NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Nashville - 22. prosince 2019   01:00

Boston
Boston
27:30' P. Lindholm (B. Ritchie, Kuraly) • 39:12' Bergeron (Krug) • 58:55' Bergeron (Pastrňák, Marchand)
3:4
(0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Nashville
Nashville
32:14' Josi  (Johansen) • 47:35' F. Forsberg  (Johansen, Ekholm) • 48:10' Josi   • 64:05' Ellis  (Johansen, Turris)
Boston
Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Heinen, Krejčí (A), DeBrusk – Wagner, Coyle, Bjork – B. Ritchie, P. Lindholm, Kuraly.
Schrader, Joannette – Barton, Shewchyk
TD Garden, Boston
17 850 diváků
Nashville
Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Irwin, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, Järnkrok – Mikael Granlund, Duchene, Grimaldi – C. Smith, Turris, Blackwell – Sissons, Bonino, F. Forsberg (A).

Skončilo nám utkání mezi Bostonem a Nashvillem. Zápas nabídl skvělou podívanou, která vrcholila až v prodloužení. Rozhodující trefu si připsal obránce Ryan Ellis. V tomto střetnutí hned dva hráči dali dvě branky. Za domácí dvakrát skóroval Patrice Bergeron a za hosty stejný počin předvedl obránce Roman Josi.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Jaroslav Halák (Boston) 25 zákroků, 4 inkasované branky, 86,2% úspěšnost zásahů
Zdeno Chára (Boston) 0+0, +/-: 0, 0 střel, čas na ledě: 19:31
David Krejčí (Boston) 0+0, +/-: +1, 1 střela, čas na ledě: 15:22.
David Pastrňák (Boston) 0+1, +/-: 0, 2 střely, čas na ledě: 21:47.

Nashville právě vstřelil branku!
Hosté nakonec vítězí v dnešním zápase. Únik dva na jednoho sice neskončil brankou, ale k odraženému puku se dostal Johansen, který krásnou přihrávkou vybídl ve výborné palebné pozici RYANA ELLISE. Obránce Nashvillu přesně zamířil k tyči a rozhodl o vítězství hostů. 3:4 po prodloužení. Asistence: Ryan Johansen a Kyle Turris.
63:38'
Roman Josi to znovu zkusil sám. Halák si s jeho střelou poradil.
63:05'
Coylův průnik byl taktéž čistým způsobem zastaven.
62:19'
Kuraly pálil z těžké pozice pouze do boční sítě. Sledujeme velmi kvalitní prodloužení. Šance střídá šanci.
61:58'
Pastrňák nabral obrovskou rychlost. Kličkou se ale přes bránícího hráče nedostal.
61:24'
Arvidsson tvrdě napřáhl z pravé strany. Horní tyč o pár centimetrů přestřelil a teď už dopředu vyrážejí Medvědi.
60:53'
Marchandova šikovná střela skončila v lapačce hostujícího brankáře. Rinne se znovu zaskvěl.
60:22'
Josi zaútočil svým ofenzivním průnikem na hattrick. Halák ale dokázal vykopnout pravý beton.
60:01'
Střely na bránu: 30 – 26.
60:00'
59:28'
Bergeronova další rána je těsně minula bránu. Boston se pokouší rozhodnout už v základní hrací době.
58:55'
Bruins právě vstřelili branku!
Boston opět zvládá powerplay dotáhnout k vyrovnávacímu gólu. David Pastrňák si udělal prostor na vrcholu levého kruhu a parádní přihrávkou oslovil tečujícího PATRICE BERGERONA. Elitní útočník Bruins nastavil hůl tak dobře, že kotouč zamířil nechytatelně nad Rinneho beton. 3:3 Asistence: David Pastrňák a Brad Marchand.
58:28'
Mohlo být rozhodnuto. Forsberg zkusil trefit odkrytou klec z vlastního pásma. O pár centimetrů ale minul.
58:08'
Branka domácího týmu je prázdná. Boston hraje powerplay.
57:52'
McAvoy z nepříliš dobré pozice dokázal pohotově vypálit. Vybojoval pro svůj celek alespoň útočné pásmo.
