NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Calgary - 11. prosince 2019   03:00

Arizona
Arizona
39:49' Chychrun  • 59:28' Kessel (Stepan, Keller)
2:5
(0:2, 1:2, 1:1)
Calgary
Calgary
02:12' Frolík  (Rinaldo) • 04:03' J. Gaudreau  (D. Ryan) • 25:28' Rinaldo  (Frolík) • 34:18' Monahan  (Backlund, Hamonic) • 54:32' Lucic  (R. Andersson, Hanifin)
Arizona
Pochmara B. (USA) – Luxmore T. (CAN)
Gila River Arena, Glendale
Calgary

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost, mějte se fajn.
Další utkání čeká Arizonu v pátek, kdy bude na domácím stadionu hostit Chicago. Calgary ve stejný den přivítá Toronto.

Hity: 21 – 17
Hokejisté Calgary natahují svou vítěznou šňůru na šest zápasů, když vítězí na ledě Arizony přesvědčivě 5:2. Hosté vstoupili do utkání dvěma rychlými góly, když skóre otevřel už ve třetí minutě Michael Frolík. Český útočník si ve druhém dějství připsal i gólovou nahrávku a patřil k nejvýraznějším postavám kanadského celku. Absolutorium si však zaslouží především Cam Talbot. Dvaatřicetiletý gólman Calgary pochytal 46 střel a po právu tak byl vyhlášen hvězdou utkání.
59:28'
Arizona právě vstřelila branku!
A domácím se to skutečně daří! Kellerovu střelu vyrazil Talbot jen před sebe. Stepan následně dloubl puk k levé tyči, kde jej dopravil do sítě PHIL KESSEL. Asistence: Derek Stepan a Clayton Keller.
58:57'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Frolík – 2 min., vysoká hůl).
58:57'
Arizona bude mít možnost alespoň na kosmetickou korekci skóre. Calgary jde do čtyř.
58:23'
Poté, co skončil kotouč v ochranné síti, vzplanuly na hrací ploše menší vášně, rozhodčí ale drobnou rozmíšku bleskově rozehnali.
58:07'
Do konce třetiny, a troufám si říci, že i zápasu, zbývají necelé dvě minuty. Vhazuje se před Talbotem.
56:51'
Po Dvorakově kolmici od mantinelu zakončoval z bezprostřední blízkosti branky Garland, Talbot ale sklepl své betony včas a podtrhuje tak svůj dnešní parádní výkon.
56:21'
Mangiapane zkoušel z pravé strany štěstí zápěstím, Raanta tentokrát připisuje úspěšný zákrok.
55:11'
Crouseho střela měla nepřesné parametry, Talbot zasahovat nemusel.
54:32'
Calgary právě vstřelilo branku!
Hosté využívají přesilovou hru a je zřejmě rozhodnuto. Anderssonovu přízemní střelu tečoval do sítě na zadní tyči MILAN LUCIC. Asistence: Rasmus Andersson a Noah Hanifin.
54:13'
Kotouč v hledišti. Vhazuje se po Raantově levé ruce.
53:35'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Conor Garland – 2 min., vysoká hůl).
53:35'
Rinaldo se dostával do samostatného úniku, a tak musel Garland zatáhnout na obranné modré za záchrannou brzdu.
52:49'
Calgary ubránilo vlastní modrou čáru, při snaže založit protiútok ale hosté pouze odevzdali kotouč.
51:50'
Backlund se chystal přihrávat z levé strany před branku, na poslední chvíli ale jeho úmysl přečetl švédský krajan Ekman-Larsson.
50:50'
Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes devět minut, a tak přichází na řadu další reklamní přestávka.
50:01'
A další dva důležité zákroky hostujícího gólmana, jenž vyčapal v krátkém sledu podruhé Goligoskiho a vzápětí i Chychruna.
49:15'
Po přisunutí kotouče na pravou stranu se do něj bez přípravy opřel Goligoski, Talbot se blýskl výborným zákrokem.
48:00'
Giordanova dělovka zamířila až do plexiskla za brankou. Raanta dráhu letu kontroloval.
47:33'
Delší pasáž bez přerušení ukončuje puk v Raantově rukavici. Následuje komerční pauza.
46:07'
Schmaltz si sjel mezi kruhy, jeho dělovka z první ale skončila nad brankou!
