NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Carolina - 23. ledna 2019   03:00

Calgary
Calgary
01:58' Kylington (Hathaway, R. Andersson) • 26:40' Jankowski (Backlund, Brodie) • 60:15' Backlund (Brodie, E. Lindholm)
3:2
(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Carolina
Carolina
15:48' D. Hamilton  (B. McGinn, Slavin) • 59:16' Aho  (T. Teräväinen, Williams)
Calgary
Tom Chmielewski, Trevor Hanson – Brian Mach, Trent Knorr
Scotiabank Saddledome, Calgary
18 508 diváků
Carolina

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemnou středu!

Trestné minuty: 4 – 8
Flames zaznamenali třetí výhru po sobě, bodovat dokázali už v devátém zápase v řadě. Po Lightning se stali druhým týmem, který v letošní sezoně překonal hranici 70 bodů.

Hurricanes prohráli třetí utkání z posledních čtyř. Na tripu však mají po dvou zápasech tři body.
60:15'
Calgary právě vstřelilo branku!
Tak to bylo rychlé! Po pouhých 15 vteřinách utkání rozhoduje MIKAEL BACKLUND. Pro ostříleného švédského forvarda dvanáctá trefa v letošní sezoně! Asistence: TJ Brodie, Elias Lindholm.
60:05'
Kotouče se po vhazování ujímají Flames.
60:01'
Úvodní buly prodloužení obstarají Backlund a Aho.
Střely na bránu: 24 – 35
Po 60 minutách vítěze neznáme. Utkání mezi Flames a Hurricanes tak bude muset rozseknout prodloužení 3 na 3. V případě nutnosti ještě klidně může dojít i na samostatné nájezdy.
60:00'
59:58'
Uvidíme prodloužení.
59:45'
Giordano střílel bekhendem z mezikruží, Mrázek ale zasahovat nemusel.
59:37'
Mrázek hru přerušuje. Do konce třetí třetiny zbývá necelých 23 vteřin.
59:16'
Carolina právě vstřelila branku!
Canes se daří 44 vteřin před koncem třetí třetiny srovnat! Pěknou nabídku Teräväinena z pravé strany za Ritticha uklidil nikým nebráněný SEBASTIAN AHO. Zaznamenal tak dvaadvacátý gól v sezoně, 2:2! Asistence: Teuvo Teräväinen, Justin Williams.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:35'
Mrázek zamířil na střídačku, Hurricanes zkusí hru bez brankáře!
58:25'
Až nyní mají hosté kotouč na svých holích. Za malou chvíli zřejmě zkusí hru v šesti.
57:45'
Carolině už příliš mnoho času na vyrovnání nezbývá. Navíc puk je v její obranné třetině.
57:22'
Střela Giordana od modré, z levé strany, minula Mrázkovu svatyni.
56:59'
Bennett zkoušel štěstí bekhendem z mezikruží, Mrázka však neohrozil.
56:26'
Nahození Svečnikova z levé strany si cestu na Rittichovu bránu nenašlo.
55:33'
Faulkova střela z pravého kruhu pro vhazování byla zablokována.
55:14'
Aho vyzkoušel z levé strany Rittichovu pozornost.
54:45'
Hurricanes se dostali pod tlak, přičemž nyní se osvobodili jen za cenu icingu.
54:15'
Monahanova velmi dobrá šance z levého kruhu, Mrázek jej ale vychytal.
53:45'
Zakázané uvolnění od hostujících hokejistů.
52:21'
Střely na bránu: 22 – 32
52:09'
52:07'
Obrovská tlačenice před Mrázkem! Bennett a Gaudreau dotírali na brankovišti, brankář Canes ale dokázal odolat.