57:24'
Po zakázaném uvolnění se přesouvá těžiště hry před Pekku Rinneho.
57:01'
Halák si po delší době připsal úspěšný zákrok. Zastavil pokus Järnkroka z pravého kruhu.
56:12'
Boston teď enormně zatlačil svého soupeře. Grzelcykova rána se odrazila od mantinelu až před bránu, odkud se snažil zakončit z otočky Coyle. Brankový prostor trefit nedokázal.
55:47'
Irwin poslal po mantinelu kotouč na svou střídačku. Hra je zastavena.
54:48'
Krejčí objel hostující bránu, ale poté nedokázal dostat puk na svého spoluhráče. Rinne se proti veškerému nebezpečí rychle přesunul.
54:24'
Jemná Wagnerova teč nebyla dostatečně důrazná. Rinne přikryl puk pod svou lapačkou a raději hru přerušil. Následuje poslední komerční přestávka tohoto utkání.
53:45'
Na druhé straně se navíc mohl dostat do šance Filip Forsberg. Kotouč mu ale v rozhodující chvíli utekl z čepele.
52:56'
Boston se snaží být aktivní, ovšem Predators se už v téhle fázi zápasu soustředí primárně na obranu.
52:05'
Kuralyho vzdušný centr do předbrankového prostoru neměl nárok na úspěch. Poté se už hosté znovu dokázali ubránit.
51:16'
Coylova rána z pádu neměla potřebnou razanci. Nashville se bez větších potíží dokázal ubránit.
50:26'
Hamhuis si zbytečně nekomplikoval situaci. Poslal puk do obranného pásma Bostonu.
49:45'
Marchandova přihrávka před bránu nenašla hůl Davida Pastrňáka.
48:54'
David Krejčí se nedokázal prosadit z velké šance. Puk se k němu dostal až na zadní tyč, odkud také Krejčí pálil. Rinneho fantastický zákrok levým betonem ale zachránil hosty.
48:27'
Následuje komerční přestávka. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
48:10'
Tohle je tvrdý direkt pro domácí. Jaroslav Halák předvedl obrovskou chybu, kterou doslova daroval Nashvillu třetí branku. Gólman Bruins vyrazil proti odraženému puku téměř až k modré čáře. ROMAN JOSI byl ale u puku dříve a zároveň předvedl velký důraz. Z otočky už poté švýcarský zadák skóroval do prázdné klece. 2:3. Bez asistence.
47:35'
Po dlouhé pasáži bez přerušení je vyrovnáno. Kotouč se od modré čáry dostal na levou stranu k Johansenovi, který jej popostrčil na FILIPA FORSBERGA. Švédský útočník dokázal i se štěstím dostat puk za Haláka. 2:2. Asistence: Ryan Johansen a Mattias Ekholm.
46:22'
Rána Cliftona od modré čáry se od mantinelu odrazila před bránu, kde operoval Jake DeBrusk. Šikovný útočník domácích ale netrefil ideálně poskakující kotouč.
45:48'
Clifton získal puk do své moci. Nyní čeká za svou bránou na nabídku svých spoluhráčů.
45:18'
Wagner vybídl na modré čáře Grzelcyka ke střele. Zadák Bruins ale nezamířil přesně.
44:42'
Závěrečná třetina začala v opravdu vysokém tempu. Hra se přerušuje jen zřídka.
43:52'
Pravý beton Haláka musel být v pohotovosti. Slovenský brankář rychle zareagoval na pokus Johansena z pravého křídla.
43:01'
Krejčí vyčkal na vhodný moment k přihrávce a nakonec dokázal propasírovat puk mezi beky. DeBrusk ale touš nezpracoval.
42:08'
Rinne musel hned po sobě zasahovat proti dvěma střelám. S pokusy domácího týmu si ale poradil.
41:38'
Wagnerovo přistrčení před bránu nebylo úplně přesné. Bruins sice ale vytvořili velký tlak.
40:46'
Na opačné straně se Clifton ke střele od modré čáry neodhodlal. Boston stále kombinuje v pásmu Predators.