44:41'
Mangiapane našel střelou zápěstím vyslanou od levého mantinelu jen hruď připraveného Raanty.
44:23'
Časomíra ukrojila další minutu. Vhazuje se ve středním pásmu.
43:19'
Cameron Talbot teď musí být v plné permanenci, Arizona ještě zápas nezabalila. Zkušený dvaatřicetiletý gólman ve třetí části hry nastřádal už čtyři zákroky.
41:18'
Po přihrávce z levé strany střílel bez přípravy Oesterle, Talbot byl opět na svém místě.
40:32'
Delší souboj o kotouč v rohu kluziště vyhráli domácí hokejisté. Talbot musel následně zasahovat vyrážečkou proti Schmaltzově střele od modré čáry.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:58.
Střely na branku: 30 – 25
Ačkoliv je Arizona střelecky aktivnější, neví si dnes rady s výborně chytajícím Talbotem. Ten pustil za svá záda až celkově třicátou ránu, kterou obstaral jedenáct vteřin před koncem druhé třetiny Chychrun. Jelikož se však Calgary už dříve v prostřední části opět dvakrát prosadilo, půjde do třetího dějství s tříbrankovým náskokem.
40:00'
39:49'
Domácí vykřesávají krátce před druhou sirénou jiskřičku naděje. Po vyhraném vhazování pálil od modré nepřesně Goligoski. K odraženému kotouči se dostal Stepan, jenž obkroužil branku a snažil se puk zasunout k levé tyči, Talbot ale svůj beton přemístil včas. Lindholmům následný pokus o vyhození ovšem zachytil mezi kruhy JAKOB CHYCHRUN, jehož skrytá rána končí přeci jen v síti! Bez asistence.
39:23'
Lucic se prodral na levém křídle až ke střele, Raanta se ale tentokrát vytáhl a nebezpečný pokus vytěsnil betonem mimo tři tyče.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:37'
Dvorak si sjel na levou stranu kluziště a vyslal na Talbota ránu švihem. Brankář Calgary si připisuje už sedmadvacátý úspěšný zákrok, po němž se bude vhazovat.
37:44'
Kessel přihrával před branku, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, a tak se stal kotouč kořistí hostujícího beka.
36:53'
Domácí jsou ze čtvrté inkasované branky naprosto vykolejeni. Zakázané uvolnění budiž toho důkazem. Arizona je úplně mimo rytmus.
35:54'
Hamonicovu střelu zápěstím likviduje Raanta. Komerční pauza.
34:53'
Ránu Goligoskiho zblokoval hostující kapitán Giordano. Domácím dnes zkrátka není přáno.
34:18'
Hosté přidávají čtvrtou trefu. Backlund adresoval skvělý pas rozjetému SEANU MONAHANOVI, jenž poslal puk zápěstím o levou tyč až do sítě. Asistence: Mikael Backlund a Travis Hamonic.
33:51'
Hinostroza střílel přes clonícího protihráče, který také zbrzdil kotouč. Talbot tak měl snadnou úlohu.
33:04'
Na protější straně kluziště snadný zákrok Raanty, po němž následuje komerční přestávka.
32:35'
Hosté znovu vyhodili kotouč přes všechny čáry a sjíždějí se zpět před vlastní klec.
31:04'
Obrovská skrumáž před Talbotem brankou nekončí! Dobrou možnost měl zejména kapitán Ekman-Larsson, jehož střelu z otočky kanadský fantom vyrazil betony.
30:55'
Další zakázané uvolnění Calgary. To hrálo před chvílí na moment v šesti, což rozhodčí nepostřehli.
29:26'
Goligoski opouští trestnou lavici, Arizona přečkala oslabení bez újmy na skóre.
28:54'
Lucic přiťukl kotouč na pravé křídlo Gaudreauovi, ten zakončil bleskovou souhru střelou do pozorného Raanty.
28:10'
Skrytou střelu Giordana vyrazil Raanta betonem k mantinelu.
27:26'
Další nepříjemnost pro Arizonu. Ta bude po reklamní přestávce čelit přesilové hře soupeře.
27:26'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Goligoski – 2 min., podrážení).
25:28'
Tlak Arizony přišel vniveč, a tak se opět mění skóre na druhé straně! Autoři úvodní gólové akce si tentokrát vyměnili role. Frolík přihrával z rohu kluziště před branku ZACU RINALDOVI, který přízemní ranou bez přípravy našel skulinku mezi Raantovými betony. Asistence: Michael Frolík.
