NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Kings - 12. ledna 2020   01:10

Kings

To je ode mě vše. Přeju vám krásný start do posledního dne v týdnu a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání

Martin Nečas (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:25
Tři hvězdy zápasu:

1. James Reimer (CAR) 40 zákroků, úspěšnost 100%
2. Nino Niederreiter (CAR) 1+0
3. Teuvo Teräväinen (CAR) 1+1
Máme za sebou utkání mezi Carolinou a Los Angeles, které skončilo vítězstvím domácího celku 2:0.

Hokejisté Caroliny se dostali do vedení už v 5. minutě, kdy pohlednou kombinaci zakončil dorážející Nino Niederreiter. Další góly ale ne a ne přijít. Oba brankáři zavřeli své svatyně, útočníky přiváděli k zoufalství. Velmi blízko vyrovnání měl v posledních vteřinách hry Drew Doughty, jenž nastřelil tyčku Reimerovy brány, načež rozehrávku Králů vystihl Teuvo Teräväinen, jenž poslal puk do prázdné brány a tím stvrdil vítězství Canes.

Petr Mrázek a James Reimer. Oba gólmani dokázali během 24 hodin udržet čisté konto. Kanadský gólman dnes předvedl 40 úspěšných zákroků a právě on byl tím nejdůležitějším článkem, který stál za vítězstvím Hurikánů. Svěřenci kouče Brindamoura uspěli potřetí v řadě a v tabulce Východu si upevnili šestou příčku, Králové v Západní konferenci zůstávají předposlední.
59:56'
Carolina právě vstřelila branku!
Krátce po zásahu brankové konstrukce vystihl rozehrávku soupeře TEUVO TERÄVÄINEN, jenž se podíval a neomylně poslal puk do prázdné brány soupeře, je rozhodnuto! Bez asistence.
59:49'
Milimetry dělily hokejisty Los Angeles od prodloužení! Od modré čáry napřáhl k další dělovce Drew Doughty, domácího brankáře zachránila jeho pravá tyčka! Carterovi při snaze o dorážku přeskočil kotouč přes hokejku.
59:26'
Gólmana po přerušení hry sekl Jeff Carter. Rodák z Arborgu se po chvilce znovu zvedl na nohy a fanoušci aplaudují svému miláčkovi, za dnešní výkon si to Kanaďan bezesporu zaslouží.
59:26'
Několika přihrávkami si Králové vytvořili potřebný tlak, který vyvrcholil ránou Anžeho Kopitara od modré čáry. Reimer zasáhl pravým betonem, následně Kanaďan skvěle zasáhl i proti tečované střele Iafalla.
59:03'
Fanoušci pobízeli Jamese Reimera, aby zkusil skórovat přes celé hřiště. Na to si ovšem kanadský fantom netroufl, místo toho přihrál za branku Hamiltonovi.
58:40'
Kopitar vyhrál buly na Drewa Doughtyho, jehož dělovka zaštípala Reimera i přes výstroj. Hra je na moment pozastavena, gólman se naštěstí zdá být v pořádku.
58:22'
Přes celé hřiště se pokusil rozhodnout o vítězství domácích Andrej Svečnikov. Puk se ale postavil na hranu, tím nabral úplně jiný směr.
58:10'
Jack Campbell sprintuje na střídačku, Králové zkoušejí power play!
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:31'
Amadio trefil puk vysokou holí a jelikož následně hrál jeho spoluhráč Mario Kempe, přerušil rozhodčí hru. Kouč McLellan svolává týmovou poradu, nejspíše budeme svědky hry bez brankáře.
56:55'
Dougie Hamilton vyhodil šikovně, tak aby se nepískalo zakázené uvolnění. Za vlastní svatyni se vydal podpořit rozehrávku gólman Campbell.
56:23'
Neporozumění mezi Svečnikovem a Staalem se pokusil využít Clifford. Levé křídlo si nabruslilo do útoční třetiny, následnou střelu ovšem namířilo příliš vysoko.
55:30'
A byl to právě Austin Wagner, jenž stál na konci útočné akce hostů. Z vrcholku levého kruhu prověřil Reimera, jenž zasáhl pravým betonem.