40:12'
Zakázané uvolnění Bostonu. Domácím se ihned na počátku nepovedla rozehrávka. Hra se přesouvá před Haláka.
40:01'
Skončilo nám druhé dějství, ve kterém jsme viděli tři branky. Za Boston nejprve skóroval Pär Lindholm. O pět minut později vyrovnal ve hře 4 na 4 Roman Josi. Třetinu ale zakončil přesnou přesilovkovou střelou zkušený Patrice Bergeron. Bruins po čtyřiceti minutách vedou 2:1. Třetí třetina začne ve 3:00.
Střely na bránu: 19 – 19.
40:00'
39:42'
Druhá perioda se dohrává ve středním pásmu.
39:12'
Domácí jdou podruhé v zápase do vedení! Torey Krug u mantinelu vystihl vyhození. Poté bekhendem uvolnil mezi kruhy stojícího PATRICE BERGERONA, jehož nechytatelná střela propadla za Rinnem až do sítě. 2:1. Asistence: Torey Krug.
38:47'
Další rána českého útočníka skončila na brusli obránce hostů. Boston se dostal už do svého tradičního rozestavení.
37:56'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Filip Forsberg – 2 min., hrubost).
37:53'
David Pastrňák minul úplně prázdnou branku! Sice byl už v poměrně značném úhlu, jenže Rinne byl úplně mimo své obvyklé postavení. Tohle může domácí tým mrzet.
37:02'
McAvoy v den svých dvaadvacátých narozenin hraje ve velké pohodě. Opět si šikovně nabruslil mezi kruhy, odkud prověřil pozornost Rinneho.
36:40'
Nashvillu se nevydařil přechod přes útočné pásmo. Odpískán byl další ofsajd Predátorů.
36:12'
Sissons si rychle zpracoval pobídku svého spoluhráče. Nezamířil přesně, přestože získal hromadu času a prostoru.
35:27'
Carlo čeká s pukem za svou bránou. Hra se zase trochu uklidnila.
34:44'
Chris Wagner se dostal k dorážce Ritchieho rány. Rinne měl štěstí, že útočník Bostonu z dorážky netrefil zařízení.
34:17'
Nashville obléhá prostor v útočném pásmu. Snaží se vyzrát na urputnou defenzívu bostonských Bruins.
33:32'
Charlie McAvoy si najel do mezikruží. Střílel poměrně rychle, jenže do jeho pokusu mu skočil hostující hokejista.
33:27'
33:06'
David Pastrňák z levého kruhu tvrdě vypálil. Český kanonýr ale brankový prostor netrefil.
32:14'
Kapitán ROMAN JOSI i nadále potvrzuje svou vynikající formu. Dokázal si najet do útočného pásma, přidržel puk na holi a pěknou bekhendovou ránou překonal Jaroslava Haláka. 1:1. Asistence: Ryan Johansen.
31:49'
Johansen svádí tvrdý souboj s Cliftonem. Útočník Predators se k zakončení nedostal.
31:27'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 2 min., podrážení).
31:08'
Boston se už osvobodil. Oba celky střídají.
30:55'
Järnkrok dostal kotouč na bekhend, ale nedokázal se prosadit. Halák včas vystihl jeho myšlenku.
30:19'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., sekání).
29:46'
Halák zasahovat nemusel. Střela z levého kruhu v podání Arvidssona nebyla přesná.
29:26'
Forsberg nepřešel do útočného pásma úplně ideálně. Ofsajd.
28:54'
Nashville se snaží odpovědět. Aktivita hokejistů v bílých dresech je zřejmá.
27:30'
Boston jde do vedení! Kuraly si na útočné modré čáře vyměnil puk s Ritchiem. Druhý jmenovaný hráč poté vystřelil do betonu Rinneho. Kotouč se od něj odrazil před bránu k PÄRU LINDHOLMOVI, který velice kostrbatě dotlačil puk i v pádu za brankovou čáru. 1:0. Asistence: Brett Ritchie a Sean Kuraly.
27:13'
Fabbro pálil bez přípravy od modré čáry. Jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
26:23'
26:06'
Heinen přihrával puk před bránu, kde operoval David Krejčí. Český centr ale hůl nenastavil ideálně.