51:19'
Domácí v plném počtu. Začíná jejich přesilovka.
51:01'
Necelých devět minut do konce třetí třetiny a Flames stále vedou nad Hurricanes 2:1.
50:31'
Zpět do akce! Lindholm a Aho na vhazování ve střední třetině, poblíž trestné lavice Caroliny.
50:31'
Ofsajd Plamenů, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
50:09'
Poměr sil na ledě se nám srovnává. Vhazování po Mrázkově pravici.
50:09'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Teuvo Teräväinen – 2 min., podrážení).
49:58'
Frolík při oslabení rychle obkroužil bránu soupeře, následně ale narazil na připravený beton Mrázka.
49:28'
Kanadský celek zahajuje oslabení úspěšně.
49:19'
Druhá početní výhoda pro Hurricanes. Dočkáme se vyrovnání?
49:19'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Derek Ryan – 2 min., hákování).
49:03'
Hamiltonův pokus byl poté zablokován Nealem do ochranné sítě.
48:49'
Teräväinen byl na opačné straně úspěšnější, Ritticha ovšem zprava nepřekonal.
48:33'
Tkachuk se prokličkoval do útočného pásma, jeho následná střela z levé strany byla ale zablokována Faulkem do rohu.
47:54'
Postavení mimo hru ze strany domácího Calgary.
47:41'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Jankowskiho a Williamse po levici Ritticha.
47:41'
Rittich zasahuje proti střele Martinooka z pravého kruhu, je tu první reklamní přestávka třetí třetiny.
46:40'
Aho přihrával zpoza brány do ohně, před Ritticha, žádného ze spoluhráčů zde ovšem nenašel.
46:03'
Nealův pokus z levé strany, Mrázek pozorný.
45:56'
Střely na bránu: 17 – 29
45:46'
44:56'
Lindholmova střela z pravého kruhu, Mrázek touš vyrazil levým betonem.
44:47'
První polovina z trestu Hamiltona je pryč.
43:57'
Andersson měl po dobré přihrávce Neala velkou šanci, Mrázek se ovšem zaskvěl, když zasáhl pravým betonem.
43:46'
V pořadí třetí přesilová hra pro Flames. Vhazování po Mrázkově levici.
43:46'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., podrážení).
43:31'
Williams se zleva tlačil před bránu, zakončit se mu podařilo bekhendem, avšak neúspěšně.
42:20'
V utkání mimochodem nepokračuje útočník Hurricanes Micheal Ferland. Má totiž zranění v horní části těla.
42:16'
Van Riemsdyk to zkusil znovu zprava, nyní už musel Rittich kotouč vyrazit.
41:54'
Nahození van Riemsdyka z pravé strany minulo tři tyče a zamířilo do rohu.
41:42'
Mrázek poprvé ve třetí třetině v akci. Zprava jej ohrozil Tkachuk.
41:04'
Hurricanes na začátku závěrečné části jen potvrzují, že jsou dnes lepším týmem.
40:50'
Pěkná individuální akce Hamiltona, který nakonec z pravé strany trefil tyč Rittichovy svatyně.
40:25'
Wallmark střílel zprava při přečíslení 2 na 1 nepřesně.
40:13'
Po 13 vteřinách třetí třetiny se píská zakázané uvolnění Flames.
40:01'
Oba týmy se vrátily zpět na led Scotiabank Saddledome. Jistě zajímavá závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za malou chvíli!