55:17'
Člen třetí útočné formace Wagner je zpátky na eldové ploše. Králové přestáli krizovou chvíli a mohou se opět snažit o srovnání stavu.
54:53'
Do třetice se to podařilo. Od modré čáry nebezpečně vypálil Brett Pesce. Jack Campbell si našel prostor, ránu posléze udržel ve výstroji.
54:15'
Hurikánům se nedaří usadit v útočném pásmu. Dvakrát se o to snažil rychlík Sebastian Aho, jenže neuspěl ani v jednom případě.
53:17'
Komplikace pro Los Angeles. Austin Wagner totiž ve vlastním pásmu vyhodil puk do hlediště bez doteku plexiskla, za což následují dvě minuty.
53:06'
Hokejisté Caroliny se pochopitelně s přibývajícím časem zatáhli více do defenzivy. Cílem je udržet čisté konto, ale především vítězství, které může být třetím v řadě.
52:40'
Postavení mimo hru zastavuje Krále v honbě za vyrovnáním. Kličku navíc udělal před modrou Jeff Carter, v ofsajdu se kvůli tomu ocitl Brown.
52:12'
Brock McGinn výborně forčekoval, k chybě donutil pasivně stojícího Toffoliho. Šance ale nepřišla, neboť se včas vrátil Forbort.
51:50'
Z velkého úhlu pálil ANže Kopitar, jemuž v podstatě nic jiného nezbývalo. James Reimer nemusel zasahovat, kotouč proletěl za jeho svatyní.
51:03'
Dlouho otálel Brett Pesce s rozehrávkou. Nakonec se rozhodl pro nahrávku Staalovi, jehož rána nebyla z kategorie přesných.
50:44'
Za nahozením Gardinera spěchal Andrej Svečnikov, ještě dříve ale k puku dojel Dre Doughty. Pod tlakem ruského forvarda jen vyhodil do středního pásma.
50:01'
V době, kdy se rozběhla závěrečná desetiminutovka třetí třetiny se Sebastian Aho vrhl do přesily, z níž vyšel naprázdno, touš získal Hutton.
49:57'
Avšak pár minut ještě do konce třetí třetiny zbývá, času je dost. Navýšit vedení se snažil Foegele, přes Roye však neprošel.
49:36'
Jaccob Slavin vyhodil tak chytře, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. První formace Králů odjíždí zklamaně na střídačku, ani ona nedokázala najít recept na Reimera.
48:53'
Martin Nečas vzdoroval, avšak proti přesile neměl moc šancí na úspěch. Do své moci uzmul kotouč obránce Martinez.
48:15'
Huttonovo vyhození do středního pásma zachytil v rukavici Trevor Van Riemsdyk. Obránce následně napálil touš zpět do útočné třetiny, čímž umožnil vystřídat unavené druhé útočné lajně Canes.
47:38'
Na jedničku si Hamilton počínal v defenzivě, kde spolu se Svečnikovem odzbrojili od kotouče osamoceného bojovníka Wagnera.
47:01'
Dougie Hamilton nadvakrát vypálil od pravého mantinelu. Nejprve jeho střelu zblokoval Iafallo, posléze gólman včas vykopl pravý beton.
46:36'
Po návratu z trestné lavice se švýcarský forvard dostal do úniku. Proti bekhendové kličce vytasil Campbell svůj levý beton, jímž zachránil Los Angeles od druhého inkasovaného gólu!
46:29'
Nino Niederreiter je zpátky na ledové ploše, ani druhá početní převaha se hostům nepodařila využít.
46:07'
Kombinační hru Králů utnul až tvrdou ránou příklepem Mario Kempe. Tvrdou ránu švédského útočníka zblokoval do ochranné sítě Jaccob Slavin.
45:04'
Okamžitě po buly vypálil Drew Doughty. Reimer se stihl rychle zorientovat, využil dobrého postavení a ránu schoval ve výstroji.