25:26'
Pastrňák hledal rozjetého Kruga v předbrankovém prostoru. Přihrávka ale byla Josim sražená.
24:56'
Brad Marchand se zbavil bránícího hráče, aby mohl zápěstím vystřelit. Rinne ale utěsnil veškerý prostor.
24:46'
Pekka Rinne přikryl pod svou lapačku volný kotouč. Bostonský tým čeká další pobyt v útočné třetině.
24:28'
Krugova skrytá střela prosvištěla těsně vedle zadní tyče. Rinne zasahovat nemusel.
24:23'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dan Hamhuis – 2 min., podrážení).
24:12'
Nashville přebral iniciativu. V posledních minutách se častěji tlačí před bránu.
23:27'
Fabbrova přesná přihrávka oslovila Forsberga. Švédský útočník si najel do palebné pozice, jenže nezamířil přesně.
22:44'
Irwinovo nahození z otočky bylo sraženo mezi diváky. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v pásmu Bruins.
22:08'
Medvědi nedokázali přejít útočnou třetinu. Obrana Nashvillu zatím funguje na jedničku.
21:10'
Matt Duchene si najel mezi kruhy a poměrně rychle vypálil. Halák vyrazil puk před sebe k holi Granlunda, jenž však nedokázal kotouč zvednout dostatečně přes levý beton slovenského gólmana.
20:53'
Ritchieho rána z pravého kruhu byla hostujícím brankářem vyražena do bezpečí.
20:34'
Halák posunul nahození směrem do středního pásma. Predators se ale v útočné třetině udrželi.
20:13'
Bergeron hned na počátku třetiny poslal pozdrav Rinnemu. Finský brankář puk lapil lapačkou.
20:01'
První část hry je u konce. Branku jsme v TD Garden zatím neviděli. Ani jeden tým nedokázal využít své přesilové hry, přestože hlavně Nashville svou druhou početní výhodu sehrál velmi dobře. Snad se nějakých gólů dočkáme ve zbytku dnešního klání. Druhá perioda začne zhruba ve 2:00.
Střely na bránu: 11 – 8.
20:00'
19:58'
David Pastrňák mohl dvě sekundy před koncem třetiny vystřelit, ale jakmile mířil, tak byl podražen. K překvapení všech však rozhodčí vylučovat nebudou.
19:17'
Heinen se snažil natlačit přes Fabbra, ale po levém křídle okolo bránícího hráče nepřešel.
18:40'
Boston ale pokračuje v útočném pásmu. Mezitím stačil prostřídat.
18:00'
Coyle zpoza brány hledal Wagnera, jemuž však puk přeskočil přes hůl. Střely se tak domácí fanoušci nedočkali.
17:38'
Marchandův přízemní pokus protáhl lapačku Pekky Rinneho. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po levici hostujícího gólmana.
17:10'
16:42'
Tlak Nashvillu je obrovský. Hosté se po dobu celé přesilovky drží před bránou Bruins.
16:14'
Forsbergův pokus z vrcholu pravého kruhu jen o pár centimetrů minul Halákovu svatyni.
15:37'
Turris se chystal ke střele, ale puk mu nakonec přeskočil hůl. Hosté ale i nadále setrvávají v útočné třetině.
15:10'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Krejčí – 2 min., podrážení).
14:54'
Fabbro dostal na hůl tandem od Grimaldiho. Rychlou střelou k zadní tyči se snažil kvalitně zakončit, jenže Halák zasáhl betonem.
14:03'
Čtvrtá lajna Bruins se dostala pod tlak. Ritchie puk pouze vyhodil do střední třetiny.
13:27'
Pastrňákovi nevyšla křížná přihrávka přes celé útočné pásmo. K odraženému puku se dostal Marchand, který následně nevystřelil.
12:56'
Střela Patrice Bergerona z velkého úhlu nikterak Rinneho neohrozila. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v pásmu Predators.
12:24'
Heinen inkasoval tvrdou ránu od svého soupeře. Těsně před ní ale stačil posunout puk dopředu. Bostonští se ale do brejku nedostali.
