obrovský nátlak soupeře. Následovat bude komerční přestávka a ihned poté vhazování v obranném pásmu Nashvillu.
15:33'
Domácí hráči se nyní nemohou dostat pořádně k puku, natož tak vyvinout nějaký souvislý tlak v útočné třetině.
14:47'
Irwin se vynikajícím způsobem dostal do útočného pásma, na sebe vzal i koncovou střelu, tu ale zneškodnil neméně dobrým zákrokem Allen.
13:42'
Blues se nyní nepochopitelně provinili zakázaným uvolněním, hra se tak přesune před Allena a vhazovat se bude v obranném pásmu domácího celku.
12:50'
Ani hosté ale nechtějí nechat nic náhodě a snaží se rychle přecházet do útočného pásma. Tyto brejkové situace ale moc nestíhá domácí obrana, která chodí často podporovat útočnou snahu až k blízkosti soupeřova brankoviště.
11:45'
Teď je tak na domácích hokejistech, aby podnikli něco směrem dopředu. O to se samozřejmě snaží, v cestě jim ale stojí zatím vynikající Rinne!
10:37'
A hosté se takřka z ničeho nic dostávají do jednobrankového vedení! Roman Josi napřáhl k nečekané střele někde z úrovně útočné modré a CRAIG SMITH vynikající tečí na hranici vysoké hole, umístil puk za záda bezmocného Allena! Asistence: Roman Josi.
09:55'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Scott Hartnell – 2 min., bitka).
09:55'
Pozdvižení mohli vidět diváci na stadionu a to v podobě atraktivní bitky! Vítězně z ní nakonec vyšel domácí borec.
09:16'
Domácí nyní zlepšili důraz u mantinelů a častěji se tak dostávají k puku. Z těchto situací také pramení další šance, se kterými si ale zatím ochránce Nashvillu ví rady!
08:42'
A na druhé straně se musel opět vyznamenat Rinne, který nyní pochytal snad tři nebezpečné rány z holí domácích hokejistů!
07:49'
Stále mají převahu na útočné polovině hosté, chybí jim ale nějaký nápad na finální pas, nebo například rychlé přenesení hry. Je možná jen otázkou času, kdy přijde nějaký nadějný brejk domácího celku.
06:35'
Do útočné třetiny se ale opět rychle přesunuli hostující Predators, kteří krouží kolem brankoviště Allena. Zatím ale bez nějakého výsledku.
06:00'
Paul Stastny se zřejmě dostal do vynikající šance na vstřelení úvodní branky utkání, v cestě mu ale stál finský brankář Rinne, který tak nechává svému celku možnost na vedení.
04:50'
Hosté mají zatím výrazně navrch, nedělá jim žádné potíže přechod do útočného pásma, kde se často dostávají i do kombinací.
03:47'
Forsberg dostal nabídku přes celou šíři kluziště, poté se snažil dostat puk v pokleku do odkryté domácí svatyně. Branka z této stoprocentní tutovky ale nepadla!
03:35'
Když už se Nashvillu povede nějaká útočná akce, zapomenou jeho hráči na pevnou skálu v brance soupeře. Allen nyní zneškodnil dvě nebezpečné rány.
02:49'
Hosté hrají svoji první přesilovou hru a jejich útočné přechody jsou zatím bezhlavé. Blues se opět celkem lehce vyhazují.
02:30'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Scottie Upshall – 2 min., nedovolené bránění).
01:30'
Ani domácí ale v útočné fázi ze začátku utkání rozhodně nezahálí. I když se jejich první akce obešla bez střely na bránu, puk letěl dokonce dvakrát prudce do zadního mantinelu.
00:28'
Úvodní tlak vyvinuli hostující hráči Nashvillu, jejich první akce směrem dopředu ale nedopadla jinak, než zákrokem soupeřova brankáře.
00:01'

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Berglund – T. Thompson, Stastny, Steen (A) – Pääjärvi, Sundqvist, Sobotka – Jaškin, Brodziak, Upshall.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm (A), Josi (C), P. K. Subban, Jemelin, Y. Weber, Irwin – Arvidsson, Johansen (A), Hartnell – C. Smith, Turris, Fiala – Åberg, Järnkrok, F. Forsberg – Watson, Sissons, Bonino.