39:57'
Ve druhé třetině už nic dalšího neuvidíme.
39:23'
Rittichovu pozornost nyní otestoval ze středu útočného pásma Wallmark.
39:03'
Na modré napřáhl ke střele Hamilton, Rittich byl ovšem pozorný.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:30'
Podaří se ještě v závěrečných 90 vteřinách Hurricanes srovnat skóre?
37:50'
Hra je nyní trochu rozháraná. Ani jednomu týmu se nedaří pořádně zaútočit.
37:08'
Aho svým pokusem Ritticha také nezaměstnal.
36:50'
Bekhend Teräväinena z těsné blízkosti nebyl přesný.
36:03'
Střelu de Haana z levé strany zablokoval hned první bránící hráč – Lindholm.
35:21'
Na opačné straně ledu měl na pravé straně šanci Williams, Rittich připraven.
35:04'
Neal měl na holi třetí gól Calgary! Po pasu od Backlunda však zleva nedokázal kotouč usměrnit do prázdné brány. Neuvěřitelné!
34:49'
Pět minut a 11 vteřin do konce druhé třetiny. Backlund a Aho na vhazování po pravici Ritticha.
34:49'
Martinookovo lehké nahození z levé strany, Rittich hru přerušuje. Na řadu nám přichází další z reklamních přestávek.
34:20'
Carolina je i ve druhé třetině aktivnějším týmem, avšak se ji nyní nedaří srovnat skóre.
33:46'
Střely na bránu: 11 – 22
33:21'
Touš mimo mantinely, vhazovat by se následně mělo ve střední třetině.
33:03'
Zpět do akce! Na vhazování po levici Ritticha se staví Monahan a Aho.
33:03'
Faulk střílel od modré, zprava, bez přípravy, Rittich schoval puk do své lapačky. Máme tu reklamní přestávku.
32:29'
Ferlandova střela z pravé strany, Rittich kotouč vyráží pravým betonem.
32:01'
Odehráno 32 minut a Flames vedou nad Hurricanes 2:1. Rozdílovou trefu obstaral v 27. minutě Jankowski.
31:41'
31:41'
Až nyní přišla první střela Plamenů. Postaral se o ni z pravé strany Andersson. Mrázek ale neměl větší problémy zasáhnout.
30:42'
Začíná druhá minuta z trestu McKegga, domácím se zatím nepodařilo nic vymyslet.
30:01'
Zahajujeme druhou polovinu utkání.
29:55'
Dobrá práce Martinooka, Canes se podaří našetřit vteřinky k dobru.
29:41'
29:41'
Po reklamní přestávce budeme sledovat druhou početní převahu Flames.
29:41'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Greg McKegg – 2 min., hákování).
29:05'
Také druhá třetina nabízí velmi pohledný hokej.
28:20'
28:00'
Po střele Teräväinena od modré z první nastal před Rittichem menší závar, Flames se ale zvládli ubránit.
27:44'
Hosté v plném počtu. Začíná jejich krátká přesilovka.
27:31'
Střely na bránu: 10 – 18
26:40'
Plameny podruhé v zápase vedou! Prosazuje se MARK JANKOWSKI, jenž za Mrázka úspěšně z těsné blízkosti, z úhlu, dorazil střelu Brodieho z pravé strany. Osmá trefa čtyřiadvacetiletého útočníka v této sezoně, 2:1! Asistence: Mikael Backlund, TJ Brodie.
26:20'
Přesilovka Calgary netrvala dlouho. Sledovat budeme hru 4 na 4.
26:20'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sean Monahan – 2 min., sevření puku rukou).
25:55'
Gaudreau z dobré pozice, z mezikruží, přestřelil bránu.
25:44'
Flames si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po Mrázkově levici.
25:44'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Lucas Wallmark – 2 min., vysoká hůl).
25:09'
Hamonic při střele od modré čáry, z pravé strany, zlomil svou hůl. Mrázek mohl zůstat v klidu.
24:27'
Nyní mnohem lepší střelecký pokus od Neala, Mrázek ale předvedl dobrý zákrok, kterým podržel svůj tým.
23:57'
Neal to zkoušel středem, následně ale minul Mrázkovu bránu.
23:48'
Z pravého kruhu pro vhazování střílel z první Wallmark, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Rittichovo náručí.
23:20'
Kotouč si to namířil do hlediště. Nyní se vhazuje v obranné zóně hostů, po Mrázkově levici.
22:41'
Mangiapaneho střela z pravé strany mířila mimo tři tyče, Mrázek ovšem i tak raději puk vyrazil.
22:31'
Van Riemsdyk z levé strany našel pouze Rittichovu rukavici.
21:51'
Střelecký pokus Faulka z levé strany Ritticha v brankovišti neohrozil.
21:03'
Útočná akce Neala neměla dlouhého trvání. Obrana Canes byla dobře zorganizovaná.
20:26'
Slavinův pokus zleva od modré byl zablokován Monahanem.
20:05'
Hurricanes byli v první třetině lepším týmem. Zlepší Flames nyní svůj výkon?
20:01'
Hokejisté Calgary a Carolina jsou zpět na ledové ploše Scotiabank Saddledome. Druhá část začne za několik málo okamžiků.

