NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Boston - 23. prosince 2018   23:05

Carolina
Carolina
12:55' T. Teräväinen (Slavin, Aho) • 21:29' Aho (T. Teräväinen) • 27:11' Aho (T. Teräväinen) • 31:47' Faulk (Ferland, Williams) • 47:20' T. Teräväinen (Aho)
5:3
(1:2, 3:1, 1:0)
Boston
Boston
02:40' Donato  (Krug, Marchand) • 08:56' Kampfer  (Kuraly, Marchand) • 36:05' Donato  (Cave, Backes)
Carolina
Mrázek (McElhinney) – Pesce, Slavin (A), Faulk (A), de Haan, D. Hamilton, T. van Riemsdyk – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Williams (C), C. Bishop, Ferland – Martinook, Wallmark, Foegele – B. McGinn, V. Rask, Kuokkanen.
L'Ecuyer, StLaurent – Alphonso, Cherrey
PNC Arena, Raleigh
17 491 diváků
Boston
T. Rask (Halák) – Carlo, Krug, McAvoy, Grzelcyk, Kampfer, J. Moore – Heinen, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), Nordström – Backes (A), Cave, Kuraly – Wagner, Acciari, Donato.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 10:6
Je dobojováno a domácí tým se může radovat z výhry nad Bostonem v poměru 5:3. I třetí třetina přinesla skvělý hokej, hosté se hnali za vyrovnáním, jenže museli překousnout druhý gól, inkasovaný ve vlastní přesilovce. Tuukka Rask nezvládl rozehrávku a i když lapil Ahovu střelu, na dorážku Teuva Teräväinena už nedosáhl. Závěr utkání se pak odehrál hlavně před Mrázkem, český gólman ale předvedl povedený výkon, soupeřům nedovolil skórovat a i on se velkou měrou podepsal pod výhru. Carolině se tak povedla oslava Whalers Night, připomínka klubové historie ještě v barvách Hartfordu.
59:55'
Puk je v rohu u opuštěné hostující branky, je rozhodnuto.
59:32'
Krejčího střela byla zablokovaná, Boston se pokouší o ještě jeden útok.
59:21'
Mrázek vyrazil Krugovu ránu od levého mantinelu, společně s jedním se spoluhráčů pak vyřešil i dorážku z bezprostřední blízkosti.
58:30'
Domácím se daří vyhodit, nemusí se ani bát zakázaného uvolnění.
57:20'
T. Rask navíc zůstal na střídačce, je tu power-play a tím pádem výhoda o dva muže.
57:20'
Teď je tu přesilovka pro Boston, hosté tak mají příležitost se vrátit do utkání. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Andrej Svečnikov.
56:48'
Pastrňák střílel přes obránce, myšlenka to byla dobrá, provedení už horší. Puk Mrázkovu branku minul.
56:27'
Hosté jsou v plném počtu, Donato naskočil zpět do hry.
56:13'
T. Rask chytil i Bishopovu střelu z levé strany a svým zákrokem přerušil hru.
55:34'
Hamiltonovu tvrdou ránu Rask dobře viděl, mohl se tak přichystat a dělovku vyrazit.
54:53'
Do brejku se dostával Marchand, v souboji jeden proti jednomu ale skončil na Faulkovi. Puk je v rohu, dopředu už jde Carolina.
54:27'
Je tu přesilovka pro Carolinu, což může být rozhodující moment utkání. Hosté hráli v šesti a čeká je tak oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Ryan Donato.
53:28'
Mrázek přečkal další těžké chvíle, v brankovišti se musel rychle přemístit, aby po zákroku zvládl i zasáhnout u druhé tyčky. Tam mu pomohla i jeho obrana.
53:13'
Victor Rask neprošel do zakončení, kousek za modrou čárou byl obrán o puk.
52:12'
Mrázek zasáhl proti nepříjemné střele od levého mantinelu, situaci mu ztěžovali i hráči u brankoviště.
51:17'
Domácí Bishop se po otočce u pravého mantinelu dostal ke střele, rychlý pokus skončil na opačné straně. Rask mohl zůstat v klidu.
50:43'
Svečnikov svedl srdnatý souboj proti přesile ve vlastním pásmu a povedlo se mu nakonec puk dostat co nejdál od Mrázka.
49:23'
Po vyjetí zpoza branky se ke střele z úhlu dostal Kuokkanen, Rask ale jeho švih našel mezi svými chrániči.
48:45'
Faulk se nemusel za nahozeným pukem hnát, pískalo se zakázané uvolnění hostů.
