NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Columbus - 3. ledna 2020   01:05

Columbus
42:06' Milano  (Gerbe, Gavrikov) • 60:52' Dubois  (S. Jones)
Boston
Brenk, Pochmara – Amell, Sericolo
TD Garden, Boston
Columbus

To je z mé strany vše, příště na počtenou!

Zdeno Chára (BOS) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:14
Bodová série Blue Jackets se protáhla už na 12 zápasů, svěřenci Johna Tortorelly vstoupili do roku 2020 překvapivým vítězstvím na ledě silného Bostonu. Bruins sice po trefě Pastrňáka ze druhé třetiny vedli, na začátku třetí dvacetiminutovky ale srovnal Milano a v prodloužení rychle rozhodl Dubois.
60:52'
Columbus právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš a je rozhodnuto! Pastrňák před Merzlikinsem minul a na opačnou stranu se okamžitě vydal Seth Jones, který ujel po levé straně a poté našel mezi kruhy PIERREA-LUCA DUBOISE, který se z první nezmýlil! Asistence: Seth Jones.
60:41'
Krejčí hledal v předbrankovém prostoru Pastrňáka, ten ale minul!
60:01'
Začalo prodloužení.
Na začátku třetí třetiny se hostům zásluhou Milana podařilo vyrovnat, následovat tak bude prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:22'
Bruins vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Raskově levici.
59:15'
Nick Foligno nahodil puk do útočného pásma a odjel vystřídat, to už běží poslední minuta třetí třetiny.
58:34'
Na opačné straně kluziště vypálil z pravého kruhu Gustav Nyquist, na připraveného Tuukku Raska si ale nepřišel.
57:51'
Nyní se už hostům podařilo osvobodit se a Merzlikins dokonce musel řešit nebezpečný pokus DeBruska.
56:57'
Krug nedokázal vyhodit kotouč z pásma, tlak Columbusu tak ještě přetrvává.
56:10'
Kuraly s Wagnerem dostali puk do útočného pásma jen na pár sekund, Blue Jackets už rychle rozehrávají další protiakci.
55:18'
Kotouč se nyní neustále stěhuje ze strany na stranu, Gavrikov se teď pod tlakem od napadajícího Marchanda snaží rozehrát.
54:25'
Krejčí nabil na pravý kruh Coyleovi, jehož ránu z první zastavila Merzlikinsova vyrážečka!
53:50'
Scott Harrington byl u vyhozeného puku jako první, domácím tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
53:19'
Na konci povedené kombinace Columbusu stál Zach Werenski, jehož projektil z vrcholu levého kruhu ale doletěl přímo do Raskovy náruče.
52:37'
Marchandovu střelu v mezikruží zblokoval David Savard a Sonny Milano může zamířit na opačnou stranu.
51:49'
Charlie McAvoy od modré minul, hosté poté vyhodili puk na další zakázané uvolnění.
50:58'
Riley Nash poslal kotouč směrem k Raskovi a odjel vystřídat, Bruins teď mají spoustu času na založení protiakce.
50:10'
Kotouč skončil až mezi diváky, před námi je další komerční přestávka.
49:23'
Nyní Blue Jackets vyhodili puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude opět před Elvisem Merzlikinsem.
49:01'
Sonny Milano měl našlápnuto do samostatného úniku, neměl ale dostatečnou rychlost a nakonec tak z toho nic nebylo.
48:04'
Poté to ještě zkoušel obránce McAvoy, ale neuspěl a Blue Jackets vyhodili kotouč do bezpečí.
47:39'
David Pastrňák opět pálil z levé strany, tentokrát orazítkoval tyč!
46:50'
Sudí po tlačenici v rohu kluziště ztratili kotouč z dohledu a přerušili hru, následovat bude komerční přestávka.
45:58'
Obrovskou šanci měl na holi Pär Lindholm, přesouvající se Merzlikins ale jeho ránu z levého kruhu parádně lapil!
45:34'
Pastrňákovo nahození se nepříjemně odrazilo od zadního mantinelu do předbrankového prostoru, Elvis Merzlikins ale dokázal zareagovat včas.
44:43'
Aktivní Milano si najel až mezi kruhy, odkud vypálil, jeho střela ale tentokrát příliš přesná nebyla.
43:49'
Krugovo nahození od modré bylo zblokováno a Eric Robinson poté vyvezl kotouč do bezpečí. Oba týmy nyní střídají.
42:58'
John Moore to vzal na sebe od modré, Merzlikins měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.
42:06'
A je vyrovnáno! Nathan Gerbe v rohu kluziště vybojoval puk pro SONNYHO MILANA, který ho následně z nulového úhlu nahodil směrem na Raska, no a kotouč se od bránícího Matta Grzelcyka odrazil až do sítě! Asistence: Nathan Gerbe a Vladislav Gavrikov.