24:40'
Arizona usazena před Talbotem! Ten vychytal Ljubuškina, Ekman-Larsson pálil o chvíli později vedle.
23:53'
Hinostroza si před dvojicí obránců přehodil kotouč na střelu, ta byla sražena do ochranné sítě.
23:22'
Zápas je v těchto chvílích plný nepřesností. Tou poslední se prezentovalo Calgary, šlo o zakázaní uvolnění.
22:51'
Arizona vrhla opět síly do útoku, je však pískán ofsajd, a tak se vrací hra do středního pásma.
22:07'
Na druhé straně si stáhl kotouč do rukavice Raanta. Bude se vhazovat.
21:31'
Stepan našel přihrávkou z pravé strany mezi kruhy Kellera, ten ale zamířil nad horní tyč!
20:53'
Kesselova přihrávka na střed kluziště byla zablokována. Hrát může Calgary.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 4:04.
Střely na bránu: 15 – 11
Duel mezi Arizonou a Calgary se po dvaceti minutách vyvíjí lépe pro hosty, kteří útočí na šesté vítězství v řadě. Plameny, které dnes postrádají svého nejproduktivnějšího hráče Tkachuka, nejprve zachránila tyčka, aby z následné protiakce vymíchal Raantu Michael Frolík. Na českého útočníka navázal o necelé dvě minuty později Gaudreau, jenž těžil z vyhraného vhazování a navýšil přesnou dělovkou k tyči na aktuálních 2:0 pro Calgary.
20:00'
19:54'
Domácí hokejisté se v závěru oslabení osvobozují dlouhým vyhozením až k protějšímu rohu kluziště. Již se nic nestane.
19:47'
Arizona ubránila modrou čáru, hra je vykázána do středního pásma.
19:00'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody. Calgary je na puku, prostoru na ledě ale zatím k žádné vážnější šanci nevyužilo.
18:02'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Derek Stepan – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sean Monahan – 2 min., krosček).
17:57'
Keller zahákoval Brodieho a jsou z toho dvě minuty. Další komplikace pro domácí celek.
17:29'
Hostům je ponechána výhoda. Pravděpodobně si zahrají svou první přesilovou hru.
16:47'
Tvrdou pumelici Hanifina Raanta vyrazil, Calgary ovšem nadále zůstává u kotouče.
15:53'
Po přihrávce zpoza branky pálil pohotově Dvorak, Talbot kotouč vyráží ramenem. Na programu je další buly.
15:25'
Zakázané uvolnění Calgary posílá aktéry zápasu před branku Talbota.
14:01'
Ve stejném čase následuje další reklamní pauza.
14:01'
Goligoski procpal nadvakrát puk z pravé strany na Söderberga, ten ale z bezprostřední blízkosti branky nechal opět vyniknout jen Talbota, jenž srazil kotouč do ochranné sítě.
13:53'
Stepan dostal nabito k mantinelu, jeho střelu z levé strany ukrývá Talbot ve výstroji. Následuje vhazování.
13:07'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba brankáři si připisují pouze rutinní zákroky proti nahozeným kotoučům.
12:03'
Calgary prostřídalo a vyráží založit další útočnou akci. V posledních desítkách vteřin hosté přidali na aktivitě.
11:12'
Lucic se dostal po střele od modré k nepříjemné dorážce, Raanta své betony ale sklepl včas.
10:02'
Do skupiny Talbotových vyzyvatelů se přidal také Richardson, ani celkově desátá domácí střela na bránu se ale neujala. Na řadu přichází další komerční pauza.
09:26'
Po vyhraném vhazování pálil z vrcholku levého kruhu zápěstím Ekman-Larsson, Talbot na jeho střelu viděl a ukrývá ji ve výstroji.
08:28'
Kojoti jsou aktivnější, na střely vedou 8:4. Proti je ale zatím pozorný Talbot, na němž naposledy ztroskotal i Ljubuškin.
06:52'
Na programu je první reklamní přestávka. Možnost pro Arizonu trochu se z dosavadního průběhu střetnutí oklepat a poradit se, co dále.