47:44'
Domácí jsou v plném počtu, Ferland je opět na ledě.
47:20'
Carolina právě vstřelila branku!
Domácí dávají dnes už druhý gól v oslabení! Rask totálně zpackal rozehrávku, u branky mu puk odebral Aho a i když gólman Bostonu jeho zakončení vyrazil, na dorážku TEUVA TERÄVÄINENA už nedosáhl a jeho střela skončila v horním růžku – 5:3. Asistence: Sebastian Aho.
47:10'
Teräväinen opět vyhazuje přes všechny čáry.
46:40'
Puk je za brankou Bostonu, hosté rozjíždí další přesilovkovou akci.
46:03'
Marchand se už natahoval po nahození od pravého mantinelu, scházel mu pouze kousek, puk pouze prolétl okolo brankoviště.
45:44'
Vyloučení na straně Caroliny, dvě minuty za hákování dostal Micheal Ferland.
44:40'
A Mrázek si poradil i s brejkem Nordströma. Ten na něj zkoušel kličku, jenže brankář Caroliny se roztáhl na brankovišti a zakončení vytlačil do rohu.
44:19'
Zprava se do pozice dostával Pastrňák, obránce se zbavil efektní otočkou, bekhendové zakončení mu Mrázek ale srazil.
43:52'
Už se zase hrálo na druhé straně a Mrázek řešil prudkou střelu z levého křídla. Připsal si další zákrok a sklidil aplaus publika.
43:24'
T. Rask vystihl to, že Kuokkanen chtěl zpoza branky nabíjet na střelu a svou holí puk srazil mimo dění.
42:54'
Kuraly to zkoušel levou stranou, u mantinelu mu však byla vystavena stopka, do zakončení, či k přihrávce se nedostal.
41:49'
Krejčí už Mrázka ohrozil, ten ovšem i nadále drží těsný náskok svého týmu.
41:10'
Heinenův švih se k Mrázkovi nedostal, Boston však zahájil třetí třetinu v poměrně velkém tempu.
40:37'
Marchand přiklepl na Bergerona a ten ihned mířil na bližší Mrázkovu tyčku. Český gólman si poradil a puk skončil za jeho brankou.

Trestné minuty: 6:4
Čtyřicet minut hry je za námi a my i nadále sledovali napínavý, rychlý a hlavně pohledný hokej z obou stran. Druhá třetina se nesla v duchu velkého obratu domácích, ti třemi brankami upravili na 4:2, když se dvakrát trefil Sebastian Aho a jednou Justin Faulk a vypadalo to, že tím soupeře dorazí. Jenže Boston se do utkání vrátil na začátku 37. minuty, to se povedenou ranou prosadil Ryan Donato, snížil na 4:3 a založil na drama do třetí třetiny.
40:00'
39:46'
Ještě jedna šance domácích, bleskový kontr ale zastavil McAvoy rychlým přistoupením a vypíchnutím puku holí.
39:11'
Mrázek se teď musel v brankovišti pořádně otáčet, tlačil na něj zejména Krejčí, výpad českého útočníka ale zvládl pokrýt a jeho spoluhráči dostali puk z pásma.
38:33'
Na pravé straně se uvolňoval Pastrňák, už byl i v pásmu, jenže poté přišel Slavinův pozorný zákrok a bylo po rodící se příležitosti.
37:55'
Po vhazování před Raskem se strhla menší rozmíška mezi Pastrňákem a Martinookem, rozhodčí ale situaci bleskově uklidnili a může se zase pokračovat.
36:05'
Bruins právě vstřelili branku!
Je sníženo, hosté jsou na dostřel. Na pravé straně si zpracoval RYAN DONATO, zamířil a poté vymetl Mrázkův horní růžek. Tohle byla opravdu povedená trefa a Boston upravil na 3:4. Asistence: Colby Cave, David Backes.
35:38'
Aho zpoza branky tlačil puk před Raska, nebyl tam ale nikdo, kdo by tuto přihrávku doklepl.
34:50'
Boston je teď pod velkým tlakem, prakticky každá akce Caroliny hrozí inkasovanou brankou.
34:12'
Wallmark se zničehonic objevil před Raskem, jenže byl už moc blízko a nedokázal najít mezírku, kterou by dostal puk za brankovou čáru.
33:45'
Domácí ubránili víření soupeře v útočném pásmu, Marchand ani McAvoy se do zakončení nedostali.