19:59'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:56'
Hanifinova střela od modré, z pravé strany, Mrázek připraven na správné pozici.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.
18:38'
Plamenům nevyšel přechod do útočného pásma – čároví jim odpískali postavení mimo hru.
18:00'
Andersson zablokoval střelecký pokus Hamiltona z levé strany, Rittich tak zůstal bez práce.
17:40'
Dva velmi dobré zákroky Mrázka, v obou případech proti Hathawayovi.
16:42'
Na opačné straně hřiště to zkoušel z levé strany Gaudreau, avšak i jeho pokus nebyl z nejpřesnějších.
16:27'
Faulk zleva přestřelil Rittichovu svatyni.
15:48'
Šestnáctá minuta utkání, máme srovnáno! Nahození DOUGIEHO HAMILTONA z pravé strany si do vlastní brány nešťastně tečoval Brodie. Pro Hamiltona sedmý gól v sezoně 2018/2019, 1:1! Asistence: Dougie Hamilton, Brock McGinn.
14:56'
Pět minut a čtyři vteřiny do konce první třetiny. Vhazuje se mezi hole Backlunda a McKegga v neutrální zóně, před střídačkou Calgary.
14:56'
Od Backlunda se kotouč odrazil na střídačku domácích. Následuje reklamní přestávka.
13:52'
Ferland se snažil zprava natlačit před Ritticha, dobrou defenzivní práci ovšem odvedl Hanifin.
13:37'
Icing v podání Plamenů, hra se tak vrátí před Ritticha.
13:23'
Niederreiter před bránou dorážel střelu van Riemsdyka od modré čáry, nastřelil však jen tyč.
12:41'
Střely na bránu: 5 – 12
12:26'
Obrovská šance pro Giordana, výtečný Mrázek! Kapitán Calgary to zkoušel zprava, z těsné blízkosti, český brankář ve službách Canes ale předvedl skvělý zákrok levým betonem.
11:51'
Pokus Hamiltona od modré čáry, z levé strany zablokován Lindholmem.
11:40'
Aktivní forčekink Hurricanes, domácí mají problémy s rozehrávkou.
10:49'
Můžeme pokračovat. Backlund a McKegg v souboji na vhazování ve střední třetině, poblíž trestné lavice Flames.
10:49'
Ofsajd Caroliny, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
10:34'
Střela Wallmarka z pravé strany postrádala přesnost. Canes ale i nadále kombinují v útočném pásmu.
10:01'
Jsme v polovině první třetiny. Ačkoliv jsou Hurricanes na ledě Flames výrazně střelecky aktivnější, prohrávají zde 0:1. Na konci druhé minuty totiž skóroval Kylington.
09:45'
V krátkém sledu se píská Calgary třetí zakázané uvolnění.
09:25'
Williams zkoušel zleva střelu z otočky, kotouč byl ale zablokován Hamonicem vysoko nad, do ochranné sítě.
09:15'
Svečnikov a jeho střela z pravé strany, Rittich nachází puk ve svém náručí.
08:52'
Následně je tu další icing domácího týmu.
08:45'
Hamiltonovo nahození od pravého mantinelu na Rittichovu bránu neprošlo.
08:41'
Zakázané uvolnění ze strany Plamenů.
07:59'
Vhazování proběhlo ve středovém kruhu.
07:57'
Touš na střídačce Calgary, hra je přerušena.
07:37'
Z pravého kruhu pro vhazování střílel Teräväinen, Ritticha však nezaměstnal.
07:11'
Individuální útočná akce Slavina, Rittich jeho pokus z levé strany kryje do své lapačky.
06:29'
Konec reklamní přestávky, Monahan a Martinook na vhazování po pravici Mrázka.
06:29'
Proběhne první reklamní přestávka.
06:29'
Na opačné straně ledu vystřelil zleva Neal a Mrázek si nebyl svým zákrokem příliš jistý. Skóre se ale nemění.
06:19'
Střelecký pokus Teräväinena z levé strany, Rittich puk vyrazil.
05:50'
Od úvodních okamžiků sledujeme poměrně pěknou podívanou.
05:10'
Anderssonova střela od modré čáry bez přípravy, Mrázek měl připravenou svou lapačku.
05:03'
Znovu se píská zakázané uvolnění Hurricanes.
04:56'
Střely na bránu: 1 – 6
04:44'
Nepřesná rozehrávka van Riemsdyka, čároví byli hostům nuceni odpískat icing.
03:58'
Po vhazování vystřelil od modré, z levé strany, de Haan, následovala ještě dorážka Williamse z těsné blízkosti, Rittich ale v obou případech na jedničku.
03:50'
Následně zleva zkusil štěstí Ferland, Rittich však připraven.
03:41'
Pokus Wallmarka z pravé strany byl zablokován Hamonicem.
03:18'
Mäenalanen se tlačil do šance, výrazně se mu ale Rittichovu bránu nepodařilo.
02:33'
Flames se dostali do přečíslení 2 na 1, Gaudreau to ovšem nevymyslel dobře.
02:05'
Domácí uspěli hned svou první střelou na bránu.
01:58'
Gól platí i po zkoumání videozáznamu, Flames tedy vedou 1:0. Carolina ztrácí svůj oddechový čas.
01:58'
Hurricanes si berou coach's challenge! Domnívají se, že situaci předcházelo nedovolené bránění brankáři.
01:58'
Konec druhé minuty, Flames otevírají skóre utkání! Autorem gólu je OLIVER KYLINGTON, který se od levého mantinelu dostal k Mrázkovi, přičemž následně zakončil pěkně bekhendem. Jeho třetí gól v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Garnett Hathaway, Rasmus Andersson.
01:47'
Canes bylo odpískáno další zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude znovu poblíž Mrázka.
01:21'
Hokejisté Caroliny se provinili icingem.
01:08'
Vhazovalo se v neutrální zóně, před střídačkou Hurricanes.
01:06'
Kotouč opustil hrací plochu a zamířil do prostoru mezi střídačky.
00:53'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Plamenů.
00:21'
První střelu utkání obstaral z pravé strany hostující Ferland, Rittich poprvé v akci.
00:03'
Na úvodní buly uspěli Flames.
00:01'
Do středového kruhu se na vhazování staví Monahan a Wallmark, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, souboj mezi Flames a Hurricanes bude co nevidět zahájen.
Obě zahajovací pětice stojí na modrých čarách, v Scotiabank Saddledome zazní americká a kanadská státní hymna.
Zahajovací formace