40:51'
Joakim Nordström vytlačil Werenskiho z útočného pásma, to už se Chárův trest začíná chýlit ke svému konci.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:53.
V prostřední dvacetiminutovce už jsme se prolomení bezbrankového stavu dočkali, v přesilové hře se o to parádní ranou do šibenice postaral David Pastrňák, který tak vstřelil svůj třicátý gól v sezóně! Blue Jackets sice vedou na střely 23:20, recept na Tuukku Raska ale zatím nenašli.
40:00'
39:16'
Zdeno Chára (BOS) okatě přidržel Nyquista a vykoledoval si dvouminutový trest.
39:08'
Po Kuralyho nahození se v předbrankovém prostoru nikdo v černém dresu k dorážce nedostal, Merzlikins o chviličku později raději přerušil hru.
38:39'
Tak jsem to asi zakřikl. Stenlund našel v mezikruží Sonnyho Milana, jehož následnou ránu Rask jen tak tak zastavil!
37:58'
V závěru druhé třetiny je to taková plácáná, puk se bez žádného efektu stěhuje ze strany na stranu.
37:15'
Foligno vyhodil puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Merzlikinse.
36:19'
Elvis Merzlikins si poradil s DeBruskovým pokusem z levé strany a přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
35:43'
Bruins vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Raska.
35:23'
Eric Robinson to po Jonesově pasu zkusil z pravého kruhu, mezírku mezi Raskovými betony se mu ale trefit nepodařilo.
34:31'
Na konci kombinace hostů stál Dean Kukan, jehož dělovka z vrcholu kruhů ale proletěla těsně nad!
33:34'
Bruins se dvakrát v krátkém časovém sledu dokázali osvobodit.
32:53'
Werenskiho pokus od modré Tuukka Rask nadvakrát zastavil a přerušil hru před dotírajícím Jennerem.
32:36'
Charlie McAvoy (BOS) nedovoleně bránil Stenlunda, přesilovku si tak zahrají i hosté.
32:05'
Jones našel mezi kruhy Duboise, jemuž se ale nepodařilo zakončit podle představ.
31:07'
Bruins právě vstřelili branku!
Domácí svou druhou přesilovku rychle využívají. Bergeron vyhrál buly pro Kruga, který poté nabil na vrchol levého kruhu DAVIDU PASTRŇÁKOVI, jenž parádní střelou do šibenice nedal Merzlikinsovi šanci! Asistence: Torey Krug a Patrice Bergeron.
31:02'
Dean Kukan (CBJ) podrazil DeBruska a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.
30:22'
Hra byla po delší době přerušena, následovat bude komerční přestávka.
29:25'
Blue Jackets se opět usadili v útočném pásmu, byla z toho ale jen střela Setha Jonese od modré, se kterou si Rask poradil.
28:32'
Zničehonic se před Merzlikinsem zjevil Heinen, lotyšský gólman ve službách Blue Jackets ale zasáhl!
27:48'
John Moore od modré minul, domácí ale ještě pokračují ve své akci.
26:59'
Po Folignově návratu na led hosté pořádně zahrozili. Kapitán Blue Jackets vypálil z vrcholu kruhů, načež vznikl před Raskem nepřehledný závar, ale domácí brankář nakonec dokázal přerušit hru.
26:04'
Krejčí našel v mezikruží napřaženého Dantona Heinena, jeho střela ale postrádala razanci a Merzlikins snadno zakročil.
25:43'
Werenski ve vlastním oslabení trefil od modré tyčku!
24:48'
Nick Foligno (CBJ) vyfasoval dvě minuty za hákování.
23:57'
Kevin Stenlund zblokoval McAvoyovu střelu od modré a o chvilku později se do zakončení dostal ještě Bergeron, jehož střelu Merzlikins vyrazil.
23:02'
Ryan MacInnis vybojoval puk na vlastní modré čáře, ujel Carlovi a poté vystřelil, na Raska si ale nepřišel.
22:10'
Elvis Merzlikins teď schoval poblíž se povalující puk ve své lapačce a raději přerušil hru.
21:36'
Bergeronovu střelu z pravého kruhu Merzlikins vyrazil, domácí hokejisté ale ještě pokračují v tlaku.
20:58'
Nathan Gerbe ujel po levé straně a z úrovně kruhů vypálil, avšak nepřesně.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:57.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Ten sice hosté už po 17 sekundách prolomili, gól Gustava Nyquista byl ale po úspěšné trenérské výzvě odvolán. Ve zbytku první třetiny jsme sledovali vyrovnanou partii, stav 0:0 zhruba odpovídá dění na ledové ploše.
20:00'
19:15'
Savard se Stenlundem už zakládají další protiakci Columbusu, to už se nám v TD Garden rozběhla poslední minuta první třetiny.