45:00'
Alex Iafallo se v mezikruží ocitl ve velmi dobré pozici, jenže jeho střelu na poslední chvíli dokázal zblokovat Aho, čímž výrazně usnadnil práci Reimerovi.
44:29'
Autor jediného gólu Nino Niederreiter putuje na trestnou lavici za podrážení, kterého se dopustil na obránci Martinezovi.
44:04'
Dvakrát v krátkém časovém sledu se ke střele dostal Roy. V prvním případě minul, ve druhém případě byl zablokován Niederreiterem.
43:58'
Eric Staal si kotouč rukavcí nezpracoval podle svých představ. Černou gumu hodil daleko před sebe, čehož využil bránící Matt Roy.
43:16'
Anže Kopitar zachytil vyhození Hamiltona ještě v útočném pásma. Vypálil naslepo ze záklonu, Jaccoba Slavina trefil do chráničů.
42:31'
Campbell zastavil puk před dojíždějícím Wallmarkem. Posléze zvládl i rychlou rozehrávku, kotouč adresoval Seanu Walkerovi.
42:10'
Martin Nečas výborným forčekinkem donutil k zaváhání Martineze. Jen škoda, že si toho český útočník všiml pozdě, udělal totiž otočky směrem do obrany.
41:23'
Okamžitě po najetí do útočné třetiny Drew Doughty vyzkoušel pozornost Reimera. Kanaďan nezaváhal, puk ukryl v lapačce.
41:01'
Eriku Haulovi se nedostalo podpory od spoluhráčů. FIn tudíž napřáhl k ráně příklepem, která proletěla pár čísel na břevnem hostující svatyně.
40:25'
První zákrok závěrečné části zaznamenal Jack Campbell, jenž si bez potíží poradil s nahozením Staala od pravého mantinelu.
40:05'
Třetí třetina je v plném proudu a nabízí otázku. Udrží Carolina vedení nebo budou Králové pokračovat v kativním pojetí hry a vynutí si alespoň prodloužení? To se dozvíme během následující půl hodiny.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:56.
Ve druhé třetině se skóre nezměnilo, gól Nina Niederreitera tedy i nadále určuje ráz celého zápasu. Rozhodně ale nesledujeme nudnou podívanou, šancí je dostatek, najít recept na skvěle chytající gólmany je ale velmi složité. Ve 32. minutě zatrnulo domácím fanouškům po faulu na Martina Nečase, po němž šel český forvard okamžitě do šaten. Naštěstí se po pár minutách vrátil a v utkání pokračuje bez úhony.
40:00'
39:55'
Erik Haula moc dobře věděl, že už mnoho času nezbývá, a tak po pasu od Martina Nečase vypálil z velkého úhlu. Campbell bez problémů zakročil pravým betonem.
39:27'
Ryan Dzingel zastavil vyhození Doughtyho po mantinelu. Od brusle se však kotouč odrazil zpět ke kanadskému bekovi, který napodruhé nezaváhal.
39:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
38:44'
Kyle Clifford nedokázal pod tlakem forvarda Aha nic vymyslet. Navíc upadl a tím připravil hosty o útočné pásmo.
38:35'
Anže Kopitar nabral velkou rychlost po pravém křídle, žádný ze soků mu rychlostně nestačil. Slovinský forvard vypálil z vrcholku pravého kruhu, Reimer zasáhl lapačkou.
37:59'
Brock McGinn zpětným pasem oslovil Dougieho Hamiltona, jenž neváhal a okamžitě vypálil z první. Křižná rána proletěla těsně vedle.
37:29'
Příliš dlouho rozmýšlel Jake Gardiner s rozehrávkou. Málem toho litoval, kdyby mu s Kempem nepomohl spoluhráč Joel Edmundsson.
36:46'
Zajímavý zákrok Campbella proti bekhendové střele Dzingela. Kanadský gólman se zasekl u pravé tyčky a vsedě dokázal ránu vytěsnit mimo tři tyče.
36:26'
Dobrá zpráva, Martin Nečas je zpět na ledě. Zřejmě šel tvrdý náraz pouze rozchodit, neboť jeho návrat byl opravdu rychlý.
