NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Flyers - 16. října 2019   03:00

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 38:22 (13:10, 13:6, 12:6)
Zblokované střely – 13:12
Vyhraná vhazování – 24:42
Trestné minuty – 8:6
Hity – 13:14
Hokejisté Calgary dnes přehráli Philadelphii 3:1 a Letci tak poprvé v sezóně vyšli bodově zcela naprázdno. Domácí poslal v úvodu utkání do vedení Michael Frolík a ve druhé části jejich náskok navýšil Andrew Mangiapane. Ve 45. minutě snížil na rozdíl jediného zásahu Matt Niskanen, ovšem další gól už hosté velmi dobře chytajícímu Rittichovi nedali a 11 sekund před koncem naopak pečetil skóre střelou do prázdné branky Elias Lindholm.
59:49'
Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí dnes zvítězí! Travis Konecny si byl vědom, že jeho týmu už zbývá velmi málo času. Od vlastní branky se tak snažil rychle rozehrát, ale kotouč namazal na hůl ELIASE LINDHOLMA a ten už měl snadnou úlohu. Bez asistence.
59:31'
Oddechový čas pro domácí.
59:31'
Hosté si vytvořili zajímavý tlak. Obrana Calgary ale pokryla střely Provorova a Voráčka a puk nakonec skončil pod lapačkou Davida Ritticha.
59:08'
Ofsajd hostí. Branky Letců už ale zůstane bez svého strážce.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
David Rittich se pokusil trefit prázdnou hostující branku! Hrdina z něj zatím není. Netrefil se a tak je pískáno zakázané uvolnění.
58:34'
Hostující brankář je zpět na střídačce!
58:15'
Vhazuje se ve středním pásmu. Elliott se tak alespoň na chvilku vrací do branky.
57:43'
Giroux našel parádním pasem Voráčka na levém kruhu. Ten ještě dával před branku, kde byl Konecny, ale tuhle přihrávku zablokoval Hanifin!
57:16'
Branka Philadelphie už zůstává prázdná!
57:16'
Hosté si vyžádali oddechový čas!
57:16'
Zakázané uvolnění domácích. Nutno říci, že dost přísně odpískané.
56:43'
Gaudreau se spokojil s nahozením puku za hostující branku a jeho formace odešla střídat.
56:13'
Frolík vracel puk před hostující branku od zadního mantinelu. Brankář Elliott si situaci pohlídal a holí si stáhl hrací předmět pod sebe. Ještě jedna reklamní přestávka.
55:35'
Na domácí střídačku se po ošetření v útrobách stadionu vrátil Mikael Backlund. Jeho nastřelenou nohu zřejmě spravil nějaký obstřik.
54:19'
Střelu Noaha Hanifina od modré vyrazil Elliott před sebe. Před brankovištěm číhal Tkachuk, jenž však nedokázal dorazit kotouč do hostující branky.
53:58'
Šest minut do konce třetí třtiny. Stále je vše otevřené.
52:25'
Výjezdem zpoza branky se snažil prosadit Lindblom. Domácí hráči ale dokázali odpálit puk do bezpečí.
51:43'
Domácí se dopustili postavení mimo hru.
51:20'
Kevin Hayes se natlačil před Ritticha, který měl co dělat, aby udržel puk před brankovou čarou! Zvládl to a Plameny tak stále vedou o jediný gól. Máme tu reklamní přestávku.
50:49'
Michael Raffl zachytil na modré puk a nahodil ho na Ritticha. Ten vyráží do rohu.
49:29'
Sean Monahan našel pasem zpoza branky Eliase Lindholma. Ten se na pravém kruhu opřel do puku z první, ale Brian Elliott byl na místě. Lindholm je hlavně ve třetí třetině velmi aktivní.
48:15'
Nutno říci, že to Backlund odnesl pořádně! Ke střídačce se plazil po čtyřech a následně mu na ni pomohli spoluhráči.
48:01'
Dvakrát pálil od modré Ivan Provorov. První střelu vyrazil Rittich, druhá pak sestřelila Mikaela Backlunda.
47:34'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
47:07'
Ani jednomu týmu se teď nedaří založit kloudný útok. Giroux nahazoval puk za branku, ale jako první ho dojeli domácí obránci. Podobně záhy dopadly i Plameny.
46:03'
Zakázané uvolnění hostí, hra se stěhuje před Elliottovu klec.