Rozhodčí: Peel, Chmielewski – Amell, Murray..
Vzájemné zápasy

Tyto dva celky se spolu v roce 2017 utkali už 8x! Lépe z této série zatím vychází predátoři z Nashvillu, kteří dokázali porazit Blues v pěti vzájemných zápasech. Vždy jsme ale mohli sledovat velmi vyrovnaný boj, mnohdy až do posledních minut!

Ve vzájemných střetnutích těchto dvou mužstev, nepadalo ani příliš branek. Za 480 minut jich bylo vstřeleno "pouze" 33, což na gólovou atraktivitu zámořské NHL není příliš.

Další zajímavostí může být také to, že i když byly všechny jejich vzájemné zápasy naprosto vyrovnané a rozdíl ve skóre byl mnohdy jednobrankový, vždy se rozhodlo v základní hrací době!

Zda i dnes uvidíme podobně vyrovnané utkání, nebo dokonce v roce 2017 první prodloužené utkání ve vzájemnosti těchto dvou celků, se dozvíme už od 2:00! Buďte u toho s námi.
Nashville Predators je nyní obrovským pronásledovatelem svého dnešního soupeře ze St. Louis. Ať už v Centrální divizi, nebo v Západní konferenci, na něj ztrácí pouze jediný bod a v případě dnešního úspěchu v podobě vítězství, by jej tak mohl dotáhnout, nebo dokonce předehnat.

Predators také nezahálí v zápasech na cizím ledě, získali tam 23. bodů, což je pouze o jeden méně, než Blues. Přesto i ten jeden bod dělá rozdíl mezi těmito týmy. Nashville měl dokonce nedávno šňůru čtyř vítězství na kluzištích soupeře, kdy postupně a celkem přesvědčivě vyzrál na hvězdy z Dallasu, Vancouver, Edmonton a v poslední řadě i na "Jágrovo" Calgary!

V posledním utkání ale predátory vyzval opět Dallas a svého soupeře podruhé vyhrát na jeho ledě v měsíci prosinci, nenechal. I když měli hráči Nashvillu dobře vykročeno do zápasu, kdy po sedmi minutách vedli dokonce rozdílem dvou branek, domácí i s přispěním Hanzala otočili průběh hry. Hosté tak byli nakonec rádi i za bod, který jim zachránil Johansen z přesilové hry ve 45. minutě. Byť v samostatných nájezdech podlehli vynikajícímu Radulovi, nebo Seguinovi, za bod ke Štědrému dnu si rozhodně nestěžovali.
St. Louis Blues vedou po osmatřiceti odehraných utkáních Centrální divizi zámořské NHL, pouze ale s bodovým náskokem a se třemi odehranými zápasy navíc od svého dnešního soupeře. V Západní konferenci jim zatím patří třetí příčka, stále ale platí, že mají s Arizonou nejvíce utkání za sebou. Jen tak pro oko, kdyby jejich pronásledovatele v Západní konferenci vyhráli všechny dohrávané utkání, Blues by se mohli propadnout až někam kolem 8. pozice!

Hráči Blues patří k nejlepším v zápasech na ledě soupeřů, odkud si odvezli už 24 bodů z 38 možných! Dnes ale zavítají po dlouhých čtyřech zápasech konečně na svůj led a uvidíme, zda svoji formu udrží i před vlastními ochozy.

K poslednímu utkání hráči St. Louis zajížděli na stadion do Vancouveru, odkud si odvezli po vynikajícím výkonu všechny body za vítězství 3:1! 1. hvězdou zápasu byl zvolen Kanaďan Kyle Brodziak, který mimo vítěznou branku asistoval u té první.

Blues ale mimo jiné trápí četná marodka, dnes by pro zranění měli chybět hráči jako Blais, Bouwmeester, Fabbri, Sanford nebo Schwartz. V sestavě naopak nastoupí i dva čeští borci, ve 3. formaci by se měl objevit Vladimír Sobotka, ve čtvrté pak Dmitrij Jaškin!
Všechny hokejové fanoušky vítám u dalšího utkání zámořské NHL! V jejím rámci se mimo jiné dnes střetnou celky St. Louis Blues a Nashville Predators! Utkání je na programu od 2:00 našeho času, buďte u toho s námi!