35:33'
Sebastian Aho si na sebe vzal příliš velké sousto, proti dvojici protihráčů neměl moc šancí na úspěch, obránci ho skřípli do kleští.
35:10'
Hodně času na rozehrávku dostal Drew Doughty, domácí elitní lajna se totiž rozhodla po vyhození do středního pásma střídat. Obránce se snažil do úniku vyslat Iafalla, jenže pas vystihl Gardiner.
34:35'
Svečnikov nahazoval do předbrankového prostoru, kde byl najetý Eric Staal, kapitán se ovšem nedostal k zakončení přes Forborta.
34:02'
Hokejisté Caroliny se vydali do přečíslení dva na jednoho. Warren Foegele situaci vyřešil střelou, s níž si Jack Campbell poradil nadvakrát.
33:50'
Rána příklepem v podání Anžeho Kopitara vylekala domácí fanoušky, k jejich radosti ale proletěla o pár centimetrů vedle levé tyče.
33:14'
Přesilovka se Carolině nevydařila, hříšník Amadio je zpět na ledové ploše. Králové okamžitě po návratu do plného počtu spěchají do ofenzivy.
32:49'
Drew Doughty vybojoval puk na Foegelovi a chvíli to vypadalo, že se vydá do brejku. Nakonec si to rozmyslel a vyhodil za svatyni Reimera.
32:06'
Pojďme zpátky ke hře. Z vrcholku levého kruhu vypálil svižnou ránu Andrej Svečnikov, nejproduktivnější hráč Caroliny v sezóně těsně minul.
31:14'
To je nepříjemné. Nečas se za pomoci realizačního týmu dostal na střídačku, alespoň po svých následně odkráčel do útrob stadiónu. Snad to nebude nic vážného.
31:14'
Martin Nečas se jen ztěžka zvedá z ledu po nepříjemném zásahu od Amadia. Český forvard vybojoval pro Carolinu první přesilovou hru, centr třetí formace již sedí na lavici hanby.
31:02'
Z velkého úhlu se pokusil Reimera překvapit v plné rychlosti jedoucí Dustin Brown. Kanadsý fantom si prostor u bližší tyčky pohlídal, kotouč schoval ve výstroji.
30:13'
V těžké pozici dokázal Brock McGinn tečovat nahození Slavina. Naštěstí pro Campbella touš proletěla těsně vedle jeho levé tyčky.
30:01'
Utkání se přehouplo do druhé poloviny. Carolina stále drží nejtěsnější možné vedení, avšak v posledních minutách jsou jednoznačně aktivnější hosté z Los Angeles.
29:52'
Centr první lajny Anže Kopitar si prohodil puk pod hokejkou Hamiltona, avšak zakončoval pak už z velkého úhlu. Reimer zaznamenal jeden z těch snadnějších zásahů.
29:05'
Dvojice hráčů se snažila znepříjemnit rozehru Slavinovi. Obránce ale i pod tlakem dokázal zachovat chadnou hlavu a po mantinelu nahrát Dzingelovi.
28:34'
Andrej Svečnikov přejel pas od Foegeleho. Kotouče se tudíž znovu chopili Králové, jimž patří druhá třetina. Chybí tomu jen gól.
28:09'
Skvělý Reimer! Dnes podruhé se sám před gólmanem zjevil Adrian Kempe, jenže i v tomto případě si vylámal zuby na pravém betonu kanadského gólmana!
27:50'
Domácí gólman se v posledních minutách rozhodně nenudí. Nyní si nadvakrát poradil se zakončením, které na něj od pravého mantinelu vyslal Amadio.
27:19'
Sám se rozhodl provětrat defenzivu soupeře Austin Wagner. V plné rychlosti vypálil ze zápěstí hodě nepřesně, James Reimer tentokráte zasahovat nemusel.
26:56'
Aktivní prochorkin donutil k chybě beka Slavina, jenže následně se srazil se spoluhráčem Lewisem, u kotouče jsou opět domácí.
26:09'
Okamžitě po nájezdu do útočného pásma vypálil Jeff Carter. Mírně překvapený gólman vyrazil puk pouze před sebe, v předbrankovém prostoru vyřešil situaci Joel Edmundsson.