44:58'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Je tu kontaktní gól hostí! Travis Konecny našel od zadního mantinelu mezi kruhy sjíždějícího obránce MATTA NISKANENA, který se z první nemýlil. Puk poslal k pravé tyčce z pohledu Davida Ritticha – 2:1. Asistence: Travis Konecny a Sean Couturier.
44:34'
Konecny zkusil překvapit Ritticha nahozením z rohu. Český brankář ale byl připraven.
44:18'
Další nebezpečná střela Lindholma. I jeho pokus z mezikruží pokryl Elliott, který teď drží naděje Flyers.
43:49'
Ve velké šanci se objevil Elias Lindholm, kterého našel před brankou TJ Brodie. Domácí útočník to zkusil golfákem, ale Elliotta neprostřelil!
43:32'
Puk se od hokejky Provorova odrazil až do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
43:02'
Frolíkova střela od levého mantinelu. Zasahovat musel Brian Elliott.
42:58'
Zakázané uvolnění Philadelphie.
42:30'
Úvod třetí části je zatím poměrně poklidný. To asi více vyhovuje domácím Plamenům.
41:17'
Flyers zastavilo v rozletu postavení mimo hru.
41:00'
Střela Hanifina od modré neprošla přes shluk těl před hostující brankou.
Hity – 10:9
Také ve druhé třetině padl jediný gól. Opět ho vstřelili hráči Calgary, kteří tak vedou 2:0. Hosté přitom nezačali prostřední část zápasu vůbec špatně a zejména v jejím úvodu Calgary několikrát podržel brankář Rittich. Ve 35. minutě však skóroval domácí Andrew Mangiapane a to Letce hodně zmrazilo. Uvidíme, zda v posledních dvaceti minutách ještě Philadelphia najde síly na zdramatizování utkání.
40:00'
39:42'
Couturier nahazoval puk za branku, kam se pro puk vydal Oskar Lindblom. Byl tam ale také David Rittich, jenž před napadajícím soupeřem s přehledem rozehrál.
39:16'
Od modré čáry pálil Hamonic, Elliott vyráží.
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
37:46'
Teď to domácí přehnali s přihrávkami v útočném pásmu a byli vytlačeni do střední části hřiště.
37:33'
Zakázané uvolnění hostí. Ty druhý inkasovaný gól dost zmrazil.
36:45'
Czarnikova střela z levé strany nebezpečná nebyla. Elliott puk vyrazil do bezpečí.
35:38'
Po střele Travise Hamonica byl před bránou Flyers poměrně zajímavý provoz. Hostující gólman ale kotouč zalehl. Reklamní přestávka.
34:15'
Domácí navyšují svůj náskok! Po vyhraném buly posunul Derek Ryan puk na modrou, kde byl obránce Mark Giordano. Kapitán Calgary okamžitě nahrál ANDREWOVI MANGIAPANEMU, jenž střílel z vrcholu kruhů a přesnou střelou k pravé tyčce překonal brankáře Elliotta. Asistence: Mark Giordano a Derek Ryan.
34:09'
Tentokrát už zcela jasné zakázané uvolnění hráčů Flyers.
33:59'
Zakázané uvolnění hostí. Scott Laughton se diví, ale rozhodčí nepřipouštějí diskuze.
32:30'
Po nečekaném odrazu od zadního mantinelu se dobře zorientoval Matthew Tkachuk, který puk okamžitě napálil na hostující branku. Elliott ale zareagoval hodně rychle a dokázal kotouč zachytit!
31:12'
Na druh straně vyrazil dopředu Milan Lucic. Jeho střelu ale zablokoval Sanheim.
30:56'
Rittich je dnes zatím velmi pozorný. Do rohu odrazil střelu od pravého mantinelu.
30:37'
Po vyhraném vhazování se dostali domácí ke střele, kterou pokryl brankář Elliott. Je tu další reklamní brejk.
30:10'
Chris Stewart přebral ve středním pásmu puk od Hägga a dostal se až ke střele z pravého kruhu. Ta ale byla hodně nepřesná.
29:21'
Po levé straně se rozjel Johnny Gaudreau, Brian Elliott jeho střelu odrazil do ochranné sítě. Máme tu reklamní přestávku.
28:52'
Celek Calgary je už v plném počtu.
28:42'
Domácí brání výborně. Jejich obranná modrá je pro Letce neprostupné území.