11:28'
Bjork si nahodil puk za bránu. Rychle za ním spěchal, jenže bek Ekholm byl rychlejší.
10:48'
Marchand si šikovně přebral puk. Poté zkusil nachytat hostujícího brankáře střelou mezi betony, jenže Rinne je zaklapl rychle.
10:20'
Do velké šance se dostal Jake DeBrusk. Dokázal si nabruslit na přesnou přihrávku a následně bekhendem pořádně protáhl finského gólmana. Ani z dorážky se ale domácí útočník s číslem 74 neprosadil.
09:38'
McAvoyova rána od modré čáry byla pořádně nebezpečná. K Rinnemu ale nedoputovala, neboť byla zablokovaná.
09:13'
08:59'
Opět se domácí tým úspěšně brání. Nashvillu už mnoho času z této přesilovky nezbývá.
08:31'
Hosté se ale svou vlastní nepřesností vymanili z tlaku.
08:00'
Nashville se už dostal do útčného pásma. Johansen drží kotouč v rohu obranného pásma Bruins.
07:18'
Josiho okamžitá střela byla Halákem přizvednuta na zadní mantinel. Následně se domácí tým osvobodil.
07:13'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Anders Bjork – 2 min., sekání).
06:58'
Už hodně dlouho se hraje bez přerušení. Nyní útočí Boston. Snaží se dostat do střelecké pozice.
06:16'
Rinne posunul kotouč po mantinelu. Predátory dokázal dostat z obranné třetiny.
05:46'
Clifton tvrdým hitem sestřelil soupeře. Od prvních minut se hraje ve vysokém tempu a zároveň velmi důrazně.
05:10'
Brad Marchand se rozjel po levém křídle, ovšem mezi tři tyče zacílit nedokázal.
04:44'
Ekholm nahodil touš za bránu. Halák si pro opuštěný kotouč dojel a svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
04:06'
Ellisova přihrávka z vlastní třetiny nenašla adresáta. Nashville nedokázal přesně rozehrát.
03:46'
Sissons přejel útočnou modrou čáru a se svým následným pokusem moc dlouho neváhal. Zápěstím ale trefil hokejku bránícího hráče.
03:32'
Charlie Coyle vystřelil z levého kruhu bekhendem. Pokus vytáhlého útočníka skončil pouze na boční síti.
03:06'
Irwin byl tvrdě přitlačen na mantinel. Předtím ale dokázal přesně přihrát. Medvědi však na začátku zápasu daleko lépe bruslí.
02:26'
02:02'
Boston vystřídal a nyní se pokusí ještě něco v této přesilovce vymyslet.
01:01'
Český snajpr znovu střílel z levého kruhu. Pekka Rinne ale stačil zasáhnout. Kotouč poté z vlastního pásma vyhodil Bonino.
00:35'
Boston započal utkání ve velkém stylu. Pastrňák hned na začátku přesilovky pálil velmi nebezpečně, ale Rinne se stačil včas přesunout.
00:26'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., držení).
00:14'
Marchand okamžitě puk nabízel před bránu, ale svou přihrávkou nenašel spoluhráče.
00:01'

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára, Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Heinen, Krejčí, DeBrusk – Wagner, Coyle, Bjork – B. Ritchie, P. Lindholm, Kuraly.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi, Fabbro, Ekholm, Irwin, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, Järnkrok – Mikael Granlund, Duchene, Grimaldi – C. Smith, Turris, Blackwell – Sissons, Bonino, F. Forsberg..
BOSTON BRUINS

Medvědi sice mají útlum, ale i nadále se drží na druhém místě ve Východní konferenci. Ve 36 zápasech uhráli přesně 50 bodů. Tým kouče Cassidyho ale vůbec neprožívá dobré zápasy v měsíci prosinci. Z uplynulých osmi duelů totiž Boston vyhrál jen jednou. Bodoval však už ve třech zápasech v řadě. Nejprve vyhrál na Floridě 4:2 a poté dvakrát prohrál po nastavené hrací době s Los Angeles a New Yorkem Islanders. Dnes už budou muset Medvědi naplno zabrat.