32:51'
Mohlo to být už 5:2, na pravé straně měl prostor pro zakončení Aho, ale ani dva pokusy mu nestačily k tomu, aby zkompletoval hattrick. Rask si sice nebyl zcela jistý, kde má puk, za brankovou čáru jej ale nepustil.
31:47'
Carolina pokračuje ve zlepšeném výkonu a přidává další gól. Po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru, odkuď vyslal švih JUSTIN FAULK a přes houštinu těl umístil puk za Raska. Asistence: Micheal Ferland, Justin Williams.
31:43'
Zakázané uvolnění Bostonu, hra se vrací před Tuukku Raska.
31:04'
Aho po zpracování dlouhé přihrávky pouze prodloužil do útočného pásma, proti přesile by neměl mnoho šancí na průnik.
30:15'
Mrázek si připsal povedený zákrok proti rychlému švihu zpoza kruhů, puk poslal do rohu kluziště.
29:56'
Victor Rask tvrdě vystřelil, Tuukku Raska však neohrozil, jeho rána šla mimo.
29:26'
Výpad Bostonu po levé straně zastavil hvizd hlavního sudího, hosté se provinili přihrávkou rukou.
28:35'
Mrázek chviličku nevěděl, kde má puk, ten se vykutálel na opačné straně, než předpokládal, obrana mu ale pomohla. Poté se domácí dostali do brejku, Williams si zprava nabruslil na střed, uvolnil se, jenže svým švihem Raskovu branku minul.
27:11'
Domácí již vedou! Po zisku puku u modré čáry vzniklo přečíslení tři na jednoho, Teräväinen si však vystačil s přihrávkou na střed a SEBASTIAN AHO okamžitou střelou překonal Raska. Carolině se povedl obrat a je to 3:2. Asistence: Teuvo Teräväinen.
26:15'
Do brejku se dostával domácí van Riemsdyk, na poslední chvíli byl ale zastaven Moorem, který jej přibrzdil vlastní holí.
25:44'
Mráze vytěsnil nahození od modré čáry. Mnoho toho sice neviděl, ale zvládl si puk najít a srazit jej do rohu.
25:29'
Pastrňákovi nevyšel ani další pokus, nyní stál přímo před Mrázkem, poskakující puk ale netrefil a pouze naprázdno promáchl.
24:47'
Pastrňák dostal do levého kruhu nabito od Nordströma, jenže střela mu vůbec nesedla a Mrázka tak neohrozil. Domácí jdou do protiakce.
23:37'
Mohlo ale udeřit na druhé straně, neboť Krug tečoval nahození z dálky a puk lehce zacinkal na Mrázkovu tyčku.
22:55'
Boston je současným stavem hodně zaskočený, po vyrovnávací trefě padl do útlumu a hraje se tak zase před Raskem, který se má co ohánět.
21:44'
Domácí tým je v plném počtu.
21:29'
A dokonce přichází vyrovnání domácích ve vlastním oslabení. U mantinelu vybojoval puk Teräväinen, okamžitě přihrál na vrchol kruhu, kde byl osamocený SEBASTIAN AHO a ten svým švihem procedil puk přes Raska do sítě – 2:2. Asistence: Teuvo Teräväinen.
21:18'
Hostům tato přesilovka nejde, mají problém se udržet v pásmu.
20:25'
Domácí vyhodili vysokým obloučkem až k Raskovi, Boston ve své přesilovce pokračuje zcela od nuly.

Hity: 11:14
Je za námi první třetina, do které měli hosté velice ostrý vstup a už v deváté minutě vedli po trefách Ryana Donata a Stevena Kampfera o dvě branky. Až poté se ke slovu dostala i Carolina, začala si vytvářet šance a dočkala se i snížení. I v tomto gólu měl ale prsty hráč Bostonu, nahození Teuva Teräväinenova z rohu si totiž do vlastní branky srazil Charlie MacAvoy. Mohlo být i srovnáno, jenže Foegele v závěru neprocpal puk za Raska a do kabin se tak odešlo za stavu 1:2.
20:00'
19:55'
Pastrňák nahodil od levého mantinelu puk před Mrázka, ten pak musel čelit nepříjemným dorážkám. Vše ale zvládl a vyrazil do bezpečí.
19:44'
Ještě jedno vyloučení na straně Caroliny, dvě minuty za vysokou hůl dostal Andrej Svečnikov.
19:02'
Blízko srovnání byl Foegele, číhal před brankovištěm, jenže když dostal přihrávku, zblízka neprotlačil puk za Raska!
18:42'
Nahození od modré prolétlo těsně vedle Raskovy branky. Domácí jsou ale i nadále při puku a tlačí.