CGY: Rittich – Hanifin, Hamonic – Gaudreau, Monahan, Lindholm

CAR: Mrázek – Slavin, Hamilton – Ferland, Wallmark, Teräväinen
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

CGY: David Rittich – 26 let, CZE
Z:29 REC:18-4-4 OG:66 PR:2.49 %ÚS:91.7 SO:1

CAR: Petr Mrázek – 26 let, CZE
Z:22 REC:10-10-2 OG:61 PR:2.80 %ÚS:89.5 SO:1

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Frolík, Backlund, Neal – Tkachuk (A), Jankowski, S. Bennett – Mangiapane, D. Ryan, Hathaway.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – Slavin (A), D. Hamilton, Faulk (A), Pesce, de Haan, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, Williams (C) – Ferland, Wallmark, T. Teräväinen – B. McGinn, McKegg, Svečnikov – Martinook, Mäenalanen, Foegele.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Trevor Hanson – Brian Mach, Trent Knorr.
Příjemnou středeční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Calgary Flames a Carolina Hurricanes.

CAROLINA HURRICANES

Hurricanes na hřišti Flames odehrají druhé utkání z třízápasového tripu. Do duelu vstoupí s bilancí 3-2-0 za posledních pět zápasů.

Na úvod tripu Canes porazili Edmonton Oilers 7:4. Dvakrát přitom skóroval útočník Nino Niederreiter.

V tabulce Východní konference hokejisty Caroliny v tuto chvíli nalezneme na desáté pozici se ziskem 51 bodů.

CALGARY FLAMES

Flames mají v noci možnost přidat třetí výhru v řadě. V posledních osmi zápasech zapsali bilanci 7-0-1.

V minulém utkání Plameny uspěly na ledě Edmontonu Oilers 5:2. Obránce Mike Giordano si v duelu připsal celkem tři kanadské body – gól, dvě asistence.

V tabulce Pacifické divize, Západní konference je kanadský celek na prvním místě se ziskem 69 bodů.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z úterý 22. na středu 23. ledna je na programu zámořské soutěže celkem pět zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Calgary Flames a Carolina Hurricanes. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Scotiabank Saddledome vhozeno krátce po 03:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.