05:39'
Další práce pro Talbota, tentokrát po Dvorakově dělovce příklepem. Také tentokrát zkušený Kanaďan v bráně Calgary kotouč zpacifikoval.
05:33'
Schmaltzova druhá střela v utkání. Jeho rána zápěstím se stala kořistí pozorného Talbota.
04:03'
Hosté udílí Arizoně lekci z produktivity! Ryan vyhrál buly a posunul kotouč na JOHNNYHO GAUDREAUA, který střelou bez přípravy poslal puk přesně k levé tyči! Asistence: Derek Ryan.
03:30'
Talbot kryje střelu Hinostrozy. Brankář Calgary si zatím na nedostatek práce stěžovat nemůže.
02:12'
A tak udeřilo na druhé straně! Rinaldo přihrál z pravé strany před branku MICHAELU FROLÍKOVI, který pokořil Raantu kličkou a zakončil bekhendem přesně k tyči! Ukázková situace nedáš – dostaneš. Asistence: Zac Rinaldo.
02:01'
Grabner mířil do tyče! Od ní se kotouč vrátil po brankové čáře ven z klece. Teď stáli při hostech všichni svatí.
01:02'
Krátce po vyhraném buly donutil Talbota k dalšímu úspěšnému zákroku Goligoski.
00:52'
Plameny se provinily zakázaným uvolněním, a tak se hra stěhuje opět před Talbota.
00:21'
K rychlé střele se po narážečce se spoluhráčem odhodlal Schmaltz, jeho pokus z pravého kruhu kryje u bližší tyče Talbot.
00:01'

Arizona Coyotes: Raanta (Kuemper) – Goligoski, Chychrun, Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Oesterle, Ness – Fischer, Dvorak, Schmaltz – Hinostroza, Stepan (A), Keller – Kessel, Söderberg, Crouse – Garland, Richardson (A), Grabner.

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), Hanifin, Hamonic (A), R. Andersson, Mi. Stone – Mangiapane, E. Lindholm, Rinaldo – Backlund (A), Monahan, Dubé – J. Gaudreau, D. Ryan, Lucic – Frolík, Jankowski, Rieder.

Rozhodčí: Pochmara B. (USA) – Luxmore T. (CAN).
Oba týmy se v letošním kalendářním roce utkaly celkem pětkrát a vždy z toho bylo vítězství domácího celku (čtyřikrát v základní hrací době, jednou po prodloužení. Třikrát se radovalo Calgary, dvakrát Arizona. Ta má nyní tedy možnost letošní bilanci srovnat.
Calgary dosud posbíralo 36 bodů, což v nabité tabulce Západní konference stačí na sedmé místo. Plameny ovšem nabraly v posledních dnech výbornou formu a aktuálně táhnou sérii už pěti vítězství v řadě. Naposledy zvítězily 5:4 po prodloužení na stadionu Colorada, a to v úterý. O nějakých jednadvacet hodin později vyjedou hokejisté kanadského celku na led znovu, když se představí v Arizoně. Otázkou tak je, nakolik se takto krátký odpočinek na herním projevu Calgary projeví. Nejvíce kanadských bodů zatím posbíral jednadvacetiletý americký útočník Matthew Tkachuk (12+15), nejlepším klubovým střelcem je pak letos o čtyři roky starší Švéd Elias Lindholm (14+9).
Arizoně patří v tabulce Západní konference se čtyřiceti body čtvrtá pozice. Kojoti ztrácejí dva body na vedoucí St. Louis a v souboji s Calgary jim bude hrát do karet domácí prostředí i delší odpočinek před utkáním. Arizona se naposledy představila v pondělí na ledě Chicaga, kde prohrávala už 1:3, nakonec si však dalšími dvěma góly vynutila samostatné nájezdy, v nichž byla úspěšnější. Nejproduktivnějším hráčem týmu je třiadvacetiletý americký útočník Nick Schmaltz. Ten v letošní sezóně NHL dosud posbíral 22 kanadských bodů za 5 branek a 17 asistencí. Nejpilnějším kanonýrem Arizony je poté stejně starý krajan Conor Garland, jenž ke 12 gólovým zásahům připsal i 5 brankových nahrávek.
Příjemné středeční ráno. Zámořská NHL má dnes na programu bohatý program, jehož součástí bude i měření sil mezi týmy Arizona Coyotes a Calgary Flames. Mírnými favority budou domácí hokejisté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.