25:41'
Nikolaj Prochorkin se k zakončení nedostal. Důvod? Výborně vytyčená vyrážečka Reimera, která vypíchla ruskému forvardovi puk.
25:00'
Po mantinelu nahodil do útočné třetiny Jaccob Slavin. Černou gumu se snažil získat do držení Niederreiter, proti však byl Alex Iafallo.
24:38'
Z protiútoku Canes nakonec nebyla ani střela, neboť Andrej Svečnikov poslal na Warrena Foegeleho složitý pas, s nímž si Kanaďan neporadil.
24:29'
Amadio vyslal zadovku naslepo, jenže hned za svými zády měl Staala, který získal puk do své moci a rozjel brejk na ruhou stranu.
23:58'
Dougie Hamilton se nerozpakoval a po získání kotouče vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Kompletní první lajna si může alespoň na chvíli oddechnout.
23:20'
Čtvrtá lajna hostů se dokázala probojovat až do útočného pásma. Nic převratného však vymyslet nedokázala, rána prochorkina byla hodně nepřesná.
22:46'
Poprvé se ve druhé třetině zapojil do akce gólman Jack Campbell, jenž za vlastní brankou rozehrál akci Králů pasem na Lewise.
22:11'
Martin Nečas vyslal dlouhý pas na Haulu, který finský centr nedokázal zpracovat podle svých představ, čehož využil k zisku černé gumy obránce Martinez.
21:22'
Skrytá střela Alexe Iafalla nadělala Reimerovi velké problémy, kanadský fantom nakonec puk na poslední chvíli dokázal vyrazit pravým betonem.
21:02'
A další ofsajd. Tentokráte Joel Edmundsson nastřelil kotouč do pásma o něco později, Sebastian Aho neudržel brusle na modré čáře.
20:31'
Ta se rozestavila do předepsané podoby, jenže postavení mimo hru zastavilo její útočné snažení. Foegele byl v pásmu rychleji, než s pukem jedoucí Svečnikov.
20:10'
Rovněž ve druhé třetině na buly uspěl Eric Staal. Ve vlastním pásmu kvedlá s kotoučem Jaccob Slavin, čeká na rozestavení první útočné lajny.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:04.
Skončila první třetina utkání mezi Carolinou a Los Angeles, v níž jsme byli svědky jediné branky. Ve vedení je favorizovaný domácí celek, když v 5. minutě krásnou kombinační akci přetavil v gól Nino Niederreiter. Sledujeme vyrovnanou hru, další góly ale nepadly zásluhou dobrých zákroků obou gólmanů.
20:00'
19:53'
V poslední sekundách první třetiny ještě Reimer musel předvést složitější zákrok. Kanadský gólman si poradil s forhendovým zakončením Wagnera na jedničku s hvězdičkou.
19:28'
Nahození Doughtyho protečoval za Reimerovu svatyni Amadio. Gólman se vydal pomoci s rozehrávkou, po mantinelu přihrál Hamiltonovi.
19:00'
18:11'
Kyle Clifford ale v brejku nedokázal vymyslet nic moc zajímavého. Nedostalo se mu totiž podpory od spoluhráčů, sám ztroskotal na Slavinovi.
18:02'
Tvrdý, ale čistý hit inkasoval Sebastin Aho od Dustina Browna. Pravé křídlo třetí formace se chopilo puku a napříč celým pásmem našlo volného Clifforda.
17:40'
Erik Haula se zastavil těsně před modrou čárou a taková situace vždy zavání ofsajdem. Také se tak stalo, brusle na modré neudržel Ryan Dzingel.
17:05'
Ve hře zatím není moc vidět první lajna Los Angeles. Ta se nyní snažila o útočný výpad, jenže Anže Kopitar nechal puk za sebou.
16:52'
Od modré čáry nahazoval na teč Trevor van Riemsdyk. Žádná z hokejek v předbrankovém prostoru však nedokázala změnit směr puku, ten tak proletěl těsně vedle pravé tyčky.