28:01'
Hostům se početní výhoda zatím vůbec nedaří. Ještě se nedostali do pásma.
27:07'
Přesilová hra Flyers začala právě teď.
26:51'
Johnny Gaudreau dostal dvě minuty za držení. Síly na ledě se na 16 sekund vyrovnají a pak přijde na řadu přesilovka Philadelphie!
26:28'
Nyní už hosté vyhodili.
26:12'
Elias Lindholm trefil jen brusli Provorova. Domácí ale zůstávají v útočném pásmu.
25:59'
Giordano našel na pravém kruhu připraveného Tkachuka. Ten ale neprotlačil puk na branku, jeho druhý pokus byl sražen do ochranné sítě.
25:06'
Nápor hostí přerušil zbytečným faulem Tyler Pitlick. Ten podrazil v útočném pásmu Frolíka.
24:32'
Zakázané uvolnění domácích, kteří se teď dostali pod tlak.
23:39'
Velký závar před domácí brankou! David Rittich proti dvěma dorážkám Jamese van Riemsdyka obstál na výbornou!
23:30'
Sean Coutirier zamířil za domácí branku, odkud před ní posílal zajímavou zadovku. Spoluhráči však puk přejeli.
22:18'
Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2. Zakončení vyšlo na Marka Giordana, ale Elliott vytěsnil střelu kapitána Calgary do ochranné sítě. Letci kontrovali lehkým nahozením, po němž hru přerušil Rittich.
21:59'
Střelu Clauda Girouxe zablokoval Rasmus Andersson. Od mantinelu odražený puk pak přikryl Rittich.
21:30'
Spíše propagační pokus domácího Milana Lucice vyrazil do rohu hřiště Elliott.
20:41'
Skvělý David Rittich! Travis Konecny našel v přečíslení 2 na 1 Oskara Lindbloma. Ten mířil na bližší tyčku, ale Rittich se proti němu stačil přesunout a vyrážečkou srazil puk do ochranné sítě!
20:34'
Na modré měl napřaženo Brodie. Kotouč se ale zastavil o hokejku bránícího Couturiera.
Další třetina začne přibližně ve 4:05.
Skóre utkání otevřel už ve 2. minutě svou první trefou v sezóně Michael Frolík. Jedná se také o jediný gól, který jsme v první třetině viděli. Pár sekund před pauzou se sice Plameny radovaly ještě jednou, ale Monahan puk do branky kopl a rozhodčí tak jeho zásah neuznali. Několik příležitostí měli i Flyers, kteří však naráželi na spolehlivého Davida Ritticha v brance Calgary.
20:00'
19:54'
Gól neplatí! Podle rozhodčích se jednalo o úmyslné a viditelné kopnutí kotouče do branky.
19:54'
Domácí se radovali z gólu! Sean Monahan ale poslal puk za brankovou čáru bruslí a rozhodčí vše prokonzultují s video centrálou!
19:49'
Travis Sanheim nahazoval puk za branku ještě před červenou čarou. Hostům je tak odpískán icing.
19:01'
Začala už poslední minuta první třetiny.
18:01'
Johnny Gaudreau vypálil od levého mantinelu a po jeho sražené střele se ještě dostával k dorážce Travis Hamonic. Elliottovi pomohl obránce Hägg, jenž puk tečoval mimo.
17:38'
17:20'
Hosté zahrozili ve vlastním oslabení! Jejich akci podpořil i obránce Sanheim, jehož diagonální pas našel před brankou volného Seana Couturiera. Proti jeho zakončení se ale stačil přemístit Rittich, jemuž puk uvízl někde na výstroji.
16:58'
Od modré čáry vypálil TJ Brodie. Projektil domácího obránce trefil do nohy jeho spoluhráče Sama Bennetta, který se skácel na led a rozhodčí raději přerušil hru.
16:37'
Justin Braun vyhazuje až k brance Calgary.
15:47'
Po buly to domácí sehráli na Eliase Lindholma. Jeho střelu z pravé strany vykopl Elliott.
15:37'
Ivan Provorov si přidržel Jankowskiho a na světě je první přesilovka Calgary.
14:02'
K bekhendovému zakončení se dostal domácí šikula Johnny Gaudreau. Brian Elliott si připsal úspěšný zákrok.
13:26'
I domácí jsou už v plném počtu.
12:53'
Gostisbehere na ledě. Před námi je krátká klasická přesilovka Flyers.