18:43'
Bergeronovo nahození z vrcholu kruhů nedokázal nikdo v černo-žlutém tečovat, kotouč tak zaduněl jen o zadní hrazení.
17:47'
Werenski se Jonesem si vyzkoušeli roli útočníků, do zakončení se ale nedostali.
16:49'
Riley Nash se zničehonic zjevil poblíž pravé tyčky, Tuukka Rask ale prostor kolem ní zcela pokryl.
15:57'
Scott Harrington našel na útočné modré rozjetého Wennberga, ten už ale následně neměl dostatek sil a jen protečoval puk do útočné třetiny.
15:02'
Gerbe se Stenlundem se daleko nedostali, ani následný protiútok Bostonských ale neměl dlouhého trvání.
14:05'
David Pastrňák to zkusil z ostrého úhlu, Merzlikins se ale nenechal nachytat v nedbalkách.
13:20'
Bruins přebírají iniciativu, zatím se ale jen velice těžko prosazují přes kompaktně působící defenzívu Blue Jackets.
12:29'
Joakim Nordström to zkoušel z otočky, ale neuspěl a Sonny Milano poté odebral domácím hráčům puk.
11:43'
Marchandův průnik po levém křídle čistým obranným zákrokem zastavil Seth Jones a Werenski posléze vyhodil puk do útočné třetiny.
10:57'
Chvilku po Krejčího zblokované střele to od modré zkusil Zdeno Chára, jeho pokus si ale Elvis Merzlikins pohlídal.
10:35'
Puk opět skončil mimo hřiště, před námi je komerční přestávka.
10:02'
Ryan MacInnis a Jakob Lilja zahrozili na druhé straně. Střelu prvního jmenovaného Tuukka Rask jen vyrazil, mladý Švéd ale s dorážkou neuspěl.
09:31'
Patrice Bergeron táhl rychlou protiakci Bruins a poté posunul puk na levý kruh, odkud vypálil jeden z jeho spoluhráčů, Merzlikins si ale poradil.
08:55'
Wennberg se nedomluvil s Gavrikovem a druhý jmenovaný si na útočné modré nedokázal zpracovat zadovku, hosté tak musejí vyklidit pásmo.
08:11'
Chárův pokus od modré k Merzlikinsovi nedoletěl, hosté kotouč zblokovali a poté ho vyhodili do bezpečí.
07:22'
Kotouč vyletěl z hrací plochy, hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka.
06:21'
Protiakce Bruins skončila ještě ve středním pásmu, kde letící pas vystihl Ryan MacInnis.
05:27'
Krejčí bekhendem vyhodil puk do bezpečí, domácí hráči rychle střídají a Gavrikov už zakládá další akci Columbusu.
04:34'
Jonesova dělovka od modré zaduněla o zadní mantinel, nepřesně pálil o chvilku později také kapitán Blue Jackets Nick Foligno.
03:43'
Elvis Merzlikins po slabém nahození z pravé strany raději přerušil hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Bruins.
03:02'
Joakim Nordström v rohu kluziště ostře dohrál Deana Kukana, jehož se poté pokusil pomstít Scott Harrington, k žádné bitce však nakonec nedošlo.
02:07'
Hra se v úvodu utkání neustále přelévá ze strany na stranu. Před Raskem se teď zjevil Sonny Milano, do zakončení se ale nedostal.
01:11'
Eric Robinson zblokoval Krejčího pokus od modré a Blue Jackets už zakládají další protiútok.
00:17'
Gustav Nyquist hned v prvním střídání dotlačil kotouč za Raska a jeho gól nejprve platil, Bruce Cassidy si ale následně vybral trenérskou výzvu kvůli podezření na postavení útočícího hráče v brankovišti – no a branka nakonec neplatí!
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, J. Moore, Grzelcyk – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Coyle – Bjork, Kuraly, Heinen – Nordström, P. Lindholm, Wagner.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Kivlenieks) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Harrington, Kukan – N. Foligno, Dubois, Gerbe – Nyquist, Jenner, Stenlund – Lilja, Wennberg, Robinson – Riley Nash, MacInnis, Milano.

Rozhodčí: Brenk, Pochmara – Amell, Sericolo.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Od Columbusu se letos zázraky nečekají, když tým v létě přišel o velkou část svých opor. Svěřenci Johna Tortorelly se ale po bídném vstupu do sezóny zvedli a díky skvělým výkonů z posledních týdnů se posouvají blíže a blíže postupovým příčkám, na které po současné sérii 11 zápasů bez porážky v základní hrací době ztrácí už "jen" pět bodů. Určitou komplikací by mohlo být zranění brankářské jedničky Joonase Korpisala, silvestrovský duel s Floridou ale bravurně zvládl jeho náhradník Elvis Merzlikins, který se tak konečně dočkal první vychytané výhry v NHL.