16:14'
Nikolaj Prochorkin se ještě před vystřídáním rozhodl ztížit rozehrávku Hamiltonovi. Bek se protivníkem nenechal rozhodit, po mantinelu přesně našel Nečase.
15:45'
Teuvo Teräväinen nedokázal úplně ideálně zpracovat puk. Situace využil Forbort, jenž nezištně předal osamocenému Walkerovi.
15:12'
Na druhé straně zavezl touš do útoku Aho. Martinezovo vyhození zastavil Slavin. Ránu ze zápěstí tohoto obránce dokázal Campbell pokrýt lapačkou.
14:23'
Okamžitě po buly vypálil Drew Doughty. Reimer kotouč pravým betonem vyrazil do rohu kluziště, Králové pokračují v útočném pásmu.
14:00'
Chvíli nikdo nevěděl, kde je puk. Z výstroje ho vyklepal na zemi ležící Brett Pesce, nejrychleji se posléze zorientoval jeho spoluhráč Eric Staal.
13:54'
Od pravého mantinelu vypálil štiplavou ránu Trevor Lewis. Gólman domácích střelu maskou vytěsnil do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.
13:19'
Ihned po buly se Jake Gardiner dostal pod velký tlak. Americký bek si poradil v rámci možností, po mantinelu dostal černou gumu do středního pásma.
12:46'
Nahození Seana Walkera se nesetkalo s úspěchem. Jeff Carter neměl šanci puk stihnout ředtím, než ho v rukavici přikryl James Reimer.
12:31'
Po přesilové hře pokračují hosté v aktivnějším pojetí hry. Austin Wagner se zbavil Slavina, jenže pak špatně nahrál Amadiovi.
11:46'
Joel Edmundsson nahodil za branku soupeře, kde puk zastavil gólman Campbell. Ten se ještě stihl podívat, následně našel volného MacDermida.
11:20'
Martin Nečas se okamžitě po návratu na led zapojil do útočné akce. Haula hledal Dzingela, toho však dobře pokryl Martinez.
10:59'
Jaccob Slavin vypíchl kotouč z pod hokejky kličkujícího Kempeho. První početní převaha se hokejistům Los Angeles vůbec nedaří.
10:10'
Tyler Toffoli si na sebe vzal velké sousto, skrze dva protihráče se mu proskočit nepovedlo, do bezpečí tentokráte odpálil touš Sebastin Aho.
09:33'
Buly v obranném pásmu zvládl Eric Staal, což bylo velmi důležitým krokem pro vyhození Slavina. Hosté musejí začínat od vlastní svatyně.
09:20'
První přesilovou hru v utkání si zahrají Králové z Los Angeles. Za sekání odjíždí na trestnou lavici český útočník Martin Nečas.
08:53'
Svečnikov se pokusil o hit, jenže sám si naběhl, neboť Matt Roy se dokázal zapřít a ruského forvarda od sebe odrazil.
08:16'
Chvíli se zdálo, že se rozhodčí chystají vylučovat, ale opak je pravdou. Andrej Svečnikov se totiž v době, kdy byl zasažen vysokou holí, nacházel v postavení mimo hru.
07:33'
Centr Lucas Wallmark srdnatě bojoval v rohu mantinelu proti početní převaze. Puk nakonec nevydoloval, to se povedlo Mattu Royovi.
07:05'
Erik Haula nastřelil puk tak, aby ho Ryan Dzingel dokázal protečovat alespoň do středního pásma. Třetí útočná lajna Canes jde střídat.
06:40'
Zničehonic mohlo být srovnáno! Amadio uvolnil Adriana Kempeho, jenž udělal kličku do protipohybu gólmana, ve finále akce ale trefil stojnou levou nohu Reimera.
06:12'
Domácí nemají dost. Z pravého křídla si před branku nabruslil Martin Nečas. Bekhendové zakončení těsně minulo levou tyčku.
05:30'
Pokud všechny góly budou tak vyracované, jako ten první, pak se máme rozhodně na co těšit. Carolina otevřela účet opravdu ve velkém stylu.