12:31'
Už v momentě, kdy se hrálo 4 na 4, se dostal do úniku domácí Mikael Backlund. Byl však přeci jen v tísni a bekhendovou kličku nedotáhl do konce.
11:49'
Claude Giroux střílel v momentě, kdy před Rittichem clonil van Riemsdyk. Český brankář si ale puk našel a přerušil svým zákrokem hru.
11:25'
Hosté budou hrát přesilovku 4 na 3! Matthew Tkachuk dostal dvě minuty za držení.
10:52'
Síly na ledě se vyrovnají! Shayne Gostisbehere je vyloučen za sekání.
10:33'
Gostisbehere si vyměnil puk s Voráčkem a od modré čáry vystřelil. Rittich zakročil dobře a schoval kotouč ve výstroji.
10:22'
Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Sam Bennett. Druhá přesilovka pro Flyers.
10:03'
Robert Hägg se dostal k puku na ose kluziště a místo prudké střely ho spíše jen lehce nahodil na branku, aby ho mohl tečovat Chris Stewart. Ten ho usměrnil vedle Rittichovy klece.
08:56'
Rána Ivana Provorova od modré čáry byla zablokována. Domácí jsou v plném počtu.
07:54'
Z vrcholu levého kruhu střílel Jakub Voráček. David Rittich byl na místě.
07:04'
Domácí získali po buly puk a mohli tak vyhodit.
06:54'
Michael Frolík zahákoval Kevina Hayese a odchází na trestnou lavici. Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Flyers.
06:42'
Po šermované ve středním pásmu nahodil Giordano puk za hostující branku a oba týmy střídají.
05:37'
Hosté zatím nejsou moc nebezpeční. Teď sice jejich první lajna odehrála nějaký čas v útočném pásmu, ale chybělo tomu zakončení.
04:22'
A další icing hostí.
04:15'
Opět tu máme zakázané uvolnění Flyers.
03:14'
Hosté jsou zatím pod tlakem. Teď zahráli na icing.
02:13'
Domácí jsou při chuti! Důrazný Andrew Mangiapane se dostal u brankoviště k bekhendovému zakončení, které musel řešit Elliott.
01:35'
Domácí se ujímají vedení! Výrazně k tomu přispěl hostující obránce Braun, jehož vyhození zachytil na modré čáře MICHAEL FROLÍK, který dobruslil na pravý kruh a střelou ke vzdálenější tyčce překonal brankáře Elliotta. Do něho ještě nechtěně najel právě nešťastník Braun, jenž svému gólmanovi ještě ztížil situaci. První gól i bod Frolíka v sezóně. Bez asistence.
00:41'
Z poměrně velké dálky vyzkoušel hostujícího gólmana Mikael Backlund. Elliott vyrazil puk do rohu.
00:12'
Hned první práce pro Davida Ritticha, který ukryl pod lapačkou nahozený puk.
00:01'
Hymny USA i Kanady právě dozněly a za malou chvíli už bude zahájen samotný zápas.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund (A), Tkachuk – Mangiapane, D. Ryan, Lucic – Czarnik, Jankowski, S. Bennett.

Philadelphia Flyers: Elliott (Hart) – Braun, Provorov, Hägg, Gostisbehere, Niskanen, Sanheim – Voráček, K. Hayes (A), Giroux (C) – Konecny, Couturier (A), Lindblom – Twarynski, Laughton, J. van Riemsdyk – Stewart, M. Raffl, Pitlick.

Rozhodčí: Peel, Schlenker – Shewchyk, Gawryletz.

David Rittich (CAL) – 5 zápasů, průměr 3,15, 90,6 %
Michael Frolík (CAL) – 6 zápasů, 0 bodů

Jakub Voráček (PHI) – 3 zápasy, 0 bodů
V loňské sezóně se oba celky utkaly dvakrát. V obou případech se radovali z výhry v prodloužení hokejisté Calgary. Ti zvítězili 6:5 na domácím ledě a 3:2 na půdě Flyers.
Calgary Flames:
Plameny zatím v úvodu sezóny trochu tápou. Z šesti zápasů získaly jen pět bodů a v tabulce Západní konference jim patří osmá pozice. Poslední dvě utkání se hráčům Calgary nepovedly. Nejprve z toho byla porážka 2:6 v Las Vegas a naposledy 1:3 v San Jose. Pět ze šesti utkání odchytal český gólman David Rittich.