18:25'
Po delším souboji v rohu kluziště se k puku dostali domácí a rozvinuli akci v pásmu.
17:32'
Do levého kruhu dostal přihrávku van Riemsdyk, jeho dělovku z první však kryl připravený Rask.
16:27'
Je tu trochu uklidnění tempa, sledujeme nyní kombinace spíše ve středním pásmu.
15:18'
Cave to zkusil z levého křídla, na Mrázka si ale nepřišel. Boston ovšem pokračuje v mírném tlaku.
14:36'
Mrázek vyklepal z lapačky puk, který k němu doklouzal a lehce tak pomohl spoluhráčům v rozehrávce.
13:45'
Carolina je po snižující trefě živější, opět se natlačila před Raska, nyní ale na něj nešla přesná střela.
12:55'
Domácí se dostávají na dostřel a to z docela kuriózní střely. Ze záporného úhlu nahazoval na branku TEUVO TERÄVÄINEN, trefil McAvoye a od něj se puk odrazil za Raskova záda – 1:2! Asistence: Jaccob Slavin, Sebastian Aho.
12:09'
Je to tak, Faulk se vrátil na led, Carolina hraje v plném počtu.
12:01'
Domácí vytěsnili puk ze svého pásma, tohle oslabení již uhrají bez pohromy.
11:17'
Krugovu bombu od modré zblokoval Wallmark, ten ihned odjel na střídačku. Bude ale v pořádku, rána jej nezranila.
10:09'
Navíc je tu přesilovka pro Boston, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Justin Faulk.
09:52'
V aréně rázem poklesla nálada k bodu mrazu, Boston zatím v utkání vládne.
08:56'
A už je to o dvě branky! Hosté se dostali do pásma, na modrou přilétla přihrávka a STEVEN KAMPFER využil toho, že Mrázek měl docela zakrytý výhled. Jeho střela zaplula přesně k tyčce, český gólman reagoval pozdě. Asistence: Sean Kuraly, Brad Marchand.
08:23'
Victor Rask zavezl puk do pásma, Carolina se ale k pořádné akci nedostala. Bránící čtveřice si vede na výbornou.
07:21'
Bergeron posunul puk do středního pásma, přesilovka o dva hráče se blíží ke svému konci.
07:04'
Hned dvakrát pálil Faulk, nebezpečnější byla jeho druhá, velice tvrdá střela. Rask ji skryl, přerušil hru a vzápětí se před jeho brankou strhla menší potyčka.
06:39'
A je tu další vyloučení na straně Bostonu, hosté jdou do tří. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Noel Acciari.
05:35'
Dvě minuty za držení dostal Steven Kampfer.
05:35'
V ponechané výhodě pálil za kruhy Hamilton, jeho rána byla sražena mimo ledovou plochu. Nyní si ale domácí dají přesilovku.
04:58'
Od modré vystřelil zápěstím Moore, Mrázek jeho táhlý pokus vytěsnil.
04:34'
Carolina pouze vytlačila puk ze svého pásma, na protiútok to ale nebylo. U puku jsou zase hosté.
03:25'
Domácí se ihned ženou za vyrovnáním, i zde se odehrála situace s neposedným pukem, Rask ale zvládl vše vyřešit.
02:40'
Nakonec je přesilovka využitá a Boston vede. Před brankovištěm se odehrál závar, puk poletoval vzduchem a nakonec jej RYAN DONATO nějakým způsobem dostal do sítě – 0:1. Asistence: Torey Krug, Brad Marchand.
02:31'
Pastrňák prostrčil puk na Marchanda, jeho tečovaná střela šla kousek mimo.
01:44'
Po krátkém závaru se domácím podařilo vyhodit.
01:27'
Po buly byl faulován hostující Backes a hosté si zahrají první přesilovku. Micheal Ferland dostal dvě minuty za vysokou hůl.
01:23'
Po zisku puku si do pásma najel hostující Donato a zkusil rychlý švih. Mrázek pokryl i tuto ránu.
00:32'
Domácí Martinook doslova přišpendlil Carla k mantinelu, tohle byl opravdu tvrdý hit.
00:13'
Hned první útok hostů byl hodně nebezpečný. Po rychlé kombinaci si branku objel Bergeron a snažil se zasunout za Mrázkovu tyčku. Český gólman tam byl právě včas.
00:01'
Oba týmy jsou již na ledě, na řadě je hymna USA.
Zápas v PNC Areně začne ve 23 hodin, takže nechoďte spát a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.