04:52'
Hokejová poezie v podání Caroliny! Opravdu krásný gól. Hamilton nastřelil puk tak, aby se k němu dostal Sebastian Aho. Finský forvard následně přihrál Teräväinenovi, jenž předvedl pohlednou výměnu puku na jeden dotek s Niederreiterem. Zakončení prvně jmenovaného Campbell vyrazil, avšak pouze k NINU NIEDERREITEROVI, pro něhož nebyl problém poslat kotouč do odkryté brány. Asistence: Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho.
04:08'
Králové se moc dlouho v útočné třetině neudrželi. Kempe si párkrát vyměnil kotouč s Kempem, dokud jejich přihrávky nedokázal zastavit navrátivší se Erik Haula.
03:51'
Kapitán Eric Staal udržel na zádech dotírajícího Kempeho. Nezištnou zadovkou posléze uvolnil Svečnikova, jehož zakončení k bližší tyči pokryl Campbell.
03:22'
Nikolaj Prochorkin dobře přečetl, kam bude Nino Niederreiter hrát. Následně se pokusil najít Browna, jenž na černou gumu těsně nedosáhl.
02:48'
Volného prostoru po pravém křídle dokonale využil Jeff Carter. Pěkné akci chybělo už jen zakončení, Kanaďan těsně minul prostor u pravé horní tyče.
02:10'
Pouze za cenu zakázaného uvolnění se dokázal osvobodit Dougie Hamilton. Nejproduktivnější obránce Caroliny v sezóně neměl moc na výběr.
01:29'
Byl to Martin Nečas, kdo zavezl puk do útočného pásma. Přes českého mladíka se kotouč dostal přes Haulu k Slavinovi, jehož střelu pokryl Campbell.
01:06'
První úspěšný zákrok si na své konto připsal James Reimer. Zkušený kanadský gólman neměl moc práce s nahozením Forborta od modré čáry.
00:49'
Právě Eric Staal ale pokazil první šanci Caroliny. Jeho nepřesnou rozehrávku vystihl Drew Doughty, útočit mohou hosté.
00:10'
Utkání bylo právě zahájeno, tak pojďme na něj! Úvodní buly ovládl Eric Staal, první útok tedy patří Hurikánům!
00:01'

Carolina Hurricanes: Reimer (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk, Edmundson – Foegele, J. Staal (C), Svečnikov – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Nečas, Haula, Dzingel – Martinook (A), Wallmark, B. McGinn.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Doughty (A), Martinez, Walker, Forbort, Roy, B. Hutton – Toffoli, Kopitar (C), Iafallo – D. Brown, J. Carter (A), Clifford – Wagner, Amadio, A. Kempe – Lewis, Anderson-Dolan, Prochorkin.

Rozhodčí: MacDougall, Meier – Driscoll, Gibbs.

Petr Mrázek (CAR)
Martin Nečas (CAR)
Los Angeles Kings

Dá se říct, že Králové z Los Angeles hrají už jen o čest. Ano, šanci probojovat se do vyřazovacích bojů stále mají, avšak ztráta na osmý Winnipeg má hodnotu dvanácti bodů a pokud svěřenci kouče McLellana budou hrát tak jako po většinu sezóny, je šance minimální. Králové v posledním zápase zvítězili ve Vegas 5:2 a přerušili tím nelichotivou bilanci tří porážek v řadě za sebou. Produktivitu celku vede kapitán Anže Kopitar, jemuž se podařilo nastřádat rovných 40 bodů.
Carolina Hurricanes

Hurikáni z Caroliny se v tabulce Východní konference nacházejí na šestém místě. Svěřenci kouče Brindamoura však ani zdaleka nemají jistý postup do play-off, neboť náskok na devátou Floridu činí pouhé tři body. Hokejisté Caroliny si této situace jsou moc dobře vědomi a proto v posledních zápasech herně i výsledkově zabrali, když porazili Philadelphii a poradili si i s Arizonou. Nejproduktivnějším hráčem Hurikánů je se 42 body Andrej Svečnikov z Ruska.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeju krásné nedělní ráno! Vítám vás při sledování nejlepší hokejové ligy světa, u zápasu mezi Carolinou a Los Angeles.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.